Jak nasadit manžetu na pračku

Snadný návod na výměnu těsnícího okraje pračky Indesit

Pokud je manžeta dvířek pračky děravá, odřená nebo oteklá, je třeba ji naléhavě vyměnit. Tento druh poškození ovlivňuje vodní těsnění a způsobuje únik vody z nádrže během fáze spouštění. A to znamená nedoprané prádlo, špinavé podlahy a vytopené sousedy.

Ako vymeniť tesnenie dvier na práčke BUSH (How to replace washing machine door seal)

Výměna manžety na pračce Indesit netrvá déle než hodinu a stačí pouze otevřít dvířka a připravit si minimum nástrojů. Nejdůležitější je předem odpojit napájení a přesně dodržovat pokyny. Podrobné algoritmy pro demontáž vadného dílu, instalaci nové pryže a preventivní opatření jsou uvedeny níže.

Najděte náhradu za vadnou manžetu

Výměna těsnění je tak snadná, že ji zvládne i začátečník. Je důležité pořídit správnou manžetu pro pračku. Doporučujeme demontovat staré těsnění a vzít ho s sebou do prodejny. Prodejce vám pak pomůže najít díl, který je přesně stejný jako ten, který jste odstranili.

Při nákupu nového olejového těsnění vždy sdělte prodejci číslo položky (kód výrobku) olejového těsnění.

Pokud není možné staré těsnění vyjmout, sdělte prodejci model a výrobní číslo pračky Kandi. Údaje můžete získat z návodu k obsluze stroje a ze samolepky na krytu. Doporučuje se pořídit si úplnou fotografii tovární značky a ukázat ji poradci.

Při výměně těsnění rtu je zapotřebí minimální sada nástrojů. Jedná se o mínusový šroubovák a kleště. Musíme si také připravit mýdlo a houbu. Dále můžeme začít opravovat automat Candy.

READ  Jak prát bílé obálky v pračce

Jak nasadit nový obojek?

Před zahájením instalace připravte místo. Za tímto účelem pečlivě očistíme potřebný povrch od všech nečistot. Poté musíme místo instalace natřít roztokem mýdla a vody. Tímto způsobem ji uděláme mírně kluzkou. To usnadní instalaci.

Poté je třeba nasadit límec na nádrž. Tato část práce může být pro některé lidi docela složitá. Při tomto postupu je důležité pamatovat na správnou polohu okraje vůči nádrži. A nezapomeňte na naše značení. Vyrovnejte je a značky na nádrži. Nyní je třeba nasadit vybrání nádrže pouzdra. Udělejte to tak, že ji uchopíte zevnitř palci a krouživým pohybem ji vytáhnete. Okraje jsme připravili pomocí roztoku vody a mýdla. To by mělo proběhnout bez problémů.

Při této výměně se mohou vyskytnout komplikace. Často se stává následující: při utahování límce, kdy je jeho větší část již na místě, může jeho okraj vyjet. Tento problém můžeme vyřešit tak, že obojek nasadíme z obou konců najednou. Až do konce.

Umístění límce

Poté si nasaďte vnitřní a následně vnější popruh. Pokud je první z nich nastaven pomocí šroubu, povolte jej na správný průměr límce. Poté nasaďte svorku na objímku a upevněte ji utažením šroubu. Pokud je svorka odpružená, trvá to o něco déle. Budeme ji muset opravit v místě počátečního napínání. Pomocí šroubováku ji konečně opravíme. Zasuňte ji až do uzamykacího otvoru. Poté nasaďte pružinu na náš nástroj, stáhněte ji a nasaďte svorku na její místo.

U strojů, které byly zakoupeny před delší dobou, je pro upevnění svorky nutné použít kulaté kleště. Tento nástroj se používá k oddělení a spojení háčků, které vytvářejí potřebné napnutí svorky.

nasadit, manžetu, pračku

Po instalaci vnitřní svorky je třeba zajistit vnější svorku. To se provádí stejným způsobem jako v prvním případě. Proto ji nebudeme popisovat.

nasadit, manžetu, pračku

Jakmile je náš límec umístěn a zajištěn oběma svorkami, stačí zkontrolovat těsnost naší pračky. Za tímto účelem zvolíme režim máchání a spustíme pračku. Po několika minutách vodu vypustíme. Poté stroj nakloněte a zkontrolujte netěsnost podvozku, podlahy a samotné hrany. Pokud jsme vše provedli správně a těsnění je neporušené, nezůstanou na něm žádné stopy vody. Gratulujeme!

READ  Lze myčku umístit nad pračku?

Abyste tento složitý proces lépe pochopili, doporučuji vám shlédnout video o tom, jak vyměnit manžetu na pračce:

Krok 3

V tomto okamžiku vložte do připravených drážek nové těsnění rtů. V tomto kroku je třeba vynaložit určité úsilí a důvtip. Před utažením těsnění k okraji dveří zarovnejte značku na okraji těsnění s označením na nádrži. Poté vezměte těsnění ze strany přivrácené k nádrži a palci je postupně zatlačte dovnitř. Pokud byly dveře ošetřeny mýdlovým roztokem, bude vkládání snadné.

Pokud ji vytáhnete více než do poloviny, bude proces o něco obtížnější, protože již nasazená část sklouzne ze střešního okna. Proto, abyste mohli nasadit zbývající část, změňte zásadu. Těsnění rtů neutahujte postupně (v jednom směru), ale nasaďte je na obou stranách současně. Po dotažení těsnění zkontrolujte, jak těsní vůči nádrži.

Potíže s výměnou těsnění

Abyste se vyhnuli některým chybám, je třeba vzít v úvahu nuance při odstraňování a instalaci gumy:

  • Někteří výrobci spotřebičů („Samsung“, „Siemens“, „LG“, „Bosch“ atd.) mají ve svých modelech plomby.) zahrnují kompletní demontáž přední stěny, takže je nutné demontovat celou přední část. Můžete to udělat sami, ale je třeba dbát na to, abyste nepoškodili kabeláž.
  • Pokud nemůžete najít těsnění nebo pojistný kroužek pro konkrétní model pračky (často se jedná o zastaralý model), může vám nejlepší analogovou pračku vybrat pouze odborník.

Není nutné mýdlo roztírat po celé gumě střešního okna. Mýdlová guma vám bude klouzat v rukou a kluzkou část nebude možné „napasovat“.

Umístění vnitřní svorky

Vnitřní svorka pračky má šroub pro nastavení, při instalaci jej otočte na požadovaný průměr, nasaďte svorku na místo a utáhněte ji šroubem. Pokud je svorka odpružená, bude výměna límce o něco obtížnější, ale také proveditelná. První napínací bod svorky je nutné pevně držet. K uchycení pružinové svorky na pračce je zapotřebí šroubovák. Měl by být zasunut do kanálu, který zajišťuje poklop, až na doraz. Poté se pružina vytáhne šroubovákem kolem okraje nádrže a umístí se do drážky.

READ  Jak odstranit zápach z pračky

Po nasazení větší části pružiny je opět obtížné svorku udržet, protože se změnil úhel napnutí. K výměně pružinové spony u starších strojů je třeba použít kulaté kleště, protože tyto pružiny byly vyráběny bez nastavovacího šroubu.

Nainstalujte vnější svorku

Instalace vnitřní spony je mnohem snazší než instalace vnější spony. Svorky bez napínáků (šroubů a pružin) vyžadují použití kulatých kleští.

Po dokončení práce vše pečlivě zkontrolujte. Poté zapněte pračku, konkrétně režim máchání. Počkejte dvě až tři minuty. Pak je třeba vodu vypustit. Odklopte spotřebič a zkontrolujte těsnost límce. Při správném postupu nedochází k žádným únikům.

Jako je tento? Přihlaste se k odběru našeho Telegramu a získejte nejnovější slevy a hodnocení smartphonů jako první! Ohodnoťte prosím článek:

nasadit, manžetu, pračku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS