Šicí stroj smyčky spodní nitě

Příčiny vzniku smyčkových stehů v šicím stroji

Při zvednutí přítlačné patky se podložky uvolní a při spuštění přítlačné patky se nevrátí do původní polohy. V takovém případě horní nit tvoří smyčky ve stehu, protože podložky zůstaly volné a nit běží příliš volně a smyčkuje se pod nimi.

Zaseknutí může být způsobeno rzí, nečistotami, ohnutím, zaseknutím pružiny atd. Rozeberte sestavu napínáku, zapamatujte si nebo nakreslete pořadí svých úkonů a odstraňte příčinu zaseknutí.

Podložky na napínači horní nitě jsou uvolněné. Jedná se o nejneškodnější příčinu smyčkování šicích stehů, která je však poměrně častá. Postupně zvyšujte napětí a kontrolujte kvalitu stehu na látce. Nit musí v tkanině tvořit vázací steh.

Nastavení šicího stroje před zahájením šití

Abyste mohli pracovat bez problémů, musíte se o spotřebič řádně starat a před každým spuštěním jej důkladně připravit:

 • Včasné čištění a mazání pracovních mechanismů podle pokynů.
 • Zkontrolujte kvalitu jehly a nedovolte, aby se ohnula. Je také důležité si uvědomit, že pro různé typy látek je třeba použít jehly různé tloušťky.
 • Ujistěte se, že je závit správně navlečen a že je dodržena přesná posloupnost navlékání.
 • Nastavení napětí horní a dolní nitě.
 • Než začnete šít, použijte zkušební steh na malém kousku látky, ze které bude ušit hlavní oděv.

Pokud i přes všechny přípravy spodní nit smyčkuje, horní nit je přetržená nebo je šev nerovný, je třeba provést bližší kontrolu a zjistit možné příčiny těchto závad.

Jak zkontrolovat kvalitu šicí nitě

Často musíme zkontrolovat kvalitu šicí nitě, než začneme šít. To lze provést vizuální kontrolou kvality nitě. Kvalitní nit (horní nit) by měla být hladká a stejně silná, při tahu by se neměla okamžitě přetrhnout, ale měla by se táhnout hladce.

Nekvalitní nit (zespodu) má zhutnělé a tenké části, které brání hladkému pohybu nitě ve vodítku nitě a v jehelním oušku. Nit se může pohybovat trhaně, někdy se shlukuje v oušku jehly a přetrhává se.

Chcete-li vizuálně zkontrolovat kvalitu nitě, položte světlou nit na tmavší látku a tmavší nit na světlejší látku. Případné vady nití budou jasně viditelné na kontrastním pozadí. Ke kontrole kvality závitu použijte lupu nebo zvětšovací sklo.

Jak správně navlékat nitě, aby se nezamotaly

Šicí stroje jsou navrženy s návodem krok za krokem, který vám pomůže správně navléknout nit, a s logickým designem, který zvládne každý. Rotační zařízení jsou o něco složitější. Zde je několik jednoduchých pokynů, které vám pomohou naučit se rychle a správně navlékat nitě, aniž by docházelo k dalšímu zamotávání:

 • Vložte cívku do cívkového pouzdra;
 • Vložte nit do drážky v cívkovém pouzdře pod listovou pružinou;
 • Vložte cívkové pouzdro do chapače;
 • Odstraňte spodní část pomocí otvoru pro jehlu v horní části nitě;
 • Vložte nit pod přítlačnou patku a použijte stroj.
 • Vložte závit do těla zařízení
 • Skrz něj ke konstrukci regulátoru tahu a vpravo k hákovité nastavovací pružině
 • Pak spusťte nit do vodítka nitě, veďte ji dolů k uzávěru a k oušku jehly.

Pro správné navlékání použijte následující jednoduchý návod od výrobce Seagull:

 • Otočte rukojetí tak, aby zařízení, které přitahuje závit, narazilo na horní část.
 • Zasuňte jehlu až do otvoru v držáku jehly.
 • Otočte ji směrem ke kolíku, na kterém je umístěna část patky.
 • Upevněte jehlu pomocí šroubu.
 • Proveďte instalaci cívky a závitu na konstrukci tyče.
 • Vložte část závitu do třecí podložky s vodítkem závitu.
 • Upevněte držák jehly zasunutím nitě do vodítka nitě.
 • Vložte část nitě do oblasti očka jehly.
 • Vložte spodní nit navinutím na konstrukci cívky a navlečením do uzávěru.
 • Zajistěte cívkové pouzdro na cívce, dokud nezapadne na své místo.
 • Napětí nitě se dosahuje otáčením knoflíku šicího stroje.
 • Umístěte nit pod spodní část patky.
READ  Měla by být zadní část chladničky s mrazničkou horká?

Několik tipů pro používání ručního šicího stroje

 • Pod patkou nelze šít předem;
 • Otočte knoflík na sebe obrácením směru otáčení;
 • Používejte pouze látky, které jsou vhodné pro ruční šicí stroj. Jinak by mohlo dojít k poškození látky a šicího stroje. Z mnoha článků na internetu zjistěte, které látky jsou vhodné pro ruční šití na šicím stroji. Většinou husté tkaniny, nikoli hedvábí nebo satén.

Obecně platí, že spodní i horní nit šicího stroje se zamotává a brání jeho správné funkci v důsledku nesprávného upevnění nitě, činnosti některých vnitřních zařízení. Téměř všechny poruchy šicího stroje lze opravit svépomocí nebo s pomocí zkušeného šičky. Zamotané nitě můžete opravit sami podle jednoduchých a přímočarých pokynů a s použitím kvalitních šicích dílů.

Při šití může dojít k zamotání nití kvůli nesprávným pokynům a nesprávně umístěným částem stroje. Při práci s různými materiály vždy vyměňte nit, jehlu a přítlačnou patku. Smyčkování nitě může být způsobeno příliš velkým nebo malým napětím nitě.

Neustále přetržená nit v šicím stroji. Co dělat?

Mnoho příčin přetržení nitě v šicím stroji. Většinu z nich lze vyřešit poměrně rychle a snadno, zatímco závažnější problém vyžaduje mnohem více času, úsilí a pozornosti. V každém případě by obsluhu stroje, stejně jako jeho základní opravy, měla provádět osoba s dostatečnými zkušenostmi s opravami šicích strojů.

Pokud se vyskytnou závažné problémy, které vyžadují odborný zásah, je nejlepší vyhledat pomoc u moskevské společnosti Vostok-Polus. Pozorní, zodpovědní a kompetentní technici provedou potřebné práce na zařízení v co nejkratším čase a na nejvyšší úrovni.

Příčiny přetržení horního závitu

Jednou z nejčastějších, avšak neškodných příčin poškození horního závitu je nadměrné napětí v seřizovači mezi podložkami. Abyste se problému zbavili, stačí tento závit mírně povolit a okamžitě se přestane lámat.

Podobný problém může nastat také v důsledku přiskřípnutí horního stehu při pohybu. K tomu dochází hlavně tehdy, když je jehla pevně zasunuta do jehelní destičky na levé nebo pravé straně. Jakmile je jehla vystředěna do otvoru, vada zmizí.

Pokud je kanonická pružina na regulátoru jehlové nitě nastavena nesprávně, může proces šití způsobit charakteristické vady. Při každém vytažení látky a zvednutí přítlačné patky dojde k poškození nitě.

Problém může způsobit také volné napětí stehů. Nakonec se vytvoří smyčky, které se působením háčku vtáhnou do drážky háčku. Nastavte napínací mechanismus otáčením ve směru hodinových ručiček.

Použití špatné nitě často vede k problémům při šití. Uzly na něm jsou trvale utaženy, a to jak v regulátoru, tak v jehle. Snažte se koupit kvalitní a vyzkoušený materiál, abyste nemuseli ztrácet čas řešením drobných a časově náročných problémů.

To je jen malá část problémů, které vznikají při přerušení horního závitu. Seznam je ve skutečnosti mnohem delší, závažnější a rozsáhlejší. Existuje tolik možných problémů, že je nedokáže vyřešit ani zkušený uživatel zařízení. Šicí stroj je složitý, multifunkční stroj s mnoha jemnými součástmi. Abyste nemuseli plýtvat energií na úkol, který se vám nakonec nemusí podařit vyřešit, zavolejte si technika ze společnosti Vostok-Polus.

READ  Jak vyrobit popruh pro šicí stroj

Zlomení spodního závitu: Příčiny a nápravná opatření

Nit je v cívkovém pouzdře příliš napnutá. Je to důsledek přílišného utažení seřizovacího šroubu, který by se neměl otáčet o více než polovinu otáčky. V opačném případě dochází k vibracím, které způsobují volné otáčení šroubu a jeho úplné vyšroubování.

Vlákno je ve špatné poloze. Pokud je otvor pod pružinou opatřen ostrou hranou, závit se začne mačkat a tlačí pod pružinu silou. Pak dojde k rozbití silným prošitím a neustálým škubáním.

Nesprávné závity ve víčku. V závislosti na značce se může postup navlékání mírně lišit a ignorování těchto bodů často vede k poškození nitě.

Špatná velikost cívky. Použití vadné součásti bude mít za následek pravidelné zasekávání a brzdění, což následně ovlivní celý provoz.

Některé závady lze opravit výměnou vadných dílů, v některých případech však musíme provést kompletní opravu s důkladnou předběžnou diagnostikou.

Služby Vostok-Polus Moskva

Mnoho uživatelů se na naši společnost obrací s žádostí o pomoc při různých poruchách. Jsme vždy ochotni věnovat maximální péči a pozornost tomu, aby byl každý zákazník vyřízen co nejrychleji, nejefektivněji a nejefektivněji.

Naše výhody:

Rychlá odezva v celé Moskvě;

Bezplatná diagnostika celého zařízení;

Prvotřídní opravy pomocí specializovaného vybavení;

Prevence: co dělat, aby nedošlo k zacyklení výsledku hospodaření

Problémy jsou obvykle způsobeny nedbalostí a hrubým nesprávným používáním. Jednoduše zapomínáme, že všechny spotřebiče potřebují pozornost.

A nezapomeňte na správné používání:

 • Než začnete šít poprvé, měli byste si přečíst návod a nezačít šít hned;
 • Použijte stejné nitě, které odpovídají tloušťce látky a jehly
 • Zkontrolujte stav prvků, jako je chapač, jehla, napínáky, přítlačná patka, jehelní deska, a včas je vyměňte;
 • Před šitím zkontrolujte napětí nitě, proveďte zkušební stehy.

Rada se zdá být elementární. Ne každý se jimi však řídí. Zkušené švadlenky však vědí, že pokud se chcete šitím bavit, nesmíte tyto rady opomenout.

@livemaster.Například:

Horní vlákno se čas od času přetrhne

Nesprávné horní závitování Schéma horního závitování není složité, ale chyby se stávají. Závit neprochází mezi přítlačnými deskami, někdy neprochází všemi spojovacími prvky na cestě. Častěji se však zavádí na špatnou stranu jehly. To platí zejména pro starší šicí stroje, jako jsou Singer a PMZ.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat navlékání na overlockových strojích. Jeho upevňovací háčky nejsou vždy „na očích“ a chybí-li alespoň jeden z nich, overlock vždy přetrhne nit

šicí, stroj, smyčky, spodní, nitě

Zamotání horní nitě K tomu dochází nejčastěji při použití kuželových cívek. Nitě se z cívky odvíjejí trhaně a uvolňují velké množství přebytečných nití. Někdy se zbytek nitě zachytí v cívce a nit se přetrhne. To je někdy způsobeno nadměrným kroucením závitu. Uvažte kolem cívky prádelní šňůru a protáhněte pod ní nit. Takový jednoduchý trik „utlumí“ kroucení nitě a ta bude rovnoměrně vedena do napínáku.

Příliš vysoké napětí horní nitě Na této fotografii je jasně vidět, jak musí být nit navlečena do napínáku a správně vedena nejen přes destičky, ale také přes vyrovnávací pružinu (ohnutý drát). Při maximálním napětí (v tomto příkladu 9) se tenká a volná nit určitě přetrhne. Při spuštěné patce by se nit měla z napínače nitě vytáhnout rukou téměř volně, jen s malou námahou. Pokud stroj špatně šije, např. Smyčky, při středním napětí (4-5), je třeba stroj seřídit šicím strojem.

Nesprávně nainstalovaná cívka Nejčastější příčinou trhání nitě je používání kuželových cívek a cívek určených pouze pro práci z cívkového pouzdra. Cívka je přídavná zarážka cívky, která táhne nit nahoru místo do strany.

šicí, stroj, smyčky, spodní, nitě

Jehla je tupá nebo ohnutá Ohnutý hrot jehly nemusí být hned patrný, ale může způsobit značné škody. Nejenže roztrhne nit, ale při propíchnutí roztrhne i látku. Tupou nebo ohnutou jehlu snadno poznáte podle toho, že se na šicím stroji objeví ráz.

READ  Jak vařit konvici s kyselinou citronovou

Nesprávná kombinace nitě, látky a jehly Pokud šijete hrubou látku jemnou nití a jemnou jehlou, stroj přetrhne nejen horní, ale i spodní nit.

Proč se steh v dolní části zamotává

Ať už používáte jednoduchý šicí stroj Veritas nebo Aurora, nebo šijete na pokročilém stroji Brother, Juki nebo jiné značky, nitě pod oděvem se smyčkou se šijí ze stejných důvodů:

 • Nesprávné horní závitování. Jedná se o nejčastější problém se zaseknutými a zlomenými konci. Než zavoláte řemeslníka, ujistěte se, že je správně navlečený.
 • Nesprávně zvolená nebo otupená jehla. Pokud pracujete s tenkou látkou, ale zvolili jste silnou nebo tupou jehlu, může se šití zachytit na špatné straně oděvu.
 • Nízké napětí v horní části. Na rubové straně sešívané látky se táhnou a zamotávají dlouhé smyčky. Napětí lze nastavit otáčením napínacího kolečka na stroji.
 • Vlákna a jiné nečistoty se nabalují mezi desky napínače jehly. Musí se odlepit, aniž by došlo k poškození obrobku.
 • Defekty zubních kolejnic. Pokud jsou hroty otupené nebo je vadný samotný stojan, dochází ke zhoršení rovnoměrného toku těsta. Tkanina se zachytí a nitě se pod ní zamotají.
 • Silné napětí ve spodní části. Chcete-li ji povolit, povolte šroub na cívkovém pouzdře.
 • Cívka není správně nainstalována. Vkládejte cívku, dokud neuslyšíte výrazné cvaknutí. Pokud není nainstalován až na doraz, šev se zacyklí, horní nit se začne navlékat na osu a poškodí ji a spodní nit bude vtažena do mechanismu.
 • Špatná vlákna. Zvolte cívku, na které jsou vlákna stejné tloušťky natočena na jednu stranu. Různé cívky zvyšují riziko šití a dalších chyb. U strojů Husqvarna, Podolsk, Jaguar se častěji používá levotočivé krouťáky.
 • Chybně tvarovaný raketoplán. Tuto část může opravit pouze odborný technik.

Profesionální pomoc při ladění

Mnoho zkušených švadlen si dokáže šití upravit samo. Pokud jste však se šitím na stroji teprve začali nebo jste si pořídili rozmarný stroj Pfaff či Jaguar, svěřte to zkušenému mistrovi, který se postará o řešení všech problémů s vaší technikou a zaručí výsledky.

Pokud je obtížné nastavit váš přístroj Singer nebo Chaika vlastníma rukama, obraťte se na společnost Repairano. Naši odborníci mají zkušenosti s opravami a seřizováním domácích a průmyslových šicích strojů domácích i zahraničních značek.

Mistr vám přístroj nejen seřídí a opraví, ale také vám podrobně vysvětlí pravidla péče a údržby.

V případě potřeby opravy nebo náhradních dílů vám rychle dodáme náhradní díl z našeho vlastního skladu bez prodlení a bez přeplatků.

Mají zkušenosti a kvalifikaci, aby u vás doma provedli i složité opravy v co nejkratším čase.

šicí, stroj, smyčky, spodní, nitě

Na všechny druhy prací a náhradní díly poskytujeme záruku v rozmezí 3 měsíců až 2 let v závislosti na druhu služby.

Zavolejte ještě dnes nebo kdykoli na telefonní číslo 8(495)777-19-19 nebo použijte formulář na webových stránkách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS