Jak nastavit elektronickou váhu na váhovou plošinu

Nastavení elektronické váhy na závěs

Každý se snaží najít výhody z práce nebo činnosti, kterou vykonává, a snaží se tak získat další zisky nebo jiné výhody. Díky tomu, že prodejce umí s váhou provádět různé triky, má možnost prodat méně a získat více. Pro tento účel stačí zajistit, aby měřicí přístroje ukazovaly větší hmotnost zboží, než jaká je ve skutečnosti. Každý zaměstnanec obchodu si časem osvojí vlastní triky a používá je obratně a mechanicky. Změna hmotnosti výrobků v různých typech prodejních prostor je jednou z příležitostí, jak si přivydělat na úkor nezkušených zákazníků.

Použití těchto zařízení je z právního hlediska zcela legální. к. technicky umožňují pouze nastavení váhy na „nulu“ a vylučují tárování. jediným omezením je, že tyto čtečky se nesmí používat v komerčních zařízeních a mohou se používat pouze v technických zařízeních.

Ruční zařízení se používají k dálkové změně údajů všech typů elektronických vah, které jsou konstruovány s analogovými snímači zatížení:

indikátor je dodáván s dálkovým ovladačem, takže obsluha může měnit hodnoty stupnice směrem nahoru nebo dolů.

Základní vybavení zahrnuje malou desku s obvody a zařízení pro zadávání vlastních údajů se znaménkem „plus“ nebo „minus“. Odečty jsou řízeny dálkovým ovládáním a na dálku.

S váhou lze komunikovat několika způsoby:

Tato zařízení mají dosah až tisíc metrů při přímé viditelnosti nebo stovky metrů, pokud jsou vážicí zařízení a obsluha odděleny betonovou přepážkou.

Jak se vážit. Zjištění výsledků

Je důležité pochopit nejen to, jak správně vážit, ale také to, co váha skutečně ukazuje. Zacházejte s výsledky vážení správně, abyste se vyhnuli zklamání během procesu hubnutí.

Když tedy stoupneme na váhu s velkou touhou, aby naše váha byla nižší než včera, můžeme se setkat s následujícími situacemi:

 • Úbytek hmotnosti. Yay! dobrá nálada po celý den.
 • Přibral jsem na váze. Hrůza! Nic nefunguje!
 • Hmotnost stojí na místě. Už nikdy neztratím ani gram!

Než si rozebereme jednotlivé situace, podívejte se na skutečný graf úbytku hmotnosti jednoho čtenáře blogu.

Překvapí vás, že tolik kolísá?

Ve skutečnosti takto funguje normální, fyziologicky správný a bezpečný proces hubnutí. Měla by se vyskytovat období úbytku hmotnosti (A), mohou se vyskytovat období přírůstku hmotnosti (B) a zamrznutí (C).

Hubnutí nemůže probíhat stále stejnou rychlostí!

To je asi nejdůležitější pravidlo, které byste měli znát. Přijměte to jako axiom, který není třeba dokazovat. Hubnutí je vždy průběžný proces s náhlými přírůstky a přestávkami.

Je důležité si uvědomit, že když se vážíte, neurčujete pouze svou hmotnost, ale hmotnost svého těla, které se skládá z tkání, kostí, tekutin včetně vody. Když se tedy podíváme na svou váhu, vidíme nejen změnu tukové hmoty, ale i dalších částí těla.

READ  Provoz dvouokruhového kotle pouze pro vytápění

S ohledem na tuto skutečnost analyzujme jednotlivé případy na našem grafu.

nastavit, elektronickou, váhu, plošinu

Jak podvádět na elektronické váze

Elektronické váhy v obchodech dávají zákazníkům jistotu, že nemohou elektroniku ošidit, a proto nepřidávají další gramy výrobku. Vezměme si oblíbenou manipulaci obchodníků s váhami:

 • Celofánové sáčky a jiný balicí materiál. Velmi často se setkáte s celofánovým sáčkem připevněným k váze pomocí lepicí pásky. Z hygienického hlediska je to opodstatněné. Aby přidal zboží na váze, jednoduše tašku přitáhne ke straně, čímž vytvoří dodatečný tlak na váhu. V tuto chvíli je těžké sledovat šikovné ruce prodavače.
 • Lepicí páska. Je možné použít pouze jednu lepicí pásku. V tomto případě prodejce jedná rychle a chytře. Současně se zbožím přilepí na váhu malý kousek pásky a přetáhne ji. Když je jídlo zváženo, rychle ho odlepí.
 • Překryvy. Na váze jsou speciální podložky, které jsou její nedílnou součástí. Mnozí prodejci je speciálně kalibrují tak, aby toto příslušenství bylo zahrnuto do hmotnosti zboží.
 • Magnet. Tento způsob je jednoduchý. Magnety jsou připevněny na vnitřním povrchu, který zákazníci nevidí. Může vypadat jako malá mince nebo destička. Magnetické nože se často používají. Někdy se na krabičku cigaret nalepí velké silné magnety a umístí se do těsné blízkosti váhy. Takový magnet přidá výrobku až 50 gramů hmotnosti.

Cože, za tři centy??

Přesně takhle se prodavačka, která kvůli své skromné slovní zásobě a nahromaděné únavě „nikdy nedopověděla“, snažila vžít do situace zákazníka, který nechápal, proč se jeho párky váží na třech listech papíru. Z jeho pohledu stížnost skutečně zaváněla značnou lakomostí. A když si to spočítáte? Vezměme si v průměru klobásu za cenu 50 hřiven za kilo. Obvyklá vařená klobása. Tři listy dostatečně silného balicího papíru vystačí na 30 gramů. To znamená, že při koupi kilogramu stejné uzeniny, 1.50 platíte za papír. Ne příliš drahé pro tento druh balení? Nyní si spočítejte, kolik přeplatíte nákupem dražších uzenin. A nesouhlasíte s tím, že prodavač, který nám prodá hromadu balicího papíru za cenu párku za den, to nedělá ze zájmu o souseda?

Při nákupu potravin byste se měli zajímat nejen o kvalitu zboží, ale také o chování prodavače. Počkejte, dokud se ručička zcela nezastaví nebo dokud čísla v elektronické nabídce nepřestanou skákat.

VAROVÁNÍ! Můžete si koupit elektronickou váhu speciálně pro domácnost. Jsou skutečně nepostradatelné v každé domácnosti a lze je použít ke kontrole hmotnosti potravin. Tímto způsobem můžete identifikovat obchod, kde vás podvedli, a už tam nechodit.

Když jdete do obchodu, můžete si vzít osvědčený řídicí pás a jednoduše ho při nakupování držet v ruce. Zde může působit psychologický faktor: když vidíte zkušeného kupujícího před prodávajícím, není zde žádná touha podvádět nebo se hádat.

Je lepší znát možné triky a podvody bezohledných prodejců, abyste se nenechali podvést. Doufáme, že tento článek bude užitečný a pomůže vám vyhnout se možným nedorozuměním a zbytečnému plýtvání penězi.

READ  Jak vyměnit topné těleso v myčce nádobí

Způsoby podvádění na elektronické váze

V době elektroniky se sofistikované technologie považují za obtížně ošiditelné. Je třeba mu věřit. Je to tak??

Lidská vynalézavost je nevyčerpatelná, zejména pokud jde o osobní prospěch. Prodejci se okamžitě naučili, jak „správně“ zacházet se složitými zařízeními. Existuje mnoho variant.

Na pracovní plochu se položí téměř beztížný plastový sáček. Kupující nemá námitky, protože si myslí, že je „čistší“. Ve skutečnosti prodejce, který vyniká jako iluzionista, nestojí nic za to, aby tašku mírně vytáhl. Zvýšený tlak by vedl ke zvýšení hmotnosti.

Další možnost. Na prst prodávajícího se nalepí kousek lepicí pásky. Když je zboží umístěno na váhu, pás se současně dotýká váhy. Stačí s ním jen trochu pohnout a výsledek je na světě. Páska se pak rychle a nenápadně odlepí.

Elektronická váha je navržena s hygienickými plastovými kryty na pracovní ploše. Stupnice je s nimi kalibrována. Tento postup je možné provést tak, že se překrytí započítá do hmotnosti zboží.

Magnet se používá nejen v mechanických pákových vahách, ale také v elektronických vahách. Je umístěn na místě, které není pro kupujícího viditelné, tj. na zadní straně.

Podmínky skladování

Pokud vás zajímá, jak elektronickou váhu nastavit, měli byste se také zeptat, jak s ní správně zacházet. Při používání přístroje dbejte na bezpečnost. Nejlépe je si hned uvědomit několik klíčových bodů, které vám pomohou přístroj používat po dlouhou dobu.

Patří mezi ně:

nastavit, elektronickou, váhu, plošinu
 • Elektronickou váhu skladujte nejlépe na odděleném povrchu, mimo dosah topných zařízení. Pokud ji nepoužíváte každý den, můžete ji umístit i daleko od místa, kde denně pracujete.
 • Vyhněte se extrémním teplotám, vysoké vlhkosti, mechanickým vlivům, prachu a nečistotám a slunečnímu záření. To platí i pro elektronické maloobchodní váhy, které je také třeba při prvním použití seřídit.
 • Pokud se rozhodnete plošinu vyčistit, vezměte si vlhký hadřík a suchý hadřík na základnu. Je třeba se vyhnout chemickým látkám.
 • Pokud je váha používána ve vlhkém prostředí nebo pokud se dovnitř dostane voda, dojde k poškození kovových částí. To následně ovlivní přesnost provedených měření.
 • Nikdy nevystavujte váhy fyzické síle ani na ně neskákejte. To vše způsobí praskliny a trhliny na povrchu. Přesnost je v každém případě snížena.

Pokud je váha skladována v takových podmínkách, vydrží dlouho fungovat. Chcete-li zajistit, aby podlahová váha sloužila velmi dlouho, je nejlepší nezanedbat podmínky používání.

Návod k nastavení eVito osobní váhy

Zacházejte opatrně. Běžné komponenty unesou hmotnost lidského těla až 216 kg. Při překročení této hodnoty může dojít k poškození mechanismu elektronické podlahové váhy.

pozornost je třeba věnovat také celistvosti pouzdra, protože ta má přímý vliv na přesnost pozdějších měření. Pokud se objeví trhliny, budou mít negativní vliv na celkové údaje.

Pokud jsou splněny všechny výše uvedené požadavky, váha bude mít dlouhou životnost a bude poskytovat pouze přesná měření. Informace vycházející z elektronické váhy umožňují kontrolovat její vzhled a hmotnost. V současné době existuje obrovské množství výrobců, z nichž každý má vhodnou volbu. A teď už přesně víte, jak se vážit na elektronické podlahové váze.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě hansa

Proč se na displeji zobrazuje jiná hmotnost

Proč elektronická podlahová váha neukazuje správnou hmotnost, je známý problém, který je často způsoben drobnými provozními chybami. Důvody mohou být následující:

Váha se může v důsledku nesprávné péče porouchat nebo neustále zobrazovat rozdílnou hmotnost. Nedoporučuje se čistit mechanismus chemickými prostředky. Po takovém čištění váha pravděpodobně nebude ukazovat správnou hmotnost. Pro domácí použití doporučujeme skleněnou podlahovou váhu.

Se všemi elektronickými přístroji, včetně podlahových vah, je třeba zacházet opatrně a před použitím si přečíst dodaný návod.

Dobrý den,! Přečetl jsem si to všechno, je to pěkné a jasné, ale mám jednu otázku. Nedávno koupil elektronickou podlahovou váhu Unit za ₽999 s tukem, kostmi a podobně. Pomocí vodováhy vyberte rovnou plochu na podlaze, pod váhu položte dřevotřískovou desku, váhu nastavte, zvažte. Slezl jsem z váhy, počkal, až se vypne, zvážil se znovu. gram po gramu stejná váha. Tento postup několikrát zopakoval. hmotnost se nezměnila. Nadchla mě tato přesnost, nechala jsem váhu na stejném místě a zvážila se asi po půl hodině. Podívala jsem se na váhu a byla jsem překvapená, že jsem přibrala 2 kg, nejedla jsem, nepila jsem a celou dobu jsem seděla v křesle před televizí. Opustil váhu na delší dobu a znovu se zvážil. Nyní jsem zhubla 1,5 kg z váhy, kterou jsem měla při prvním vážení. A bez ohledu na to, jak moc jsem s váhami experimentoval, výsledek je stejný: pokud vážení zopakuji ihned po jejich vypnutí, jsou hodnoty gram na gram, pokud provedu vážení po dostatečně dlouhém intervalu, rozptyl hodnot je někdy i několik kilogramů. Váhu jsem samozřejmě vrátil do obchodu, ale otázka zůstala. je to typické pro všechny elektronické podlahové váhy, nebo mám jen smůlu??

Kalibrace čínské váhy: jak se jí vyhnout?

Většina výrobků na trhu se dnes vyrábí v Číně, a to s využitím všech nejnovějších technologických vymožeností. Nestojí za nic víc než za displej z tekutých krystalů a celou řadu funkcí a kombinací tlačítek.

Nepodléhají certifikaci, protože nejsou registrovány jako měřidlo. Vzhledem k jejich rozšířenému používání však byly metrologicky testovány, a proto byly neoficiálně klasifikovány jako přesnost 2. stupně podle DSTU EN 45501:2007

Jejich chybovost je menší než u jedné diskety.

Abyste si byli jisti, že váha ukazuje přesné údaje a vy jste si nemuseli horečně pamatovat, jak elektronickou váhu kalibrovat, dodržujte tato jednoduchá pravidla:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS