Indesit wisl 85 chybové kódy

Proč blikají všechny ukazatele na pračce Indesit??

„Chytrá technologie pračky umožňuje nejen prát a sušit, ale také hlásit závady. Je pravda, že se o tom člověk dozví, až když se něco stane. LED světla jsou hlavním způsobem informování.

Proč blikají všechny kontrolky na pračce?? Poruchy jsou způsobeny nesprávnými režimy nebo častěji poruchami. Porucha je s největší pravděpodobností způsobena elektronickým modulem (deskou). Ve skutečnosti se jedná o mozek pračky Indesit, protože tento modul řídí všechny hlavní součásti. Pokud tedy signály neprojdou přes desku, proces se okamžitě zastaví a kontrolky na hlavním panelu blikají.

Nejzranitelnějšími místy na elektronické desce jsou kondenzátory. Vyhoří, když je pračka v provozu. Někdy může dojít k poškození spojovacích kolíků. Výsledkem je automatické zablokování. Pro obnovení provozu je třeba zavolat servisního technika nebo se vybavit znalostmi pro vlastní opravu stroje.

Pokud jste šikovní s páječkou, můžete kondenzátory v elektronickém modulu vyměnit sami.Viz také. Jak vybrat stabilizátor pro automatickou pračku

Seznam informačních kódů a jejich dešifrování

Vzhledem k tomu, že pračky Indesit a Ariston vyrábí stejná společnost, jsou jejich kódy prakticky totožné. Od roku 2008 jsou obě značky založeny na moderní platformě Arcadia, díky níž byl zdokonalen autodiagnostický systém. Existuje celkem devatenáct kódů povědomí o značce Indesit, které se týkají poruch strojů. Podívejme se na každou z nich podrobněji.

Informační kód F01 označuje problém s elektromotorem. Pračka se sušičkou generuje tuto chybu, pokud je spojení mezi řídicí jednotkou a motorem pračky se sušičkou vadné. Možných příčin je několik: zkrat, vadný tyristor, rozbitý motor, nízké napětí atd. п.

Buben se obvykle neotáčí a spotřebič nespustí zvolený prací program. Chcete-li chybu F01 odstranit sami, ujistěte se, že je síťové napětí dostatečné pro provoz spotřebiče (nad 200 V), a zkontrolujte neporušenost kabelu a zástrčky a také zásuvky, do které je pračka připojena. Můžete zkusit vypnout napájení systému a po 10-15 minutách jej znovu zapnout.

Závažnější závady, jako je opotřebované vinutí motoru, kartáče nebo vadný tyristor, musí odstranit odborník.

F02 je také spojena s vadným motorem. Může být vadný tachogenerátor (snímač otáček) a motor může být zaseknutý. Problém může být také v řídicí desce.

Tachosenzor monitoruje otáčky motoru

Závada je navenek signalizována tím, že se buben pračky se sušičkou netočí. Problém není možné vyřešit svépomocí. motor a tachogenerátor by měl zkontrolovat odborný technik a díly vyměnit.

Na displeji se zobrazí F03 a teplotní čidlo je vadné. Příčinou poruchy je, že pračka není schopna ohřát vodu a prací cyklus se na začátku přeruší. Problém můžete vyřešit sami kontrolou kontaktů snímače a jejich opravou, pokud jsou poškozené. Pokud spotřebič vyžaduje výměnu, měli byste zavolat odborníka.

Poruchy F04 a F07 signalizují chybu v přívodu vody do bubnu: spotřebič již nemůže získat dostatek vody nebo ji nezíská vůbec. Problém s tekoucí vodou může nastat, pokud je vadný přívodní ventil, pokud v přívodu vody není voda nebo pokud je vadný snímač hladiny vody (pressostat). Ucpaná přívodní hadice nebo filtr mohou také způsobit kódy F04 nebo F07.

Pokud se zobrazí chybové hlášení, můžete zkontrolovat přívod vody, vyjmout přívodní hadici a zkontrolovat, zda není ucpaný přívodní filtr. U pressostatu nejprve zkontrolujte zapojení a průchodnost hadice. Pokud nejste schopni závadu odstranit sami, zavolejte servisního technika.

Chybové hlášení F05 signalizuje problém s výstupem vody. Příčinou špatného nebo žádného odvodnění může být porucha čerpadla, ucpaná vypouštěcí hadice nebo filtr, někdy je ucpaný samotný odvodňovací systém.

Příčinou špatného odtoku vody může být ucpání odtokového filtru

K chybě obvykle dochází ve fázích oplachování a vypouštění. Spotřebič se zastaví a v bubnu zůstane voda. Před diagnostikou závady proveďte nouzové vypouštění vody pomocí speciální trysky nebo vypouštěcí hadice.

Vypouštěcí filtr chrání čerpadlo před cizími tělesy v bubnu. Výrobci praček doporučují, abyste je pravidelně čistili. Pokud se na displeji pračky se sušičkou zobrazí chybový kód F05, zkontrolujte nejprve, zda není ucpaný filtr, hadice a její připojení k odvodňovacímu systému. Pokud je vypouštěcí čerpadlo poškozené a v řídicím modulu jsou závady, je vhodné zavolat odborníka.

Pokud se na displeji zobrazí kód F06, znamená to, že ovládací tlačítka pračky nefungují správně. Stroj nereaguje na příkazy zadané z ovládacího panelu.

V případě takové závady můžete samostatně zkontrolovat kontakty všech ovládacích tlačítek a také se ujistit, že jsou spotřebiče zapojeny do sítě a že zásuvka a napájecí kabel správně fungují.

Chybové hlášení F08 označuje závadu topného tělesa, části pračky se sušičkou, která je zodpovědná za ohřev vody. Pokud se rozbije, voda se neohřeje na teplotu potřebnou pro prací program a proces praní není dokončen.

READ  Jak správně nainstalovat věšák na ručníky v koupelně

Topné těleso v pračce často selhává kvůli usazeninám vodního kamene

Topné těleso se nejčastěji porouchá v důsledku přehřátí, např. když se na povrchu topného tělesa objeví zbytky vápna. Abyste tomu předešli, měli byste při praní používat změkčovač vody a pravidelně odstraňovat vodní kámen z vnitřku pračky, například pomocí kyseliny citronové.

Informační kód F09 označuje chybu v paměti řídicího modulu pračky se sušičkou. K odstranění závady je třeba přeflashovat „mozek“ přístroje. Můžete také zkusit spotřebič vypnout a znovu zapnout přibližně po 10 až 15 minutách.

Chyba F10 způsobená nesprávným příjmem vody, ale v tomto případě se mytí zastaví, když je nádrž plná. Nejčastěji je to způsobeno vadným presostatem, který nedokáže správně detekovat hladinu vody.

Světla blikají, ale stroj se nezapne

Pračka Indesit, stejně jako ostatní spotřebiče, provádí různé prací programy prostřednictvím řídicí jednotky. Elektronický modul je mozkem stroje, což je deska s plošnými spoji, na které jsou umístěny tranzistory a mikroobvody. Pokud blikají všechny kontrolky LED a stroj se nezapne, mohlo dojít k poruše řídicí jednotky.

To může být způsobeno vodou na desce plošných spojů, oxidací kontaktů nebo poškozením kondenzátorů. Pro někoho, kdo se vyzná v mikroobvodech a umí dobře zacházet s pájkou, není oprava takové poruchy žádný problém. Pokud desku nelze opravit vlastními silami, bude nutné vyměnit celou řídicí jednotku.

Pokud je topné těleso spálené, stroj se nespustí. Topné těleso je jednou z nejdůležitějších součástí pračky. Bez něj se ohřev vody a automatické sušení neobejdou. Topné těleso je třeba zkontrolovat multimetrem a v případě potřeby vyměnit za nové.

Elektromotor je hlavní hnací silou pračky. Právě toto zařízení je zodpovědné za otáčení bubnu, a pokud je rozbité, spotřebič přestane fungovat a všechny indikátory budou blikat. Elektromotory se naštěstí porouchávají velmi zřídka. Někteří výrobci zaručují desetiletý nepřetržitý provoz svých motorů s přímým pohonem. Proto je nejlepší se s takovou závadou ihned obrátit na servisní středisko, kde vám provedou kvalitní opravu nebo nový elektromotor.

Jednou z častých závad, kdy blikají všechny kontrolky současně, je ucpání vypouštěcího čerpadla. což způsobí poškození čerpadla. V tomto případě je třeba vyčistit oběžné kolo čerpadla od vlasů, chlupů, žmolků z tkaniny a čerpadlo je třeba vyměnit.

Pokud při zapnutí pračky blikají kontrolky LED, nerozčilujte se příliš. Koneckonců, porucha může být zcela zanedbatelná a nevyžaduje velkou finanční investici.

Pokud je kód chyby pračky Indesit F01, vypíše se

F01. není napětí. zkrat v elektrickém obvodu. Tato porucha je nejčastěji způsobena opotřebením kabeláže motoru.

Tento problém se nejčastěji vyskytuje u starých strojů, které se používají nepřetržitě, nebo u strojů, které byly používány nedbale.

Při F01 se signál z řídicího modulu nepřenáší do bubnu a mycí proces neprobíhá. Pračku nelze používat bez odstranění příčiny poruchy.

Pračka Indesit se po praní zastaví a neodstředí prádlo? Podívejte se na video a zjistěte, jak tuto závadu vyřešit (chybový kód F08. topné těleso je na těle pračky se sušičkou proražené):

O autorovi:

Inženýr elektronik s dlouholetou praxí. Již několik let organizuje opravy domácích spotřebičů, včetně praček. Miluje sportovní rybolov, jachting a cestování.

Nalezena chyba? Zvýrazněte ji a stiskněte tlačítka:

V pračce se používají různé druhy kuliček. Antistatické látky zabrání tomu, aby se látka po praní přilepila k tělu, kuličky se speciálními smyčkami „rozčešou“ žmolky a zabrání jejich vzniku a silikonové nopky nedovolí, aby se při praní svrchních oděvů tvořily hromádky.

Pračky mají něco společného s původem výrazu „praní špinavých peněz“. Ve 30. letech 20. století používali američtí gangsteři síť prádelen jako zástěrku pro své nelegální aktivity. Vydávali výnosy z trestné činnosti za výnosy z praní prádla a proměnili „špinavé“ peníze v „čisté“.

První oficiálně patentovaná pračka byla vyrobena ze dřeva a představovala krabici s rámem z poloviny naplněným dřevěnými kuličkami. Uvnitř byly vloženy prací hadry a prací prostředek a pákou se pohybovalo rámem, čímž se pohybovaly koule a praly hadry.

V 19. století zabralo mytí dámských toalet spoustu času. Šaty byly předem rozstříhány, pak se každá část prala a sušila zvlášť, aby se látka nezkroutila. Po vyprání byly šaty opět sešity.

Podle historie se do bubnu pračky dostalo kotě, které se z pračky dostalo živé a zdravé po plném pracím cyklu na programu „Vlněné prádlo“. Jedinou nepříjemností pro domácího mazlíčka byla alergie na prací prostředek.

Astronauti na oběžné dráze Země řeší problém se špinavým oblečením originálním způsobem. Oblečení je shozeno z vesmírné lodi a shoří v horních vrstvách atmosféry.

Pračky s funkcí „Bez žehlení“ nebo „Snadné žehlení“ mohou prát prádlo s velmi malým pomačkáním. Toho se dosáhne velmi jemným, pomalým odstřeďováním s dlouhými přestávkami, přičemž v nádrži je jen malé množství vody.

indesit, chybové, kódy

Obyčejný plastový sáček se může hodit na mytí drobných předmětů na cestách nebo v hotelu. Ponožky nebo punčocháče se hnětou v uzlíkovém sáčku spolu s vodou a trochou pracího prostředku. Předem namočte a perte tímto způsobem, aniž byste poškodili tkaninu nebo vyplýtvali velké množství pracího prostředku a vody.

READ  Jak vymazat chybové kódy kazetové klimatizace Ballu

Pro „svobodné mládence“ je tu pračka. Prádlo není třeba po vyprání žehlit! Jde o to, že zařízení nemá buben: některé věci mohou být umístěny uvnitř kontejneru přímo na ramínkách (například bundy a košile) a menší předměty (například spodní prádlo a ponožky). na speciálních policích.

Pokud je pračka vybavena displejem na přístrojové desce. kód poruchy se zobrazí okamžitě.

Poruchové kódy praček Indesit a Ariston

Řídicí tyristor motoru je zkratovaný. Ujistěte se, že na J9 není vlhkost, která by mohla zkratovat příslušné kolíky

Motor je zablokován, obvod tachogenerátoru je otevřený nebo zkratovaný. Zkontrolujte, zda není motor zaseknutý. Zkontrolujte vývody konektoru J9 na desce plošných spojů. Zkontrolujte cívku tachogenerátoru: odpor mezi vývodem 1 a 2 konektoru J9 musí být v rozmezí 115-170 ohmů.

-Pokud máte třífázový motor, zkontrolujte spojitost mezi kolíky 6 a 7 konektoru J9.

-V případě zkratu nebo přerušení vyměňte cívku tachogenerátoru. Výměna desky

Otevřený nebo uzavřený obvod čidla teploty vody nebo zaseknuté relé ventilátoru. Zkontrolujte kolíky konektoru J8 na desce plošných spojů. Zkontrolujte teplotní čidlo, odpor mezi kolíky 11 a 12 konektoru J8: při 20 °C by hodnota měla být přibližně 20 kΩ. Pokud je hodnota nesprávná, zkontrolujte vodiče mezi konektorem J8 a teplotním čidlem. Změřte odpor na samotném teplotním čidle Vyměňte teplotní čidlo. Výměna řídicí desky

Současné signály plné a prázdné nádrže (tlakový spínač je zaseknutý v poloze „prázdný“). Pokud se tlakový spínač zasekl v poloze pro vyprázdnění, pračka bude čerpat vodu, dokud nedosáhne přeplnění. Vypouštěcí čerpadlo se automaticky zapne kontaktem tlakového spínače, který odpovídá stavu přeplnění.

Pressostat nedosáhl prázdného stavu nebo se zaseklo vypouštěcí čerpadlo. Zkontrolujte kontakt konektoru J9 na desce plošných spojů. Zkontrolujte, zda je čerpadlo napájeno 220 V. Zkontrolujte a vyčistěte filtr čerpadla, hadici čerpadla do nádrže a vypouštěcí hadici z čerpadla. Výměna čerpadla. Výměna řídicí desky

Programový kód nebyl rozpoznán (chyba klávesy na předním panelu)

Topné těleso nefunguje, nespotřebovává žádnou energii. Zkontrolujte kontakt zástrčky J3 na desce plošných spojů

Relé topného tělesa je zaseknuté (signál naprázdno) nebo je tlakový spínač v poloze „naplnit“ (současné signály naplnění a vyprázdnění). Zkontrolujte kolíky konektoru J3 na desce plošných spojů. Zkontrolujte stav pressostatu tak, že vyzkoušíte vývody 2 a 4 (měly by být nabité pouze tehdy, když je nádrž prázdná), vývody 2 a 3 (měly by být nabité, když je v nádrži voda) a vývody 2 a 1 (měly by být nabité pouze tehdy, když je hladina vody v nádrži vyšší než obvykle a voda je nad středem dvířek) Zkontrolujte vodiče spojující konektor J3 s pressostatem. Zkontrolujte vývody 5 a 6 na konektoru J3 odpovídající topnému tělesu Vyměňte tlakový spínač. Vyměňte řídicí desku (modul)

Zjištěna softwarová chyba (ROM je prázdná nebo firmware neodpovídá modelu)

Žádné signály vyprazdňování a plnění současně. Zkontrolujte kontakty konektoru J3 na desce. Zkontrolujte tlakový spínač tak, že se podíváte na vývody 2 a 4 (měly by být testovatelné při prázdné nádrži), vývody 2 a 3 (měly by být testovatelné, když je nádrž prázdná) a vývody 2 a 1 (měly by být testovatelné, když je hladina vody v nádrži vyšší než obvykle a voda je nad středem dvířek). Vyměňte presostat (tlakový spínač). Vyměňte řídicí desku (modul)

Žádný zpětný signál z čerpadla (výtlačné vinutí čerpadla je přerušeno nebo není připojeno). Zkontrolujte kolíky konektoru J9 na desce plošných spojů. Změřte odpor mezi kolíky 1 a 2 konektoru J15 (v případě pračky se systémem Easy Door lock) nebo kolíky 8 a 9 konektoru J9 (v případě tradičního systému zamykání dveří); musí být 170 ohmůZkontrolujte vodiče mezi konektorem J15 (nebo J9) a čerpadlem

обзор инструкция стиральная машина Indesit WISL 85 X

-Výměna čerpadla Výměna řídicí karty (modulu)

Žádná komunikace mezi deskou displeje a hlavní deskou. Zkontrolujte vývody konektoru J11 na desce displeje.Zkontrolujte vodiče spojující konektor J11 s 5kolíkovým konektorem na kartě displeje. Vyměňte řídicí kartu Vyměňte kartu displeje (modul)

Rozpojený obvod čidla teploty sušení. Zkontrolujte vývody konektoru J10 na desce. Zkontrolujte teplotní čidlo změřením odporu mezi kolíky 7 a 8 konektoru J10. Při okolní teplotě 20 °C by měl být odpor přibližně 20 kΩ. Zkontrolujte vodiče na konektorech J10

Obvod ohřívače sušičky je otevřený nebo není připojen snímač. Zkontrolujte vývody konektoru J2 na desce. Změřte odpor mezi kolíky 1 a 2 konektoru J2 c: měl by být přibližně 40 kΩ. Zkontrolujte vodiče spojující konektor J10. Vyměňte topné těleso sušičky. Vyměňte řídicí desku (modul)

Pokud je na panelu stroje zobrazen. Okamžitě se na něm zobrazí kód závady.

Poruchové kódy praček Indesit a Ariston

Řídicí tyristor motoru zkratován. Zkontrolujte konektor J9, zda není vlhký, což by mohlo vést ke zkratu příslušných svorek Zkontrolujte svorky konektoru na motoru

Motor zablokován, tachogenerátor otevřen nebo zkratován. Zkontrolujte, zda se motor nezasekává. Zkontrolujte kolíky konektoru J9 na desce plošných spojů. Zkontrolujte cívku tachogenerátoru: odpor mezi kolíky 1 a 2 konektoru J9 musí být mezi 115 a 170 ohmy.

READ  Chybové kódy Indesit Wisl 82

-Pokud máte třífázový motor, zkontrolujte spojitost mezi vývody 6 a 7 konektoru J9.

-V případě zkratu nebo přerušení vodiče. výměna cívky tachogenerátoru Výměna motoru. Výměna desky plošných spojů

Obvod čidla teploty vody je rozpojený nebo zkratovaný nebo je zaseknuté relé topného tělesa. Zkontrolujte kolíky konektoru J8 na desce plošných spojů. Zkontrolujte teplotní čidlo; odpor mezi kolíky 11 a 12 konektoru J8: při 20 °C by hodnota měla být přibližně 20 kΩ. V případě nesprávné hodnoty zkontrolujte vodiče mezi konektorem J8 a teplotním čidlem. Změřte odpor na samotném teplotním čidle Vyměňte teplotní čidlo. Výměna řídicí desky

Současný alarm plné a prázdné nádrže (tlakový spínač je zaseknutý v poloze prázdné nádrže). Pokud se tlakový spínač zasekl v poloze „naprázdno“, pračka bude čerpat vodu, dokud nedosáhne přeplnění. Vypouštěcí čerpadlo se automaticky zapne kontaktem tlakového spínače odpovídajícím stavu přeplnění.

Pressostat nedosáhl polohy „naprázdno“ nebo se zaseklo vypouštěcí čerpadlo. Zkontrolujte konektor J9 na desce. Zkontrolujte, zda je čerpadlo napájeno 220 V. Zkontrolujte a případně vyčistěte filtr čerpadla, potrubí od čerpadla do nádrže a vypouštěcí hadici od čerpadla. Výměna čerpadla. Vyměňte řídicí desku

Kód programu nebyl rozpoznán (chyba klávesnice na předním panelu)

Vypouštěcí čerpadlo nefunguje, nespotřebovává žádnou energii. Zkontrolujte kontakt konektoru J3 na desce

Relé topného tělesa je zaseknuté (alarm vyprazdňování) nebo je tlakový spínač zaseknutý v poloze „plnění“ (současný alarm plnění a vyprazdňování). Zkontrolujte vývody konektoru J3 na desce plošných spojů. Zkontrolujte stav snímače tak, že na konektoru J3 vyzkoušíte kolíky 2 a 4 (měly by být vyzkoušeny pouze tehdy, když je nádrž prázdná), kolíky 2 a 3 (měly by být vyzkoušeny, když je v nádrži voda) a kolíky 2 a 1 (měly by být vyzkoušeny pouze tehdy, když je hladina vody v nádrži nad normálem a voda je nad středem dvířek) Zkontrolujte vodiče spojující konektor J3 se snímačem. Zkontrolujte, zda kolíky 5 a 6 odpovídají topnému tělesu na konektoru J3 Vyměňte tlakový spínač. Vyměňte řídicí desku (modul)

Zjištěna chyba programu (ROM je prázdná nebo firmware neodpovídá modelu)

Současně chybějící signály vyprázdnění a naplnění. Zkontrolujte vývody konektoru J3 na desce plošných spojů. Zkontrolujte stav presostatu (tlakového spínače) tak, že vyzkoušíte kolíky 2 a 4 na konektoru J3 (měly by se zkoušet pouze tehdy, když je nádrž prázdná), kolíky 2 a 3 (měly by se zkoušet, když je v nádrži voda) a kolíky 2 a 1 (měly by se zkoušet, když je hladina vody v nádrži vyšší než obvykle a voda je nad středem dvířek) Zkontrolujte vodiče spojující konektor J3 s tlakovým spínačem. Vyměňte tlakový spínač. Vyměňte řídicí desku (modul)

Žádný zpětný signál z čerpadla (přerušené nebo nepřipojené výtlačné vinutí čerpadla). Zkontrolujte vývody konektoru J9 na desce. Změřte odpor mezi kolíky 1 a 2 konektoru J15 (v případě pračky se systémem Easy Door lock) nebo kolíky 8 a 9 konektoru J9 (v případě tradičního systému zamykání dveří); musí být 170 ohmů.Zkontrolujte vodiče mezi konektorem J15 (nebo J9) a čerpadlem

-Vyměňte čerpadloVyměňte řídicí kartu (modul)

Žádná komunikace mezi deskou displeje a hlavní deskou. Zkontrolujte kontakty konektoru J11 na desce plošných spojů.Zkontrolujte vodiče spojující konektor J11 s 5pinovým konektorem na desce plošných spojů displeje. Vyměňte hlavní řídicí desku Vyměňte desku displeje (modul displeje)

Otevřený obvod čidla teploty sušení. Zkontrolujte vývody konektoru J10 na základní desce. Otestujte teplotní čidlo změřením odporu mezi kolíky 7 a 8 konektoru J10; odpor čidla by měl být přibližně 20 kΩ při okolní teplotě 20 °C. Zapojení konektorů J10

Obvod sušící cívky je rozpojený nebo není připojena sušící sonda. Zkontrolujte kontakty konektoru J2 na desce plošných spojů. Změřte odpor mezi kolíky 1 a 2 konektoru J2: musí být přibližně 40 kΩ. Zkontrolujte vodiče připojující konektor J10. Vyměňte topné těleso sušičky. Vyměňte řídicí desku (modul)

Další příčiny selhání programu a blikání světel

Kontrolky LED na ovládacím panelu mohou blikat nejen kvůli poruše, ale také kvůli špatnému nastavení. K dispozici je řada mycích režimů, které nabízejí možnost dalších funkcí:

Pokud zvolený programový cyklus nezahrnuje jednu nebo více funkcí, kontrolka může místo rozsvícení blikat.

Pračka může zobrazit servisní chybu na začátku pracího cyklu nebo v jeho průběhu. V případech, kdy hmotnost prádla není srovnatelná s počtem otáček nebo maximálním přípustným objemem prádla uvedeným v technických specifikacích, nemusí být proces odstřeďování zahájen. V tomto případě bliká kontrolka „Rinse“, „Spin“ a kontrolka zámku dveří. V tomto okamžiku je třeba spotřebič restartovat podruhé snížením počtu položek.

Poté se nastavený program zastaví. Po několika sekundách se dvířka odemknou a je možné provést nastavení a spustit praní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS