Elektrický držák ručníků s topným kabelem vlastníma rukama

Elektrický sušák na ručníky s topným kabelem vlastníma rukama

Co jsou elektrické věšáky na ručníky?

Elektrické věšáky na ručníky jsou elektrická topná zařízení, obvykle vyrobená z ocelové trubky s topným tělesem uvnitř.

Topné těleso může být:. Topné těleso plněné olejem nebo vodou;. Topný kabel.

Hlavní výhody elektrických věšáků na ručníky jsou tyto. Možnost instalace téměř kdekoli bez nutnosti připojení k vývodu vodovodního potrubí;. Možnost zapnout zařízení pouze v případě potřeby, pro sušení nebo vytápění místnosti.

Elektrické věšáky na ručníky lze použít nejen v koupelně, ale také v kuchyni nebo v jiných užitkových místnostech, kde je třeba sušit.

Věšáky na ručníky, které vytápějí prostor, mají příkon několik set až tisíc wattů. Výkon elektrického ručníkového radiátoru se určuje na základě tepelně-technických výpočtů pro každou místnost, ve které je instalován.

Věšáky na ručníky používané výhradně k sušení jsou velmi úsporné, jejich spotřeba energie se dá přirovnat ke spotřebě jedné žárovky, 35 %. 200 W. Maximální povrchová teplota 60˚C, bezpečná na dotek.

Elektrické věšáky na ručníky jsou navrženy pro dlouhodobé používání v zapnutém stavu.

Jak vybrat elektrický radiátor na ručníky do koupelny

Elektrické ručníkové radiátory. Jedná se o domácí topná zařízení. Jejich funkce je jak vytápění koupelny (sušení ručníků, županů a prádla), tak dekorativní. Estetika (výzdoba a doplnění interiéru). Tyto koupelnové věšáky na ručníky jsou velmi úsporné (jejich skutečná spotřeba energie není vyšší než u běžné elektrické žárovky) a jsou určeny pro dlouhodobé používání v trvale zapnutém stavu.

Jsou připevněny k jedné ze stěn koupelny pomocí konzol a teleskopických držáků. Hlavní výhodou těchto sušičů ručníků je, že mohou běžet, i když v kohoutku neteče teplá voda, a nemusí být instalovány bez zásahu do přívodu vody; navíc jejich umístění může být libovolné. Výhodná je také absence kontaktu elektrické varné desky s chemicky agresivními látkami, tj.Е. S horkou vodou a prvky, které obsahuje. Elektrické ručníkové radiátory se vyrábějí jako zakřivená trubka nebo žebřík. Lze je zahřívat až na 50-70 °C. Teplotu a zapínání a vypínání spotřebiče lze ovládat ručně. Elektrický ručníkový radiátor můžete zapínat a vypínat podle potřeby. Lze je rozdělit podle toho, zda jsou stacionární nebo otočné.

A technickým zařízením na: naplněné kapalinou (olejem nebo vodou) nebo topným kabelem. Elektrický ručníkový radiátor naplněný vodou nebo olejem. Je klasická varianta. Pod ním se nachází topné těleso, které ohřívá vodu nebo olej. Ohřátá kapalina cirkuluje trubkami a ohřívá ručníkový radiátor na konstantní teplotu. Topné těleso musí být instalováno ve spodní části radiátoru, jinak může dojít k jeho vyhoření.

Elektrický držák ručníků s topným kabelem používá jako topný prvek kabel, obvykle v silikonové izolaci. Ohřev probíhá rovnoměrně po celém povrchu spotřebiče. Zařízení tohoto typu elektrického sušiče ručníků je poněkud zjednodušené, protože není třeba dosáhnout hermetičnosti jako v případě modelů plněných vodou.

Elektrické rozvody sušičů ručníků mohou být otevřené (drát se táhne k zásuvce) nebo skryté (pro krásu je drát zapuštěn do zdi).

Některé elektrické ohřívače ručníků mají termostat, který nedovolí, aby teplota překročila 65 stupňů Celsia. Tím se eliminuje možnost opaření. Zejména u dětí. Nebo vyhoření v důsledku přehřátí. Při výběru elektrického ručníkového radiátoru je vždy třeba zohlednit jeho výkon (tepelný výkon), který závisí na ploše povrchu ručníkového radiátoru a teplotě vody uvnitř ručníkového radiátoru. Plocha ručníkového radiátoru. Konstantní hodnota, např. 60 cm vysoký elektrický držák ručníků Classic 600 x 500 má plochu povrchu. 0,277576 metru čtverečního. Teplota vody uvnitř ručníkového radiátoru závisí na nastavení regulátoru na topném tělese. Elektrický radiátor na ručníky Classic 600 x 500 s teplotou vody 60 stupňů poskytuje tepelný výkon 267,82 W. To stačí k vytopení prostoru o rozloze přibližně 2,5 m2 na teplotu 18 stupňů. Nebo pro rychlé sušení drobných textilií.

Všechny koupelnové věšáky na ručníky jsou elektrické. Řady Classic 600, Classic 700 a Classic 900 jsou vybaveny spolehlivými a estetickými, léty prověřenými topnými tělesy od srbské společnosti CINI o výkonu 300 W. Topná tělesa zajišťují bezpečnou a stálou práci sušiče ručníků: automaticky se zapínají, mají ochranu proti přehřátí, funkci automatického vypnutí při dosažení teploty 65-70 stupňů Celsia. Topné těleso je vybaveno regulátorem teploty: od nejnižšího nastavení, aby se zabránilo tvorbě námrazy (např. Pokud máte soukromý dům a dočasně jste vypnuli topení, nebo v garáži. Kde nemusí být žádné vytápění), na. Stálé udržování maximální možné teploty ručníkového radiátoru (65 stupňů). Uvnitř elektrického ručníkového chladiče cirkuluje vodní roztok (nemrznoucí směs). Jak je známo, voda má maximální součinitel prostupu tepla (rychle se zahřívá a dlouho udržuje teplo) a přísada tyto vlastnosti posiluje a chrání topné těleso před korozí.

Elektrické designové radiátory mají své výhody i nevýhody. Výhodou je jednoduchá a levná instalace takového zařízení, plná záruka, že nebudete nikdy rušeni netěsnostmi, a relativně nízká cena samotného zařízení. Položení elektrických vodičů je mnohem snazší a levnější než položení trubek a náklady na materiál se zásadně liší. Kromě toho je elektrický sušák ručníků nezávislý na obvyklých sezónních odpojeních teplé vody, během nichž z nějakého důvodu potřeba sušení ručníků nezmizí.

READ  Mohu si na palubu vzít žehličku?

Schémata zapojení kombinovaného ohřívače ručníků s připojením dole/hoře

Nejúčinnější připojení kombinovaného držáku ručníků bez T-kusu. Je diagonální. Topné těleso ručníkového radiátoru je VŽDY instalováno ve spodní části.

Následující spojení je tvořeno jedním sloupcem. Nahoře a dole. Horká voda vždy přitéká shora a ochlazená (zpětná) jde ze spodní části ručníkového radiátoru.

Instalace topného kabelu pro vnitřní a vnější vytápění potrubí.

Bydlení ve venkovském domě, kde jsou vnější vodovodní a kanalizační potrubí položeny pod bodem mrazu.

Na většině území naší země se tato značka nachází na úrovni nejvýše 2,5 m.

Co když nemůžete položit vodovodní potrubí tak hluboko?? Předpokládejme, že máte skalnaté podloží nebo je spodní voda příliš blízko povrchu?

Buď se jedná o dlouhé vodovodní potrubí v nevytápěném sklepě, kde hrozí nebezpečí pronikání mrazu. Je samozřejmě možné použít speciální.Můžete si koupit hotové sady nebo si objednat správnou délku trubek, ale to vás bude stát pěkný peníz.

Proto je mnohem výhodnější vytápět potrubí pomocí levného topného kabelu.

Nejčastěji se používají dva typy topných kabelů:

Jak se od sebe liší a které jsou pro instalatérství vhodnější? Odporové kabely mohou být plné nebo lankové.

Princip této značky je velmi jednoduchý. Uvnitř kabelu se nachází vysoce odolný vodič ze speciální slitiny.

Drát se při vedení proudu zahřívá. Je možné zakoupit sady připravené k instalaci nebo si objednat potřebné metry.

Co je lepší, jednojádrová nebo dvoujádrová verze?? Pokud máte jednožilový kabel, musíte udělat smyčku a dvakrát protáhnout kabel od začátku do konce trubky, abyste na konce přivedli napětí 220 V.

elektrický, držák, ručníků, topným, kabelem, vlastníma

S dvoujádrovým je to mnohem jednodušší. Změříte požadovanou vzdálenost, na začátku CL na jeden vodič nasadíte fázi, na druhý nulový vodič a na konci je prostě zkratujete instalací koncové dutinky.

Tento typ vytápění vyžaduje teplotní čidla a termostat, jako je tomu u podlahového vytápění.

Jinak by se mohla roztavit a spálit potrubí.

Neexistuje žádná samoregulační, uzavřená smyčka nebo okruh.

Mezi nimi je po celé délce důmyslný polymer, který po ochlazení na určitou teplotu vytváří různě vodivé můstky.

To znamená, že smyčka dvou vodičů se v místě chlazení automaticky uzavře, začne mezi nimi protékat proud a kabel se zahřeje. Po celé délce kabelu budou různé teploty.

Nejteplejší bod bude v nejchladnějším bodě. V žádném okamžiku však teplota nepřekročí 85 °C. Teplotní třída je 65 stupňů.

Takový kabel je zcela bezpečný proti požáru. I když se překrývá, nevyhoří.

Nenechte se mýlit, když je venku dostatečně teplo, nevypne se úplně.

Jednoduše několikanásobně sníží jeho spotřebu. Při zapojení není možné mít nulovou absorpci proudu.

Samoregulační topné kabely od různých výrobců se liší kvalitou tzv. Matrice. Je to zázračný polymer, který umožňuje proudění elektřiny.

Převážná většina profesionálů používá samoregulační topné kabely pro potrubí. Důvodem je jejich jednodušší použití a snadnější instalace.

Nemusíte kupovat a zapojovat termostat.

Stačí ji zapojit a okamžitě začne správně fungovat.

Samoregulační kabely se dělí na potravinářské, které lze zapojit přímo do potrubí, a nepotravinářské, které lze umístit na horní část potrubí.

Jak se od sebe strukturálně liší? Za prvé, velikost.

Potravinářské trubky mají sice podobné vlastnosti, ale menší průřez, aby nezabíraly užitečný prostor uvnitř vodovodního potrubí. Pro srovnání, nejběžnější vnější rozměry jsou 714 mm, 715 mm a 57 mm.

Nezapomeňte na koncovou objímku, která má průřez 1,5 až 2krát větší než samotný drát.

Druhým rozdílem je povinná přítomnost obrazovky. Venkovní modely ji nemusí mít.

A třetí a nejdůležitější je vnější izolační materiál.

Tento plášť je chemicky inertní vůči agresivním médiím a nerozkládá se uvnitř potrubí.

Jak si vybrat podle příkonu

Příkon elektrických vyhřívaných ručníkových radiátorů se pohybuje v širokém rozmezí od 30 W do 1200 W. Nejčastěji jsou k dispozici jednotky s výkonem do 300 W. Do 100 W jsou klasické modely. Ve tvaru písmene P, C nebo S, klikaté. Designové modely se obvykle pohybují ve stejném rozmezí. Jsou spíše dekorací než vybavením domácnosti a jejich výkon je nízký nebo střední.

Svislé a vodorovné elektrické držáky ručníků vypadají jinak

Žebříkové modely mají víceméně solidní výstup. Většina modelů má výkon 100-300 W. A tato zařízení lze již nyní použít k vytápění koupelny. Ale také ty, při kterých výkon 50-80 W také zvyšuje teplotu v malém „standardním“ prostoru o 3-5 stupňů, pokud jde o teplotu v jiných místnostech. A věci na nich schnou, i když ne okamžitě, ale dostatečně dobře.

Kolik energie tedy stojí elektrický sušák na ručníky?? Pokud chcete sušit pouze ručníky, 60-80 W je takřka dostačující. Pokud ji plánujete použít k vytápění koupelny, musíte počítat se 140 watty na metr čtvereční. Takže to není složité.

Elektrický vyhřívaný sušák ručníků pro koupelnu s rukama: elektrický otočný, olejový, s policí a časovačem, princip práce

Elektrický držák ručníků je zařízení, které vypadá jako mřížka nebo cívka. Jeho hlavní funkcí je vytápění místnosti.

Správná volba modelu zamezuje vzniku kondenzace, hub a plísní.

Na trhu je mnoho variant, z nichž některé připomínají skutečná umělecká díla. Při vytváření designu výrobci zohledňují funkčnost a použitelnost.

Charakteristika elektrických věšáků na ručníky do koupelny nebo kuchyně

Na co se zaměřit při výběru kvalitního držáku ručníků.

elektrický, držák, ručníků, topným, kabelem, vlastníma

Oblíbená provedení: rotační olejové varianty

 • Svislý žebřík s levým nebo pravým připojením. Modely s určitým počtem příček, připomínající švédskou stěnu.
 • Ve tvaru písmene M. Ve tvaru písmene M se zaoblenými vrcholy.
 • Ve tvaru písmene U. Modely jsou vyráběny ve tvaru písmene U, tento design je považován za nejuniverzálnější.
 • Rotační. Elektrické sušáky ručníků jsou vybaveny otočným mechanismem, cívka se může otáčet o 180 stupňů vůči stěně.
READ  Elektrický vařič na dřevěné uhlí

Rozměry malých a velkých modelů

Při výběru ohřívače ručníků se zohledňuje výška a šířka.

Parametry nejmenšího sušáku na ručníky jsou 50×40, největšího 120×60. Velikost zařízení přímo ovlivňuje vytápěnou plochu, existuje dokonce tabulka, ve které je uvedena velikost zařízení a plocha koupelny.

V návodu k elektrickému vyhřívanému držáku ručníků je často uvedena plocha místnosti, pro kterou je určen. Tento parametr pomáhá určit vhodnost nákupu konkrétního modelu. Běžný provoz zařízení je možný při ploše místnosti 3 až 4 metry čtvereční. М.

Při výpočtu příkonu zařízení se také vychází ze vzorce, podle kterého by při teplotě 70 °C měla kapacita ohřívače ručníků s topným tělesem činit 2,5 m3. М./100 W.

Jaké typy topných těles jsou k dispozici

Termostaticky ovládané věšáky na ručníky mohou být radiátorové nebo s topným kabelem. Uvedené modely mají své vlastnosti, výhody a nevýhody.

Možnosti připojení: nástěnné s topným kabelem nebo skryté s levým připojením

 • Otevřená metoda. Zařízení je připevněno na stěnu a připojeno do standardní zásuvky;
 • Montáž pod omítku. Připojení přímo z rozvodné skříně (v tomto případě musí být kabeláž vedena na správném místě, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy stěny).

Co plnit: tekuté a suché typy

Následují kapaliny pro přenos tepla pro držáky ručníků:

 • Voda. Teplota dosahuje 70-85 °C;
 • Olej. Složení zajišťuje udržení nastavené teploty po delší dobu;
 • Nemrznoucí směs. Výhodou je vyšší tepelná vodivost, rovnoměrné zahřívání zařízení.

Odkaz! Typ teplonosného média nemá na funkci sušičky téměř žádný vliv.

Možnosti vertikální a horizontální instalace

 • Úhlový. Ručníkový radiátor lze instalovat v libovolné poloze, což velmi usnadňuje instalaci;
 • Nástěnný. Určený k montáži na stěnu;
 • Montáž na podlahu. Konstrukce je určena pro montáž na podlahu.

Důležité! Podlahové elektrické vyhřívané věšáky na ručníky jsou přenosné, lze je instalovat i v kuchyni nebo v jiných místnostech.

Konstrukční materiály: nerezová ocel

 • Nerezová ocel. Modely jsou vysoce odolné vůči pracovnímu tlaku topného systému;
 • Černá ocel. K výhodám patří přijatelná cena, k nevýhodám. Náchylnost ke korozivním procesům;
 • Měď. Kvalitní věšáky na ručníky, vysoká cena;
 • Mosazné. Vyznačují se dlouhou životností, nesnášejí tlak topného systému;
 • Neželezné kovy. Držáky na ručníky se vyznačují vyšším vyzařováním tepla, jsou nestabilní vůči tlakovým rozdílům, tlakům.

Důležité! Před výběrem elektrického ručníkového radiátoru je vhodné poradit se s odborníkem, který vám pomůže vybrat tu nejlepší možnost.

Barvy: chrom

V nabídce je velký výběr věšáků na ručníky v několika desítkách odstínů.

Nejžádanější jsou chromové, bronzové, zlaté a bílé věšáky na ručníky, které se dokonale hodí do každé koupelny. Jejich barvy nepřitahují pozornost, neodchylují se od zbytku interiéru.

K příslušnému designu koupelny se hodí salátová, červená, zelená, modrá a další odstíny.

Konstrukce elektrického ručníkového radiátoru: fotografie

Dvě možnosti instalace elektrického ručníkového radiátoru. Na stěnu a na podlahu. Podlahová verze je vynikající volbou do prostorných koupelen, nástěnná verze je vhodná do všech místností.

Svislý elektrický držák ručníků se skrytým připojením. Tento model je vybaven regulátorem teploty, který umožňuje zvolit nejpohodlnější teplotu.

Elektrický vyhřívaný držák ručníků je kombinací podlahového a nástěnného elektrického držáku ručníků. Způsob připojení. Skrytý.

Příprava materiálů a nástrojů

Prvním krokem je určení typu a velikosti sušičky, která má být postavena. Lze rozlišit typ konstrukce:

TIP! Měla by se plánovat co nejjednodušší konstrukce s co nejmenším počtem spojů, aby se snížilo riziko netěsnosti a prodloužila životnost výrobku.

DŮLEŽITÉ! Je třeba vzít v úvahu pracovní tlak přívodu teplé vody. Vysoká pravděpodobnost selhání v důsledku příliš vysokých výkyvů teploty nebo tlaku! Než budete pokračovat, zkontrolujte systémové charakteristiky svého domu!

Naše výrobky lze rozdělit podle principu fungování:

 • Voda. T. Е. Montáž na topný systém nebo na teplou vodu (ekonomičtější varianta, ale závisí na topné sezóně);
 • Elektrická energie (zvyšuje spotřebu elektřiny);
 • Kombinovaný (kombinuje vlastnosti předchozích dvou typů).

Když jsme se rozhodli pro velikost a typ stavby, musíme vše předem připravit. Pro instalaci a výrobu polypropylenové sušičky budeme potřebovat:

 • Samotné polypropylenové trubky, ze kterých budeme sestavovat naši sušičku (Je třeba vzít v úvahu velikost cívky. Měla by být v souladu s usazením vaší instalace. Nejvhodnější průměr je zpravidla 20/- 5 milimetrů);
 • Držáky nebo upevňovací prvky pro montáž jednotky;
 • Polypropylenové spojky;
 • Dva nebo tři kulové ventily. Více je lépe;
 • Svařovací stroj na polypropylenové trubky;
 • Řezačka trubek;
 • (V případě, že jste si vybrali elektronickou nebo kombinovanou verzi) Topná tělesa (110 W) s vnějším závitem 0.5″ smyčka.

Jak vyrobit ohřívač ručníků vlastníma rukama

Nabízíme výrobu elektrických i vodních sušičů ručníků. Lze je použít v různých místnostech bytu. Zde jsou podrobné pokyny k provedení práce.

Výroba elektrického držáku ručníků vlastníma rukama

Chcete-li vytvořit elektrický spotřebič, musíte si koupit prefabrikovanou sušičku vody. Dále budete potřebovat 110V elektrické topné těleso s vnějším závitem 1⁄2″. Budete také potřebovat uzavírací zátky, kohouty a izolační materiály.

Postup pro elektrickou sušičku je následující:

 • Vyjměte zaslepovací zátky z přívodních kabelů.
 • Připojte topné těleso ke spodnímu otvoru. Pomocí konve se do pračky se sušičkou nalije provozní kapalina a nainstaluje se kohout Maevsky.
 • Po dokončení montáže lze jednotku zapojit do sítě.

Tím se zkontroluje vytápění a zjistí se netěsnosti. Pokud je vše v pořádku, můžete začít instalovat hotové zařízení na zeď.

Vyrábíme vodní sušičku ručníků vlastníma rukama

Postup montáže sušičky vodních ručníků vypadá následovně:

 • Na základě geometrických údajů koupelny a speciálních konstrukčních tabulek můžete vypočítat geometrii sušičky a na základě tohoto výpočtu nakreslit konstrukční náčrt.
 • Získaný náčrt umožní rozřezat trubku na požadovaný počet dílů, ze kterých bude konstrukce sestavena.
 • Spojováním úseků a šikmých ohybů vznikne konstrukce připomínající hada.
 • Trubkové profily a odbočky se spojují svařováním.
READ  Elektrický sporák s mechanickým ovládáním

Pro výrobu švů má smysl používat poloautomatickou svářečku. Použití takového stroje může zajistit požadovanou kvalitu svarového spoje.

Elektrický držák ručníků: Konstrukce, princip fungování, vlastnosti, jak správně vybrat a zapojit

V koupelně je vždycky mokro a po koupeli si musíte osušit ručník. K tomuto účelu se používají věšáky na ručníky. Pokud máte klasický „vodní“ ručníkový radiátor. Znáte problém, když na konci topné sezóny také vychladne. Ručníky je třeba vynést na balkon, což není vždy praktické nebo možné. A ne každý balkon má.

Pro celoroční sušení prádla a ručníků v koupelně je vhodné instalovat elektrický ohřívač ručníků. Kromě hlavního úkolu, sušení tkanin, se tato zařízení používají také jako zdroj dodatečného vytápění místnosti. Zjistěme, jaké jsou a jak je správně zapojit.

Základní charakteristiky a výběr podle příkonu

Výběr sušičky ručníků se stále řídí jejími technickými a funkčními vlastnostmi. Lze ji použít nejen k sušení prádla a ručníků, ale také jako topení v koupelně, takže se stává teplejší a vlhčí a snižuje se riziko vzniku plísní a hniloby.

Uvádíme následující odhadovanou hodnotu pro společenskou místnost, při výběru topných těles se spotřebuje přibližně 100 Wattů na 1 m2. V koupelně je vlhký vzduch a lidé jsou v těchto podmínkách obecně citlivější na chlad, proto se doporučuje zvýšit příkon koupelnových topidel na 140 W na 1 m2.

Při nákupu byste měli věnovat pozornost následujícím parametrům:

Stavebnictví. Standardní modely jsou „schodišťové“, kde mezi dvěma svislými trubkami jsou vodorovné, jako žebřík. Další variantou je cik-cak sušička, kde se trubky klikatě stáčejí jako had.

Plocha vyzařování tepla výrazně závisí na konstrukci, čím větší je zařízení, tím rychleji se místnost vyhřeje, ale samotné vyhřívání sušičky bude trvat déle.

Materiál. Nerezové modely jsou odolné a do původního stavu je vrátíte pouze vyleštěním. Lakované modely časem ztrácejí svůj vzhled. Existují exotická řešení, jako jsou skleněné topné prvky s topným drátem umístěným za silným teplotně odolným sklem.

Typ topného tělesa: Suché a mokré trubkové topné těleso a topné kabely. Každá z nich má své výhody a nevýhody, které budou podrobněji popsány v další části tohoto článku.

Podle spojení: skryté a otevřené. V prvním případě je třeba udělat drážku ve zdi a pro její připojení a ve druhém se připojíte k nejbližší zásuvce, výhody a nevýhody metod, které také zvážíme.

Držák na ručníky je sada trubek, které vzdáleně připomínají žebřík. Čím více trubek, tím více tepla.

Elektrické ohřívače ručníků lze rozdělit na dva typy podle způsobu ohřevu těla:

S topným kabelem. Tento typ kabelu se používá pro podlahové vytápění a k ochraně vodovodního potrubí před zamrznutím.

Modely trubkových ohřívačů jsou obvykle výkonnější:

Trubkové topné těleso umístěné ve spodní části spotřebiče ohřívá topné médium, vodu nebo olej.

Při instalaci mějte na paměti, že trubkové topné těleso musí být zcela ponořeno ve vodě, jinak vyhoří. Instalace s trubkovým ohřívačem nahoře je proto nepřijatelná. „Mokrý trubkový ohřívač vypadá jako lesklá trubka s hladkým povrchem.

Na spodní straně se nachází regulátor provozního režimu. Jedná se o jednoduchý termostat, který udržuje trubkový ohřívač na nastavené teplotě jeho zapínáním a vypínáním.

Některé modely mají funkce jako denní a týdenní programování a jejich cena je obvykle vyšší.

Existují také modely trubkových ohřívačů, které mají „suchou“ verzi bez kapaliny. To usnadňuje údržbu, tj.К. Při výměně trubkového ohřívače není nutné vypouštět a doplňovat kapalinu a poté zajistit její vzduchotěsnost. Kromě toho „mokrý trubkový ohřívač“ vydrží 2 až 5 let a „suchý“ 5 let nebo déle. Musíte si však uvědomit, že nikdy nejste v bezpečí před přepětím a každé zařízení může předčasně selhat. Níže uvedená fotografie ukazuje jeho vzhled.

Modely trubkových ohřívačů mají obvykle výkon 300 W a více. Některé modely mohou mít dvě trubková topná tělesa, což je nezbytné pro rychlé zahřátí jednotky a udržení určité teploty.

Elektrický držák ručníků s topným kabelem má zcela odlišnou konstrukci.

Topný kabel je veden po celé délce trubek spotřebiče. Jedná se o kabel, který má jako materiál, z něhož jsou vyrobeny žíly, zvolen vysoce odolný vodič. Fotografie výše ukazuje vnitřní strukturu topného kabelu.

Sušička s topným kabelem je obvykle méně výkonná než její protějšky s trubkovým topným tělesem. Řádově několik set wattů. Životnost je více než 5, někdy i 10 let.

Na rozdíl od sušičů ručníků s kapalným topným médiem se rychle ochlazují, což je značná nevýhoda, zatímco „kapalným“ sušičům trvá dlouho, než uvolní naakumulované teplo. Na druhou stranu je výhodné, když se sušička v létě po usušení prádla rychle ochladí a vy nemusíte snášet horko v koupelně.

elektrický, držák, ručníků, topným, kabelem, vlastníma

Další články o elektrických zařízeních v koupelně:

Sušáky ručníků se také dělí podle typu připojení:

Proto modely pro zapuštěnou montáž potřebují sklíčidlo a kabelovou přípojku, zatímco stroje pro otevřenou montáž je třeba zapojit do nejbližší elektrické zásuvky.

Elektrický držák ručníků bez kabelů | Skryté připojení | Mario | Opravy svépomocí.

Výkon zařízení není velký, obvykle ne více než kW, takže může být připojen k libovolné zásuvce a není třeba instalovat samostatný kabel s velkým průřezem, stačí 1.5-2.5 mm2.

Stojí za zmínku, že v koupelně jsou vytvořeny všechny podmínky pro úraz elektrickým proudem a v tomto případě je vhodnější skryté připojení!

Výběr ručníkového radiátoru by měl vycházet jak z technických specifikací, tak z estetických preferencí a designu koupelny. Moderní průmysl vyrábí modely různého designu a výkonu, takže si každý může vybrat podle svých potřeb. Životnost ručníkového radiátoru navíc zřídka přesahuje 10 let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS