Co dělat, když se vysavač Dyson rozbije?

Mám vysavač Dyson Digital Slim, když ho zapnu. Dyson DC35 [Odpovědi 1]

Co dělat, když vysavač „Dyson“ bliká červeným světlem, nezapíná se a nenabíjí. Průvodce opravou SV03, DC62 a dalších modelů.

Nejprve zkontrolujte zdroj problému. Chcete-li zjistit, proč váš vysavač Dyson nefunguje, nenabíjí se a bliká červeně, můžete spočítat počet bliknutí kontrolky.

  • – Podržte spoušť a držte ji stisknutou;
  • – spočítejte, kolikrát blikne červená kontrolka;
  • – Pokud je jich 12 nebo méně, jedná se o motorovou jednotku;
  • – Pokud je jich 13 nebo více, je to baterie.

Někdy po podržení tlačítka a počítání bliknutí červené kontrolky začne Dyson blikat zeleně. Pak obnoví svou činnost. Znamená to, že vnitřní systémy byly diagnostikovány a vše je nyní v normálu.

Podívejte se na to? Začněme situací, kdy je méně než 13 záblesků (motorový blok).

Pravděpodobnost poruchy motorové jednotky Dyson je mnohem nižší než u baterie.

Bezdrátový vysavač Dyson V8 Absolute. Recenze

Nejdříve k věci. Pravděpodobně trochu nudné, takže pokud vás zajímá jen podstata, přejděte rovnou na pátý odstavec.

Není to tak dávno, co jsem se dozvěděl o existenci akumulátorových vysavačů. Nesmysl, o Dysonu jsem se dozvěděl teprve před rokem, když jsem hledal šňůrový vysavač, který by nahradil rozbitý. Prodavač mi prodával drahý Dyson se šňůrou a chválil tuto značku. Nakonec jsem si koupil skromný vysavač Vitek, který jsem při druhém použití nenáviděl. Napsal jsem o něm recenzi.

Pokaždé, když jsem se musel přimět k tomu, abych si ho vytáhl, bylo to těžší a těžší. Vyndejte ho, naplňte vodou, složte ho, táhněte ho po bytě a přepínejte zástrčky do různých zásuvek, rozeberte ho, vypusťte vodu, umyjte nečistoty, opláchněte filtry a všechny vnitřnosti, vysušte ho, znovu ho složte. Peklo.

Několikrát jsem na internetu narazil na diskuse o akumulátorových vysavačích. Jednou jsem se podíval na webové stránky společnosti Dyson a prozkoumal je. Z cen se mi zježily vlasy na hlavě a stránky jsem zavřel. O koupi jsem ani neuvažoval, protože i ten nejlevnější bezdrátový Dyson by pro mě byl velmi drahý nákup.

Asi bych dál žil bez vysavače, ale před půl rokem jsem náhodou uviděl v obchodě „Váš dům“ stojan s akumulátorovými vysavači této značky a šel se podívat jen tak ze zvědavosti. Znuděný konzultant se mě okamžitě chopil a začal mi ukazovat všechny modely, vyprávěl mi o jejich výhodách a nevýhodách, velkoryse vyhazoval všechny odpadky přímo na podlahu a okamžitě ji uklízel. Každý model mi dal do ruky a nabídl mi ho k vyzkoušení. Poslední, který mi předal, byl Dyson V8. A bylo to, byl jsem pryč. Nebyl to vysavač, byl to sen. Divoká cena 49 tisíc už se nezdá tak neadekvátní.

Doma jsem strávil spoustu času zkoumáním online recenzí, bojoval se svou chamtivostí a ještě víc nenáviděl ten zatracený Vítek. Stručně řečeno, netrvalo dlouho a objednal tento zázrak technologie v internetovém obchodě. Stálo mě to 44 tisíc s dopravou. Trvalo mi asi měsíc, než jsem si koupil bochník chleba a vodu (samozřejmě trochu přeháním), ale stálo to za to!

Proč jsem si vybral tento konkrétní model? Nejlepší ze všeho je, že má vylepšený způsob setřásání prachu. U předchozích modelů se víko nádoby na prach otevírá a prach se musí vyklepávat, tahat rukama, když se něco zachytí. A ve V8 proces čištění prachové nádoby vytlačuje prach ven, tj.Е. Není třeba dávat ruce do koše. Vitek má dva výkony: normální a maximální. Příručka slibuje, že při běžném používání vydrží 40 minut s nejmenším kartáčem a 7 minut s největším kartáčem při maximálním využití. Zatím se mi nestalo, že bych neměl dostatek energie z baterie pro byt (40 metrů čtverečních). Metrů). Čím důslednější je používání režimu maxi, tím rozumnější je používání pracích prostředků.К. A dokonale vytáhne běžný vysavač. Na maximum ho zapínám jen při úklidu paláce. Palasy jsou mimochodem dokonale čisté. Rohožka je prostě dokonalá a předtím z ní i po vyprání vypadával písek.

Mám vysavač připojený ke zdi, ale visí na zdi na podstavci. Poplatky i tam. Po úplném nabití se nabíječka sama vypne. V sadě je pět štětců. Trochu mě překvapilo, že v návodu není popsáno, který kartáč je určen pro které povrchy. Hádejte co? Sám jsem tomu nerozuměl, a tak jsem si informace vyhledal na webových stránkách společnosti Dyson. Nedostatek informací o kartáčích a cena zařízení jsou jediné nevýhody, které jsem zatím našel.

READ  Jak zvýšit důvěru v konvici

Při normálním výkonu je velmi tichý, což se mi velmi líbí. Pokud zapnete maximální výkon a zapnete turbo kartáč, zvuk se zesílí, ale stále to není hrozný řev jako u mého předchozího vysavače.

Cena je samozřejmě šílená, ale jsem rád, že jsem nelitoval peněz. Pro auto je ideální.

Používám ho mnohokrát denně. V kuchyni je vždycky nepořádek nebo je třeba vyluxovat rohožku u dveří nebo něco jiného. Sundal jsem ho ze zdi, zap, zap, dal ho zpátky. Pohodlné je to slovo. Předchozí vysavač se na Avito prodával za haléře. Dal bych ho zadarmo, t.К. Po koupi jsem se na akumulátorový nemohl ani podívat.

Doporučuji? Určitě ano. Po mých nadšených recenzích si ji koupili již tři lidé a jsou s ní velmi spokojeni. Cena je šílená, ale jsem velmi rád, že jsem nelitoval peněz. Úklid už nesnáším !

Z vysavače jsem nedávno dostala strach. Při dalším čištění jsem si všimla, že špatně sbírá prach a (ach můj bože)!) Velké úlomky trosek z něj vypadly jen dozadu! Třesou se mi ruce. Kupte si vysavač za 44 tisíc, používejte ho méně než rok a získáte toto. A-a-a-a. Co dělat? Hledal jsem doklady ke stroji, ale nebylo tam nic než manuál a účtenka z internetového obchodu. Ještě víc jsem si dělal starosti. Prolistoval jsem příručku a narazil na číslo zákaznického servisu. Abych byl upřímný, když jsem na to zavolal, byl jsem více než skeptický.

Volání bylo přijato téměř okamžitě. Operátor se mě zeptal, jaký je model vysavače, a požádal mě o popis problému. Poté mě požádala, abych s vysavačem dělala různé věci (utírání prachu, vyklepávání, otevírání/zavírání nádoby na prach atd.). Celkem jsme spolu mluvili asi 20 minut, ne méně! Nakonec mě operátor ujistil, že se nejedná o žádnou závadu, ale že jsem příliš brzy pustil tlačítko napájení a odpadky vypadly zpět. Špatný tah byl způsoben přeplněním nádrže sběrače prachu.

Začínal jsem pochybovat, že došlo k selhání, a viděl jsem, že doporučení operátora opravil situaci. Líbilo se mi, že mě operátorka ujistila, že pokud si stále myslím, že problém není vyřešen, může požádat o bezplatné zavolání údržbáře (údržbáře můžete volat zdarma po dobu 2 let od zakoupení vysavače). Nebo mohu stroj odnést do servisního střediska. Ale to už jsem se uklidnila a uvědomila si, že zákaznický servis je skvělý a že bych stejně nebyla sama s rozbitým vysavačem. Záruka je platná! Telefonní číslo na podporu je mimochodem uvedeno i na vysavači. Všiml jsem si toho teprve nedávno, hlupáčku.

dělat, když, vysavač, dyson

Nyní vysavač funguje dobře, vše táhne, nic nevypadává. Stačí ji pravidelně čistit. Abych to shrnul, byla to moje chyba. Ale teď už vím, že když se něco pokazí, je kam zavolat.

Jak ji rozebrat?

Pod filtry s různým stupněm filtrace je skrytý ventilátor, jehož lopatky jsou zakryté a umístěné mezi dvojicí kovových rovin. Tím se vytvoří uzavřené kanály. Motor se nachází pod plastovým krytem (obvykle bílým) s vyříznutou cestou proudění vzduchu.

Před opravou je samozřejmě nutné stroj odpojit od elektrické sítě a poté je možné vyjmout tělo stroje. Odstraňte filtry bránící přístupu k motoru a odšroubujte a vyjměte plastový kryt. Motor se vyndá ze skříně, pak se odšroubuje ventilátor (velmi opatrně, matice má levý závit) a odkryje se kryt, pod kterým je umístěna elektrická část.

Čističky jsou k dispozici se dvěma motory. Druhá část se obvykle nachází v oblasti kartáče a může ovlivnit stupeň odsávání prachu nebo kapalin. Stejným způsobem, ale v opačném pořadí, vysavač znovu sestavte.

dělat, když, vysavač, dyson

Poruchy vysavače Dyson

Inženýři a konstruktéři strojů vědí, že k většině mechanických poruch dochází na rotujících součástech. Porucha. Opotřebení sedadla nebo stárnutí materiálu. Hlavní porucha z hlediska frekvence, porucha v napájecím uzlu a jeho přeměna. Nesprávné provozní podmínky mohou způsobit jakoukoli poruchu spotřebiče. Pokud vysavač Dyson nefunguje, je algoritmus pro zjištění příčiny stejný jako u jiných spotřebičů.

Společnost Dyson poskytuje na spotřebič záruku v délce 2-5 let v závislosti na podmínkách používání spotřebiče. Pokud vysavač Dyson přestal fungovat, záruční oprava vysavačů s výměnou součástí je zdarma. Ani ostatní majitelé spotřebičů nebudou odmítnuti, ale oprava nebude levná. Proto se na internetových fórech objevuje spousta dotazů, jak poruchu opravit sami.

READ  Vysavač Xiaomi mijia k odstranění roztočů

Nejdříve si prostudujte příručku, v části „Diagnostika“ jsou zobrazeny ikony, které vás upozorní na poruchy. Červená barva jako vždy signalizuje a upozorňuje na poruchu, žlutá barva signalizuje dočasnou poruchu, modrá barva signalizuje připravenost k provozu a zelená barva signalizuje stav zařízení během provozu. Tyto barvy blikají a signalizují nedostatek rovnováhy v systému.

Například vysavač Dyson se nezapne. Předchozí den stroj fungoval bez otázek. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je k dispozici elektrická síť, a poté zkontrolovat, zda jsou zástrčka a zásuvka v dobrém stavu. Bod selhání je od jednoduchého ke složitému. Pokud je v obvodu přerušení vedení, vyhledejte ho pomocí multimetru. Příčinou může být přerušený kontakt v tlačítku startéru, porucha v řídicím systému, zkrat ve vinutí motoru. Někdy se příčina zjistí až po otočení hadice na základně rukojeti. Není tam žádné spojení.

Váleček v elektrickém motorovém kartáči se neotáčí? K dispozici je malý sběrný motor a převodovka. Zkontrolujte, zda nejsou kartáče opotřebované nebo zda není vinutí zkratované. Motor je nejjednodušší, dodává se s převodovkou a je levný.

Poruchy vysavačů Dyson, které vedou ke ztrátě sacího výkonu. K tomu může dojít, pokud je průtok cyklony narušen, pokud jsou filtry zaneseny. Filtr může být vizuálně čistý, ale otvory v rámu, na kterém je upevněn, se postupně ucpávají. Do předmotorového filtru unikly nečistoty a motor se zasekl. To způsobí přehřátí těla stroje, což zvýší hukot. Pokud se motor po stisknutí tlačítka zasekne, motor se nespustí, aktivuje se ochrana a jednotka se odpojí od napájení.

Pokud u akumulátorových vysavačů Dyson po připojení k nabíječce bliká červená kontrolka, je příčinou baterie. Lithium-iontové baterie se nenabíjejí, pokud se jejich teplota blíží 3 0 C, je nutné je nejprve zahřát na pokojovou teplotu. Vysavač Dyson bliká červeně ještě z jednoho důvodu. Baterie je hluboce vybitá. K tomu může dojít, když vybitá baterie delší dobu ležela a samovybíjení snížilo napětí pod povolenou úroveň. Technik se může pokusit o dobití pomocí jiných technik. Blikání může signalizovat dokovací stanici. Červené blikání vyžaduje rozšířenou diagnostiku, od jednoduché po složitou.

Pokud se při zapnutí vysavače Dyson rozsvítí červená kontrolka, je motor zkratovaný. Důvodem je, že se do sání dostala vlhkost, která před prací zkondenzovala na motoru, při spuštění se uzavřelo vinutí motoru. Vyměnit nebo převinout. Proto je zastavený, fungující stroj vadný.

Někdy uživatel způsobí, že baterie ztratí svou kapacitu v krátkém časovém úseku. Vybitá baterie je indikována dobou chodu. Zelená kontrolka bliká téměř okamžitě po stisknutí tlačítka napájení, což znamená, že je baterie vybitá. Důvodem, proč se akumulátorový vysavač Dyson nenabíjí, je nesprávné používání. Když je spotřebič v provozu, zahřívá se. Nabíjení lze zahájit po vychladnutí spotřebiče, po 20-30 minutách.

Existují případy, kdy funkční vysavač začne pracovat a po krátké době se vypne. Trhavý chod byl způsoben nečistotami nebo vlasy v omezovacím ventilu. Zavře se, když je zásobník plný. Pokud ventil zůstane zavřený, dojde k vypnutí motoru a zablokování. Vyjměte kartáč nebo hlavu kartáče a zkontrolujte otvor. Pokud je zakryt šedou deskou, otevřete ji prstem. Čerpadlo se spustí a pracuje bez trhání.

Váš vysavač Dyson s dlouhým provozem má další abnormální zvuk? Problém je pravděpodobně v ložiskovém uložení motoru. Zvuk se bude postupně zvyšovat, pak se motor zahřeje a zasekne se. Existuje jediné řešení: vyměnit celou jednotku za značkovou. Jedná se o nákladné opatření.

S vysavači Dyson lze někdy snadno řešit problémy. Je nutné pouze zkontrolovat, včas vyčistit nebo seřídit kontakty elektrického systému. Pokud kontrolka ukazuje plnou baterii a vysavač se nezapne, může být příčinou nedostatečný kontakt.

Ucpání může být příčinou poruchy stroje a pak dojde k zablokování nebo vypnutí pojistky. Uživatelská příručka vysavače Dyson poskytuje odpovědi na základní otázky týkající se řešení problémů.

Zde je několik užitečných materiálů pro samoopravu vysavače Dyson.

Krok 10

Vše lze prát, nepoužívejte příliš horkou vodu.

Moc děkuji! Hledala jsem způsob, jak to udělat, ale nemohla jsem to najít, ale je to tak snadné a rychlé, že jsem to právě udělala!!

Ukázalo se, že je tak snadné vyměnit a zejména rozebrat pro dívku, díky za takový návod

Vysavač byl silně ucpaný, nevěděl jsem, jak ho rozebrat, díky vašemu návodu se to podařilo.

Mohlo by vás také zajímat

Výměna pevného disku v iMacu Intel 17″

Demontáž přední části fotoaparátu Canon Powershot A70

READ  Kolik vynese prodejní automat za měsíc?

Výměna reproduktoru OontZ Angle 3

Výměna funkční klávesy MacBooku Pro 13″ na konci roku 2016 malými písmeny

Výměna sběrače kondenzátu v multifunkčním hrnci Crock-Pot Express

Jak obnovit tovární nastavení zařízení Amazon Fire HD 8

Opravárenská laboratoř

Г. 34, Marshala Biryuzova Street, Shchukino Repair Laboratory, Moskva (vchod na pravé straně budovy, vchod do přízemí)

Ceny oprav

název služby čas cena
Diagnostika od 30 minut 0 Objednat z
Nezapíná se více než 60 minut 780 Objednat z
Nenabíjení od 60 minut 640 Objednávka
Ztráta výkonu od 60 minut 650 Objednat z
Velmi hlučné od 60 minut 750 Objednat z
Propustnost pro prach od 60 minut 540 Objednat z
Tlačítka nefungují od 60 min 540 Objednat z
Žádné sání od 60 min 550 Objednat z
Nelze regulovat výkon Od 60 min 680 Objednat z
Výměna motoru od 60 minut 750 Objednat z
Oprava řídicí desky Od 60 minut 890 Objednat z
Výměna baterie 60 min 790 Objednat z
Výměna napájecího kabelu Od 60 minut 470 Objednat z
Výměna filtrů od 60 minut 390 Objednávka
Oprava napájecí desky od 60 minut 1120 Objednat z
Výměna mechanismu navíjení kabelu Od 60 minut 480 Objednat z
Další závady od 30 minut 390 Objednat z

Nejprve

Než se chopíte šroubováku a vysavač rozeberete, je třeba vyřešit tři běžné problémy:

Zkontrolujte, zda není ucpaná nádoba na prach

Pokud je sáček naplněn nečistotami z více než dvou třetin, sací výkon se sníží a máte pocit, že „není sání“.

Papírový sáček na prach vyměňte za nový a látkový sáček na prach vyklepejte, opláchněte ve vodě a vysušte.

Zkontrolujte, zda není ucpaná sací hadice, sací trubice nebo sací kartáč

Pokud je sáček v pořádku a přesto nemá trakci, zkontrolujte další příslušenství. Kartáče, teleskopickou trubku a hadici. Hadice může být poškozená. Prasklá, propíchnutá, ucpaná nebo ne zcela zasunutá do těla.

V kartáčích, hadici a trubce uvíznou malé částice a velké předměty: provázky, kapesníky, hadry atd.

Znečištěné předměty jimi špatně procházejí, vysavač vydává velký hluk, kvílení, šumění a další neadekvátní hlasité zvuky, je cítit hoření nebo něco jiného hořícího. Po odstranění ucpávky se obvykle tah zcela obnoví.

Zkontrolujte také opotřebení příslušenství: v některých případech ztěžují sání zadřená ložiska motoru nebo dokonce špatně usazený kartáč.

Hledání trhlin ve vlnité hadici

Prasklá hadice vytváří sání vzduchu a brání vytvoření podtlaku, který by vysál nečistoty.

Doporučujeme vyměnit celou hadici, ale dočasným řešením je vložit do hadice adaptérovou objímku.

Za tímto účelem trubku rozřízněte, vložte do ní kus plastové trubky, spoje sevřete svorkami a řez utěsněte páskou.

Vyčistěte filtry

Je velkou chybou kontrolovat nádobu na prach, ale nekontrolovat čisticí filtry: po každém čištění se prvky velmi zapráší.

dělat, když, vysavač, dyson

Jeden z filtrů je umístěn před ventilátorem. U cyklónových vysavačů je to obvykle pěnová podložka uvnitř skládacího plastového krytu. V zadní části spotřebiče je umístěno sítko s jemnými oky. Destičku je třeba dobře vyklepat a opláchnout ji filtrem ve vodě.

Druhý, jemný prachový filtr je umístěn v zadní části čističky. Obvykle je umístěna v samostatné krabici s velkým počtem vložek. Vyčistěte buňky měkkým kartáčkem a opláchněte je pod tekoucí vodou.

Pokud je váš vysavač vybaven vodním filtrem, nezapomeňte jej po každém použití vyčistit: rozeberte jej, opláchněte jednotlivé prvky a důkladně je vysušte. To by se mělo provádět i v případě, že s vysavačem není žádný problém, aby se ve špinavé vodě nemnožily bakterie a plísně.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda se spotřebič nepřehřál

Pokud se vysavač velmi zahřeje, může elektronika sama vypnout motor. K obnovení normálního provozu postačí 20-30 minut čekání.

Příčinou přehřátí stroje není jen jeho dlouhé používání, ale i další příčiny:

  • Se zahřívá, protože je poškozený síťový kabel;
  • Sběrač kotvy je ucpaný;
  • Ložiska a kartáče jsou opotřebované;
  • Elektronická jednotka nebo startovací tlačítko je vadné.

Nejhorší věc, která se může vysavači stát, je porucha motoru. Abyste ji mohli identifikovat, musíte zařízení rozebrat.

Přesně to, co můžete udělat sami

Jednou z možností je také robotický vysavač: pracuje na baterie s napětím pod 15 V, takže je méně pravděpodobné, že se jeho motory přehřejí. Opravy robota jsou mnohem jednodušší. Příklady značek jsou Iclebo Arte a iLife.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS