Dobrý šicí stroj pro domácí použití

Jak si vybrat šicí stroj pro domácnost: přehled nejlepších modelů 2021

Přestože na pultech můžete vidět výrobky mnoha výrobců, ne všichni mohou nabídnout dostatečně kvalitní levný produkt. Do žebříčku byly vybrány pouze časem prověřené značky, které se osvědčily u spotřebitelů i odborníků. Hodnocení tedy zahrnuje nejlepší šicí stroje od firem:

 • VLK je značka, která již více než 20 let vyrábí spotřebiče pro domácnost a péči o oděvy: napařovače, parní generátory, parní čističe a žehlicí lisy. Při výrobě svých produktů se společnost řídí třemi zásadami: inovativní technologie, design, kvalita.
 • FirstAustria. značka patří rakouské společnosti Timetron, která od roku 1980 nabízí kupujícím poměrně velký výběr malých spotřebičů v různých kategoriích. Je dobře zavedený na evropském trhu, má mnoho pozitivních recenzí. Produkce této korporace není kvalitativně horší než u známých značek, ale cena je mnohem nižší.
 • Comfort je značka, která se vyrábí v továrnách v Číně pod dohledem ruského holdingu KNIT, renomovaného distributora šicí, pletací a žehlicí techniky, jakož i náhradních dílů a komponentů. Značka se osvědčila v poměru cena/výkon.
 • Brother je známá japonská značka, která vyrábí kancelářské a domácí spotřebiče. Výrobky této firmy jsou na světovém trhu dobře zavedené a nejlepší šicí stroje se vyznačují vysokou kvalitou a rozsáhlou škálou funkcí.
 • Janome je renomovaná japonská značka, která byla založena 16.10.1921 г. Název se z japonštiny překládá jako „jako oko hada“. Společnost vyrábí 280 různých šicích zařízení od nejmenších až po největší průmyslové stroje. Hlavními přednostmi jejich výrobků jsou ergonomický design, kvalita, široký sortiment.
 • Singer je nejznámější americká značka šicích strojů na světě. Společnost je pojmenována na počest svého zakladatele Isaaca Merritta Singera, který také jako první vynalezl a patentoval moderní typ stroje. Od té doby jsou technické výrobky Singer velmi žádané, protože jsou známé svou kvalitou, spolehlivostí a odolností.
 • Pfaff. německá společnost známá od roku 1862, která vyrábí více než několik desítek šicích strojů a overlocků. Jejich technika je příkladem příkladné německé spolehlivosti a podle recenzí uživatelů je známá svým tichým provozem, snadnou manipulací;
 • Juki je další renomovanou značkou šicího vybavení. Tato značka využívá průmyslové technologie k výrobě domácích spotřebičů. Výsledkem je dobrá odolnost a profesionální kvalita šití;
 • Leader je poměrně oblíbená značka, která jde s dobou. Společnost vyrábí overlocky a šicí zařízení a pravidelně přidává další a další moderní modely. Upozorňujeme uživatele, že ke každé sadě zakoupeného stroje je přiložena sada jehel, náhradní standardní nožičky, cívky a další nástroje potřebné při každodenním používání.
 • Toyota je výrobcem šicích strojů, který je na špičce trhu již více než 70 let. Slogan společnosti, stejně jako v automobilovém průmyslu, zní: „Špičková kvalita“, „Elegantní vzhled“. Mezi základní funkce Toyoty patří skrytý steh, zpětný chod, automatická knoflíková dírka, přetahování, možnost šití dvojitou jehlou.

5 jednoduchých tipů, jak vybrat šicí stroj

Pokud neradi čtete, mohu vám doporučit své video na youtube, je stejně poučné.

Dnešní šicí asistentky jsou již dávno elektrické. Dělí se na elektromechanické a elektronické (počítačové). Co přesně si koupit šicí stroj v závislosti na vaší finanční situaci? Obě mají ale podobné rysy, kterým doporučuji věnovat pozornost především:

Tip 3. Hladké prošití

Pokud jste před koupí šicího stroje, je zde možnost vyzkoušet jej v případě, navrhuji malý experiment. Nechte stroj šít samostatně, bez vaší pomoci nebo zásahů. Vložte kus látky pod přítlačnou patku a podívejte se, jak se vytvoří rovný steh ve vzdálenosti šířky patky od okraje látky. Pro lepší vzhled použijte nit, která kontrastuje s barvou látky.

READ  Jehly pro průmyslové šicí stroje groz beckert

Po tomto pokusu můžete na první pohled vidět, jak se šití povedlo. Konkrétně, zda jde na jednu stranu, zda je ve stejné vzdálenosti od okraje chlopně. Pokud je šití trochu „unášené“, pak je sestava šicího stroje vadná a pokud jej budete nadále používat, budete muset vyhledat pomoc opraváře, aby seřídil zuby na jehelní desce. V některých případech nelze tuto vadu odstranit a v budoucnu se u tohoto šicího stroje budete muset snažit o rovný steh.

Jak vybrat správný kompaktní šicí stroj

Chcete-li splnit očekávání a požadavky na pořízené zařízení, rozhodněte nejprve o množství a typu práce, která má být provedena.

Funkčnost

Mini může mít pokročilé funkce, stejně jako šicí stroj.

Metoda kontroly

V závislosti na individuálních prioritách lze zvolit typ operace:

Kanoe

Přenosné šicí stroje jsou převážně vybaveny vertikálním kyvným člunkem, a to z důvodu jeho jednoduchosti a nízké ceny. Tento typ vytváří 5 mm stehy, není rychlý a při práci vytváří určité vibrace. Nit se navléká výhradně ručně.

Zvýšené stehy až do 9 mm lze získat pomocí rotačního horizontálního chapače. Tento typ zajišťuje vysokou rychlost, tichý provoz a eliminuje vibrace.

Nejdražší a nejkvalitnější raketoplán je vertikální rotační hák. To není u domácích šicích strojů běžné. Vyžaduje specializovanou péči, je trvanlivý a produkuje velmi vysokou kvalitu.

Rychlostní režimy

Ti, kteří rádi šijí záclony, ložní prádlo a další „velkoplošné“ látky sami, by se měli poohlédnout po dvourychlostním šicím stroji.

Power

Při použití v terénu je důležité zjistit, zda je možný provoz na baterie. Většina modelů je napájena ze sítě nebo z baterií.

Patka a stehy

 • Knoflíkové dírky a zipy jsou všité;
 • Šití knoflíkových dírek;
 • šít rovnými stehy;
 • překrývají;
 • zataženo;
 • Šití tajných stehů.

Doporučujeme zakoupit další patky. pro šití koženky, např. teflonovou nebo válečkovou patku pro rovnoměrné stehy. Za optimální se považuje minimálně 5 stehů:

Knoflíkové dírky jsou šité v režimu:

U poloautomatických strojů jsou operace ruční; detekci knoflíků a knoflíkových dírek provádí také přímo švadlena, v důsledku čehož není knoflíková dírka vždy identická.

Vybíráme základní šicí stroj

Délka stehu

Obvykle je nastavitelná, ale pro začínající švadlenky by délka neměla být menší než 5 milimetrů. Šířka cikcaků pro ořezávání okrajů by měla být také nastavitelná.

Tlak nohou

Šití s vyšším přítlakem u přírodních tkanin, nižší přítlak u úpletů. Pro kvalitní šití je tato funkce důležitá.

Podavač vláken

Malý bonus, který vám usnadní každodenní práci a šetří nervy.

Valící se plošina

Platforma umožňuje pohodlné šití s rukávy.

Podsvícení

Pohodlná dodatečná schopnost vykonávat nekomplikovanou práci ve večerních hodinách nebo na špatně osvětlených místech.

80 W spotřebič vhodný pro všechny typy tkanin. i pro ty těžké. Průměrný příkon domácího šicího stroje se pohybuje kolem 50 wattů.

Chyby volby

Málo známé značky a nové modely na trhu nejsou vždy dostatečně zásobeny náhradními díly a příslušenstvím pro případ poruchy. Osvědčení výrobci nabízejí záruku kvality a dobrou záruku.

Pokud se s vyšíváním nepočítá, nemá cenu vyšívací stroj kupovat zbytečně.

Je důležité brát zpětnou vazbu ohledně výkonu konkrétní možnosti vážně, abyste později neskončili „na dně“.

Do této kategorie patří levné přístroje pro domácí použití, které si může koupit každá hospodyňka. Nejsou dokonalé, ale svou práci odvádějí dobře. Společnost je v čele žebříčku prodejů:

Elektromechanický model za pouhých 4 500 bude nepostradatelným pomocníkem v domácnosti, pokud potřebujete opravit oblečení. Má malé rozměry, takže nezabírá mnoho místa jak při provozu, tak při skladování; je velmi lehký, protože je vyroben z plastu (vysoce kvalitní materiál).

Navzdory robustnosti rámu je třeba se spotřebičem zacházet opatrně, protože v případě poruchy (např. při pádu z výšky) jej nelze opravit.

Přístroj je vybaven měničem nití, reverzním tlačítkem, osvětlením, poloautomatickou knoflíkovou dírkou, velkým počtem šicích operací. 19 položek, včetně zpracování knoflíkové dírky pro knoflíky. Úložný prostor pro příslušenství.

Šití je hladké, dobré. Stroj nemá problém s tenkými látkami, ale pravděpodobně si neporadí se silnými vrstvami, protože jehla je tenká.

 • Mobilní telefon;
 • Levné;
 • Kvalitní provedení;
 • Rovné šití;
 • Funkčnost;
 • Záruka je jeden rok;
 • Podrobná uživatelská příručka, vše je srozumitelné.
šicí, stroj, domácí, použití

Stroj s elektromechanickým typem ovládání potěší každou hospodyňku Kvalita šití a cena. pouze 4900 Kč. Zvládá všechny tkaniny, plně vyhovuje specifikacím, má záruční dobu a průměrnou životnost 5 let. Vhodné pro začátečníky i osoby se zkušenostmi s těmito zařízeními.

READ  Jak používat mini šicí stroj sinbo

Tělo má atraktivní barevnou intarzii se vzory, je vybaveno rotačním horizontálním člunem, který pracuje ve dvou směrech s maximální rychlostí 750 st./minuta. Okolní světlo lze použít při špatných světelných podmínkách (je součástí přístroje).

Šicí sada obsahuje patku na šití zipů, lemů a přetahování. Stroj pracuje v 17 provozních režimech šití s maximální délkou stehu 4 mm, šířkou 5 mm. Různé druhy stehů: obracecí, pružný, slepý steh, klikatý, strečový slepý steh. Smyčka se provádí samostatně.

Elektronicky řízené

Singer Quantum 9960

Navrženo pro 600 typů stehů, základních i dekorativních. S tímto strojem můžete šít oblečení, vyrábět různé doplňky pro domácí dekoraci a také se věnovat quiltování. Stroj profesionálně provádí smyčky.

Tento proces se provádí pomocí speciální desky, která slouží jako obruč. Model je také vybaven navlékačem jehly a programem pro automatické přiřazení délky a šířky stehů. Místo ručního kolečka na těle je tlačítko pro zvednutí jehly.

Při práci s velkými výrobky je třeba použít rozšiřovací stůl, který je součástí standardního vybavení. Stroj je vybaven velkým displejem, který zobrazuje všechny charakteristiky šicích operací. 25 možných poloh jehly.

Bernina Bernette B38

Tento model je profesionálními krejčími považován za jeden z nejspolehlivějších a nejuniverzálnějších strojů. Software uložený v paměti umožňuje provádět přibližně čtyři sta různých operací.

Stroj umí vyšívat jednoduché i složité vzory, lemovat nebo olemovávat okraje látek, knoflíkové dírky, pružné stehy na pletených oděvech, festovní úpravy. Šicí stroj je vybaven programem, který podporuje tři různé abecedy.

Na krabici je kompaktní monitor, na kterém můžete sledovat, zda šití probíhá správně. Má také horizontální chapač, vestavěný navlékač jehly, LED světlo a ořezávací nůž.

Pfaff Smarter 260

Považován za jeden z nejdostupnějších, který je vhodný pro nové uživatele. Dokáže šít přibližně třicet stehů, což je dostatečné pro šití oděvů a další jednoduché úkoly. Přidání dalšího příslušenství, jako jsou patky pro různé látky, je skvělým způsobem, jak rozšířit všestrannost šicího stroje.

Pomocí přiložených stehů můžete šít jednoduché švy, překrývací stehy, zipy, prošívání. Pro výběr požadovaného stehu na stroji stačí kliknout na ikonu požadovaného stehu. Stroj může šít bez nožního ovladače, což je skvělé pro vytváření dlouhých švů.

Pro snadné ovládání můžete použít rady z nainstalovaného softwaru. Číslo stehu a typ šicí patky se zobrazí na obrazovce informačního systému.

šicí, stroj, domácí, použití

Brother INNOV-‚IS 20

Tento model má elektronický řídicí systém, ale je srovnatelný s ostatními analogy v této kategorii za přijatelnou cenu a dobrou funkčnost. Stroj umí provádět 40 různých typů stehů, jejichž informace se zobrazují na vestavěném displeji. Je vybaven navlékačem jehly a speciálním systémem navíjení nitě, který zvládne práci během několika sekund.

Program automaticky nastavuje přítlak v závislosti na typu tkaniny, aby vznikly hladké a rovnoměrné švy. Na hlavním panelu stroje je umístěn regulátor rychlosti šití a několik tlačítek, která umožňují provoz bez nožního ovladače, polohování jehly a skrytí zubů na dopravním pásu pro pohodlné zapošívání textilií.

Stroj se dodává s pevným pouzdrem a sáčkem pro uložení vyměnitelných šicích patek a dalšího příslušenství.

Juki Majestic M-200E

Tento levný japonský stroj s počítačovým ovládáním má atraktivní, ergonomický design a mnoho funkcí, které umožňují pohodlné šití. Rám je vyroben z kovu a tělo z plastu. Na předním panelu se nachází přepínač pro nastavení rychlosti.

Přítlak přítlačné patky lze regulovat podle typu a tloušťky látky. Mezi možnostmi je také automatické zpracování knoflíkových dírek v různých variantách a jeden typ monogramu.

Obrazovka je vybavena podsvícením LED. Na něm můžete nastavit parametry pro každý steh a také zkontrolovat průběh práce. Před zahájením šití zvolte na ovládacím panelu požadovaný režim, například šití bez patky nebo šití dvojjehlou.

S počítačovým řízením

Pfaff Creative Sensation Pro

Vyšívací a šicí stroj Pfaff je na prvním místě v žebříčku počítačových průmyslových strojů používaných v šicím průmyslu. Stroj zvládne jakýkoli druh šití nebo vyšívání. Operační systém zařízení umožňuje nejen pracovat podle náčrtu, ale také vytvářet nové návrhy.

READ  Chladicí taška s piknikovou sadou

Velký pracovní prostor pro snadné vyšívání. Integrovaná funkce Shape Creator slouží ke kombinování různých dekorativních stehů do rámů podle definovaných vzorů. Pomocí dvojitého stehu lze na oděvu vytvořit dekorativní efekt.

Pracovní stůl lze osvětlit světly LED, u kterých lze měnit jas a barvu. Součástí balení jsou speciálně tvarované jehlice pro háčkování ve stylu zvaném „catwalk“.

Janome Horizon Memory Craft 9400 QCP

Nový model japonského výrobce nabízí více než tři sta různých stehů, včetně přibližně 10 různých typů knoflíkových dírek nejrůznějších tvarů. Pro monogramování se používá sedm různých písem. Lze začít kombinovat a kombinovat vzory.

Hotový návrh lze uložit do paměti stroje nebo na vyměnitelný USB disk. Pracovní plocha je dostatečně velká, aby byla dobře viditelná při práci s velkými kusy patchworku. Stroj může snadno šít silnější látky díky jedinečnému systému dvojitého posuvu.

Osvětlení pracoviště zajišťuje několik LED světel umístěných v různých částech karoserie. Velký nožní pedál pro přesné ovládání stroje. K navlékání jehly se používá pokročilý navlékací mechanismus.

Brother INNOV-‚IS 1250

Inovativní zařízení je počítačový šicí a vyšívací stroj s mimořádně širokým pracovním stolem pro zpracování masivních textilií. Je vybaven kolenem ovládanou pákou pro automatické zvedání šicí patky. Maximální velikost výšivky, kterou stroj zvládne, je 18×13 cm.

Paměť obsahuje 136 předpřipravených projektů. Na přední straně spotřebiče je monochromatický informační displej. Mezi funkce zařízení patří port USB pro karty flash a odnímatelná vyšívací jednotka.

Materiál je veden spodním podavačem se 7 segmenty a čtyřmi stehy.

Bernina Chicago 7

Šicí a vyšívací stroj tento model je vhodný pro látky všech tlouštěk. Pro vaši kreativitu jsou k dispozici dvě stovky operací. Stroj umožňuje šít rychlostí 600 stehů za minutu. Lze ušít velké množství automatických knoflíkových dírek, protože celý proces je automatický.

Mezi užitečné možnosti patří plynulá regulace otáček, ovládání přítlaku přítlačné patky, synchronizace s počítačem. Zařízení je vybaveno portem USB. Stroj je vybaven speciální vyšívací jednotkou, která se připojuje, když chcete zdobit textilie.

V paměti přístroje je uloženo více než sto různých návrhů, které lze v případě potřeby upravovat. Stroj podporuje velké množství písem pro vyšívání monogramů.

Elna eXperience 570

Model od švýcarského výrobce se liší od ostatních za přijatelnou cenu. Stroj zvládne 200 různých operací, včetně rovných stehů, klikatých stehů, složitých dekorativních stehů a dalších. Počítačový program umožňuje zvolit režim šití, který závisí na rychlosti práce.

Pro ořez nití je k dispozici ruční a automatický režim. Stroj dokáže nastavit přítlak patky na obrobek. Provoz zařízení je velmi rychlý a tichý.

Konstrukce zařízení je vybavena zdokonaleným mechanismem pro zvedání nohou. Uživatelé mají možnost zvolit standardní nebo designový režim šití.

Jak nakonfigurovat stroj?

Stroj trhá nit, vynechává stehy, zasekává se, tahá látku, šije smyčky Ve většině případů je příčinou těchto a některých dalších problémů. ne špatný stroj, ale jeho špatné nastavení.

Některé stroje jsou vybaveny automatickým navlékáním horní nitě a přiložený navlékač jehly vám usnadní přístup k oušku jehly

Ve většině případů nastavení zahrnují:

 • volba jehly a tloušťky nitě podle typu tkaniny
 • závitování;
 • Nastavení napětí horní nitě a u svislého chapače i spodní nitě;
 • Výběr typu, délky a šířky stehu;
 • nastavení přítlaku přítlačné patky (je-li k dispozici).

Podrobnosti o jednotlivých krocích naleznete v příručce k vašemu stroji. Úplné nastavení je nutné pouze při změně typu látky a tloušťky nitě. Jinak stačí zvolit typ stehu a barvu nitě.

Správné nastavení stroje je tím snazší, čím méně funkcí má. Modely s 1 stehem se obvykle prodávají přednastavené, a dokonce i s nití. Ty je nejlepší nechat být. šít jen s továrním nastavením. Tenčí vlákna mají tendenci se trhat, i když je napětí uvolněno, a při práci se silnějšími tkaninami hrozí, že se zařízení rozbije.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS