Co znamená invertorový motor pračky?

Co je to invertorový motor v pračce

U pračky s běžným motorem je princip činnosti poměrně jednoduchý, protože na povrch rotoru teče proud na úkor speciálních kartáčů. Díky magnetickému poli vytvořenému ve vinutí rotoru se systém motoru zapne a rychlost napětí bude záviset na síťovém napětí.

Invertorový sběrný motor je motor, ve kterém nejsou žádné třecí části, jinými slovy kartáče. Měnič je frekvenční měnič, který převádí střídavý proud na stejnosměrný a ten pak převádí na určitou frekvenci, čímž řídí otáčky a frekvenci bubnu.

Co je invertorová pračka

V moderních automatických pračkách se díky inovativnímu vědeckému vývoji stále častěji používají invertorové motory.

Konstrukce invertorového motoru vylučuje kartáče, což znamená tichý chod i přes vysokou rychlost otáčení motoru v režimu otáčení.

Proč automatická pračka potřebuje měnič??

Přehled výhod invertorového motoru v pračce. Invertor umožnil vyřešit tři hlavní problémy praček, tj. snížit hlučnost provozu, zbavit se opotřebitelných částí a snížit spotřebu energie, aniž by se snížila kvalita praní. Mechanický kontakt s rotorem způsobuje bzučení a opotřebení kartáčů. Bezkartáčové motory se těmto nevýhodám vyhýbají.

To je hlavní rozdíl mezi invertorovou a běžnou pračkou. Motory řízené invertorem mají navíc možnost flexibilně přizpůsobit otáčky pohonu zatížení bubnu. Pokud nejsou plně naloženy, dodávají napětí podle hmotnosti předmětů. To zajišťuje vysokou kvalitu praní při nižší spotřebě energie. Motory sběrnicového typu a asynchronní motory nefungují. pracují na plný výkon bez ohledu na úroveň zatížení.

Jak funguje invertorový motor?

Invertorové motory. nejnovější vynález Korejců. Dříve se používaly v klimatizacích a mikrovlnných troubách. Nyní však s pomocí značek, jako jsou Samsung a LG, začaly zavádět moderní pračky, které zvyšují svou energetickou účinnost.

Invertorový motor poprvé spatřil světlo světa v roce 2005 díky talentu vědce ze skupiny LG v Koreji.

Podstata invertorového motoru spočívá v tom, že jeho otáčky jsou generovány frekvenčním měničem, kterému fyzici říkají invertor. Ten má za cíl přeformátovat střídavý proud na stejnosměrný. výstupem je nový střídavý proud požadované frekvence. To umožňuje přesně regulovat rychlost otáčení spotřebiče a udržovat otáčky na vhodné úrovni.

READ  Jak zastavit praní v pračce Indesit

Invertorový motor nemá kartáče Normální motor

Jaký je tedy rozdíl mezi invertorovou a běžnou pračkou?? Vnitřní konstrukce motoru bez třecích kartáčů. Rotor takového zařízení se otáčí jako každý jiný elektromotor. pomocí elektromagnetického pole.

Vlastnosti praček s invertorovými motory

Konstrukce komutátorového motoru zahrnuje instalaci uhlíkových kartáčů, které časem podléhají opotřebení a je třeba je vyměnit. Hnací gumový řemen, který pohání buben, má rovněž omezenou životnost.

Pračka s invertorovým motorem nemá žádnou z těchto nevýhod. Ložiska umístěná na hřídeli rotoru lze označit za rotující části pouze podmíněně. Při správně fungujícím olejovém těsnění a správném uložení ložisek na hřídeli je stroj v provozu téměř bezhlučný. Během praní je slyšet pouze šustění prádla, protože tato zařízení nemají části, které by vytvářely další decibely. Otáčení rotoru je plynulé a přesné po celou dobu pracího cyklu.

Zvláštností invertorového motoru je oproti běžnému motoru možnost otáčet se vyššími otáčkami. Některé modely mají limit pro tento cyklus nastaven na 1600-2000 otáček za minutu, což vám umožní dostat ze stroje téměř suché oblečení, ale je třeba si uvědomit, že v tomto případě existuje vysoké riziko jeho poškození. Odborníci obecně upozorňují na vyšší kvalitu praní u praček s přímým pohonem díky přesnější regulaci otáček bubnu v každém kroku pracího cyklu, od máchání po odstřeďování.

Odborníci upozorňují na hlavní výhody praček s invertorovými motory:

  • Nízká hlučnost (53-76 dB, v závislosti na modelu a režimu mytí);
  • Téměř úplná absence údržby součástí motoru;
  • vyšší účinnost díky absenci třecích ztrát okolních prvků;
  • přesnost nastavení pracího programu;
  • Kompaktnost elektromotoru, která umožňuje výrobu nejmenších modelů praček;
  • přesnější vyvážení, protože buben a rotor jsou umístěny na jedné hřídeli;
  • zastavení v případě přetížení prádla.

Nevýhodou strojů s invertorovými motory je, že jsou dražší než běžné modely. Složitost a vysoké náklady na opravu, ale to bylo pravděpodobnější před 10 lety. Nyní je technologie těchto zařízení dobře vyvinutá a náklady na modely s kolektorovými a invertorovými motory jsou téměř stejné.

READ  Pračka nabírá vodu, ale nepere

Cenu jednotek ve větší míře ovlivňuje to, zda patří do prémiové nebo ekonomické třídy. Prémiové stroje jsou vybaveny multifunkčními displeji a mají větší počet různých funkcí a možností. Jejich levné verze obsahují skromnější elektroniku a funkce, ale často jsou prakticky k nerozeznání. Výrobci se více zaměřují na zdokonalování elektrických obvodů pro řízení sběracích i invertorových motorů, přičemž spolehlivost je zvýšena na nejvyšší úroveň. Spolehlivost obou typů motorů v moderních strojích je poměrně vysoká, ale stále se dává přednost přímým pohonům, jednoduše proto, že počet vzájemně se ovlivňujících částí motoru je během provozu mnohem nižší.

Vertikální nebo čelní plnění

Některým ženám v domácnosti se s nimi lépe nakládá, protože se nemusí tolik ohýbat. Při otevírání víko mimo jiné nezabírá cenné místo, protože se otevírá směrem nahoru. Vertikální modely jsou vybaveny přídavnými protizávažími, a proto mají nižší úroveň vibrací než čelní modely, srovnatelné v rámci stejné značky.

Vertikální modely však ztrácejí na ty s předním plněním, pokud jde o nosnost. jen zřídka najdete model s nosností větší než 7 kg. Před nákupem se také vyplatí ověřit, zda je k dispozici parkovací systém bubnu, tj. možnost zastavit buben po použití víkem nahoru. Například u starších modelů se buben náhodně zastavoval a k jeho přetočení jste museli použít ruce. Moderní pračka má obvykle funkci parkování bubnu. Z vertikutátorů s invertorovým motorem bychom doporučili Gorenje WT 6213 se zátěží 6 kg.

Nejlepší invertorové pračky s předním plněním mají otáčky odstřeďování 1400 až 1600 ot/min. Díky této rychlosti je prádlo prakticky suché. Na výběr je spousta programů, takže si můžete vybrat ten správný pro ten správný typ prádla.

Výhody strojů s předním plněním se však odrážejí v jejich velikosti. Vyžadují mnohem větší plochu (i když jsou k dispozici i kompaktní modely). Další prostor je potřeba také k otevření víka. Při stejném užitečném zatížení a v rámci stejné značky jsou vpředu nesené stroje o něco dražší než vertikální stroje. Jeden z oblíbených čelních modelů s invertorovým motorem se jmenuje LG F-1096TD3. Uspokojí potřeby velké rodiny, protože má kapacitu 8 kg. Jeho spotřeba energie je relativně nízká. 0,17 kWh/kg.

READ  Kam vložit Vanish do pračky

Samsung Washing Machine Digital Inverter Motor Vs Non Inverter

Vlastnosti

Invertorový motor pračky neobsahuje kartáče, které při otáčení vytvářejí tření. Otáčky jsou řízeny výkonovým měničem, který převádí stejnosměrný proud na střídavý o požadované frekvenci. Rotor. pohyblivá část motoru. se v tomto případě otáčí pomocí elektromagnetického pole.

Dva typy motorů praček

Invertorové jednotky nepoužívají řemenový pohon. Buben je přímo spojen s motorem (přímý pohon), což má pozitivní vliv na výkon. Systém Direct Drive (invertorový motor s přímým pohonem), vytvořený koncernem LG, se stal ztělesněním spolehlivosti a dokonalosti praček.

Takto vypadá motor s přímým pohonem v pračce

znamená, invertorový, motor, pračky

Schéma zapojení pro připojení motoru k síti

Moderní pračka

Při připojování motoru moderního mycího zařízení k síti 220 V je třeba vzít v úvahu jeho základní vlastnosti:

Pro spuštění motoru musí být přívody připojeny k síti určitým způsobem. Níže jsou uvedena schémata zapojení sběrnicového a bezkomutátorového motoru.

Nejprve určete „přední část práce“ s vyloučením kontaktů, které vycházejí z generátoru tachografu a nejsou zapojeny do spojení. Identifikují se pomocí zkoušečky pracující v režimu ohmmetru. Umístěte nástroj na jeden z čepů a pomocí dalšího měřidla najděte jeho protějšek. Odpor drátu tachogenerátoru je přibližně 70 ohmů. Chcete-li najít dvojice zbývajících kontaktů, zapojte je stejným způsobem.

Nyní přichází nejdůležitější část práce. Připojte vedení 220 V k jednomu z výstupů vinutí. Připojte druhý výstup k prvnímu kartáči. Připojte druhý kartáč ke zbývajícímu vedení 220 V. Připojte motorovou jednotku k elektrické síti a zkontrolujte, zda správně funguje. Pokud jste neudělali žádnou chybu, rotor se začne otáčet. Všimněte si, že v tomto spojení se bude pohybovat pouze jedním směrem. Proběhne-li zkušební provoz bez problémů, je jednotka připravena k provozu.

Chcete-li obrátit směr pohybu motoru, je třeba obrátit zapojení kartáčů: první bude nyní připojen k síti a druhý k výstupu vinutí. Zkontrolujte, zda je motor připraven k provozu, jak je popsáno výše.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS