Co je lepší používat – fén nebo kartáč na vlasy?

Co je lepší: fén nebo kartáč na vlasy: srovnání zařízení

Pro mnoho uživatelů vysoušečů vlasů vyvstává při výběru modelu otázka. Klíčové technické aspekty fénů jsou stejné, ale s ohledem na délku vlasů, jejich strukturu a na to, zda je třeba je upravovat, nebo jen sušit, je třeba upozornit na některé výhody. Co je lepší použít. fén nebo kartáč na vlasy?

Jedná se o nejoblíbenější domácí spotřebič. Jedná se o zařízení, jehož hlavním úkolem je rychle vysušit vaše prameny a dodat jim pěkný úhledný tvar a atraktivní vzhled. Dnes se používají nejen k vysoušení vlasů, ale také k dodání objemu nebo vytváření originálních účesů.

Jedinečné možnosti použití jsou založeny na široké škále příslušenství. Zatímco v minulosti měly hlavně koncentrovací trysku, která vytvářela směrový proud vzduchu, dnes trh nabízí širokou škálu modelů, z nichž si každá žena může vybrat ten nejlepší pro sebe.

 • koncentrátor. tryska se zúženým koncem, která se používá k simulaci pramenů (v závislosti na typu vlasů, účelu techniky a její síle mohou být trysky-koncentrátory různé);
 • Difuzér je užitečné zařízení pro dívky s kudrnatými vlasy.

Difuzní tryska je miska s plastovými prsty, které se dodávají v různých velikostech, tvarech a tloušťkách a lze je použít pro různé aplikace a různé délky loken. Dodává se s většinou spotřebičů a díky svému tvaru a konstrukci rovnoměrně rozděluje proud vzduchu, takže vaše zámky rychle a řádně vyschnou.

Moderní modely tohoto přístroje mají několik nastavení teploty a síly foukání, takže jej mohou používat i lidé s nepoddajnými kadeřemi. Tyto profesionální spotřebiče jsou multifunkční a všestranné, takže jsou vhodnou volbou pro každého. Pokud však požadujete pouze fénování a styling, můžete snadno použít i jednoduchý model.

Další důležitou funkcí je ionizace sušičky. Co to je? Jedná se o vhánění vzduchu do zámků se záporným iontovým nábojem. Jedná se o skvělou alternativu k tradičním modelům, která však nemá žádný škodlivý vliv na vlasy. Ionty mohou opravit poškozená místa na pramenech, uvolnit statickou elektřinu a zanechat vlasy lesklé a hedvábné.

BaBylissPRO BAB6510IRE

Vysoce výkonný fén od italského výrobce s příkonem 2400 W.

Klasické černé stínítko chrání před znečištěním a hodí se do každého interiéru koupelny.

Díky ionizaci vzduchu je vaše prostředí čistší a svěžejší.

Studený vzduch je regulován a chrání vlasy před škodlivými účinky vysokých teplot.

Vyjímatelný filtr v přístroji umožňuje kdykoli vyměnit za nový. Dodává se se dvěma koncentrátory.

lepší, používat, nebo, kartáč, vlasy

Technické specifikace:

DEWAL 03-120 Profle-2200

Fén na vlasy, jehož barvu lze nastavit podle nálady. k dispozici je zelená, červená, oranžová a černá.

Zařízení je velmi obratné a dostatečně výkonné. Profesionální nástroj pro kosmetické salony.

Všestranná rukojeť padne do rukou ženám i mužům.

Ergonomický design potvrzuje mírné zakřivení rukojeti.

Trysky jsou zkosené, aby se zvýšilo proudění vzduchu. Fén je dodáván s koncentrátorem.

Technické vlastnosti:

BaBylissPRO BAB6520RE

Sušička se dvěma tryskami (koncentrátory) má vysoký výkon 2400 W a vysokou kapacitu.

Díky funkci studeného vzduchu je vysoušení vlasů ještě pohodlnější a zdravější.

Testuji Revlon foukací kartáč

Klasické, elegantní černé provedení se hodí do každé koupelny.

Pevný plast chrání před nárazy a pády. Silná 3metrová šňůra umožňuje použití ve větší vzdálenosti od elektrických zásuvek.

Technické vlastnosti:

Braun HD 585

Stylový vysoušeč vlasů v elegantní bílé barvě. Díky vysokému výkonu 2500 W je zařízení ideální pro provoz ve všech šesti režimech, které zahrnují regulaci tepla i rychlosti proudění vzduchu.

Pohodlné poutko na zavěšení udrží spotřebič mimo skříň nebo noční stolek.

Difuzér a koncentrátor jsou součástí vysoce výkonného zařízení.

Specifikace:

Philips HP8233 ThermoProtect Ionic

Fén má výrazný fialový design a lesklé tělo. Dva režimy rychlosti pro dokonalé rozložení proudění vzduchu.

READ  Který Multicooker je lepší Redmond nebo Mulinex?

Ionizace čistí vzduch kolem vás.

Díky podlouhlému tvaru a hladkému ovládání s jemným dotykem se spotřebič snadno používá.

Vysoce kvalitní materiál použitý při výrobě fénu jej chrání před nárazy a pády.

Technologie ThermoProtect zabraňuje přehřátí a udržuje správnou teplotu vlasů.

lepší, používat, nebo, kartáč, vlasy

Technické údaje:

Otázka funkce. Stručně o hlavních typech

Všechny fény lze zhruba rozdělit do tří typů:

Okamžité sušičky jsou vysoce univerzální modely, které jsou více nakloněny efektivnímu sušení. Mají velké rozměry, dodávají se v různých výkonech, jsou jednoduché a multifunkční, s přídavnými režimy nebo bez nich a lze je vybavit přídavnými tryskami.

Cestovní sušičky jsou kompaktní modely s nízkou spotřebou energie, které se snadno skládají a ve složeném stavu zabírají málo místa. Je navržen tak, aby nás doprovázel na cestách.

Fény s malým kartáčem nebo s různými kartáčovými hlavicemi. Tyto fény vám pomohou s úpravou vlasů a zároveň vám umožní vytvářet kudrliny při fénování. Jsou také velmi vhodné pro fénování řídkých a jemných vlasů.

Každý vysoušeč vlasů může mít kromě jiného i žehličku na vlasy. Fény s žehličkou na vlasy jsou modely s přídavným plochým kartáčem, který umožňuje rozčesávání. styling vlasů pomocí fénu. Při výběru možností mějte na paměti, že existují vysoušeče vlasů pouze s jedním nástavcem a existují modely, které se dodávají s celou sadou kartáčů. Existují dva druhy nástavců, které můžete skutečně potřebovat, a další, které potřebovat nemusíte. Podívejme se na nejoblíbenější tvary a zkusme zjistit, jak užitečné mohou být.

Přehled oblíbených modelů v roce 2017

Existuje mnoho různých modelů vysoušečů vlasů od různých výrobců. Nejoblíbenější značky mezi spotřebiteli jsou Rowenta, BaByliss, Braun a Philips.

Kartáč Rowenta CF 9520 Activ

Rowenta CF 9520 kombinuje dobrý výkon s vysoce kvalitními materiály. Otočný kartáč poskytuje mým vlasům kvalitní sušení, styling a lesk. Ionizační funkce snižuje statickou elektřinu ve vlasech, což vede k lepší upravitelnosti.

Nevýhody nepohodlí při přepínání režimů, žádné automatické vypínání, vysoká cena.

Dobrý fén, kvalitní, ne těžký. Vlasy nepálí, není cítit. Není příliš horký pro pokožku. Skvěle se hodí na krátké vlasy mé maminky. Mám dlouhé vlasy, takže se zamotávají a trhají. Možná na to neměl talent. Nejlepší tip pro krátké a středně dlouhé vlasy.

Rozova Oksana

https://slonrekomenduet.com/model/rowenta-cf-9520.html

Skvěle se hodí pro krátké i dlouhé vlasy. Komentář o tom, že je to zaneřádí, vás uvede v omyl. Má tlačítko, stiskněte ho, stočte, uvolněte, zastavte. Pokud si vlasy rozčešete, což má smysl, nezůstane na kartáči jediný vlas, a to vše v prvním režimu, není to tak horké jako ve druhém. Fén je vynikající, doporučuji. Podruhé nebo potřetí jsem to udělal správně. Teplo je tak velké, že uvolňuje vlasy a nikdy nebudete zklamáni.

Efimov Alexej

https://market.yandex.ru/product/1772987283/reviews?track=tabs

Přednosti: Rotační trysky Současné sušení a kulmování Pohodlnost použití Nízká hmotnost Ionizační režim Nevýhody: Ihned po použití nelze kartáč vyjmout, musíte počkat, protože se zahřívá základna sušičky V režimu chlazení sušička silně hučí

Dimi4P

https://otzovik.com/review_6211438.html

Rowenta CF 9220

Rowenta CF 9220 je z hlediska funkcí, výhod a nevýhod podobná předchozí verzi. Hlavním rozdílem je přítomnost režimu studeného vzduchu, přídavné trysky s o něco menším průměrem, o něco delší šňůry a dalšího příslušenství.

Hlavní nevýhodou na základě zpětné vazby od zákazníků je, že výrobcem uváděný režim proudění studeného vzduchu ve skutečnosti chybí.

Jako všechny kudrnaté ženy jsem si pravidelně chtěla narovnat vlasy. Rozhodla jsem se koupit fén s rotačním kartáčem. Jaké jsou výhody:. narovnává mi vlasy. Není potřeba celá řada spotřebičů vysoušeč vlasů z větší části, je pohodlné používat vlasy se nezamotávají a já mám dlouhé vlasy rychlost navíjení je pomalá. Pokud začnete navíjet špatně, můžete snadno přestat, tlačítka jsou velmi citlivá na tlak kartáč se otáčí v různých směrech cena je průměrná. Co mě mate:. nástavce kulaté hlavice kartáčku na rukojeti jsou z plastu, poměrně tenké. Nástavec není celistvý, kartáček mírně visí (nepatrně). Pokud se při používání necháte unést, kartáč se začne viklat a křupat. Myslím, že právě zde je slabé místo fénu, které může při delším používání prasknout Kartáč má jemné štětiny, které se nelepí na keramickou desku, takže se vlasy „nepřepalují“ (plus), ale úplně se nenarovnají a mohou se elektrizovat a krepatět (minus).

nataliya34

http://irecommend.ru/content/fen-neplokhoi-est-nyuansy-foto

lepší, používat, nebo, kartáč, vlasy

Výhody: Krátkým vlasům dodá za 15 minut dobrý objem. Ruce se neunaví. Slabé stránky: Nemá studený vzduch. Vlasy můžete sušit pouze na „sněhové vločce“, jinak dojde k jejich přesušení a zlomení, a to i s tepelnou ochranou. Úzká tryska může pramen spálit, pokud je delší než 20 cm a je zapnutý režim horkého vzduchu.

READ  Jak obnovit vlasy po žehlení a sušení

Andronovskaya Olga

https://market.yandex.ru/product-fen-shchetka-rowenta-cf-9220/3765242/reviews

Polaris PHS 0745

Vysoušeč kartáčů Polaris PHS 0745 má tři režimy a funkci ochrany proti přehřátí.

Mínus. žádné přídavné trysky a žádná funkce ionizace.

Výhody: Levný, se třemi režimy, pohodlný. nevýhody: Bez komentáře: Používám půl roku tento kartáč, snadno se stylizuje, dává dobrý objem. Tři režimy ohřevu, ochrana proti přehřátí.

Královna Julia

https://market.yandex.ru/product/12422901/reviews?track=tabs

Chtěla bych říct, že jsem dlouho zvyklá používat kartáč s fénem, takže výrobek, který jsem si koupila, je docela něco, s čím ho mohu porovnat. Vůně je obecně neutrální, takže žádné kritické chyby. fén funguje a slouží svému účelu docela dobře. Nevýhodou je, že nejprve je šňůra dostatečně krátká. Pokud je například zásuvka umístěna na podlaze v místnosti, a ne v koupelně v úrovni obličeje, může být použití kabelu, který se zpočátku zdá být dlouhý, poněkud nepohodlné. Za druhé, odnímatelná tryska nezapadá těsně do hlavního těla a v důsledku toho se kýve, což je nepříjemné a rušivé. Vždycky se zdá, že je s ním něco v nepořádku. A za třetí, já osobně mám fén s pevným posuvným vypínačem. Musím se s ní přemisťovat s námahou. Je vhodná pro lidi, kteří nejsou nároční na drobné detaily a ocení věc pro její nízkou cenu a kvalitní zpracování.

FireDancer

http://otzovik.com/review_1829364.html

BaByliss AS531E

Kulma BaByliss AS531E má střední výkon a snadno se ovládá. Pohodlně se drží v ruce a rychle se upravuje.

Ergonomický design, funkce chladného proudění vzduchu a rotační kartáčová hlava z přírodních kančích štětin.

Správný vysoušeč vlasů pro krásný styling

Je to nejoblíbenější domácí spotřebič. Jedná se o přístroj, jehož hlavní funkcí je rychlé vysušení pramenů a jejich vytvarování do úhledného a atraktivního tvaru. Dnes se používají nejen k vysoušení vlasů, ale také k dodání objemu nebo k vytváření originálních účesů.

Jedinečné možnosti použití jsou dány bohatou nabídkou příslušenství. Zatímco v minulosti se skládaly především z koncentrátoru s tryskou pro vytvoření směrového proudu vzduchu, dnes trh nabízí širokou škálu modelů, takže si každá žena může vybrat ten ideální.

 • Koncentrátor je zúžená tryska používaná k modelování vlasů (v závislosti na typu vlasů, účelu techniky a jejím výkonu mohou být trysky koncentrátoru různé);
 • Difuzér je užitečným nástrojem pro dívky s kudrnatými vlasy.

Difuzní tryska je miska s plastovými prsty, které mohou mít různé velikosti, tvary a tloušťku a jsou vhodné pro různé aplikace a lokny různých délek. Je dodáván s většinou zařízení a díky svému tvaru a konstrukci rovnoměrně rozděluje proud vzduchu, což umožňuje rychlé a přesné sušení pramenů.

Moderní modely tohoto zařízení mají několik teplotních režimů a foukací sílu, což umožňuje používat i majitelům nepoddajných kadeří. Tyto profesionální spotřebiče jsou tak všestranné a flexibilní, že uspokojí každého. Pokud však spotřebič potřebujete pouze k sušení a modelování, lze snadno použít i jednoduchý model.

Další důležitou funkcí fénu je ionizace. Co to je? Jedná se o fén, který dodává vlasům záporný náboj vzduchu. Dokonalá alternativa k modelům určeným k tomuto účelu, ale bez poškození zámků. Ionty mohou opravit poškození pramenů, zmírnit statickou elektřinu a zanechat vlasy lesklé a hedvábně hladké.

Náš přehled nejoblíbenějších modelů letošního roku

Existuje široká škála modelů fénů od různých výrobců. Rowenta, BaByliss, Braun a Philips jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější značky.

Kartáč Rowenta CF 9520 Activ

Rowenta CF 9520 kombinuje dobrý výkon a kvalitní materiály. Díky rotačnímu kartáči je lze vysušit, upravit a dodat jim lesk. Ionizační funkce odstraňuje statickou elektřinu z vlasů, takže jsou lépe upravitelné.

Rowenta CF 9520 si poradí s krátkými i dlouhými vlasy

Nevýhody: nepohodlná změna režimu, žádné automatické vypnutí, vysoká cena.

Rowenta CF 9220

Rowenta CF 9220 je podobná svému předchůdci, pokud jde o funkce, výhody a nevýhody. Hlavním rozdílem je výstup studeného vzduchu, o něco menší kartáčová hlava a o něco delší kabel.

Rowenta CF 9220 vám poskytne mimořádný objem

Hlavní nevýhodou je podle spotřebitelských zpráv to, že režim chladného vzduchu, který výrobce deklaruje, ve skutečnosti neexistuje.

Polaris PHS 0745

Vysoušeč kartáčů Polaris PHS 0745 má tři nastavení a ochranu proti přehřátí.

Polaris PHS 0745 je cenově dostupný styler

Méně: žádné další nástavce a funkce ionizace.

READ  Jak vyměnit sůl v myčce nádobí

BaByliss AS531E

Kulma BaByliss AS531E je středně výkonná a snadno se ovládá. Snadno se drží, umožňuje rychlou úpravu stylu.

Kulma BaByliss AS531E je lehká a snadno se používá

Má ergonomický design, funkci studeného vzduchu a rotační kartáčovou hlavu s přírodními štětinami.

Hlavní nevýhodou je, že je zde pouze jedna hlava, při foukání studeného vzduchu nedochází k otáčení kartáčů.

BaByliss AS81E

Kulma BaByliss AS81E je o něco výkonnější než její předchůdce. Dodává se s přídavnou hlavicí, funkcí studeného vzduchu, 2 režimy provozu. Snadná manipulace a ochrana proti přehřátí z něj dělají nejbezpečnější nástroj pro každodenní použití.

BaByliss AS81E je dobrý poměr cena/výkon

 • přijatelná cena;
 • výkon 800 W;
 • Možnost opravit styl studeným vzduchem;
 • další příloha;
 • Kartáč z přírodních kančích štětin.

Bosch PHA9760

Bosch PHA9760 je výkonný fén. Ionizační funkce chrání vlasy před vysoušením, ale v případě každodenního používání v domácnosti je lepší používat ochranu vlasů.

Dodává se se třemi nástavci pro zvětšení objemu i natáčení loken různých délek.

Šňůra je dlouhá celé tři metry, což usnadňuje pohyb se spotřebičem.

Bosch PHA9760 má dlouhou pracovní šňůru

Jako nevýhoda spotřebiče je však uváděna vysoká provozní hlučnost.

Braun AS 400

Braun AS 400 se dodává se třemi nástavci, z nichž jeden je dutý, objemový. Dobrá délka kabelu, abyste nebyli závislí na zásuvce a nemuseli se do ní zamotávat.

Nízký výkon, nedostatek dalších funkcí a plastový materiál jsou však významnými nevýhodami výrobku.

Braun AS 400 se vyznačuje také nízkou spotřebou energie

Philips HP8664 Volumebrush

Multifunkční styler Philips HP8664 Volumebrush má tři režimy, dvě trysky s přírodními štětinami a funkci ionizace. Má také funkci Care, která umožňuje nastavit teplotu, která je pro vaše vlasy nejvhodnější. Vhodné pro každodenní použití.

Kartáček Philips HP8664 Volumebrush je mezi spotřebiteli oblíbený model

Nevýhoda: Žádná funkce studeného vzduchu.

Tabulka: Srovnávací hodnocení různých výrobců

Se správným kartáčem pro fénování vlasů můžete doma vytvořit krásný a rychlý styling a snížit riziko poškození vlasů. Profesionální přístroje mají dobrý výkon pro rychlé sušení a styling, ale ne vždy jsou vhodné pro každodenní použití v domácnosti. Před nákupem přesně zjistěte, co potřebujete, abyste nepřepláceli za zbytečné funkce.

Dobrý den,! Jmenuji se Katerina, je mi 31 let, jsem vyučená účetní. ekonomka.

Jak se liší

Chcete-li si vybrat fén nebo kartáč na vlasy, je vhodné znát rozdíly mezi oběma nástroji. Klíčové jsou podle profesionálních i běžných uživatelů tyto

 • Velikost a hmotnost. To je důležité zejména pro lidi, kteří tráví většinu času na cestách. Kartáček je kompaktnější a lehčí, takže si ho můžete snáze vzít s sebou na cesty.
 • Power. Pokud je vaším hlavním zájmem při sušení vlasů rychlost, nikoli styling, je nejlepší volbou běžný fén. Má vyšší výkon, který šetří každodenní sušení.
 • Tvar. Běžný vysoušeč vlasů, bez ohledu na počet funkcí a úroveň výkonu, má tradiční tvar písmene „G“, kde spodní část slouží jako rukojeť a horní část je pracovní nástroj. Fén má tvar podobný normálnímu kartáči na vlasy a jeho prvky jsou zarovnané, což umožňuje pohodlnější vysoušení a úpravu vlasů.

Při výběru toho, co je lepší, kartáč na vlasy nebo jen vysoušeč vlasů, se ženy často řídí náklady na zařízení. Cena kartáče je výrazně vyšší, a to kvůli většímu rozsahu funkcí, které kombinují kulmu, kulmu, běžný fén a hřeben.

Na základě výše uvedeného lze snadno vyvodit závěr. obě zařízení mají své výhody, ale jsou určena k plnění různých úkolů. Pro lidi, kteří nepotřebují styling, je vhodným nástrojem fén. To platí zejména pro dívky s dlouhými a hustými vlasy, protože vysoušeč vlasů kvůli nízkému výkonu jednoduše nezvládne úkol nebo ho bude dělat dlouho.

Pokud nemáte příliš dlouhé a řídké vlasy, můžete použít fén nebo fén s nízkou spotřebou energie. Pro ty, kteří mají rádi živý a jedinečný vzhled, je nejlepší volbou kartáč. dobrý model má všechny náležitosti pro různé stylingové potřeby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS