Šicí stroje šicí soupravy

Kde začít šít. Startovací sada pro šití

Dnes sestavíme seznam startovací sady pro začínající švadlenky. Co potřebujete koupit nebo najít doma, abyste mohli začít šít.

Co potřebujete, abyste mohli začít šít? Jaká je minimální sada?

Náš první pomocník při šití. Je to šicí stroj. Může to být tak jednoduché, s několika málo stehy. Stehy, které potřebujeme. Jedná se o rovný steh s nastavitelnou délkou stehu, klikatý steh s proměnlivou šířkou pro šití okrajů, knoflíkových dírek. A pokud ne, můžete začít tím, že se naučíte šít na našich workshopech o šicích strojích. A pokud jste připraveni na nákup, podívejte se na náš blogový příspěvek Jak vybrat šicí stroj!

Váš šicí stroj musí mít univerzální patku pro rovný steh, klikatý steh, patku pro vkládání zipu a patku pro knoflíkovou dírku a zbytek patek si můžete dokoupit později podle toho, co budete šít. Čím více šijete, tím více si uvědomujete, co se vám líbí. Šijete pletené oblečení nebo spodní prádlo, rádi šijete na zakázku nebo pro sebe a své blízké.

Potřebujeme také tyto strojové jehly: univerzální jehly, pokud šijete úplety: super strečovou jehlu a dvojitou jehlu na lemování. Jen se ujistěte, že váš počítač tuto funkci podporuje. Pokud se rozhodnete šít kabáty, budete potřebovat silnější jehly. Samostatnou podrobnou lekci o jehlách najdete na našem kanálu YouTube.

V souladu s výběrem jehel budeme potřebovat nitě. Nebudu zabíhat do podrobností, na našem školním kanálu najdete video Nitě na šití. Která volba je nejlepší??

Krejčovské nůžky. Měly by být ostré, s dlouhými čepelemi a pohodlné. Až půjdete nakupovat nůžky, vezměte si s sebou několik kousků látky různé tloušťky a vyzkoušejte je, abyste zjistili, jak nůžky stříhají, než je koupíte. A budete také potřebovat tento malý nástroj na stříhání nití, krejčovskými nůžkami se to nedělá pohodlně a nůžky nebo nůžky jsou vždy po ruce.

Centimetr. I když ještě neumíte šít oblečení na míru, centimetr je nutností. Změřte délku, zkontrolujte, zda se vzor hodí před řezáním, změřte šířku látky. Jen si občas zkontrolujte centimetr podle pravítka. Centimetrová páska má bohužel tendenci se časem roztahovat.

Ke spojení a zajištění dílů budete potřebovat kolíky. Musí mít ostrý hrot. Lepší je mít na konci plochou hlavičku, jako je tato.

A pomocí magnetu, alespoň z lednice, můžete rychle shromáždit rozptýlené špendlíky. K dispozici je také magnetický držák jehly, velmi praktický. Jednoduchá krabička na jehly se vám bude hodit i na vyndávání špendlíků během šití.

Zdá se, že jsme na nic nezapomněli. Zopakujme si to. Stroj, jehly, nitě, nůžky na šití, špendlíky na špendlíky.

Pak si můžete koupit figurínu, speciální pravítka a šablony, malé nůžky pro ruční práci, nejrůznější pomůcky pro urychlení a zlepšení kvality šití.

Potřebné minimum šicích nástrojů

Jaké nástroje jsou vhodné pro začínající šičky??

Šicí stroj

Výběr šicího stroje je nejkritičtější fází. Není třeba se bezhlavě vrhat do víru událostí a kupovat drahý model se spoustou funkcí. Důležité je, jak dobře stroj šije rovné stehy. Druhou funkcí, kterou potřebuje, je klikaté prošívání. A je dobré mít poloautomatickou knoflíkovou dírku, rukávovou plošinu a zpětný steh (funkce zpětného šití, která umožňuje zajistit nitě na začátku a na konci).

READ  Jak si vyrobit páječku vlastníma rukama

Podle recenzí zákazníků může být šicí stroj Janome 2323 skvělou volbou pro začátečníky. Dobře šije všechny látky, dokonce i silnější látky, jako je džínovina a kůže. Žádné problémy při šití úpletů, a to je velmi důležité.

Mohu také doporučit stroj nejslavnější americké firmy. Singer. K tomu se nemusím vyjadřovat. Já si například z nějakého důvodu spojuji šití se značkou Singer. Můj domácí stroj také krásně šije už 7 let a „zachytí“ většinu látek. Nikdy se nedostal do špatných rukou ani nemusel být opravován.

Žehlení při šití je stejně důležité jako kvalita šití. Pořiďte si parní žehličku.

Nůžky

Minimální počet potřebných nůžek jsou dvoje nůžky. Některé na látku, jiné na papír. A každý z nich používejte pouze k určenému účelu, jinak se čepele ztupí a nebudou dobře řezat materiál.

Na látku potřebujete krejčovské nůžky. Jejich čepele jsou rovné a rukojeti jsou nakloněné tak, aby se při řezání látka nezvedala z povrchu a vaše ruka nevyčnívala mimo rovinu řezu.

Nůžky se zářezy na čepeli, volitelný, ale velmi užitečný nástroj, a pokud si je koupíte, oceníte jejich funkci, která vám výrazně usnadní práci. Za prvé, střih na okraji těmito nůžkami vypadá pěkně. Za druhé, tato úprava zabraňuje smršťování a švy na některých tkaninách není třeba opracovávat.

Páskový metr

K měření je zapotřebí pružný metr. Měla by být označena na obou stranách (v centimetrech s milimetrovým dělením na každé straně, nikoli v palcích na zadní straně) a na obou koncích začínat nulou. V opačném případě musíte vždy najít začátek pásky.

Strojové jehly

Každý typ tkaniny vyžaduje jiný počet jehel a jiné použití. Bez nich nelze dosáhnout kvalitního šití.

Šicí jehly

Stačí dvě. Tenká na lehčí látky a silnější na středně těžké až těžké látky. Jsou potřebné pro šití a ruční šití, např. Pro šití spodního okraje sukně slepeckým stehem.

šicí, stroje, soupravy

Šicí nit

Přizpůsobeno přímo materiálu: počet jehel, barva a směs.

Vybírejte kvalitní nitě, bez skoků v tloušťce nebo uzlů. Při šití se nesmí zamotat nebo roztrhnout. Bavlna se šije bavlněnými nitěmi, syntetické tkaniny polyesterovými nitěmi, vlna a hedvábí hedvábnými tkaninami.

Fréza

Obvykle se dodává se šicím strojem. Potřebné pro stříhání knoflíkových dírek a rozešívání.

Páska

Pokud šijete podle hotových vzorů z časopisu, je třeba je přenést. K tomu můžete použít bublinkovou fólii. Nebo v případě nouze velký plastový sáček. Například zpod matrace.

K překreslení vzorů budete potřebovat pero nebo tužku. Pro obkreslení vzorů na látku si vystačíte s kouskem mýdla, který je na okrajích naostřený.

Měřicí pásmo

Krejčovský metr je velmi důležitý nástroj, bez kterého se žádný řemeslník neobejde. Použijte ji k měření vlastních rozměrů. Při koupi svinovacího metru věnujte pozornost značení. Kupujte pouze oboustrannou pásku, u které referenční čára začíná od nuly na obou koncích pásky, jinak by vás to mohlo při měření obtěžovat.

Co jsou tyto sady?

K dispozici jsou sady na výrobu různých plyšových zvířátek: veselé prasátko, pohádkový zajíc, měkká myška a pruhované koťátko. Vaše dítě si může vybrat správný vzor podle vlastních preferencí. Sada obsahuje několik kožešinových detailů, které jsou sešité dohromady, a měkké polstrování ze syntetické bavlny.

Každá sada navíc obsahuje speciální nitě, které se na hotovém výrobku neprojeví. Podrobný návod na sešívání dílků zajistí, že dítě rychle pochopí tvůrčí proces.

READ  Patka šicího stroje, jak se používá

Jaké jsou tyto sady?

K dispozici jsou sady na výrobu různých plyšových zvířátek: hravé prasátko, pohádkový králíček, měkká myška a pruhované koťátko. Dítě si může vybrat ten, který mu vyhovuje, v závislosti na jeho preferencích. Sada obsahuje několik kusů kožešin, které jsou sešité dohromady, a měkké polstrování ze syntetické bavlny.

Každá sada se dodává také se speciálními nitěmi, které jsou na hotovém výrobku zcela neviditelné. Díky podrobným pokynům, jak šít detaily, vaše dítě rychle pochopí zvláštnosti tvůrčího procesu.

Šicí soupravy

Sada obsahuje: barevné nitě na šití, knoflíky. 2 ks., tlačítka. 4 ks., ruční jehly.2 ks., Stringer. 1 ks., nůžky, zavírací špendlíky. 2 ks., zavírací špendlík. 2 ks.

Sada obsahuje: barevné šicí nitě, knoflíky. 2 ks., tlačítka. 4 ks., ruční jehly.3 ks., jehlovka. 1 ks., nůžky, zavírací špendlíky. 4 ks., zavírací špendlík. 2 ks.

Sada obsahuje: nitě, knoflíky, knoflíky, jehly, ruční jehly v plastové krabičce, ráčnu na nitě, nůžky, spínací špendlíky, spínací špendlík.

Obsahuje: nitě, knoflíky, knoflíky, jehly, ruční jehly v plastové krabičce, ráčnu na nitě, nůžky, zavírací špendlíky, špendlíky na připínání.

Sada obsahuje: barevné nitě na šití, knoflíky. 2 ks., tlačítka. 4 kusy., ruční jehly.3 ks., jehlovka. 1 ks., Nůžky, zavírací špendlíky. 4 ks., zavírací špendlík. 2ks.

Sada obsahuje: barevné šicí nitě, knoflíky. 2 ks., tlačítka. 4 ks., ručně vyráběné jehly.3 ks., držák jehlové tyče. 1 ks., nůžky, zavírací špendlíky. 4 ks., zavírací špendlíky. 2 ks.

Sada obsahuje: nitě, knoflíky, knoflíky, ruční jehly v plastové krabičce, ráčnu na nitě, nůžky, spínací špendlíky, spínací špendlík.

Opravárenská sada je nepostradatelná na cestách i v každé domácnosti. Ideální nástroj pro šití a opravy oděvů. Pouzdro na zip obsahuje: nůžky píst na pozlátko centimetrový náprstek špendlíky košilové knoflíky 12 cívek nití

Sada na opravu na každé cestě a v každé domácnosti. Ideální pomocník pro šití a opravy oděvů. Krásná kovová krabička obsahuje: Jehly pro ruční šití 9ks. Nůžky metr průchodka ripper plastový náprstek kolíčky krejčovská hlava 6ks. Bezpečnostní kolík 6ks. Knoflíky na košili 6ks. Kovový navlékač knoflíkových dírek 6 párů 12 cívek po 15 yarech. Polyesterová nit

Sada obsahuje: vyšívání. 1ks; Šicí cívky. Strojové nůžky. 5ks; Různé typy závitů. 15 tun; Jehly na propichování „koulí. 8 ks; bezpečnostní kolík. 5ks; svinovací metr. 1ks; nůžky. 1ks; rýhovací nástroj. 1ks; Náprstek-1ks; Šejkr na nitě. 1ks; Knoflíkové uzávěry. 2 ks háčků na kalhoty. 2 páry; Háčky na šaty. 2 páry;Upevnění jehly pro šití. 1ks; kleště. 1ks; Šicí jehla. 1 ks; pletací háček 1 ks.75 mm. 1 ks; pletací háček 1 ks.00 mm. 1ks; Ručně vyráběné jehly na šití. 30ks; Ruční jehly na zapošívání. 5 ks.

U nezaplacených objednávek je cena zboží rezervována a platí do konce pracovního dne (podle MSC). Rezervace je potvrzena zaplacením objednávky.

Převod můžete potvrdit zasláním platebního příkazu s označením banky manažerovi. Okamžitý vklad přes Robokassa.

Pokud platbu neobdržíte v den vystavení faktury. Nemůžeme zaručit cenu položky nebo její rezervu.

Magnet nebo magnetická deska

Když jsem ve víru dění, jsem jako meteorit a nemám čas uklízet. Proto začínám uklízet své pracoviště až po dokončení šití, aniž bych se při tom rozptylovala. Abych se vyhnula nepříjemné situaci, kdy se píchnu špendlíkem, který spadl na podlahu, sbírám všechny rozházené drobnosti pomocí magnetu.

šicí, stroje, soupravy

Mimochodem, vhodnou magnetickou destičku seženu v obchodě pro kutily, je vhodná na šrouby a vruty, ale hodí se i na zavírací špendlíky

READ  Může fotoepilátor odstranit chloupky?

Co potřebujete k šití

Pokud jste se rozhodli začít šít, první, co byste si měli pořídit, je základní sada šicích nástrojů, které vám šití co nejvíce usnadní a znepříjemní. Pokud se vám podaří zásobit se těmito předměty pro šicí činnost, výsledek bude krásnější a práci zvládnete mnohem rychleji a lépe.

Bez něj se nebudete moci změřit nebo provést potřebná měření na látce. Někdy můžete potřebovat metr, který je velmi užitečný pro měření na látce.

Nejjednodušší způsob, jak získat hotový vzor, je okopírovat ho z časopisu o šití, který nabízí speciálně připravené vzory v několika velikostech. Takové vzory mohou používat dívky, jejichž postavy se shodují s velikostmi nabízenými v časopisech o šití.

Krejčovská pastelka potřebná k překreslení vzoru na látku. Pro bílé látky potřebujete barevnou křídu a pro ostatní barvy bílou. Pokud pastelku nenajdete, můžete ji snadno nahradit tenkou kostkou mýdla.

Značkovač se používá k označování při šití a vyšívání patchworku. Nakreslený pruh zmizí přibližně po 24 hodinách.

Potřebné pro šití, je lepší koupit 30-100 najednou.

Obyčejné nůžky nejsou vhodné pro práci s různými materiály, takže si budete muset koupit nůžky na míru, nejlépe s laserovým ostřením.

Vyšívací nit ve všech barvách duhy, nejen v černé a bílé. A různé tloušťky pro různé tkaniny.

Jehly a jehlice Sada jehel různých tlouštěk a délek vám umožní snadnou práci s jakýmkoli typem látky.

Cívky

Nezbytná výbava při šití, protože chyby se občas stávají a je třeba je pěkně a přehledně opravit.

11.Šicí stroj Nyní si na trhu můžete koupit jakýkoli stroj, který bude stát tolik, kolik programů provádějí a jak jsou ovládány. Můžete pracovat i s obyčejným elektrickým strojem, který umí šít dopředu, dozadu a klikatě, ale souhlasíte s tím, že se strojem, který toho umí více, můžete při šití realizovat spoustu nápadů. V dnešní době pracuje jen málo lidí, kteří používají ruční psací stroj, ale i oni mají své místo v práci. Ruční šití se nedá srovnávat se strojovým, pokud nejste řemeslník s dlouholetými zkušenostmi.

Chcete-li se dozvědět, jak si vybrat šicí stroj, podívejte se na užitečného průvodce.

S podložkou pod šicí stroj bude váš šicí stroj vždy stabilně stát na jakémkoli povrchu a nebude budit vaše sousedy ani při intenzivním šití, protože tlumí vibrace vycházející ze stroje při šití vysokou rychlostí.

Jsou potřebné pro některé druhy šití (šití kůže, šití šátků na oči atd.).).

Jehly jsou velmi často mimo provoz, takže je třeba mít vždy několik kusů různých šířek. Šicí jehla na kůži může být užitečná. (Viz. Článek o šicích jehlách zde )

Overlock. Užitečný pro ořezání okrajů, zabránění odlupování nití a zamezení jejich zkrabatění. Rady pro výběr overlocku naleznete v části „Užitečné“

Žehlička a žehlicí prkno

Po ušití oděvu nebo při vystřihování kousků použijte žehličku, nejlépe s vertikálním rozmrazováním, nebo použijte napařovač oděvů či parní generátor. Pro pohodlnější žehlení a napařování je zapotřebí žehlicí prkno.

1 7. Šroubováky Potřebné pro správné nastavení šicího stroje a overlocku, výměnu šicích patek, možnost mazání stroje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS