Jak nainstalovat jehlu do šicího stroje

Jak nainstalovat jehlu do šicího stroje

Dostala jsem šicí stroj „Seagull 143“. Pokud je to možné, řekněte mi prosím, jak správně zavést jehlu? Vzhledem k tomu, že návod, který byl dodán se strojem, a dal jasnou odpověď na tuto otázku. Stroj přetrhne nit. Pokud máte fotografii správně nainstalované jehly, pošlete mi ji, prosím. Eugene

Než odpovíme na tuto otázku, podívejme se, jak strojová jehla funguje a proč je to tak a ne jinak. Jakmile pochopíte, k čemu slouží jednotlivé části jehly stroje, už nikdy nebudete zmateni, jak jehlu do stroje správně zasunout.

Princip činnosti

Tak malý nástroj, jako je cívka, je u šicího stroje velmi důležitý. Odpovídá za kvalitu stehu. Při ručním navíjení nitě na cívku může být steh nerovnoměrný.

Funkce cívky je následující. Závit, který přichází shora, svírá spodní závit. To se provádí otočením háčku dokola. Poté prochází cívka i obě nitě smyčkou, čímž vzniká steh.

 • Při vkládání cívky do cívkového pouzdra dbejte na to, aby se spodní nit odvíjela správným směrem.
 • Ujistěte se, že nit prochází napínací pružinou v cívce. V krocích 3 a 4 níže najdete návod, jak nastavit nit přes napínací pružinu a jak zkontrolovat její správné nastavení.
  Napínací pružina závitu
 • Při vyšívání
 • Při šití Vazba je viditelná na povrchu látky, jak je znázorněno výše, pokud nit neprochází napínací pružinou.
nainstalovat, jehlu, šicího, stroje

Pokud nit prošla napínací pružinou, pocítíte mírný odpor, když nit zatáhnete ve směru modré šipky. Pokud však není nit správně nastavena, budete moci nit vytáhnout bez odporu. ne přes napínací pružinu.

Umístění jehly

Skutečnost, že továrny mají profesionální výměnu jehel, nepotřebují žádné tipy. Protože je však u domácích strojů žárovka zabroušena pod lysým okrajem, je poloha oka upravena tak, aby se přizpůsobila tomuto posunu. Pokud tedy vložíte jehlu špatnou stranou, nejenže se vám nepodaří získat smyčku, ale jehla může narazit na jehelní desku a zlomit ji nebo poškodit samotnou desku: na desce se objeví sebemenší otřep a látka se bude zdlouhavě protahovat.

Pokud tedy není jehla zploštělá, je baňka silnější a poloha oka se také posouvá. Jehla v otvoru jehlové desky se nesmí dotýkat jejích boků. poloha 5.

READ  Chladnička Beko již nemrazí ani nechladí

Upozorňujeme, že vůle mezi chapačem a jehlou ve svislé rovině je nastavena na 0,05 mm. Pokud je tedy baňka o něco silnější, může kromě posunu jehly vzhledem k otvoru v jehlové desce dojít k tomu, že nos háčku narazí na jehlu. Tím by se jehla a háček zlomily.

Ale je zajímavé, že za více než 30 let jsem se to v praxi nenaučil. Možná mám štěstí, ale všechny mé stroje pracují s jehlami různých výrobců. Ve skutečnosti jsem na rozdílnou tloušťku baněk přišel pět minut před vámi. Je však lepší si toho být vědom!

Jehly různých výrobců mají navíc různou tloušťku baňky. Odborník, autor této skvělé knihy, kterou si mimochodem můžete stáhnout online, doporučuje vkládat pouze ty jehly, na které je váš stroj nastaven. Proto je v návodu uvedeno, že „NELZE použít jiné jehly“! To se píše v návodu k použití mého stroje. Pokud chcete vyměnit jehlu za jinou, musíte vyměnit stroj. Proto ne všechno lze opravit z videí na YouTube a měli byste si dobře rozmyslet, než něco odšroubujete a vykloubíte. Stroj je možné zcela poškodit.

Pro výměnu jehly tedy stačí znát strukturu jehly stroje. kde je dlouhá drážka. Silnější část baňky má seříznutou stranu, tento řez se nazývá drážka. Pokud je stroj nastaven na indickou jehlu, může při nasazování domácí jehly docházet k vynechávání stehů při šití. A naopak.

Zapamatujte si! U všech šicích strojů by měla být jehla instalována tak, aby dlouhá drážka jehly směřovala k vodítku jehly. to je rada výrobce. Pokud je jehla zploštělá, bude zploštění na opačné straně.

Po zavedení jehly ručně otočte ručním kolečkem a zkontrolujte, jak se jehla pohybuje vzhledem k otvoru v desce jehly. Pokud je vše v pořádku, zastrčte stroj a zkontrolujte kvalitu šití. Pokud nejsou mezery, je to v pořádku, můžete šít.

Ve videonávodu jsem zmínil, že existují řemeslníci, kteří brousí plochou jehlu. Nejdříve to však dělá řemeslník a jeho jehla šije. A za druhé, ani řemeslníci nemají vždycky pravdu, jak vidíte na mém příkladu: v návodu jsem měl na obou pracovních strojích nainstalované průmyslové jehly, které jsem vyměnil za běžné domácí. Všechno mi funguje.

Psaní článku, nemohl uklidnit, až druhý den ráno jsem nebyl navštíven vhled (heuréka): jehly musí mít baňky různých průměrů! Ploché baňky velkého průměru pouze o určitý stupeň srovnejte, poté se průměry jehel vyrovnají na jedné straně. Zkontroloval jsem to a. správně! Proto jsem o tom natočil další video. (Ještě není na kanálu)

READ  Jak vložit nit do šicího stroje

Zázraky však zůstaly: narazil jsem na dvě jehly se silnými baňkami bez plošek, které šily stejně dobře jako „normální“ jehly. Vyzkoušejte, experimentujte a najděte si vlastní odpovědi na otázky. Hodně štěstí.

Dnes jsme se dozvěděli, jak správně zasunout jehlu do šicího stroje, jakou stranou jehlu do šicího stroje zasunout, jaká je struktura jehly a co ovlivňuje kvalitu stehu.

Položte své otázky. Pokud byl tento článek užitečný, sdílejte ho prosím se svými přáteli na sociálních sítích a já ocením lajky. Přihlášením k odběru novinek nezmeškáte nové lekce a jako dárek obdržíte užitečnou knihu „Šicí stroj pro domácí použití“.

Jak správně zavést jehlu do průmyslového stroje

Přípravné práce začněte stejně jako u domácích spotřebičů.

 • umístěte jehlovou tyč do nejvyšší polohy;
 • uvolněte/vyšroubujte upínací šroub;
 • Vložte správnou jehlu do drážky na jehelní tyči, dokud se nezastaví.

Při seřizování průmyslového stroje je však třeba vzít v úvahu jednu zvláštnost. Dlouhá drážka musí být vlevo a krátká drážka vpravo. Přízi vkládejte vždy ze strany s dlouhou drážkou.

Je také důležité zkontrolovat, zda se nová jehla neuvolnila.

Stejná doporučení platí i pro výměnu jehly v šicím stroji.

Popis procesu krok za krokem

K utažení nového dílu použijte šroubovák a pevně přitlačte na šroub. Pokud šicí stroj po opravě nefunguje správně, je vhodné si ještě jednou přečíst návod a zkontrolovat, zda je nová jehla správně nainstalována.

Umístění jehly může být různé, plochá strana může být natočena doprava a doleva, dopředu a dozadu vzhledem k švadleně. Každý výrobce uvádí správnou velikost jehly.

Při šití s různými látkami a nitěmi je nutné upravit velikost a tloušťku. V některých případech může být při šití klikatých stehů nutná dvojitá jehla. Když je vše připraveno k šití, stačí navléknout jehlu a začít šít.

JAK NAVLÉCT ŠICÍ STROJ // Šijeme s MeChic // začínáme s šitím

Kontrola hrotu jehly: lehce se píchněte do prstu pod různými úhly a prohlédněte si ho lupou.

Protože je zploštělá spodní část krátká, lze touto jehlou šít pouze rovné stehy. Broušení. horní jehla pod. látkou. spodní jehla je zabroušena do kůže. obuvnické kůže.

Podle způsobu broušení lze určit, zda se jedná o řemeslnou nebo průmyslovou jehlu. U této jehly se broušení provádí na stroji.

Tloušťka jehly

Následují varianty systému zápisu, protože jehly se liší tloušťkou a ostřím. Správná velikost jehly závisí jak na zvolené niti, tak na šité látce. Hustota a typ látky určují tloušťku nitě a jehly a tvar hrotu.

READ  Jak se mobilní klimatizační jednotka liší od chladicí jednotky

Volbu jehly ovlivňuje také samotná nit. Například silnější nitě vyžadují silnější jehlu, aby se nit volně vešla do drážky podél dříku a netřela se o sebe při šití. V úvahu je třeba vzít také složení vlákna. Pro kovové a snadno se trhající nebo křehké nitě je nutná jehla s prodlouženým očkem.

Existují dva různé systémy pro definování šířky jehel:

 • Evropská velikost jehly: 55 až 130 milimetrů, tloušťka se měří v setinách milimetru. Například šířka jehly 0. 0,6 mm, 00. 1 mm
 • Američané. od 6 do 21 let.

Výrobci často uvádějí číslo pro oba systémy. U dvojjehlic a trojjehlic se kromě tloušťky uvádí také vzdálenost mezi jehlicemi v milimetrech.

Důsledky nesprávně zavedených jehel

Pro správnou funkci šicího stroje je třeba jehlu vyměnit přesně a pečlivě. Například mezera mezi háčky udávaná výrobcem u strojů Singer je 0,05 mm.

Pokud je použita jehla se špatnou baňkou, dojde k jejímu zkroucení a jehla se netrefí do otvoru v držáku jehly. Nejenže se tím zničí šití, ale může dojít i k roztržení látky.

Je možné, že nesprávně zavedená jehla projde otvorem a při pohybu zasáhne háček.

Může dojít nejen k poškození jehlové destičky, ale i k prasknutí jehly nebo chapače, které bude nutné vyměnit.

Pro dosažení vysoké kvality stehů je důležité pečlivě vybrat a nainstalovat jehlu. Poté je nutné zkontrolovat, zda je správně nainstalován.

Preventivní údržba strojů

K minimalizaci nutnosti úprav postačí jednoduchá preventivní péče.

 • Stroj je třeba mazat přibližně jednou za šest měsíců, a to pouze speciálním mazivem.
 • Spotřebič je však třeba chránit před prachem mnohem častěji. Postup je jednoduchý: po dokončení šití se sejme z povrchu, krytu chapače a desky jehly.
 • Po dokončení šití se pod přítlačnou patku vloží kus silného papíru. Stiskněte přítlačnou patku a jehlu až na doraz.
 • Před ukrytím stroje zkontrolujte, zda v něm nezůstaly volné nitě nebo látky.
 • Nepoužívané zařízení je uloženo pod krytem.
 • U stroje s pohonem je důležité věnovat pozornost stavu pedálu a lanka. Pokud je drát neustále zkroucený, jednoduše se uvnitř utrhne.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS