Jak na hladké nohy po depilaci voskem

Jak dlouho trvá depilace voskem?

Muž přichází ke specialistovi na depilaci, aby se zbavil nežádoucích chloupků a zjemnil si pokožku. Očekává, že účinek po zákroku nebude trvat 1-2 dny. Jak dlouho trvá depilace?? Jaký je účinek shugaringu a vaksiru?? Na mnoha faktorech, které vám nyní sdělíme.

Účinek depilace a holení trvá 3-5 týdnů. Hodně záleží na vlastnostech těla a závisí na tom, jaký postup na účtu, s jakou frekvencí se provádí v jaké oblasti.

hladké, nohy, depilaci, voskem

Když se člověk depiluje poprvé, chloupky se neobjeví asi 3 týdny. Po několika ošetřeních začnou růst pomaleji, ztenčí se a jsou méně nápadné. Účinek hladké kůže po shugaringu nebo vaxingu se zvýší a postupně dosáhne 4-5 týdnů.

Co je voskování

Voskování je postup odstraňování nežádoucích chloupků roztaveným voskem. Funguje na všech místech, kde ji potřebujete. Chloupky se účinně vytáhnou spolu s vytvrzeným voskem. Existuje několik druhů očkování podle toho, jak se chloupky odstraňují: pomocí proužků nebo ručně.

Ženské pohlaví vždy myslelo na hladkou a jemnou kůži a vytvářelo ji improvizovanými prostředky. Mezi mnoha dalšími kosmetickými procedurami vznikla tato dříve než ostatní.

Původně byla depilace voskem určena pro oblast bikin, protože působí hluboko na chloupky. Jeho výhodou je také to, že nezpůsobuje podráždění nebo pořezání v citlivých intimních oblastech.

Brazílie je považována za rodiště voskové depilace. V této souvislosti je v mnoha zemích rozšířena její varianta. brazilské očkování. Dříve depilace voskem znamenala úplné odstranění chloupků. V průběhu let došlo k modernizaci a nyní si můžete depilovat zadeček v módní intimní oblasti pomocí depilace bikin.

V současné době existuje několik různých stylů depilace:

Americký. Odstraňují se pouze vlasy v obvodu plavek. Vše pod ním zůstává nedotčeno

Francouzština. Podobný styl jako americký styl, ale s o něco větší plochou pro odstranění chloupků.

Brazilský. Znamená úplné odstranění všech chloupků. Na některých místech se nemusí odstraňovat a mohou být ponechány jako dekorace.

Celý brazilský. Maximální odstranění nežádoucích chloupků při depilaci voskem.

Vakcinace je obzvláště účinná při použití inhibitorů, které ovlivňují růst štětin. Prodávají se jako krém nebo pleťová voda a obsahují výtažky přírodního původu, které pomáhají zpomalit dělení a zrání folikulárních buněk. Nežádoucí chloupky díky němu dorůstají déle, takže můžete absolvovat méně depilací.

Profesionálové používají materiál v různých formách v závislosti na pracovní oblasti. Při odstraňování chloupků na velké ploše, jako jsou nohy nebo záda, je vhodné použít při depilaci voskovou kazetu. Pokud je plocha malá, je lepší zvolit špachtli nebo hladítko.

Správný postup depilace s vosky Italwax

Voskování lze provádět pomocí speciálních proužků z látky nebo papíru. Princip je jednoduchý: nalepte proužek na pracovní oblast ve směru růstu chloupků. Počkejte několik vteřin a poté ji jemně odtáhněte od pokožky i se štětinami. Takto se nejčastěji provádí domácí depilace voskem.

Upozorňujeme, že odstraňování chloupků pomocí pryskyřice nebo pásků je přísně proti jejich růstu. V opačném případě nebude odstraněna veškerá vegetace. Pokud po ošetření zůstanou nežádoucí skvrny, není vhodné je znovu odstraňovat. Je pravděpodobnější, že se objeví další podráždění a otoky.

READ  Nahradí robotický vysavač běžný vysavač?

Věkové skvrny

Jednou z nejčastějších příčin vzniku stařeckých skvrn jsou věkem podmíněné změny na kůži. Pokožka se ztenčuje, ztrácí pevnost a pokrývají ji nejen jemné linky a vrásky, ale také stařecké skvrny. Objevují se:

Na rozdíl od pih množství a intenzita stařeckých skvrn přímo nesouvisí se světlou barvou pleti nebo vystavením slunečnímu záření.

Stařecké skvrny se u žen obvykle objevují v menopauze, kdy tělo prochází hormonálními změnami.

Lentigines jsou ploché, oválné, nahnědlé útvary, které nejčastěji vznikají v důsledku dlouhodobého působení UV záření. Vyskytuje se většinou na exponovaných místech, jako je obličej a hřbet ruky.

xantomy očních víček. ploché, hladké, měkké žluté plaky různé intenzity. Častěji se vyskytují u starších žen a často se nacházejí ve vnitřních koutcích očí.

Seboroické keratomy jsou nezhoubné šupinaté léze na krku, rukou, nohou a trupu. Většina z nich se objevuje s věkem, ale mohou se vyskytovat i u lidí ve věku 35-40 let.

Mechanická epilace

Mechanická epilace znamená odstraňování chloupků pomocí epilátoru. speciálního přístroje, který odstraňuje chloupky u kořínků. Přístroj lze použít na bikiny, břicho, paže a nohy. Oblíbená je také epilace podpaží epilátorem.

Epilátor má ve srovnání s holicím strojkem delší účinek. Může v mnoha ohledech ovlivnit strukturu vašich vlasů, které se stanou jemnějšími, měkčími a světlejšími. Jednou z výhod léčby je její nákladová efektivita. Stačí jednou investovat do epilátoru a chloupky se zbavíte raz dva. Hlavní nevýhody. vysoká bolestivost a nutnost opakování, protože chloupky stále dorůstají.

Epilátor funguje tak, že se speciální kotouče pohybují synchronizovaně. Když spolupracují, uchopí chloupky a vytrhnou je u kořene.

DŮLEŽITÉ! Vědět, jak správně epilovat epilátorem. Pohybujte epilátorem proti růstu chloupků tak, aby vyjel i s kořínkem. Netlačte na ni příliš silně, ale ani ji příliš neodtahujte. Vzdálenost mezi čepelí a kůží by měla být taková, aby čepel uchopila vlas, aniž by poškodila pokožku.

Epilátor umožňuje dosáhnout hladké pokožky po dobu 10-14 dní. Toto je doporučený interval mezi jednotlivými epilačními procedurami.

Jak se připravit na mechanické odstranění chloupků

 • Vyplatí se napařovat pokožku. Doporučujeme se předtím osprchovat peelingem nebo peelingem. Tím se zvýší účinnost postupu.
 • Po sprchování si nezapomeňte osušit pokožku ručníkem.
 • Na ošetřovanou oblast naneste antiseptický přípravek. Může to být parní čistič, peroxid vodíku atd.
 • Zákrok je poměrně bolestivý, proto většina žen používá anestetika. Léky proti bolesti při epilaci epilátorem by se měly aplikovat 10-20 minut před zákrokem. Lidokain lze použít jako roztok nebo sprej, stejně jako krémy, kde je hlavní účinnou látkou.

Co dělat po depilaci voskem

Po zákroku je také vhodné dodržovat řadu pravidel, která pomohou urychlit zotavení pokožky a vyhnout se vedlejším účinkům:

 • Po epilaci použijte dekontaminační přípravek na pokožku bez alkoholu. Po několika minutách lze přebytečnou tekutinu odstranit pomocí papírového kapesníku nebo měkkého ručníku.
 • Poté pleť hydratujte hydratačním krémem. Ke zklidnění podráždění lze použít Bepanten nebo přípravek proti svědění.
 • Hlavními vedlejšími účinky mechanické epilace jsou podráždění a zarůstající chloupky. Abyste jim předešli, je důležité pokožku neustále hydratovat. Stačí jakýkoli základový olej. Doporučuje se také použití speciálního krému proti zadržování chloupků.

Epilátor, kontraindikace

Existuje jen několik omezení a kontraindikací pro tento zákrok, ale je třeba je vzít v úvahu. Patří mezi ně:

VAROVÁNÍ! Epilátor se nedoporučuje používat na obličej, protože pokožka je pro něj příliš citlivá a jemná.

READ  Instalace plynového kotle ve sklepě

Typy epilátorů

 • Disk. Vybaveno malým párem kotoučů. V jedné hlavě toho obvykle není mnoho, asi 12.
 • Kleště. K dispozici je 20 nebo 40 pinzet. Epilátor se 40 čepelemi je účinnější. Navíc dokáže zachytit více chlupů.

Epilátory se liší také počtem rychlostí. Mohou být až tři. Ideální je zařízení se dvěma rychlostmi. K dispozici jsou osvětlené, paralelně chlazené nebo vibrační modely, které minimalizují bolest.

Jak zastavit podráždění po epilaci

Pravidelné čištění a hydratace pleti jsou dva způsoby, jak podráždění předejít. Kromě zklidňujících krémů a tekutin jsou naše vody po holení pro citlivou pleť velmi oblíbené také jako přípravky po holení. Dobře zklidňují a hydratují, obsahují antiseptické složky, zabraňují zánětům a rychle se vstřebávají.

„Oleje, zejména husté, jsou v přípravcích po holení obecně nežádoucí. Často obsahují složky pro obnovu pokožky (panthenol, alantoin, bisabolol), zklidňující látky a vitaminy E a C.“.

Základy správné výživy

Klíčem k udržení pružné pokožky je jíst zdravé potraviny. Dostatečná hydratace, a tím i pružnost, je podporována udržováním hydratace pokožky. Dříve bylo zvykem vypít denně alespoň 1,5 až 2 litry vody. Tento názor nyní vyvrací mnoho odborníků na výživu. Pijte tekutiny podle potřeby, ale dbejte na to, aby tělo netrpělo jejich nedostatkem. Pokud nepijeme dostatek vody, trpí tím naše pokožka a vlasy. všichni víme, jak vypadají suché konečky a tenká, šupinatá pokožka. Denní příjem tekutin by proto měl být stanoven pro každou osobu individuálně.

Vyvážená strava. strava bohatá na vitamíny, nenasycené mastné kyseliny a makroživiny. Není nutné zařazovat do jídelníčku pouze sacharidy nebo bílkoviny, je lepší udržovat správnou rovnováhu, aby tělo a pokožka dostaly z potravy vše, co potřebují. Ale například rychlé sacharidy by se měly omezit, protože monosacharidy stimulují produkci hormonů, které kontrolují hladinu glukózy. Při velkém množství inzulinu není energie správně rozdělena. Když tělo produkuje příliš mnoho paliva, začne se ukládat a tukové usazeniny jsou nepřítelem pružnosti.

Aby vaše pleť vypadala mladě a zdravě, musíte jíst pomalu a vyhýbat se nezdravým pochutinám. Jídlo je lepší rozdělit do menších porcí. místo 3krát denně jíst 6krát. Ale vždy ve stejnou dobu.

 • Polynenasycené mastné kyseliny, které se nacházejí v rostlinných olejích, rybách a ořeších;
 • Potraviny bohaté na flavonoidy (látky, které zpomalují proces stárnutí). pohanková krupice, rakytník, meruňky a broskve, brukve atd.
 • potraviny s křemíkem. zelenina, okurky, otruby, mrkev;
 • nedostatek železa kompenzují játra, granátové jablko, rybíz, vaječný žloutek, ovesné vločky;
 • Mořské plody: zdroj selenu a zinku, který pomáhá udržovat pokožku pružnou;
 • jako dezerty. pokrmy s medem, sultánkami, meruňkami, fíky.

Nezanedbávejte potraviny bohaté na vápník a hořčík. Zinková mast, třešně, ředkvičky, zelí a kapusta. Omega3 je navíc skutečným zdrojem prvků, jejichž vlastnosti jsou zaměřeny na prevenci příznaků stárnutí.

Jak se zbavit zarostlých chloupků pomocí lékárenských prostředků?

Dalším způsobem, jak se zbavit zarostlých chloupků, je použití léku z lékárny. Vhodné pro tento účel:

 • Kyselina salicylová. měla by se aplikovat bodově, aby působila antisepticky a exfoliačně;
 • Levomecolová mast. zklidňuje zánět a zjemňuje pokožku;
 • Zinková mast. bojuje proti zánětu a pomáhá odstraňovat pigmentové skvrny, které se objevují v místě zarůstajících chloupků;
 • Kyselina glykolová. snižuje tloušťku keratinové vrstvy a usnadňuje dorůstání vlasů;
 • Ichtyolová mast. po ošetření touto mastí zabalte problematickou oblast do polyethylenu, nechte ji přes noc působit, ráno mast smyjte a naneste výživný krém. Zarostlé chloupky lze obvykle odstranit jen několika těmito zákroky.
READ  Jak provádět depilaci voskem doma

Nikdy nepoužívejte jehlu na odstraňování zarostlých chloupků bez předchozí dezinfekce. Hrozí riziko infekce pod kůží a dalšího zánětu. Nepokoušejte se vytlačit chloupek jako pupínek: taková činnost by měla za následek pohyb serózního obsahu nebo hnisu přímo do kůže.

Pokud se v oblasti bikin nebo na jiné části těla objeví hnisavá vřídla nebo zánět, je nejlepší navštívit kliniku pro odstranění chloupků. V takovém případě chirurg otevře vřídek, ránu vyčistí a odstraní zarostlý chloupek, poté provede antiseptickou léčbu.

Péče po zákroku

O pokožku po laserové epilaci je třeba pečlivě pečovat. Přestože je ošetření relativně bezbolestné a zcela bezpečné, mohou se u některých klientů vyskytnout drobné popáleniny v ošetřované oblasti. Můžete použít regenerační, protizánětlivý a revitalizační krém nebo mléko na nohy.

Po laserovém ošetření je třeba vždy dodržovat následující pokyny:

Používejte lehké hydratační krémy nebo tělové mléko (mastné krémy je lepší používat, protože mohou vést k ucpání pórů, což způsobuje záněty);

Dva týdny po zákroku nechoďte do solária a neopalujte se na slunci, vždy používejte opalovací krém nebo noste uzavřený oděv;

Týden po laseru by neměli chodit do lázní, sauny nebo bazénu, od kontrastní sprchy je také lepší upustit;

Dva týdny po laserové epilaci je zakázáno užívat antibiotika, antikoagulancia, hormony;

Nedrhněte si nohy ani neprovádějte chemický peeling;

Bezprostředně po ošetření si neholte nohy ani je jinak nedepilujte;

hladké, nohy, depilaci, voskem

Po ošetření si nohy nemasírujte;

Vyhněte se namáhavému cvičení, protože nadměrné pocení může způsobit podráždění kůže;

Mezi laserovými sezeními je povoleno odstraňovat chloupky pouze žiletkou: depilace chloupků s kořínkem výrazně snižuje účinnost laserové techniky.

Fotografie nohou před a po laserové epilaci v mnoha online recenzích dokazují účinnost tohoto postupu. Zároveň je možné najít negativní názory na laser. Je třeba si uvědomit, že výsledek zákroku závisí na zručnosti umělce a kvalitě vybavení.

Kosmetický průmysl se neustále vyvíjí, objevují se nové a účinnější technologie péče o pleť. Laserová epilace se také zlepšuje a zůstává nejoblíbenější a nejúčinnější technikou odstraňování chloupků.

Chcete-li si být jisti účinností laseru, objednejte si schůzku na dobré klinice pro odstraňování chloupků s osvědčeným řemeslníkem, který používá nejlepší vybavení. Účinek na sebe nenechá dlouho čekat.

Proč si klienti vybírají Centrum zdraví a krásy Veronika Herba:

Jedná se o centrum krásy, kde si můžete nechat za rozumnou cenu ošetřit obličej a/nebo tělo, a to nikoli u běžného odborníka, ale u jednoho z nejlepších specialistů na laserovou epilaci v oboru. Jedná se o zcela jinou, vyšší úroveň služeb!

Odbornou pomoc můžete vyhledat kdykoli se vám to hodí. Centrum krásy je otevřeno každý víkend od 9:00 do 21:00 hod. Nezapomeňte si předem domluvit schůzku.

Objednejte si schůzku s odborníkem na čísle 7 (495) 085-15-13 a uvidíte sami!

Masáž obličeje proti vráskám: 10 účinných technik

Jak rychle a trvale odstranit druhou bradu

Vitamíny nezbytné pro vlasy: bojují proti vypadávání vlasů a podporují jejich růst

Pressoterapie: hubnutí bez námahy, diet a pilulek

Diabetická noha: příznaky, léčba a prevence

Biochemické vyšetření krve jako způsob sledování vašeho zdraví

| Denial of responsibility | Contacts |RSS