Chladnička Haier pípá a relé bliká

Odstraňování problémů u chladniček Hyer

Chladnička Haier a3fe742cmjru v provozu. Automatické nastavení teploty po zapnutí. Vše se chladí a mrazí, ale když jsem se pokusil nastavit teplotu ručně v mrazicím prostoru, bylo zjištěno, že dotyčné tlačítko (senzor) nefunguje. To znamená, že není možné přepínat mezi nastaveními teploty v chladničce. Mrazák. Mohli byste nám naznačit, co by mohlo být špatně?? Teplota je v pořádku, ale skutečnost, že něco nefunguje, je nepříjemná. Nechte ho žít, nebo se ho raději zbavte?

Tweak tlačítka, tam bylo něco napsáno špatně v manuálu. Vzpomínám si, že když jsem to nastavoval, byly nějaké potíže, nastavení se neřídilo návodem.

Hyer HRF 317fwaa side by side s plnou funkcí No Frost a elektronickým ovládáním s červeným skleněným rámem. Chyba E0 na displeji. Můžete mi říct, co to způsobuje a co je třeba vyměnit??

Chyba E0 u těchto modelů znamená závadu na čidle teploty v prostoru chladničky. Přesně byste měli zkontrolovat, který snímač je vadný, může to být snímač vzduchu nebo snímač výparníku.

chladnička, haier, pípá, relé, bliká

Dvoukomorová chladnička Haier bcfe625awru (vestavná) se nevypíná, kompresor pracuje nepřetržitě. Také to začalo zmrazit hodně, a to navzdory skutečnosti, že knoflík je ve správné poloze. Jaká je příčina poruchy?

Pravděpodobně je vadný regulátor odmrazování, který je zodpovědný za zapínání a vypínání kompresoru. Je třeba vyměnit termostat.

Haier a2f635crmv No Frost dvoukomorová chladnička, chladnička. Oddělení se nechladí, mraznička je zamrzlá, v MC je hodně sněhu nebo ledu. Po rozmrazení uplyne asi 10 dní a vše začíná znovu. HC nechladí, jak zjistit, zda je na vině čidlo odmrazování nebo topné těleso výparníku??

Pokud odmrazování pomáhá po dobu 10 dnů, jedná se o odmrazování výparníku. Zjistit, zda je vadný snímač odmrazování nebo topné těleso výparníku, je velmi jednoduché. Změřte odpor topného tělesa výparníku, v dobrém stavu se pohybuje mezi 150 až 200 ohmy. Změřte odpor čidla odmrazování, pak jej zahřejte například v horké vodě a znovu změřte, zda se odpor změní. Je vadný.

Můžete mi sdělit velikost předních dveří pro vestavnou kombinovanou chladničku haier bcfe625awru?? Z příručky to není zcela jasné.

Váš model lze zabudovat do standardní 60cm niky, a proto potřebujete dveře o šířce 60 cm. Rozměry dveří. 625 mm a 1040 mm.

Mám dvoukomorovou chladničku Haier hrf 409a s jedním motorem kompresoru a elektronickým řízením. Svítí F1 (chyba čidla prostoru chladničky). Snímač, který je připájený k pěně, je spálený. Můžete mi říct, kde mám rozříznout stěnu, abych našel vadný snímač??

Chyba F1 u tohoto modelu znamená, že jeden ze snímačů teploty x-cal je vadný. Musíte zjistit, který z nich selhal. Všechny značky mají senzory na stejných místech. Chlazení. Dveře jsou na levé straně dutiny (vypěněné).

Plně vestavná dvoukomorová chladnička Heier bcfe625awru No Frost s mechanickým ovládáním a rozměry 54,0×55,5×177,3 cm. Přestal se zapínat a zamrzá. Co by to mohlo být?

Časovač odmrazování může být vadný. Obvykle se nachází v blízkosti výparníku a zabraňuje jeho případnému přehřátí.

Chladnička afd631gw třetí dva dny chyba E0. Dnes jsem ho vypnul, vůbec se nechladí. Koupil jsem ho v lednu 2013. Instalováno a spuštěno v dubnu (jeden měsíc provozu). Můžete mi říct, co je s ním špatně??

Е0. Chyba komunikace mezi moduly (displej a řídicí modul afd631gw) způsobená nedostatkem kontaktu v propojovacím kabelu.

Chladnička Haier a3fe742cgbjru s jedním kompresorem a funkcí NO Frost. Chladnička nechladí, mraznička zamrzá, na ovládacím panelu je ukazatel teploty HC přerušovaný a na ukazateli teploty MC se zobrazuje.22, po stisknutí tlačítka rychlého ochlazení na displeji teploty HC se zobrazí.4, ale HC nechladí, jaký je důvod??

Zkontrolujte mrazicí prostor, a pokud je v něm hodně sněhu a ledu, může se jednat o problém s odmrazovacím systémem výparníku (čidlo odmrazování nebo topné těleso výparníku). Pokud není led a sníh, je problém v motoru ventilátoru nebo v řídicím modulu.

Prosím, poraďte, které závady jsou indikovány chybovými kódy chladniček Haer?

Chyba F1. Čidlo teploty v chladicí jednotce je vadné. Diagnostika. Chyba F2. Externí teplotní čidlo nefunguje. Chyba F3. Senzor mrazničky nefunguje. Chyba F5. Selhal senzor odpovědný za tvorbu námrazy. Chyba E1. Ventilátor mrazničky nefunguje. Zkontrolujte kontakty ventilátoru, možná bude nutné je vyměnit. Chyba E2. F5 Nefunguje ventilátor mrazničky Porucha E1 v chladničce. Ventilátor v prostoru nefunguje. Chyba ER. Výrobník ledu nefunguje. Jednotku bude pravděpodobně nutné vyměnit.

Proč nezhasíná kontrolka na a2f635ccmv Hyer? Snímač dveří odpojen a zkontrolován testerem. Zavírá a otevírá.

Je třeba zkontrolovat řídicí modul. Je však lepší zkontrolovat také kabeláž až k objímce lampy.

Asi před dvěma lety jsem si koupil haier c3fe744cmjru. Po několika měsících používání začalo světlo při otevření dveří zhasínat. A pak se ochladí. Komora přestala chladnout. Dveře jsem nechal vyměnit za nové. Uvedený kabel od dveří k jádru x je roztřepený, mění se pouze s dveřmi, kromě světla ovládá také provoz kompresoru. Po výměně po dlouhou dobu bylo vše v pořádku, světlo nezhaslo. Závada se nedávno objevila znovu, při otevření dveří kontrolka opět zhasne. Mohli byste mi prosím vysvětlit, proč se kabel stále třepí?? Kde:? Je možné nějaké zlepšení designu?

Pravděpodobně se jedná o spodní zarážku dveří chladicího oddílu. Při změně polohy dveří je třeba přesunout omezovač na opačnou stranu (tam, kde je aktuálně instalován závěs).

READ  Jak odemknout chladničku haier

Můžete mi říct, zda má Hyer AFD634CX kompresor Embraco? Je to měnič nebo ne?

Model AFD634CX je vybaven invertorovým kompresorem.

Mám tříkomorovou chladničku Haer afd634cx s jedním motorem kompresoru, elektronickým ovládáním a funkcí No Frost ve všech komorách. Chladicí prostor je vypnutý, jak jej můžete znovu zapnout??

Pokud se dveře otevřou, je k dispozici speciální klíč, který při otevření dveří aktivuje lampu. Zkontrolujte, zda v mrazicím prostoru není sníh a led. Pokud je v mrazničce hodně sněhu nebo ledu, může to blokovat otáčení ventilátoru No Frost. V tomto případě je vadný systém odmrazování výparníku (čidlo odmrazování nebo topné těleso výparníku). Pokud v mrazicím prostoru není sníh ani led, může být vadný motor ventilátoru nebo teplotní čidlo. Fotoaparát.

Žádné světlo v mrazicím prostoru

Starší modely mají světlo zabudované ve stropě prostoru chladničky v blízkosti termostatu. Při otevření dveří se lampa aktivuje speciálním klíčem. Po stisknutí tlačítka se světlo nerozsvítí, po otevření dveří a uvolnění tlačítka se světlo rozsvítí.

Moderní modely mají převážně LED podsvícení. Tento způsob osvětlení je pohodlnější a úspornější, ale je obtížněji přístupný. Pokud tedy normální lampa nesvítí nebo bliká, můžete problém vyřešit sami, ale stojí za to svěřit instalaci nového LED pásku odborníkovi.

Proč se kontrolka nerozsvítí

Abyste pochopili, proč ve funkční chladničce bliká kontrolka, nestačí si přečíst návod k obsluze, potřebujete znalosti elektrikářů a osobní zkušenosti. Problémy se světlem často způsobuje řada technických faktorů. Výměna žárovky může přerušit „řetěz“ a vaše chladnička bude potřebovat generální opravu.

Kontrola ukázala, že na kontakty není přiváděno žádné napájení, ale vadná lampa není na vině? Utěsněné kontakty, které reagují na změny magnetického pole, je třeba servisovat.

Důležité! Někdy jsou problémy s osvětlením způsobeny vadným termostatem. Pokud je termostat vadný, je třeba jej vyměnit. Buď svépomocí, nebo u odborníka.

Odstraňování problémů, opravy a seřízení chladniček Haier

Prosím, poraďte. Koupil jsem dvoukomorovou chladničku Haier c2f536cwmv s elektronickým ovládáním, No Frost v obou komorách a jedním kompresorem. Problém je, že jsem ho nainstaloval, ale není rovný, je trochu ohnutý dozadu. Zkoušel jsem ji vyrovnat nastavením předních nožiček, ale to ji nevyrovnalo. V zadní části nejsou žádné nohy, pouze kolečka pro pohyb. Tak mi prosím řekněte, jestli to může stát tak nerovnoměrně? A co mohu udělat pro zvýšení úrovně??

Nebojte se, pokud nohy nejsou zcela rovné, protože.К. Nakloňte ji ke stěně. S plnou náplní je to u tohoto modelu ještě lepší.

Můj XC Haer c2f536csrg začal nejprve cvakat a blikat světly, ale fungoval. Po 3 týdnech přestal fungovat (zamrznutí) a začal pípat jako otevřený. Můžete poradit, co je s ním špatně a zda se dá opravit??

Pokud nefungují obě komory, může být chyba v následujícím: Porucha kompresoru; porucha řídicího modulu; únik freonu v systému.

Mám chladničku Hyer c2f637cwmv se spodním mrazákem, používám ji nedávno, zdá se, že je v pořádku, jen pár let se pod zásuvkami na zeleninu neustále hromadí voda, zdá se, že na zadní stěně je díra, kde je nějaká černá hmota, vlhkost stéká po stěně a zaplavuje celou hp-k, jak to lze opravit??

Zkuste otvor skutečně vyčistit.

Hiher c2f637cxrg Chladnička bez mrazu. Chladicí prostor nechladí nebo se na výparníku v mrazicím prostoru může tvořit led. Vyměnil jsem čidlo odmrazování za funkční, připojil jsem odmrazovací topení na 220, funguje. Jak můžete zkontrolovat, zda řídicí modul funguje??

Pravděpodobně máte vadný systém odmrazování výparníku. Kromě čidla odmrazování a topného tělesa mohl být odmrazen i časovač odmrazování nebo mohla být přepálena pojistka. Ovládací skříňku lze zkontrolovat multimetrem, abyste se ujistili, že je napájena.

Mám dvoudveřovou chladničku Hyer C2F637CCG No Frost. Chladicí jednotka přestala fungovat a hlásí chybu e1. Prosím, pomozte poradit.

Chyba E1 znamená závadu v systému odmrazování výparníku. Může být vadný. Čidlo odmrazování, ventilátor výparníku nebo topné těleso výparníku.

Koupil jsem novou lednici haier c2f536cwmv, ale nechce mrznout. Jaká je možná příčina??

chladnička, haier, pípá, relé, bliká

Pokud je jednotka nová, může být příčinou porucha nebo podpětí. Zkontrolujte síťové napětí.

Hyer c2f637cfmv s mrazákem dole. Při chodu kompresoru se ozývá klepání (s periodicitou asi 1 sekunda). Přes den a v pozadí ho moc neslyšíte, ale v noci dělá velký hluk. Nepodařilo se mi zjistit přesné místo, kde se klepání objevuje, ale mám pocit, že je to v zadní části mrazicího oddílu. Je také zřetelně slyšet na dně mrazničky (uvnitř mrazničky). Předpokládám, že ty divné zvuky vydává freon ve výparníku. Když jsem jednou přiložil ucho ke skříni lednice, slyšel jsem, jak se rachot mění na tiché, rovnoměrné syčení freonu. Předpokládám, že jednotka má vydávat plynulý zvuk bez klepání. To je vše? Závada je?

Ne, jedná se o běžný provozní režim chladničky. Především relé vydává při zapnutí kompresoru hluk. Kromě toho plast při teplotním stlačování a rozpínání vydává „hluk“.

Je konektor řešením problému zasekávání kabelu v chladničce haier c2fe636cwjru? Podle návodu jsou dvířka plně odnímatelná a kabel lze vyměnit.

Ne, není, protože kabel byl roztřepený v oblasti mezi krytem a dveřmi.

Dvoukomorová chladnička Heier c2f537csg vyrobená v březnu 2015 začala náhle zmrazovat potraviny v prostoru chladničky. Vzhledem k mým slušným znalostem CBT a chladicí techniky jsem okamžitě pojal podezření, že s uzávěrkou není něco v pořádku. Zřejmě se z nějakého důvodu přestal zavírat. Vytáhl jsem ji z panelu osvětlení, zapojil ji zpět, zapojil ji, klapka se okamžitě otevře a zavře. Panel displeje zobrazuje nastavené teploty v prostoru chladničky. Oddělení (6 st.) a v mrazivém. Dveře byly v mrazáku (-18 stupňů Celsia). A ticho. Kompresor zůstává tichý, klapka je zavřená. Všechny funkce na panelu displeje jsou nastaveny normálně (zapnuto/vypnuto/nastaveno), všechna tlačítka a indikátory jsou funkční, alarm dlouhého otevření dveří se spustí (po nastaveném čase), světlo v komoře se rozsvítí při otevření dveří a zhasne při zavření dveří. Čekal jsem 10 minut, půl hodiny, hodinu. Kompresor se stále nezapíná. Měřil jsem odpor teplotních čidel, které při 17 stupních mají následující údaje: 1. Chladicí senzor. Komory. 3,1 kOhm; 2. Senzor mrazicího oddílu. 3,2 kOhm; 3. Snímač odmrazování (připojený k výparníku). 3,3 kOhm. Podle vstupních děličů na řídicí desce by všechny tři snímače měly mít stejnou jmenovitou hodnotu. Nebo tomu tak není a problém je v některém ze senzorů? Po stisknutí testovacího tlačítka na ovládací desce se zapne kompresor a jednotka začne normálně chladit komory. Po opětovném stisknutí se kompresor vypne a zapne se odmrazovací topení, testovací režim se po chvíli vypne, teplota v přihrádkách na panelu displeje se rozsvítí, ale kompresor se stále nezapne. Zdá se, že jsem vše popsal, teď potřebuji odbornou radu, v čem by mohl být problém.

READ  Vysavač Bosch bwd41740 video recenze

Problém se spotřebičem haier c2f536csrg může být v konektoru klapky nebo v řídicí desce, v obou případech je nejlepší zavolat řemeslníka.

Mám chladničku Haier C2F637CCG (NoFrost) s mrazákem dole. V přihrádce plus je cítit nepříjemný zápach. Opláchněte ji dočista. Po sejmutí zadního světelného panelu. Ukázalo se, že zápach vychází z otvoru ve spodní části za tímto panelem. Prosím, poraďte, jak se ho zbavit?

Přístroj je třeba rozmrazit tak, že ho na 24 hodin odpojíte ze zásuvky, vše opláchnete a na každou polici vložíte černý chléb, abyste odstranili zápach. Také je třeba jej oddálit od stěny a zkontrolovat nádobu na kondenzát na kompresoru, pokud je plná a znečištěná, vypusťte vodu a nádobu umyjte od nečistot.

Jak resetovat chladničku haier c2f536csrg?

Přístroj můžete resetovat tak, že jej na 20-30 minut odpojíte ze sítě a resetujete procesor řídicí desky.

Koupil Haier c2f636cwrg lednice před 2 měsíci. Téměř okamžitě jsme zjistili, že se lednice sama vypnula (přestala fungovat). Po odpojení ze zásuvky a opětovném zapojení začne fungovat. Co je příčinou?

Pípání v lednici: co dělat?

U chladničky s mrazničkou s jedním kompresorem nefungují obě oddělení a u modelu se dvěma motory nefunguje jedno z oddělení. Kompresor běží bez vypnutí nebo se příliš krátce zastavuje, aby vyrovnal nedostatek chladu.

U některých modelů kontrolka LED svítí nebo bliká.

Modely s jedním motorem nemají mrazák v obou oddílech a modely se dvěma motory mají jeden oddíl. Kontrolka na uživatelském rozhraní svítí a motor není v klidu.

Neustálé pípání a hučení motoru. Prostory jsou příliš teplé. Světlo v přihrádce svítí. Kromě výše uvedeného mohou blikat kontrolky LED na panelu.

Ozývají se pískavé zvuky a kompresor se nespustí. Prostory jsou teplé a kryt motoru může být horký.

V modelu s jedním kompresorem není v jednom z oddílů chladno; v chladničce se dvěma motory je v obou oddílech teplo.

Z mrazničky nevychází do druhého oddílu žádný vzduch.

Co dělat, když spotřebič zamrzne, ale přesto vás ruší pronikavým pískáním

Je přerušena návaznost kabelu tabule.

Jedno nebo více tlačítek na uživatelském rozhraní je vadné.

Teď už víte, proč vaše lednička pípá. Znáte také příčinu bzučení a přesně víte, co máte dělat.

Nejčastěji se na naši společnost obracejí zákazníci s těmito stížnostmi na své chladničky:

Pokud se u vás vyskytne některý z problémů popsaných v této brožuře, můžete se nejprve ujistit, že se nejedná o poruchu, a to podle našich doporučení. Nebo zjistěte, jaká závada postihla vaši chladničku, a odvážně zavolejte mistra. Už víte, jak složitá je oprava a kolik vás bude stát. Nezapomeňte si objednat přesnou diagnostiku. Je možné, že vedle cvakání je vaše chladnička postižena i dalšími závadami v systémech a komponentech. Profesionální technik vám pomůže s případnými poruchami nebo problémy s vašimi spotřebiči.

Odpoledne! Rád bych vyjádřil svůj vděk Alexeji, vašemu mistrovi. Moje lednice Liebherr přestala mrznout a je stará 12 let. Mechanik přijel ještě týž den a zjistil, že se mi porouchal kompresor. Ještě téhož dne našel správný kompresor a navzdory pozdní hodině dorazil a opravil. Chladnička funguje dobře. Děkuji Alexey za jeho práci. Г.Balashikha

Chtěl jsem se podělit o své dojmy ze spolupráce s vaší společností. Lednice přestala fungovat. Průvodce něco vyčistil. Nepomohlo, odebral čip, řekl, že vyhořel. Přivezl jsem ji zpět a dal ji do provozu. Slíbil, že bude fungovat stejně, dokonce lépe. Velmi spokojený.

Moc děkuji Kazakov A.А.( bohužel se nikdy nezeptal na jméno).Naše lednice pípá už 6 let. Pravidelně jsme volali mistrovi a buď ukázali ruce, nebo něco udělali, někdo přeinstaloval dveře, ale lednice nepřestala vrzat a pokaždé jsme řádně zaplatili buď za diagnostiku, nebo za opravu.“. A váš mistr Kazakov skutečně provedl diagnostiku, našel příčinu, nahradil nějaký senzor a „hurá“, naše lednice konečně přestala pípat. Jsem velmi vděčný A.А.Pro Kazakova. Myslím, že je to poprvé za 6 let, co jsme se setkali s kompetentním technikem, který přijel ve stejný den a práci zvládl perfektně.

Děkuji za vynikající práci vašeho řemeslníka Ilnara (slouží panu Tošanovovi).Koroljov). Přišel v den žádosti o opravu lednice Beko. Lednice se v horku porouchala. Dříve přivolaný mistr z jiné firmy opravil ledničku do týdne a bezvýsledně. Obrátili jsme se na vaši společnost a vůbec jsme nelitovali. Ilnar opravil naši lednici během jedné návštěvy a nemuseli jsme ani volat znovu. Technik sám zavolal zpět a zeptal se na provozní stav chladničky. Děkujeme za kvalitní a rychlou práci.

Upřímně děkuji Pavlu Romanovi, který je MISTREM s Boo-letterem. Opravil skvělý-starý lednice (Sovětský ZIL). Snadné pochopit detaily a specifika práce. Vedení podniku správně vybírá zaměstnance.Moc vám děkuji. Léto na chatě.Bez vaší vysoce profesionálně odvedené práce by bylo těžké žít. S pozdravem, hlavní specialista-expert Federální služby soudních exekutorů Ostankinského okresu Moskvy.Moskva

READ  Chladnička Samsung s mrazicím boxem dole

Nejčastěji se na naši společnost obracejí zákazníci s následujícími stížnostmi na své chladničky

Pokud se u vás vyskytne některý z problémů popsaných v této brožuře, můžete se nejprve ujistit, že se nejedná o poruchu, a to podle našich rad. Případně zjistěte, co je s vaší chladničkou v nepořádku, a zavolejte si řemeslníka. Už budete vědět, kolik bude oprava stát a jak je složitá. Nezapomeňte si objednat přesnou diagnostiku. Je možné, že spolu s cvakáním mohou být v chladničce i jiné závady v systémech a komponentech. A profesionální řemeslníci vám pomohou vyřešit případné poruchy a problémy s vašimi spotřebiči.

Odpoledne! Rád bych vyjádřil své poděkování Alexisovi, vašemu servisnímu technikovi. Moje chladnička Liebherr přestala po 12 letech mrazit. Přijel ještě týž den a zjistil, že kompresor je nefunkční. Ještě týž den našel správný kompresor a navzdory pozdní hodině přijel a opravil ho. Chladnička funguje dobře. Děkuji Alexey za odvedenou práci. Г.Balashikha

Chtěl jsem se podělit o své dojmy ze spolupráce s vaší společností. Lednice přestala fungovat. Průvodce vyčistil čip a řekl, že se vypálil. Přivezl jsem ho a dal do práce. Slíbil, že bude fungovat stejně nebo ještě lépe. Velmi spokojený.

Velké díky Kazakov A.А.( bohužel, nikdy se nezeptal na jméno).Naše lednice vrzala 6 let. Čas od času jsme zavolali na servis, něco udělali nebo udělali, někdo přeinstaloval dveře, ale chladnička nepřestala vrzat a my jsme pokaždé pravidelně platili za diagnostiku a za opravu. A váš technik Kazakov opravdu diagnostikoval problém, identifikoval příčinu, vyměnil nějaké čidlo a „hurá“, konečně naše lednice přestala pípat. Jsem velmi vděčný A.А.Kazakov. Myslím, že to bylo poprvé za posledních 6 let, kdy jsme měli kompetentního technika, který přijel ve stejný den a odvedl „vynikající“ práci.

Děkuji za vynikající práci vašeho řemeslníka Ilnar (slouží pan Ilyashevskiy).Koroljov). Přijel v den volání a opravil lednici Beko. Lednice se porouchala, když bylo opravdu horko. Dříve přivolaný opravář z jiné firmy mi ledničku opravil do týdne bezvýsledně. Obrátili jsme se na vaši společnost a ani trochu jsme nelitovali. Ilnar opravil naši ledničku během jedné návštěvy a nemuseli jsme ani volat znovu. Technik sám zavolal zpět a zeptal se na stav lednice. Děkujeme za dobře a rychle odvedenou práci.

Upřímně děkuji MISTROVI s dopisem BOOST. Pavlu Romanovovi. Oprava 58 let staré chladničky (sovětský ZIL). Snadné pochopení detailů a specifik provozu. Vedení společnosti je řádně personálně zajištěno.Moc vám děkuji. Léto na chalupě.Bez vaší práce, odvedené na vysoké profesionální úrovni, by bylo těžké žít. S pozdravem, hlavní expert-expert FSSP Ostankinské oblasti Moskvy.Moskva

Problémy s motorem kompresoru

Existuje několik možností. Pozorně sledujte svou chladničku a rozhodněte se, který popis nejlépe vyhovuje vašim potřebám:

  • Lednice cvaká, ale neběží. Po každém kliknutí se motor pokusí nastartovat, ale téměř okamžitě zhasne. Pak si jednotka na nějakou dobu „odpočine“ a pokusí se začít opakovat.
  • Motor se zapne a chladnička chvíli hučí, ale neběží. Pak začne hlasitě cvakat relé přetížení a kompresor se vypne. Vaše lednice vůbec nemrzne. Možný zápach přehřátého nebo spáleného plastu.
  • Těsně před vypnutím kompresor jednou hlasitě a zřetelně cvakne. Jinak vše vypadá zcela normálně. Teplota v komorách je udržována na požadované úrovni.

První dva případy jsou podobné. Jejich příznaky jsou příznačné pro poškozený motor. Buď jej nelze vůbec nastartovat, nebo se sice „roztočí“, ale rychle se přehřívá. Slyšitelné cvaknutí je aktivace ochranného relé motoru, které při přehřátí motor násilně vypne.

Jediným řešením takového problému je výměna kompresoru. Je to drahé, ale levnější než koupě nové ledničky. V některých případech je možné opravit i starý, rozbitý motor. V každém případě však není potřeba žádný údržbář.

Druhý případ je jednodušší. S největší pravděpodobností není kompresor rozbitý, ale jen „uvolněný“. Přesněji řečeno, neustálé vibrace uvolnily jeho držáky. V důsledku toho se motor během provozu na svých pružinách tak „houpe“, že se dotýká prvků krytu a vypíná se. V tu chvíli uslyšíte cvaknutí.

Co dělat? Stačí jen nastavit polohu kompresoru. Nejprve zkuste celou chladničku mírně naklonit dozadu nebo dopředu. Vyrovná se to, vibrace se sníží a kompresor se nebude tolik kývat. Pokud to nepomůže, měli byste zavolat technika. Utáhne pružiny, které drží motor, a problém zmizí. Hlavně s opravou nečekejte příliš dlouho, jinak by kompresor mohl jednoduše vyletět do povětří.

Lednice vydává cvakavý zvuk a nezamrzá

Existuje několik příznaků, které naznačují, že motor CW nefunguje správně:

  • Motor se nespustí, ale je slyšet cvakání startovacího relé. Motor krátce zabzučí, pak se opět vypne.
  • Kompresor se zapne, ale v prostoru není chladicí zařízení. Poté, co relé dá pokyn, motor se vypne.
  • Motor před vypnutím hlasitě cvaká. Přihrádky fungují jako obvykle, potraviny jsou chlazené.

Když motor nenastartuje, znamená to poruchu. Co dělat? V takových případech může pomoci pouze náhradní díl. Pokud před vypnutím uslyšíte cvakání, znamená to, že se uvolnily držáky motoru a je třeba je dotáhnout.

Jak vidíte, příčiny kliknutí mohou být různé. Je důležité věnovat pozornost příznakům poruchy, pak ji budete moci rychleji odhalit a opravit. Někdy jsou podivné zvuky normálním provozem chladničky. Pokud si však všimnete něčeho neobvyklého, raději se obraťte na odborníka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS