Cukrový vosk na depilaci jak používat

Jak správně provádět shugaring doma

Shugaring je metoda odstraňování chloupků z těla pomocí cukrové pasty. Tato metoda epilace využívá přírodní produkt a zanechává pokožku hladkou po celé týdny. Díky jednoduché technice se můžete zbavit chloupků pomocí shugaringu sami doma.

Shugaring oblast bikin

Jakmile se připravíte podle výše uvedených pravidel, je čas vyzkoušet depilaci bikin. Stříhání zóny bikin doma nemůže dělat všechno. není to příliš pohodlné a je to docela bolestivé, protože místo je velmi citlivé. Všimněte si také, že chloupky v oblasti bikin jsou velmi hrubé, takže je třeba pastu předehřát.

 • Očistěte pokožku antiseptickým krémem.
 • Použijte mastek.
 • Zahřejte pastu na teplotu 38-39 stupňů a naneste ji na pokožku.
 • Rozetřete pastu a zatlačte ji do vlasů.
 • Rychlým pohybem ruky roztrhněte podél linie vlasů.

Intimní oblast potřebuje po depilaci zvláštní péči, proto o ni v prvních dnech pečujte:

 • Noste pouze bavlněné spodní prádlo a vyhýbejte se syntetickým tkaninám;
 • První den nechoďte do sauny nebo parní lázně;
 • odložit trénink, pocení může způsobit podráždění.

Technika shugaringu

Existují dvě metody depilace cukrovou pastou:

K provedení posledně jmenovaného použít pouze měkkou pastu, která se aplikuje na depiliruemuyu oblasti špachtlí nebo válečkem a pokrýt horní s proužky látky, nebo obvazem. Po vytvrzení se aplikace odtrhne, aby se odstranily chloupky.

Jak používat shugaring doma? Ruční technika je pro domácí použití vhodnější. Vyžaduje pouze pastu, která se nanáší a odstraňuje ručně.

Lze použít jakoukoli konzistenci, ale častěji se používá středně hustá, hustá nebo velmi hustá pasta. V druhém případě se metoda nazývá chiropraktická aplikace.

Xparfemy.cz. Videorecenze. depilace cukrovou pastou BioEpil od Purity Vision

Důležité! Pro ruční práci s měkkou pastou jsou vždy potřeba rukavice, jinak látka vytéká.

Manuální metoda shugaringu je snadná na naučení a při správné přípravě přináší dobré výsledky.

Tajemství domácího shugaringu

Pokud máte v úmyslu uvařit si vlastní karamel pro domácí shugaring, nepropadejte panice při prvních chybách. Dovednosti a zkušenosti se časem dostaví. Takže víte, jak připravit shugaring doma, naučili jste se nuance a složení hmoty.

O něco později se můžete dozvědět o jednoduchých receptech na pastu, ale nyní se podívejme na několik tipů k samotnému postupu, když si to uděláte sami.

READ  Kterou zásuvku trouby zapojit

Můžete podvádět a jít na salonní shugaringovou proceduru, abyste viděli některé nuance od mistra, abyste si s ním něco vyjasnili. Pokud máte peníze navíc, zaplaťte si školení: dodá vám potřebné sebevědomí.

Existuje několik pravidel, která vám umožní provádět depilaci cukrem doma na profesionální úrovni:

 • Začněte s tréninkem rozsáhlých rovných ploch na nohou a pažích, abyste později zvládli obtížnější oblasti;
 • Doporučená délka vlasů je alespoň 5 mm (aby vlasy dorostly za čtrnáct dní);
 • depilace po menstruaci, když je váš práh bolesti dostatečně vysoký;
 • Proveďte jemný peeling pokožky 2-3 dny předem (nejpozději do konce roku)!) před voskováním. Zbavíte se tak odumřelých buněk a minimalizujete riziko zarůstání chloupků;
 • Dobrý hydratační krém může pomoci zmírnit podráždění pokožky po holení;
 • Dva dny po depilaci byste se neměli koupat, chodit do sauny, navštěvovat bazén ani se opalovat.

Recepty na shugaring

Shugaring lze považovat za jednu z nejstarších metod odstraňování chloupků. Recepty na pryskyřičné směsi na bázi medu a citronové šťávy jsou známy již od dob pyramid. Používaly se ve starém Egyptě, Persii a Malé Asii. Cukrové směsi na depilaci jsou na Blízkém východě stále běžným artiklem v lékárnách. Téměř každá žena na Blízkém východě ví, jak používat pastu z cukrové třtiny.

Recept na med

Nejstarší a nejuznávanější recept. Směsi na bázi medu. Cukr je relativně nedávný fenomén a ve starém Egyptě byl „shugaring“ založen na medu. Recepty na medovou voskovací pryskyřici se úspěšně používají dodnes.

vosk, depilaci, používat

Dnes se vyrábí medová pasta AYUNA: fyto pryskyřice na depilaci. Složení: včelí med, citronová šťáva, výtažek ze skořápek vlašských ořechů, borovicový oleoresin.

recept na cukr

Cukrová směs s citronovou šťávou se po uvaření snadno promění ve známé lízátko. Na pokožku se nanese cukr v teplém stavu a provede se depilace voskem. Známé recepty na shugaring bez citronové šťávy, ale s kyselinou citronovou. Toto je nejběžnější způsob výroby „samovarky“. domácí přípravek na shugaring. Internet je plný receptů a ukázek nejrůznějších výsledků „samovarky“. od docela slušné depilace až po popáleniny pro nezkušené experimentátory.

Karamel, melasa, máslový bonbón

Jedná se o varianty receptury cukru, při nichž se místo cukru používají hotové polotovary nebo přísady. Butterscotch může také depilovat! Karamelový shugaring si našel své místo v domácích receptech.

Monosacharidy: glukóza a fruktóza

Moderní profesionální cukrové pasty se snaží, aby byly co nejpružnější, hypoalergenní a měly další vlastnosti. Recept na shugaring založený na glukóze a fruktóze není tak dávno, asi před deseti lety. A téměř přes noc se stal oblíbenou volbou profesionálů.

READ  Co je lepší používat - fén nebo kartáč na vlasy?

Glukóza a fruktóza činí pastu tekutou a zároveň silnou, zvlhčují pokožku během depilace, brání růstu patogenních bakterií.

Tato struktura má pasty Pandhys (Pandis, Maďarsko), Dolce Vita (Španělsko), Arabia (Rusko), a pasta pro shugaring AYUNA.

Shugaring doma: jaká je výhoda oproti jiným metodám

Všechny typy depilace a voskování se omezují na jednu věc. odstranění chloupků. Skutečné metody se však od sebe liší. Co je na shugaringu dobrého:

  Levné a levnější. Hlavní nástroj. pokud chcete, můžete si snadno vyrobit vlastní depilační pastu. Budete potřebovat snadno dostupné a levné ingredience: citronovou šťávu, cukr a čistou vodu. Pokud se nechcete trápit a unavovat, můžete si koupit předpřipravenou pastu. Najdete ho v mnoha obchodech pro kutily a není tak drahý;

Oblíbené otázky týkající se voskování

Ženy, které se dosud depilací nezabývaly, si možná rozmyslí, zda ji vyzkoušet, nebo ne. Nejčastější odpovědi jsou:

vosk, depilaci, používat
 • Bolí to, když si necháte ošetřit obličej? Jakákoli depilace je znatelná, zejména v oblasti s citlivou pokožkou. například v oblasti bikin nebo na hýždích. Pro zmírnění bolesti naneste na pokožku v místě odstranění chloupků anestetický krém nebo mast.
 • Jak dlouhé by měly být vlasy pro schugaring? Optimální délka chloupků pro epilaci: 4-6 mm. Pro delší vlasy použijte zastřihovač.
 • Proč zarostlé chloupky po shugaringu? Vlasy dorůstají pouze v případě, že žena zanedbává základní péči před a po zákroku. Před holením nezapomeňte pokožku vydrhnout a po holení použijte zvláčňující krém nebo olej. Když je pokožka měkká, chloupky snadno rostou a nezpůsobují problémy.
 • Zarostlé vlasy po shugaringu. co dělat?? Případné zarůstající chloupky by měly být odstraněny. Zvedněte vřídek a pinzetou odstraňte chloupky, které půjdou snadno ven. Dezinfekce řezu. Do zhojení rány je třeba denně přikládat několik obkladů s ichtyolovou mastí. Pokud je případ závažný a dojde k zánětu, je nutné vyhledat dermatologa.
 • Jak se vyhnout zarůstajícím chloupkům po shugaringu? Pravidelná péče o pokožku, peeling a používání výživného tělového mléka nebo mléka na tělo.
 • Mohu si nechat udělat piercing během menstruace?? Nedoporučuje se. Bolest během menses je intenzivnější.
 • Proč zanechává shugaring modřiny? Kvůli špatné technice může dojít ke vzniku modřin. Když je pasta příliš tekutá a nanáší se na kůži, vznikají loužičky. Musíte ji odtrhávat po hrudkách, chytat a traumatizovat kůži. Abyste tomu předešli, zkontrolujte hustotu pasty na malé ploše pokožky. Nepoužívejte jednu hrudku karamelu více než dvakrát.
 • Jak starý může dělat spidering? Pro depilaci voskem nejsou žádná věková omezení. Potřeba odstranit ochlupení se obvykle objevuje ve věku 11 nebo 12 let, a to jak u dívek, tak u chlapců.
 • Co nelze dělat po shugaringu? Týden před zákrokem a první den po něm kosmetičky vždy doporučují
 • Nechoďte do bazénu;
 • Zdržte se návštěvy sauny nebo lázní;
 • Vyhněte se fyzické námaze;
 • neopalujte se na slunci.
READ  Robotický vysavač Xiaomi roborock sweep one bílý

Voskování

Před depilací voskem se ujistěte, že používáte přípravky, které jsou co nejvíce odmašťující, aby vosk mohl pevně přilnout k pokožce. Po depilaci se používají zklidňující krémy, gely, oleje a pleťové vody. Gely skvěle chladí pokožku, zatímco oleje a mléka jsou při odstraňování zbytků vosku mnohem účinnější než gely.

Ideálním prostředkem po depilaci je použití přípravků, které obsahují biologicky aktivní látky, jež uvolňují pokožku a působí antisepticky. Lze použít levandulový esenciální olej a tea tree olej. Oleje a krém proti podráždění je třeba před použitím smíchat.

Existují speciální gely a krémy, které pomáhají bránit růstu chloupků. Měly by se používat bezprostředně po léčbě a poté ještě 8-10 dní.

Chloupky nelze odstranit depilací voskem:

 • Pokud nejsou teplé a horké vosky dostatečně zahřáté: špatně se nanáší v tenkých vrstvách a špatně přilnou k vlasům.
 • Pokud se před depilací použije krém na bázi tuku, chloupky se na vosk nelepí (krém se nesmí použít ani den před depilací).
 • Příliš krátké chloupky lze ošetřit tekutým horkým voskem: pevněji přilne k pokožce a vytvoří velmi tenký film.

Kdy odstranit proužky během depilace? Proč může vosk zůstat na kůži?

 • Vosk se při chladné pokožce neodstraňuje. Poté naneste vosk v nové, velmi tenké vrstvě na starý vosk a několika silnými tahy pásek pevně přitlačte.
 • Pokud je vosk na kůži příliš dlouho a vychladne, neodstraní se.
 • Před nanesením vosku zkontrolujte, zda se vosk na ruce nepopálil. V případě popálení odstraňte vosk a použijte chladivý a zklidňující prostředek.
 • U osob se sklonem ke zvýšené křehkosti cévní stěny mohou náhlé pohyby kosmetičky během zákroku vyvolat kuperózu. Kuperóza a rozšířené žíly však nejsou kontraindikací depilace voskem. Protože není přípustné masírovat nohy s křečovými žilami, musí být pohyby kosmetičky jemné a nesmí kůží příliš hýbat.
 • Citlivým osobám lze doporučit, aby pásku nebo vosk odstranily velmi rychlým pohybem a okamžitě přitlačily na ošetřovanou oblast.

Všimněte si množství komplikací a kontraindikací depilace voskem. Shugaring, dokonce i doma, je jednodušší, lepší a pohodlnější než depilace voskem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS