Jak šít úplety na šicím stroji

JÍT ZA SVÝMI SNY. MOJE SNY

Ruční výroba od Smily. Blog o ručních pracích, viktoriánské éře a chutném jídle. Blog Smily o ručně vyráběných věcech, viktoriánské době a chutném jídle.

Miluji pletené oblečení! Je měkká, pohodlná, hezká, snadno se pere a nemusí se žehlit. Celkově vzato, spousta skvělých výhod!

Ale při šití na běžném šicím stroji jsem nejednou měla problémy s napínáním. Tkanina se buď natáhla, nebo naopak začala mačkat. Dokonalý steh napoprvé nepřipadal v úvahu!

To trvalo nějakou dobu, dokud jsem si na jednom britském blogu nepřečetl komentář, který radil používat TIPPING papír. Stejný papír, který se dává do krabic od bot. Ani nevím, jak se to jmenuje. Je měkký a tenký, ale není to pauzovací papír ani hedvábný papír. Tento papír dokáže zázraky!

Touto metodou můžete šít naprosto libovolný steh na naprosto libovolnou pleteninu. včetně výstřihu. A poslední bod je asi nejhezčí. 🙂

Tady je, naše zachránkyně! Své jsem našla v obyčejném obchodě s obuví, kde jsem je požádala, aby pro mě pár dní sbírali papír. Obvykle je prostě vyhodí.

Vložíme ji pod látku ve směru švu. Nejlepší je, když máte na obou stranách švu 1-2 cm papíru.

Spuštění jehly přímo skrz látku a papír. Šijte rovně přes obě vrstvy jemným cikcakem, aby si látka zachovala schopnost roztažnosti.

Pohled zezadu. Nyní lze papír snadno odtrhnout. Jemné částečky, které mohou uvíznout pod stehy, zmizí při prvním praní.

Šaty, které jsou v ukázce na modelce, nemám, protože je to dárek a ještě se nedostaly na místo, ale ukážu Andrejku v dresu ušitém stejným způsobem. A také výstřih šatů z jemného žerzeje.

Velmi se mi líbí dresové oblečení! Je měkká, pohodlná, hezky vypadá, snadno se pere a nemusíte ji žehlit. Jediné výhody, že ano?

Ale šití dres na adrese a jednoduchý šití stroj může být a bit komplikované. Měl jsem problémy s příliš velkým napětím, nebo příliš malým, nemluvím o mučení s úhledným vázáním krku!

To vše se stalo, dokud si přečíst jeden komentář v Británii blogu říká o PAPER. že papír jsou použít na adrese boty boxy. I don‘ t i znát jak to je s názvem. Tenké , soft ale není křehký nebo Sledování papír. Na adrese je skutečné zázrak !

Tuto metodu můžete použít pro všechny švy u jakékoli elastické látky, včetně vázání krku. Poslední důvod, který se mi líbí nejvíce. 🙂

Tady to je, papír! Svůj jsem našel v obchodě s obuví. Požádal jsem je, aby mi ten papír několik dní schovávali. Obvykle ji prostě vyhodí.

Přiložte kus pod látku podél švu. Je lepší mít 1-2 cm papíru z obou stran švu.

Položte jehlu stroje dolů skrz obě vrstvy papíru a látky dohromady. Šijeme malým klikatým stehem, aby se látka neroztáhla.

Takto bude vypadat z obou stran. Stačí odstranit papír ze švu. Pokud se některé kusy naskládají pod sebe, budou při prvním praní vyprány.

Nemohu vám ukázat šaty celkem, protože je to dárek a ještě jsem je neobdržela. Ale tento Andrewův svetr a můj výstřih šatů jsou také ušité z papíru.

Kde začít?

Šití jakékoli látky zahrnuje šití přídavku na šev a spojování kusů látky dohromady. Při šití úpletů je hlavním požadavkem zachování jejich pružnosti ve spojích (naopak některé švy je třeba zajistit proti roztažení). Problémem mohou být také rozjíždějící se knoflíkové dírky, kterým lze předejít pečlivým začištěním okrajů (mnoho úpletů se však vyznačuje nerozpustnými švy).

Nejjednodušší způsob, jak dokončit pleteniny, je použít háček a přízi stejného složení jako základní materiál. Toho lze docílit tímto způsobem, kdy se použije steh bez očka (obr.1)

Vzory lze také spojovat technikou ručního pletení (obr.2)

Stejně jako ruční šití je tato metoda vhodná i pro malé kousky látky, které nejsou příliš husté. Ve většině případů jsou pleteniny vyráběny strojově. Prvním problémem, který se objeví při pokusu o sešití pleteniny běžným strojem, jsou smyčky nebo naopak přetržení nitě a vynechané stehy. Druhým nepříjemným problémem, který se někdy objeví po použití šitého kusu, je díra v oblasti švu. Abyste se tomu vyhnuli, existují tři základní pravidla:

 • Úplety (kromě česané bavlny) by měly být šity speciální jehlou se zaoblenou špičkou, která kůži nepoškrábe. Jehly na dresy jsou určeny pro hustá, převážně přírodní vlákna, jehly Stretch pro tenké syntetické úplety, SuperStretch pro biflex, lycru a mikrovlákna.
 • Elastické švy lze šít pouze syntetickou nití z polyesteru nebo polyamidu.
 • Než začnete, ušijte zkušební steh na kusu oděvu a podle výsledku nastavte přítlačnou patku a napětí nitě. Zkuste přerušit vytvořený steh a uvolněte napětí přetržené nitě.

Problémem může být také klouzání materiálu při práci s ním. Abyste tomu předešli, je třeba všechny díly předem sešít. Kromě toho se pod oděv a někdy i na něj vkládá papír. Na jemné tkaniny můžete použít toaletní papír nebo ještě lépe speciální průhlednou fólii (avalon), která se rozpouští ve vodě.

Jehly na šití pletenin

Standardní jehly, které jsou vhodné pro většinu ostatních tkanin, mohou poškodit pleteninu. Při šití se zpravidla může stát, že se steh roztrhne nebo napne.

READ  Jak odemknout troubu

Jehly na šití pletenin.

Vhodně označená jehla tomu může zabránit:

Jehlice pro pleteniny Jersey

Výše uvedené jehly mají zaoblenější špičku, která umožňuje čistý a úhledný steh bez nedokonalostí.

Pletací jehlice se stejně jako standardní jehlice liší velikostí. Délku a tloušťku nástroje zvolte podle hustoty tkaniny. Při výběru jehly se řiďte údaji v tabulce níže.

Hustota Číslo jehly
Tenké pleteniny (kulirnaya glada, waffle). 70/9
Středně hustá tkanina (rouno, stuha, velur). 80/11
Husté a objemné tkaniny (interlock, piqué, capitone a další). 80/11, 90/14

Vezměte prosím na vědomí! Před šitím na kus úpletu je vhodné nejprve šít na kus látky a upravit napětí nitě.

úplety, šicím, stroji

Pletení na šicím stroji

Jak šít úplet na běžném šicím stroji? Při tomto procesu se používá několik druhů stehů, z nichž každý má svůj vlastní úkol. Zvažte podrobně, jak olemovat pletené tričko na stroji. Potřebujete:

 • zakončete spodní část klikatým stehem;
 • pečlivě odstřihněte přebytečný materiál až k začátku švu;
 • Okraje ohněte o centimetr, přichyťte je nebo připněte špendlíkem;
 • Šijte steh dvojitou jehlou z přední strany.

Pokud se mají sešít dva kusy látky, použije se rovný steh. To je nejlepší, pokud látka není příliš elastická. K šití použijte speciální přítlačnou patku. Nastavte rozteč 1,5 až 2 milimetry. Jak správně šít úplety na běžném šicím stroji, aby se nit při natahování látky nepřetrhla?? Použijte úzkou, půl milimetru širokou klikatku. Pokud šijete 1,5 cm od okraje, bude steh pevný a pružný.

Při použití netřepivého materiálu není nutná žádná speciální úprava okrajů, můžete použít dvojité šití jednou jehlou. Jedná se buď o rovné, nebo klikaté šití. Šití proveďte následujícím způsobem:

 • Obě části dílu sešijte.
 • Šijte podél linie švu.
 • S odstupem 3 milimetrů od okraje prošijeme druhý steh.
 • Podél jeho okraje odřízněte přebytečnou hmotu.

Jak šít overlockové stehy na běžném šicím stroji, pokud nemáte overlock?? Zkuste to udělat klikatým stehem:

 • Pokud nemáte speciální patku, položte na horní a spodní část materiálu proužky obtiskového papíru.
 • Proveďte klikatý steh 3 mm od okraje, později látku na straně s přídavkem na šev odstřihněte.

Jak šít pružný materiál na běžném šicím stroji | Caramilla Easy

Protože se pletenina hodně roztahuje, je vhodné provést stabilizační stehy v linii ramen, na kalhotách, v oblasti krokového švu:

Jak správně šít pletené oblečení: vzor a střihy

 • Pokud je maximální roztažnost 15 cm nebo více, znamená to, že se jedná o tkaninu s vysokým faktorem pružnosti 50 % nebo více;
 • cca 3-5 cm. úplety se středním koeficientem roztažnosti 30-50 %;
 • do 1-2,5 cm a méně. s nízkým koeficientem roztažnosti 10-25 %.

Malý výpočet úseku

Upozornění: V oblasti boků nesmí být řezák příliš malý. Pokud chcete, aby se látka při chůzi nezadrhávala, snižte poměr pouze na polovinu! Vezměte také na vědomí, že úplet nepotřebuje žádné prošití ani přídavky na střih.

 • Přírodní pleteniny je třeba před stříháním narovnat. namočit do teplé vody a nechat uschnout v rozloženém stavu. Bavlněné úplety, které se výrazně srážejí, je třeba několikrát vyprat.
 • Gumička na třásně by se však neměla předem prát!
 • Pokud máte čalounění založené na kontrastních barvách, odstraňte přebytečné barvivo pomocí barvicího koncentrátu (1:1 zředěného vodou).
 • Před stříháním se pletenina položí na těžkou tkaninu a stříhá se v jedné vrstvě. To musí být provedeno výhradně v jednom směru. Proplétání nití může způsobit tvarové a barevné odchylky v částech hotové tkaniny. Během řezání dbejte na to, aby látka ležela rovně a nesjížděla ze stolu.
 • Proto vám poradíme. pleteninu je lepší stříhat na dece nebo jiné husté tkanině. Můžete k němu materiál připnout a nemusíte se bát, že ho někde špatně natáhnete.

Jednotlivé části látky se pečlivě přišpendlí k sobě!

Umění šití

Home “ Vybavení a nástroje “ Proč jsou na domácích šicích strojích potřeba pletací stehy??

Na první pohled je odpověď zřejmá. aby bylo možné šít pletené výrobky

Tak proč jich je tolik? Například můj Astralux 7900 jich má 5 a můžete klidně přidat další 2. A jak zjistit, jaký pletací steh použít, když?

Pojďme to zjistit. Než se však podíváme na nabídku stehů, podívejme se, proč pletení obecně vyžaduje speciální stehy a zda se bez nich lze nějak obejít.

Proč potřebujete speciální pletací stehy?

Charakteristickou vlastností pletenin je vysoká roztažitelnost. Proto rádi nosíme pletené oblečení. Díky elasticitě pletených oděvů nám umožňují volný pohyb a dýchání a neomezují naše pohyby, přestože jsou velmi blízko těla.

Ale pokud z hlediska pohodlí oděvů pružnost úpletu. je pozitivní vlastnost, pokud jde o výkon šití. spíše negativní, protože.к. Elasticita úpletů může ztěžovat šití a je třeba s nimi zacházet opatrně.

Roztažitelnost úpletů je třeba zohlednit při všech šicích operacích a je nutností při volbě parametrů stehů, tj.к. Pletenina musí zároveň protáhnout švy oděvu.

Pokud se šití neprotáhne nebo se protáhne méně než úplet, nitě šití se přetrhnou a může dojít i k rozpakům, pokud se jedná o střední šev kalhot

Proto je zapotřebí speciálních úpletových stehů, které se natahují stejně jako samotný úplet.

Na čem závisí pevnost stehů v tahu??

Roztažitelnost závisí na umístění nití.

Běžný člunkový steh se tedy skládá ze dvou téměř rovných nití, které se navzájem spojují malými smyčkami. Roztažení stehu lze dosáhnout pouze natažením samotných nití a zmenšením smyček v látce.

Na druhou stranu šikmé stehy nejsou v přímce, ale jsou umístěny šikmo k sobě, takže steh lze snadno natáhnout spolu s látkou.

Na tomto principu jsou založeny všechny pletací stehy domácích šicích strojů

Steh č. 5 (nazývaný také rybí kost) je nejčastěji používaným stehem pro šití úpletů.к. Roztažnost je velmi dobrá a není o moc širší než běžný člunkový steh. Řádek 6 se od řádku 5 liší pouze odsazením od středu. Obě tyto čáry jsou docela podobné klikaté čáře. Správně?

READ  Nelze otáčet chapačem v šicím stroji

Oko 15 připomíná klikatku, ale se třemi záhyby, zatímco oka 7 a 8 jsou spíše rovná, nikoli klikatá. Ale to je jen na obrázku, ve skutečnosti se jehla při šití tří rovnoběžných stehů pohybuje klikatým pohybem.Vypadá to asi takto

Dokážete si představit pevnost stehů?! Т.е. není to jen cikcak nebo tři dvojité paličkované stehy prošité nad sebou, ale je to mnohem strmější a spolehlivější. Proto se v návodech k šicím strojům doporučuje používat tento steh pro těžké švy, například pro šití středového švu kalhot.

Ukazuje se tedy, že pletací stehy nejsou určeny pouze k šití úpletů, ale mají mnohem širší využití.

Jaký druh pletacích stehů má váš stroj?? A jak je používáte? Pouze na šití úpletů nebo něčeho jiného?

Štítky:strojový steh, šití, šití úpletů

Vložil Larissa Klepacheva v 3 Únor 2014. Publikováno v Zařízení a nástroje. Štítky: strojový steh, šití, šití úpletů.

Dříve v tomto sloupci:

 • Patka pro šití apliqué // 4. února 2014 // 4
 • Patka pro šití kůže // 23. ledna 2014 // 43
 • Chodidlo AU-134 // 28. listopadu 2013 // 35
 • Kde a jak brousit nůžky? // 11. června 2013 //
 • Jak zkontrolovat nůžky? // 14. května 2013 // 3

Poštou

Šití úpletů nestačí. Jednoduchá viskóza ( ne máslo). běžným stehem ( pletací jehlice, pár ok) a dole olemovaná pružnou úzkou kontrastní krajkou. super alternativa k dvojjehlici, kterou z nějakého důvodu nemůžu ušít bez vynechání švu.

Běžné stehy jsou pro dresy vhodné. Šití švů imitací overlockového stehu.

A pak jsem našel trávu cop na kameni. Koupil jsem hustý polyesterový úplet, který není šitý s běžnými stehy. nedej bože, dělá každý pátý krok, a 4 přeskočí Testoval „rybí kost“ To je jediný steh, který zatím dělá stroj bez problémů na tak problematické tkaniny.

27 komentářů:

Wow!Skvělé, díky za tip, musím to vyzkoušet!

Měli byste to zkusit! Velmi snadné a pohodlné

Cool! Díky ! Předpokládal jsem, že je třeba dát něco papíru, ale nemyslel jsem na boty papír!

Tento papír je výhodnější než běžný papír, protože je velmi tenký a na konci se snadno odtrhává

Když moje maminka pracovala jako vyšívačka (na stroji volným pohybem), vyšívala na pleteniny přes papír. Mnoho lidí používá k tomuto účelu netkanou textilii (na zádech), ale zůstává a je nepříjemná pro tělo. A papír se smyje. Pravda, při vyšívání je více stehů, ten papír jste museli potom pořádně „odlepit“. To je práce, kterou jsem dostal za úkol 🙂 Byl jsem ještě dítě, tak jsem pomáhal, jak jsem mohl :). Moje maminka šila pleteniny i přes papír. Samozřejmě používala také pletací jehlice.

Whoo!! A teď velká otázka: Proč se o této jednoduché metodě nezmiňuje žádná příručka k šití??? Koneckonců, je to základní! Ale sám bych to do sebe nikdy neřekl.Teď mám vždy po ruce tento papír, dvojjehlici a obyčejnou pletací jehlici 🙂

Sveta, děkuji ti za tak podrobnou mistrovskou třídu! Já samozřejmě pletu jen zřídka, prostě proto, že oblečení šiju jen zřídka, ale do budoucna to budu vědět!

Jo, pamatuj si to do budoucna. Pro případ, že byste začali šít i oblečení?

Sveta, moje švagrová mě naučila dávat pod ně noviny. Dal jsem bílé okraje, bez tisku, že, takže písmena nezůstávají v látce, v případě, že to, co. Noviny nejsou o moc tlustší než tenhle papír na boty, ale každý si ho najde! Žijte dlouho. Učíte se!

Zkoušel jsem to s novinami, ale není to tak pohodlné. Přesto noviny nejsou měkké a na tenkém úpletu se příliš silně zhutňují, zejména pokud si je u krku. Papír na boty podobný obtiskovému papíru, ale mnohem měkčí, ale stále dostatečně pevný (ne hedvábný papír)

Teď začnu sbírat papír na boty. Pro případ, že bych začala šít?:) Sveta, děkuji, poslechla mou radu.

Proč nezačnete?? Jsem si jistý, že toho zvládnete víc 😉

Kdysi jsem někde četla, že pod tenkou látku je třeba dát papír, ale jaký? To je dobrá nápověda!

S pleteninami jsem také bojovala, dokud jsem si nekoupila kvalitní německé jehly, se kterými stroj šije bez problémů. Metoda papíru je také dobrá, z laku jsem ušila mackintosh.

Aha, tak mi řekni, které to jsou? Mám Milward Stretch, moc se jim nedaří 🙁

Sveta, právě včas, abys viděla tento příspěvek! V košíku mám manželovy domácí kalhoty „na opravu“, 15 let starý značkový dres Adidas, ale strašně se mi líbil, nemůžu se s ním rozloučit)))) Obličej je hedvábný, tak akorát se saténovým leskem, a spodní strana má jakoby lehký „fleece“. A tam přišel do rozpadu celý pas část, nebo spíše takini nic, je to asi věčné, ale guma, šňůrka a všechny nitě jsou mrtvé. Vzal si předělat a stroj odmítá šít, smyčky jsou velmi silné, nepohybují se látkou, jehla píská přes látku. Bohužel ani váš způsob nepomohl. Přemýšlím o něčem jiném, co bych mohl zkusit?))) Díky za tip!

To mi připomíná. Když jsme jako děti hráli „divadlo“, „kontrolovali“ jsme na lístcích šití na stroji bez nitě a pak jsme je strhávali jako skutečné))

Jehlu jsem vyměnila za pletací? Také u pletené části je třeba změnit napětí horní i spodní nitě. Na svém stroji zasunuji horní část o jednu pozici a trochu utáhnu cívku. Tímto způsobem jsou závity volnější a méně napnuté. To ale není univerzální rada, pro každého platí něco jiného

READ  Proč šicímu stroji chybí knoflíkové dírky

Vyměnil jsem jehlu. Ale tady nastavit napětí ještě jednou se obávám, nebo pak list nebude moci lemovat.)))Spodní není vůbec nastavitelný a horní by se měl pokusit, pamatovat si nastavení))))

Jak šít úplety na běžném stroji?

Když jsou všechny nástroje a materiály připraveny, stačí jen nastavit stroj a začít šít oděv.

Nastavení spočívá v úpravě napětí nitě. Za tímto účelem ušijte zkušební steh na kusu pleteniny. Použijte různé nitě: horní je světlá, spodní tmavá. Snadněji tak poznáte, který z nich je třeba mírně povolit nebo napnout. Po šití zkontrolujte výsledek stehu. Pokud jsou shora vidět smyčky spodní nitě, povolte horní nit a napněte spodní nit. Pokud jsou ve spodní části švu viditelné smyčky horní nitě, povolte spodní nit a zvyšte napětí horní nitě. Pak ušijte druhý zkušební steh a v případě potřeby znovu upravte napětí.

Existuje několik způsobů, jak šít pleteniny na běžném stroji bez overlocku:

Rovný steh. Není elastická, takže je vhodná pro česané látky. Výhodou je vysoká pevnost švů. Šijte velmi pomalu a jemně na látku a protáhněte ji za knoflíkem a před ním. Příliš se nenatahujte, protože by mohlo dojít ke zvlnění. Šijte ve vzdálenosti 1 cm od okraje. Chcete-li, aby byl rovný steh pružnější, použijte jemné, 1,5 mm dlouhé stehy. získáte tak lepší rozpětí. Také jemné stehy jsou pěkné na pohled.

Klikaté prošívání. Lze použít na všechny typy úpletů. Výhodou této konstrukce je její vysoká pružnost, takže při šití detailů nemusíte látku natahovat. Pro užší klikatý steh nastavte na stroji minimální délku a šířku stehu 3 mm a 1 mm. Můžete si procvičit a upravit požadované prošití: přeložte látku na dvě vrstvy, prošijte ji klikatým stehem a pak ji roztáhněte. pokud se steh přetrhne, není dostatečně pružný a je třeba upravit napětí nití.

Dvojité prošívání. Předpokládá se provedení dvou rovnoběžných švů: buď rovných, nebo klikatých. Nejprve ušijte první steh podél linie švu, poté se vzdálte 3 až 5 mm od linie švu směrem ke střihu a ušijte druhý steh. Jednou z výhod této konstrukce je vyšší pevnost švů. A pokud zvolíte dvojitý klikatý steh, získáte také další protahovací steh.

úplety, šicím, stroji

Krepový steh. Speciální úzký steh, který se šije třemi stehy dopředu a jedním dozadu. Doporučuje se pouze pro svislé švy. vodorovné švy se často šijí s příliš velkým napětím, které má tendenci šití ničit. Situaci můžete zkusit napravit uvolněním přítlačné patky, ale u všech strojů to nemusí být možné.

Dvojjehlový zámkový steh. Používá se na všechny typy úpletů. Šijte na látku nízkou rychlostí, aby byly oba stehy přesné. Levá jehla by měla jít podél přídavku na šev, pravá podél linie šití. Dvojité jehly je třeba navlékat ze dvou cívek: umístěte je tak, aby se odvíjely v opačných směrech, jinak se nitě zamotají. Nejprve navlékněte nit do levé jehly, pak do pravé jehly. Pokud po instalaci nového dvojitého rohu nezachytí spodní steh, zkuste jemně povolit upevňovací šroub, jehlu mírně spustit a šroub znovu utáhnout.

Většina úpletů není náchylná ke smršťování ve švech, takže je nemusíte po ušití nijak dokončovat. Pokud je nutné šití, chraňte okraje širokým cikcakem. Jak vidíte, šití úpletů na jednoduchém stroji je dokonale proveditelný nápad. Navzdory všem potížím převažují výhody. Koneckonců, pokud budete dodržovat všechna doporučení, budete schopni šít krásné a kvalitní pletené oděvy i bez overlocku. Osvědčené triky a techniky vám pomohou správně se připravit na práci, stejně jako správně nastříhat látku a ušít zamýšlený výrobek.

úplety, šicím, stroji

Šití spodního dílu bikin

Výběr pohodlného spodního prádla není nejjednodušší úkol. Pokud máte trochu volného času, bude mnohem jednodušší ušít si je sami podle vlastních rozměrů, protože takové kalhotky budou na vaší postavě perfektně sedět, nebudou vás dřít a tlačit. Navíc si budete moci zvolit vlastní způsob zdobení kalhot a vybrat si kvalitní látku.

Biflex: složení, výhody a použití

Rozvoj moderních technologií v textilním průmyslu dal světu mnoho zajímavých tkanin s jedinečnými vlastnostmi. Biflex se právem řadí mezi nejoblíbenější materiály nové generace. Díky velké rozmanitosti vlastností tkaniny je skvělou volbou pro všechny druhy trikotů, tanečních oděvů, sportovních oděvů nebo jiných oděvů, které musí být přiléhavé a pohodlné. Abychom získali úplnou představu o biflexu, pochopíme jeho vlastnosti a použití.

Podprsenka: co je to podprsenka a čím je výjimečná

Módním trendem je být pohodlný. Už žádné slabé mikiny, které omezují pohyb. jsou tu nadměrné velikosti, tenisky místo bot na jehlách, podprsenky místo push-upek a kompresních kostic. Zvláštností tohoto typu podprsenky je univerzální pohodlí. netlačí, netlačí, vyhovuje jakémukoli tvaru a velikosti hrudníku, při pohybu neodskakuje. Podprsenka s krajkou, sportovní podprsenka nebo jiný typ této podprsenky poskytne pokožce skutečné potěšení a zároveň udrží poprsí ve správné poloze.

Šicí nitě: typy, vlastnosti, značení

Nit je jedním z nejdůležitějších faktorů, které mají přímý vliv na výkon šicího stroje. I když jsou všechna nastavení stroje vyladěná, nedosáhnete rovnoměrného stehu, pokud použijete špatné nebo nekvalitní materiály.

Typy a vlastnosti košíčků podprsenek

Hrudník každé ženy je jiný. Proto je tak důležité najít správnou podprsenku. Hlavní funkcí je výběr šálků. Tvar určuje pohodlí při nošení a to, jak vaše prsa ve spodním prádle vypadají. Správným výběrem podprsenky lze dosáhnout pěkného, správného tvaru poprsí a potřebného podpůrného účinku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS