Jak dlouho mám klobásu vložit do mikrovlnné trouby?

Párky v mikrovlnné troubě bez vody

Klobásy mohou být předvařené, ale před konzumací je třeba je uvařit. Při vaření se zničí zárodky, které se na nich mohly objevit v důsledku nesprávného skladování, nesprávné přepravy nebo poškozeného obalu. Pokud jste ale příliš líní na to, abyste je uvařili, je pro vás řešením mikrovlnná trouba. Lze je snadno a rychle připravit v mikrovlnné troubě.

Doba vaření párků v mikrovlnné troubě je přibližně tři až čtyři minuty. Malé dětské párky lze uvařit za dvě minuty. Pokud je výkon trouby nízký a párky jsou velké, budete potřebovat asi pět minut. Při výběru délky nastavení časovače se řiďte velikostí klobásy.

dlouho, klobásu, mikrovlnné, trouby

Pro vaření párků si připravte speciální nádobu vhodnou pro vaření v mikrovlnné troubě.

dlouho, klobásu, mikrovlnné, trouby

Nádobu, kterou jste si předem vybrali, naplňte vodou tak, aby byly klobásy zakryté. Pokud jsou klobásy v přírodním střívku, můžete je ponechat, ale před vařením byste měli celofánové střívko odstranit. Je to proto, že po zahřátí se hodně smrští a bude mnohem těžší ji odstranit.

Párky tedy ponořte do vody, přidejte své oblíbené koření, nastavte požadovanou dobu ohřevu. Pokud je v troubě možnost „vařit těstoviny a maso“, zvolte ji a nádobu s celým obsahem ohřívejte v mikrovlnné troubě dvě až pět minut.

Pokud je v hrnci hodně klobás a vody, prodlužte čas na časovači. Na konci procesu uslyšíte pípnutí: nyní můžete pánev vyjmout a je hotová!

Vroucí vodu opatrně vylijte do dřezu a horké jídlo dejte na talíř. Nyní jsou klobásy připraveny k přípravě a můžete je podle chuti dochutit majonézou, hořčicí nebo rajčatovým kečupem.

Proč vařit klobásy?

Musím párky vařit?? Je to opravdu častá otázka, protože mnoho lidí si koupí párky a hned je konzumuje, někdy dokonce bez předchozího ohřátí. Důvodem je to, že syrové uzeniny jsou velmi podobné běžným vařeným uzeninám. Ve skutečnosti je v tom ale velký rozdíl.

Nejdůležitější je způsob vaření. Vařené klobásy se vaří déle a procházejí všemi potřebnými tepelnými úpravami, takže jsou zcela uvařené a připravené ke konzumaci. Výrobci uzenin je vyrábějí tak, aby je zákazník před konzumací nutně tepelně upravil. Klobásy je proto nutné vařit, i když je lze připravit také ve vodní lázni, v parním hrnci nebo multicookeru, v mikrovlnné troubě nebo jen osmažit. Proces vaření může být odlišný, ale musí být!

READ  Lze sklenice sterilizovat v mikrovlnné troubě?

Vezměte prosím na vědomí! Nejbezpečnějším způsobem přípravy uzenin je vaření. Při vaření se do vody dostávají přídatné látky a toxiny, které jsou často obsaženy v mase.

Měli bychom také vzít v úvahu krátkou dobu trvanlivosti uzenin. Po uvaření si můžete být jisti, že všechny zárodky, které se v produktu začaly vyvíjet, jsou zničeny.

Nejdůležitější pro spotřebitele je ale samozřejmě chuť. Bez ohledu na to, jak jsou klobásy dobré, jsou mnohem šťavnatější a chutnější, když jsou horké. Proč? Protože kromě masné složky, která podle požadavků nepřesahuje 30 %, obsahuje výrobek stabilizátory, emulgátory a další přísady. V syrovém stavu jsou klobásy bez chuti a dokonce trochu suché, ale vařené klobásy jsou šťavnaté, chutné a bezpečné. Záleží na vás, zda můžete jíst klobásy syrové, my vám to doporučujeme, a jak je správně připravit, probereme níže.

Vaření

Jak vařit klobásy v mikrovlnné troubě? Pro tento postup použijte následující pokyny:

 • Odstraňte slupku a na několika místech ji propíchněte nožem nebo vidličkou.
 • Poté je vložte do skleněné misky a přidejte vodu. Tekutina musí klobásy mírně zakrývat.
 • Pánev vložte do mikrovlnné trouby.
 • Nastavte funkci „Vaření masa“ nebo, pokud není k dispozici, „Ohřívání“.
 • Jak dlouho mám vařit párky v mikrovlnné troubě?? Nastavte čas na 5 minut.
 • Po signálu vyjměte připravenou klobásu a nechte ji okapat.
 • Klobásy lze jíst s hořčicí nebo jinými omáčkami.

Párky v bramborovém těstíčku

Takto připravené klobásy jsou skvělým obědem nebo večeří.

Horké vařené brambory rozmačkejte na pyré. Pro větší jednotnost kořenovou zeleninu pomelte na masovém strojku. Přidejte vejce, mouku, krupici a sůl. Těsto hněťte, dokud není zcela homogenní. Těsto rozválejte na pomoučené desce a poté nakrájejte na obdélníky o velikosti klobásy.

Klobásy oloupejte, položte je na bramborové čtverce a pevně přitiskněte, aby se okraje těsta uzavřely. Rozpusťte máslo a rozšlehejte ho s vejcem. Touto směsí potřete párky v těstíčku. Uspořádejte je na talíř do mikrovlnné trouby a každý z nich posypte strouhaným sýrem.

Vložte do mikrovlnné trouby a pečte 6-7 minut při středním výkonu. Sýr by měl být zcela roztavený.

READ  Připojení plynové varné desky a trouby

Klobása v listovém těstě recept

Jednodušší je připravit klobásky z listového těsta, protože je lze koupit hotové v každém obchodě v oddělení moučníků. Tím se celý proces urychlí, protože stačí těsto rozmrazit a rovnou přejít k vaření.

Placičky jsou stejně dobré jako normální placičky a listové těsto je křehké a křupavé. Celý proces netrvá déle než patnáct minut a výsledek potěší všechny milovníky domácího pečení.

Kynuté listové těsto předem rozmrazte při pokojové teplotě. Rozválejte ji na stole tak, aby byla 5 mm silná, a nakrájejte ji na tenké proužky široké asi dva centimetry. Nyní zabalte klobásy do proužků těsta a stočte je do spirály. Okraje párků nechte odkryté.

Recept můžete obměnit přidáním sýra do těsta. Za tímto účelem nařízněte klobásu na boku a otvor vyplňte strouhaným sýrem. Nebo vedle salámu položte proužek sýra po celé délce placky. Pak těsto zabalte stejným způsobem, jak je popsáno výše.

Nyní zřeďte žloutek vodou, promíchejte a potřete všechny placičky, aby se vytvořila křupavá kůrka. Položte ji na plech a vložte na 10 minut do mikrovlnné trouby. Hotová placka by měla mít pěkný zlatavý nádech.

dlouho, klobásu, mikrovlnné, trouby

Co může být jednoduššího než uvařit párky v mikrovlnné troubě? Myslím, že mnoho žen by souhlasilo, že je to dokonale mládenecký nebo studentský pokrm. Ale může být také zajímavý s dalšími příchutěmi, někdy i gurmánské, pokud chcete někoho překvapit.

V mikrovlnné troubě můžete snadno připravit například pivní klobásy. Stejně jako další jídla, která jsme uvařili v receptech časopisu pro ženy.

Jak si vybrat správný párek

Prvním krokem při přípravě jakéhokoli pokrmu je výběr produktů. Ale jak se s klobásami nespletete?

Pokud si potrpíte na tradiční stravovací návyky, nebudete při výběru klobásy hledat placičku z mořských řas. Otruby nebo naklíčené obilí. To je výsadou vegetariánů. Musíte si však také odložit sladké párky (dezertní párky) ze slazené kondenzované mléčné drti a slazeného kondenzovaného mléka. Podívejme se blíže na ostatní uzeniny:

 • Pokud je uzenina navenek poškozená, svraštělá a slizká, nemá cenu ji držet v ruce, protože není vhodná ke konzumaci. Můžeš se jimi pouze otrávit.
 • Párky s pravým masem nejsou nikdy levnější než pravé maso.
 • Kvalitu uzeniny poznáte podle složení: kromě soli, masa a koření obsahuje sóju, škroby, stabilizátory, přídatné látky ze skupiny E atd.Д., Párek nelze nazvat přírodním.
 • Zkontrolujte trvanlivost: přírodní uzeniny jsou poživatelné pouze 72 hodin, ale pokud jsou vakuově balené, lze je skladovat až dva týdny bez jakýchkoli přísad.
 • Křehká klobása se strukturou podobnou marshmallow není pravá klobása.
 • Pravé lahůdkové maso je vždy pružné a střívko je pevné.
 • Vývar a bobtnající tuk svědčí o špatné kvalitě. Kde bylo použito hodně živočišného tuku a žil a při výrobě bylo použito příliš mnoho vody.
 • Klobása musí po ochutnání získat svůj tvar stlačením během několika sekund.
 • Je lepší vybírat světlé uzeniny: příliš světlé obsahují hodně barviv a tmavé konzervanty.
 • Dužina by měla mít na řezu šedorůžovou barvu, ale neměla by se drobit.
READ  Jak nastavit hodiny na ostré mikrovlnné troubě

Přestože jsou párky hotové, měly by se před konzumací uvařit. Tepelné ošetření ničí zárodky, které se na nich mohly objevit v důsledku nesprávného skladování, přepravy nebo poškozeného obalu. Pokud jste ale líní je vařit, pomůže vám mikrovlnná trouba. Lze je snadno a rychle uvařit.

S pivem

Klobásy jsou téměř jako německý recept se zelím a pivem. Pokud pro tento pokrm zvolíte tmavší pivo, bude zelí pikantnější a sladší.

Jak připravit párky v mikrovlnné troubě

Na přípravu 8 párků z listového těsta potřebujete

 • Listové těsto. 500 g
 • Párky. 8 kusů
 • Sýr. 100 g
 • Koření (bazalka, bylinky nebo jiné). Podle chuti
 • Neochucený rostlinný olej

Po rozmrazení těsto rozválejte na požadovanou tloušťku a rozkrájejte ho na 8 stejných dílů o velikosti asi 10 x 15 cm. Sýr nakrájejte na 8 tenkých plátků. Na každý plátek pečiva položte párek, plátek sýra a kopeček pochoutky. Pevně je srolujte a pak je rychle osmažte ve fritéze nebo na pánvi s trochou oleje z obou stran dozlatova.

Klobásy v těstíčku položte na papírovou utěrku, aby se odstranil přebytečný olej. Položte je na talíř a pečte v mikrovlnné troubě 2 až 3 minuty při maximálním výkonu, dokud nejsou zcela upečené.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS