Difuzní tryska pro fény Jak používat

Difuzér k fénu: jak s ním zvětšit objem vlasů

Difuzní hlava je jedním z našich nejpoužívanějších stylingových doplňků. Mnozí slyšeli, že se dá použít k natočení, načechrání nebo narovnání vlasů. V praxi se však napoprvé dočkáte frustrujícího výsledku, kdy skončíte se zplihlými, zamotanými a krepatými vlasy. A difuzér je opět nezaslouženě odsunut do odlehlejšího kouta. Jak správně používat difuzér, pro jaký typ vlasů je nejvhodnější, a několik tipů, jak si krok za krokem zpestřit účes?

Co je to difuzér a k čemu je dobrý??

Je to název pro velkou kulatou trysku se špičatými prsty. Původně byl navržen k rozčesávání vlasů po trvalé ondulaci. Postupem času však dámy objevily novou stránku difuzéru, a to nejen jednu.

Abyste pochopili, k čemu může být taková tryska užitečná, stojí za to seznámit se s jejími vlastnostmi. Difuzér:

Pomocí „prstů“ uzamkne lokny na místě během stylingu;

Zabraňuje tomu, aby se prameny rozletěly do všech stran;

Rovnoměrně rozděluje proud vzduchu a vysušuje celý objem vlasů;

Snižuje škodlivé účinky teploty na vaše vlasy, takže je můžete sušit šetrně;

Umožňuje styling i u hustých a těžkých vlasů;

masíruje pokožku hlavy, zlepšuje průtok krve a vyživuje vlasové folikuly.

Difuzér je vhodný pro měkké i kudrnaté kadeře pro větší objem. Funguje tak, že ohřátý vzduch z fénu prochází otvory v disku. Poskytuje ještě větší expozici, takže proces sušení trvá kratší dobu, což je skutečný přínos pro moderní dívky, které neustále spěchají. Proud vzduchu je rozptýlen nad prameny, aniž by narušoval linii kulmy.

Plusy a minusy

Výhody difuzéru jsou následující:

 • Má větší povrch, takže vlasy rychleji vysušuje;
 • Jeho používání je velmi snadné i pro začátečníky;
 • Vysoušení pramenů pomocí difuzéru je bezpečnější než pomocí kuželové trysky, protože ohřátý vzduch je rozptýlen a kořínky nejsou zahřívány. Snadno se s ním seznámíte a snadno si ho osvojíte;
 • Vyfouknutím difuzéru se vlasy v kořenové zóně ještě více zvednou, protože je navržen tak, aby tento efekt dosáhl při vysoušení a upevnění vlasů ve vzhůru vyčesané poloze;
 • Masážní účinek trysky zlepšuje krevní oběh a stimuluje růst vlasů. Masírování pokožky příliš horkými polštářky je však nežádoucí, protože může způsobit popáleniny.

Nepodceňujte však tepelný dopad na vlasy, i když je ve srovnání se směrovým proudem fénu menší. Pravidelné používání difuzéru způsobuje vysušování pramenů na koncích, což vede k jejich častějšímu lámání a roztřepení.

difuzní, tryska, používat

Abyste tomu předešli, musíte používat tepelnou ochranu, pravidelně olejový zábal a hydratovat konce pramenů speciálním sérem.

Různé difuzní trysky

Modely difuzorů se liší:

Klasický difuzér se nejčastěji dodává s fénem. Vypadá jako půlkruhová koule posetá plastovými hroty. Někdy se „prsty“ liší velikostí a délkou, což umožňuje vytvořit stupňovitý objem kořenů.

Hroty mají zploštělé okraje, které zabraňují poranění pokožky hlavy během sušení

Tato konstrukce správně rozděluje proud vzduchu a zabraňuje přehřívání pokožky hlavy. Jedinou nevýhodou je, že tuhé plastové „prsty“ mohou na poškozenou pokožku působit příliš tvrdě. Proto zkušení kadeřníci v kadeřnických salonech doporučují silikonový hrot pro problematickou pokožku hlavy.

READ  Jak používat epilátor v oblasti bikin

Difuzér se silikonovými prsty je mnohem šetrnější k pokožce. Pokožka není při stylingu vystavena tlaku a není poraněna neopatrným samoobslužným zákrokem.

Silikonové prsty difuzéru jsou pružné a ohebné

Některé modely jsou z výroby vybaveny pružnými hroty, zatímco jiné vyžadují samostatnou trysku. Je ideální pro ty, kteří s uměním stylingu vlastního objemu teprve začínají.

Má otvory v hrotech, které vytvářejí větší objem u kořenů. Vzdušné proudy zvedají a fixují prameny a okamžitě vlasy vysušují.

difuzní, tryska, používat

Na rozdíl od klasického (standardního) zařízení má volumizér delší hroty

Tato tryska je užitečná zejména pro ženy s dlouhými vlasy. Silná cirkulace vzduchu vytváří lokny mnohem rychleji než klasický difuzér.

Kulma má kratší hlavice než klasická kulma. To umožňuje rovnoměrnou tvorbu loken a zabraňuje jejich zamotávání.

Kulma má méně trysek než jiné kulmy, takže vlasy získají větší objem

Jemné vlasy, které potřebují objem a péči, mohou být při úpravě klasickou kulmou poškozeny vysokým teplem proudu vzduchu. Zkušení kadeřníci doporučují používat speciální silikonovou trysku s rovnoměrně rozděleným proudem vzduchu, aby se tomu zabránilo.

Tato tryska se vyznačuje velmi krátkými provozními hroty

Philips HP8270

Philips HP 8270 disponuje příkonem 2300 W, který umožňuje vytvářet úžasné, profesionálně vypadající styly. Kvalita provedení je dobrá a výrobek vypadá velmi důstojně. Vyrobeno v Číně.

 • Fén má zabudovaný senzor TempPrecision, který automaticky nastaví teplotu vlasů a sníží ji na příjemnější úroveň. Přístroj zabraňuje přehřátí vlasů. S tímto nástrojem vaše vlasy prostě nemohou být příliš suché. Během sušení nedochází ke ztrátě vlhkosti. Fén má na horní straně indikátor LED, který vás informuje o aktivaci senzoru.
 • S 6 režimy teploty a rychlosti, které vyhovují vašemu typu vlasů.
 • Rychlost a teplo lze snadno nastavit.
 • Ionizační systém má antistatický sušící účinek. Negativně nabité ionty zlepšují celkový stav vlasů a zanechávají je lesklé a zářivé.
 • Výrobce navrhl praktickou a úzkou trysku pro úpravu vlasů.
 • Je také vybaven difuzérovou tryskou, která dokáže vlasy nadzvednout a dodat jim maximální objem. Difuzér vytváří pružné a kudrnaté lokny.
 • Výrobce vybavil spotřebič funkcí coldblow pro fixaci stylu.
 • Model má keramickou povrchovou úpravu. Keramická topná tělesa vyzařují teplo v infračerveném pásmu. Šetrné teplo, vysouší vlasy zevnitř a chrání je před přehřátím.
 • Odnímatelný vlasový filtr zabraňuje zachycení vlasů ve vysoušeči
 • Uživatelský komfort díky 2,5 m dlouhému napájecímu kabelu. Šňůra se nezamotává ani nekroutí.
 • Pro snadné skladování je tento model vybaven poutkem k zavěšení. To pomáhá umístit sušičku kdekoli v koupelně.
 • Výrobce poskytuje dvouletou záruku.
 • Fén je těžký a těžkopádný. Ruka uživatele se rychle unaví.
 • Tlačítka napájení a ohřevu jsou nevhodně umístěna.
 • Spotřebič vydává velký hluk.
 • Průhledná tryska se občas posouvá, což je nepříjemné. Jeho povrch je náchylný k poškrábání.

Skvělé video s tímto vysoušečem vzduchu od profesionálů:

Hlavní metody stylování

Difuzér lze použít k sušení kadeří nebo k přidání různých efektů. Před úpravou vlasů si je nemusíte mýt. stačí je navlhčit vodou, pokud jsou čisté.

Několik obecných tipů

Pro úpravu vlasů pomocí difuzéru některou z níže uvedených metod je důležité se řádně připravit.

Jak na úpravu vln přes difuzér?

Ručníkem vysušené vlasy. Difuzér je nejlepší používat na polosuché vlasy. Po umytí vlasů je dobré je poklepat ručníkem, aniž byste je třeli nebo „ždímali“.

READ  Jak používat depilační pásky na obličej

Použijte stylingový přípravek chránící před teplem. Tryska sice rozptyluje horké proudy vzduchu a chrání kadeře, ale nikdy není na škodu udělat něco navíc. Proto je vhodné aplikovat na prameny stylingový sprej nebo pěnu, abyste předešli roztřepeným konečkům a nadměrně suchým a lámavým vlasům po celé jejich délce.

Připojte trysku k fénu na vlasy. Zapněte a zkontrolujte, zda vzduch prochází difuzorem rovnoměrně a zda tryska během používání neodlétává.

Zapněte fén na nejnižší teplotu a rychlost. Čím chladnější je proud vzduchu, tím lépe.

Objem krátkých vlasů

Tento styl vyžaduje pouze 3 jednoduché kroky:

 • Krouživými pohyby osušte kořeny. Pružnými prsty lehce nadzvedněte kořínky a krouživými pohyby pohybujte stříkací hlavicí podél pokožky hlavy.
 • Zvětšení základní délky. Jakmile jsou kořínky zcela suché, natočte fén pod úhlem 90 stupňů ke straně hlavy, přejeďte prsty po pramenech a pokračujte v krouživých pohybech.
 • Voluminate. Pokud první dva kroky nestačí k dosažení požadovaného vzhledu, můžete hlavu sklonit dolů a umístit fén s tryskou také pod úhlem 90 stupňů. Pak hlavu zvedněte a lehce ji prsty srovnejte.

Expresní fénování krátkých vlasů

I když musíte vlasy sušit v bubnové sušičce rychle, je důležité udržovat nízkou teplotu. Tento proces může být o něco delší, ale pomůže ochránit prameny před lámáním a roztřepenými konečky.

Pokud nepotřebujete natáčení nebo extra objem, je expresní sušení velmi snadné:

 • Naklánějte hlavu střídavě na jednu a na druhou stranu. Přibližte difuzér ke kořínkům vlasů a podržte jej ve vybrané oblasti, dokud nezaschne.
 • Krouživými pohyby ji přejíždějte pod celou hlavou. Prsty nástroje jemně vmasírují do vlasů a vysuší je.
 • Zatlačte ji až ke špičkám. Tato technika by měla být rovněž používána krouživým, plynulým pohybem.

Tento způsob sušení pomáhá udržet přirozený tvar vlasů a zanechává je pružné a přirozeně lesklé. K upevnění výsledku lze použít také stylingový přípravek.

Vytvoření vlny

Tento účes se skvěle hodí pro kudrnaté nebo vlnité vlasy. Před použitím difuzéru lze každou loknu omotat kolem prstu a vytvořit tak požadovanou loknu.

 • Umístěte stočené vlasy do misky difuzéru. Lehce je vysušte, pak pramen rozpleťte a opakujte s každým dalším pramenem.
 • Nakonec vlasy vysušte na nejchladnějším nastavení. Po vysušení všech kadeří přejeďte difuzérem po celé jejich délce a lehce vplétejte prsty trysky do pramenů.

Tip! Po vysušení každého pramene je dobré fén vypnout a poté si připravit další pramen a znovu jej zapnout. Tím se zabrání zachycení vlasů v zadní liště a jejich zamotání.

Objem dlouhých vlasů u kořínků

K tomuto procesu budete potřebovat také sponky nebo sponky.

 • Rozdělte vlasy do širokých pramenů. Ujistěte se, že je každý pramen u kořínků připnutý sponkou.
 • Vysušte vlasy u kořínků. Vložte „prsty“ nástroje do pramenů a podržte je 20-30 sekund.
 • Fénujte vlasy po celé délce krouživými pohyby. Hlavičky nemusíte z kořenů odstraňovat.

Jakmile jsou vlasy zcela suché, sušte je asi 30-40 minut pomocí sponek. Odstraňte sponky a zafixujte objem pomocí spreje, pěny nebo laku na vlasy.

Vytváření přírodních vln

K tomu lze použít dva různé styly:

 • Vyfénujte kadeře od kořínků ke konečkům pomocí nástavce na vlasy. Nejlépe je vložit každý pramen do misky difuzéru a buď ho položit naplocho, nebo ho stočit prstem.
 • Vysušte pouze kořeny. Jakmile jsou kořínky suché, lehce přejeďte difuzérem po celých vlasech a prsty jemně masírujte kadeře. Poté vypněte sušičku a nechte prameny přirozeně uschnout.
READ  Jak vybrat termostat pro plynový kotel

Důležité! Druhý způsob pokládky pomůže dosáhnout přirozenějších vln. Při prvním způsobu jsou kadeře výraznější a pružnější.

Styling kudrnatých vlasů

Při úpravě nebo sušení kudrnatých vlasů je důležité vyvarovat se přílišného objemu a efektu „hřívy“. Pomoci vám mohou následující tipy:

 • Při sušení nakloňte vlasy nahoru nebo dolů. Prameny pak můžete opatrně jeden po druhém zastrčit do umyvadla.
 • Pohybujte fénem odspodu nahoru, od konečků ke kořínkům.
 • „Prsty difuzéru jemně pročešte prameny, abyste zabránili jejich zamotání.
 • Krouživými pohyby sušte prameny v širokých úsecích.

Kudrnaté vlasy je vhodné sušit pomocí fénu z 80-90 %, nikoliv celé. Poté je nechte přirozeně uschnout. Rozdíl mezi vysoušením vlasů bez nástavce na fén a s použitím nástavce na fén je zřejmý.

Narovnání vlasů

Mnoho lidí je zvyklých narovnávat si vlasy fénem a kulatým nebo standardním hřebenem. Difuzér lze pro narovnání použít i bez hřebenu:

 • Rozdělte vlasy do pramenů. Nepoužívané zámky zajistěte sponkami nebo sponkami.
 • Každé vlákno jemně stáhněte a přidržte jeho konečky.
 • „Ponořte prsty rozprašovače do loken co nejblíže ke kořínkům.
 • Zapněte fén a pohybujte tryskou shora dolů, přičemž pramen protahujte za konečky.

Jak upravit krátké vlasy pomocí difuzéru?

Vytvoření rozcuchaného účesu a většího objemu krátkých vlasů pomocí difuzéru je snadné:

 • Umyjte si vlasy a nechte je uschnout, dokud nejsou mírně vlhké.
 • Naneste pěnu nebo stylingový přípravek.
 • Nasaďte difuzér a zapněte fén na minimální nastavení. Proudění vzduchu by mělo být teplé a nízké intenzity.
 • Pokud vlasy vysušíte jemným masírováním kořínků hlavicí fénu, výsledkem bude vzdušný, objemný účes. Otáčení trysky během sušení způsobuje, že se prameny vytvářejí světelné vlny.
 • Po vysušení vlasů je upravte do požadovaného účesu pomocí prstů nebo hřebenu.
 • Výsledek zajistěte přípravkem, například lakem na vlasy.

Jak dosáhnout objemu krátkých vlasů pomocí difuzéru se podívejte v článku

Jak používat vysoušeč vlasů?

Pokud vás zajímá, jak můžete vlasy vyfoukat, aby získaly objem, raději se nejprve poraďte se svým kadeřníkem:

 • Před zahájením ošetření rozdělte zámky na 4 části: 2 spánky, temeno a zátylek. Vlasy se upravují od zadní části hlavy a zbytek vlasů se zafixuje. Tohoto efektu nejlépe dosáhnete mírným předklonem hlavy.
 • Foukejte horký vzduch od kořínků ke konečkům a přidržujte hřebenem.
 • Nepřibližujte fén příliš blízko k vlasům, abyste je nepoškodili. Optimální vzdálenost je 20-25 cm. Minimální vzdálenost mezi vlasy a fénem by měla být asi 10 cm.
 • Při stylingu je třeba používat spreje odolné proti teplu, které pomáhají zabránit působení horkého vzduchu na vlasy, aby se nevysušovaly. Vlhkost se ukládá uvnitř každého pramene vlasů a zanechává je hebké a pružné.
 • Po vysušení nechte vlasy odpočinout, nedoporučuje se je kartáčovat ani spínat, dokud jsou horké.

Zjistěte, jak kauterizace vlasů pomáhá obnovit kudrliny.

Víte, jak vysušit vlasy, aby byly rovné?? Rady stylistů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS