Co na pokožku po epilaci

Bolest po epilaci

Touha po kráse nás vede k neustálému zdokonalování našich těl. Krásná a hladká pleť je již dlouho nezbytnou vlastností. Příroda nám dala vlasy nejen na hlavu. A dnešní standardy krásy vyžadují dokonale hladkou pokožku, a to nejen na viditelných částech těla.

Abychom dosáhli ideálu, musíme odstranit nežádoucí chloupky. Výsledek tohoto procesu závisí na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících pozitivní účinek epilace je absence negativních následků po epilaci. Při správném postupu by na pokožce nemělo zůstat žádné podráždění.

Časté jsou však také kožní problémy, jako je svědění, pálení, zarudnutí, pigmentace, popáleniny a další kožní reakce na zákrok.

Důvody podráždění po epilaci mohou být různé:

Způsobů, jak odstranit nežádoucí ochlupení, je dnes poměrně mnoho. Od klasického holení až po použití laserových zařízení. Každá metoda působí na pokožku určitým způsobem. Mechanické odstranění chloupků (při depilaci voskem a depilaci chloupků), vliv záření (při eolosu, laserové a fotoepilaci). A účinek každého z nich nemusí být vhodný pro vaši pleť.

Pokud máte například silně opálenou pokožku, je fotoepilace velmi nežádoucí. Melanin v kůži bude interagovat se světelnými záblesky, což může způsobit popáleniny a hyperpigmentaci.

Výběr materiálů, které neodpovídají vašemu typu pleti a vlasů.

Například pokud máte citlivou pokožku, může depilace voskem vést k podráždění a dalším problémům. Samotný proces depilace voskem je bolestivý, ale samotná vosková pasta obsahuje složky, které jsou pro vaši pokožku nevhodné, a může ji zbytečně poškodit.

Pokud se rozhodnete epilovat sami, existuje určité riziko zbytečného poškození pokožky. Ne každý má potřebné dovednosti a znalosti k dokonalému odstranění nežádoucích chloupků. Důrazně proto doporučuji konzultaci na kosmetické klinice nebo v lázních.

Každý má jinou strukturu pleti a vlasů. I když se vám podaří dodržet všechna pravidla pro určitý postup epilace, reakce těla na určité postupy nejsou vždy předvídatelné. To je další důvod, proč navštívit profesionálního kosmetologa, který dokáže rychle reagovat na případné poškození pokožky.

Pokud po epilaci dojde k podráždění pokožky, existuje řada způsobů, jak ho řešit.

Nejjednodušší možností je použít zklidňující směs. Často stačí rychle a trvale zmírnit počáteční podráždění.

Mimochodem, někdy stačí počkat den nebo dva a podráždění samo zmizí.

Použití anestetik. Někdy je to jen pocit bolesti, který s sebou depilace přináší. Aby se tomu předešlo, lze před epilací nebo během ní dostatečně zmírnit anestezii.

Před ošetřením řádně připravte pokožku v závislosti na zvolené metodě. Opět je to důvod k návštěvě kosmetického salonu. Kosmetička vám poradí, jak postupovat. V některých případech je třeba pokožku napařit, v jiných použít speciální kosmetické přípravky.

Vyživuje, hydratuje a chrání po epilaci.

Vyhněte se alkoholickým a mastným kosmetickým přípravkům. Jejich vliv na pokožku může zhoršit podráždění po ošetření.

I když opalování po některých typech depilace není zakázáno, v ideálním případě byste měli chránit svou pokožku před škodlivým UV zářením (jak přirozeným, tak ze solária) po celou dobu kurzu (pokud potřebujete více než jedno sezení).

READ  Proč potřebujete filtr ve zvlhčovači vzduchu?

Pravidelně provádějte peeling pokožky. To pomůže odstranit odumřelé kožní buňky, aniž by to bylo příliš dráždivé.

Pokud po odstranění chloupků pocítíte podráždění, přerušte ošetření. Při závažnějších problémech je třeba vyhledat lékaře.

Abyste se vyhnuli podráždění po depilaci voskem, dodržujte tyto pokyny. A hlavním z nich je nechat si proceduru provést v kosmetickém salonu. Mnoho společností, které nabízejí slevové kupóny, a pokud chcete, můžete najít velmi levné nabídky se skvělými recenzemi. A zkušení řemeslníci vám nejen pomohou zajistit bezbolestnou a rychlou epilaci, ale také vám poradí, jak zmírnit podráždění po zákroku.

Proto neváhejte, depilace voskem bez následného podráždění je snadná. A vaše pleť bude nápadně hladká a krásná.

Co je na depilaci voskem dobré??

Voskování je mechanické odstraňování chloupků. Doporučuje se pro muže a ženy všech věkových kategorií. Hlavní výhodou této metody oproti holení je možnost zbavit se chloupků u kořínků. Holení, člověk stříhá pouze horní část chloupků, takže po několika hodinách jsou na oholeném místě stíny. Ošetřená oblast se voskuje v průměru čtrnáct dní.

Při časté depilaci jsou chloupky jemnější a dorůstají pomaleji. Během ošetření dochází k exfoliaci pokožky, odumřelé buňky jsou odloučeny a pokožka je jemná a hladká. V porovnání s laserem, fotoepilací a voskováním je mnohonásobně levnější.

Po depilaci voskem se mohou objevit skvrny podráždění kůže. V závislosti na stupni citlivosti zmizí během 1 až 24 hodin. Depilujte pokožku, když jsou chloupky dlouhé asi 5 mm. Vosk se nanáší podél linie jejich růstu, odstraňuje se proti ní rovnoběžně s povrchem.

Pro větší plochy (ruce, nohy) je lepší použít voskové kazety. Citlivé oblasti (podpaží, obličej, rozkrok) je nejlepší ošetřit horkým (filmovým) voskem nanášeným špachtlí. Voskové pásky jsou k dostání v obchodech a měly by být nahřáté v rukou. Jsou neúčinné, protože rukama není možné vosk zahřát na požadovanou teplotu, v důsledku čehož se tímto způsobem chloupky nevytrhávají a lámou, což popírá hlavní výhodu depilace voskem. Dlouhodobý výsledek.

Jak blokovat bolest při depilaci pomocí depilátorů?

Existují specifické léky, které reverzibilně blokují nervové impulzy v nervových zakončeních a periferních nervech. Upozorňujeme, že registrována jsou pouze lokální anestetika ve formě krému a spreje, masti ani gely nejsou k dispozici. Pro zmírnění bolesti při epilaci jsou určena lokální anestetika ve formě krému, například Acryol Pro

Přípravek by se měl nanést na pokožku a nechat působit 60 minut. Po jedné hodině odstraňte zbytek krému, otřete pokožku a pokračujte v epilaci 7.

Popáleniny po laserové epilaci

Laserová epilace je postup odstraňování chloupků působením koncentrovaného paprsku fotonů (světla) na chloupky. Jednoduše řečeno, jsou vyhořelí. Ke spálení dochází ze stejného důvodu jako při opalování. Přílišné vystavení světlu.

Laserová epilace může způsobit problémy, pokud:

 • Je použito vadné zařízení;
 • Zákrok provádí nezkušený technik;
 • Je zvolen příliš výkonný laser;
 • Kůže je již poškozená. Dochází k popáleninám, opálení, silnému podráždění, různým kožním onemocněním.

Třetí případ se týká výkonu jedné jednotky. Například rubínové lasery používají červené fotony s delší vlnovou délkou, díky čemuž jsou jejich paprsky silnější než ostatní, a proto snáze poškozují pokožku. Zatímco alexandritové jednotky produkují menší množství fotonů na kratších vlnových délkách, a proto jsou slabší, a tudíž bezpečnější.

READ  Šicí stroj brother jak navlékat nitě

Abyste se při laserové epilaci nespálili, dodržujte tyto jednoduché rady:

 • Navštěvujte pouze prověřené salony s kvalitním vybavením a zkušenými řemeslníky. Nejlepší je hledat je podle recenzí zákazníků.
 • Při konzultaci si vyžádejte osvědčení o kvalifikaci mistra.
 • Předem se zeptejte na zvláštnosti postupu, jako je pořadí úkonů mistrů, kontraindikace, doba trvání, co se používá atd.П.
 • Vyzkoušejte epilaci na malé části pokožky a sledujte výsledky.
 • Zákrok neprovádějte po opalování nebo před ním.

Lékaři také nedoporučují provádět laserovou epilaci během užívání sulfamidových léků nebo antibiotik. Stejné pravidlo platí i pro osoby s kožním onemocněním.

Co dělat, když dojde k popálení? Nejprve solárium prohlédněte a poté se poraďte s lékařem. Obvykle ví, co má dělat. Ve většině případů, pokud je popálenina malá, vám bude doporučeno použít již zmíněný Panthenol nebo jiný krém na ošetření popálenin. A také doporučí vyhýbat se otevřeným prostorám a/nebo používat opalovací krém.

V případě popálenin po laserové epilaci se nedoporučuje provádět následující činnosti:

 • Škrábání nebo odlamování krust, které se vytvořily v místě popáleniny;
 • Používání různých peelingů nebo jiných produktů se silným fyzikálním nebo chemickým účinkem na pokožku (např. Mytí a/nebo čištění rukou);
 • Návštěva solárií nebo opalování;
 • Pokud je popálenina velká, nedoporučuje se dělat nic, co způsobuje silné pocení na postiženém místě.

V případech, kdy je popálenina dostatečně silná nebo pokrývá velkou plochu kůže, byste se však měli vždy poradit s lékařem. V opačném případě by mohly nastat vážné problémy.

Co dělat, když máte po elektroepilaci.

Zůstaly malé červené skvrny? Nedělejte nic. Skvrny zmizí samy za 1-2 týdny.

Svědění v oblasti epilace? Vyhněte se pokušení škrábat si problémové místo, jinak byste se mohli poškrábat a získat jizvu. Pokud se vám však vytvoří jizvy, znamená to, že proud nebyl dostatečný nebo že jste se o svou pokožku po zákroku řádně nestarali. V takovém případě byste měli okamžitě kontaktovat odborníka. Stejná rada platí i pro infekce kůže v místě ošetření.

Většině nepříjemných pocitů po zákroku lze snadno předejít dodržováním několika jednoduchých doporučení: ošetřete oblast, která prošla elektroepilací, roztokem chlorhexidinu, alkoholem nebo roztokem měsíčku lékařského s trichopolem. Nemyjte si obličej alespoň jeden den (pokud je postižena pouze malá oblast obličeje).

Dva dny se vyhýbejte deodorantům, krémům a kosmetice. Čtrnáct dní se nekoupejte. Na delší dobu také odložte návštěvu sauny, sauny, posilovny a bazénu. A nejméně dva týdny se neopalujte.

pokožku, epilaci

Poznámka: Pokud manipulaci provádí kompetentní odborník, nezůstávají po ní žádné nepříjemné následky v podobě popálenin nebo jizev na těle. Nekvalifikovaná kosmetička vám může zanechat jizvy po elektrodách, které může odstranit pouze dobrý plastický chirurg, pokud vůbec.

Proto si svého odborníka vybírejte velmi pečlivě!

Jak se chránit před pupínky po epilaci?

Abyste snížili možnost vzniku akné po epilaci, je třeba dodržovat následující opatření:

 • Pokud se epilace provádí doma, je třeba před zákrokem vydezinfikovat ruce. Dobrým řešením je alkoholový roztok nebo antibakteriální mýdlo. Pokud se necháváte ošetřit na klinice, ujistěte se, že kosmetička nosí jednorázové rukavice.
 • Kůže by měla být před procedurou ošetřena antiseptickým přípravkem, aby se snížila pravděpodobnost vzniku zárodků na ní.
 • Před epilací použijte anestetický krém. U některých anestetik byl prokázán protiplísňový a protivirový účinek 4. Přesně to obsahuje krém Akriol Pro, který obsahuje 2,5 % lidokainu a 2,5 % prilokainu 1. Kromě toho může mít krém pozitivní vliv na rychlost regenerace po odstranění chloupků 33.
 • Abyste snížili riziko mikroporanění, napařujte kůži před ošetřením.
 • Po epilaci byste neměli chodit do vodních nádrží nebo na místa, kde můžete zachytit další bakterie, například do lázní, saun, bazénů.
 • Nosit pohodlné oblečení, nejlépe z přírodních materiálů. V prvních dnech se vyhýbejte těsnému oblečení.
 • Tři až čtyři dny po ošetření ošetřete pokožku peelingem. Tím se snižuje riziko zarůstání chloupků.
READ  Dveře pro výměnu chladničky Chruščov

Příznaky a příčiny podráždění pokožky po epilaci

Předvídat, jak bude vaše pokožka reagovat na odstranění chloupků, je složité. Nezáleží ani tak na způsobu odstranění chloupků, ale na jednotlivci, kvalitě epilátorů, profesionalitě mistrů a mnoha dalších věcech. Nejčastěji je nalezení nejbezpečnější a nejpohodlnější metody otázkou pokusů a omylů s rizikem podráždění pokožky. Tyto reakce mají obvykle podobu:

Podráždění pokožky po epilaci se může objevit okamžitě nebo během několika dní.

Mírné zarudnutí pokožky nebo malé červené tečky. Modřiny. Jsou obvykle standardní reakcí na odstranění chloupků u kořínků, zejména v citlivých oblastech, jako je oblast bikin. Pokud naopak skvrny přetrvávají několik dní, tělo začne v ošetřených oblastech svědit, zanítit se a loupat, hovoříme o patologii.

Podráždění kůže se může objevit z následujících příčin:

  Alergická reakce na přípravky používané při epilaci. Podráždění kůže se nejčastěji vyskytuje u osob alergických na vosk nebo cukrovou pastu, které však odstraňují chloupky pomocí těchto produktů. Podráždění kůže způsobené alergií na složky epilačních přípravků může být tou nejmenší starostí, protože nesnášenlivost může vést k pupínkům (Quinckeho edém);

Viníkem může být samotná pokožka, která je příliš citlivá na jakékoli podráždění.

Pigmentové skvrny po depilaci voskem

Jedním z nepříjemných důsledků epilace je tvorba stařeckých skvrn. Melanin se shlukuje v horních vrstvách kůže, kde došlo k poškození. Tomuto nežádoucímu vedlejšímu účinku lze snáze předejít urychlením procesu hojení a ochranou před UV zářením. Pokud se pigmentace vytvoří, je důležité začít s bělením pokožky dříve, než se pigment dostane pod úroveň. K jemnému bělení pokožky používejte citronovou šťávu, kyselinu mléčnou a speciální přípravky.

Cílem epilace je krásně vypnutá pokožka. Ne všichni lidé po ošetření pociťují podráždění. Hlavní je dodržovat pravidla přípravy na zákrok, pečlivě si vybrat lékaře a pečlivě dodržovat doporučení pro péči o pleť. Majitelům citlivé a jemné pokožky se doporučuje provést test na alergické reakce. Podráždění se nemusí vyskytovat ve všech oblastech. Červené skvrny na rukou, nohou a zádech se vyskytují zřídka. Citlivá pokožka v oblasti bikin a podpaží je zranitelnější. Je to dáno strukturou chloupků a hloubkou folikulů. Skutečný řemeslník ví, jak pracovat v každé oblasti, a vždy zvolí správný vzorec a techniku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS