Jak dlouho by měla chladnička po dodání stát?

Jak dlouho po přepravě lze chladničku zapnout??

Na internetových fórech a sociálních sítích se uživatelé nejednou ptali na přepravu věcí, zejména domácích spotřebičů. Hlavním problémem je přeprava chladničky. Často se stává, že se zařízení při prvním spuštění po přestěhování jednoduše nezapne nebo nefunguje správně.

Po přepravě je třeba počkat 4 až 15 hodin v závislosti na podmínkách přepravy.

Jak správně přepravovat spotřebiče

Výrobci schvalují pouze jeden způsob přepravy chladniček. Ve svislé poloze. Pokud to však situace vyžaduje, lze chladničku přepravovat vleže?? V případě potřeby lze chladničky přepravovat vleže nebo na svahu.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, spotřebič by měl být opatrně vyjmut z domu a naložen do vozidla. Budete potřebovat alespoň dvě osoby, které vám s tím pomohou. Pokud je to možné, přepravu chladničky by měli zajistit stěhováci nebo přátelé, příbuzní a známí, kteří mohou pomoci a poskytnout podporu. Přepravu usnadní přepravní vozík velikosti palety s kolečky a rukojetí a bezpečnostní lana.

Vozík na spotřebiče

Přeprava ve vzpřímené poloze

Pokud to výška karoserie umožňuje, měl by být stroj umístěn vertikálně. Pod postel předem položte deku nebo několik vrstev lepenky, abyste zmírnili nárazy a otřesy na nerovných cestách. Při stěhování z jednoho bytu do druhého můžete stroj obklopit pytli s textilem nebo demontovaným čalouněným nábytkem. Mezi horní částí chladničky a tělem musí zůstat alespoň 30 cm. V opačném případě může dojít k poškození zařízení

Pokud je spotřebič umístěn ve stojící poloze, měl by být zajištěn popruhy.

Spotřebič je zabalen do bublinkové fólie a zajištěn popruhy

Úskalí přepravy spotřebiče na svahu

Pokud rozměry vozidla neumožňují přepravu chladničky ve svislé poloze, můžete ji upevnit ve sklonu až 40 0. V takovém případě jezděte opatrně a nízkou rychlostí. Silný náraz nebo pád jednotky způsobí poruchu, proto se vyplatí trasu předem prozkoumat a pokud možno se vyhnout všem nerovnostem a propadům.

Silnice na Floridě jsou drsné

Jak přepravovat chladničku: tipy výrobce

Chladnička je sice zdánlivě robustní a pevná, ale přesto je křehká a její nevhodná přeprava by ji mohla poškodit. Z tohoto důvodu většina výrobců doporučuje přepravovat chladničku ve vzpřímené poloze, aby se minimalizovalo riziko poškození jejích součástí a vniknutí vlhkosti do obrysu cirkulace chladiva, což může způsobit ucpání kapilárních trubic a poruchu jednotky.

Ne vždy je však tato možnost vhodná: výška některých modelů přesahuje dva metry a jejich přeprava ve stoje by vyžadovala náročnější přepravu než například vlastním autem s přívěsem. Vyvstává rozumná otázka, zda je možné chladničku přepravovat naležato?

Jak připravit chladničku na přepravu

Pokud kupujete novou chladničku, přepravní a dodací služba v obchodě se spotřebiči vám pomůže.

Další informace naleznete zde. Výrobce zajišťuje, aby bylo zařízení od počátku bezpečně zabaleno pro přepravu.

READ  Jak dlouho trvá, než kotel ohřeje vodu?

Pokud je plánováno stěhování, jsou domácí spotřebiče připraveny samostatně. To je třeba oznámit jeden den předem:

 • Odstraňte z komor všechny zásoby potravin.
 • Vypnutí spotřebiče.
 • Počkejte, až se spotřebič rozmrazí.
 • Otřete vnitřní a vnější část mycím prostředkem na nádobí.
 • Vyjměte police a zásuvky a zabalte je do papíru nebo látky.
 • Zajistěte kompresor pomocí přepravních šroubů, lana.
 • Přilepte napájecí kabel k šasi.
 • Zajistěte dveře lepicí páskou.
 • Chladničku přikryjte měkkým hadříkem, utěrkou nebo potravinovou fólií. Chrání tak chladicí jednotku před poškrábáním.
dlouho, měla, chladnička

Ignorování pravidel je spojeno s rizikem pozdější poruchy chladničky.

Jak se připevňuje ve vozidle

Zajistěte ve vozidle nebo na přívěsu, stejně jako při všech nakládacích a vykládacích pracích, v souladu s manipulačními značkami na krabici. Prvním úkolem je chladničku bezpečně upevnit na místě tak, aby se během přepravy nemohla vůbec pohnout. Obvykle se k tomu používají specializovaná páskovací zařízení pro upevnění velkých spotřebičů: popruhy, podpěry a gumové podložky. Jako podpěry můžete použít dřevěné desky, polystyrenové desky a další materiál bez ostrých hran. Kontaktní místa na chladničce je třeba dodatečně chránit.

Existují tři možnosti přepravy chladicí jednotky:

 • Vertikální způsob je správný a odborníci a výrobci jej důrazně doporučují, jak je uvedeno v průvodních dokumentech. Zajišťuje, aby díly a celá instalace byly neporušené.
 • Nakloněný. Připouští mírný sklon maximálně 40°. Přitom dbejte na to, aby byly popruhy řádně upevněny. Jezděte opatrně, co nejnižší rychlostí a pokud možno se vyhýbejte i malým dírám na silnici.
 • Horizontální. Podle výrobců není žádoucí. Mnoho opravářů spotřebičů však tento způsob přepravy chladničky povoluje pouze na krátké vzdálenosti. Položte spotřebič na pravý bok, panty dvířek směrem nahoru.

Při každé přepravě je chladnička zajištěna popruhy nebo dalšími podpěrami. Pod kryt se umístí jakýkoli měkký materiál, který chrání kryt jednotky.

Důležité! Chladničku nesmíte přepravovat na zadní stěně, protože by se poškodily trubky a kompresor.

Košík

Jednou z výhod, proč se obrátit na chladírenskou přepravní společnost, je to, že je vybavena zvedacím a manipulačním zařízením. Speciální vozík si zaslouží zvláštní pozornost. Umožňuje přepravovat chladničku ve svislé poloze, čímž se snižuje případné poškození ze schodů, nerovného terénu a nakládání do vozidla na nulu.

Bezpečně udrží vaši chladničku na místě, naloží ji na GAZelle a zvedne ji do vašeho domu nebo ji vynese po schodech.

Žebříkové vozíky se používají při výstupu po schodech a umožňují přepravu nákladu do bytu bez otřesů. Speciální konstrukce bloků kol mění trhavý pohyb způsobený výškou schodu v plynulý chod.

Při rozvozu ve výtahu se používají dvoukolové vozíky se sklopnou plošinou, nikoli tříkolové vozíky. Díky velkým kolům jsou nerovnosti na silnici a prahy na příjezdové cestě pro chladničku nepřehlédnutelné.

Koupit si ho sám v roce 2018 stojí od 3 500 Kč. Zda má smysl si ho pořizovat na jedno stěhování, záleží na vás. Je jednodušší a levnější povolat odborníky, kteří je již mají.

Jak ručně přenášet nebo přerovnávat

Po přepravě musí být zařízení přemístěno na místo instalace. To se nejčastěji provádí ručně, pokud není k dispozici vozík nebo vysokozdvižný vozík nebo pokud jejich použití není možné. Např. Při lezení na podlahu, při pohybu strojů v interiéru. Doporučuje se používat bezpečnostní šňůry.

READ  Jak odstranit saze ze skla krbu

Jak se chovat během porodu?

Je důležité pečlivě si přečíst dokumenty, které musíte podepsat, toto pravidlo vás ochrání před špatným nákupem. Podepsat můžete pouze to, kde je uvedeno, že chladnička není mechanicky poškozena, ale nezapomeňte si spotřebič nejprve prohlédnout. Nepodepisujte dokument, ve kterém je uvedeno, že jste zkontrolovali funkčnost spotřebiče. Pokud vám dají tyto dokumenty k podpisu, odmítněte si spotřebič v tomto obchodě koupit.

Pokud si koupíte novou chladničku

Pokud si ji z prodejny odvezete sami, je vše poměrně jednoduché. Na krabici jsou obvykle speciální značky, které ukazují, na kterou stranu můžete chladničku při přepravě položit. Při přepravě nové jednotky nemusíte myslet na balení, protože výrobce již krabici pokryl pěnovým polystyrenem.

dlouho, měla, chladnička

Varování ! Někteří výrobci ruší záruku, pokud chladničku přepravujete naležato, proto se před přepravou chladničky poraďte s personálem prodejny.

Užitečné video

Chcete-li lépe pochopit mechanismus chladničky, podívejte se na videoklip:

Jednou z výhod využití specializovaných přepravců pro přepravu objemných zařízení je to, že disponují speciálním zvedacím a manipulačním zařízením. Speciální vozík si zaslouží zvláštní pozornost. Umožňuje přepravovat chladničku ve svislé poloze, čímž se snižuje případné poškození ze schodů, nerovného terénu a nakládání do vozidla na nulu.

Je navržen tak, aby pevně držel chladničku na místě, naložil ji do vozu GAZelle, vyvezl ji výtahem do bytu nebo ji vynesl po schodech.

Schodišťové tříkolky se používají pro stoupání po schodech a umožňují dopravu do bytu bez otřesů. Speciální konstrukce bloků kol mění trhavý pohyb způsobený výškou schodu v plynulý chod.

Při použití výtahu se místo tříkolových vozíků se sklopnou plošinou používají dvoukolové schodišťové vozíky. Díky velkým kolům jsou nerovnosti na silnici a prahy na příjezdové cestě pro chladničku nepřehlédnutelné.

Vlastní nákup takového vozíku v roce 2018 stojí od 3 500 eur. Je na vás, zda má smysl kupovat spotřebič na jednu cestu. Je jednodušší a nákladově efektivnější povolat odborníky, kteří je již mají.

Jak správně připravit chladničku na boční přepravu

Jakmile se rozhodnete, na které straně bude vaše chladnička přepravována, je třeba ji řádně zabalit:

 • Odpojte chladničku od sítě, vyjměte potraviny a počkejte, až se zcela rozmrazí. Nejlepší je začít s odmrazováním den před stěhováním chladničky, aby všechny vnitřní části stihly zcela vyschnout.
 • Vyjměte a umyjte všechny podnosy a police. Zabalte je zvlášť do papíru, látky nebo fólie a obal přelepte páskou.
 • Zajistěte kompresor utažením přepravních šroubů. Pokud chybí, vyplňte prostor kolem pláště kompresoru lepenkou, pěnou nebo jinou výplní. Ujistěte se, že je řádně zajištěn.
 • Zajistěte dveře cely provazem, páskou nebo popruhy. Zvláštní pozornost věnujte vyčnívajícím klikám dveří: při přepravě se často zlomí. U modelů, které se kvůli svým rozměrům nevejdou do dveří, lze dveře demontovat a přepravovat samostatně.
 • Zabalte lednici: zabalte ji do několika vrstev plastové fólie a zalepte ji. Je v pořádku, pokud máte stále originální obal, ale pokud ne, snažte se chránit svůj stroj před možným poškozením.

Pokud je chladnička s mrazničkou v provozu nepřetržitě?

Skutečnou červenou vlajkou je absence změny režimu po dobu 12 hodin. I velmi velká chladnička s mrazničkou by měla během této doby začít pracovat na normální cyklus. Pokud tomu tak není, je třeba podniknout několik kroků. Ty jsou užitečné na domácí úrovni a bez speciální diagnostiky, která by určila, zda se jedná o poruchu.

READ  Jak šít úplety na šicím stroji

První krok: kontrola režimu. Pokud je nastavena na maximální hodnoty nebo je aktivováno supermrazení, není divu, že se spotřebič sám nevypne. Dokud nastavení nezměníte, nic se nezmění.

Pokud se zdá, že problém nesouvisí s režimem, přejděte ke druhému kroku: Zkontrolujte umístění spotřebiče. Pro běžný provoz musí být chladnička v klidu:

Chladničky mohou být poškozeny teplem. Začíná se opotřebovávat. Zkontrolujte také vzdálenost od stěny. Neumísťujte spotřebič příliš blízko ke stěně.

Třetí krok: kontrola těsnosti. Režimy se nemusí měnit kvůli uvolněným dveřím. Pokud je gumový pásek uvolněný, uvolněný, prasklý nebo chybí na jakémkoli místě, je třeba jej vyměnit, aby byla zajištěna správná funkce jednotky.

Pokud se vám nepodařilo získat pozitivní výsledek z předchozích tří kroků, je vhodné zavolat opraváře. Nezapomeňte uvést značku a rok výroby chladničky. To pomůže technikovi při orientaci ve spotřebiči. Může pomoci i na dálku: některé jednotky mají svá specifika provozu po rozmrazení.

Jak se chovat během porodu?

Je nutné pečlivě číst dokumenty, které musíte podepsat, toto pravidlo vám pomůže chránit se před špatným nákupem. Podepsat můžete pouze to, kde je uvedeno, že vaše chladnička nemá mechanické poškození, ale nezapomeňte si spotřebič nejprve prohlédnout. Nepodepisujte dokument, ve kterém je uvedeno, že jste zkontrolovali, zda je spotřebič v pořádku. Pokud vám budou takové dokumenty předloženy k podpisu. Odmítněte zařízení v tomto obchodě koupit.

Viz také. Jak vyrobit tašku do lednice vlastníma rukama

Hodnocení spolehlivých chladniček

ATLANT 6025-031

Objem chladicí komory. 225 l;

Objem mrazicího prostoru. 139 litrů;

Spotřeba energie. A;

Kompresory. 2;

Přihrádky. 2;

Dveře. 2;

Police v chladicím prostoru. 4;

Zásuvky v chladicím prostoru. 2;

Zásuvky/poličky v mrazicím prostoru. 4;

Rozměry (ŠVH). 6063205 cm.

Weissgauff WCD 337 NFX

Mrazicí kapacita. Až 14 kg/den;

Objem chladicí komory. 225 l;

Objem mrazicí komory. 112 l;

Spotřeba energie. A;

Kompresory. 1;

Oddělení. 3;

Dveře. 4;

Police v prostoru chladničky. 3;

Zásuvky/poličky mrazicího oddílu. 6;

Rozměry (WHSH). 79.5061.20180 cm.

Bosch KGN56VI20R

Objem chladicího prostoru. 400 l;

Objem mrazicího prostoru. 105 l;

Spotřeba energie. А;

Kompresory. 1;

dlouho, měla, chladnička

Dutiny. 2;

Dveře. 2;

Police v chladicím prostoru. 4;

Zásuvky v chladicím prostoru. 3;

Zásuvky/poličky v mrazicím oddíle. 2;

Rozměry (šířka a výška). 7080193 cm.

Samsung RB30A32N0SA/WT

Objem chladicí komory. 213 l;

Objem mrazicího prostoru. 98 l;

Spotřeba energie. A;

Kompresory. 1;

Přihrádky. 2;

Dveře. 2;

Police v chladicím prostoru. 4;

Zásuvky v chladicím prostoru. 1;

Zásuvky/poličky mrazicího oddílu. 3;

Rozměry (WGHE). 59.5067.50178 cm.

LG GA-B509CMQM

Mrazicí kapacita. Až 12 kg/den;

Objem chladicího prostoru. 277 l;

Objem mrazicího prostoru. 107 l;

Spotřeba energie. A;

Kompresory. 1;

Komory. 2;

Dveře. 2;

Police v chladicím prostoru. 4;

Zásuvky v chladicím prostoru. 2;

Zásuvky/poličky v mrazicím prostoru. 3;

Rozměry (WHS). 59.5068.20203 cm.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS