Jak nahradit mixér na šlehání smetany

Lahodných receptů na dortový krém, díky kterým bude vynikající!

Chcete-li ozdobit jakékoli domácí pečivo, můžete si doma vyrobit dortový krém podle jednoduchých receptů s fotografiemi. Sladká zdobicí hmota z dostupných produktů se používá jako základ pro vrstvené dorty, dortové náplně nebo jako samostatný dezert s ovocem a bobulovitými plody. Algoritmy krok za krokem a podrobná doporučení vám pomohou rychle připravit chutnou dekoraci, kterou si zamilují členové rodiny i hosté.

Zajímavým receptem, založeným na klasické směsi granulovaného cukru a vajec, je příprava krémové náplně. Sladká dekorace má vzdušnou strukturu, dobře drží tvar, snadno se připravuje a chutná jako zmrzlina.

 • 3,2 % mléko. 600 ml;
 • Vejce, kuřecí 0-1 kategorie. 4 ks.;
 • Želatina. 1 polévková lžíce ; ; ; želatina. 1 polévková lžíce. Л.;
 • Krystalový cukr. 1 šálek;
 • Kukuřičný škrob nebo bílá celozrnná mouka. 50 g;
 • Filtrovaná voda. 100 ml;
 • Vanilin. 1 polévková lžíce. Л.;
 • 33% krém. 500 ml.

Všechny ingredience vyndejte předem, aby měly pokojovou teplotu. Vychladlý krém nechte v chladničce odstát.

Do kovové mísy nasypte vanilkový lusk a rozšlehejte vejce. Přísady důkladně promíchejte, dokud se vanilkový cukr nerozpustí.

Do směsi přidejte škrob nebo mouku a za stálého míchání metličkou míchejte, dokud nevznikne hladká a homogenní hmota.

nahradit, mixér, šlehání, smetany

Misku zahřejte na mírném ohni, směs přiveďte k varu a stále míchejte. Přípravek po varu zhoustne. Hrnec sejměte z hořáku a uzavřete pokličkou.

Želatinu nasypte do hrnku, do směsi nalijte tenký proud studené vody a za stálého míchání ji zcela rozpusťte. Pokud má přípravek pravidelný účinek, je třeba jej nechat působit půl hodiny. Rychle působící složku použijte ihned.

Přidejte nabobtnalou želatinu do horké smetany a míchejte, dokud se želatina ve směsi nerozpustí. Krém nechte přirozeně vychladnout na pokojovou teplotu.

Do pečlivě vymyté a studené mísy nalijte 2/3 studené smetany, začněte šlehat při nízkých otáčkách a postupně otáčky zvyšujte. Výrobek je považován za hotový, když hmota tvoří stabilní a rozměrově stálé vrcholy.

Do vychlazené smetanové směsi přidejte zbývající smetanu a promíchejte.

Směs smetany opatrně přidejte ke šlehačce a jemně promíchejte do hladka. Výrobek lze použít k namazání křehkého těsta, které se má uspořádat do kruhu. Pro zdobení vrchní vrstvy nebo zpracování dortu bez vložení do ráfku je třeba 40-45 minut v chladničce.

Z hotové směsi tvarujte dorty, domácí koláče, cupcaky, přidávejte ji do bagel, eclairů.

Co byste měli vědět o mixérech

Mixér je výkonný přístroj, který dokáže během několika minut zpracovat ovoce, ořechy, maso, ryby, nasekat led, udělat pyré, našlehat vejce nebo smetanu. Jeho hlavním účelem je mixování a míchání potravin. Jsou obecně praktické, kompaktní a hodí se do každé kuchyně. Existují 2 hlavní typy mixérů:

 • Ponorná hubice je kuchyňský spotřebič, který úspěšně plní úkol rozkládání potravin. Skládá se z podlouhlé rukojeti s integrovaným motorem a ovládacími tlačítky. A také znamená mísu, ve které budou ingredience smíchány. Kromě toho je možné jej vybavit různými mísami a příslušenstvím, včetně šlehacích nástavců.
 • Stacionární robot je také kuchyňský spotřebič na drcení potravin s tělem, mísou a víkem. To vše na stabilním základě. Zařízení lze ovládat mechanicky nebo elektronicky. Nejenže s ním lze sekat všechny druhy potravin, ale lze s ním také drtit led, připravovat pyré a šlehat krémové lektvary. Tento přístroj je něco mezi mixérem a kuchyňským robotem.
READ  Čím nahradit těsnění varné desky

Oba typy skartovačů mají mírně odlišné funkce. Stacionární mačkače jsou vysoce specializované, protože mají jednu trysku. Lze s ním úspěšně připravovat koktejly a pyré z jakýchkoli potravin. Některé modely mají nástavec na výrobu ledu. Ponorné modely jsou funkčnější, protože mají různé nástavce.

Aby byl skartovač v dobrém provozním stavu, je vhodnější volit modely s kovovými řeznými prvky. Pokud je stroj vybaven plastovými díly, mohou se během provozu roztavit vlivem tepla z vyhřívaného motoru.

 • Schopnost vykonávat více funkcí;
 • Rychle rozdrtí všechny druhy přísad včetně ořechů a ledu;
 • Relativně kompaktní rozměry.
 • Vytváří velký hluk;
 • U ponorných modelů musíte tlačítko držet stále stisknuté;
 • Se může při dlouhodobém provozu přehřát a způsobit poruchu;
 • Další funkce (metla) jsou pro tento úkol nevhodné;
 • Zahřátý motor ovlivňuje chuť a výživovou hodnotu ovoce a zeleniny;
 • Obtížné čištění (do styku s motorovou částí nesmí přijít voda).

No, samozřejmě, než se rozhodnete, co je lepší koupit. Mixér nebo mixér, musíte mít obecnou představu o mixérech.

Správný způsob tvorby husté pěny

Ke šlehání bílků do husté pěny bez mixéru nebo míchačky potřebujete základní výrobek, metličku nebo dvě vidličky spojené k sobě a hlubokou mísu. Proces recyklace se skládá z několika základních kroků a vyžaduje:

 • Důkladně opláchněte pánve a nádobí a dbejte na to, aby na povrchu nezůstala ani ta nejmenší skvrnka. Osušte je kuchyňskou utěrkou.
 • Vejce rozšlehejte, žloutek a bílek rozdělte.
 • Směs začněte hníst pomalou rychlostí a postupně přidávejte.
 • Přidejte malé množství cukru, ale nepřislazujte. Je lepší použít moučkový cukr, který se v tekuté hmotě dobře rozpouští.
 • Pokračujte ve šlehání, dokud bílky nezískají vhodnou konzistenci.

Po dlouhém míchání lze vzniklou pěnu použít do sušenek, suflé, koláčů a krémů. Bohatou pěnu lze použít ke zdobení dezertů nebo pečiva.

Do směsi přidejte několik kapek citronové šťávy, asi na špičku nože. Bílky tak lépe vykynou a budou nadýchané.

nahradit, mixér, šlehání, smetany

Jak šlehat bez mixéru?

Šlehání bílků na krém, pusinky nebo dortové těsto je jedním z nejběžnějších úkolů pro mixér v domácnosti. Pokud je nemůžete šlehat mixérem, budete se muset obejít bez něj. Úspěch šlehání bílků v tomto případě závisí na přesném dodržování několika základních doporučení.

Bílky ušlehejte v netukové pánvi netukovou metlou. I při použití mixéru může tuk celou věc zkazit; šleháním bílků ručním šlehačem naopak. Ujistěte se, že mísa i šlehací metla jsou důkladně zbavené tuku.

READ  Jak připravit raff v kávovaru

Vyšlehejte bílky bez sebemenší stopy žloutku. Pokud se do bílků dostane kapka žloutku, nebudou se šlehat. Proto je důležité co nejpečlivěji oddělit bílky od žloutků, aby nedošlo k jejich smíchání.

Šlehejte pouze bílky, pokud jsou čerstvé a dobře vychlazené. Ručně lze šlehat pouze velmi čerstvé a velmi studené bílky. Proto je vhodné vyndat bílky z lednice těsně před šleháním, aby se nestihly zahřát. Kromě toho můžete vychladit mísu a šlehací metly, které používáte ke šlehání, nebo ještě lépe šlehat bílky na ledu.

Cukr přidejte až poté, co bílky ztuhnou do tuhé pěny. Pokud přidáte cukr příliš brzy, bílky budou pomalé a nebudete je moci vyšlehat do správné konzistence. Mimochodem, nezapomeňte přidávat cukr po malých dávkách bez šlehání bílků, abyste dosáhli co nejrovnoměrnějšího rozložení cukru ve vyšlehané hmotě a neohrozili její vzdušnou strukturu.

Bílky vyšlehejte se špetkou soli nebo kyseliny citronové. Přísady jako sůl a kyselina citronová pomáhají „zafixovat“ bílky a urychlit proces šlehání. Je vhodné je přidávat i při šlehání bílků mixérem.

Jak šlehat bílky bez mixéru?

Šlehání bílků na šlehačku, pusinky nebo piškotový dort je jedním z nejběžnějších úkolů pro mixér v domácnosti. Pokud nemůžete bílky šlehat mixérem, budete se muset obejít bez něj. Úspěch šlehání bílků v tomto případě závisí na dodržení několika základních zásad.

V netukové pánvi vyšlehejte netukové bílky netukovou metlou. I s mixérem může tuk celou věc zničit, a pokud jde o ruční šlehání metličkou, pak už vůbec ne. Proto pečlivě odmastěte metlu i mísu.

Ušlehejte bílky bez sebemenší stopy žloutku. Pokud se do bílku dostane byť jen kapka žloutku, nebude se šlehat. Proto je důležité, abyste co nejpečlivěji oddělili bílky a žloutky a zabránili jejich smíchání.

Šlehejte pouze čerstvé a dobře vychlazené bílky. Ručně lze šlehat pouze velmi čerstvé a velmi studené bílky. Proto je dobré vyndat bílky z lednice těsně před šleháním, aby se příliš nezahřály. Případně můžete mísu a šlehací metlu, kterou budete používat ke šlehání, vychladit nebo ještě lépe šlehat bílky na ledu.

Cukr přidejte až po vyšlehání bílků do tuhé pěny. Pokud přidáte cukr příliš brzy, bílky budou pomalé a nepodaří se je vyšlehat do požadované konzistence. Mimochodem, nezapomeňte přidávat cukr po malých dávkách, aniž byste šlehali bílky, abyste dosáhli co nejrovnoměrnějšího rozložení cukru ve vyšlehané hmotě a nenarušili její vzdušnou strukturu.

Bílky vyšlehejte se špetkou soli nebo kyseliny citronové. Přísady jako sůl a kyselina citronová pomáhají „zafixovat“ bílky a urychlit proces šlehání. Cukr je vhodné přidávat i při šlehání bílků mixérem.

(Rada :))) Mluvím o mixéru. Neusínejte! Technika

Našel jsem další dvě takové příšery. Rychlost 13000. Cílem je vytvořit dokonalou kaši bez kousků. Jedna z příšer dokonce umí vařit polévku. Co si vybrat. První nebo druhý zázrak buržoazní technologie?? [link-1] Profi Cook Blender PC-UM 1006 nebo Profi Cook Blender PC-MCM1024 [link-2] téma předané z konference „JV: setkání“

1/8 lžičky mletého koření špetka mletého zázvoru (nepovinné, při vaření pro děti ho vynechávám) špetka mořské soli ½ lžičky vanilkového extraktu (nebo semínka z 1 vanilkového lusku) kousky hořké čokolády, šlehaný kokosový krém, veganské sušenky rozdrcené na drobky (nepovinné) Všechny ingredience vložte do mixéru. Mlejte, dokud se vše nespojí v homogenní hmotu a nezačne houstnout. Chuť. Pokud chcete, přidejte ještě trochu cukru. Směs rozetřete do 3-4 misek, krémů, forem a dejte na 30 minut nebo déle do chladničky. Směs by měla během této doby zhoustnout. Pokud je dostatečně hustá a než vychladne, puddi.

READ  Jakou elektrickou brusku zvolit pro domácnost

Potřebujete kompaktní (klíčové slovo, protože je zde málo místa), ale výkonný elektrický mlýnek na maso a mixér. Můžete doporučit nějaký v rozmezí 150 znaků? ?

Přátelé pozvaní na svatbu, mají dostatek financí. Zeptal se, co je lepší dát přímo. Abyste se vyhnuli desáté konvici aп. Říká.Potřebuji mixér. Sdílet. Kdo co má? Maximálně do 7-8 tisíc. Jinak mé oči se rozptýlily. Jako na internetu se podívat ))) Toto téma bylo přesunuto z tématu „JV: Huddle Up“

Konečně jsem si pořídil mixér, a to spolu s odšťavňovačem, který jsem také neměl. O té šťávě vím, včera jsem už dělala jablka, mrkev a pomeranč. Jak to nejlépe našlehat v mixéru, napadá mě něco jako mléčný koktejl. Podělte se o ně! A když mi řekneš proporce, udělám to od oka!

.5 mléka s nejnižším obsahem tuku. Výsledkem je (podle mého názoru) lahodné smoothie, které sotva projde trubičkou (tak husté).

Recept na jemné polévkové pyré

Zeleninové pyré lze připravit s kuřecím nebo masovým vývarem. Pro zvýšení výživové hodnoty pokrmu. Nebo dietní polévku s vodou. V seznamu složek není uvedeno přesné množství potravin, včetně tekutin. První chod má právo být silný nebo tenký. Výběr polévky závisí na individuálních preferencích.

Pro dětskou výživu se doporučuje přidat do polévky na konci vaření trochu předem uvařeného mléka nebo smetany. Tato jemná polévka je lahodným zdrojem vápníku pro rostoucí tělo předškoláka nebo dospívajícího.

 • Zralé červené rajče;
 • Červený pepř;
 • Svazek čerstvých bylinek;
 • Kořenový celer;
 • Brambory;
 • Vodu nebo vývar;
 • Sůl, koření.

V závislosti na receptu lze vzít 50-70 ml jako další tekutinu:

Stacionární mixéry s mísou si mohou dovolit:

Tipy pro životní styl se stavebním elektrickým nářadím

Míchačku lze nahradit elektrickým šroubovákem, vrtačkou nebo rotačním nástrojem. Její nevýhodou jsou pouze masivní rozměry a vysoká hmotnost. Jednoduchý princip výměny.

Důležité je mít na paměti, že metla a vidlice musí být pevně nasazeny, jinak hrozí velké riziko poranění.

nahradit, mixér, šlehání, smetany

Tyto možnosti jsou dobrým řešením, pokud nemáte po ruce mixér. Každá z těchto náhrad může dosáhnout požadovaných výsledků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS