Automatický prací prostředek pro pračky

Jak vybrat nejlepší prací prášek. Hodnocení 2022

Dnešní trh nabízí širokou škálu pracích prostředků různých značek. Při nákupu pracího prostředku spotřebitel v zásadě věnuje pozornost reklamě. Nejvíce inzerovaný produkt však není vždy ten nejlepší. Co potřebujete vědět, abyste zjistili, který prášek je nejlepší?

Aby se spotřebitel při výběru pracího prostředku rozhodl moudře, musí odolat reklamním trikům a pochopit, co potřebuje. Pokud máte na mysli pouze své vlastní potřeby a řídíte se výhradně jimi, je snadné vybrat správný produkt.

Musí být dodržena tato kritéria

 • Typ prádla. Společnosti tyto informace uvádějí na obalu. Výrobek lze použít na praní dětského oblečení, barevného i bílého.
 • Proces praní. Prášek lze prát v ruce nebo v pračce.
 • Konzistence pracího prostředku. Může to být deska, kapsle, gel nebo prášek.
 • Teplotní rozsah. Ne všechny kusy oblečení lze prát při vysoké teplotě. Měly by se používat specifické prací prostředky pro horkou a studenou vodu.

Pokud kritéria výběru závisí na bezpečnosti mycího prostředku, je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti

 • Výrobek je bezpečný pro lidský organismus, pokud jeho složení neobsahuje více než 5 % aniontových povrchově aktivních látek.
 • Fosfáty jsou zodpovědné za účinnost pracího prostředku. Nesmí přesáhnout maximálně 12 %. Výrobky s touto složkou jsou kontraindikovány pro osoby s citlivou pokožkou.
 • Syntetické zeolity (obdoba fosfátů) nemají žádné škodlivé účinky na organismus, ale oblečení po vyprání ztuhne.
automatický, prací, prostředek, pračky

Upozorňujeme, že ochucený výrobek může způsobit alergickou reakci.

Cleanin Effect 2 v 1

Vrcholem řady odvápňovačů je levný prášek od domácího výrobce „Chistin Effect 2 v 1“. Působí nejen jako prostředek proti usazování vodního kamene, ale také jako prevence tvorby zubního plaku.

Kartonová krabice obsahuje polyethylenový sáček s 500 gramy prášku. Pro snadné dávkování je součástí výrobku plastová lžička. Odstraňovač vodního kamene je bílý práškový čisticí prostředek téměř bez zápachu a bez inkluzí. Prací prostředek obsahuje komplexotvorné látky, které nejen účinně změkčují vodu, ale také zlepšují kvalitu praní. Jsou tedy možné dvě aplikace, jedna pro odstraňování vodního kamene a druhá pro prevenci usazování vodního kamene.

V prvním případě se prášek musí nasypat přímo do bubnu stroje. Na jednu aplikaci je zapotřebí polovina balení (cca 250 g). Pračku je třeba spustit na volnoběh při intenzivním cyklu na 90 stupňů a počkat na dokončení programu.

READ  Přívod vody do pračky se nevypíná

Při druhé možnosti je třeba při každém praní přidat do přihrádky pracího prostředku 2-4 odměrky. Čisticí prostředek je vhodný pro všechny typy prádla, včetně barevných tkanin.

Kromě vodního kamene si prášek dobře poradí i s cizími pachy, účinně změkčuje vodu a zabraňuje tvorbě plaku.

Hodnocení nejlepších pracích prášků pro automatické pračky

SARMA Mountain Freshness

Seznam nejlepších ruských hypoalergenních pracích prostředků obsahuje oblíbený výrobek od společnosti SARMA. Prášek je antibakteriální, má vysokou pěnivost, a proto je velmi účinný při namáčení oblečení.

SARMA Mountain Freshness obsahuje 15 % AHAW a 5 % BHAW a jemné bělící činidlo, které jemně rozjasňuje oblečení, aniž by poškodilo strukturu tkaniny. Prášek nepoužívá chlór, který má negativní vliv na lidskou pokožku a hromadí se v malém množství po každém umytí. Zvláštností čisticího prostředku je, že obsahuje prvky, které bojují proti roztočům. SARMA Mountain Fresh se proto doporučuje používat v domácnostech s domácími zvířaty. BALÍČEK 0.4, 0.8 и 2.4 kg.

Má neutrální vůni a je vhodný pro ruční praní i praní v automatických pračkách. Na jeden prací cyklus se použije přibližně 30 gramů pracího prostředku. Prací prostředek je určen pro praní bavlny, lnu, syntetických a smíšených tkanin.

 • Antibakteriální účinek;
 • Jedná se o šetrné bělidlo;
 • Žádný chlór;
 • Kontrola roztočů;
 • Používá se v tvrdé vodě;
 • Za rozumnou cenu.

Persil Sensitive

Špičkový prací prostředek nejen pro dospělé, ale i pro dětské oblečení. Persil Sensitive je vhodný pro světlé a bílé bavlněné, lněné, syntetické a směsové tkaniny. Pro použití v pračkách a pro ruční praní ve vodě různé tvrdosti.

Persil Sensitive byl vyvinut ve spolupráci se zkušenými dermatology: kombinuje účinnost přírodního mýdla s péčí a ochranou citlivé pokožky. Díky tomu je velmi účinný při praní dětského oblečení. Ideální také pro praní dětského oblečení po zakoupení, aby se odstranily chemikálie a další nebezpečí pro pokožku.

Persil Sensitive je testován a doporučen Evropským výzkumným centrem pro alergie. Obsahuje přírodní mýdlo s jemnou vůní mandlí a udrží vaše prádlo čisté.

 • Obsahuje přírodní složky (aloe vera a mýdlo);
 • Vhodné pro citlivou pokožku;
 • Úsporné používání;
 • Vhodné pro praní dětského oblečení;
 • Lehká, příjemná vůně;
 • Za rozumnou cenu.
automatický, prací, prostředek, pračky

Losk Aromaterapie Orchidejový a makadamiový olej

Náš žebříček nejlepších pracích prostředků se neobešel bez dalšího výrobku od společnosti Losk. Výrobky kombinují účinnost odstraňování skvrn z oblečení s dlouhotrvající svěžestí. Losk Aromaterapie Orchidejový a makadamiový olej 100% odstraňuje skvrny všeho původu a zanechává příjemnou orchidejovou vůni.

Po vyprání s Losk Aromatherapy Orchidejovým a makadamiovým olejem bude vaše oblečení jemnější a hladší. I při dalším používání čisticího prostředku barva nevybledne ani nezmění barvu a původní tvar oblečení zůstane zachován. Ergonomická rukojeť, kterou je plastový obal opatřen, usnadňuje přidávání pracího prostředku do příslušné nádoby v pračce.

 • Univerzálnost použití;
 • Oblečení po vyprání nevybledne;
 • Okamžité rozpuštění;
 • Bez fosfátů;
 • Účinný při nízkých teplotách;
 • Speciálně navrženo tak, aby se zabránilo usazování vodního kamene.
READ  Jak utáhnout buben pračky

Jezero Losk Mountain Lake

Pokud potřebujete vybrat kvalitní, bezpečný a ekologický prací prášek pro svou pračku. Rádi bychom vám doporučili jezero Losk Mountain Lake. Prací prostředek je určen pro praní bavlněného a syntetického prádla.

Efektivní kombinace objemu balení a cenové dostupnosti; Prášek je ekonomicky výhodný; Nízké teploty; Prášek neobsahuje fosfáty. Vyznačuje se originálním složením Active-Zyme 6 s komplexem 6 enzymů pro správné odstranění skvrn různé složitosti. Vhodné pro použití s bavlněnými, lněnými a syntetickými tkaninami. Tkanina po použití nemění barvu; barvivo se nepřenáší na jiné tkaniny.

Kromě použití v pračce ji lze používat i v režimu ručního praní. Losk Mountain Lake minimálně pění, rychle se vyplavuje a neusazuje se na stěnách nádrže. Zaručuje dlouhotrvající svěžest prádla bez poškození vzhledu a struktury vláken. Za zmínku stojí také hospodárné použití pracího prostředku; stačí 1 balení s dlouhou životností, ačkoli Losk Mountain Lake není klasifikován jako koncentrát.

 • Snadno odstraňuje odolné skvrny;
 • Má příjemnou vůni;
 • Je vhodný pro tmavší tkaniny;
 • Nízká pěnivost;
 • Úsporné použití;
 • Rychle se rozpouští i ve studené vodě.

Bimax Color Automat IQ Smart

Další kvalitní výrobek známé značky. Prací prostředek s obsahem enzymů lépe zadržuje skvrny bez ohledu na typ tkaniny. Bimax Color Automat IQ Smart má nízkou pěnivost.

Obsahuje biologické přísady pro namáčení a praní barevných bavlněných, lněných a syntetických tkanin v pračce i v ruce. Bimax Color Automat IQ Smart nemá žádné zvratné, alergizující nebo dráždivé účinky na pokožku. Výrobek je bezpečný po uplynutí doby použitelnosti. Může být použit jako čisticí prostředek bez účinných látek.

Inteligentní složení Bimax Color Automat IQ Smart zajišťuje kvalitní odstranění skvrn, takže vaše utěrky budou vždy vypadat svěže. Prací prostředek zachovává zářivost barevných oděvů. Výrobek je účinný při praní na nízkou teplotu; nedoporučuje se pro vlněné nebo hedvábné tkaniny. Bimax zachovává barvy vašich oblíbených předmětů i po mnoha vypráních. Prášek chrání strukturu vláken tkaniny a zabraňuje tvorbě žmolků.

 • Úsporné použití;
 • Rychle se rozpouští;
 • Za rozumnou cenu;
 • Dlouhodobá svěžest vašeho prádla;
 • Snížená tvorba pěny;
 • Nevytváří žádné silné pachy.

Jak vybrat správný prací prášek pro vaši pračku

Výběr správného spotřebiče pro vaši pračku závisí na typu tkaniny, kterou hodláte prát, a na typu nečistot. Bělidla potřebují bělicí prášky, ale barevné tkaniny potřebují výrobky, které pomáhají udržet jejich živost. Pokud je třeba prát jemné tkaniny, použijte jemný tekutý prací prostředek do pračky, který se zcela vypláchne. Pomohou prodloužit životnost vašich oblíbených předmětů. Zvažte také míru znečištění oděvu. Pokud se pravidelně potýkáte s velmi špinavým oblečením, je lepší koupit si prášek s větším množstvím přísad odstraňujících skvrny. Hlavní vlastnosti pracího prostředku jsou na obalu obvykle zvýrazněny velkým písmem.

READ  Jak se zbavit zápachu v pračce

Nepoužívejte automatický prací prostředek v pračce. Mohl by ji poškodit

Pro automatické praní zvolte speciální složení automatického pracího prostředku, které vytváří méně pěny než prací prostředek pro ruční praní. Při nedodržení tohoto pravidla může nadbytek pěny v bubnu způsobit poškození částí stroje. Vyberte si proto prášek se speciálním symbolem „Automatic“ na obalu.

Pokud je to možné, je lepší dávat přednost práškům s označením „netoxický“ nebo „šetrný k životnímu prostředí“. Jsou méně škodlivé pro lidské zdraví, protože neobsahují žádné nebezpečné látky.

Před použitím vybraného pracího prostředku si přečtěte návod k použití. Nepřehánějte to: urychluje to opotřebení částí stroje. Výrobci často uvádějí maximální množství prášku, aby zvýšili spotřebu, a tím i prodej. Následující dávka se považuje za dostatečnou pro mytí: 1 polévková lžíce. Л. Na 1 kg prášku, t. Е. 1,5 až 2krát méně, než je uvedeno v návodu. Je také dobré dodržovat následující bezpečnostní opatření:

 • Při použití tekutého mycího prostředku by teplota vody neměla překročit 60 ℃ a předmytí není nutné;
 • Pokud perete malé množství prádla, je třeba množství pracího prostředku úměrně snížit;
 • U dětského oblečení přidávejte prací prostředek přímo do bubnu místo do přihrádky na prášek (zvyšuje se tím účinnost pracího prostředku).

Pokud budete dodržovat tyto jednoduché pokyny, bude praní nejen bezpečné pro pračku, ale také kvalitnější.

Pokud perete při nízkých teplotách, nezapomeňte používat prací prostředky s vysokým obsahem enzymů. Fosfáty se naopak obtížně oplachují, a proto se nedoporučuje volit tyto výrobky. Gelové produkty jsou nejúčinnější při vyšších teplotách vody. Vysoce pěnivý prací prostředek se nejlépe používá na ruční mytí.

automatický, prací, prostředek, pračky

Výše uvedené je osobním názorem autora. Všechny obrázky jsou převzaty například z Yandexu.Na obrázku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS