Jak narovnat vlasy bez kulmy nebo fénu

Jak narovnat vlasy bez žehličky na vlasy: 7 nejlepších kosmetických háčků

Každý ví, že dívky s rovnými vlasy často spí a sní o kudrlinách a kudrnatých vlasech chtějí narovnat kudrliny. To vše lze provést pomocí horkých stylerů, které však vlasy poškozují! A zatímco pro bezpečné „získání kudrlinek“ najdete spoustu způsobů (například natáčky, kulmy a dokonce i ponožky), narovnání může být složité. Našla jsem 7 skvělých kosmetických vychytávek a tipů, které vám pomohou dosáhnout dokonale rovných vlasů bez fénu.

Zní to jako samozřejmost, ale vlasy lze narovnat i pomocí specializovaných přípravků. Přípravky, které vytvářejí na vlasech film, narovnávají je. Mohou to být výživné kondicionéry, masky nebo krémy. Tyto produkty vlasy zatěžují, takže jsou rovnější a hladší. Narovnávací séra nebo spreje jsou nemyté přípravky, které v kombinaci s kartáčem pomáhají narovnat vlasy. Do této kategorie patří také rovnací oleje.

Jak narovnat vlasy bez tepla

Wikihow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků píše více autorů. V době psaní článku tento článek upravilo a vylepšilo 34 osob. Včetně anonymních přispěvatelů.

Počet zobrazení tohoto článku: 23 905.

Snění o rovnějších a lesklejších vlasech? K dispozici je mnoho stylingových nástrojů, ale dlouhodobé fénování a kulmování může vlasy vážně poškodit. Podle tohoto návodu se naučíte narovnávat vlasy bez použití škodlivých a drahých produktů.

Po umytí vlasů je vysušte ručníkem. Vlasy jemně osušte ručníkem, aby z nich nestékala voda. Jakmile přestane z vlasů kapat voda, můžete si vzít fén a vlasy dosušit.

 • Proces sušení bude trvat déle než obvykle, protože nebudete používat horký vzduch. Buďte trpěliví a mějte na paměti, že sušení vlasů bude trvat přibližně hodinu.
 • Vlasy můžete také sušit pod běžným ventilátorem, abyste si neunavili ruce. Posaďte se před ventilátor a rozčesávejte si vlasy, dokud nejsou pěkně suché.

Styling vlasů. Na suché vlasy naneste malé množství narovnávacího séra, aby byly hladké a lesklé. Pokud chcete mít vlasy hladké, zapleťte si je do nízkého culíku. Pokud vlasy svážete do loken, budou se vlnit.

Pořiďte si narovnávací masku na vlasy. Narovnávací maska narovnává kudrny a lokny a je nejdoporučovanějším produktem pro narovnání vlasů. [I když maska není určena k narovnání vlasů, přesto je hydratuje a narovná kudrny. [2] X

 • Existuje spousta skvělých receptů na masky na vlasy, takže můžete experimentovat, dokud nenajdete takovou, která se vám bude opravdu líbit.
 • Nechte masku na vlasech působit jednu hodinu.
 • Poté si vlasy umyjte šamponem.

Používejte ji jednou týdně. Pokud si ji koupíte v obchodě nebo použijete domácí masku, používejte ji jednou týdně po dobu několika měsíců, abyste dosáhli pozitivních výsledků. Masku můžete používat častěji, ale riskujete, že si z vlasů vymyjete přirozené oleje. Stačí jednou týdně.

Speciální kosmetické přípravky pro vyhlazení vlasů bez žehličky nebo fénu

Vzhledem k tomu, jak narovnat kudrlinky, je třeba poznamenat, že kromě mechanických metod jsou stylisté široce praktikovanými stylisty a dalšími prostředky. Nejsou tak účinné jako elektrické spotřebiče, ale umožňují vám získat kudrliny bez žehličky na vlasy nebo fénu.

Styling pomocí vyhlazujících krémů

Při použití uhlazujících krémů lze dosáhnout hladké struktury vlasů bez použití fénu nebo žehličky a chránit je před negativními vlivy. Jak narovnat kudrliny tímto způsobem? Přípravek rovnoměrně naneste na délku vlasů, rozčešte a vyfénujte. Natřete si vlasy malým množstvím krému na dlaň a táhněte za lokny shora dolů. Důležité je nanášet přípravek po celé ploše, aniž by se hromadil v oblasti kořenů.

Narovnávací séra

Když už víte, jak narovnat kadeře bez kulmy a fénu, stojí za zmínku vyhlazující séra, která se na prameny nanášejí po umytí. Pár kapek tekutiny se vytlačí na ruku a rovnoměrně se rozetře po kadeřích kartáčem nebo hřebenem. Sérum zůstává ve vlasovém stvolu, aniž by se vymývalo, a lze jej narovnat bez použití fénu nebo žehličky, přičemž zlepšuje strukturu vlasů.

Jak narovnat kudrny pomocí nastavovacích olejů

Oleje se doporučují dívkám s kudrnatými a suchými vlasy. Ty jsou vhodné zejména pro porézní vlasy, které mají tendenci se lehce kroutit. Pokud nejste obeznámeni s narovnáváním vlasů pomocí oleje, měl by se nanášet po umytí vlasů a rovnoměrně ho rozprostřít na prameny vlasů. Důležité je nenechat ji narůst u kořínků, protože by působila zanedbaným dojmem.

Narovnávací spreje

Většina sprejů obsahuje silikon, který zatěžuje každý pramen vlasů a zabraňuje jejich kroucení. Vlasy se nastříkají a lze je použít na suché i mokré kadeře. Udržují vlasy dlouho hladké, ale při příliš častém používání mohou poškodit strukturu vlasů.

narovnat, vlasy, kulmy, nebo, fénu

Narovnávací kosmetika

K lehkému narovnání vlasů lze použít speciální přípravky. Samozřejmě se nedočkáte efektu narovnání loken, který byste očekávali, ale můžete si je udržet několik dní s hladšími a poddajnějšími vlasy.

Vyrovnávací kosmetika zahrnuje:

 • Masky a krémy. Aplikuje se rovnoměrně po celé délce vlasů. Poté se vlasy pročešou hřebenem a vysuší fénem. Krémový gel Liss And Pump Up je určen k narovnání kudrlin. Před fénováním se na vlasy nanese pěnová hmota. To vytváří hladkou strukturu a poskytuje ochranu před agresivním prostředím. Udržuje vlasy bez krepatění a poddajné. Zvládá styling i u velmi rozpuštěných vlasů. Pro narovnání vlasů pomocí krému rozdělte vlasy na dvě části v pokosu. Rozetřete malé množství krému v dlani a naneste závěs na kadeře, které táhněte oběma dlaněmi směrem dolů. Vyhněte se roztírání krému u kořínků.
 • Spreje. Spreje ve spreji obsahují silikonové částice. Díky tomu se každý vlas při aplikaci zatíží a nedochází k jeho kroucení nebo mačkání. Lze aplikovat na mokré i suché vlasy (přečtěte si doporučení výrobce). Při častém používání může poškodit strukturu vlasů a zanechat je matné a nehezké. Příkladem je Frizz Ease, stylingový přípravek, který poskytuje dlouhotrvající hladkost. Nastříkejte jej na mírně vlhké kadeře. Oblíbenými produkty jsou také Babyliss Pro a Got to Be od společnosti Schwarzkopf.
 • Séra a pleťové vody. Tyto tekuté přípravky se aplikují na kadeře po umytí. Není třeba oplachovat. Díky výživným složkám zlepšují strukturu vlasů, vyplňují dutiny a zanechávají je hladké. Uživatelé si oblíbili krém Moroccanoil, který je součástí naší profesionální řady. Několik kapek tekutiny se nanese na vlasový stonek a poté se pročeše hřebenem s jemnými zuby.
 • Oleje. Ideální pro ty, kteří mají suché a nepoddajné vlasy. Vyvarujte se použití těchto přípravků u kořínků, protože mohou zanechat vlasy neupravené.
READ  Jak vyrobit odtok z myčky nádobí

Důležité je! Kosmetické přípravky by se neměly používat nadměrně často a častěji než jednou týdně. Skutečnost, že mnoho výrobků zakoupených v obchodě obsahuje chemikálie, které jsou škodlivé pro vlasy. Kromě toho si vlasy zvyknou na jakoukoli kosmetiku a časem se výsledek léčby ztratí.

Jak narovnat vlasy bez fénu

Wikihow je provozována na wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více než jedním autorem. Tento článek upravilo a vylepšilo 96 lidí, včetně anonymních přispěvatelů.

Počet zobrazení tohoto článku: 53 615.

Rovné a lesklé vlasy jsou vždy v módě a naštěstí pro ty, kteří mají kudrnaté nebo kudrnaté vlasy, existuje spousta efektivních způsobů, jak vyzkoušet nový vzhled. Vlasy si můžete narovnat pomocí narovnávače, ale vysoká teplota může vlasy poškodit. Vyzkoušejte tyto šetrnější způsoby narovnání vlasů.

 • Prostudujte si složení šamponu nebo kondicionéru, který si kupujete. Ujistěte se, že hlavní složkou není alkohol, protože vysušuje vlasy a znesnadňuje narovnávání.
 • Zvažte pořízení narovnávacího séra nebo kondicionéru, který se nemusí vymývat. Tyto produkty pomáhají narovnat vlasové folikuly.

Umyjte si vlasy speciálním narovnávacím šamponem a použijte speciální kondicionér. Kondicionér nechte působit 15-45 minut v závislosti na tom, jak moc byly vlasy mokré. Opláchněte kondicionér a osušte vlasy ručníkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.

Nastříkejte na vlasy sérum ve spreji proti teplu. To pomůže ochránit vlasové folikuly během fénování a dodá vlasům lesk. Ochranné sérum rovnoměrně rozetřete po vlasech pomocí hřebenu.

Používejte fén s ionizační funkcí. Rozdělte vlasy do malých pramenů a začněte fénovat vzadu a postupujte dopředu, až když je předchozí pramen dostatečně narovnaný. Narovnejte vlasy od kořínků ke konečkům kartáčem s přírodními štětinami nebo kartáčem s tvrdými plastovými zuby.

Použijte stylingový přípravek. Jakmile jsou vlasy zcela suché, rozčešte je a ručně naneste pěnu, pěnu nebo jiný stylingový přípravek, abyste účes zafixovali.

Umyjte si vlasy šamponem a použijte kondicionér. Osušte si vlasy ručníkem tak, aby byly mokré, ale nekapala z nich voda. V případě potřeby aplikujte na vlasy narovnávací sérum rukama.

Zajistěte si většinu vlasů sponkou. Některé vlasy nechte volně rozpuštěné. Tuto část vlasů budete sušit jako první.

Posaďte se před ventilátor. Funguje jakýkoli tuhý ventilátor, stolní nebo podlahový ventilátor. Zapněte ventilátor a nasměrujte jej na vlasy.8.Jpg|center|550px]]

Vlasy rozčesejte plochým kartáčem. Učesejte si vlasy před vějířem rovnými tahy po celé délce vlasů. Začněte u kořínků a postupujte směrem dozadu přes pramen až ke konečkům, na konci se krátce zastavte a pak pramen uvolněte.

 • Nepřestávejte fénovat, dokud nejsou vlasy zcela suché. I malé množství zbytkové vlhkosti způsobí, že se vaše vlasy opět zvlní.
 • Zvláštní pozornost věnujte kořínkům vlasů, které mají tendenci krepatět, pokud nejsou zcela suché.

Použijte stylingový přípravek. Jakmile jsou vlasy zcela suché, vyčesejte je do sucha a použijte ručně nanášenou pěnu, pěnové tužidlo nebo jiný stylingový přípravek pro zafixování účesu.

Šampon a kondicionér. Vlasy sušte ručníkem, dokud nejsou mokré, ale nekape z nich voda. V případě potřeby naneste na vlasy rukama narovnávací sérum. Než začnete pracovat s natáčkami, vlasy si pročešte, aby byly co nejrovnější.

 • Celý proces opakujte, dokud neošetříte všechny vlasy.
 • Natočte všechny vlasy stejným způsobem tak, aby byly všechny prameny po vyjmutí natáček stejně rovné.

Nechte vlasy uschnout. Stejně jako u všech technik narovnávání je důležité se ujistit, že jsou vlasy před dokončením narovnávání zcela suché. Vlasy můžete nechat přirozeně uschnout bez sundání natáček nebo je můžete vysušit fénem na nízký stupeň.

Odstraňte natáčky. Otevřete klip na kulmě a vyjměte jej z vlasů. Vlasy by měly být hladké, lesklé a rovné.

narovnat, vlasy, kulmy, nebo, fénu
 • Vlasy nechte v mléce 10 minut, pak je zakryjte igelitem nebo čepicí a nechte je tam dalších 30 minut.
 • Vlasy umyjte šamponem jako obvykle a poté je vyfénujte nebo vysušte hřebenem.

Začněte tím, že si ho omotáte kolem hlavy. Čerstvě umyté a učesané vlasy rozdělte na dvě stejné části. Zvedněte levou stranu a obtočte ji kolem hlavy směrem k pravé straně. Několik vrstev vlasů připevněte pomocí sponek. Zvedněte pravou část a zabalte ji v opačném směru a zajistěte ji několika kolíčky. Jakmile jsou vlasy zcela suché, odstraňte sponky a vlasy rozčešte.

Chemické narovnání

Abyste dosáhli dokonalého vzhledu, který zůstane na svém místě ještě dlouho po dokončení, používají chemické narovnávání. Při vyhlazování se používají speciální chemické přípravky.

Během tohoto procesu byste měli:

Vlasy po narovnání vypadají skvěle a mohou si udržet svou hladkost až po dobu jednoho roku. Ačkoli by vás styling mohl zajímat méně, je třeba si uvědomit, že nezlepší stav vašich vlasů. Kromě toho je cena zákroku poměrně vysoká.

Keratin

Rovnání vlasů se často používá u kudrnatých vlasů. Při tomto procesu se na kudrnaté vlasy nanáší tekutý keratin. Poškozená místa vlasů se tak vyplní a kadeře se nejen narovnají, ale také vypadají velmi upraveně.

READ  Vložte quiche do horké nebo studené trouby

Postup se provádí ve třech fázích:

 • Vlasy se umyjí a kutikula se otevře pomocí čisticího prostředku;
 • Přípravek se rovnoměrně rozetře po pramenech;
 • Vysoký žár způsobuje tuhnutí keratinové matrice, což pomáhá vyrovnat kudrliny.

Po umytí šamponem narovná prameny vlasů a zlepší jejich vzhled. Přípravek vydrží až 4 měsíce. Po dobu 3-4 dnů po ošetření se nedoporučuje mýt si vlasy ani používat fén. Pro mytí vlasů byste pak měli volit přírodní šampony bez sulfátů.

Ošetření těla keratinem se doporučuje v kadeřnickém salonu, ale lze ho provést i samostatně. K jeho provedení si můžete zakoupit speciální směs obsahující keratin. Směs musí být přizpůsobena pro vlastní léčbu.

Ošetření v salonu si můžete provést sami podle následujících kroků.

 • Umyjte si vlasy šamponem. Šampon s keratinem je nutností, protože poskytne vašim vlasům lepší péči a přinese lepší výsledky. Pokud máte přirozeně velmi kudrnaté vlasy, musíte prameny vlasů šamponovat alespoň dvakrát. Tím z vlasů důkladně odstraníte nečistoty a zbytky stylingových přípravků a připravíte je na aplikaci přípravku obsahujícího keratin. Je důležité vlasy dobře opláchnout, ale nepoužívat kondicionér.
 • Keratinovou výplň naneste na mokré vlasy, začněte od konečků a postupujte směrem nahoru. Neaplikujte přímo na kořeny a nechte nad nimi několik centimetrů volného prostoru.
 • Vlasy promasírujte a pročešte hřebenem se širokými zuby.
 • Na hlavu nasaďte sprchovou čepici nebo igelitový sáček a nechte půl hodiny působit. Po půl hodině opláchněte teplou vodou.
 • Po umytí se vlasy vyfénují a vyčešou.
 • Uhlaďte prameny vlasů žehličkou na vlasy, aby se keratin upevnil. Je důležité, aby vlákna nebyla příliš silná, aby se teplo rovnoměrněji rozdělilo.

Po vlastní léčbě byste si neměli mýt vlasy po dobu 48 hodin. Tato doba je nezbytná k tomu, aby keratin pronikl hluboko do vlasového stvolu. V tomto období se nesmí plavat v bazénu ani ve vodě. Vyvarujte se také pevného svazování vlasů gumičkami nebo jejich zastrkávání za uši.

Nevýhodou laminování vlasů je, že k jejich udržení na místě je nutný trvalý účes, protože rovnější a kudrnatější vlasy se u kořínků začínají krepatět a kroutit. Toto ošetření vyžaduje také profesionální šampony a kondicionéry, které pomáhají zabránit vymývání keratinu z vlasů.

Laminování

Laminace je způsob, jak zlepšit stav vlasů a natočit je do rovné linie. Při tomto ošetření se prameny vlasů zabalí do filmu, který vyplní strukturu. Výsledkem laminátu jsou lesklé, pružné a upravené vlasy.

 • Bojuje proti suchým konečkům a roztřepeným konečkům;
 • Zlepšuje strukturu vlasů;
 • Odstín vlasů bude plnější a jasnější;
 • Dodávat lesk;
 • Zvýšit objem;
 • Lépe rozčesává vlasy; rozčesává.

Laminace je považována za univerzální ošetření, které je vhodné pro ženy s prameny různé tloušťky a délky. Nejčastěji se provádí na dlouhých vlasech. Zřídka se provádí na krátkých pramenech. Jedná se o poměrně nákladný postup, který se doporučuje provádět v salonu.

Laminování lze provádět i doma. Chcete-li provést postup sami, jako hlavní složku potravinářské želatiny. Obsahuje kolagen, který má příznivý vliv na vlasy. Dosáhnout dokonale hladkých vlasů najednou je nemožné, proto jsou zapotřebí alespoň 3 ošetření.

Laminovací vlasy se připraví takto.

 • Vezměte želatinový obklad a smíchejte ho se studenou převařenou vodou v poměru 1:3. Směs dobře promíchejte. Pokud máte dlouhé prameny, budete muset množství ingrediencí zdvojnásobit.
 • Směs se nechá 15-20 minut bobtnat. Směs musí být homogenní. Pokud je hmota hrudkovitá, trochu ji zahřejte, aby se hrudky rozpustily.
 • Přidejte 1 lžičku. Л. Lidé se rozhodnou aplikovat kondicionér na vlasy a nechat je v kondicionéru, poté nanesou konzistenci podobnou pěně.

Co je na něm zvláštního?

Narovnat vlasy si chtějí nejen ženy s kudrnatými nebo vlnitými vlasy. Existuje také několik dalších problémů, které mají ženy tendenci narovnávat.

 • Pokud jsou vaše vlasy velmi jemné, porézní a špatně drží, možná je budete chtít narovnat, aby vypadaly lépe.
 • Důležitou roli hraje typ růstu chloupků. Mohou se stáčet dovnitř na jedné nebo obou stranách nebo směrem od obličeje. Nebo když se blíží ke koncům, začnou se vlnit.
 • Vlasy se mohou kudrnatět nebo příliš vlnit, případně se mohou staticky namáhat.

Pro řešení těchto problémů byly vynalezeny přípravky pro péči o vlasy a šampony. Pro snazší pochopení je lze zhruba rozdělit:

 • Mechanické kudrlinky, které využívají různé pomůcky;
 • Tepelné. Kde vlasy zaujmou polohu po zahřátí, jedná se spíše o podtyp mechanických metod narovnávání;
 • Kosmetické. S použitím továrních nebo domácích stylingových přípravků.

Určitě je jednodušší zajít do salonu, kde můžete relaxovat, zatímco profesionál odvede veškerou práci. Existují však některé nevýhody. Nejvýznamnější z nich je také obtížné najít opravdu dobrého řemeslníka, jehož výsledky budou bezchybné, budou trvat dlouho a nepoškodí vlasy.

Některá ošetření se můžete naučit sami, aniž byste potřebovali drahé nástroje a finanční investice. Domácí narovnávání lze provádět kdykoli, bez čekání na objednání u kadeřníka a v kombinaci s dalšími aktivitami.

Volba závisí na vlasech a očekávaných výsledcích. Dívky s nepoddajnými jemnými kadeřemi si všimnou i mírného vyhlazovacího efektu. Pro ostatní je to vše o tom, jak získat dokonale hladké záhyby po celé délce.

Jak narovnat vlasy

Wikihow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků píše více autorů. Tento článek upravilo a vylepšilo více než 212 lidí(a), včetně anonymních přispěvatelů.

Počet zobrazení tohoto článku: 39 336.

Kudrliny a vlnité vlasy vypadají skvěle a jsou pružné, ale je těžké udržet je stále v perfektním stavu. Pokud chcete změnit svůj vzhled, zkuste si narovnat vlasy! Mnoho lidí se toho bojí, protože si nechtějí poškodit vlasy, ale se správnými přípravky, vybavením a technikou péče o vlasy můžete dosáhnout skvělých výsledků. Vaše vlasy budou rovné a zdravé. Chcete-li správně narovnat vlasy žehličkou na vlasy nebo fénem, postupujte podle následujících tipů!

 • Nejprve vysušte kořínky vlasů, pak je vysušte po celé délce.
 • Chcete-li dodat vlasům větší objem, nakloňte při sušení hlavu dolů.
 • K rozčesávání vlasů používejte kartáč a při sušení vlasy vytahujte.
 • Na kořínky vlasů nepoužívejte termální sprej, aby vlasy nevypadaly mastně.
 • Sprej na ochranu vlasů před teplem je k dostání ve většině drogerií a kosmetických salónů. Je rozumné nakupovat u renomované značky, která poskytuje nejlepší kvalitu a úroveň ochrany. Zkuste se zeptat svého kadeřníka na návrhy.
 • První vrstvu vytvoříte tak, že prsty naberete přední prameny vlasů na temeni hlavy. Poté oddělte část vlasů zkroucením a zajistěte je paličkou nebo gumičkou. [2] X Zdroj informací
 • Druhou vrstvu vytvořte z vlasů, které zůstaly nad ušima. Shromážděte je a zajistěte gumičkou nebo krabem.
 • Třetí vrstvu tvoří volné vlasy (na zátylku a krku).
 • Pokud máte opravdu husté vlasy, možná je budete chtít rozdělit na více částí, ale pokud máte jemné vlasy, nemusíte je dělit vůbec nebo je můžete rozdělit na 2 části.
narovnat, vlasy, kulmy, nebo, fénu
 • Pro jemné nebo poškozené vlasy nastavte teplotu 93-149 °C. [3] X
 • Pro zdravé, středně silné vlasy. 149-177°C (300-350°F). [3] X
 • Pro velmi husté a kudrnaté vlasy: 177-205 °C (350-400 °F). [3] X Zdroj informací
 • Úprava velikosti pramene. Pro dosažení nejlepších výsledků nevytvářejte prameny širší než 3 až 5 cm a silnější než 1 až 2 cm. Pokud máte větší prameny, bude narovnání vlasů trvat mnohem déle, ale pokud máte méně vlasů, bude narovnání trvat mnohem déle.
 • Natáhněte prameny. Jednou rukou pramen pevně stáhněte a druhou rukou upněte žehličku a pohybujte s ní podél pramene. Pokud se vám ho nepodaří správně narovnat hned napoprvé, nebojte se a zkuste to znovu.
 • Začněte rovnat několik centimetrů od kořínků. To pomůže zachovat objem a váš styl nebude příliš „plochý“.
 • Vlasy narovnávejte plynulými tahy, ne nárazově. Snažte se narovnat vlasy jedním plynulým pohybem. Jakékoli prudké pohyby mohou způsobit vodorovné čáry a záhyby a vy budete muset začít znovu.
READ  Fén na vlasy s nástavci pro styling

Zastavte, když uvidíte páru z žehličky nebo uslyšíte syčení. To je ukazatel toho, že vlasy nejsou zcela suché. Než budete pokračovat v narovnávání, přestaňte, vypněte žehličku a vlasy vysušte. Používání žehličky, když jsou vlasy mokré, způsobuje, že jsou vlasy ve špatném stavu, proto se tomu snažte vyhnout.

Narovnání další vrstvy vlasů. Po urovnání spodní vrstvy rozprostřete další vrstvu a začněte ji uhlazovat stejnou technikou jako předtím. Nakonec narovnejte horní část vlasů.

Jak na styl?

Nejenže si můžete vlasy upravit bez fénu nebo kulmy v kadeřnickém salonu, ale můžete si je upravit i doma. Vytvářejte skvěle vypadající účesy pro všechny délky vlasů. Lze ji upravovat na kudrnaté i rovné vlasy.

Pro vytvoření loken můžete použít natáčky nebo si můžete vlasy zaplést do copů. Účesy mohou být na koncích zvlněné nebo zcela rovné. Pro narovnání se vyplatí použít výše uvedené produkty. Chcete-li dosáhnout důkladnějšího vzhledu, zvažte fénování nebo žehlení vlasů do různých délek.

Krátké vlasy

Krátký střih je dnes oblíbeným účesem, protože jeho úprava je snadná a nezabere mnoho času. Lze je snadno upravovat i bez použití elektrických spotřebičů. Vezměme si ty nejzákladnější.

 • Mírný nepořádek. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob úpravy vlasů. K tomu je třeba umýt si vlasy a na mokré vlasy nanést fixační prostředek, například pěnu. Důkladně vlasy protřepejte a umístěte je požadovaným směrem. Jakmile jsou suché, styl je připraven.
 • Hladký styling na hladkých vlasech. Když jsou kadeře čisté a vlhké, naneste fixační přípravek a ihned je pročešte kartáčem. Po přirozeném vysušení zůstanou ve stejném tvaru.
 • Použití různých doplňků. K tomu je také nutné použít pěnu. Připravené doplňky pak můžete použít k vytvoření krásného stylu.

Střední délka

Stylové a krásné účesy lze vytvořit i pro středně dlouhé vlasy. Zvažte nejjednodušší možnosti.

 • Pokládání pomocí „copánků“. Vlasy se musí mýt a sušit bez použití jakýchkoli přístrojů. Nevysušujte je úplně. Pak je rozdělte na čtyři části, všechny je stočte do copů a upevněte je jednoduchou gumičkou nebo špendlíky. Za několik hodin budou vaše vlasy úplně suché a pak je můžete odvíjet. Měly by se ručně narovnat, ale ne kartáčovat, a poté nastříkat lakem na vlasy.
 • Další možností je použít svazek vlasů. Budete však potřebovat také čelenku. Na mokré kadeře by se měla nasadit čelenka a všechny vlasy by se měly svázat do drdolu. Poté je třeba je stočit do copu a uvázat kolem pásku. Nechte prameny 8-9 hodin zcela zaschnout. Je třeba uvolnit drdol z čelenky a odvinout jej. Poté je třeba je vyčesat ručně, bez hřebenu, a zajistit je sprejem se silnou fixací.
 • Snadno se stylizuje do střihu jako cop nebo kaskáda. Za tímto účelem naneste po celé délce vlasů fixační prostředek a trochu jím zatřeste, aby vlasy padaly správným směrem. Jakmile jsou prameny suché, můžete je nastříkat lakem.

Dlouhé prameny

Delší prameny lze také upravovat bez použití tepelných nástrojů. Stačí je jen sepnout do krásného culíku nebo zaplést do copu. Podívejte se na některé jednodušší způsoby úpravy vlasů.

 • Nastříkejte pěnu na čisté, opláchnuté vlasy a poté vlasy rozdělte na jednotlivé prameny. Poté je stočte na obyčejný papír a zajistěte je sponkou nebo malou gumičkou. Po několika hodinách lze vlasy rozbalit a úhledně rozčesat rukama. Výsledkem by měly být pěkné lokny, které by měly být zajištěny polštářovým lakem.

Abychom to shrnuli, k dosažení stylového a krásného účesu nepotřebujete fén ani žehličku na vlasy. Každý z nich bude vypadat přirozeně a stylově.

Chcete-li zjistit, jak narovnat vlasy bez použití fénu nebo kulmy, podívejte se na následující video.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS