Jak dorůstají chloupky po laserové epilaci

Dorůstají chloupky po laserové epilaci?

Každá žena se chce navždy zbavit nežádoucích porostů na těle a obličeji. Odsuzujeme se k bolestivým metodám odstranění, doufáme v zázrak, ale ten se nekoná a objevuje se znovu a znovu. Některé metody poskytují dlouhodobý účinek, po některých se již druhý-třetí den objeví strniště. A lidstvo stále hledá spolehlivou metodu, jak dosáhnout dokonale hladké pokožky.

S příchodem inovativních technologií, jako je laserová epilace, se vše změnilo. Po absolvování léčby je nyní zcela reálné těšit se z hladké pokožky. Je ale pravda, že po laserové epilaci chloupky nedorůstají?? Povídejte si o tom v našem článku.

Laserová epilace na obličeji: její vlastnosti a výhody

Nežádoucí ochlupení není problémem jen pro muže, ale i pro ženy. Chlupy na obličeji jsou anestetikum a zkazí i hezkou tvář. Laserová epilace je jedním z nejmodernějších, nejoblíbenějších a nejúčinnějších způsobů odstranění tohoto problému. Chcete-li se dozvědět více o zákroku, jeho kontraindikacích a následcích, přečtěte si náš článek.

Obličej. to je vizitka každého člověka, zejména žen. Co jen metody neuchylují k moderní zástupce něžného pohlaví, aby se zbavili nežádoucí vegetace. Jedná se o používání holicích strojků a používání různých krémů na odstranění chloupků a voskových pásek. Kromě toho, že po těchto metodách expozice vousy rostou rychleji a stávají se ještě těžšími.

Laserová epilace je oblíbená moderní technika, kterou v boji proti nežádoucímu ochlupení využívají nejen ženy, ale i muži.

Podstata procedury spočívá v tom, že se přístroj nasměruje na vlasový folikul a dojde k záblesku. Laserový paprsek procházející vlasem dosáhne vlasového folikulu a zahřeje v něm pigment melanin. Přehřívá vlasový folikul a ničí ho. Po krátké době se vlasy uvolní. Je třeba si uvědomit, že v tomto případě nejsou poškozeny přilehlé tkáně.

Laserová epilace není vhodná pro každého. Důležitou roli hraje barevný typ pacienta. Tato metoda zbavení se nežádoucího porostu je vhodná pro osoby s přirozenou barvou vlasů od světlé po tmavě blond.

dorůstají, chloupky, laserové, epilaci

Čím tmavší jsou chloupky, tím lépe se odstraňují. Velmi světlé a šedé laser neodstraní, protože obsahují příliš málo melaninu, který je nezbytný pro dopad paprsku.

Ne všechny folikuly jsou postiženy. Některé z nich jsou neaktivní, spící nebo rostoucí. Proto je k úplnému odstranění chloupků zapotřebí více než jedno ošetření. Přesný počet sezení určí odborník v závislosti na individuálních vlastnostech osoby a její pleti. Většině žen stačí v průměru čtyři až devět ošetření každých 7 až 10 týdnů.

Zákazníci s citlivou pokožkou si všímají, že manipulace je naprosto bezbolestná. Ve vzácných případech je možný mírný pocit pálení. V těchto případech se oblast ošetřuje anestetiky. Laserová epilace trvá přibližně 35-40 minut.

Mezi oblíbené ženské oblasti pro laserovou epilaci patří

Jaký je postup laserové epilace

Vlasy obsahují pigment melanin, který jim dodává charakteristickou barvu. černou, červenou, hnědou, blond nebo světlou. Melanin je schopen absorbovat světlo o vlnové délce přibližně 700-1000 nm a silně se zahřívá.

READ  Jak vyrobit odsavač par pod podhledem

Melanin se nachází ve vlasovém folikulu a vlasovém stvolu a při působení laseru je zahřívá. Teplota zahřívání je dostatečná k poškození vlasového stvolu a cév, které folikul vyživují. Čím tmavší jsou vlasy, tím více melaninu obsahují a lépe hoří. Diodový laser je nejjemnější zařízení s vlnovou délkou 800-810 nm.

Během ošetření chladí pokožku a pacienti nemají bolesti. U citlivé pokožky se mohou vyskytnout pouze mírné potíže.

Nejčastější způsoby odstraňování chloupků u žen

 • Oblast bikin;
 • Stehna a boky;
 • Podpaží;
 • Chin;
 • Oblast horního rtu;
 • Ruce.
 • Hrudník;
 • Zpět;
 • Ramenní pás;
 • Břicho.

O kolik je laserová epilace bolestivější. Postup pro zmírnění bolesti

Klienti při epilaci většinou necítí žádnou bolest. Zákrok nelze považovat za absolutně bezbolestný, ale záleží na individuálním prahu bolesti pacienta. Přestože se laser zaměřuje na chloupky, kůže v jejich okolí se zahřívá.

Během epilace se může vyskytnout mírné pálení laserem a mravenčení. Pro snížení nepříjemných pocitů použije kosmetička před ošetřením neškodný hypoalergenní chladicí gel.Moderní diodový laserový přístroj je vybaven speciální chladicí podložkou, takže zákrok probíhá s minimálními bolestivými pocity.

Během menstruace a PMS se práh bolesti snižuje, proto se doporučuje epilovat několik dní po skončení cyklu.

Oblast nad horním rtem a hluboké bikiny jsou považovány za nejcitlivější oblasti a v případě potřeby lékař aplikuje anestetický krém na bázi lidokainu. Perorální léky proti bolesti jsou neúčinné, protože působí na celé tělo a zákrok vyžaduje ošetření určité oblasti.

Trvalá laserová epilace

Kontraindikace pro laserovou epilaci

Před objednáním si pečlivě přečtěte seznam kontraindikací, při kterých není ošetření povoleno nebo doporučeno:

 • Onkologická onemocnění;
 • Těhotenství a období kojení;
 • Vícečetná mateřská znaménka na těle;
 • Čerstvé opálení;
 • Diabetes mellitus jakéhokoli typu;
 • Pravá fotodermatitida;
 • Řezné rány a poranění, čerstvé popáleniny, poranění kůže;
 • Konzumace fotosenzibilizujících látek;
 • Akutní infekční onemocnění;
 • Chronická kožní onemocnění v akutní fázi;
 • Epilepsie;
 • Některé typy virových onemocnění;
 • Neurologické poruchy;
 • Pubické ochlupení a šedivé vlasy;
 • Špatná srážlivost krve;
 • Křečové žíly (stupeň 2);
 • Přítomnost keloidních jizev v oblasti epilace;
 • Lupénka, herpes;
 • Užívání některých léků proti bolesti a hormonů. Před zákrokem se vždy poraďte se svým lékařem;
 • Chlupatá mateřská znaménka v oblasti depilace;
 • Přecitlivělost na teplo;
 • Pacienti mladší 18 let potřebují písemný souhlas rodičů.

Děkujeme za váš dotaz!

Pokud jste držitelem autorských práv k jakémukoli materiálu na stránkách http://www.evamedic.ru/ a nechcete, aby tento materiál zůstal volně přístupný, jsme připraveni tento materiál smazat a projednat podmínky poskytování tohoto obsahu uživatelům.

Za tímto účelem nám musíte poslat e-mail na adresu info@evamedic.máte právo na materiál chráněný autorskými právy (naskenovaný dokument s razítkem nebo jiné informace, které vás jasně identifikují jako držitele autorských práv k tomuto materiálu).

Nevýhody laserové epilace

Jedna z nevýhod. náklady na celý kurz. Je to dražší než kupovat si holicí strojek nebo se pravidelně depilovat. Z dlouhodobého hlediska však tato metoda ušetří peníze i čas, takže kurz považujte za investici.

dorůstají, chloupky, laserové, epilaci

Laserová epilace vyžaduje sebekázeň: musíte se účastnit požadovaného počtu sezení a dodržovat frekvenci. Pokud přestanete uprostřed léčby, nikdy nedosáhnete požadovaného výsledku.

Úspěšnost odstranění závisí na typu pleti a barvě chloupků. Šedé, zrzavé a světlé vlasy jsou méně citlivé na laserový paprsek.

READ  Jak snížit bolestivost laserové epilace

Existují určité kontraindikace laserové epilace:

 • onkologická onemocnění,
 • horečka,
 • křečové žíly,
 • Těhotenství a první tři měsíce kojení,
 • akutní infekční onemocnění.

Pokud máte v oblasti znaménka, pigmentové skvrny, rány nebo jizvy, pokud užíváte hormonální léky nebo pokud v den zákroku dojde k menstruaci, poraďte se předem se svým lékařem. Je vhodné nechat si provést diagnostiku znamének.

Očekávaný účinek a péče o pokožku po laserové epilaci

Klienti kosmetických salonů se často ptají, zda má laserová epilace nějaký vliv na jejich obličej. Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte porovnat mechanické holení a laserové ošetření. V prvním případě může dojít k podráždění pokožky a k hrubnutí chloupků. Kromě toho je třeba je pravidelně a často holit. Impuls vysílaný laserem působí pouze na samotný vlas a je absorbován barevným pigmentem. Při epilaci nedochází k poranění pokožky, takže nevznikají řezné rány ani vyrážky. Výsledek je navíc dlouhodobý.

Při prvním ošetření se odstraní přibližně 40 % chloupků. Po úplném laserovém odstranění chloupků rostou chloupky velmi pomalu, takže výsledek je dlouhodobý. Pulzní světlo přístroje způsobí, že vlasový folikul zmizí. V důsledku toho se zastaví růst vlasů.

Odborníci doporučují dodržovat jednoduchá pravidla péče:

Během dvou týdnů po laserové epilaci se nesmíte opalovat, protože škodlivé UV záření může způsobit podráždění kůže.

Nedoporučuje se mýt nohy v horké vodě po dobu 3 dnů, aby nedošlo k poškození procesu regenerace kůže. Kromě toho by se k mytí neměly používat houby a flanelové tkaniny s tvrdými žmolky.

Aby nedošlo k poškození pokožky, je zakázáno provádět peeling na místech, která byla vystavena laserovému paprsku. Zákrok může vyvolat infekci.

dorůstají, chloupky, laserové, epilaci

Podmínky úspěšného postupu

Hlavní podmínkou, na které je princip této metody založen, je kontrast barvy kůže a vlasů. Čím pigmentovanější jsou vlasy a čím světlejší je pokožka, tím lepší je efekt. Aby byl folikul úspěšně zničen, musí laser působit pouze na folikul, nikoli na kůži a okolní tkáň. Pokud tedy máte velmi světlé vlasy, může být efekt jiný, než se očekávalo. Pokud máte tmavou nebo sluncem spálenou pokožku, mohlo by odstranění chloupků laserem způsobit popáleniny nebo stařecké skvrny. Čím větší je kontrast mezi barvou vlasů a pleti, tím větší je šance na úspěch. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků při použití cukru nebo vosku a získat více informací o tom, na co si dát pozor během ošetření, klikněte zde.

Těhotné ženy a diabetici by tento zákrok neměli zvažovat. Neexistují jednoznačné informace o tom, jak moc je pro ně nebezpečná a jaký může mít účinek, ale neměli byste zbytečně riskovat. To platí i pro akutní fázi jakéhokoli onemocnění, zejména infekcí.

O tom, proč dochází k podráždění v intimní oblasti po ošetření a jak se mu vyhnout, si můžete přečíst zde.

Prvních několik dní po léčbě budete muset omezit návštěvy lázní, bazénů, posiloven a dalších aktivit, při kterých dochází k nadměrnému pocení. Aktivace potních žláz vede k folikulitidě. zánětu vlasových folikulů v oblasti kůže, kde byla provedena epilace.

Video ukazuje pozitivní účinky laserové epilace:

Po ošetření nebo mezi ošetřeními se nesmíte opalovat ani používat solárium. Zvyšuje pigmentaci kůže, což může snížit účinnost následných ošetření. A zde je uvedeno, kolik procedur je třeba a jak to či ono, je zde uvedeno.

READ  Co na pokožku po epilaci

Výhody a nevýhody metody

Je to škodlivé? Mezi nevýhody patří poměrně vysoké náklady na zákrok. Depilace a holení jsou několikanásobně levnější, nemluvě o holení. Volba mezi cenou a výsledkem je na vás.

Co se týče bolesti, je to individuální. Uvádí se, že laserová epilace způsobuje pouze mírné brnění, ale často ženy během ošetření pociťují poměrně silné pálení. To může záviset na vašem osobním prahu bolesti i na nastavení samotného přístroje. Za druhý faktor je zodpovědný kosmetolog, který operaci provádí, a první lze kontrolovat pomocí předanestetického vyšetření. Ke zmírnění bolesti se obvykle používá anestetický gel, který se aplikuje nějakou dobu před zákrokem.

Další informace o tom, jak depilace bikin probíhá a zda ji lze provádět doma, naleznete zde.

Video ukazuje pozitivní rysy zákroku:

Ženy, které se depilovaly voskem nebo cukrovou pastou, jsou k laserové epilaci tolerantnější než ty, které se předtím depilovaly pouze žiletkou

Pozitivní je účinnost a rychlost léčby ve srovnání s jinými metodami. Po prvním ošetření zmizí více než polovina chloupků, a i když se rozhodnete nepokračovat, výsledky se dostaví.

Ošetření se provádí také cukrem, ale zde je uveden postup: Podívejte se na toto video.

A pokud kurz dokončíte, máte zaručený dlouhodobý účinek: na vlasy navíc můžete zapomenout na 6-8 let. Spící folikuly se mohou po tomto ošetření znovu aktivovat a můžete si všimnout několika nových chloupků.

Před 10 dny jsem podstoupila první laserovou epilaci. Tady se s těmi vlasy muselo něco stát? Chápu, že během zákroku byla malá část spálena. Celý povrch se poté hladce oholí.

Ale teď to, co zbylo, narostlo asi o 3 mm a vypadává. Přejedu tam nehtem a pokaždé je pod ním pět nebo sedm chloupků. A nerozumím tomu, že kdyby byla žárovka zničena, jak by mohla znovu vyrůst?? A pokud zůstane žárovka, proč by měl, zvláště po deseti dnech? vypadnout?

A bylo mi řečeno, že mezi jednotlivými sezeními mám používat pouze žiletku, v žádném případě se nemám depilovat a že chloupky nyní vypadávají samy, je to téměř jako vosk.

Jak dlouho vypadávají chloupky po laserové epilaci?? Vypadávají po různě dlouhé době. Záleží na různých faktorech a osobnostních vlastnostech. Ty, které byly ve fázi voskování, nemohou.

Důsledky nedostatečné péče o pokožku po první epilaci

Ne nadarmo kosmetologové doporučují netraumatizovat podrážděnou pokožku po laserové epilaci horkou vodou, ultrafialovým světlem a nevhodně zvolenou kosmetikou. V opačném případě se světlem ošetřená pokožka může hojit déle a nemusí vypadat tak pěkně.

Nedodržení správné péče po první laserové epilaci tak může mít následující následky:

  Výskyt červených nebo hnědých skvrn na kůži;

Pokud tyto příznaky přetrvávají po týdnu i při správné péči o pokožku, je důležité se po epilaci poradit s kosmetičkou nebo dermatologem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS