Jak dlouho lze sýr uchovávat ve vakuu bez chlazení?

Trvanlivost sýrů

Sýr je oblíbeným produktem většiny lidí. Dodnes se vedou diskuse o tom, kde na naší planetě byla tato pochoutka vynalezena. Jeho historie sahá tisíce let do minulosti, první zmínky pocházejí z doby 8 000 let př. N. L. B.C.Э. V současné době existuje více než 2000 druhů mléčných výrobků, mezi nimiž si každý může najít výrobek podle svých představ. Aby sýr časem neztratil svou pikantní chuť a bezkonkurenční aroma, je třeba vědět, jak dlouho se uchovává v chladničce.

Doba skladování závisí na typu, kvalitě a dodržování doporučených pravidel stanovených GOST a SanPiN.

Na základě těchto bodů je chladicí truhla optimálním skladovacím prostorem, s výjimkou horních polic nebo dveří.

Doba bezpečného používání se u jednotlivých typů mléčných výrobků značně liší v závislosti na jejich klasifikaci, a proto si povíme o každém z nich zvlášť.

Tvrdé a polotvrdé sýry

Tvrdé syřidlové odrůdy mají krystalickou strukturu, jsou tvrdé a křehké, déle zrají, a proto mají o něco delší trvanlivost než polotvrdé odrůdy. Měkké sýry jsou v každodenním životě oblíbenější a často se používají při vaření (pizza, špagety atd.).) nebo jako samostatná svačina.

Tvrdé sýry lze uchovávat v chladničce v uzavřené nádobě až šest měsíců, po otevření až 14 dní. Polotvrdé odrůdy se doporučují uchovávat v chladničce nejdéle 4 měsíce a po otevření je lze spotřebovat do 1-2 týdnů.

Mezi tvrdé a polotvrdé sýry patří ruský sýr, gouda, pošehonský sýr, holandský sýr, maasdamský sýr, Lambertův sýr, vitázský sýr, edamský sýr, tilsiterský sýr, King Arthur, francouzský rokfór, italský parmezán a dorský modrý sýr, anglický čedar.

Měkké sýry

Krémová konzistence podobná tvarohu a absence dalšího zpracování výrazně zkracují trvanlivost měkkých sýrů. V otevřené nádobě ji uchovávejte zakrytou po dobu 1,5 měsíce a 3 dnů.

Mezi měkké patří Adige, Castello, Philadelphia, Camembert, Brie, Caymac, Mascarpone, Ricotta, Roqueforti, Gorgonzola, Serra da Estrela, Cremette.

Smetanové sýry

Solné sýry se vyrábějí z různých živočišných mléčných výrobků (kravské, kozí, ovčí mléko) a jejich směsí. Zrání probíhá ve speciálním solném roztoku nebo syrovátce, díky čemuž má výrobek specifickou slanou chuť, vločkovitou konzistenci.

Uchovává se ve vakuu po dobu nejméně 2 týdnů (Suluguni, Osetie atd.).) až 2 měsíce (bryndza). Po zahájení výroby by měl být sýr spotřebován do 7-10 dnů. Aby si zachoval své vlastnosti, musí být zcela namočen ve slané nebo osolené vodě.

Slaný sýr zahrnuje sýry Bryndza, Suluguni, Imereti, Mozzarella, Osetský, Burrata, Strachatella, Feta, Halumi, Chanakh, Sirtaki, Checil (prasečí ocas), Fetaxa.

Smetanový sýr

Mezi smetanové sýry patří sýry s uzeninou a pastovité sýry. Často obsahuje zvýrazňovače chuti a rostlinné tuky.

Na základě toho může být doba skladování až 1 rok. Po otevření skladujte v chladničce maximálně 1 týden (paštiky) a až 2 týdny (uzeniny).

Patří mezi ně: Prezident, Hochland, Almette, Violette, Družba a Amber.

Tvarované sýry

Hlavičku měkkého sýra s bílou nebo modrou plísní lze uchovávat v chladicím prostoru až po dobu jednoho měsíce.

Pro zajištění maximální doby skladování je vhodné zabalit ji do hliníkové fólie nebo voskovaného papíru a vložit do nádoby s víkem. Je to také proto, aby se zabránilo šíření spor plísní a absorpci specifického zápachu jinými potravinami.

READ  Za jak dlouho dosáhne vaše nová chladnička teploty?

Brie, Dor Blue, Gorgonzola, Roqueforti a Camembert jsou plísňové pochoutky.

Domácí sýr

V lednici vydrží nejdéle 3-5 dní.

Doporučuje se připravit si výrobek předem do skleněné nebo smaltované nádoby.

Speciální sýry

Tofu se vyrábí ze sójových bobů speciálními technikami.

dlouho, uchovávat, vakuu, chlazení

Doba skladování ve vakuovém balení 2-3 týdny. Po otevření by měl být sýr umístěn do nádoby s vodou a voda by měla být denně vyměňována po dobu maximálně 7 dnů.

Pokud se rozhodnete tofu zmrazit, nezapomeňte, že v mrazničce může kvůli nízkým teplotám zežloutnout, ale po řádném rozmrazení se vrátí do bílé barvy.

Drcený sýr a sýr nakrájený na plátky

Plátky a strouhaný sýr ve vakuu lze uchovávat v chladničce až do data spotřeby.

Pokud je sáček otevřen, doporučuje se mléčný výrobek spotřebovat do 3-5 dnů.

Základní pravidla

Abychom měli k snídani nebo obědu vždy chutný a čerstvý sýr, musíme při jeho skladování dodržovat několik pravidel.

Pravidlem je zjistit a sledovat trvanlivost sýra v různých variantách.

 • Celé hlavy vydrží nejdéle čerstvé v továrním vakuovém balení: až 2 měsíce při teplotě 2-4 °C a s nasazenou fólií. Ve výrobních chladírnách, kde je udržována 87% vlhkost, vydrží tofu čerstvé až 180 dní.
 • Sýr, který byl v mlékárně nakrájen na kousky a uložen do vakuového obalu, vydrží dlouho, přesné datum je uvedeno na etiketě. Po odloupnutí blány může výrobek zůstat v chladničce nejdéle týden.
 • Tvrdé sýry vydrží déle než měkké.
 • Větší kusy sýra mají delší trvanlivost než menší kusy. Trvanlivost je krátká zejména u porcovaných výrobků.
 • Sýry ve slaném nálevu lze před otevřením uchovávat 4-5 dní.

Měli byste zkontrolovat data použitelnosti výrobků a mít je na paměti při jejich skladování.

dlouho, uchovávat, vakuu, chlazení

Pravidlem je bezpečný balíček. Nekupujte neošetřený sýr, i když je na něm správně uvedeno datum spotřeby, protože nikdy nevíte, jak dlouho byl v takovém stavu. Po otevření pergamenového obalu doma můžete zjistit, jak je výrobek čerstvý.

Předpokládá se, že sýr je „živý“ a musí „dýchat“, takže ho doma nemůžete zabalit do potravinové fólie.

Ale aby se v lednici nemísily pachy, dává se do sáčku ještě po zabalení do pergamenového papíru. Fólii na pečení lze použít také jako obal.

Mnoho lidí skladuje sýr ve vzduchotěsných nádobách. Můžete si vybrat skleněné nebo keramické plátýnko na sýr. Patří mezi ně inovativní výrobky, jako je kondenzátem řízené nádobí Tupperware nebo vakuové sýrové pekárny od společnosti Zepter. Výrobce zaručuje zachování čerstvosti a vůně oblíbeného jídla.

Existují další pravidla pro skladování a používání sýrů.

 • Pro mléčné výrobky je vhodná teplota 2 až 6 °C. Nejvhodnějším místem pro skladování je police v chladničce.
 • Sýr potřebuje vlhkost 80-90 %. Pokud je vlhkost příliš nízká, může se vysušit, ale pokud je příliš vysoká, může se stát lepkavým a způsobit riziko vzniku plísní. Pokud jste sýr od výrobce obdrželi při optimální vlhkosti, stačí ho jen uchránit před vysycháním. Včas ho umístit do nádoby a udržovat v chladu. Pokud je sýr příliš vlhký, lze vedle něj položit kousek rafina, aby neplesnivěl.
 • Pokud se na sýru objevila plíseň, lze nevzhledné místo jednoduše odříznout nožem, vložit do nádoby a dát do lednice.
 • Nekupujte mléčný výrobek jako poslední možnost. Je lepší počkat 2-3 dny a pak koupit jiný.
 • Při výběru sýra věnujte pozornost skořápce: výrobek pokrytý parafínem se skladuje déle než v plastové fólii.
 • Sýr dejte na stůl hodinu před použitím. Po uchování v teple se rozvinou všechny jeho chutě. Krájejte ho těsně před konzumací a jen tolik, kolik potřebujete. Porcované plátky rychle zvětrávají a ztrácejí čerstvost.
READ  Jak si vybrat chytrý vysavač do domácnosti

Jak dlouho lze sýr uchovávat v chladničce??

V uzavřeném obalu lze tvaroh uchovávat v chladničce poměrně dlouhou dobu. Výrobci vždy uvádějí datum spotřeby na obalu. Průměrná doba použitelnosti výrobku se pohybuje od dvou do tří měsíců. Po otevření lze výrobek uchovávat na chladnějším místě po dobu jednoho až tří dnů. Tvaroh se také skladuje ve vhodných podmínkách nejdéle 5 dní. Samostatně je třeba poznamenat, že používání různých přísad může výrazně zkrátit trvanlivost výrobků. Proto byste do tvarohové hmoty určené k dlouhodobému skladování neměli přidávat bylinky, česnek ani koření. Výrobky s těmito přísadami lze uchovávat v chladu nejdéle 2-3 dny.

Není dovoleno uchovávat tvaroh v otevřené nádobě. To vede k rychlému zkažení. Vlastní výrobek nebo tvaroh z otevřeného balení by měl být okamžitě přeložen do smaltované nebo skleněné nádoby. Nádobu s tvarohem je důležité přikrýt víkem nebo potravinovou fólií. Tím se zabrání přílišnému žluknutí produktu. Kromě toho neabsorbuje nepříjemné pachy ze zbytků jídla, omáček nebo zeleniny.

Tvaroh se zpravidla ukládá na spodní polici nebo do samostatné přihrádky. Teplota je zde ideální pro dlouhodobé skladování.

Ve výrobě

Výrobek můžete uchovávat ve sklepě, v trubce nebo ve vzduchem chlazené komoře, přičemž je třeba zohlednit potřebné prostředí, balení, obal. Odrůdy se špatnou nebo slabou kůrou se očistí, omyjí, usuší a navoskují. Klimatické parametry ve výrobním závodě určují požadovanou dobu trvanlivosti sýra a jeho zralost. Při nedostatečném vyzrání by se teplota měla pohybovat v rozmezí 48 0 C při vlhkosti 75-90 %.

Ke skladování jsou vhodné pouze vyzrálé produkty. Přípustná teplota.4 0 C, při které se zpomalují mikrobiologické procesy v kůře, snižuje se vysychání a oddaluje přezrávání.

Proces dlouhodobého skladování vyžaduje systematickou kontrolu kvality. Při teplotách nad nulou kontrola každých 7-10 dní.

Obecně se skladují po dobu nejvýše 1-2 měsíců za podmínek co nejbližších podmínkám výroby. Teplota 28 0 C, vlhkost 80-87 %.

V mrazicím oddíle

Využití mrazničky jako skladovacího prostoru je možné, ale nedoporučuje se. Vystavení nízkým teplotám snižuje organoleptické vlastnosti, konzistenci a chuť. Zmrazený produkt lze později použít výhradně do pokrmů (náplní, polévek, omáček). Pokud máte nečekaně velké zásoby sýra s prošlým datem spotřeby, vložte je do speciálního sáčku do mrazničky, fólie nebo potravinové fólie. Poté ji uložte do mrazáku na dobu nejvýše 2 měsíců. Tato metoda by se měla používat pouze ve výjimečných případech. Rozmrazování by mělo probíhat opatrně a potraviny by se neměly ihned vkládat do tepla.

Pokojová teplota není pro skladování nejvhodnější.

V takovém případě je třeba ji sníst do několika dnů.

Sýr rozložte na dřevěnou plochu na tmavém místě s vlhkostí 85 % a zabalte jej do přírodního plátna namočeného v solném roztoku.

Základní podmínky pro skladování sýra

Neskladujte velké množství sýra. Vždyť trvanlivost sýra i v nepoškozeném obalu je 2 měsíce. Je třeba vědět, že různé odrůdy je třeba skladovat odděleně. Protože vyžadují nejen zvláštní podmínky skladování, ale mají také zvláštní chuť. Například sýr s plísní, který je v ledničkách našich domácností tak vzácný, je třeba uchovávat odděleně od ostatních výrobků a ve vzduchotěsné nádobě. Odrůdy ve slaném nálevu se uchovávají ve sklenici nebo hrnci, umístěném ve speciálním nálevu. Trvanlivost ručně vyráběného sýra může být až 2-3 dny.

dlouho, uchovávat, vakuu, chlazení

Je důležité dodržovat podmínky skladování tohoto výrobku. Sýr musí být vždy zabalen. Pro domácí skladování je vhodnější speciální keramické nebo skleněné plátýnko na sýr s odvětrávaným víčkem. Nezbytný je také teplotní rozsah 3 až 10 stupňů. A je žádoucí, aby teplota nekolísala, protože sýr to nemá rád. Je však možné ji uchovat i bez chlazení. Zabalí se do látky namočené ve slané vodě a umístí se na větrané místo mimo dosah slunečního záření.

READ  Jak dlouho mám klobásu vložit do mikrovlnné trouby?

Obecná pravidla a pokyny

Měkké sýry nemají stejnou trvanlivost jako tvrdé sýry. Podmínky skladování závisí na odrůdě. Existují však standardní pravidla, jak zabránit tomu, aby se mléčné výrobky zkazily.

 • Aby sýr neplesnivěl, musí dýchat. Není dobré kupovat výrobek po částech a zabalený v potravinářském celofánu. Tím se okamžitě sníží trvanlivost sýra na polovinu, zvýší se riziko napadení mikroby a zhorší se jeho chuť.
 • Správnému uskladnění sýra po nákupu může pomoci pergamenový papír, který se obvykle používá na pečení. Pokud je cílem uchovat kysaný mléčný výrobek co nejdéle, sýr v papíru se uloží do volného sáčku nebo nádoby. Tato opatření zabraňují příliš rychlému vysychání.
 • Nejlepší je uchovávat sýr v lednici. Nejlépe je umístit výrobek na polici v blízkosti přihrádek na ovoce a bobuloviny. Výrobky raději neukládejte do dveří nebo vedle mrazničky.
 • Plíseň není důvodem k tomu, abyste se rozloučili s celým kusem sýra. Obvykle se tvoří na jednom z povrchů. Proto je snadné ji odříznout. Zbytek by měl být zabalen do pečicího papíru.
 • Další podmínkou, která odpovídá na otázku, jak udržet sýr v chladničce dlouho čerstvý, je správně nastavená teplota. Pět až sedm stupňů Celsia s vlhkostí nejvýše 89-91 %.
 • Koupí skleněného nebo keramického stojanu na sýr prodloužíte jeho trvanlivost stejně jako položením kousku raffinátu vedle sýra.

Z každého pravidla existují výjimky. Výše uvedená doporučení se nevztahují na kysané mléko ve slané vodě. Před zkažením ji lze uchránit pouze ve vlastním nálevu. Nevyrábějte vlastní solný nálev ani jím neovlivňujte dobu skladování. Mimo jiné je zakázáno dávat do polevy solený sýr.

Kousek sýra, který se povaluje a vysychá v lednici, není v našich mrazničkách žádnou vzácností. Pokud nejsou dodrženy správné skladovací podmínky, ušlechtilá plíseň se na výrobku neobjeví. Hospodyně, která chce vědět, jak uchovávat sýr v lednici, by si měla ujasnit, o jaký druh sýra přesně jde.

Měkké sýry

Mírný sýr lze skladovat pouze několik dní. Pokud je sýr otevřený, začne po 20-25 hodinách vysychat. Potravinářská fólie, celofán nebo pergamen mohou pomoci zpomalit proces znehodnocování. Za stejným účelem můžete otevřený kus vložit do malé smaltované nádoby.

V případě ztmavnutí nebo plesnivých skvrn se však sýr zcela zlikviduje.

V případě tmavnutí nebo plesnivých skvrn se však sýr zcela zlikviduje.

Konzervovat sýr není tak snadné, jak si myslíme, a proto se často zkazí už po několika dnech. Dodržování podmínek skladování a balení vám však pomůže nejen zabránit zkažení, ale také zachovat bohatou chuť a vůni. Čerstvou i vařenou.

Podívejte se na video o tom, jak skladovat sýr, aby vydržel déle čerstvý a chutný:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS