Jak nastavit overlock Janome na kardanu

Funkce šití Janome. Opravdu potřebuji poradit. Přidáno.

Krásné švadleny, dobré odpoledne. Opravdu potřebuji vaši pomoc nebo radu, co mám dělat.

Dlouho jsem snila o koupi moderního šicího stroje, prohlédla jsem si mnoho recenzí a zastavila se u stroje společnosti Janome. Jste s nimi velmi spokojeni. Před týdnem jsem si koupila krásný top Janome 14. Z navrhovaného prodejce to byla ona, kdo se na mě podíval zblízka. Chtěl bez dalších funkcí (15 stehů dost pro mě), snadné použití, spolehlivé a ne počítačové, t. К. Čas od času šiji jen pro vlastní potěšení.

Když jsem si v obchodě vybrala psací stroj, prodavač ho přede mnou zkontroloval, všechno fungovalo, ale „vyzkoušejte ho“, t. Е. Vidět, jak to šije na látce, vyzkoušet kvalitu stehů na to nedovolil, řekl, že nepraktikují, že. Protože v tomto obchodě byly nejpříznivější ceny ve městě a největší výběr šicích strojů této firmy, rozhodla jsem se pořídit si. Doma jsem začal zkoušet svou bellu, abych pochopil, jak funguje a jaké má funkce, a byl jsem smutný. Nemohla jsem nastavit napětí cívkové nitě

Co jsem dělala, a napětí horní nitě, a polohu cívky kontrolovala, a hřebíkem kroutil držák cívky (nebo jak se ta věc jmenuje, kam se cívka zasouvá), a různé látky zkoušela, a z jedné cívky nitě, a různé, kontrastní barvy, ale jedno číslo, aby bylo vidět, kam a jak táhne. Nefungovalo to

Obzvláště patrné nerovnoměrné napětí u klikatých stehů. Samozřejmě nejsem profesionál, ale už od dětství mě teta, maminka i babička učily, jak určit, kde je „správné“ napětí nitě při šití, kde „špatné“ a jak ho nastavit. Vyzkoušel jsem všechny metody, které jsem znal a které mi byly doporučeny. Nefungovalo.

Včera přišel do obchodu se strojem, vysvětlil problém, dlouho odmítl, říkají, že cívka není vložena správně, špatná jehla použita (a co jiného mám použít jako ne ten, který výrobce vložil? Všechny 4 jehly 90/14) a šití na špatnou látku. Všechny vzal se mnou, a nitě, a různé tkaniny (džínovina, len), a strčil nos do příručky prodejců, že toto číslo jehly pro tuto látku je doporučeno výrobcem, a před nimi šité několik různých stehů, aby ukázal, že se mi nelíbí šití a jak stroj šije. Souhlasil, že stejné operace na modelu, který je mnohem dražší a je považován za poloprofesionální (nepamatuji si jeho číslo). Stroj poskytl stejný výsledek. Změnil můj stroj, nevrátil to taky, rozhodl se „spát přes“ přemýšlet o tom, co dělat dál a zeptat se vás, možná nejsem tak zkontrolovat a použít? Existují nějaké „vojenské“ triky, o kterých nevím?? Má pro mě smysl hledat řemeslníka, který by mi sestavil nový stroj?? Prosím, pomozte mi.

Zde je několik otázek, které mě napadly v souvislosti s mým nákupem. 1. Na stroji Janome používejte pouze doporučené nitě? (například v návodu je doporučeno 0-60 a já používám 5) A je možné, že nemohu nastavit napětí nitě kvůli jinému číslu nitě (ve stroji mám stejné číslo nitě)?? 2. Může být napětí nitě ovlivněno těsností látky, nebo má jehla špatnou velikost?? Například tento steh je považován za „pletený“ a já jsem ho udělal na džínovině? 3. Nejsou všechny stehy dostupné pro všechny látky a jak poznám, který steh je vhodný pro kterou látku?? Domnívám se, že při šití jehlou a nití podle doporučení výrobce by měly být všechny stehy v pořádku, dokonce i ty, které se nazývají „pletené“, při šití tenkých džín, přeložených na polovinu (šijeme nejméně dvakrát).

Kolega, který se ve strojích vyzná víc než já, mi doporučuje, abych tu krásku vzal zpátky do obchodu a koupil si jinou, ale obávám se, aby se historie neopakovala

Možná to není ve stroji a na strojích této společnosti jsou funkce šití nebo třída stroje „pro začátečníky“.

PS. Na těchto strojích jsem šila od dětství (co si pamatuji). Byly to staré ruční stroje, Singer z roku 1912, „Racek“, který má noční stolek. Na všech strojích jsem úspěšně sám nastavil napětí nitě.

Krásná děvčata, děkuji všem za tipy. Můj strojový epos pokračuje. Dnes jsme s manželem odvezli stroj zpět do prodejny. Peníze nebyly vráceny, řekl, že by mohli změnit za jiné, nebo se upravit master na jejich náklady. Souhlasil jsem, že je nechám upravit odborníky. Co se mi nelíbí, jsem napsal rukou. Říkali, že tu budou příští sobotu. Těšíme se na něj. Přidávám obrázek stehů, které jsem dostala.

READ  Jak přilepit sklo na varnou desku

Žlutá nit na cikcak. Je to spodní závit a červený závit, který vychází ven. Top. Tkanina je. Džínovina ve 2 vrstvách. Stehy ve všech režimech nastavení horní nitě jsou přibližně stejné. Můžete vidět bílý tečkovaný překrývací steh (nevím, jak se tomu říká). Zadní strana stroje, kde je vidět, že nit je při šití stehů ještě více vytažena, zejména pokud snížím krok.

Jedná se o stehy, které jsem již v prodejně provedla za přítomnosti prodavače a které byly vyhodnoceny jako normální. Možná se mýlím a tato linie je opravdu normou? Uvidím, jak si nechám stroj seřídit od techniků z Voroněže. Prodejce musí stroj odvézt k seřízení.

PS. Mám kontrolní plán. Druhý den, jít do studia a požádat krejčího na stejném kusu látky šít rovný steh a cikcak, což by mělo být model, ukázat tyto stehy prodejce, pokud stroj není nastaven tak, jak má, a ještě získat náhradu nebo kvalitní stroj, a to i po 2 týdnech, t. К. Stroj jsem vrátil včas.

VAROVÁNÍ Název dílů Připojení odpadního boxu.

Připojení stroje ke zdroji elektrické energieNastavení rychlosti šitíJak otáčet vyvažovacím kolečkemOtevření a zavření bočního krytuOtevření a zavření krytu knoflíkové dírkyPolohování vodicího kolíku nitěInstalace stojanu cívkyZavěšení odvíjecího kotouče nitě a síťování

Začátek šití Dokončení šitíPrůběžné šitíJak používat vodicí linky

Napětí nitě (4 nitě)Nastavení šířky řezuStůl jehly a nitěPlnění vozu (3 nitě a 2 nitě)Napětí nitě (3 nitě)

Napětí nitě (3 nitě)Nastavení délky stehu Nastavení rychlosti podávání Výměna jehlyNastavení přítlaku přítlačné patkySejmutí přítlačné patky

Nasazení přítlačné patkyInicializace horního nožeInicializace horního nožeInicializace tlačítka pro nastavení jehelní desky

Nastavení nastavitelné lišty spodní knoflíkové dírky s přednastaveným napětím a variabilní jehlovou nití

Nastavení stroje Nastavení napětí nitě

Nit, jehla, rozsah napětí a nastavení stroje

Nitě, jehly, rozsah napětí a nastavení stroje

Vyměňte horní frézu Vyčistěte horní frézovací část Vyměňte žárovku Vyčistěte podávací válečky Promažte stroj Odstraňování závad

Overlock ladění a opravy vlastníma rukama.

Overlock, dokonce i domácí navržený mnohem složitější než šicí stroj a nastavit ho, natož provádět opravy overlocku bez speciálních znalostí a dovedností, je prakticky nemožné. Overlocky však není vždy nutné opravovat nebo seřizovat, někdy stačí upravit napětí nitě a tkanina se opět overlockuje. Některé overlocky jsou velmi citlivé na napnutí nitě a při změně kvality nitě je třeba znovu nastavit napětí nitě.

V některých příručkách jsou uvedeny opravy a úpravy overlocků a parametry pro nastavení knoflíkových dírek a jehel v případě poruchy těchto mezer nebo výměny knoflíkových dírek. Zpravidla jsou přibližné a ideální. Mistr, který provádí opravy overlocků, je musí odborně uvést do správné hodnoty, proto se doporučuje, aby tento typ opravy prováděl profesionál.

Všechna naše doporučení v sekci opravy overlocků jsou obecná a hodí se pro jakýkoli model overlocku, ale nezapomeňte si pečlivě přečíst návod k obsluze vašeho modelu, kde najdete informace o nastavení, mazání, typu jehly a další.

Přeskoky a tlumené klepání. Tupá nebo ohnutá jehla

Pokud se objeví přeskoky nebo tupé rány. Pravděpodobně je jehla tupá nebo ohnutá.

Vady jehlového hrotu: a. Tupý hrot; b. Křivý bod; c. Normální bod.

Tupá jehla může způsobit mnoho problémů. Overlocková jehla je velmi důležitou součástí, protože její stav ovlivňuje mnoho aspektů, zejména vzdálenost mezi jehlou a stehem. Hlavní parametr pro šití přetažení bez přeskoků. Tupou jehlu poznáte tak, že přejedete nehtem pravého palce podél jehly od bulbu ke konci. Hřebík určitě najde ohnuté místo na hrotu. Ke kontrole lze použít lupu.

Pokud je jehla ohnutá, nesnažte se ji narovnat. Nastavení overlockového stroje je velmi přesné a neumožňuje použití takových jehel. Položte plochou stranu jehly na rovný povrch a zkontrolujte stav jehly.

Prohlédněte jehlu shora a ze stran: 1. Paralelní lumen. 2. Rovný povrch (sklo apod.).П.)

Na overlocku používejte pouze jehly doporučené výrobcem

Zvláštní pozornost věnujte typu jehly instalované v overlocku. Základní předpoklad. Používejte pouze jehly doporučené výrobcem.

Kromě kulatých nebo zkosených jehel se mohou lišit délkou a tloušťkou baňky, délkou samotné jehly a dalšími vlastnostmi. Pokud váš overlock používá jehly s kruhovou baňkou, musíte při výměně použít jehlu o stejné tloušťce a délce baňky. Velikost a typ použité jehly naleznete v návodu k použití nebo na štítku uvnitř overlocku. Nejlépe je napsat si typ jehel na malý kousek papíru a přilepit ho na tělo průhlednou páskou. V každém domácím overlocku je jehla opatřena dlouhou drážkou. Na sebe nebo zkosenou částí baňky. Zpětně. Jehlu vždy zapíchněte tak hluboko, jak to jde, a pokud máte dvě jehly, musí být posunuté (jedna výše než druhá).

READ  Jak nastavit dálkové ovládání pro dělený systém

Po delším používání vyčistěte prostor knoflíkové dírky a další přístupná místa od zbytků, rouna apod.П., nejlépe s tuhým kartáčem na vlasy (na lepidlo).

nastavit, overlock, janome

Důležitou roli hraje tloušťka a pružnost overlockové nitě

Overlocková nit hraje rozhodující roli při tvorbě overlockového stehu. Pokud používáte různé kvality nebo tloušťky nití. Okamžitě ovlivní napětí, a tím změní vzor šití. Overlock je velmi citlivý na napětí a sebemenší změna jedné nitě může ovlivnit všechny ostatní. Ideální je používat stejnou značku nití, pouze měnit barvy. V praxi se to však stává jen zřídka, takže při změně závitů na jiný typ nebo tloušťku doporučujeme povolit všechny napínáky a při nejpomalejším tahu postupně zvyšovat napětí jednotlivých závitů a pravidelně kontrolovat, který závit a o kolik je třeba napnout. Někdy lze při nastavování overlockového stehu použít různé barvy nití, aby bylo snazší nastavit napětí jednotlivých nití a následně nastavit potřebnou hodnotu.

Nepoužívejte česané nebo objemné nitě. Čím je nit tenčí a pružnější, tím lépe se v látce, jehlách a knoflíkových dírkách prošívá a tím lépe se šije.

Overlock promažte více než šicí stroj

Přemazávejte overlocky nejméně jednou za šest měsíců, nebo při intenzivním používání každý měsíc. Místo olejničky je vhodné použít injekční stříkačku. Dlouhá jehla vždy dosáhne do těžko přístupných míst a spotřebuje méně oleje. Přebytečná mastnota kolem jehly může látku zničit. Při mazání předmětů, které přicházejí do styku s látkou, dbejte zvýšené opatrnosti. Plán mazání je uveden v příručce, ale pravidlo je následující. Promažte všechna přístupná místa, kde dochází ke tření o kovové díly, i když to není předepsáno výrobcem. Někdy je nutné ochranné kryty pro správné mazání odstranit, ale pokud je obtížné je odstranit, postačí tovární mazací značky. Mazání overlocku je důležitější než u šicího stroje, protože overlock pracuje při vyšších otáčkách a bez maziva může v některých místech dojít k přehřátí, a dokonce k zadření.

Seznam hlavních závad overlockových strojů:

Tkanina se nepohybuje: přítlak přítlačné patky je příliš nízký. Pokud je tkanina příliš tenká, je třeba snížit přítlak, jinak se tkanina shrne. Zvýšení přítlaku přítlačné patky při šití silných látek. Obecně platí, že přítlak přítlačné patky by se neměl měnit, pokud to není nezbytně nutné.

Overlockový stroj Janome MyLock 784. Nastavení overlocku.

Začněte se vzdělávat v Cechu svobodných krejčích. Přečtěte si náš první bezplatný návod zde: Nastavení tohoto overlocku na příkladu oblíbeného modelu Janome MyLock 784. Janome MyLock 784 Overlock. Overlocková pracovní místa.

Jak vyladit overlock / Čtyřnitný overlock/overlock Family 645/Janome 644/Janome 714/T 99

Úplné navlékání 4pramenného pletacího overlocku. V tomto videu se dozvíte, jak navlékat Janome, Family a další overlocky / okrajové ořezávání pletenin. Zde je odkaz na video o šití dvěma nitěmi na overlocku

Jak šít na overlocku. Jak nastavit overlock pro pleteniny.

Jak nastavit domácí overlock. Jak se zbavit zvlnění, jak získat kvalitní šití. Hotová díla, krátké MCs si můžete prohlédnout na Instagramu a VK. Můj Instagram. Moje skupina VK Pro pomoc napište sem malihcatringmail.Com

Hacky LIFT pro OVERLOCK. Rady, tipy a triky.

LIFT Hacks pro overlocky Rady, tipy a triky od Papa Schwei. Jak nastavit overlock? Získejte tipy pro overlocker? Overlocker Life Hacks? Rady pro nastavení overlocku? To vše na Papa Schwei! Zde šicí stroje a šicí příslušenství za nejlepší ceny na Ukrajině. NAŠE SPOLEČNOST: Informace, které nebyly zveřejněny na našem YouTube kanálu Papa Schwei, najdete v našich skupinách na sociálních sítích ️ : ️ Instagram: Rychle se přihlaste k odběru našeho kanálu. Čeká vás spousta zajímavostí! Papa Schwei v Papa Schwei na Instagramu.

Jak používat volitelnou patku pro šicí stroje Janome a FAMILY

Tato jedinečná overlocková patka umožňuje rychlé a snadné šití s vyskakovacím zipem.

2.Umístěte pravou polovinu zipu tak, aby směřovala k pravé straně oděvu.

Ohněte tyč doprava a spusťte přítlačnou patku tak, aby tyč spočívala v drážce napravo od jehly. Šijte až po značku konce střihu.

Levou polovinu zipu umístěte tak, aby směřovala k přední části levé strany látky. Ujistěte se, že jsou obě části výrobku zarovnané.

Ohněte zuby doleva a spusťte přítlačnou patku tak, aby zuby ležely v drážce vlevo od jehly. Šijte až po značku konce střihu.

Nastavte na stroji standardní patku a šijte pod čáru zipu.

Patka pro slepý steh

Patka pro slepé šití je vhodná pro šití středně těžkých až těžkých látek.

Přehněte okraj látky dovnitř na šířku lemu.

Nyní přeložte záhyb tak, aby okraj látky vyčníval 1 cm.

Umístěte oděv pod přítlačnou patku rubovou stranou nahoru, přehybem podle vodítka, jak je znázorněno na obrázku.

Umístěte jehlu tak, aby přesně zasáhla záhyb látky a zachytila 1 nebo 2 nitě látky.

Sada dvou přítlačných patek pro 5 a 7 stisků

Pomocí prošívací patky a dvojité jehly 2 mm můžete vytvořit ostré hroty i na tenké látce. Délka rovného stehu je 2-2,5 mm.

READ  Jak odstranit skvrnu po žehlení

Při šití dvojjehlou se vytvářejí jehlové polštářky, zatímco látka je podávána jehlovým polštářkem, který se zasouvá do prohlubně ve spodní části patky.

Vložte lemovací steh do prohlubně pod přítlačnou patkou, abyste mohli vést další záhyb.

Lemování lomítkem je poměrně jednoduchý způsob, jak zajistit, aby okraje látky byly čisté a úhledné. Za tímto účelem ustřihněte 24 mm široký šikmý okraj.

Na začátku spodní linie šikmo zastřihněte.

Zahákněte vzniklý ostrý roh křídla do svitku a zatáhněte jej za patku.

Upravte lem nebo nastavte jehlu tak, aby jehla pronikla opletem 1-1,5 mm od okraje ohnutého lemu.

Položte oříznutý okraj ořezávaného dílu mezi přeložený lem a výřez v ořezávači. Šikmý steh se při šití automaticky obtáčí kolem vzoru.

Šicí patka pro šití na šňůře

Pomocí této patky krásně ozdobte látku šňůrkou. V závislosti na tloušťce šňůry lze přišít jednu, dvě nebo tři šňůry najednou.

Provlékněte šňůru (šňůry) otvorem pro šňůru na přítlačné patce.

Podejte látku, spusťte přítlačnou patku a po zvolení stehu ušijte několik přítlačných stehů.

Šijte ve směru šňůry a přidržujte ji na místě.

Ohýbání lemu zabraňuje drolení okraje látky a vytváří pěkný, pevný šev. S touto patkou můžete šít okraje švů šál, šátků, lehkých oděvů a bytových dekorací, aniž byste museli okraje švů předem zašívat.

Ustřihněte malý kousek látky pod úhlem na straně řezu, který má být přišit.

Vložte ustřižený roh látky do otvoru pro lemování na přítlačné patce.

Spusťte přítlačnou patku a ušijte několik stehů, přičemž obě nitě táhněte dozadu. Ujistěte se, že je látka přeložená tak, aby se vešla do otvoru pro lem na přítlačné patce.

Pokračujte v prošívání a rovnoměrně přitom látku tlačte dopředu.

Tato patka je vyrobena ze speciální směsi pro šití materiálů, které mají tendenci se kovovou patkou přešívat. Vinyl, imitace kůže, nubuk atd. Při šití může klouzat po látce a vytvářet jakýkoli typ stehu.

Sada patek pro korálkování

S touto patkou lze korálky šít a zdobit úhledně a rychle.

1.Vložte korálkovou nit pod přítlačnou patku do drážky.

3.Zvolte klikatý steh podle velikosti korálků. Šířka klikatky by neměla být příliš široká.

4.Vždy přichytávejte na začátku šití.

Pomocí této patky můžete vytvářet shrnutí v látce nebo šít na skládané pletenině. Nastavením napětí nitě můžete také zvětšit nebo zmenšit přiléhavost. Prodloužení délky stehu / 3,5. 4,5 /. Při šití touto patkou se látka zeštíhlí.

Bouclé je na povrchu tkaniny vytvořeno vzorem patky. Při pohybu přítlačné patky po látce se na jejím povrchu objeví prodloužené nitě, tj.Е. Bouclé. Šířka klikatky může být v rozmezí 3-6 mm. Délka stehu 0,5-1 mm. Snižte napětí horní nitě. Šitím po sobě jdoucích stehů můžete ozdobit jakýkoli kus látky.

Zvolte rovný steh se středovou polohou jehly. Zmačkejte látku a veďte přítlačnou patku podél linie švu. Další steh šijeme rovnoběžně s předchozím.

Použití patky je velmi užitečné při šití.

Je také velmi užitečný pro přidávání ozdobných stehů podél švu.

Patka na knoflíkové dírky

1.Nastavte šířku klikatého stehu odpovídající vzdálenosti mezi knoflíkovými dírkami na stroji.

2.Odpojte spodní dopravník nebo nainstalujte zástěrku.

3.Umístěte knoflík na látku podle značek tak, aby byl knoflík zajištěn / dočasné lepidlo na látku Madeira může knoflík držet po celou dobu práce/.

Co dalšího ovlivňuje šití?

Mohou se vyskytnout i jiné příčiny nekvalitního šití, které je třeba pečlivě ošetřit:

  • Závity nejsou správně navlečeny. Pokud seřízení overlocku pomocí regulátorů napětí nepomůže, zkuste stroj znovu naplnit podle pokynů.
  • Tupé nebo ohnuté jehly mohou způsobit nekvalitní šití, vynechávání stehů nebo tlumený zvuk při šití. Zkontrolujte hrot jehly lupou a podívejte se, zda není ohnutá po celé délce. V případě potřeby vyměňte jehlu.
  • Tupý nůž může také způsobit nerovnoměrné prošití. Chcete-li zkontrolovat kvalitu naostření, zvedněte nůž a zkuste přeříznout nit. Pokud jde snadno, je nástroj ostrý.

Zámky, zejména při častém a dlouhodobém používání, je třeba včas čistit a mazat. Vyčistěte stroj od nahromaděných odstřižků nití, žmolků a prachu speciálním tuhým kartáčem a otevřete boční kryt.

Promazávejte stroj pomocí mazací pistole alespoň jednou za šest měsíců, nebo jednou měsíčně, pokud je intenzivně používán. Overlockery potřebují více mazání než šicí stroje, protože pracují při vyšších otáčkách hřídele.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS