Délka vlasů pro depilační pásky

Depilační pásky s voskem a bez vosku

Voskování je druh bioepilace, při kterém se kromě vosku používají i další přírodní složky. Depilace voskem je běžnou metodou odstraňování nežádoucího ochlupení. Používají je ženy i muži.

 • 1. Proč voskové pásky?
 • 2. Co jsou depilační pásky pro depilaci voskem?
 • 3. Jak používat voskové pásky?
 • 4. Používání přikrývek
 • 5. Různé techniky voskování pro různé oblasti
 • 6. Výrobci voskových pásek
 • 6.1. Výhody
 • 6.2. Nevýhody

Existují tři způsoby depilace chloupků. Studená, teplá a horká depilace. Voskové depilační pásky se používají pro různé oblasti těla.

Například:

Depilační proužky mohou být čisté a voskované, které se zase podle struktury dělí na papírové a látkové. Papírové proužky jsou obvykle levnou variantou. Jsou na jedno použití. Dodávají se s utěrkami na čištění pokožky od vosku. Látkové proužky mají velkou výhodu v tom, že se dají opakovaně použít. Jejich cena je však vyšší než u papírových vosků a vosk je třeba koupit zvlášť. Je třeba zmínit, že jejich schopnost odstraňovat chloupky se s každým dalším použitím snižuje.

Klady

Voskové pásky lze používat doma i na dovolené. Není třeba čekat, až chloupky dorostou a budou viditelné, jako je tomu u jiných typů depilace. Stačí délka 1,5 až 5 mm. Jedná se o velmi úsporný kosmetický přípravek. Pásek lze nalepit vícekrát. Jejich účinek trvá několik týdnů až měsíc. Na nežádoucí ochlupení můžete téměř na měsíc zapomenout.

Přesto se jedná o bolestivý zákrok, který může způsobit nepohodlí, podráždění a alergickou reakci. Pokud není papír řádně zajištěn, zůstanou vám po jeho odstranění na kůži modřiny nebo vosk, které není snadné odstranit. Účinek není vždy viditelný po jednom použití. Pro dokonale hladkou pokožku je často nutné nalepit proužek na stejné místo několikrát. Používáte-li proužek k odstranění měkkých chloupků, počkejte, až vám opět vyrostou tmavé, tuhé chloupky.

Jak používat odizolovací pásky?

Bezprostředně před odstraněním chloupků naneste na očištěnou pokožku mastek nebo anestetikum. Pomůže to zmírnit bolest.

Proužky v balení jsou umístěny „lícem dolů“ vedle sebe. Před nanesením na pokožku ji trochu zahřejte mezi dlaněmi. Je důležité, aby se teplota vosku blížila teplotě vašeho těla. Přílišné zahřátí zanechává vosk na pokožce a chloupky jsou neúplně odstraněny.

Příprava na voskování

Den před ošetřením, tělový peeling. Před depilací voskem si připravte pokožku: naneste na ni trochu mastku. Poté stojí za to připravit proužky: zahřívají se v rukou, aby byly příjemné pro tělo. Dbejte však na to, abyste proužky nepřehřáli. Optimální teplota je přibližně teplota těla. Zákrok je povolen, pokud je délka vlasů alespoň 5 mm.

Jak si doma vyrobit vlastní voskové pásky

Pokud si chcete depilovat tělo, můžete si vyrobit vlastní depilační pásky. Budete potřebovat silný materiál (celulóza, netkaná textilie nebo spunbond) a voskovací směs. Algoritmus pro přípravu:

 • Smíchejte 100 g včelího vosku, 50 g vosku a 200 g oleoresinu. Zahřejte ve vodní lázni a poté ochlaďte na teplotu 35-40 oC.
 • Připravenou hmotu naneste na proužky 1,5 cm od okraje.
 • Okamžitě použijte k zákroku, skladování se nedoporučuje.

Místo vosku lze použít cukrové bonbony nebo obyčejný med. Při této metodě si můžete zvolit vlastní velikost papíru a přidat další přísady, což je důležité zejména v případě, že jste alergičtí na hotové přípravky.

Co lze použít jako náhradu?

Voskové pásky můžete snadno nahradit jinými metodami depilace. Nejúčinnější jsou:

Každá metoda má své výhody a nevýhody, omezení. Výběr závisí na růstu chloupků a na oblasti, která má být depilována.

Odstranění nežádoucích chloupků laserem je radikálnější, ale účinnější metoda odstranění chloupků. Výsledkem je delší trvání, chloupky jsou měkčí a pomaleji dorůstají.

délka, vlasů, depilační, pásky

Co je lepší než depilační krém nebo depilační pásky?

Použití depilačního krému jako alternativy k depilačním páskům. Tato metoda je bezbolestná a zvládne i krátké a jemné vlasy. Má měkkou texturu, snadno se používá a je pohodlná pro domácí ošetření. Doporučuje se pro citlivé oblasti těla, pro práci v oblasti bikin. Nevýhoda. Existuje možnost popálení, přirozenost složení může vést k alergické reakci. A o voskovací kazetě se můžete dozvědět zde.

READ  Robotický vysavač s lidarem a kamerou

Jaké proužky?

Materiály pro depilaci jsou snadno dostupné nebo vyrobené svépomocí. Jednoduše zakoupené proužky lze nahradit přírodními tkaninami nebo netkanými proužky ze silného papíru (např. Pauzovacího papíru nebo pergamenu na pečení).

Někteří mistři doporučují odstraňovat chloupky pomocí látkových depilačních proužků. Snadněji se s nimi pracuje a zajišťují hladkost pokožky, ale na rozdíl od papíru nejsou příliš hygienické.

Při výběru výrobku je třeba vzít v úvahu jeho těsnost. Protože pro každou zónu se používá vosk určitých parametrů. Proto musí být depilační papír i hadřík dostatečné k řádnému odstranění chloupků z povrchu kůže. Pro voskování se používá několik druhů a materiálů. Záleží na tom, co se stane:

 • Jak odstranit chloupky. Metoda voskování za studena používá předem připravené proužky voskovacího papíru. Jsou potaženy tenkou vrstvou vosku. V závislosti na výrobci se proužky zahřívají ručně nebo horkou vodou. Pro teplou metodu se používá buď papír, nebo kapesník.
 • Velikost ošetřované oblasti. Pokud odstraňujete nežádoucí chloupky z obličeje nebo z oblasti bikin, potřebujete papír o velikosti až 7 cm. Pro kosmetický zákrok na nohou nebo rukou jsou vhodné proužky o velikosti nejméně 20 cm. Papír na depilaci v proužcích lze prodávat hotový, řezaný nebo v rolích. První varianta je vhodná pro domácí použití, proužky pro depilaci v roli. Pro práci s klienty. Ujasněte si, pro jaké konkrétní aplikace materiály potřebujete.
 • Další materiály. Pásky jsou k dispozici s různými impregnacemi. Zpříjemňují zážitek a lépe pečují o pokožku. Někteří lidé trpí alergiemi. Mistři dávají přednost „čistým“ materiálům, takže riziko vzniku zánětu a puchýřků je minimální.

Depilační pásky jsou nejpohodlnějším způsobem, jak odstranit nežádoucí chloupky doma.

Péče o pleť po odstranění chloupků

Obecným pravidlem po depilaci voskem je, že byste neměli několik dní používat solárium ani se vystavovat slunci. Rovněž není povoleno tepelné zpracování:

Cvičení je vhodné o několik dní odložit, protože zvýšené pocení dráždí pokožku. Velmi často se na místě chloupků tvoří červené skvrny, které kazí vzhled. Časem pominou, ale jejich odstranění lze urychlit. Přípravky pro péči o pleť po depilaci voskem:

  Hydratační krém.

 • Pleťový krém s výtažky z rakytníku, heřmánku a měsíčku lékařského.
 • Dětský krém.
 • Tea tree olej nebo olej z aloe.
 • Solcoseryl.
 • Chlorhexidin.
 • Peroxid vodíku.
 • Panthenol krém nebo sprej.

Tyto produkty pomáhají zmírnit nebo zmírnit zánět a urychlují obnovu normálního stavu pokožky. Musí být aplikovány bezprostředně po ošetření. Každá pokožka člověka vnímá různé produkty po svém, proto je třeba se rozhodnout pro produkty, které byly použity dříve. Pokud jste ještě žádný nevyzkoušeli, možná budete muset vyzkoušet několik produktů, než si vyberete ten nejlepší.

Pleťové vody a tonika na bázi alkoholu pokožku vysušují, proto je třeba následně použít hydratační krém. Použití oleje z čajovníku a aloe pomáhá pokožce po depilaci rychle se hojit a zotavovat. Nelze aplikovat čistě po zákroku. Přidávají se do hydratačního krému nebo se rozpouštějí v oleji. Teprve pak je lze použít. Několik dní po ošetření by měla být pokožka drhnuta. To pomáhá snižovat riziko zarůstání chloupků.

Nejčastěji používané přípravky při běžných stavech mají velmi často pozitivní vliv na zmírnění podráždění a urychlení regenerace pokožky. Například dětský krém nebo přípravek na obličej. Doporučují se produkty s hydratačním účinkem. Jak správně odstranit pásek:

 • Vosk by měl být odstraněn proti růstu chloupků.
 • V opačném případě je narušena integrita vlasů, což vede k prorůstání vlasů pod kůži a různým zánětlivým procesům.

Výhody a nevýhody

Existují i negativní recenze produktu, které hovoří o špatném odstranění chloupků. Při používání voskových přípravků je nejlepší volit speciální produkty a používat je pouze k určenému účelu. Nepoužívejte například přípravky na odstranění chloupků na nohou k depilaci oblasti bikin. Při výrobě produktů výrobci co nejvíce zohledňují zvláštnosti růstu a struktury vlasů v různých oblastech. Hustota a složky kompozice, která má být nanesena na proužky, a tloušťka voskové vrstvy jsou předepsány odpovídajícím způsobem. Klady:

 • Postupné zastavení růstu vlasů v důsledku trvalé traumatizace vlasového folikulu.
 • Dlouhodobý účinek, který trvá až 4 týdny, v závislosti na individualitě.
 • Úsporné. Jeden proužek lze použít několikrát.
 • Přístupnost a pohodlí: není nutné žádné zvláštní úsilí, depilaci lze provádět doma i mimo domov.
 • Možnost vzniku hrubých a tvrdých chloupků při depilaci obličeje.
 • Riziko lámání vlasů, které může urychlit růst vlasů.
 • Riziko odřenin nebo modřin, pokud se výrobek řádně nesundá.
 • Ne vždy je možné odstranit všechny chloupky, musíte použít pinzetu.
 • Pocit lepkavosti způsobený zbytky vosku.
 • Bolestivý postup.
READ  Varná deska Bosch se nezapne při zapnuté západce

Různé produkty mají různé ceny. Například Vite pro normální pleť stojí 270 Shary pro tvrdé chloupky 180 Byly pro odstranění chloupků na obličeji 230. Čím více jich bude, tím lepší bude ekonomika. Dražší produkty obsahující různé složky péče o pleť. K dispozici jsou například proužky s esenciálními oleji. Méně podráždění a rychlejší regenerace pokožky po jejich použití.

Je těžké předem říci, kolik bude zákrok stát, protože záleží na počtu chloupků a ošetřované oblasti. Například pro odstranění chloupků na obličeji může jedno balení 12 proužků stačit na více než jedno sezení.

Výměna voskových pásků

Co může nahradit proužky pro depilaci doma? Pro takový kosmetický zákrok v domácnosti můžete použít voděodolný papír nebo speciální pásku White Line. Dalším krokem je získání vosku, který je třeba zahřát na správnou teplotu. Dále se přípravek aplikuje na problematická místa, přes něj se nalepí speciální proužky papíru. Doma lze místo vosku použít med nebo cukr na šugaring. Med zanechává pokožku pružnou a hladkou.

Bezbolestnými metodami se zbavíte nežádoucí vegetace depilační krém. Tato metoda však nepoškozuje cibulky. Odstraňuje se pouze část, na kterou se krém nanáší. Místo proužků můžete použít také tekutý vosk. Dělí se na následující typy:

  Teplý vosk. Řadí se mezi jemné varianty a lze jej použít jako náhradu voskových pásků. Naplňte válečkový aplikátor tekutým přípravkem a naneste jej na místo s nežádoucími chloupky. Vosk lze odstranit hadříkem nebo papírovými utěrkami.

 • Horký vosk. Před voskováním se zahřívá až na 50 stupňů, ne vždy je bezpečný pro použití, může způsobit bolest nebo alergii.
 • Studený vosk. Během procedury se nemusí zahřívat, dodává se ve speciálních zkumavkách pro opakované použití.

Délka vlasů pro depilaci voskem

Chloupky musí mít délku vhodnou pro zvolenou metodu epilace. Zjistěte si předem rozměry.

Tato technika je účinná, ale vosková hmota ne vždy zachytí krátké chloupky. Pokud nejsou dostatečně dlouhé, nezískáte dokonale hladkou pokožku.

Optimální délka se odvíjí od metody, která byla použita k odstranění nežádoucích chloupků před depilací voskem:

 • Pokud se epilujete poprvé, nechte si chloupky narůst na 7-8 mm, protože po holení jsou tuhé a husté. Odstranění krátkých chloupků bude obtížné;
 • Pokud se metoda použije dvakrát nebo třikrát, stačí pro dobrý výsledek 5-6 mm;
 • Pro další ošetření postačí délka 3-4 mm.

Po dobu 3 týdnů před prvním sezením se musíte vyhnout jiným epilačním technikám. Optimální délka zlepšuje výsledky, protože zajišťuje, že vosk pevně přilne ke všem nežádoucím chloupkům.

Potřebná velikost vlasů závisí také na několika faktorech.

Metoda voskování Chloupky lze odstranit horkou, teplou nebo studenou metodou. První typ je nejúčinnější, protože se zachytí i krátké vlasy. Studená epilace je nejneúčinnější metodou
Struktura vlasů Čím jsou chlupy hrubší, tím hůře se odstraňují. Pro zvýšení účinnosti metody je vhodné nechat si vlasy narůst do větší délky, než by tomu bylo u měkkých vlasů
Typ epidermis Vosk nabízí různé rychlosti odstranění pro smíšenou, suchou nebo mastnou pleť. Pokud je vaše pokožka citlivá, musíte být obzvláště opatrní, pokud jde o délku

Chcete-li zjistit délku, která zachycuje voskovou hmotu, musíte si procvičit. Poté je možné přesně určit optimální délku pro zvolenou metodu.

READ  Čím nahradit depilační proužky látky

Cukr (shugaring)

Cukrování je oblíbená metoda odstraňování chloupků, vhodná pro ženy s různými typy chloupků. Jejich délka závisí na ošetřované oblasti.

 • Zbraně. Chmýří může být libovolné velikosti, odstraňuje ho bez problémů. Masters používají k epilaci rukou měkkou pastu.
 • Nohy. Toto je nejoblíbenější oblast epilace. Za optimální délku vlasů se považuje 4-5 mm. Odstraňování delších chloupků je bolestivější.
 • Podpaží. Vosk by měl být dlouhý 3-5 mm. Pokud je tato délka překročena, odstraňování chloupků je bolestivé a může mít nežádoucí následky, jako je poškození kůže. Před ošetřením se provádí anestezie podpaží, které patří k nejcitlivějším oblastem. Poté použijte antiseptický přípravek. Zbytky chloupků lze odstranit pinzetou.

Samostatné čištění kůže pod pažemi je obtížné, je lepší se obrátit na mistra.

 • Hluboké bikiny. Oblast je poměrně citlivá, shugaring způsobuje nepohodlí. V oblasti třísel by měla být délka vlákna do 8 mm. Při opakování léčby mohou vlasy dorůst až do 5 mm. V intimní oblasti se chloupky odstraňují hustou pastou, která obvykle odstraní všechny chloupky hned napoprvé. Při tloušťce nad 8 mm se před ošetřením provede oříznutí.
 • Oblast obličeje. Je možná jakákoli délka.

Celková maximální délka pro techniku cukrové epilace je 8 mm. Hmota je pak pevně spojena s chlupy a při vyjmutí z těla se neporušuje. Pokud je o 1-2 mm delší, zastřihnete ji zastřihovačem.

Celková minimální délka je 0,5 cm. Pokud jsou chloupky kratší, cukrová pasta je nezachytí. Vyžaduje opakování relace.

Laser

Chloupky musí laserem dorůst minimálně o 1 mm. To platí pro všechny oblasti. Pokud je delší, spálí kůži. V místě ošetření se objevují pigmentové skvrny, pálení a zánět. Folikul neodumře, což činí zákrok neúčinným.

Někteří řemeslníci, kteří tuto metodu používají, doporučují holení před sezením. Vše závisí na typu použitého laseru.

Chloupky lze účinně odstranit fotoepilací, pokud dorůstají více než 4 mm. Záření pak lépe působí na melanin, který světlo pohlcuje a přeměňuje na teplo. Musí se dostat do folikulů, které se ničí teplem.

Dlouhé vlasy samy o sobě absorbují málo energie, což jí brání proniknout do hloubky. Před fotoepilací je třeba 1 den před zákrokem vlasy zastřihnout nebo oholit na vhodnou délku. Na ošetřované ploše nesmí být žádné řezné rány ani odřeniny.

Epilátor

Po odstranění nežádoucích chloupků metodou holení si dívky zvyknou, že je lze používat i s minimálním strništěm. Abyste mohli efektivně provádět epilaci, musíte nechat chloupky dorůst alespoň na 0,5 cm. Kotouče nebo čepele přístroje uchopí vlasy úplně a vytáhnou je spolu s žárovkou.

délka, vlasů, depilační, pásky

Při epilaci Elos musí být chloupky 1-2 mm dlouhé. Pokud je rychlost překročena, vysokofrekvenční pulz nepoškodí folikul natolik, aby ho usmrtil. Efektivita relace je značně narušena.

Pokud jsou vlasy delší než 5 mm, hrozí nebezpečí jejich lámání. Gel problém nevyřeší, protože se aplikuje nerovnoměrně.

Kontraindikace

Depilaci voskovými pásky nelze provádět, pokud je na ošetřované oblasti strniště:

Po kyselém peelingu trvá několik dní, než se epidermis zregeneruje před voskováním. Po tetování to trvá nejméně 3 měsíce. Žádné alkoholické ani energetické nápoje před léčbou. Snižují práh bolesti. Mezi kontraindikace patří také tyto patologie:

 • Poruchy srážlivosti krve;
 • Individuální nesnášenlivost složek;
 • Vysoká horečka;
 • Těhotenství;
 • Onemocnění ledvin;
 • Diabetes mellitus.

Voskové pásky jsou nejoblíbenější a nejúčinnější metodou boje proti nežádoucímu ochlupení. Snadno se používají a zanechají vaše tělo hladké po dobu nejméně 2 týdnů. Pokud si vyberete správnou odrůdu, můžete minimalizovat bolest a vedlejší účinky.

Použili jste voskové pásky? Možná víte, jak zmírnit bolest při léčbě? Řekněte nám to v komentářích. Uložte si tento článek do záložek a sdílejte ho na sociálních sítích.

Doporučujeme také shlédnout video, abyste si upevnili své znalosti a zodpověděli zbývající otázky.

délka, vlasů, depilační, pásky
| Denial of responsibility | Contacts |RSS