Gumové těsnění na ledničce se odlepilo, co s tím?

Jak opravit gumové těsnění na chladničce vlastníma rukama a bez zbytečných výdajů.

Dobrý den všem. Řeknu vám, jak opravit těsnění chladničky rukama.Často se stává, že se opotřebují prvky, jako je těsnění. Jeho výměna nebude vyžadovat mnoho času a peněz, pokud se oprava sama o sobě.Mezeru v lednici určíte pomocí kousku papíru. Za tímto účelem je nutné jej vložit do slotu a posunout. Pokud se křídlo volně pohybuje, je nutné opravit pryž. V některých případech je možné těsnění chladničky rychle opravit vlastníma rukama. Pokud je těsnění protržené nebo shnilé, je samozřejmě nutné ho vyměnit. Pokud je těsnicí pryž mírně pokřivená, můžete ji vlastnoručně obnovit následujícím postupem: místo pokřivení zahřejte fénem, prsty jej přetvořte a pevně k němu přitlačte dveře, přičemž jej držte na místě. Drobná poškození lze touto manipulací opravit. Pokud je gumička značně deformovaná, je třeba ji ponořit do horké vody a poté ji znovu nasadit.

Pravidla Společenství

Vytvořit příspěvky s proces opravy v mateřské komunitě pikabu.Ru/community/remont.

V této komunitě lze psát příspěvky s žádostí o pomoc při opravách elektroinstalace. Digitální, domácí atd.П., a o opravách obrazů, bytů, van a záchodů, píšou v jiných obcích 🙂

Maximální úplný název zařízení.

Jaké podmínky způsobily selhání, pokud jsou nějaké známy.

@moderátor, vidím zde reklamu pro handicapované, přijměte opatření

To znamená, že je v horké vodě? Spolu s dveřmi?

Jak ho vrátíte zpět, když ho sundáte? Je přilepený, ne?

0 nejlepších chladniček pro spolehlivost

Umístění Model
1. ATLANT XM 4008-022 Ceny Přehled
2. Haier CEF537ASD Ceny Přehled
3. Bosch KGN39UK22R Ceny Přehled
4. Indesit DS 4200 E Ceny Recenze
5. Indesit ITR 5180 S Ceny Přehled produktů
6. Stejnosměrný měnič Weissgauff WRK 2000 WGNF Ceny Přehled
7. Beko RCSK 335M20 W Ceny Přehled
8. Weissgauff WCD 486 NFX Ceny Přehled
9. Indesit ITR 4200 W Ceny Přehled
10. ATLANT XM 4024-000 Ceny Přehled

Poškození těsnění dveří není vždy hned patrné. Důvodů pro zjištění místa poškození je několik:

Nejjednodušší možností je podívat se na potraviny uložené v chladničce. Pokud například rajčata předčasně selžou, stroj nepracuje tak, jak by měl.

READ  Lednice LG v horku špatně mrazí

Pružný pásek může prasknout nebo se jednoduše roztrhnout, proto je vhodné alespoň jednou ročně zkontrolovat jeho stav.

Jak opravit těsnění chladničky

Ne vždy je nutné díl vyměnit, v některých případech jej lze opravit. Deformovaný nebo oddělený prvek lze opravit. Zde je několik tipů, jak na to.

 • Odstraňte pružnou nebo mírně deformovanou gumičku, namočte ji do horké vody. Po zahřátí se vrátí do původního tvaru.
 • Někdy lze tvar dílu obnovit bez demontáže. Zahřejte jej pomocí fénu na vlasy při mírné teplotě.
 • Pokud se kousky gumičky uvolní, lze je opatrně přilepit. K tomuto účelu se dobře hodí silikonový tmel nebo lepidlo Moment. Na obalu by mělo být označení, že výrobek dobře snáší nízké teploty.
 • Malé trhliny v těsnicí liště lze utěsnit tmelem. Vybírejte pouze materiál, který je bezpečný pro lidské tělo.

Pokud není uvedena obnova, musí být poškozený díl vyměněn. Není to složité. Zvládnete to sami.

Příčiny a příznaky defektů tmelu

Aby bylo zajištěno dostatečné chlazení prostoru chladničky, nesmí do prostoru chladničky proudit teplý vzduch a na dveřích je umístěno gumové těsnění. Jaké příznaky naznačují, že je s ním problém:

Zkontrolujte, zda těsně přiléhá ke dveřím. Pokud nejsou vidět žádné viditelné štěrbiny, hledejte malé mezery. Použijte metodu tykadlového měřidla:

Pokud se dá těžko vytáhnout, je guma správně funkční. Pokud list vypadává a snadno se vytahuje, je to problém.

Těsnicí guma může být ucpaná nečistotami a drobky, pak je třeba ji vyčistit. Použijte houbičku s kapkou čisticího prostředku a čpavku a otřete těsnění po celém obvodu.

Chcete-li pryž znovu vytvarovat, zalijte ji tenkým proudem vroucí vody. Těsnění uvolněte, dokud je ještě horké.

Pokud je těsnění neopravitelné, prasklé a prošlé, musí se vyměnit. Chcete-li to provést, najděte přesnou shodu pro starou gumu. Je důležité, aby odpovídalo modelu vaší chladničky: špatné těsnění nemusí pasovat nebo nemusí dlouho vydržet.

Výměna svépomocí

 • Vyjměte dveře z pantů a položte je na rovný povrch.
 • Odstraňte starou gumu řezem v místě kloubů.
 • K vytažení těsnění z dosedací polohy lze použít pinzetu.
 • Nasaďte novou gumu, přilepte ji na spoje.

Nyní můžete opět používat ledničku. Nezapomeňte těsnění včas vyčistit, aby nedošlo k jeho porušení.

Funkce těsnění dveří

Těsnicí pryž je nutná k tomu, aby dveře pevně držely ve skříni. Když je zavřená, nejsou v ní žádné mezery ani otvory a teplý vzduch nemůže unikat. Díky tomu je prostor chladničky a mrazničky vzduchotěsný a účinně udržuje chlad uvnitř. To má pozitivní vliv na životnost kompresoru, který nevyžaduje neustálé čerpání studeného vzduchu.

READ  Design kuchyně s lednicí u vchodu

Pokud se obalová guma na chladničce poruší, způsobí to, že se komory stanou vzduchotěsnými. Vnitřní prostor se naplní teplým vzduchem a kompresor běží nepřetržitě. Na stěnách ohrady se tvoří led a sníh. V systému No Frost se ventilátory, které zajišťují cirkulaci vzduchu, rychle porouchají. V důsledku toho se zkracuje životnost spotřebiče a zvyšují se náklady na energii a opravy. Důležité je včas opravit závady na těsnění.

Jaké je nebezpečí poškozeného těsnění?

Těsnicí lišta se možná nezdá být nejdůležitější součástí chladničky, ale optimální a bezproblémový provoz spotřebiče závisí na tom, jak pevně je přiložena ke skříni. Pokud je těsnění uvolněné, odlepené, odtržené nebo roztržené, může do trouby vnikat teplý vzduch zvenčí.

Co se děje? Teplota v prostoru je příliš vysoká a čidla neustále hlásí teplotu řídicí jednotce a ta nastaví kompresor do provozního režimu.

Motor se rozběhne na plné otáčky, a protože ho nelze chladit neustálým proudem vzduchu, opotřebovává se. Chladnička nebo mraznička nefunguje dobře. Potraviny se kazí a hrozí porucha motoru a celé chladničky.

Nevyvolávejte poplach, protože v případě roztržení dveří chladničky je možné gumu vlastníma rukama znovu oživit nebo vyměnit.

gumové, těsnění

Výměna těsnění chladničky vlastníma rukama

Těsnění kolem okraje dveří chladničky udržuje nízké teploty uvnitř a teplé teploty venku. Pokud dojde k netěsnosti některého z těchto těsnění, může unikat studený vzduch, což ztěžuje správné chlazení chladničky.

Pokyny pro vlastní výměnu těsnění

Zde jsou pokyny pro seřízení a výměnu těsnění dveří chladničky:

 • Odstraňte všechny kryty, které zakrývají závěsy. Mírně uvolněte horní závěs pomocí klíče. U modelů s mrazicím oddílem nahoře seřiďte horní závěs dveří mrazicího oddílu šroubovákem a spodní závěs chladničky imbusovým klíčem.

Odstraňte všechny kryty

 • Když obdržíte nové těsnění, bude velmi nepohodlně složené. Připravte ji k použití. Narovnejte a vyhlaďte ji. Pak ji dejte na slunce. Dostatečně se uvolní a zapadne na své místo.
 • Položte vodováhu na horní část dveří chladničky a pohybujte dveřmi, dokud nebudou v rovině. Podržte jej na místě a znovu utáhněte šrouby. Znovu nainstalujte všechny kryty, které jste dříve odstranili.
 • Překontrolujte těsnění dveří. Pokud je stále vadný, odstraňte znovu pryžové těsnění. Podél horní části a částečně po stranách dveří povolte šrouby, které upevňují lištu. Odstraňte těsnění v této oblasti.
gumové, těsnění

Použijte nové těsnění

 • Nasaďte nové těsnění tak, že ho zasunete pod kovovou přídržnou lištu, a poté mírně utáhněte šrouby.
 • Opakujte kroky 3 a 4 se spodní polovinou dveří.
 • Začněte od středu v horní části dveří. Těsnění zatlačte a zajistěte šrouby nebo jiným spojovacím materiálem směrem ke každému rohu. Zkontrolujte, zda nejsou žádné mezery nebo zkroucení. Pokud je to možné, vyjměte gumičku zpět a začněte znovu. Dokončete zatlačení a upevnění těsnění po stranách a podél dna dveří, dokud není zcela usazeno.
READ  Jak skladovat potraviny bez lednice

Utáhněte těsnění

 • Po instalaci těsnění zavřete dveře a zkontrolujte, zda jsou řádně zavřené. Zkontrolujte, zda v těsnění nejsou mezery. Pokud nebude řádně utěsněn, budete mít stejné problémy jako předtím. Teplý vzduch se bude dostávat dovnitř a studený ven a brzy budete mít podél dveří opět plíseň a také větší ztráty elektřiny.

Zkontrolujte, zda v těsnění nejsou mezery

 • Nové těsnění otřete minerálním nebo olivovým olejem. Tím se zabrání vysychání a praskání těsnění. Jednou za měsíc propláchněte těsnění malým množstvím bělicí vody. (Ne příliš mnoho. Jen tolik, aby guma zůstala pružná.).)

Jak vybrat náhradní gumové těsnění

Obraťte se na prodejnu domácích spotřebičů, kde najdete náhradní těsnění. Zejména pokud nemáte představu, co hledáte, existují univerzální sady, které jsou vhodné doslova pro všechny případy. Můžete se také obrátit na poradce a s jeho pomocí získat náhradní gumu pro váš konkrétní případ.

Jak přilepit gumičku na dveře lednice

Těsnění dveří chladničky se připevňuje ke dveřím chladničky pomocí šroubů, plastových spon nebo jednoduchým zasunutím do upevňovací polohy. Chcete-li zjistit, který způsob opravy těsnění na dásně je nejlepší, jednoduše otevřete dveře a zkontrolujte těsnění na chladničce, abyste našli vhodnou náhradu.

Rady od! Doporučujeme používat plastové svorky. Nejlépe drží těsnění na místě.

Jak ji opravit

Co dělat, když se žvýkačka stále uvolňuje ze dveří chladničky?? Pak pod gumičku vložte izolaci okna nebo proužek pěny. Zkontrolujte také podložku na držáku pod dveřmi, možná ji stačí pevněji přišroubovat. Pokud jsou ve dveřích trhliny, utěsněte je tmelem.

Nyní víte, jak snadno lze těsnění chladničky opravit doma.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS