Červený cihlový komín v interiéru

Krb z červených cihel v interiéru

Krb vytváří v místnosti klidnou a příjemnou atmosféru a plameny v krbu přitahují a upoutávají pohledy lidí. Krby jsou vždy v módě, vždy byly a vždy budou oblíbené.

I malý ručně vyrobený krb slušně zvýší hodnotu každého domu.

Zdá se, že jde o velmi jednoduchou konstrukci, která je v platnosti pro každého a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti a znalosti.

A s tím můžete souhlasit, ale s výhradou jasného a krok za krokem implementaci technologie práce na zařízení krbu vlastníma rukama, pomocí fotografie a některá doporučení.

Když potřebujete, můžete si postavit krb vlastníma rukama:

 • Řešení problému vytápění chaty;
 • Vytvoření určitého stylu interiéru;
 • Snížení nákladů na vytápění domu a vyhnutí se nutnosti individuálního ohřevu teplé vody pomocí kotle.

Pokud to s výrobou vlastního krbu myslíte vážně a odhodlaně, budete potřebovat odhad zásob. Při jeho sestavování berte v úvahu vše na maximum, nešetřete, abyste v budoucnu nebyli nepříjemně překvapeni.

Zde je návod, jak si krok za krokem postavit krb vlastníma rukama.

Cihlový krb

Chcete-li postavit cihlový krb vlastníma rukama, musíte pochopit jeho konstrukci. Pokud ji plánujete jako zdroj vytápění, mějte na paměti, že nebude vhodná pro velkou plochu.

Pro velký rodinný dům nebo chalupu je vhodný pouze jako dekorace. Během hoření dřeva může být v místnosti teplo, ale jakmile dřevo zhasne, zdivo po 2-3 hodinách vychladne.

Není také vhodný pro vícepodlažní dům, protože komín by neměl kam vést. Ledaže byste ho postavili v nejvyšším patře, ale to nikdo nedělá kvůli obtížnému zvedání dříví a nepraktičnosti. Také zatížení konstrukce je poměrně vysoké, protože váží asi 500-700 kg.

 • Základem je skrytá část;
 • Na základnu jsou potřeba přibližně 2-3 řady zdicích cihel;
 • Plocha, na které bude umístěno topeniště;
 • Samotné ohniště, které musí být rovněž orámováno klenbou z cihel;
 • Komínový průduch, do kterého stoupají zplodiny hoření;
 • Odtud je potrubí převedeno do komína, který vystupuje na střechu;
 • K dispozici je také klapka, kterou lze regulovat tah.

Takový komín můžete postavit celý z cihel, nebo jej můžete zvenku vyzdít. Pokud práci provedete pečlivě, můžete ji nechat tak, jak je, bude vypadat krásně i bez designu.

Rohový cihlový krb

 • Může být postaven v rohu místo uprostřed. Tímto způsobem zabírá méně místa a lépe rozvádí teplo v prostoru;
 • Hřeje a zároveň plní dekorativní funkci;
 • Komín může být zabudován do jedné ze stěn;
 • Toto uspořádání umožňuje umístit křesla vedle sebe do půlkruhu.
červený, cihlový, komín, interiéru

Taková konstrukce má však jednu nevýhodu. Nutně potřebuje dokončovací práce a vyjde poměrně draho.

READ  Lze plynový komín uzavřít pomocí chladničky?

Vestavěný cihlový krb

Musí být provedena ihned při stavbě zdi nebo sloupu. Pokud je dům již postaven a vy se rozhodnete pro vestavbu krbu, bude to znamenat určité náklady, takže je jednodušší si ho vyrobit od začátku.

Díky své konstrukci zabírá málo místa a nezasahuje do volného prostoru, takže zůstává působivá část zabudovaná do stěny.

červený, cihlový, komín, interiéru

Získáme jakýsi portál, který by měl být orámován cihlou. Jeho velikost může být různá.

Nástěnný krb

Zděný krb může být také nástěnný. V tomto případě je komín obvykle zabudován do zdi nebo částečně vyčnívá mimo ni. Lze ji provést i v domě, kde je připravena renovace, protože není třeba demontovat povrch.

Jedná se o poměrně oblíbenou možnost, která vyžaduje hodně místa v místnosti, protože je poměrně objemná. Obkladový materiál může být jakýkoli.

Fotografie cihlového krbu na dřevo

Anglická verze krbu je na horní fotografii. Cihlové krby na dřevo tohoto typu mají spíše lakonický vzhled, bez zbytečných prvků, nepoužívají se ani naše tradiční popelníky, protože téměř všechny jsou otevřeného typu.

červený, cihlový, komín, interiéru

Na rozdíl od anglických pecí se tzv. Švédská cihlová pec výborně hodí k vytápění a vaření i k výzdobě interiéru. Dalo by se říci, že myšlenka takové pece leží uprostřed mezi strohým anglickým krbem a uzavřeným ruským kachlovým sporákem.

Právě na švédských modelech je zřejmé, že zdivo vůbec nepotřebuje žádné další dekorativní prvky a je prostě chytré samo o sobě. Pokud tedy mistr kvalifikovaně uspořádá krb z cihel, dodrží správnou vzdálenost spojů a krásně je opraví, získáte ideální výzdobu interiéru, která přinese mnoho příjemných hodin rozjímání nad živým plamenem.

Cihlový sporák v moderním interiéru

Cihlová pec může snadno zapadnout do nejmodernějšího interiéru a stát se dokonce jeho „ozdobou“.

Chalupářské, venkovské a šlechtické interiéry jsou dnes u majitelů domů velmi oblíbené. Jejich charakteristickým rysem je naturalizace různých detailů a dekorativních prvků. Ruská cihlová pec nebo krb by se v takových interiérech skvěle vyjímaly jako výrazný a stylový doplněk. Tyto objekty se mohou stát skutečným „vrcholem“. Lze je natřít bezbarvou barvou. Před natíráním je však třeba povrch vhodným způsobem připravit. Pokud jsou viditelné vady, je třeba je vyplnit tmelem. Ta se připravuje smícháním latexové barvy a cihlové moučky.

READ  Jak sestavit nože na stříhacím strojku

Starožitný cihlový krb foto

Dům plný tepla a pohody, do kterého se člověk chce vrátit po náročném pracovním dni, sednout si s šálkem voňavé kávy, dívat se na praskání v krbu, ponořit se do atmosféry naprostého pohodlí. Není to to, o čem mnoho lidí sní? Přítomnost cihlového krbu pomůže vytvořit takový útulný domov. Pokud se rozhodnete pro zděný krb, věnujte pozornost skutečným starým cihlám z 18.-19. Století. Můžete si nejen vychutnat atmosféru pohody a tepla, ale také se dotknout historie a stát se její součástí. Kvalita historických cihel je nepopiratelná. Mnozí se snaží vytvořit starožitný krb. Skutečný starožitný krb je však mnohem lepší než jakákoli jeho napodobenina. Společnost „Vintage patio“ vám nabízí starožitné cihly a dlaždice pro výzdobu krbu. Dlaždice řežeme na nejmodernějším a vysoce přesném zařízení, abychom zajistili, že nebudou obsahovat třísky a praskliny.

Podívejte se na obrázky cihlových krbů. Chcete mít doma podobnou dlažbu? Pokud ano, objednejte si skutečné historické cihly a dlaždice.

Výpočty a výkresy

Vypočtené rozměry a schémata vytvářeného krbu musí být podrobně zohledněny v návrhu. To se hodí při nákupu potřebných materiálů, žáruvzdorných a běžných cihel.

Krb na grilování na místě

Každé z výše uvedených zařízení plní specifickou funkci a má své vlastní vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu při kreslení.

 • Grilovací krb je kompaktní, lze ho použít k vaření a při dobrém uspořádání se stane ozdobou pozemku.
 • Jedná se o kompletní stavbu. Zpravidla se skládá z ohniště, ohniště, desky, umyvadla a střechy. A to je pro malé pozemky poměrně výhodné.
 • Podobné předměty mají boční stěny, což znamená, že na nich můžete vařit za všech povětrnostních podmínek. Existují dva typy: pohyblivé a stacionární, ale v rámci poslední možnosti bude třeba položit základ.

Dekorativní krby se staví hlavně pro ozdobu místa, aby zdůraznily nejvýhodnější rozhodnutí krajinářského designu. Jsou zdobeny freskami a rytinami, takže stavba tvoří součást krajiny.

Lze ji použít k účelu, ke kterému je určena. K ohřátí u ohně v chladném počasí., ale v případě vážného nachlazení není racionální kvůli jejímu nízkému tepelnému výkonu. Hlavním problémem při stavbě takového krbu nebude samotné uspořádání jednotky, ale její dekorativní design.

Mobilní krby jsou mezi lidmi nejoblíbenější, protože není příliš obtížné je postavit vlastníma rukama. Jejich výhodou je, že nevyžadují úpravu speciálního místa a není třeba se přizpůsobovat okolní krajině.

Ale nemůžete se dobře zahřát: teplo kolem krbu je přítomno tak dlouho, dokud hoří oheň v topeništi, po spálení paliva konstrukce velmi rychle vychladne.

READ  Jak určit velikost ventilátoru skříně

Projekty mini-krbů z cihel jsou na fórech kutilů poměrně populární.

Příprava na stavbu cihlového krbu

Chcete-li postavit krb vlastníma rukama, měli byste začít s navrhováním a pořizováním stavebních materiálů.

Zvolená lokalita budoucí stavby hraje důležitou roli při přípravě stavby. Nejlepší místa pro krb jsou podél nosných stěn, na fasádě, uvnitř nebo v rohu mezi nimi. Pro instalaci krbu by neměla být zvolena vzdálenost mezi okenními otvory a před dveřmi, protože v této poloze nebude místnost dostatečně vytápěna.

Výpočet rozměrů konstrukce

Určete rozměry krbu

Je důležité vzít v úvahu poměr rozměrů hlavních částí k ploše vytápěné budovy a další údaje:

 • Otevření topeniště. 1:50;
 • Šířka a výška. 2:3
 • Hloubka portálu. 70 % výšky;
 • Velikost komína. 10-15krát menší než rozměry portálu;
 • Před topeniště umístěte pódium do vzdálenosti 0,5 m;
 • Šířka bočních podstavců na obou stranách. Až 0,3 m.

Dodržení všech výše uvedených hodnot je důležité pro stavbu topného zařízení, ale zvláštní pozornost je třeba věnovat hloubce otvoru topeniště. Pokud bude příliš velký, bude tepelný výkon minimální. Pokud bude opačný, bude kouř pronikat do místnosti

Tvorba návrhu

Po výpočtu rozměrů krbu přejděte k jeho návrhu a výkresu, který udává přesné rozměry budoucí stavby. Samostatně je také zobrazeno schematické znázornění kladení cihel v řadách, tzv. Řádkový vzor. Uvádí názvy všech prvků ve zdivu a každému řádku přiřazuje číslo.

Jaké materiály jsou pro práci potřebné?

Výběr stavebních materiálů pro krb postavený svépomocí musí být pečlivý, protože jejich kvalita rozhoduje o životnosti a funkčnosti stavby.

Chcete-li si vyrobit dobré topné zařízení pro svůj domov, můžete jako základní materiál použít červené cihly. Musí splňovat následující kritéria:

 • Mají sytou, jasnou barvu;
 • Povrch cihel musí být ze všech stran rovný a hladký;
 • V rozích výrobku nesmí být žádné vrypy ani praskliny;
 • Při rozbití komína je třeba dodržet homogenní strukturu.

Všechny výše uvedené požadavky jsou nezbytné pro plné využití komína, proto je třeba před zahájením stavby každou cihlu pečlivě prohlédnout a zkontrolovat, zda na ní nejsou závady.

Kromě cihel budete potřebovat i další stavební materiály:

V závislosti na typu krbu je třeba pořídit prefabrikované prvky, z nichž nejdůležitější jsou rošt, ohniště a kouřová klapka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS