Čím opravit naštípnutou varnou desku?

Jak odstranit naštípnutý sporák?

Postup práce s touto kosmetikou je poměrně jednoduchý. Vyčistěte od nečistot „postižené“ místo, odmastěte kyselinou, alkoholem, lakovým benzínem, vysušte. Obsah nádobky s rozprašovačem protřepejte a štětcem naneste na trhlinu. Nechte výrobek schnout 24 hodin a je jako nový!

Používání hrnců s tlustým nebo nerovným dnem a hliníkového nádobí nejen snižuje účinnost sklokeramické varné desky, ale může také způsobit viditelné stopy na jejím povrchu. Vzhled varné desky může poškodit také roztavený plast a cukr.

Příčiny poškození varné desky

Varné desky (plynové, elektrické, indukční) jsou vyrobeny ze sklokeramiky nebo tvrzeného skla. Oba materiály se při nárazu poškodí, první se roztříští, druhý praskne.

Poškození povrchu způsobené nesprávným používáním spotřebiče:

 • Náhlý a silný náraz těžkým předmětem (např. plnou pánví) způsobí odštěpení, které způsobí praskliny. Tento typ poškození je u sklokeramiky běžný.
 • Proražení panelu ostrým nástrojem (nožem).
 • Pokud je varná deska v provozu na plný výkon a zůstane zapnutá příliš dlouho, sklo se přehřeje a praskne a rozšíří se po celé ploše.
 • Když se jídlo připravuje na neočištěné, lepkavé plotýnce, teplo způsobuje, že se nádobí přilepí k povlaku. Je možné ji odtrhnout pouze kouskem sklokeramické hlíny.
 • Ujetý a spálený džem se z panelu obtížně odstraňuje. Cukr proniká do struktury sklokeramického povrchu. Při čištění nečistot dochází k jejich poškození a odštípnutí.

Poškození může být způsobeno nesprávnou instalací domácích spotřebičů. vysoké namáhání způsobí rozbití varné desky;. poškodí vzhled spotřebiče;. praskne nebo se odštípne varná deska. Ve středu povrchu se vytvářejí trhliny, které se rozšiřují do rohů.

Jakékoli poškození povrchu:

 • vést k poruše stroje;
 • uniká jimi teplý vzduch;
 • Tvorba trhlin pokračuje a celý povrch se rozpadá;
 • kazí vzhled spotřebiče;
 • Nebezpečné. hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Blok: 2/5 | Počet znaků: 1475

Zde je návod krok za krokem: Jak si sami opravit prasklou nebo odštípnutou varnou desku?

 • Silikátové lepidlo.
 • Křemík.
 • Obdélníkové kousky skla o rozměrech přibližně 4 x 9 cm.
 • Epoxidová pryskyřice.
 • Gumová stěrka.
 • Hliníkový plech, velikost podle velikosti trhliny.
opravit, varnou, desku
 • Panel je třeba sejmout a otřít odmašťovacím prostředkem.
 • Celá délka trhliny by měla být namazána silikátovým lepidlem.

Hliníková deska pod odštípnutým sklem

Spotřebiče se skleněnými varnými deskami vyžadují zvláštní péči. Při nesprávném používání spotřebiče může dojít k poškrábání varné desky.

 • Roztok jedlé sody a vody na měkkém hadříku se pak rozetře krouživými pohyby. Poté zbytky otřete do sucha papírovou utěrkou. Směs nesmí být suchá, jinak by při odstraňování škrábanců vznikly na povrchu další vady. Před ošetřením vždy odpojte spotřebič od elektrické sítě.

Pokud se vyskytnou závažnější závady, je nejlepší obrátit se na kvalifikovaného technika. Doporučujeme zkontrolovat záruční dobu, pokud ještě neuplynula, vyfotografovat poškození a zavolat do servisního střediska:

opravit, varnou, desku
 • Je třeba přivolat opraváře, který provede důkladnou prohlídku a zjistí, zda lze povrch opravit.
 • Pokud ještě neuplynula záruční doba, musí být povrch odebrán ke kontrole, aby se zjistila příčina poškození.
 • Pokud se ukáže, že se jedná o výrobní vadu, je výrobce povinen vyměnit sklokeramický prvek nebo celou varnou desku.
 • Když záruka přestane platit, měli byste navštívit servisní středisko nebo opravnu.

koupil varnou desku (indukční varná deska s dotykovým ovládáním siemens eh645fe17e/01) z náhodného nárazu s šálkem. sklo se roztříštilo v oficiálních službách tloklo jsou připraveny prodat pouze spolu se službou (instalace na místě) je téměř jako nový panel

READ  Lze hrnec vložit do trouby

KDE objednat podobné sklo (vyměním ho sám)

P.S. Samotné sklo je označeno „schott ceran 9000782808“

Problémy: 1.Kdo bude prodávat sklo?? Sotva sklárna. takže je snazší jít do služby 2.K jeho nahrazení potřebujete dovednosti. A v servisu, i když drahé, ale dostanete záruku.

matan napsal : Kde si mohu objednat podobné sklo?

Nikde. Zásadou společnosti je prodávat náhradní díly, které lze nahradit pouze prací. Bez práce mohou prodat například poličku na ledničku. Nelegální, vnucování placené služby, ale zatím nikdo nepodal žalobu, takže to bude pokračovat.

Psi: nezapomněli do služby zahrnout diagnostiku, že??

matan napsal: KDE si mohu objednat podobné sklo (vyměním ho sám)

Pokud se jedná o běžné obdélníkové sklo bez vložek, objednejte si v prodejně skla kalené sklo podle vzorku, zkoste a vyleštěte hrany.

Použijte černou termo barvu (pro krby), kterou natřete spodní část a vyplňte okna pro senzory apod. Senzor přelepíte lepicí páskou. Natřete štětcem několik vrstev. Termosenzorová pasta KTP-8. Na původním panelu odtrhněte veškerý hardware. Existuje šance na jeho obnovení. Můžete napsat vše, co chcete v bílé tepelné barvy, a to i khokhloma. Jistě, ale pokud chcete ušetřit peníze. Samotné sklo je levné.

Na sporák mi spadl hrnek. V místě, kde jsou palačinky, jsou kulaté vložky vyrobeny z tvrzeného skla a samotné víko je z obyčejného skla. A tyto vložky jsou orámovány metličkou z nerezové oceli, metlička je ohnutá, je na ní důlek. Sklo je v pořádku.

Stupa napsal: Pokud je to jen obyčejné obdélníkové sklo bez vložek, pak si objednejte v prodejně skla vzorek kaleného skla, zkosení, vyleštění hran.

To je hloupá rada. Už jsem vám dal odkaz na rozdíl mezi skleněnými a sklokeramickými varnými deskami. zajišťuje, že se tvrzené sklo při zahřívání na pánvi neroztříští na malé kostičky? Pokud ho budu vyměňovat, mělo by to být žáruvzdorné křemenné sklo.

IMHO. nový panel. Nebo si na AVITO kupte panel s mrtvým kováním „na náhradní díly“. ale hledat.

Je to opravdu děsivé, sklo zde vybuchuje a dát sklo, které je vyrobeno v továrně, mi nepřipadá jako řešení.

BV napsal: Dáváš hloupé rady. Rozdíl mezi sklokeramickými a vitrážovými varnými deskami jsem vám již uvedl. Zaručuje, že se tvrzené sklo při zahřívání na pánvi neroztříští na malé kostičky? Pokud je nutné jej vyměnit, musí být z tepelně odolného křemenného skla.

Průvodce krok za krokem: Jak opravit prasklou nebo odštípnutou varnou desku svépomocí.

 • Silikátové lepidlo.
 • Silikon.
 • Obdélníkové kousky skla, cca 4×9 cm.
 • Epoxidová pryskyřice.
 • Gumová stěrka.
 • Hliníkový plech, velikost podle velikosti trhliny.
 • Panel je třeba vyjmout a otřít odmašťovacím prostředkem.
 • Natřete celou délku trhliny vápenným tmelem.

Hliníková deska pod čipem

Spotřebiče se skleněnou varnou deskou vyžadují zvláštní péči. Při nedodržení návodu k obsluze by se na desce mohly objevit škrábance.

 • Roztok jedlé sody a vody na měkkém hadříku se krouživými pohyby rozetře. Poté ji otřete do sucha papírovou utěrkou. Směs by neměla být suchá, jinak by při odstraňování škrábanců vznikly na povrchu další vady. Před zahájením práce vždy odpojte spotřebič od elektrické sítě.

Pokud se vyskytnou závažnější závady, je nejlepší přivolat kvalifikovaného technika. Doporučujeme zkontrolovat záruční dobu; pokud ještě neuplynula, vyfoťte poškození a zavolejte do servisního střediska:

 • Je třeba přivolat opraváře, který povrch zkontroluje a posoudí, zda jej lze opravit.
 • Pokud ještě neuplynula záruční doba, musí být povrch odebrán ke kontrole, aby se zjistila příčina poškození.
 • Pokud se jedná o výrobní vadu, je výrobce povinen vyměnit sklokeramický prvek nebo celou varnou desku.
 • Když záruka přestane platit, navštivte servisní středisko nebo opravnu.
opravit, varnou, desku

koupil varnou desku (indukční deska s dotykovým ovládáním siemens eh645fe17e/01) z náhodného nárazu s šálkem. sklo roztříštěné v oficiálních službách jsou připraveny prodat pouze spolu se službou (instalace na místě) je téměř jako nový panel

READ  Jaký je rozdíl mezi mixérem a mixérem?

KDE si mohu objednat podobné sklo (vyměním si ho sám)

P.S. Samotné sklo je označeno „schott ceran 9000782808“

Problém: 1.Kdo vám prodá sklenici?? Téměř žádná sklárna. takže je snazší ji obsluhovat 2.K jeho nahrazení potřebujete dovednosti. A v servisu, i když je drahý, dostanete záruku.

matan napsal: KDE se dá podobné sklo objednat?

Nikde. Zásadou společnosti je prodávat díl, jehož výměna vyžaduje otevření zařízení, pouze s prací. Bez práce vám mohou prodat například poličku do lednice. Nelegální, vnucování placené služby, ale zatím nikdo nepodal žalobu, takže to bude pokračovat.

PysSy: Služba nezapomněla zahrnout diagnózu, že ano?

matan napsal : KDE si mohu objednat podobné sklo (vyměním si ho sám)

Pokud je k dispozici jen obyčejné obdélníkové sklo bez vložek, pak si objednejte na sklárně na vzorku kalené sklo, zkosené, leštěné hrany.

Použijte černou termo barvu (pro krby) na nátěr všeho pod ní, oken pro senzory atd. Senzor přelepíte lepicí páskou. Použijte štětec a naneste několik vrstev. Termosenzorová pasta KTP-8. Z původního panelu odlepíte veškerý hardware. Je tu šance na opravu. Můžete použít libovolné značky v bílé tepelné barvě, dokonce i v hologramu. Je to otrava, ale pokud chcete ušetřit nějaké peníze Samotné sklo je levné.

Na sporák mi spadl hrnek. Samotné palačinky jsou kulaté vložky z tvrzeného skla a samotné víko je vyrobeno z obyčejného skla. A tyto vložky jsou orámovány metličkou z nerezové oceli, metlička je ohnutá a je na ní důlek. Sklo je neporušené.

Pokud se jedná o obyčejné obdélníkové sklo bez vložek, objednejte si kalené sklo se zkosenými a leštěnými hranami ve sklárně.

To je hloupá rada. Už jsem vám dal odkaz na rozdíl mezi skleněnými a sklokeramickými varnými deskami. Můžete zaručit, že se tvrzené sklo při zahřívání pánve neroztříští na malé kostičky?? Pokud jej musíte vyměnit, potřebujete žáruvzdorné křemenné sklo.

IMHO. nová varná deska. Nebo si na AVITO kupte panel s mrtvým kováním „na náhradní díly“. ale hledejte.

Je to opravdu děsivé, sklo tu vybuchuje a dát tam sklo, které je vyrobeno v továrně, mi nepřipadá jako řešení.

BV napsal: Hloupá rada. Už jsem vám dal odkaz na rozdíl mezi skleněnými a sklokeramickými varnými deskami. Zaručuje, že se tvrzené sklo při zahřívání pánví neroztříští na drobné kostičky? Pokud jej musíte vyměnit, potřebujete tepelně odolné křemenné sklo.

Vlastnosti sklokeramických varných desek

Jedním z nejnovějších pokroků v oblasti sporáků jsou elektrické varné desky s hladkým skleněným povrchem a vyznačenými varnými zónami. Sklokeramické varné desky Vitro jsou dražší než běžné elektrické varné desky, ale jejich vysoká cena je kompenzována nižšími náklady na energii při provozu.

Kromě toho mají sklokeramické varné desky oproti běžným elektrickým deskám řadu výhod:

 • Nízká setrvačnost. Sklokeramická varná plocha se rychle zahřívá a stejně rychle se ochlazuje, když změníte intenzitu ohřevu, takže se velmi snadno ovládá.
 • Vysoká účinnost. Prakticky nedochází k horizontálnímu přenosu tepla z varných zón, takže veškerá energie se spotřebuje na ohřev nádobí.
 • Flexibilní nastavení. Mnoho varných desek nabízí možnost změny velikosti a tvaru varné zóny, což umožňuje rovnoměrný ohřev různých typů nestandardního nádobí. K dispozici mohou být také režimy automatického vypnutí a vypnutí.

Podívejte se na článek Jak vyrobit nové mýdlo z mýdlového odpadu

Co dělat, když se objeví praskliny nebo škrábance??

Chcete-li se zbavit nepříjemnosti, jako je velký třísek nebo prasklina, je bezpečnější vyměnit varnou desku za novou. Nechte to tak, jak to je. také není vhodnou volbou, protože je narušena integrita spotřebiče a tříska se může změnit ve velkou trhlinu. Lepení panelu vlastníma rukama je nejekonomičtější způsob, jak to udělat. Budete potřebovat materiál, který udrží sklokeramickou desku pevnou, zabrání dalšímu šíření trhlin a odolá vysokým teplotám.

 • Silikátové lepidlo.
 • Křemík.
 • Obdélníkové skleněné odřezky, cca 4 x 9 cm.
 • Epoxidová pryskyřice.
 • Gumová stěrka.
 • Hliníková deska o velikosti odpovídající velikosti škrábance.
READ  Jak používat indukční varnou desku Hotpoint ariston

Postup:

Hliníková deska umístěná pod odštípnutým povrchem

Jak odstranit škrábance z povrchu desky

Spotřebiče se skleněnou varnou deskou vyžadují zvláštní péči. Při nesprávné obsluze spotřebiče může dojít k poškrábání varné desky.

Těmito metodami můžete odstranit škrábance z povrchu:

Pokud se objeví závažnější závady, je nejlepší nechat poškození opravit kvalifikovaným technikem. Doporučujeme zkontrolovat záruční dobu, pokud ještě neuplynula, je třeba poškození vyfotografovat a zavolat do servisního střediska:

 • Do domu bude muset být přivolán opravář, který provede kontrolu a rozhodne, zda je povrch opravitelný.
 • Pokud ještě neuplynula záruční doba, musí být povrch odebrán k odbornému zkoumání, aby se zjistila příčina destruktivního účinku.
 • Pokud se ukáže, že se jedná o výrobní vadu, je výrobce povinen vyměnit sklokeramický prvek nebo celou varnou desku.
 • Když záruka přestane platit, měli byste navštívit servisní středisko nebo opravnu.

Lze sklo vyměnit svépomocí

Tuto otázku kladou uživatelé poměrně často, zejména poté, co jim byla sdělena cena opravy. Cena je skutečně vysoká, ale toto je jeden z případů, kdy je lepší nešetřit a využít pomoci odborníka, abyste se vyhnuli dalším nákladům. Pokus o opravu varné desky svépomocí může být obtížný z několika důvodů:

 • Najít správné značkové sklo pro vaši varnou desku je nemožné bez kontaktu s výrobcem spotřebiče. Běžné žáruvzdorné sklo není pro varnou desku vhodné, protože není určeno pro bodové rozložení teploty, které je charakteristické pro indukční varné desky. Tvrzené sklo nejen praská, ale může se během používání rozbít na více kusů. Lze používat pouze originální sklokeramické varné desky. Někdy můžete najít vhodné sklo z druhé ruky na inzerovaných webových stránkách. Jeho použití je levnější a méně riskantní. ale nemáte žádnou záruku, že nepraskne stejně jako ten předchozí? Varné desky prodávané na náhradní díly jsou pravděpodobně vystaveny velkému namáhání a mikropoškození, které brzy povede k opětovné výměně skla.
 • K výměně sklokeramické varné desky jsou zapotřebí speciální dovednosti, znalosti a nástroje. Bez speciálního školení, kvalifikace a zkušeností je možné při demontáži varné desky poškodit její části, i když se seznam prací může zdát jednoduchý. Pokud je sklo indukční varné desky poškozené, je nejlepší zavolat zkušeného a spolehlivého technika. Pouze profesionální řemeslník dokáže odvést práci ve špičkové kvalitě a v co nejkratší době.

Výhody kvalifikované opravy varných desek:

 • Možnost vzdáleného volání, rychlé reakce a provedení diagnostiky a opravy v čase, který vám vyhovuje.
 • Bohaté zkušenosti našich řemeslníků, dostupnost speciálního nářadí, vybavení a dovedností.
 • Poskytování pouze originálních značkových náhradních dílů a komponentů přímo od výrobce.
 • Dlouhá záruka na náhradní díly a provedené práce. Pokud technik rozbije náhradní díl, bude mu během záruční doby bezplatně vyměněn.

Oprava indukční desky

Sporáky se sklokeramickými varnými deskami jsou oblíbené: mají indikátory tepla, snadno se používají a snadno se udržují. Vady, jako jsou praskliny a škrábance, jsou však často důsledkem silného mechanického poškození nebo dlouhodobého působení tepla. Rozsah poškození může být různý, od slabé praskliny až po praskliny pokrývající celou plochu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS