Šicí stroj nešije cikcak, protože

Vynechané stehy u moderních strojů | šicí stroj, vynechané stehy, vynechané stehy, příčina, proč, nechytá nit, není vytažena, chapač, jehla, cikcak, pleteniny, Janome, nešije, špatně

Chybějící stehy u moderních strojů. Článek o tom, proč šicí stroj vynechává stehy, najdete v části Příčiny chybějících stehů. Popisuje téměř všechny důvody, proč horní vlákno nezachytí spodní vlákno. Tento článek je však vhodnější pro ruční a elektrické stroje starého typu. Mají tendenci vynechávat oka, protože nastavení háčku a jehly není synchronizováno. U starých modelů šicích strojů se svislým kyvným člunkem (Čajka, Podolsk) však mohou být další příčiny, proč stroj špatně šije, zejména v klikatém stehu nebo při šití úpletů. Tento článek se také zabývá příčinou vynechávání stehů u moderních domácích elektrických strojů. Levné modely šicích strojů, jako jsou Janome, Brother a další, s horizontálním chapačem. Proč moderní domácí šicí stroj najednou začne vynechávat stehy při šití??

šicí, stroj, nešije, cikcak

Vysvětluje generální opravu šicího stroje. 1. Proč horní vlákno nezachytí spodní vlákno. Všechny starší modely šicích strojů byly navrženy s nastavitelnou funkcí mechanismu a interakce. To je velmi důležité pro průmyslové stroje pracující při maximálním zatížení a rychlosti.

V závislosti na typu látky, nitě a tloušťce šité plochy šicí mechanik upraví stroj změnou mnoha nastavení. Pouze za těchto podmínek bude stroj v továrním proudu pracovat dobře a bez závad. U domácích strojů vede jemné doladění součástí k tomu, že se časem v šití objeví nejrůznější vady: přeskoky, smyčkování horní nitě, přetržení nitě atd.Д. Důvod. Vibrace a intenzivní používání způsobují ztrátu mnoha nastavení. Aby se kvalita stehů vrátila, musí je upravit mistr. To platí zejména pro šicí stroje Chaika, Podolsk 142 a další. Moderní šicí stroje naopak nemají možnost jemného nastavení. Výrobce vyrábí stroj s továrním nastavením, bezpečně zajištěným v jedné a téže poloze. A pokud máte možnost porovnat, jak funguje Seagull a jakýkoli moderní model šicího stroje, jistě si všimnete rozdílu. Šití je hladké, bez smyček. Přeskočené stehy i při klikatém stehu jsou prakticky eliminovány a látka se na něm může šít libovolně. Přesto se však vyskytují případy, kdy stroj náhle začne vynechávat stehy v stehu, nebo spíše ani nevynechává, a jehla s horní nití nezachytí spodní nit. Někdy se dokonce začne ohýbat a lámat jehla, dochází k dalšímu hluku a praskání. Nejčastěji se to stává u strojů s horizontálním hákem, a pokud to nechápete, přečtěte si celý tento článek.

Pak možná nebude. Podívejte se na fotografii na začátku tohoto odstavce. Toto je skutečná fotografie šicího stroje s tímto problémem. Všimněte si vzdálenosti mezi hrotem háčku a očkem jehly. I bez měření je patrné, že místo 1,5-2,0 mm je to 8-9 mm. To je důvod, proč stroj nešije správně. 2. Důvod, proč jsou jehla a chapač v nerovnováze. Aby šicí stroj pracoval tiše a jemně, jsou hlavní hřídel a spodní hřídel šicího stroje s vodorovným chapačem spojeny speciálním řemínkem. Řemen má na vnitřní straně zuby, po kterých horní řemenice pohybuje strojem. Na horní a dolní hřídeli jsou nalisovány řemenice se zuby, jejichž rozteč je stejná jako rozteč řemene. Průměr horní řemenice je mnohem větší než průměr spodní řemenice a je přímo spojena s motorem.

V okamžiku přetížení, kdy šijete materiály, které nejsou pro šicí stroj vhodné, může řemen na spodní řemenici „sklouznout“, překonat sílu záběru zubů a přeskočit na jeden „zub“. Výsledkem je, že se všechna nastavení stroje pokazí a mezi jehlou a hrotem chapače vznikne takováto mezera. Tato závada nemá nic společného s výrobcem. Šití džínů se švy, kde je látka složena do osmi vrstev, nezajistil. K tomu existují speciální průmyslové stroje, které stojí mnohonásobně více než domácí modely.

READ  Jak navléknout nit na overlockový stroj Janome

V takovém případě se obraťte na opraváře šicích strojů nebo se pokuste nastavit správnou polohu pásu pomocí našich webových stránek. Na těchto stránkách je článek věnovaný právě tomuto tématu. 3. Další příčiny vynechání stehů. Tato fotografie jasně ukazuje, jak je moderní domácí šicí stroj konstruován a kde je umístěn hnací řemen. Nezaměňujte jej s řemenem motoru. Řemen motoru nemá s vynechanými stehy nic společného a vypadá úplně jinak (na levé straně fotografie). Viz. Ozubený šicí pás. Je třeba poznamenat, že chybějící steh o jeden zub je extrémní situace. Opravu může provést pouze zkušený technik. V případě nefunkčního šicího stroje je však vhodné se ujistit, že příčina přeskoků je jiná. Za tímto účelem vyjměte destičku jehly a chapač (plastový) a pomocí lupy zkontrolujte vzájemné působení jehly a chapače. Pokud toto nastavení nezměníte, hledejte jinou příčinu, proč horní nit netahá spodní nit a objevují se přeskoky. K chybějícím stehům může dojít, pokud je jehla ohnutá nebo tupá. Nesprávné číslo (tloušťka) šicí nitě a jehly.

Typ jehly může také ovlivnit kvalitu stehu, zejména při šití úpletů. „Velmi poddajné“ tkaniny vyžadují použití speciálních jehel. Použití pro různé typy tkanin (džínovina, úplety, kůže atd.).П.) Jehla šicího stroje. Existuje celá řada dalších příčin, o nichž se dočtete v dalších článcích na našich webových stránkách. Jak rozebrat šicí stroj Tento článek s tipy od řemeslníka, jak si sami rozebrat moderní domácí šicí stroj brother, Janome apod. Konstrukce moderního šicího stroje Jak funguje moderní domácí elektrický šicí stroj. Hlavní závady a mechanismy. Proč se steh smyčkuje Steh se smyčkuje z mnoha důvodů, z nichž hlavní je, že se nit v dráze horní nitě v chapači jeví jako překážka. Tím se délka horní nitě zvětší a přebytečná nit zůstane jako smyčka na rubové straně látky. Příčiny zlomení jehly šicího stroje Při ručním šití netahejte za látku. Na domácím šicím stroji nešijte příliš silnou nebo příliš koženou látku. Při šití silnějších látek nepoužívejte příliš tenké jehly, které se pak na šicím stroji nelámou. Taková maličkost, jako je navíjení nitě na cívku, je při šití často nepříjemná.

Vlastnosti klikatého stehu

Ne každá švadlena si může v domácích podmínkách pořídit kromě šicího stroje také overlock. Zvláště pokud šije zřídka. Proto mnoho řemeslnic používá pro okraj výrobku klikatý steh. Abyste získali krásně prošitý okraj výrobku, musí steh splňovat určité požadavky:

 • Délka každého stehu musí být stejná.
 • Rozteč mezi sousedními piercingy by měla být stejná.
 • Šev nesmí látku spojovat. To je běžné zejména u tenkých tkanin.

Klikatý steh se téměř vždy dobře osvědčuje u těžkých látek. Pokud však použijete klikatý steh na okraji jemných látek (dokonce i bavlněných), kvalita švu se sníží. Zkušené švadleny používají při práci s tenkými látkami různé triky, například pod tenkou látku vloží papír nebo okraj látky zpracují přeložením. V tomto článku se však touto otázkou nebudeme zabývat.

Jaké chyby se mohou vyskytnout u klikatého stehu

Možnosti řešení problémůPříčiny výskytuJak je odstranit
Stroj začne šít a pak se sám přepne na jiný steh. Šroub, který zajišťuje spínač typu steh, je uvolněný. Šroub znovu utáhněte.
Nastavení maximální šířky šití vede ke zkrácení délky stehu. Klikatá páka se posunula na jednu stranu. Obtížné vlastní nastavení jednotky. Raději si nechte pomoci od šicího stroje.
Nerovnoměrný sklon se během šití mění. Na hlavním převodu je opotřebováno několik zubů. Je třeba vyměnit díl. Rovnání zubů, pokud jsou ohnuté, má pouze dočasný účinek.
Stroj začne šít a automaticky se přepne na rovný steh. Ovladač pro výběr stehů však zůstává na svém místě. Volný spojovací prvek, který spojuje páčku přepínající typy stehů a nastavovací knoflík. Obtížné klikaté nastavení. Zajištění oprav odborným technikem.
Pohyb jehly zleva doprava a zprava doleva se přibližuje k jehelní desce nebo v rámci šířky látky. Špatné nastavení uzlu. Potřeba přivolat pomoc odborníka.
Při šití se ozývá neobvyklé cvakání. Je nutná odborná diagnostika a seřízení odborným technikem.
Jehla se posunula do strany a narazila do jehlové desky. Svorka jehly na cik-cak jednotce je uvolněná. Nechte jehlovou svorku správně seřídit odborníkem.
Nesoulad mezi rukojetí spínacího stehu a typem stehu. S nastavením polohy regulačního knoflíku vám pomůže řemeslník.
READ  Ruční šicí stroj neumí šít

Technici SueRem servisují stroje Astralux, Bernina, Merrylock, Veritas, Brother, Husqvarna, Janome, Singer, Jaguar, Podolsk 142, Juki, Aurora, Chaika, Pfaff.

 • Nemusíte se obávat, že byste jej museli vzít do servisu. Technik přijede k vám domů na opravu v dohodnutém čase.
 • Vlastní sklad náhradních dílů nám umožňuje provádět opravy v co nejkratší době.
 • Po opravě vám technik poradí s údržbou a péčí o stroj.
 • Zaměstnáváme pouze profesionální řemeslníky s rozsáhlými zkušenostmi.
 • Na všechny práce vám technik vystaví záruku.

Pokud nefunguje „cikcak“ na šicím stroji, nechat žádost o volání mistra může být on-line nebo telefonicky 8 (495) 213-18-17.

Preventivní opatření

Problémy se šitím jsou často důsledkem nesprávného používání stroje a nedostatečné údržby. Zařízení musí být seřízeno přesně podle dokumentace výrobce stroje. Velmi důležité:

 • Ujistěte se, že jsou závity správně navlečeny;
 • Udržet napětí pod kontrolou;
 • Nit a jehlu zvolte podle typu a tloušťky látky;
 • Stroj včas promažte a odstraňte nečistoty;
 • Uchovávejte jej na suchém místě mimo dosah dětí.

Jehly a nitě musí být přizpůsobeny šitému materiálu. Nešijte silnou látku (kepr, háčkovanou látku, džínovinu apod.) jemnou jehlou, protože by došlo k poškození látky.

Tloušťka jehly a nitě je uvedena na štítku s číslem.

Opravné prostředky

Tyto problémy lze řešit různými způsoby. V některých případech to zvládnete sami, ale jsou situace, kdy je třeba stroj poslat k profesionálnímu řemeslníkovi.

Pokud je tedy nit nepoddajná, příliš napnutá nebo příliš slabá, můžete zkontrolovat, zda je cívka správně nainstalována. Pomocí speciálního šroubu vedle chapače zkontrolujte a nastavte napětí jehlové nitě. Po vyřešení problémů je vhodné provést zkušební steh a zkontrolovat, zda stroj pracuje správně.

Pokud je úhelník zúžený, posunutý do strany, je vhodné zkontrolovat napnutí závitu. Neměla by být příliš utažena.

Když se cívková nit nechytá nebo když je šití přerušované, zkontrolujte chapač. Možná bude třeba vyčistit závity vinutí. Další možností vadného háčku je, že se háček na vnitřní straně prohýbá. To znamená, že je třeba vyměnit háček nebo jeho jednotlivé součásti (některé součásti mohou být opotřebované nebo zoxidované).

Pokud se látka začne zasekávat pod spodní deskou, vyměňte jehlu. Jehla může být tupá nebo ohnutá.

Pokud přístroj přestane fungovat a vůbec se nezapne, možná jej budete muset odnést do opravy. Nemusí to být tak špatné a technik ho bude schopen resuscitovat dostatečně rychle.

Jak se tomu vyhnout

V případě, že šicí stroj nechytá spodní nit z důvodu nevyváženosti. Seřiďte mechanismus nastavením správné vzdálenosti mezi jehlou a špičkou chapače. Postupujte takto.

 • Zapnutí rovného šití.
 • Vyjměte destičku jehly.
 • Nastavte jehlu do nejnižší polohy.
 • Otáčením pohonu postupně zvedejte jehlu. Přitom musí být hrot háčku 1,5 mm nad otvorem v jehle. Mezi hrotem jehly a špičkou háčku by měla být průměrná vzdálenost 0,175 mm. Tato nastavení se upravují pomocí šroubu hákového kola.

U starších strojů. „PMZ“, „Podolsk“ a „Chaika“ se stejná kalibrace provádí v režimu klikatého stehu. Vzdálenost mezi dírkou jehly a hrotem chapače lze zjistit při průchodu levé a pravé jehly látkou.

Následující postup řešení stejného problému vám poskytne lepší vodítko.

šicí, stroj, nešije, cikcak

Příliš volná nebo příliš utažená nit navinutá na cívce. Zkontrolujte napětí ručně nebo pomocí zkušebního stehu.

Zkontrolujte, zda je cívka správně vložena. Nastavte napnutí pomocí šroubu v blízkosti háčku nebo uvnitř háčku.

Jehlové lišty se při šití stehu posunou do strany.

READ  Jak správně fénovat vlasy pro větší objem

Zkontrolujte, zda není horní závit příliš utažený.

Háček se pohybuje velkou silou, některá oka chybí a nit se ne vždy váže dole.

šicí, stroj, nešije, cikcak

Vyčistěte háček od poškrábaných nití, které ztěžují jeho chod.

Látka se zachytí v prostoru (pod panelem) a háček se často zasekne.

Výměna tupé a/nebo ohnuté jehly. Nemůže rychle proniknout do tkaniny.

Volné, prověšené knoflíkové dírky na rubové straně stehu. Hák se nepohybuje plynule.

Výměna vadných dílů raketoplánu. Často se zasekává kvůli otřepům, oxidaci a mikrotrhlinám.

Jak se tvoří stehy?

Při plynulé práci jehly a háčku vzniká nit, která spojuje různé části látky. Přední konec háčku se vrhá směrem k jehle a vytahuje z ní smyčku nitě. Háček pak obtočí nit jehly kolem sebe a vytvoří steh. Šití na základě člunku, takže při jeho přesném nastavení stehy vůbec nechybí. Ale s časem díly lapped, některé z nich začnou prohýbat, plácnout hlouběji, než je navrženo, a šicí stroj začne vynechávat stehy. Nejprve vzácné a „kusové“, pak výrazně „není šít“ šev.

Ve skutečnosti je vzdálenost mezi hrotem jehly a chapačem přibližně 2 mm. U jemných tkanin je to méně než 2 mm, u silných tkanin o něco více. Pokud si nejste zcela jisti, jaká je ideální mezera, nastavte ji menší (například 1,5 mm), ale ne naopak. Větší mezera brání zachycení nitě na háčku a ta odlétá od jehly.

Nastavení závisí také na režimu šití. Například u klikatého stehu se nastavení provádí v krajní levé a stejné poloze jehly vpravo. Před spuštěním stroje vždy zkontrolujte správnou polohu přítlačného válce, režim švu a samotnou mezeru.

Těžký chod stroje.

Nejprve namažte ložisko klikového hřídele mazivem uvedeným v kroku 1. 1. U všech šicích strojů je klikový hřídel uložen ve dvou kluzných ložiskách. Mazání výše uvedeným složením, zejména pravým, v blízkosti ručního kola, ložiska, tento problém řeší.

Žádné mazivo v závěsech a dalších třecích částech stroje.

Šicí stroj pravidelně promazávejte. Doba mazání závisí na době provozu. Na četnost mazání mají vliv i další důvody: kvalita oleje, podmínky skladování, teplota, vlhkost vzduchu, prašnost, místo parkování a také to, jak dobře byly mazané plochy namazány v předchozím období.

Rýže. 30. Mechanismus v rámci platformy „Chaika“-2 tř.:

1. Omezovací kroužek; 11. Ozubená vidlicová páka; 21. Zajišťovací šroub náboje; 31. Příliv a odliv;
2. Upevňovací šrouby kroužku; 12. Kolíkový váleček; 22. Příliv a odliv; 32. Přívodní šachta;
3. Zajišťovací šroub pouzdra zdvihu háku; 13. Ozubený seřizovač výšky ozubeného hřebene; 23. Paže; 33. Zajišťovací šrouby zdvihu vačky;
4. Pojistná matice; 14. Šroub pro nastavení výšky zubu; 24. Ojnice; 34. První pouzdro podávacího hřídele;
5. Příruba plošiny; 15. Stahovák ozubených kol vyřazení zubů z provozu; 25. Vertikální podávací vidlice; 35. Příruba plošiny;
6. Pouzdro s kyvadlovým zdvihem; 16. Čep válečku (tyče); 26. Paže; 36. Zajišťovací šroub objímky;
7. Tlačná hřídel; 17. Ozubená zvedací vidlice; 27. Stahovací šroub držáku přívodu; 37. Zajišťovací šroub objímky;
8. Upevňovací šroub pro napínací pastorek; 18. Vačka s ozubeným zdvihem; 28. Stavěcí šroub držáku ojnice 38. První objímka hřídele háku;
9. Napínací pastorek; 19. Hřídel raketoplánu; 29. Druhé pouzdro podávací hřídele; 39. Držák ramene vidlice;
10. Hnací sektorový pastorek; 20. Druhé pouzdro hřídele háku; 30. Zajišťovací šroub náboje; 40. Spojovací šroub držáku;
41. Možný posun vlevo od osy ramene vidlice
šicí, stroj, nešije, cikcak

Obr. 31. Jehlová tyč 2M PMZ atd.:

1. Horní část hlavy; 2. Spodní hlava;
3. Strana směřující k jehlové tyči je odříznutá

Žádná mezera v zubech šnekového a napínacího kola v klikaté sestavě:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS