Šicí stroj brother jak navlékat nitě

Nastavení šicího stroje Brazier

Pokud je napětí nitě nesprávné, zkontrolujte stroj podle následujícího postupu:

Zkontrolujte, zda je závitování správné.

(2) Spodní nit je viditelná na spodní straně látky

Otočte regulátor napětí do polohy „4“ a poté se podívejte do kapitoly Utažení horního závitu pro správné navlečení.

Jak navléknout nit do šicího stroje. Brother NV 15

 • Vrchní nit je viditelná na spodní straně látky.
 • Spodní nit má na spodní straně tkaniny rovnou linku.
 • Stehy na spodní straně látky jsou volné nebo smyčkované.

Otočte ovladač napětí nitě na „4“ a poté se podívejte do kapitoly Utažení horní nitě pro správné navlečení.

Zkontrolujte, zda je jehla vhodná pro daný materiál.

Jehlu šicího stroje je třeba volit podle materiálu a tloušťky použité nitě.

Pokud jehla a nit neodpovídají materiálu, nelze správně nastavit napětí nitě a dochází ke shrnování látky nebo vynechávání stehů.

Zvolte požadované nastavení na regulátoru napětí.

Otočte regulátor napětí nitě na požadované nastavení. Správné napětí se liší v závislosti na typu tkaniny a použité niti.

 • Při zkušebním šití upravte napětí nitě na kousku stejné látky, na kterou budete šít projekt.
 • Pokud jsou horní a spodní závit nesprávné, nelze správně nastavit napětí nitě, a to ani otáčením voliče napětí. Zkontrolujte horní napnutí a poté spodní napnutí a poté napnutí upravte.

Když je spodní vlákno viditelné shora.

Otočte ovladač napínání do dolní polohy (vlevo). Uvolnění napětí.

Když je horní vlákno viditelné zespodu.

(4) Spodní závit (5) Horní závit je viditelný zespodu

READ  Jak vybrat vodní držák ručníků v koupelně

Otočte ovladač napětí nitě na vyšší hodnotu (vpravo). Zvyšování napětí.

šicí, stroj, brother, navlékat, nitě

V případě vážné poruchy šicího stroje může pomoci pouze vyškolený odborník. Ačkoli ve většině případů, jak ukazuje praxe, není nutný komplexní opravárenský stroj provozovaný doma, a abyste jej mohli používat, stačí provést jeho nastavení a vyladění. A to lze provést i svépomocí, hlavní je naučit se a pochopit, jak šicí stroj před prací seřídit a které části v něm mají být seřízeny.

Jak nastavit a seřídit šicí stroj

Jak navléknout nit na šicí stroj

Na rozdíl od overlocku má šicí stroj dva typy podávání nitě. horní a spodní. Každý z nich je nastavitelný, ale k tomu se dostaneme později. Pokud se na stroj podíváte pozorně, uvidíte, že na horní straně stroje je kovová tyč, která je držákem cívky nitě. Obvykle mají nastavitelnou konstrukci, pokud šicí stroj po šití uložíte do úložného prostoru, například do skříně, je třeba tyč snížit. A při práci se podle toho zvedněte.

Vedle kolíku cívky je další kolík, ale s otvorem v držáku cívky nitě. Slouží k zabránění zamotání nitě při šití a odstřeďování cívky.

Také na těle šicího stroje jsou pro snadné navlékání nitě umístěny značky s čísly. V budoucnu se můžete podívat na tyto rady a zapamatovat si, jak navlékat nit do stroje. Začněme tedy. Nejprve je třeba získat cívku správné barvy.

Jak navléknout spodní závit?

Proces závitování průmyslových strojů

 • Do vodicí desky je na obou stranách vložen závit.
 • Pokud navíjíte nit na cívku, je třeba jehlu z jehly vyjmout
 • Pokud cívka v cívkovém pouzdře klouže příliš rychle, lze dovnitř vložit kousek papíru.

Účel

Panuje mylná představa, že šití dvojjehlou na šicím stroji je nutné pouze v případě, že chcete šít dvěma paralelními stehy. „Možnosti“ duálního zařízení jsou ve skutečnosti mnohem širší. Používá se, když je třeba:

 • Šití na rukávech nebo spodních částech úpletů;
 • Šití ozdobných stehů;
 • Vytvoření prošívacího vzoru;
 • Přišijte copánek;
 • Vytvoření zvýšených švů.
READ  Jak navléknout nit na ruční šicí stroj

Pro našití prýmku a tvarování vyvýšených švů budete potřebovat také speciální polstrované patky.

Vezměte prosím na vědomí. Tyto stehy jsou určeny k přidávání lemů nebo podšívání oděvů, nikoli k šití jednotlivých látek.

Účel

Panuje mylná představa, že dvoujehlový šicí stroj se používá pouze v případě, kdy je potřeba šít dvěma paralelními stehy. Ve skutečnosti jsou „možnosti“ dvojčete mnohem širší. Používá se vždy, když je to nutné:

 • Zašití rukávu nebo spodní části pleteného oděvu;
 • Šití ozdobných stehů;
 • Šití ozdobných stehů; Prošívání;
 • Ušijte cop;
 • Vytvoření zvýšených švů.

Pro šití stuh a tvarování švů budete potřebovat další patky stroje.

Vezměte prosím na vědomí. Tyto stehy jsou určeny ke zdobení a podkládání spodních částí látek, nikoli k šití jednotlivých švů.

šicí, stroj, brother, navlékat, nitě

Údržba šicího stroje

Abyste nemuseli šicí stroj před každým použitím seřizovat, stačí dodržovat určitá preventivní opatření, z nichž hlavní jsou následující:

 • Minimálně jednou za šest měsíců namažte všechny hlavní díly speciálním olejem;
 • Po každém použití šicího stroje vždy očistěte povrch stroje, kryt chapače a jehelní desku od prachu nebo nečistot, které se mohly nahromadit během používání;
 • Před ukrytím stroje do krytu zkontrolujte, zda se ve stroji nenacházejí volné nitě nebo látky, a pod přítlačnou patku položte těžký papír nebo karton a spusťte ji tak hluboko, jak to jen půjde;
 • Šicí stroj by měl být uložen v krytu;
 • pedálové a hnací šňůry musí být co nejopatrněji srolovány, aby se zabránilo jejich zalomení nebo přetržení.

Přečtěte si také. Jak správně navléknout nit, jehlu nebo cívkovou nit do šicího stroje.

Nastavení přítlaku přítlačné patky

Přítlak přítlačné patky na látku je třeba měnit jen zřídka. Při šití hedvábí nebo lehkých tkanin však může být nutné mírně snížit přítlak, proto otočte šroubem o dvě až tři otáčky doleva. е. proti směru hodinových ručiček. Při šití silnějších látek, které vyžadují větší přítlak, otočte šroubem „K“ o dvě až tři otáčky doprava, tj. е. po směru hodinových ručiček. Přítlak přítlačné patky musí být dostatečný, aby rovnoměrně podával látku a zabránil jejímu nadzvednutí jehlou. Příliš velký tlak stroj pouze brzdí a kazí materiál,

READ  Jak určit velikost ventilátoru skříně

Odstraňte horní kryt (dva šrouby na horní straně krytu) a namažte hlavní části předního prostoru několika kapkami oleje. Šroub 1 slouží k nastavení jehlové tyče, do které je jehla zasunuta. Šroub 2 upíná napětí horní nitě. Upevňovací prvek je třeba často dotahovat, protože plastové tělo napínáku se šroubem selže a napínák se začne v sedle kývat.

Pokud se látka neposouvá správně, obvykle stačí zvednout zuby podávacího psa nastavením přepínače do polohy (H). normální, B. vyšívání.

Při demontáži setrvačníku dbejte na polohu lamel třecí podložky (L). Povolte šroub (K) a zcela vyšroubujte třecí šroub, který drží setrvačník na místě. Upravte napnutí hnacího řemene nebo povolte šroub (B).

Také navíječ cívek je třeba promazat a občas seřídit.

Jak navléknout nit do šicího stroje. více informací

Pro začínající švadlenu je důležité vědět, že stroj, který není správně zastrčený, nebude šít. Před nácvikem práce s šicím nástrojem se vyučuje teoretická část a teprve poté se cvičí na šicím stroji. Výběr správné jehly, horní a dolní nitě, typu látky. Dbejte také na to, aby byl pracovní závit napnutý pomocí seřizovacích šroubů. S navlékáním není třeba spěchat, zejména pokud navlékáte nit poprvé. Každý krok musí být správný. Než začnete šít, zkontrolujte, zda je spodní nit navlečena. Na tento důležitý krok švadleny často zapomínají.

šicí, stroj, brother, navlékat, nitě
| Denial of responsibility | Contacts |RSS