Jak bělit džíny v pračce

Nejlepší způsob na bělení tylu. každá žena to bude chtít hned zkusit!| Perfektní

bělit, džíny, pračce

Tkaní džínů: nejefektivnější způsoby

I ty nejpohodlnější a nejoblíbenější džíny mohou časem ztratit svůj půvab. Je škoda je vyhodit nebo přestat nosit. Co dělat? Řešení. Proměňte jakékoli džínové oblečení v módní outfit, protože džíny můžete vybělit i doma. Existuje několik způsobů, jak to udělat.

Aromatická citronová šťáva. přírodní bělidlo. Používá se k výrobě masek, krémů na obličej a laků na nehty. Stejnou vlastnost lze použít také ke změně barvy džínoviny. Šťáva z jednoho citronu smíchaná s litrem vody. Namočte oblečení do tohoto roztoku. Pokud nemáte v lednici čerstvé citrusové plody, můžete je nahradit kyselinou citronovou. Smíchejte 1 čajovou lžičku prášku s 1 litrem vody.

V závislosti na požadovaném výsledku vytvrzujte nejméně 1 hodinu. Pro dosažení lehčího efektu se do pračky spolu s práškem nasype kyselina citronová. Nemusíte se bát poškození! Kyselina naopak vyčistí plak uvnitř stroje.

Jak bělit

Několik faktů o bělení džínových kalhot

 • tmavé džíny lze zesvětlit, ale nebudou zcela bílé;
 • Čím tmavší je původní odstín, tím tmavší bude výsledek;
 • modré džíny lze vybělit;
 • Barevné džíny nedoporučujeme bělit, protože použitá barviva reagují na bělicí prostředky odlišně;
 • Je mnohem těžší džíny úplně vybělit než je obarvit jako „džemovité“ džíny.

Neberte si předmět, kterému chcete hned dát druhý život, proveďte zkušební postup s použitím nepotřebného materiálu, pomůže vám to odhalit chyby a nezničíte džíny.

Bělení džínů bělidlem

Jedná se o velmi radikální metodu, která výrazně mění barvu látky džínů, a to až do úplného vybělení.

Do velkého hrnce nalijte 5 l vody. Přidejte bělidlo. Doporučujeme vám začít s 7-9 st. л. Důkladně promíchejte. Džíny namočte do tekutiny asi na 15 minut. Zkontrolujte výsledky. Když jste s odstínem spokojeni, můžete džíny opláchnout a vysušit. Pokud je požadována světlejší barva, přidá se bělení a proces se opakuje, přičemž se čekací doba zkrátí o 5 minut.

Tip:. Čím koncentrovanější je roztok, tím kratší dobu potřebujete na namočení džínů.

Není nutné žádné další mytí, efekt je vidět na první pohled.

Málokdo má rád zápach chlóru, musíte používat rukavice, bělidlo ničí látku, není vhodné pro tenké letní džíny. Mimochodem, striktně džíny a žádné džíny!

Pokud doma nemáte nic jiného než limonádu

Odstín starých šortek nebo bundy můžete změnit doma pomocí obyčejné jedlé sody. Je nejlepší pro choulostivé džíny, které nezvládnou všechen peroxid a bělidlo. Jedlá soda je jednoduchý a přímočarý způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku a zároveň zachovat celistvost a trvanlivost materiálu.

Metoda spočívá ve smíchání jedlé sody s pracím práškem a použití v pračce. Pokud určíte správné množství jedlé sody a správný čas, můžete si doma vybělit šortky.

READ  Proč se ložiska v pračce rozbíjejí?

Nejlepších výsledků dosáhnete, když kalhoty nebo bundu na několik hodin namočíte do takového roztoku a poté je vyperete.

Vezměte prosím na vědomí, že po prvním umytí nemusíte dosáhnout výrazného rozjasnění! Po umytí můžete proces opakovat tolikrát, dokud nebudete s barvou zcela spokojeni.

Ocet lze použít k domácí změně barvy bundy nebo šortek. Za tímto účelem je třeba jej nanést na povrch a nechat působit několik hodin.

Upozorňujeme však, že tato metoda je vhodná pouze v případě, že jsou vaše modré džíny poměrně světlé, protože kyselina octová není dostatečně silná!

Pokud jste se rozhodli šortky vyvařit, je nejlepší to udělat až po vyprání, protože některá barviva se vyplavují i obyčejným pracím prostředkem.

Chcete-li na povrch namalovat originální vzor, můžete použít kyselinu citronovou zředěnou v teplé vodě. Tuto techniku si zamilujete, pokud praní džínů není přesně to, co byste očekávali. Šortky lze také vyvařit ve speciálním barvivu na textil, když chcete přidat zářivé akcenty k vyběleným starým džínám.

Správný způsob jejich vaření

Vaření džínů je populární od druhé poloviny osmdesátých let. Samostatně vařené džíny jsou nejlevnější verzí drahých zahraničních originálů.

V dnešní době je po těchto věcech také velká poptávka a není těžké je vyrobit. Chcete-li doma vyvařit džíny bez větší námahy, musíte dodržovat tento postup:

 • naplňte velkou železnou mísu do tří čtvrtin vodou;
 • zahřejte vodu na 80 stupňů Celsia, až se vytvoří pára, a přidejte šálek bělidla;
 • Po důkladném promíchání počkejte, až voda začne vřít, a poté do ní ponořte džíny, které jste předtím srolovali a zajistili gumičkami. Nejlepší je používat dřevěné kleště, protože mohou způsobit korozi kůže na rukou;
 • Počkejte 15 minut a opatrně míchejte. Dlouhodobé ponoření do chlorované vody může poškodit tkaninu, a proto se nedoporučuje namáčet oděv déle než 20 minut;
 • ponořte džíny do předem připraveného umyvadla se studenou vodou a dobře je opláchněte;
 • vyvěsit k sušení venku.

Po skončení procedury zůstává v místnosti nepříjemný zápach až 24 hodin, proto se doporučuje místnost neustále větrat.

Výsledek po vyvaření závisí přímo na kvalitě tkaniny džínů a použitém bělicím prostředku. Výhodou této metody je, že si můžete zvolit stupeň zesvětlení výrobku. Pokud se vám výsledek napoprvé nelíbí, můžete zkusit bělení podruhé a získat světlejší barvu. Tento proces je poměrně choulostivý, takže než začnete bělit džíny, raději si vyzkoušejte bělení na jiném předmětu, abyste předešli drahému poškození.

Každý chce vypadat stylově a neobyčejně, aniž by musel utrácet jmění za každý módní oděv. Staré, nudné džíny můžete doma vlastníma rukama proměnit v nejnovější módní trendy.

Oblíbené prostředky pro bělení džínů

Oblíbené prostředky, jak rovnoměrně vybělit džíny doma, jsou dobré, protože jsou účinné za malé množství peněz a času. To je ideální pro spontánní rozhodnutí o obnově. Možná dnes večer plánujete večírek nebo si chcete okamžitě pořídit nové oblečení.

READ  Jak prát v pračce s kyselinou citronovou

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku najdete v lékárničce. Je bezpečný, vytváří zesvětlené vzory nebo gradientní protažení v několika odstínech. Přípravek lze přidat během pracího cyklu, aby se barvy rovnoměrně rozložily. Kromě bělení eliminuje žloutnutí džínoviny, ke kterému může časem dojít v důsledku dlouhého skladování nebo neustálého nošení.

Bělení peroxidem vodíku je jedním z nejoblíbenějších a nejlevnějších způsobů.

Do malého umyvadla s teplou vodou přidejte 3 polévkové lžíce peroxidu. Dobu namáčení si upravte sami. Pozorujte proces, stárněte džíny, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu.

Pamatujte na mírnou hořlavost peroxidu vodíku. Udělejte všechny kroky při renovaci mimo dosah ohně nebo plotny. Používejte ochranné brýle a nenaklánějte se nad umyvadlo s roztokem. Pokud se vám peroxid vodíku dostane do očí, vyplachujte je čtvrt hodiny pod tekoucí vodou a okamžitě vyhledejte lékaře.

Při bělení džínů peroxidem vodíku nezapomeňte na bezpečnostní opatření.

Jedlá soda je již dlouho oblíbená mezi designéry domácích džín. Džíny můžete zesvětlit najednou, nebo je můžete bělit opakovaně a po každém praní je změnit.

Před ponořením do pánve obraťte džíny naruby. To pomůže zachovat kvalitu a strukturu nití.

Roztok jedlé sody připravíte tak, že v misce s horkou vodou smícháte 100 g jedlé sody a 80 g pracího prášku. Počkejte, až se směs ochladí na pokojovou teplotu, umístěte džíny na hodinu a půl.

Aby se co nejvíce zachovala kvalita a struktura nití, doporučuje se před ponořením do umyvadla obrátit oděv naruby. Poté džíny opláchněte v teplé vodě, narovnejte je, aby uschly, a užívejte si nového šatníku. Toto ošetření lze v pravidelných intervalech opakovat a oděv se tak průběžně zesvětluje o půl tónu.

Existuje i druhý způsob bělení džínů pomocí jedlé sody, který pomáhá dosáhnout rovnoměrného a krásně barevného džínsového oblečení:

 • Smíchejte jedlou sodu a prací prášek v poměru 1:2 v misce s teplou vodou.
 • Namočte položku do poloviny tohoto roztoku na půl hodiny.
 • Ruční praní džín přidáním druhého dílu roztoku jedlé sody a prášku do vody na praní.
 • Džíny dobře opláchněte a osušte.

Domestos

Výborným způsobem, jak rozjasnit a vybělit džíny, je použití čisticích prostředků na kuchyňské a instalatérské potřeby. Může se jednat o jiný produkt než Domestos. Toaletní kachna, Gala a další se hodí. Pro vytvoření koncentrátu použijte 100 ml mycího prostředku na 3 litry vody. Důkladně promíchejte a ponořte džíny do tekutiny.

Nedoporučuje se žádná konkrétní doba namáčení, proces bělení tkaniny musíte řídit sami. Jakmile jste s výsledkem spokojeni, můžete to ukončit. Džíny by se měly prát a důkladně opláchnout pod tekoucí vodou. Pokud z vláken nevyperete chemické látky z pracího prostředku, hrozí riziko alergické kožní reakce.

Nejen Domestos může zesvětlit džínovinu. Lze použít toaletní kachnu, Gala a další předměty.

Bělidlo

Silný a účinný přípravek lze použít dvěma způsoby: při praní džínů nebo při jejich vyvařování. Bělení má na tkaninu tak škodlivý účinek, že může jednoduše rozpustit jemné nitě.

Praní je šetrnější k oděvu. Hodí se na světlé látky, letní, volné džínové kalhoty. Zřeďte 100 ml bělidla v 10litrovém kbelíku s vodou a dobře promíchejte. Namočte džíny do roztoku na půl hodiny. Nyní stačí oděv vyprat v univerzálním pracím prostředku a usušit v sušičce.

READ  Jak utěsnit gumu v pračce

Při bělení tkanin bělidlem lze použít dvě metody. praní a vaření.

Kyselina citronová

Kyselina citronová je bližší přírodním barvivům. Nenarušuje kvalitu tkaniny, neztenčuje materiál jako chemikálie. Džíny můžete vybělit buď citronem, nebo kyselinou citronovou:

 • Pokud používáte citron, vymačkejte 10 lžic šťávy do umyvadla s teplou vodou.
 • Na stejný objem vezměte 10 čajových lžiček kyseliny citronové.
 • Důkladně rozmíchejte citron nebo kyselinu citronovou ve vodě a namočte džíny na 4-5 hodin.
 • Opláchněte a osušte.

Tento postup trvá dlouho. Kvalita oděvu však zůstává zachována a tkanina není deformovaná ani natažená.

Bělení kyselinou lithnou je časově náročné, ale nepoškozuje kvalitu tkaniny.

HYDROPERIT tablety

Hydroperitinové tablety jsou srovnatelné s bělením peroxidem vodíku. Zesvětluje džíny o půl tónu a je šetrný ke struktuře tkaniny. Kyselina hyperkyselá se přidává do tkaniny během pracího cyklu s pracím prostředkem. Tento stav stačí k rychlému a rovnoměrnému vybělení oděvu. Rozdrťte 3 až 4 tablety a nezapomeňte oděv důkladně opláchnout.

Jak „vyvařit“ džínový oblek?

V minulosti byly vařené džíny tak oblíbené, že se řemeslníci naučili vyrábět podobné kalhoty doma. K bělení jsou zapotřebí tyto složky:

Nalijte bělidlo do kbelíku s vodou a postavte ho na sporák. Jakmile začne tekutina vřít, pomalu snižte teplotu. Abyste zabránili tomu, že oblečení vyplave na povrch, musíte je přidržet předem připravenou tyčí. Pokud tkanina nezačne měnit barvu po 10 minutách, vyplatí se přilít ještě trochu bělidla.

Vařte alespoň deset minut. Oděv se musí neustále míchat, aby se zabránilo vzniku šmouh. Jakmile budou mít džíny světlejší barvu, vyjměte je z nádoby a důkladně je opláchněte. Je lepší nechat je na čerstvém vzduchu, aby se zbavily silného zápachu chlóru.

Ombré na džínách je zesvětlení materiálu od kolen až ke spodní části kalhot. Vytvořit si módní oblečení doma není složité.

Než se rozhodnete džíny uvařit, nasaďte si silné gumové rukavice. Proces nanášení ombré efektu se neliší od vaření v bělidle nebo chlóru. Jediný rozdíl je v tom, že kalhoty stačí ponořit do požadované výšky. Odlehčete džíny na 20 až 30 minut. Poté kalhoty opláchněte a osušte.

Abyste nemuseli držet džíny půl hodiny nad vařícím hrncem, použijte ramínko nebo kolíčky na šaty se silným provázkem. Můžete použít dřez a korek. Místo vaření džíny namočte. Přidání peroxidu vodíku nebo chemického čisticího prostředku k zesvětlení džínů. Spodní část kalhot vložte do dřezu s roztokem a horní část nechte venku. Postupujte podle výše uvedeného popisu.

Bílá a světlá džínovina vždy vypadala elegantně a stylově, takže si nenechte ujít příležitost vyrobit si trendy džínovinu přímo u vás doma. Klíčové je dbát na bezpečnost a přijmout veškerá opatření.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS