Aplikace pro ovládání vysavače Xiaomi

V případě potřeby aktualizujte firmware vysavače:

Nejprve musíme vysavač aktualizovat na firmware 3 nebo vyšší.3.9_001633 т.к. Nyní má možnost uložit mapu (a také možnost zadat virtuální hranice čisticích zón, aby vysavač nezasahoval do problematických oblastí).). Ve verzích níže bude také fungovat, ale není stabilní, t.к. Při každém spuštění se mapa aktualizuje a všechny souřadnice se vynulují.

Po aktualizaci v aplikaci Mi Home vyberte možnost vysavač / nastavení (tečkovaná tečka v pravém horním rohu) / nastavení robota / a povolte „režim ukládání map“. Poté se na hlavní stránce správy vysavače objeví tlačítko „upravit mapu“, stiskněte ho a resetujte starou mapu. Spusťte vysavač a vyčistěte celý byt, aby se vytvořila a uložila celá mapa místnosti.

Ruský firmware Xiaomi Mi robotický vysavač

K flashování první verze robotického vysavače Xaiomi Mi Robot Vacuum Cleaner potřebujete:

 • Projděte a stáhněte balíček firmwaru s příponou.Vyhledat APK: https://goo-gl.su/npZl
 • Chcete-li získat token a ip-adresu vysavače, nainstalujte si do telefonu aplikaci pro vysavač Xaiomi v ruštině: Mi Home. V aplikaci přejděte na svůj účet, vyberte „Nastavení aplikace„. „Informace o síti“
 • Dále otevřete konfigurační soubor aplikace stažené v kroku 1. Hledáte mirobot.ini a zadejte tam hodnoty tokenu a ip-adresy
 • Můžete začít firmware robotického vysavače pro práva root. Za tímto účelem otevřete soubor s příponou.netopýr. V následujícím okně stiskněte číslo 1 (pro první verzi firmwaru) a stiskněte Enter. Stahování může trvat přibližně 6-7 minut.
 • Bliká na ruštinu, aby vyrobil robotický vysavač. Mluvení rusky. Stiskněte číslo 2 a Enter, vyberte požadovaný hlasový paket a znovu stiskněte Enter. Po dokončení načítání (čekací doba je přibližně 20 sekund) vysavač zapípá.
 • Váš robotický vysavač říká.

Důležité: Baterie robotického vysavače by měla být nabitá na více než 20 %

Řešení problémů

Aby nedošlo k nedorozumění, doporučujeme předem zkontrolovat, zda jsou moduly Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS zapnuté. Někdy pomáhá vyloučit poruchy změnou oblasti v sekci nastavení. Můžete provést reset Wi-Fi. stačí současně podržet tlačítka na panelu, dokud se neozve hlasová zpráva. Pomalé blikání kontrolky signalizuje, že proces restartu je zcela dokončen. Mezi možné způsoby obnovení funkčnosti robota patří resetování smartphonu, přeinstalování aplikace, výměna zásuvného modulu nebo flashování.

READ  Jak odemknout troubu

Robotický vysavač Xiaomi Mi naznačuje možnost ovládání zařízení v ruštině. Aplikace podporuje několik možností doprovodu, takže k získání podobné funkce stačí aktualizace aplikace.

Jak nastavit Xiaomi Mi Robot prostřednictvím aplikace

Používání vysavače je příjemnější díky speciální aplikaci Xiaomi. Při používání můžete robota zapnout na dálku nebo ho naprogramovat tak, aby uklízel ve vhodnou dobu.

Budete také moci sledovat opotřebení kartáčku, čas a oblast čištění, studovat mapu bytu vytvořenou zařízením a aktualizovat firmware.

 • Stáhněte si aplikaci Mi Home z App Store pro iPhone nebo Google Play pro Android.
 • Výběr serveru podle regionu asistenta. Pokud jste si zakoupili verzi PCT v oficiálním obchodě, budete moci používat Rusko nebo Evropu. Pokud jste ušetřili a koupili si šedou verzi, vyberte si Čínu.
 • Přihlaste se ke svému účtu, pokud jste uživatelem Xiaomi, nebo si zaregistrujte nový účet.
 • Poté přidejte nové zařízení kliknutím na „add device“ a vyberte našeho robota ze seznamu, který se zobrazí.
 • Poté položte Xiaomi Mi Robot na základnu připojenou k zásuvce, stiskněte horní tlačítko na víku pouzdra a podržte je po dobu 6 sekund. Zazní zvukový signál, který signalizuje spárování se softwarem.
 • V softwaru vyberte model zařízení a kanál Wi-Fi pro jeho ovládání.
 • Na konci nastavení vyberte hlavní umístění robotického vysavače, například „Obývací pokoj“, a poté začne proces přímého ovládání robota Xiaomi Mi Robot.

Nyní můžete ovládat vše. Výběr možností zvuku a hlasitosti, sledování procesu čištění a odesílání příkazů ukazováním prstem na určitou oblast v místnosti.

Navázání komunikace s nabíjecí základnou

Než přistoupíte k synchronizaci robotického vysavače a mobilního zařízení, musíte nakonfigurovat interakci zařízení se základnovou stanicí. Postupujte takto

 • Připojte nabíjecí základnu k napájecí síti a vyjměte všechny další kabely do speciálního slotu.
 • Ujistěte se, že je dokovací stanice správně nainstalována: vpředu od nabíjecí základny by měla být volná vzdálenost 100 cm a vlevo a vpravo 50 cm. Pokud jsou zadní kontakty nastaveny správně, začne blikat kontrolka na horním panelu.
 • Pokud kontrolka nebliká a svítí nepřetržitě, znamená to, že je baterie plně nabitá. Pro další provoz robotického vysavače Xiaomi je třeba stisknout tlačítko pro spuštění.
 • Pokud svítí bílá žárovka, je baterie dostatečně nabitá, žlutá do 50 %, červená méně než 20 %.

Xiaomi Roborock Sweep One. zprovoznění, průvodce aplikací a nastavením

Je také důležité vzít v úvahu, že před prvním použitím robota musíte odstranit všechny kabely nebo drobné předměty, které byly položeny na podlaze, aby nebránily pohybu chytrého vysavače.

READ  Sáčky do vysavače Kercher

Zde se krok za krokem podíváme, jak připojit robotický vysavač Xiaomi k aplikaci Mi Home na Androidu a iOS.

Jak flashnout robotický vysavač Xiaomi Mi: základní kroky

K dokončení úkolu je třeba postupně provést několik akcí. Nejprve je třeba definovat IP adresu a získat token zařízení, poté je třeba zařízení flashnout instalací a konfigurací speciálních aplikací. Pokud správně provedete všechny kroky v návodu, bude robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum „mluvit“ rusky a bude „komunikovat“ stylem, který si uživatel zvolí. Takový krok zvýší pohodlí ovládání vznikajícího ekosystému Xiaomi obecně a robotického vysavače konkrétně.

Upozorňujeme, že následující algoritmy fungují pouze pro vysavače Xiaomi generace 1 a 2. Pro modely třetí generace nemusí být návod vhodný kvůli novému šifrování, které vývojář těchto pozoruhodných zařízení zavedl.

Důležité: Výrobci neschvalují softwarové zásahy do domácích spotřebičů, proto následující kroky provádíte na vlastní nebezpečí. Nedoporučujeme opouštět standardní hlasovou volbu Xiaomi hoover v cizím jazyce a manipulovat s algoritmy softwaru spotřebičů Xiaomi.

BALENÍ A KONFIGURACE

Přijel kurýrem z NovayaPochta. Ještě nezačal epické s kurýrní dodávky NovaPochta, tak jsme ji přinesli domů. Ale jak je vidět z červené pásky, zásilka byla otevřena v NP.

Namísto barevného bílého obalu ostatních nových produktů jej Xiaom vyrobil v duchu svého prvního obalu z recyklované lepenky.

Uvnitř je další krabice s obrázkem vysavače.

Věc je velká a křehká, takže horní a spodní část je chráněna silným pěnovým „krytem“.

aplikace, ovládání, vysavače, xiaomi

Pokyny byly umístěny v malé prohlubni ve víku.

Uvnitř jsou pokyny, stejně jako u všech výrobků společnosti, všechny v čínštině.

Samostatně byla malá vložka s informací, že při úklidu je lepší odstranit z podlahy toaletní papír, dráty a vázu s květinami.

O bezpečnost vysavače se nemusíte bát, jsem si jistý, že vydrží i týrání stěhováků.

V samostatné kartonové krabici se nachází nabíjecí základna pro čističku.

Uvnitř je kabel a zařízení pro čištění středového kartáče

„Čistič vypadá jako volavka stonožka.

Na konci zobáku je malá kovová destička s naostřenou hranou. Je velmi praktický pro stříhání nití nebo dlouhých vlasů namotaných na kartáč.

Nabíjecí základna má dva vodorovné pružinové proužky pro dobíjení robota.

Pro uložení čisticího zařízení a nežádoucího kabelu je v zadní části základny speciální přihrádka uzavřená plastovým víkem.

Kabel je potažen měkkou vrstvou, velmi příjemnou na dotek. Zástrčka, stejně jako u většiny produktů Xiaomi, není vhodná pro naše zásuvky, bude nutný adaptér.

Na dno podstavce jsou nalepeny žebrované gumové pásky, které zabraňují klouzání po podlaze.

READ  Jak spustit dělený systém bez dálkového ovládání

Kabel může být navinut uvnitř základny a vyveden na levé nebo pravé straně tak, aby nepřekážel při čištění.

Robotický vysavač se ovládá pomocí „OK, Google

Xiaomi má obrovskou škálu produktů a ještě větší armádu fanoušků. Mnozí z nich si pro usnadnění života vybrali výrobek od výrobce, například robotický vysavač. Nabídka robotických vysavačů Xiaomi je také velmi široká a můžete si snadno najít ideální zařízení pro sebe jak z hlediska funkcí, tak cenového rozpětí.

Všechna tato zařízení fungují prostřednictvím vlastní aplikace pro chytré telefony s názvem Mi Home. Mi Home je spojovací článek mezi uživatelem a většinou chytrých spotřebičů Xiaomi, který umožňuje konfigurovat zařízení, ovládat je a aktualizovat software.

V tomto článku vám nechceme říkat, jak připojit robotický vysavač k aplikaci Mi Home, to se vám pravděpodobně podařilo už v den, kdy jste se stali šťastnými majiteli robota. Chceme vám pomoci ovládat vysavač ještě snadněji, a proto vám přinášíme návod, jak jej můžete ovládat pomocí hlasového asistenta Google.

K tomu je třeba provést několik jednoduchých kroků v chytrém telefonu se systémem Android.

 • Nejprve si stáhněte aplikaci Google Home z Play Marketu a nainstalujte ji. Spusťte aplikaci poprvé, zavřete ji a znovu ji spusťte. V horní části aplikace Google Home můžete nyní zvolit synchronizaci s aplikací Mi Home od Xiaomi.
 • Gratulujeme! To nejdůležitější už jste kupodivu udělali, zbývá udělat jen pár drobností.
 • Otevřete nastavení smartphonu, přejděte na „Google“ a vyberte řádek „Služby ve vašem účtu“. Zde otevřete položku „Hledání, asistent a hlasové ovládání„.
 • Otevřete nabídku „Asistent Google“ a vyberte druhou kartu s názvem „Asistent“. Najděte řádek „Spravovat domovskou stránku“ a otevřete jej.
 • Najděte svůj robotický vysavač v seznamu zařízení synchronizovaných s Mi Home a přiřaďte mu alias. Pomocí tohoto aliasu budete vysavač ovládat hlasovým asistentem.

To je vše! Chcete-li nyní spustit robotický vysavač, jednoduše řekněte „OK, Google“ a vyslovte „Sheldon, start“ (místo „Sheldon“, což je jméno vysavače, které jste zadali výše). Chcete-li zařízení zastavit, použijte příkaz „Sheldone, zastav“. Nyní se již nemusíte přihlašovat do aplikace Mi Home, abyste mohli zahájit standardní úklid. Mimochodem, úplně stejným způsobem můžete ovládat nejen robota, ale i mnoho dalších zařízení Xiaomi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS