Co znamenají ikony na troubě Ariston

Symboly na troubě (ikony)

Trouba má několik funkcí: horní a spodní ohřev, recirkulace vzduchu, gril. Mezi jednotlivými nastaveními jsou velké rozdíly, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu procesu vaření. Která ikona trouby však představuje jakou funkci? Jaký význam mají jednotlivé symboly?

Ne každá trouba je plně funkční, takže ne všechny níže uvedené piktogramy jsou pro vás relevantní. Symboly pro základní nastavení Back jsou u všech výrobců stejné.

Oven Symbols | by Hotpoint

Další funkce

Dokonce ani standardní sada režimů není vždy stejná pro různé výrobce a modely trub. Některé společnosti jdou ještě dál a ve snaze zaujmout zákazníky instalují další funkce vaření, které se u konkurence objevují jen zřídka.

 • LTC. proces je pomalejší než obvykle a je nutný pro určité druhy potravin, dokonce i maso je obzvláště šťavnaté, protože není příliš vysušené;
 • tři kapky. někdy se jedná o analogii vaření v páře;
 • leták, který lze podepsat symbolem „Eco“, uvádí optimální režim cirkulace teplého vzduchu, aby se minimalizovala spotřeba zdrojů (světlo, plyn);
 • talíř se svislými vlnami a obláčkem. pomáhá udržet potraviny čerstvé nebo jim vrátit estetičtější vzhled, pokud nějakou dobu ležely na stole nebo v chladničce;
 • několik tažených talířů. pro ohřátí pokrmů před podáváním;
 • nádoba se šipkou směřující vzhůru. potřebná pro kynutí těsta;
 • kelímek. na výrobu jogurtu nebo jiných kváskových výrobků;
 • sklenice. používá se ke sterilizaci a konzervaci;
 • Obláčkový nebo kruhový a čtvercový ventilátor. díky silné páře pomáhají, aby jídlo bylo šťavnatější;
 • kůrka na pizzu. mluví sama za sebe, ale je vhodná i pro přípravu jiných pokrmů, které vyžadují křupavou kůrku zespodu a zároveň vlhkou polevu, která je udrží vlhké.

K dispozici jsou také různé možnosti nastavení intenzivního vaření, turbo režimu, turbo grilu, šéfkuchaře atd. Je třeba si uvědomit, že většina režimů stejně používá zhruba stejné systémy ohřevu a konvekce vzduchu uvnitř trouby, takže některé z nich jsou jen marketingovým trikem.

Abyste zjistili, jaké funkce potřebujete u své nové trouby, musíte zvážit, jaký typ jídla nejčastěji vaříte a která z nabízených možností nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

14 stran podrobných návodů a uživatelských příruček

READ  Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě Whirlpool

Nižší vytápění

Jedná se o nejklasičtější způsob vytápění, který se používá již desítky let. Jeho použití bylo logické u plynových pecí, které je velmi obtížné realizovat jiným způsobem ohřevu. Tato metoda má mnoho nevýhod, z nichž nejdůležitější je, že se jídlo ohřívá příliš nerovnoměrně (dole se může připálit a nahoře nemá kůrku). Spodní režim ohřevu se nyní používá ve spojení s ostatními režimy jako základní a zajišťuje co nejrovnoměrnější a nejefektivnější ohřev pokrmu.

Při této funkci vychází teplo pouze shora. Toto nastavení je tedy vhodné, pokud chcete mít na bochníku pěknou kůrku nebo pokud chcete, aby byl váš nákyp křupavý. Existují také modely trub, které mají v horní části dvě rovné čáry. V tomto případě bude horní ohřev intenzivnější. Pokud zvolíte tuto ikonu trouby, musíte jídlo hlídat, jinak se velmi rychle spálí.

Vytápění zespodu

Její označení je oblouk nebo přímka pro trimr ve spodní části čtverce. Ventilátor, který pohání spodní ventilátor, pomáhá rozvádět teplo po troubě pomocí nucené konvekce. Ikony označují teplotu pečení 50-250 °C, při které se pokrm peče zespodu a udržuje se nahoře.

Gril a horní topné těleso

Pro znázornění této funkce zvolili výrobci ikony ve tvaru klikatky uprostřed čtverce s obloukem (přímkou) v horní části. Trouba je vyhřívána horním topným tělesem. Teplo se tak přenáší přímo do grilu, což přispívá k tomu, že pokrmy na něm připravené zůstávají uvnitř šťavnaté.

Symbol má 2 oblouky (plné přímky), které se vzájemně dotýkají v horní a dolní části čtverce. Tyto ikony signalizují, že v komoře pracují horní a dolní topná tělesa.

ikony, troubě, ariston

Běžně se do trouby vkládá pečivo nebo potraviny vyžadující pečení při teplotě 200 °C.

Osvětlené stránky

Ikony této funkce jsou žárovka ve čtverci. Takové označení dává jasně najevo, že trouba je s touto funkcí pohodlně použitelná a že veškerý její obsah je uvnitř jasně viditelný. To pomáhá zajistit dodatečnou vizuální kontrolu procesu vaření.

Další ikony

Každá trouba, zejména od značek jako Ariston, Zanussi, Samsung a Electrolux, má kromě základních údajů i další ikony, které vás informují o tom, jaké další funkce spotřebič nabízí.

 • Současný provoz spodního a cirkulačního topného tělesa spolu s ventilátorem umožňuje snadné pečení pizzy v troubách Ariston, Bosch, Elektrolux, Zanussi a Gorenje. Tuto funkci symbolicky znázorňuje snadno rozpoznatelná pizza.
 • Když horní, spodní a kruhové topné těleso pracují společně s ventilátorem, trouba může péct velké pokrmy, např. jehněčí kýtu, selátko apod. V tomto režimu můžete do přihrádky umístit i několik koláčových forem. Vyžadují zejména rovnoměrné rozložení teploty na všech úrovních. Touto funkcí se mohou pochlubit nejen trouby Siemens, ale také Gorenje, Ariston, Bosch, Elektrolux a Zanussi, jak je vidět na fotografii.
 • Rychlý ohřev, což je symbol se zvlněnými svislicemi a šipkami ve spodní části, pomáhá šetřit čas dosažením požadované teploty až o 50 % v krátkém čase. Všechna topná tělesa se používají současně, takže nedochází ke zbytečnému plýtvání energií. Trouba se může automaticky přepnout do zvoleného režimu nebo ji lze nastavit ručně.
 • Ohřívací keramické nádobí pomáhá udržet jídlo déle teplé. Režim „3D horký vzduch“ s nastavením teploty 30-65 °C usnadňuje využití této funkce. Jakmile teplota dosáhne požadované hodnoty, na obrazovce se zobrazí symbol „hromady talířů“.
READ  Jak vařit těstoviny v mikrovlnné troubě

Některé provozní vlastnosti nádobí různých značek

Na trhu jsou desítky značek a stovky modelů, ale jen několik skutečně jedinečných designů. Níže jsou značky rozděleny do skupin podle podobného ovládání trouby.

Jak správně zapnout vestavnou troubu v moderní elektrické troubě Bosch, Siemens, Samsung, Electrolux

Pořadí operací pro trouby Bosch, Siemens, Samsung a Electrolux je následující:

ikony, troubě, ariston
 • Zvolte požadovaný režim vaření: teplotu a dobu vaření;
 • Nastavte regulátor teploty na správnou hodnotu;
 • postavte hrnec s potravinami do požadované výšky a pevně zavřete dvířka;
 • Na časovači nastavte dobu vaření;
 • Sledujte kontrolku na varné desce po zbývající dobu, pokud recept vyžaduje nějaké meziprodukty: otáčení, omáčku, přidávání ingrediencí;
 • Po skončení pečení, když se ozve časovač, vyjměte nádobí s jídlem a troubu co nejdříve vyčistěte.

Pokud čištění odkládáte co nejdéle, částečky jídla a stříkance tuku a omáčky se připečou a vytvoří povlak, který se obtížně odstraňuje.

Jak bezpečně zapnout a vypnout plynovou troubu Ariston nebo Indesit

Plynové trouby Ariston a Indesit jsou cenově dostupné a zároveň kvalitní a bezpečné. Při jakémkoli způsobu zapalování, ať už automatickém nebo ručním, zkontrolujte, zda plyn začíná hořet a zda hoří rovnoměrně. U piezoelektrických modelů stačí otočit knoflíkem na maximální teplotu a stisknout jej.

Červená značka zapalovače, zelená značka zapalovače

 • U levných modelů s ručním zapalováním otočte knoflíkem, stiskněte jej, zapalte plyn přes zapalovací otvor a držte knoflík stisknutý alespoň 15 sekund. Po tuto dobu funguje bezpečnostní systém a plyn proudí do hořáku. Pokud uvolníte knoflík dříve, bezpečnostní systém přeruší přívod plynu.

Trouba musí být zapálena při zcela otevřených dvířkách.

Jak zapnout plynovou troubu Gorenje, Darina, Gefest

Plynové trouby Gorenje, Darin a Gefest mají stejné bezpečnostní systémy a zapalování je stejné. Dveře musí být zcela otevřené.

Systémy vybavené elektrickým spínačem zapalování se zapalují otočením knoflíku proti směru hodinových ručiček, jeho stisknutím a podržením stisknutého po dobu 20 sekund.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě hansa

Otočením knoflíku ve směru hodinových ručiček a stejným postupem se aktivuje gril.

U modelů, které nejsou vybaveny elektrickým zapalováním, musíte použít dlouhou plynovou zápalku nebo kuchyňský zapalovač.

U plynových spotřebičů Beko je postup přesně stejný, jak je popsáno výše, ale stačí podržet knoflík stisknutý po dobu 5-10 sekund.

Instalace

FT 850. 1, FT 850. 1 IX, FT 95V C.1, FT 95V C.1 IX

FT 850. 1, FT 850. 1 IX, FT 95V C.1, FT 95V C.1 IX

Panely přilehlého kuchyňského nábytku musí být vyrobeny z tepelně odolných materiálů. Zejména dřevěné obložení nábytku musí být odolné vůči teplotám do 100 °C. V souladu s platnými bezpečnostními předpisy nesmí trouba po instalaci přijít do styku s částmi pod napětím. Demontáž bezpečnostně významných dílů by měla být prováděna pouze pomocí nástrojů.

Zařízení musí být instalováno kvalifikovanými osobami a v souladu s dodanými pokyny. Výrobce nenese odpovědnost za nesprávnou instalaci, která by mohla způsobit škody na zdraví osob, zvířat nebo majetku. Důležité: Před prováděním jakýchkoli seřizovacích, servisních nebo údržbových prací zkontrolujte, zda je trouba správně umístěna na pracovní desce.п.

Odpojte troubu od elektrické sítě.

Aby vestavné spotřebiče správně fungovaly, musí mít modul kuchyňského nábytku správnou velikost.

Zadní stěna modulu kuchyňského nábytku musí být odstraněna, aby bylo zajištěno dostatečné větrání. Trouba by měla stát nejlépe na dvou nosnících, nebo pokud je instalována na pevném povrchu, ponechte za troubou prostor o rozměrech alespoň 45×560 mm (Obrázek. 2).

Jedná se o rozměry pro umístění trouby pod pracovní desku nebo do sloupce spotřebiče.

Připevnění trouby k modulu kuchyňského nábytku

Při upevňování trouby postupujte takto (rýže. 4А ): 1. Umístěte držáky „A “ na základnu trouby „B „. 2. Závěsy „C “ nasaďte na držáky „A „. Zejména při tloušťce strany

nábytkové desky: 16 mm. panty musí směřovat k vám se symbolem tloušťky (16); 18 mm. panty musí směřovat k vám neoznačenou stranou; 20 mm. panty se nepoužívají.

Připevněte držáky a závěsy k bokům nábytku pomocí šroubů „D“

„. 4. Připevněte troubu ke kuchyňskému nábytkovému modulu pomocí šroubů a plastových dílů-

| Denial of responsibility | Contacts |RSS