Filtr pro pračky a myčky nádobí

Filtr pračky: přehled typů, kritéria výběru, instalační vlastnosti

Výrobci praček vyrábějí složitá elektronická zařízení s celou řadou funkcí, která svým majitelům výrazně usnadňují život. Zvládnou vše. Kvalitní praní, ošetření párou i sušení v bubnové sušičce. „Chytré“ jednotky však zůstávají bezbranné proti tvrdé a rezavé vodě z potrubí.

Jak tedy můžete zabránit poškození pračky?? Tuto otázku si klade mnoho majitelů a potenciálních kupců praček. Jednou z nejúčinnějších metod je instalace filtru pračky, který chrání její pracovní části před předčasným poškozením.

Ujasněme si, jaké typy filtračních prvků existují, jaké jsou zvláštnosti jejich výběru, instalace, použití a údržby. Výše uvedené informace vám pomohou vytvořit komplexní systém ochrany vaší pračky a prodloužit životnost vašeho cenného spotřebiče.

O filtrech do pračky

Pokud je voda ve vašem domě nebo bytě nekvalitní a obsahuje nečistoty, doporučujeme pračku vybavit filtrem. Existuje několik typů a ještě více výrobců, takže tento článek poradí s výběrem.

Rozdíly mezi filtry. Kde se instalují a co dělají. Efektivní konstrukce, která se osvědčila ve špatných vodních podmínkách:

 • Hlavní stránka. Tento spotřebič není specifický pro pračky. Jeho působení je obecné povahy. Hlavní filtr čistí veškerou vodu, která vstupuje do domu. Toto výkonné zařízení se montuje na přívodní potrubí vody. Úkolem této pračky je zabránit vniknutí cizích předmětů do vody. Jediná věc je, že nemůže nijak ovlivnit chemické složení, takže tvrdá voda se nestane měkčí;
 • Hloubkové čištění. Tento spotřebič je určen speciálně pro pračky a montuje se před přívodní hadici vody. Její funkcí je zachycovat rez, železo, písek a další látky, které mohou proniknout do vody používané k praní prádla. Filtr nemá žádný vliv na tvrdost kapaliny;
 • Polyfosfát. Tyto čističky vody jsou nejoblíbenější. Někdy se pro ni vyskytuje i jiný název, a to solná baňka, protože obsahuje látku, která se navenek podobá soli. Funkcí tohoto spotřebiče je změkčovat vodu. Látka, polyfosforečnan sodný, je spotřební materiál, takže je třeba ji čas od času vyměnit. Po okraj naplněná nádoba vystačí na 10 000 litrů kapaliny. Zařízení je levné a chrání topné těleso pračky před vodním kamenem;
 • Magnetické. Toto zařízení je rovněž určeno ke změkčování vody. Tento typ filtru se neinstaluje, ale jednoduše se upevní před plnicí hadici. Magnetické odstraňovače vodního kamene mají příznivý vliv na chemické složení vody, díky čemuž je voda měkčí. Tím se zabrání tvorbě vodního kamene na částech spotřebiče.

K čemu slouží

Mnoho praček má již integrovaný předfiltr. Obvykle se nachází v blízkosti vypouštěcí hadice.

Úspěšně zvládá zadržování velkých nečistot, ale není schopen odstranit malé částice.

Existují filtry pro pračky a zařízení pro byty, které upravují veškerou vodu přicházející z vodovodní sítě.

Použití vodního filtru je oprávněný výdaj. Někdy je nákup pračky se sušičkou drahý, ale jeho další výhodou je prodloužení životnosti spotřebiče.

 • Buben a další části pračky nejsou znečištěny. Bez filtru se „vnitřní“ čisticí systém rychleji zanáší nečistotami, což vede ke snížení tlaku a absorpční schopnosti;
 • Z kapaliny se odstraní písek, rez a další prvky. Pokud necháte věci tak, jak jsou, vaše vypouštěcí hadice se ucpe nebo dokonce předčasně selže;
 • Upravuje tvrdost vody.

Se špatnou vodou se setkáváme ve starých domech, kde vodovodní potrubí nebylo dlouho opravováno. Kapalina proudící těmito trubkami „nasává“ škodlivé prvky, které se hromadí v součástech pračky a sušičky a vedou k jejich předčasnému selhání.

READ  Jak vyjmout filtr z vysavače Dyson

Výběrová kritéria

Nejprve je třeba provést rozbor vody a vybrat filtrační zařízení na základě prvků, které obsahuje.

filtr, pračky, myčky, nádobí

Stručně řečeno, pokud má kapalina hodně cizích vměstků (rez, písek atd.), které se srážejí, stojí za to dát hlavní čistič, který působí na všechna pouzdra. Pokud se to nepodaří, je alternativou instalace filtru před pračku.

Voda v Rusku je tvrdá. Problém řeší změkčovač filtru. Polyfosfátový filtr se ukázal jako dobrá volba, ale magnetický filtr odvádí také dobrou práci.

Proto je nejlepší mít pro pračky dva filtry změkčovače vody:

Abyste se však vyhnuli zbytečné manipulaci, je vhodné jednou provést test vody a na základě výsledků vyvodit závěr.

Změkčovač vody pro

Ve většině případů se změkčovač vody používá pro myčky nádobí, pračky, topné kotle, bojlery atd. Takový filtr je velmi často upevněn přímo v hadici, kterou je voda přiváděna do domácích spotřebičů.

Plynový kotel

Kotle a další zařízení, která ohřívají vodu na vysokou teplotu, musí projít úpravou vody. Pokud teplonosné médium obsahuje velké množství rozpuštěných solí tvrdosti, změní se při zahřívání na stěnách potrubí a výměníků tepla ve vodní kámen.

Vodní kámen je špatným vodičem tepla, takže jeho vrstva snižuje účinnost přenosu tepla a způsobuje zvýšenou spotřebu energie. Zúžení trubek způsobené usazeninami vodního kamene navíc narušuje normální provoz a může způsobit velké škody. Změkčovač vody pro plynový kotel je ideálním řešením.

Pračka

Praní v tvrdé vodě způsobuje tvrdost prádla, která znesnadňuje odstranění nečistot. Praní v horké vodě způsobuje usazování vodního kamene, který může poškodit části stroje. Topné těleso se kvůli vodnímu kameni přehřívá a může se spálit.

Pro účinné praní používejte změkčovač vody pro pračku. Měkká voda lépe rozpouští prací prostředek, lépe čistí prádlo a nepoškozuje součásti pračky.

Myčka nádobí

Myčky nádobí, stejně jako ostatní domácí spotřebiče, vyžadují zvláštní péči. Bez změkčovače vody se snižuje účinnost praní a mechanismy rychle selhávají. Prohánějte surovou vodu změkčovačem vody v myčce, abyste odstranili soli a snížili tvrdost vody.

Tvrdost vody v myčce je důležitým faktorem. Kvalita tekutiny ovlivňuje konečný výsledek praní, výdej pracího prostředku a životnost spotřebiče. Aby pračka se sušičkou správně fungovala, je třeba věnovat zvláštní pozornost změkčování.

Přehled. Typy vodních filtrů do myček nádobí

Existuje několik různých možností vodních filtrů pro pračky.

Sítko. Není instalován speciálně pro pračku, ale u vchodu do bytu na potrubí teplé a studené vody. Tím se voda před vstupem do bytu zcela vyčistí. Odstraňuje písek, nečistoty, rez a zachovává jeho chemické složení.

Předfiltr pro pračku.Nasazuje se před spotřebič k odstranění větších částic. Ve většině modelů je instalován trvale a vyžaduje pravidelné oplachování a čištění, protože se rychle ucpává.

Polyfosfát. Používá se ke změkčení vody. Baňka je naplněna polyfosforečnanem sodným, který při zahřívání zabraňuje usazování molekul. Zařízení je jednoduché a levné na používání. Jen nesmíte zapomenout přidat výplň. Vhodné pouze pro vodu z vodovodu, protože po vyčištění již není pitná.

Magnetické. Používá se podobně. Ke změkčení. Montuje se na hadici a ovlivňuje vodu magnetickým polem. Postoj odborníků k tomuto zařízení je spíše skeptický, protože neexistují žádné vědecké důkazy o jeho účinnosti.

Nabídka vodních filtrů pro pračky je tedy dostatečná k tomu, abyste si vybrali vhodný filtr a nainstalovali ho, abyste zachovali výkon spotřebiče.

Filtry změkčovače

Výběr změkčovadel je poměrně široký. Polyfosfátové nebo solné jednotky jsou mezi uživateli oblíbené, protože se snadno instalují a obsluhují.

Konstrukce je plastová žárovka s plnivem (potravinářský polyfosfát sodný) uvnitř. Změkčení je dosaženo chemickou reakcí: polyfosfátové soli se rozpouštějí v procházející kapalině a vytvářejí ochranný film. Váže soli tvrdosti a zabraňuje jejich usazování na citlivých částech myčky.

READ  Jak prát boty v pračce

Tyto změkčovače se montují do přívodní hadice přímo před automatickou myčku. A jejich provoz spočívá ve včasném doplnění nového činidla.

Polyfosfátové změkčovače se nesmí instalovat na veřejných vodovodech, protože voda se po úpravě solí stane nevhodnou k pití.

Čističky vody do myčky nádobí jsou osvědčené, např:

 • Aquaphor Stiron. Levný a úsporný změkčovač. Přibližně 400 pracích cyklů na jednu náplň.
 • Prio New Water B120. Před výměnou mohou vydržet až šest měsíců (podle toho, jak často se spotřebič používá).

Jako alternativu k polyfosfátovému čističi lze použít změkčovač bez činidla s magnetickým principem.

Ionty tvrdosti vlivem magnetického pole ztrácejí svůj náboj, takže na vápenný sediment nezbývá nic. Jsou velmi účinné a dlouhotrvající, ale také velmi drahé.

Fungování magnetického čističe si můžete prohlédnout na adrese

Výhody montáže filtru do pračky

Řada modelů praček se sušičkou má vestavěný mechanismus hrubého čištění, který se obvykle nachází v blízkosti nástavce vypouštěcí hadice. Větší nečistoty, jako jsou nitě, knoflíky a další drobné předměty, do něj padají, ale není schopen zachytit malé částečky nečistot, nečistoty nebo čistou rezavou vodu. Doplňkové filtry se dodávají ve dvou variantách:

Instalace přídavného vodního filtru je i přes jeho vysokou cenu cenově výhodná, protože pomáhá prodloužit životnost pračky:

 • Zabraňuje vniknutí nečistot do pračky se sušičkou a ucpání vnitřního filtru. Způsobuje pokles tlaku a zabraňuje čerpání vody ze stroje.
 • Čistí vodu od rzi a písku, které mohou zkrátit životnost vypouštěcího čerpadla.
 • Některá zařízení dokáží měnit tvrdost vody.
filtr, pračky, myčky, nádobí

Pokud používáte čištěnou vodu, je mytí účinnější.

Filtry proti vodnímu kameni pro pračky a myčky nádobí.414 produktů

Od 580 ₽ Džbánový filtr, s gumovou podložkou, na vodu, s f. Koupit od

Typ filtru: konvice, typ: filtr, funkce čištění: mechanická filtrace, odstraňování železa, čištění volným chlorem, uhlíková filtrace, vlastnosti: průhledný kryt, počet stupňů čištění: 5, typ vody: studená, tvrdá, měkká, kapacita: 3.30 l, funkce.

Od 1,232 ₽ Unicorn Mignon Polifos Softener

Síťový filtr nasycuje vodu polyfosforečnanem sodným. Tato kapalina uvnitř ohřívače vody vytváří neviditelný film, který zabraňuje tvorbě vodního kamene na stěnách přístroje. Připojuje se k potrubnímu systému

Od 490 ₽ 7 recenzí Filtr proti vodnímu kameni pro pračku Geyser 1PF. Koupit:

Filtr Geyser 1Ph s polyfosfátem se používá k ochraně topných těles praček, myček nádobí a ohřívačů vody před vodním kamenem. Pro vodu používanou k technickým účelům (mytí nádobí, praní, sprchování). Filtr Geyser 1PF ob.

Od 3,925 ₽ 3 hodnocení Vodní filtr Electrolux 1119161105 Koupit

Typ: příslušenství, určení: pro myčky nádobí, výrobce zařízení: Electrolux, AEG, Zanussi, typ příslušenství: vodní filtr

Od 1 600 ₽ Vodní filtr Indesit C00256571 Koupit

Typ: příslušenství, určení: pro myčky nádobí, výrobce zařízení: Hotpoint-Ariston, Indesit, typ příslušenství: vodní filtr

Od 561 ₽ 3 recenzí Změkčovač vodního kamene Neptune pro pračky 3. Koupit:

Typ: změkčovač, počet stupňů úpravy: 1, funkce: změkčování, připojení na vodovodní síť: ano, použití pro studenou vodu, pro domácí spotřebiče

Od 354 ₽ 1 recenze 3″ Filtr pro domácí spotřebiče Koupit

Typ filtru: změkčovač vody, typ filtru: síťový, počet stupňů: 1, funkce: změkčování, připojení k vodovodní síti: ano, použití pro studenou vodu, pro domácí spotřebiče

Od 1 920 ₽ Filtr do myčky nádobí Ariston, Indesit, Whir. Koupit od

Od 990 ₽ Clean Tony / Professional Remover. Koupit od

Od 280 ₽ Dávkovací filtr pro pračky a myčky nádobí. Koupit od

Typ: změkčovač, funkce: změkčování, připojení na vodovod: ano, použití pro studenou vodu, pro domácí spotřebiče

Od 399 ₽ BrodenWurze filtr pro pračky a myčky nádobí. Koupit od

Od 2 099 ₽ Scalex-200 Filtr proti vodnímu kameni pro kotle a bojlery Koupit

Od 1 490 ₽ Filtr proti vodnímu kameni Ecosoft SCALEX-100 pro pračky. Koupit od

READ  Jak vložit prášek do pračky

Od 430 ₽ Vodní filtr pro myčky nádobí a pračky. Koupit od

Od 1 221 ₽ Filtr Neptune, pro pračky a myčky nádobí. Koupit od

Od 212 ₽ Envirosoftener Veduga pro pračky/myčky nádobí. Koupit od

Typ: změkčovač, počet stupňů čištění: 1, funkce: změkčování, připojení na vodovod: ano, pro studenou vodu, pro domácí spotřebiče

Od 690 ₽ HELFER Filtr proti vodnímu kameni pro pračky a myčky nádobí. Koupit od

Nahrazuje práškové odstraňovače vodního kamene! Filtr se instaluje mezi pračku a přívodní potrubí vody. Standardní připojovací rozměry 3/4″ umožňují připojení bez adaptérových kroužků. Obsahuje bezpečnou polyfosfátovou sůl. 1 náplň na 30.

Filtr se instaluje mezi pračku a myčku nádobí.: 12. Velikost balení: 8 cm x 8 cm x 14 cm. Výrobce: Rusko. Omezení teploty: Žádné. Typ použití: Pro studenou vodu. Typ filtru: Pro domácí spotřebiče. Funkce filtru: Od měřítka. Obchod: rusexpress

Jaké filtry jsou k dispozici

Všechny čističe s dávkovačem mají různé tvary. Způsob čištění. Typ instalace. Mezi těmito typy čističů se rozlišuje:

Abychom pochopili, která možnost zařízení bude pro vaši aplikaci nejefektivnější, podívejme se blíže na.

Polyfosfátová nebo solná změkčovadla

Jejich konstrukce se skládá z průhledné plastové baňky naplněné činidlem. Polyfosforečnanem sodným potravinářské kvality. Princip je založen na chemické reakci, ke které dochází při rozpuštění polyfosfátových solí ve filtrační baňce. To pomáhá vytvořit ochranný film, který váže soli tvrdosti a „blokuje“ jejich cestu k nejzranitelnějším částem pračky.

Ve veřejném vodovodu nesmí být instalovány změkčovače vody se solí. Polyfosfátem filtrovaná kapalina je pak nepitná, a proto není vhodná k pití.

Polyfosfátová zařízení se snadno instalují a obsluhují. Proto je uživatelé často volí. Instalují se do přívodní hadice přímo před dávkovač. Jejich provoz spočívá pouze ve výměně filtrační podložky.

Čističky vody hlavní řady

Tento typ zařízení se instaluje do společného vodovodu, protože je určen k čištění všech vodních toků v domě. Vodu po tomto způsobu čištění lze použít k mytí i k pití. Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že čistí pouze jemný písek, rez a další nečistoty, ale nijak nezměkčuje (jeho chemické složení zůstává nezměněno). Jeho činnost spočívá ve včasné výměně kazety.

Níže uvedené video obsahuje jasné pokyny k instalaci čističe sítě

Magnetické změkčovače

Fungování tohoto změkčovače bez činidla je založeno na působení magnetického pole na ionty solí tvrdosti. To znamená, že magnet mění strukturu vody na molekulární úrovni a přeměňuje kalcit (uhličitan vápenatý) na aragonit (stejný uhličitan vápenatý, jen v jiné krystalické formě). Po této přeměně se řetězec kalcitových částic, které jsou přirozeně vázané, přeruší, a proto v uzlech CMA ztrácí své předchozí sedimentační vlastnosti.

Magnetické změkčovače se montují do přívodní hadice vody před samotný spotřebič (čím blíže ke spotřebiči, tím lépe).

Hrubé (hluboké) filtry

Tento typ zařízení plní stejnou funkci jako hrubý filtr, tj. Je to čistič. Je namontován na stejném místě. Kde se rovněž používají polyfosfátová zařízení Pouze před pračkou. Navzdory nízkým nákladům. Filtr má velkou nevýhodu. Rychle se zanáší nečistotami. Proto se musí často čistit.

Kromě změkčovačů pro domácnost se používají i další změkčovače tvrdé vody. Prášky jako Calgon a podobně. Musí se přidávat přímo do roztoku pracího prostředku, nejlépe při každém praní, což není vždy finančně výhodné. Agresivní kyseliny obsažené ve většině z nich časem zničí plastové a gumové části pračky. Pokud se tedy rozhodujete mezi domácím filtrem a pračkou, je pro uživatele bezpečnější a ekonomičtější první možnost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS