Jak nastavit univerzální dálkové ovládání od děleného systému

HUAYU K-1038EL

Univerzální dálkové ovládání K-1038EL je kompatibilní s většinou modelů a značek klimatizací, má funkci automatického vyhledávání kódů, nízkou spotřebu energie, dlouhou pracovní vzdálenost a snadný postup nastavení. Velký displej LCD a pohodlné, ergonomicky navržené pouzdro zajišťují snadné používání. Mezi funkcemi dálkového ovládání jsou hodiny a časovač zapnutí/vypnutí pro pohodlnější ovládání.

Poznámky: Tlačítka pro rychlé vytápění a chlazení místnosti:

 • Otevřete kryt baterie. Vložte dvě nové baterie velikosti AAA.
 • Zavřete kryt. Při správném nastavení se v levém rohu displeje zobrazí číslice časovače.

Nastavení dálkového ovládání Dálkové ovládání lze nastavit třemi způsoby:

Automatické vyhledávání kódu podle výrobce:

 • Ruční zapnutí napájení klimatizace. Dálkový ovladač nasměrujte na okno na infračerveném přijímači klimatizace.
 • Stiskněte tlačítko odpovídající značce výrobce klimatizace na dálkovém ovladači a držte je stisknuté, dokud se klimatizace nezapne a nezapípá. V tomto okamžiku uvolněte tlačítko.

Ručně zadejte kód z tabulky výrobce:

 • Ruční zapnutí napájení klimatizace. Vyhledejte kódy výrobce klimatizace v tabulce výrobců.
 • Stiskněte a podržte tlačítko SET (asi na 3 sekundy).), dokud se na displeji nerozbliká ukazatel kódu modelu. Pomocí tlačítek “ ▲“ a “ “ nastavte jeden z kódů z tabulky (počínaje prvním). Pokud byl zvolen správný kód, klimatizace se spustí.
 • Stisknutím tlačítka “ “ nastavte vybraný kód. Zobrazení kódu přestane blikat.
 • Zkontrolujte správnou funkci všech funkcí klimatizace. Pokud některé funkce nefungují, zopakujte kroky 2-3.

Automatické vyhledávání kódu hrubou silou

 • Ruční zapnutí napájení klimatizace. Nasměrujte dálkový ovladač na infračervené okénko na klimatizační jednotce.
 • Stiskněte a podržte tlačítko SET (po dobu přibližně 6 sekund).), dokud se na displeji kódu modelu nezmění číslo kódu. Jakmile je klimatizace zapnutá, stiskněte tlačítko OK pro ukončení vyhledávání.
 • Zkontrolujte správnou funkci všech funkcí klimatizace. Pokud některé funkce nejsou funkční, opakujte krok 2.

Stiskněte a podržte tlačítko „CLOCK“ po dobu 3 sekund. Dálkový ovladač přejde do režimu nastavení času a číslice na displeji začnou blikat. Nastavte čas pomocí tlačítek nastavení teploty (“ ▲“ a “ „). Opětovným stisknutím tlačítka „CLOCK“ dokončíte nastavení času.

Tlačítky „TIME ON“ a „TIME OFF“ zapnete a vypnete časovač. Současně by se měly rozsvítit příslušné indikátory klimatizace, které signalizují, že časovač klimatizace je v provozu. Některé modely lze nastavit na časovač pouze při vypnuté klimatizaci.

Všechny nuance dálkového ovládání děleného systému

S rozvojem internetu a technologií jsou nyní chytré telefony schopny ovládat jakékoli dálkové ovládání. Klimatizace nejsou výjimkou. Rozlišuje se ovládání telefonem jako dálkovým ovladačem (pomocí infračerveného přenosu signálu jako standardní dálkový ovladač) a dálkové ovládání (pomocí internetu). Dnes budeme hovořit o druhé aplikaci, protože použití ručního dálkového ovládání jako náhrady by nemělo být problémem.

Klasická kontrolní metoda je také dobrá. Čas zapnutí/vypnutí dálkového ovladače, který je součástí kompletní sady, lze nastavit bez problémů. Pokud se však plány během dne změní, není již možné je na dálku přenastavit. A ovládání klimatizace pomocí telefonu může v tomto případě ušetřit vaše peníze. Protože zabraňuje nečinnosti technologie (chlazení prázdné místnosti).

Kromě toho existuje řada případů, kdy je internetové ovládání klimatizačních jednotek „životně důležité“, a to:

  v serverovnách, kde je třeba vzduch nepřetržitě chladit. Specifická povaha počítačového vybavení vyžaduje neustálé sledování klimatických parametrů. Je zřejmé, že je prakticky nemožné ručně udržovat teplotu v určitých mezích 24 hodin denně;

 • U průmyslových dělených systémů, kde řízení přes internet řeší veškeré problémy s regulací mikroklimatu ve všech fázích výroby (např. V potravinářském průmyslu);
 • Pro kancelářské budovy a nákupní centra, kde online programování vytváří příjemné prostředí pro zaměstnance a zákazníky a zároveň šetří lidské a elektrické zdroje;
 • Ve venkovských domech, kde se mimo sezónu nebo v zimě musíte předem připravit na příjezd majitelů.

Po zhodnocení výhod ovládání klimatizační jednotky pomocí chytrého telefonu nebo tabletu se podívejme, kdo může tuto možnost využít.

READ  Začněte epilovat univerzální depilační pastu s cukrem

Pro dálkové programování domácích dělených systémů potřebujete

 • Klimatizační zařízení určitého modelu, které umožňuje připojení online řídicí jednotky nebo s řídicí jednotkou již zabudovanou ve vnitřní jednotce.

Všimněte si oblíbených výrobců, kteří nabízejí klimatizační jednotky s vestavěnými moduly:

Schéma připojení je u všech zařízení stejné: přídavné zařízení (online řídicí jednotka) je připojeno k desce umístěné ve vnitřní jednotce a přijímá signál přenášený prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi (její dostupnost a nepřetržitý provoz jsou povinné);. Změna režimu provozu!) a poté je přesměruje přímo na řídicí desku.

Obvykle se montuje na stěnu vedle klimatizace a je připojen k napájení.

Připojení adaptéru (pomocí vestavěného adaptéru) vám umožní:

 • Zapnout a vypnout klimatizaci před návratem domů;
 • Rekonfigurovatelný provozní režim;
 • Projít historii provozu zařízení
 • Přijímání chybových hlášení.

V současné době jsou k prodeji externí řídicí moduly klimatizací přes internet kompatibilní se všemi hlavními výrobci klimatizačních zařízení: Daikin, General, LG, Panasonic, Midea, Mitsubishi, Samsung a další.

V závislosti na modelu telefonu si můžete stáhnout potřebnou aplikaci v online obchodech AppStore, Google play nebo Windows Phone.

Mezi nejčastější patří:

Kromě toho hlavní výrobci klimatizací vyvíjejí vlastní aplikace kompatibilní s jejich zařízeními (například Daikin Online Controller).

nastavit, univerzální, dálkové, ovládání

Jakýkoli software zobrazí informace potřebné k ovládání děleného systému: provozní režim, otáčky hřídele, požadovanou teplotu, nastavení sklonu žaluzií, aktuální teplotu v místnosti, údaje z řídicí jednotky a sítě Wi-Fi.

Podívejme se stručně na to, jak nastavit klimatizaci pro provoz na internetu:

 • Zapnutí adaptéru; otevření nastavení Wi-Fi v telefonu. Mezi dostupnými sítěmi najděte síť adaptéru, vyberte ji a zadejte heslo, které je k ní přiřazeno;
 • Vyčkejte na navázání spojení mezi smartphonem a adaptérem;
 • Spuštění aplikace pro dálkové ovládání. Ujistěte se, že je zobrazena vnitřní jednotka klimatizační jednotky. Vyberte jednotku;
 • Na kartě „pokročilá nastavení“ vyberte možnost „připojit k bezdrátové síti“ a navažte spojení mezi adaptérem a domácí sítí;
 • Po navázání spojení se adaptér automaticky restartuje. V nastavení Wi-Fi potvrďte připojení k domácí síti.

Vše je nyní připraveno k práci. Přejděte do aplikace a změňte nastavení podle svých potřeb.

Stojí za to říci, že použití dálkového ovládání domácí klimatizace, slibný krok do budoucna, zpříjemňující život. A navzdory dalším finančním nákladům na zařízení bude tento systém aktuální, protože umožňuje zjednodušit život a do jisté míry ušetřit na elektřině.

Základní funkce

Toto zařízení umožňuje zapínat a vypínat klimatizační zařízení, nastavovat a regulovat směr a teplotu chladicího a topného vzduchu. Kromě toho má tyto možnosti prakticky každé univerzální dálkové ovládání klimatizace:

 • HEAT. Zapne funkci vytápění místnosti od 25° C do 30° C.
 • COOL. Zapne automatické chlazení bytu až na 18 °C. V závislosti na modelu děleného systému. Tuto hodnotu teploty lze změnit.
 • DRY. Snižuje úroveň vlhkosti v chlazené místnosti snížením otáček ventilátoru.
 • FAN. Umožňuje nastavit rychlost ventilátoru.
 • AUTO. Automaticky přepíná teplotu v místnosti.

Rada: Nákup dálkového ovládání pro váš dělený systém. Vezměte prosím na vědomí, že nemá funkce, jako je přívod atmosférického vzduchu. Senzor a t.Д. Obecně platí, že nebude mít ty možnosti, za které jste si při koupi klimatizace připlatili. Pro výběr nejvhodnějšího modelu byste měli požádat o radu servisní středisko.

Ikony a tlačítka na vnitřní jednotce děleného systému

Téměř všechny vnitřní jednotky mají jedno „kouzelné tlačítko“, kterým můžete zapnout klimatizaci s automatickým nastavením. Obvykle je málo viditelný; nachází se pod předním krytem na těle nebo na displeji. Je označen jako „auto“ nebo „on/off“. Tímto tlačítkem nelze nastavit potřebné parametry. Potřebujete dálkový ovladač, alespoň univerzální (pokud jste původní ztratili). Více informací o tomto skrytém tlačítku najdete na níže uvedeném odkazu (v článku o zapínání klimatizace bez dálkového ovládání).

Pokyny pro nastavení klimatizace v různých režimech

Pokud potřebujete zapnout kondicionér v určitém režimu, na mých stránkách jsou již všechny pokyny:

Tlačítka a funkce popsané v tomto článku se nejčastěji nacházejí na dálkových ovladačích, ale existují i „pokročilé“ dálkové ovladače, které mají také všechny stejné možnosti, ale jsou neobvykle označeny. Příklady: kulaté dálkové ovladače na LG Stylist, také na dálkových ovladačích Electrolux nesrozumitelné nápisy a další.

To je vše Pokud byl tento článek pro vás užitečný, zanechte své komentáře!

READ  Jak narovnat vlasy bez kulmy nebo fénu

Zapneme klimatizaci v režimu chlazení:

Při nastavení některých klimatizací se tento údaj může změnit během několika sekund (ukazuje aktuální teplotu v místnosti);

 • Poté v případě potřeby změníme rychlost otáčení hřídele pomocí tlačítka „fan“;
 • Směr proudu vzduchu můžeme nastavit pomocí tlačítka „swing“.
 • Klimatizace nebude chladit, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené teploty;
 • Při použití dálkového ovladače jej vždy nasměrujte na klimatizaci.

Tip zdarma: při používání klimatizace není nutné ji vypínat v noci nebo když je vám zima. Je lepší nastavit optimální teplotu. Budete se tak cítit pohodlně a klimatizace bude pracovat v normálním režimu. Například v noci je možné zvýšit nastavenou teplotu o 1-2 stupně.

Obecné informace

Klimatizaci lze zapnout tradičním způsobem pomocí dálkového ovladače nebo skrytým tlačítkem na těle přístroje. Ale proč všechny tyto konvence, když můžete použít vlastní smartphone?? Po přečtení tohoto článku již nebudete potřebovat samostatné dálkové ovládání pro svůj dělený systém.

Promluvme si podrobněji o dálkovém ovládání klimatizace, abychom pochopili, jaké další možnosti má běžný majitel klimatizačního systému k dispozici.

Další informace o tlačítkách a režimech

Toto tlačítko zná každý, kdo někdy držel v ruce nějaké zařízení. „ON/OFF“ slouží k zapnutí a vypnutí klimatizace. Jedním stisknutím zapnete dělený systém a opakovaným stisknutím jej vypnete;

Druhým nejdůležitějším tlačítkem na dálkovém ovladači je „MODE“. Je nutné zvolit provozní režim. Tlačítko funguje postupně, tj.Е. Po každém stisknutí se aktivuje jeden z dostupných režimů: AUTO, CHLAZENÍ, SUŠENÍ, OHŘEV a VENTILÁTOR. Informace o zvoleném režimu se zobrazí na ovládacím panelu;

Rychle aktivuje režim chlazení, resp. Topení.

Pokud jste zvolili režim větrání pomocí tlačítka „MODE“, můžete nastavit rychlost ventilátoru. K tomuto účelu je na dálkovém ovladači umístěno samostatné tlačítko „FAN“. Tlačítko funguje na stejném principu jako tlačítko „MODE“, tj.Е. Postupně. Po každém stisknutí se rychlost zvyšuje, od automatické přes nízkou, střední až po vysokou;

Tlačítky nastavíte různé hodnoty, např. Zvýšíte/snížíte teplotu nebo časovač;

Tlačítko pro nastavení polohy horizontálních žaluzií umístěných v nástěnné klimatizační jednotce. Lamely jsou nezbytné pro nastavení směru proudění vzduchu. Jedním stisknutím tlačítka spustíte pohyb vodítek. A znovu je stiskněte, abyste je zafixovali v jejich poloze;

K dispozici je také tlačítko pro nastavení kolejnic. V tomto případě jsou však regulovány vertikálně, nikoli horizontálně. Nastavte stejným způsobem jako pro „A.SWING“ (viz.Výše);

Tato tlačítka slouží k nastavení časovače zapnutí/vypnutí klimatizace. Tento způsob fungování je podrobně vysvětlen v následujícím článku.

Potvrzení nastavení. Toto tlačítko musí být stisknuto v režimu nastavení časovače.

nastavit, univerzální, dálkové, ovládání

Jak nastavit univerzální dálkové ovládání děleného systému

Univerzální specializovaný dálkový ovladač KT-E08 je určen pro ovládání klimatizací s kódy 6000; je vhodný pro mnoho světových značek; staré i nové modely. Dálkové ovládání má LCD displej, hodiny s časovačem zapnutí/vypnutí, zobrazení pokojové teploty atd.Д.

Vložte dvě baterie AAA (R03) podle polarity uvedené na přihrádce na baterie a zvolte jeden z následujících způsobů nastavení:

Vyhledejte kódy v tabulce kódů, kde jsou kódy modelů různých značek seskupeny. Vyberte název značky a zadejte první čtyřmístné číslo ze zobrazených kódů v této skupině. Pokud první kód nefunguje, zkuste další a postupujte podle kódů z tabulky, dokud nebudete moci ovládat klimatizaci. Například pro značku Samsung zkuste „0188“, pokud to nefunguje, zkuste „0189“ atd.

Stiskněte jednou tlačítko volby režimu programování „SELECT“ a na displeji se zobrazí kód. Postupně zadejte čtyři číslice vybraného kódu. Například: „0188“, stiskněte „0“, „0“ přestane blikat, stiskněte „1“, „1“ přestane blikat, stiskněte „8“, „8“ přestane blikat, stiskněte poslední číslici „8“, „8“ přestane blikat, zadání kódu je dokončeno a nastavení je dokončeno.

Namiřte dálkový ovladač na klimatizaci, stiskněte tlačítko „One Key“ a zkontrolujte, zda dálkový ovladač funguje. Pokud všechny funkce fungují, bylo nastavení úspěšné, pokud ne, zkuste následující kód z této skupiny.

Není-li značka klimatizace známa nebo není-li požadovaná značka uvedena v tabulce kódů, postupujte podle následujících kroků:

Namiřte dálkový ovladač na klimatizaci, stiskněte a podržte tlačítko volby režimu „SELECT“ po dobu pěti sekund a poté jej uvolněte. Tím se aktivuje režim automatického vyhledávání. Konzola začne vyvolávat postupné kódované signály a na displeji se objeví číslice, které se postupně zvyšují. Jakmile klimatizace zareaguje na signál, stisknutím libovolného tlačítka zastavte vyhledávání a potvrďte nalezený signál.

READ  Chladnička Haier pípá a relé bliká

Namiřte dálkový ovladač na klimatizaci a znovu stiskněte tlačítko „One Key“. Pokud dálkový ovladač ovládá klimatizaci, nastavení je dokončeno, pokud ne, pokračujte v automatickém vyhledávání.

Použití tlačítka „One Key“

Pokud chcete zapnout klimatizaci, ukažte na ni a stiskněte tlačítko „One Key“. Vysílač sám odečítá aktuální teplotu v místnosti a ukazuje roční období. V létě je teplota nastavena na 26 °C. V zimě je teplota nastavena na 20 °C. Pokud nastavená teplota nevyhovuje, nastavte požadovanou teplotu pomocí tlačítek „TEMP“ nebo „TEMP-„.

Stiskněte tlačítko „CLOCK“, hodiny začnou blikat.

Stisknutím tlačítka „TIME“ nebo „TIME-“ nastavte aktuální čas.

Stiskněte znovu tlačítko „CLOCK“, hodiny přestanou blikat, nastavení času je dokončeno. Pokud nestisknete tlačítko „CLOCK“, čas se nastaví automaticky po pěti sekundách.

Časovač zapnutí a vypnutí

Bez ohledu na to, zda je klimatizace zapnutá nebo vypnutá, můžete nastavit časovač zapnutí a vypnutí.

Krátce stiskněte tlačítko „TM ON“, hodiny a čas budou blikat. Chcete-li nastavit požadovaný čas, stiskněte tlačítko „TIME“ nebo „TIME-“ a po pěti sekundách se potvrdí čas.

Krátce stiskněte „One Key“, poté „TM OFF“, zobrazí se hodiny a blikající čas. Stisknutím tlačítka „TIME“ nebo „TIME-“ nastavte správný čas, po pěti sekundách se potvrdí čas vypnutí.

Čas můžete nastavit v rozmezí 00 až 24 hodin. Stisknutím tlačítka „TM ON“ nebo „TM OFF“ dvakrát za sebou časovač vypnete.

Po zadání času časovače musí být dálkový ovladač v ovládacím prostoru klimatizace a musí k němu směřovat, jinak nastavení času nebude fungovat. Chcete-li zobrazit pokojovou teplotu, stiskněte tlačítko „ROOM TEMP“ a po přibližně pěti sekundách se dálkový ovladač vrátí do předchozího režimu. Tento dálkový ovladač lze tedy použít jako teploměr ke sledování teploty v místnosti.

Pokud dálkový ovladač delší dobu nepoužíváte, nezapomeňte vyjmout baterie, aby nedošlo k jejich vytečení, které by mohlo poškodit jednotku. Pokud je displej tmavý, vyměňte obě baterie za nové. Po vložení nových baterií není třeba kód znovu nastavovat. Před jakýmkoli nastavením dálkového ovladače zkontrolujte, zda nedochází k rušení mezi nastavovaným dálkovým ovladačem a klimatizací. Akce se provedou pouze tehdy, pokud kondicionér obdrží signál z řídicí jednotky.

Obecné informace

Univerzální dálkové ovladače klimatizace nemohou ovládat každou jednotku ihned po vybalení z krabice. Musíte je nastavit. Existují dva hlavní způsoby, jak to lze provést. Řekneme si více o tom, jak nastavit dálkové ovládání automaticky a ručně.

Automatické ladění

Nastavení univerzálního dálkového ovládání pro váš dělený systém může být automatické nebo manuální. Automatická konfigurace je jednodušší a v některých případech rychlejší. Kromě toho ji můžete potřebovat, pokud nevíte, jaký typ klimatizace máte. Začněme tedy touto metodou.

Uchopte dálkový ovladač, namiřte jej na klimatizaci a stiskněte tlačítko „Select“. Podržte ji po dobu 5-10 sekund. Spustí automatické vyhledávání správného kódu. Na obrazovce dálkového ovladače se zobrazí kombinace čísel, které se navzájem mění. Jakmile se kód shoduje, klimatizace vydá charakteristický zvuk a začne pracovat.

Pokud se kód nezachytí, spusťte automatické zachycení znovu. Nebo použijte ruční metodu. Zde je návod, jak nastavit dálkový ovladač pomocí této metody.

Ruční nastavení

Nastavení univerzálního dálkového ovladače manuální metodou je výbornou volbou, pokud jste si zakoupili nový univerzální dálkový ovladač, jehož balení obsahuje tabulku s různými číselnými kombinacemi. Jedná se o kódy vybrané speciálně pro různé klimatizační jednotky.

V tabulce vyhledejte výrobce klimatizace a vybraný kód. Stiskněte tlačítko „Select“ na dálkovém ovladači. Dále zadejte kód z tabulky a stiskněte „OK“ nebo „Enter“. Ve většině případů je to dostačující.

Pokud kód neodpovídá, zkuste jiný kód z tabulky. Můžete také zavolat mistra řemeslníka a ten vám zakoupený univerzální dálkový ovladač během několika minut nakonfiguruje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS