Fototypy kůže pro laserovou epilaci jak určit

fototypy, kůže, laserovou, epilaci, určit

Fototypy. Zjistit, co jste

Pokud jde o individuální jedinečnost, nejde jen o detaily obličeje, otisky dlaní nebo rukopis, ale také o typ pleti. Věděli jste, že struktura pleti, barevný odstín a fototyp jsou jedinečné?? Závisí na kombinaci genů od obou rodičů i na nepravidelných kombinacích vzniklých spojením zárodečných buněk. Lidská kůže je dána geneticky a zachovává si své vlastnosti po celý život bez ohledu na vnější podněty, které na ni působí.

Určení vašeho Fitzpatrickova fototypu

Většina lidí dělí pleť do následujících kategorií: normální, suchá, mastná, smíšená a citlivá. Normální pleť je pevná, pružná, zářivá a optimálně hydratovaná. Suchá pleť trpí nedostatkem vlhkosti. Mastná pleť produkuje nadměrné množství kožního mazu. Smíšená pleť má nadbytek tuku pouze v oblasti písmene T: na čele, nose a bradě. Citlivá pokožka přehnaně reaguje na určité podněty.

Ne každý však ví, ke kterému typu pleti patří. A to je třeba vzít v úvahu při určování citlivosti kůže na ultrafialové záření, protože slunce může na naší kůži zanechat nesmazatelné stopy.

Dr. Thomas Fitzpatrick, dermatolog, vytvořil v roce 1975 klasifikaci fototypů, která je široce používána současnými dermatology. S ohledem na to, jak slunce působí na pokožku, identifikoval 6 různých typů.

I. Keltové.Vždy se snadno spálí a nikdy se neopálí. Lidé tohoto typu mají mléčně bílou pleť s pihami. Zrzavé nebo velmi světlé vlasy. Oči modré nebo zelené.

II. Evropané světlé pleti. Vždy se snadno spálí, opaluje se minimálně. Světlá pleť, málo pih. Vlasy blond, světle hnědé. Oči zelené, modré nebo šedé.

III. Evropané tmavé pleti. Mírně hoří, postupně se opaluje. Světle hnědá pleť, bez pih. Vlasy hnědé. Oči šedé nebo hnědé.

IV. Středomoří. Minimální popáleniny, vždy se dobře opaluje. Hnědá kůže. Oči hnědé. Tmavé vlasy.

V. Indonéština. Velmi zřídka se spálí, dobře se opaluje. Kůže velmi tmavě hnědá. Tmavě hnědé oči. Vlasy černé.

VI. Afroameričané. Nikdy se nepálí, většinou je pigmentovaný. Kůže velmi tmavá. Černohnědé oči. Vlasy černé.

Jak chránit pokožku před sluncem?

Kůže typu I je nejcitlivější na sluneční záření. S věkem se zvyšuje riziko rakoviny kůže. Proto musíte být velmi opatrní. Používejte opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50 na tělo a obličej. Pozor na přímé sluneční světlo za denního světla mezi 11. A 16. Hodinou. Noste klobouk se širokou krempou, abyste si chránili obličej před sluncem.

fototypy, kůže, laserovou, epilaci, určit

Pokožka typu II má vyšší index ochrany proti slunci, ale je také velmi exponovaná. Vystavování přímému slunečnímu záření v době oběda se nedoporučuje. Opálení u tohoto typu pleti má zpravidla tendenci se nejprve spálit a poté se pomalu mění na tmavší odstín. Minimální hodnota SPF pro obličej je 50.

READ  Jak určit velikost ventilátoru skříně

Typ kůže III je méně problematický. Během dne se nevystavujte slunečnímu záření déle než půl hodiny, pokud máte obličej a tělo natřené opalovacím krémem SPF 30.

Kůže typu IV lépe reaguje na ultrafialové záření, rychleji se opaluje a déle vydrží. Je však třeba ji chránit. Vyberte si opalovací krém s ochranným faktorem 30. Indonéské a africké fototypy nejsou příliš poškozeny sluncem. Pro tento typ pleti je však nezbytný také opalovací krém a hydratační krém po opalování.

Laserová epilace tmavé pleti: ne každý laser je bezpečný

Až donedávna bylo odstraňování chloupků laserem na typech kůže IV-IV-VI považováno za nemožné, protože počet laserových zařízení pro odstraňování chloupků byl malý a jejich možnosti byly omezené.

Úplně prvním přístrojem na odstraňování chloupků byl tzv. Rubínový laser. Má vlnovou délku přibližně 700 nm a sotva odhalí i tmavé chloupky na lehce krémové pokožce. Laserová epilace rubínovým laserem na tmavé pokožce není možná z důvodu vysokého rizika popálení. Alexandritový laser má větší vlnovou délku (755 nm), což umožňuje jeho použití k odstranění chloupků od tmavších po tmavší odstíny pleti, na světlejší pleti. Na tmavé pleti nebo pleti s tmavou barvou zanechává laser popáleniny.

Dlouhovlnné záření se používá v neodymovém laseru (1064 nm). Melanin ho prakticky nevstřebává. Oxyhemoglobin krevních cév v okolí vlasového folikulu na něj co nejvíce reaguje. Při zahřátí se přerušila výživa vlasů a ty odumřely. Vzhledem k hlubokému pronikání laserového paprsku do epidermis je epilace neodymovým laserem často spojena s problémy s kožními cévami.

Typ pleti a laserová epilace

Typ pleti a laserová epilace AURA esthetics. Poskytuje služby Typ pleti a laserová epilaceMetro Oktyabrskoe pole, Polezhaevskaya, Sokol, Shchukinskaya

Zde je tabulka fototypů pleti podle Fitzpatricka a doba epilačních procedur alexandritovým laserem Candela optimální pro úplné odstranění nežádoucích chloupků a hodnoty fluence pro ošetření pleti s různou pigmentací.

Fitzpatrickův typ kůže Stupeň opálení Opakovaná léčba Komentáře
1-2. Evropský typ. Světlá pleť, pihy, světle hnědé až hnědé vlasy, modré, šedé nebo zelené oči. Sotva nebo téměř nespálené od slunce. Světle zlatavé opálení. Obličej: 4-6 týdnů Trup: 6-8 týdnů Nohy: 10-12 týdnů Typy pleti 1-3. Zahájení postupů s nižšími hodnotami fluence. Předtím, než natřete celou plochu, proveďte test na malé ploše a počkejte několik minut, abyste mohli pozorovat reakci.
3. Smíšený typ. Světle hnědá pleť, bez pih, tmavě hnědé až hnědé vlasy, hnědé nebo tmavě šedé oči. Snadno a rychle se opaluje.
4. Středomoří. Tmavá pleť, bez pih, černé vlasy, hnědé oči. Snadné opalování. Často se intenzivně opaluje. Typy pleti 4-6. Při ošetření opálené pokožky je třeba používat nižší intenzitu záření. To platí pro opálení pomocí UV záření, opalovacích prostředků a solárií.
5. Blízkovýchodní (asijský), hispánský, indický typ. Tmavě hnědá pleť se světle nažloutlým nádechem, tmavě černé vlasy. Nikdy nehoří.
6. Africký typ. Panensky černý odstín pleti, černé vlasy.
READ  Plynová varná deska s dotykovým ovládáním

Jak je vidět v tabulce níže, laserová epilace Candela GentleLASE je vhodná pro všechny typy pleti, liší se pouze maximální hodnotou fluence, kterou odborník během ošetření nastaví.

Proč je důležité vědět, jaký typ pleti pacient má?

Fototyp kůže je stupeň citlivosti kůže na ultrafialové záření. Naše pokožka je každý den v kontaktu s různými faktory prostředí, z nichž jedním z nejdůležitějších je sluneční záření.

fototypy, kůže, laserovou, epilaci, určit

Kůže některých lidí se na slunci opaluje velmi rychle a rovnoměrně, zatímco jiní se nemohou opalovat dlouho nebo se jejich kůže na slunci rychle spálí.

Všechny tyto faktory určují fototyp pleti, který je dán geneticky. Fototypy pleti musí určovat lékaři, protože ovlivňují správný výběr kosmetických přípravků a postupů pro jejich pacienty.

Laserová a IPL terapie pro korekci pigmentových abnormalit kůže v závislosti na Fitzpatrickově fototypu

Ošetření IPL a laserem jsou při léčbě poruch pigmentace účinná, ale při léčbě melasmy je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo ke zhoršení problému.

Dr. Hextall doporučuje vyzkoušet ji nejprve na malé ploše kůže. Bolest a nepohodlí pacienta mohou být velmi důležitými ukazateli problémů souvisejících s bezpečností zákroku. Pokud si pacient stěžuje na bolest, zvažte chlazení kůže nebo aplikaci protizánětlivého prostředku.

Dr. Townshend používá na své klinice přístroj 3JUVE s 585nm IPL nástavcem. Tento systém nejen odstraňuje tmavé skvrny, ale také řeší problém poškozených cév a fotopoškození.

IPL a laserová terapie jsou vhodnější pro korekci pigmentových abnormalit u pacientů se světlými fototypy pleti.

Poikilodermie je kožní onemocnění charakterizované hypopigmentací, hyperpigmentací, teleangiektazií a atrofií kůže, které nejčastěji postihuje hrudník nebo krk. Vysoce intenzivní pulzní světlo je vynikajícím řešením, zatímco lasery nemohou odstranit všechny výše popsané příznaky najednou.

Podle Fitzpatricka se laserové ošetření nebo ošetření IPL nedoporučuje u tmavších typů pleti, protože světelné záření působí nejen na oblasti s abnormální pigmentací, ale i na zdravé oblasti pleti. Díky tomu jsou tyto zákroky bezpečnější pro pacienty se světlou pletí.

fototypy, kůže, laserovou, epilaci, určit

Dr. Hextall používá multifunkční platformu Lumenis M22, jejíž všestrannost umožňuje ošetření pleti pomocí IPL a následně frakcionovaného laseru pouhým stisknutím tlačítka. M22 je vhodný pro fototypy kůže IV-VI, protože lékař může zvolit vhodnou vlnovou délku a frakcionované pulzy mohou bezpečně dodat optimální množství energie do cílové oblasti.

READ  Co na pokožku po epilaci

Fototypy kůže

Fototyp kůže je podmíněná klasifikace kůže podle její citlivosti na sluneční (ultrafialové) záření. Klasifikace navržená v roce 1975 je mezi kosmetology považována za nejoblíbenější. Thomas B. Fitzpatrikom.

V této klasifikaci je 6 fototypů kůže:

  • Č. 1. Skandinávci nebo Keltové. Tenká bílá pleť se světlými pihami, světlé nebo zrzavé vlasy, světlé oči. Špatně snáší UV záření. Abyste předešli popáleninám od slunce, je nutná fotoprotekce;
  • 2 Evropan světlé pleti. Světlá pleť, vlasy a oči. Pih je méně a jsou méně viditelné. Potřebná je také fotoprotekce;
  • 3 Středoevropan. Pleť slonové kosti, tmavě hnědé vlasy, světle hnědé oči. Dobrá odolnost vůči UV záření, krásně a rovnoměrně opaluje. Může se spálit pouze při delším pobytu na slunci, proto je třeba používat fotoprotektivní přípravky;
  • 4 Jihoevropan. Olivová pleť, opálení, tmavé vlasy a oči. Rychle a snadno opaluje, dlouho vydrží. Doporučuje se používat pouze opalovací krém, aby se zabránilo stárnutí pleti;
  • 5 Asiat, Indonésan. Velmi tmavá pleť, černé vlasy. Fotoprotektivní látky nejsou nutné;
  • 6 Afričan. Pleť, vlasy a oči tmavé (černé). Použití fotoprotekce není nutné.

Různé typy pleti používají různé opalovací krémy, jejichž hlavním znakem je číslo SPF (Sun Protection Factor). Typy pleti 1 a 2 vyžadují používání opalovacích krémů s vyšším ochranným faktorem SPF.

Určení fototypu pleti je také velmi důležité pro volbu různých kosmetických procedur, jejich délku a četnost opakování. Mezi tato ošetření patří:

Společnost umetex aesthetics nabízí kosmetickým klinikám výběr a nákup profesionálních depilačních laserů.Od předního kosmetického laseru Cynosure. Máme modely pro všechny fototypy pleti.

Fototyp 4: Jihoevropan

Jak už název napovídá, tento fototyp se nejčastěji vyskytuje ve Středomoří, Latinské Americe, Asii atd.Д. Hnědá nebo olivová pleť s vysokou úrovní přirozené ochrany proti UV záření. Barva chloupků je tmavá, což usnadňuje laserovou epilaci.

V jihovýchodní Asii najdete mnoho lidí s tímto typem pleti. Mají tmavou pleť a jejich kůže může mít nažloutlý nádech. Vlasy černé nebo tmavě hnědé, kůže se na slunci zřídka spálí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS