Jak natočit vlasy pomocí fénu a hřebenu

Jak vytvořit dokonalé kudrliny při různých délkách vlasů

Kudrny jsou jedním z nejuniverzálnějších a nejženštějších stylů, který sluší každému. V závislosti na typu a délce vlasů můžete vlasy upravovat různými způsoby. Nejčastěji budete potřebovat kulmu, fén nebo žehličku na vlasy. Naučte se natáčet nejoblíbenější lokny na různých délkách vlasů.

Klasické velké lokny jsou ideální pro velkovlasé dívky. Hodí se téměř pro všechny typy vzhledu a situace. Pro skvělý vzhled budete potřebovat kulmu nebo kulmu s klipem.

Než se pustíte do kudrlinek, umyjte vlasy šamponem, použijte tepelnou ochranu a vysušte je. Chcete-li vlasy udržet co nejdéle, naneste na všechny prameny stylingovou pěnu nebo pěnu. Poté rozdělte vlasy na stejné části a zajistěte je kleštěmi, abyste mohli prameny snadno oddělit.

Pro klasický vzhled natočte vlasy od konečků až k zátylku. Podržte kulmu nebo žehličku na pramenech maximálně 6-12 sekund v závislosti na typu vlasů.

Pokud chcete, aby vaše lokny byly kulaté a pružné, držte žehličku rovnoběžně s podlahou. Pro jemné vlny použijte styler kolmo k podlaze. Aby se horké lokny nerozpadly, jemně je přidržujte rukou, dokud nevychladnou. A nezapomeňte účes rozcuchat prsty a použít stylingový přípravek nebo suchý šampon pro větší pevnost.

Kudrlinky v dlouhých vlasech můžete vytvořit také kartáčováním, kulatým kartáčem. Ideální je použít hřeben s kovovou podložkou a přírodními štětinami o průměru 6-9 cm.

Pro úpravu pomocí kartáče vlasy opláchněte a použijte tepelnou ochranu. Nechte je přirozeně uschnout a poté použijte fén a kulatý hřeben. Chcete-li vytvořit krásné vlny, rozdělte vlasy na stejné části. Každý pramen natočte na kartáč zvlášť a vysušte.

Chcete-li vlasy pozvednout a zvětšit jejich objem, vyčešte je hřebenem u kořínků. Doporučuje se držet kartáč v úhlu 45 stupňů a plynule jím pohybovat od kořínků ke konečkům.

Jakmile je pramen vytvarován, ochlaďte ho fénem pomocí funkce studeného vzduchu a navlečte ho zpět na kartáč. Je důležité, aby pramen byl vždy napnutý, jinak se vlasy zamotají.

Kuželová kulma: pravidla provozu

Příprava na curling

Jakýkoli tepelný styling by měl začínat ochrannou vrstvou přípravku a odborníci se shodují, že nejúčinnější jsou spreje bez oplachování

 • Před trvalou ondulací naneste na vlasy tepelnou ochranu, kterou může být bezoplachový sprej nebo krém podle vašeho výběru.
 • Proceduru provádějte pouze na čistých a suchých vlasech. Pokusy o natáčení mokrých vlasů se nejen nezdaří, ale mohou vlasy i poškodit.
 • Pokud kulmu zkoušíte poprvé, doporučujeme použít tepelnou rukavici na palec a ukazováček.

Výhodou kulmy je, že nemá žádná omezení týkající se délky vlasů

Techniky curlingu

 • Klasickým použitím kónické natáčky jsou velké lokny, které dodají dramatický večerní vzhled a lze je rychle proměnit v sofistikovaný look. Na suché a čisté vlasy naneste tepelnou ochranu a rozdělte je na dvě zóny pomocí vodorovného pokosu. V dolní části oddělte pramen široký 1,5-2 cm. Pramen natočte od nejširší části natáček a pokračujte v natáčení, přičemž každou další natáčku překryjte o 1/4 předchozí. Výsledek dokončete lakem.

Zde je krátký návod na klasickou metodu natáčení s ruční kulmou

Kónickou kulmu lze použít také k vytvoření dnes oblíbeného efektu „mořských vln“, které se od klasických loken liší mírně nedbalým způsobem. Připravte si vlasy podle výše uvedeného postupu a rozdělte je na 6-8 stejně dlouhých pramenů (počet závisí na hustotě vlasů)

Spodní pramen stočte do lehkého copu a obtočte jej kolem kužele, přičemž dbejte na to, aby byla natáčka v tomto bodě svislá. Stejným způsobem natočte celou masu vlasů.

Po natočení kadeří zakloňte hlavu dopředu a prsty je „pročesejte“.

Plážový chaos vypadá skvěle na krátkých vlasech s copánkovým střihem

 • Vintage a retro styly jsou nadčasové, což znamená, že kudrliny v hollywoodském stylu budou vždy v módě. Jsou nezaměnitelnou volbou pro elegantní a sofistikovaný vzhled. Pomocí hřebenu s jemnou špičkou vytvořte boční rozcuch. Celý pramen vlasů rozdělte na tři stejné části. Natočte pramen na klasickou kulmu, aniž byste čekali, až vlasy vychladnou, natočte je a zajistěte svorkou. Po vychladnutí posledního pramene vlasy sepněte a pročešte je hřebenem s hrubými zuby.
natočit, vlasy, pomocí, fénu

Čím širší je vlákno, tím měkčí bude zámek, mějte to na paměti při vytváření retro stylu

READ  Jak narovnat vlasy bez kulmy nebo fénu

Fóliové lokny

Další skvělý tip na žehlení: stočte pramen vlasů do pevného drdolu a smotejte ho do šnečího copu. Umístěte ji do fólie a přitiskněte na ni stylerové desky. Postup opakujte se všemi prameny. Kroucený lokny vydrží dlouho.

Velmi rychlý způsob, jak si natočit lokny na celé hlavě: natočte si copánky na mokré vlasy a každý z nich přejeďte žehličkou nahoru a dolů. Postup opakujte, dokud nejsou vlasy suché. Výsledkem jsou nádherné, přirozené lokny.

Kudrnatá metoda

Nebo spíše jedna z jeho složek. Kudrnatá metoda spočívá v mytí vlasů způsobem, který nezničí vaše kudrnaté vlasy a rehydratuje je. Na konci takového ošetření by měly být aplikovány prameny produktů péče a zabaleny bavlněnou látkou. Tento krok je brán jako základ pro uživatele „TikTok“.

Po umytí vlasů si vezměte svůj oblíbený bezoplachový kondicionér a naneste ho na prameny hlavy, přičemž ho průběžně pevně stlačujte. Poté vlasy znovu vymačkejte a zabalte je do turbanu z čistého bavlněného trička. Pokud chcete, můžete vlasy vyfoukat (horký vzduch pravděpodobně nezničí vlasy, které byly chráněny látkou) nebo počkat alespoň 1-1,5 hodiny. Poté budete mít kudrny s texturou, jako byste leželi na pláži.

Základní metody

Snadno se natáčí nebo vytváří vlnité kadeře. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí elektrického nástroje, který je k dispozici téměř každé ženě v jejím domě. Používat fén, žehličku na vlasy, kulmu. Lze je použít k vytvoření jakéhokoli tvaru kudrlin nebo loken. Důsledným cvičením toho lze dosáhnout snadno a rychle. Při používání elektrických spotřebičů dodržujte následující pravidla:

 • Před kulmováním je třeba vlasy umýt, vysušit a učesat;
 • Vlasy natáčejte mokré nebo suché, ale ne mokré;
 • Použitím tepelné ochrany zabráníte vysychání a lámání kudrlin;
 • Před natáčením kadeří používejte pěny a gely;
 • Nakonec použijte lak na vlasy, aby kudrliny držely na svém místě.

Pro hrubé kadeře je vhodný fén. Budete také potřebovat hřeben, nejlépe kulatý. Pro delší trvanlivost účesu použijte pěnu nebo pěnu. Rozdělte umyté mokré vlasy do pramenů. Natočte pramen vlasů přes hřeben a vysušte ho. Pro větší pohodlí si rozdělte hlavu na několik zón.

Začněte na zátylku a postupně se propracovávejte nahoru. Po uschnutí vlasy jemně protřepejte, vytvarujte je rukou a nastříkejte lak na vlasy.

Pokud náhodou nemáte po ruce hřeben, můžete použít vlastní prsty, jeden nebo dva.

Pokud chcete mít vlnitější kadeře, natočte je dvěma prsty a jedním prstem vytvořte jemné lokny. Použijte pěnu nebo sprej, abyste ji udrželi na místě. Vlasy vysušte fénem.

Žehlička dokáže vlasy nejen dokonale narovnat, ale také natočit. Než začnete tvořit lokny, nechte mokré vlasy uschnout. Rozdělte si hlavu vodorovně na několik vrstev a vlasy si připevněte pomocí sponek nebo gumiček. Začněte odspodu. Prameny natočte na nahřáté žehličce na vlasy a pevně je stáhněte ke konečkům. Špičky zastrčte, čímž vytvoříte loknu.

Čím tenčí je pramen na začátku, tím více se zacuchává. Projděte si celou hlavu najednou.

Nejoblíbenější kulma je kulma na vlasy. Navrženo pro dokonalé natočení. Udržuje kudrny rovné a pružné. Dodává se v různých průměrech. Tloušťka natáček určuje tvar loken. Vytváření loken na suchých vlasech. Rozdělte také hlavu na zóny.

Kulmu si natočte nejprve vzadu na hlavě. Podržte několik vteřin a jemně stáhněte loknu.

Pokud máte dlouhé vlasy, zpevněte kadeř pomocí svorky ještě před vychladnutím, aby se kadeř pod vlastní vahou brzy nenarovnala.

Možnosti stylingu a účesy

Mnoho různých účesů s kudrnatými loknami. Můžete neustále experimentovat a každý den ohromovat své okolí jiným vzhledem, nebo se můžete zaměřit na jeden či dva nejlepší! Ne vždy je však možné dosáhnout požadovaného stylu! Váš výběr bude záviset na několika faktorech.

Délka vlasů

I z krátkých vlasů lze vytvořit krásné lokny, které hravě orámují váš obličej. Zde je několik možností stylování. Vzhled lze změnit pouhou změnou směru pramenů. Vlasy lze upravit takto:

U majitelů delších vlasů jsou rozdíly mnohem větší.

 • Kudrnaté vlasy lze upravovat v jakémkoli směru. K tomu vám poslouží ležérní účes, který lze upravit tak, že z čela odstraníte jeden pramen vlasů a sepnete ho vzadu.

Příležitost

Výběr účesu závisí z velké části na příležitosti. Pro neformální vzhled je běžný nenáročný, univerzální styl. Na Nový rok nebo narozeninovou oslavu by se hodily extravagantnější a netradiční styly.

READ  Jak si upravit vlasy pomocí fénu na vlasy

Velmi krásně v tomto případě vypadá kombinace kudrlinek s objemovými hrboly nebo copánky. Zdůrazněte vážnost okamžiku vhodnými ozdobami do vlasů. Ale i průměrně velké lokny budou vypadat velmi slavnostně, pokud si dáte na čas a natočíte celé tělo vlasů.

Jaký styl nosit

Toto kritérium může ovlivnit i výběr účesu. Romantické dámy vypadají skvěle s volnými přírodními kadeřemi nebo vlnami. Několik pramenů můžete také připnout na zátylku.

Pokud si potrpíte na mladistvý styl, vaše vlasy by mohly odrážet vaše vnitřní já. Zde můžete experimentovat s jemnými kudrlinkami vrstvenými v různých směrech. Celou masu vlasů můžete také přehodit na jednu stranu. Jednu stranu pak můžete nagelovat a druhou nechat dokonale hladkou.

Domácí natáčení loken je snadné. Existuje mnoho způsobů a pomůcek, jak si natočit vlasy. Stačí se jen snažit a trénovat. Kudrnaté vlasy vypadají vždy velmi upraveně a elegantně. Nezoufejte, pokud se vám kudrlinky nepovedou hned napoprvé. Jednoduše to zkuste znovu nebo jiným způsobem.

Podívejte se na následující video, jak si doma vytvořit krásné lokny.

Kulmování pomocí fénu

Tento proces zahrnuje dva kroky: přípravu a úpravu vlasů.

Příprava

Před stylingem je třeba vlasy umýt teplou vodou (horká by je zacuchala) a navlhčit, pak budou kudrny výraznější a upravenější. Pokud máte přirozeně jemné vlasy, můžete místo masky použít kondicionér, aby vás nezatěžovaly.

Tip: Použijte kondicionér DinamiX od SexyHair. Navrženo speciálně pro kudrnaté vlasy. Složení s hedvábnými proteiny, panthenolem a sójou zjemňuje kadeře a zanechává je hedvábné, poddajné a lesklé. Po použití SexyHair v posteli se kadeře již nebudou zamotávat a udrží si svůj tvar po zbytek dne.

Po umytí je třeba vlasy zabalit do ručníku, aby nasákly vlhkost. Před natáčením vlasů použijte přípravek na ochranu před teplem, například termální sprej FRIZZ CONTROL PROTECTOR od Lakme. Chrání před teplem až do 220 °C, poskytuje hladký efekt bez krepatění. Zabraňuje rozpadu kadeří a udržuje jejich tvar i ve vlhkém prostředí.

Úprava vlasů

Pro vytvoření kudrlinek bez fénu použijte fén. Velký nebo malý hřeben vám pomůže dosáhnout požadovaných loken. Nejlepší je zvolit tepelný kartáč, protože má ve své základně otvory, které umožňují únik přebytečného horkého vzduchu. Každou kadeř rychle zakousne, ale příliš nevysuší.

Belgické značky mají opravdu dobré recenze, například NanoThermic od OliviaGarden. Keramický povlak na pracovní desce. Keramika vytváří záporně nabité ionty, které při kontaktu s vlasy ovlivňují jejich strukturu, vyhlazují šupinky, změkčují je, neutralizují statickou elektřinu. Štětiny kartáče jsou nylonové a lze s nimi dosáhnout požadovaných loken (modely s přírodními štětinami jsou určeny k narovnání loken).

Pro natočení loken u krátkých nebo středně dlouhých vlasů je třeba rozdělit pokožku hlavy na 3 části. 2 boční části a zadní část hlavy. S dlouhými vlasy je nejlepší pracovat postupně, rozdělit je do pramenů a pak je jednotlivě natočit kartáčem a vyfoukat, aby se vytvořily lokny.

Před natáčením a úpravou vlasů nechte vlasy důkladně uschnout od kořínků dolů. To dodá vlasům objem.

Při kulmování se snažte vzít co nejméně vlasů, aby každý pramen vytvořil krásnou loknu (široké prameny ji pouze zvlní a zvětší objem).

Po vysušení vlasů buďte opatrní při jejich vyčesávání z hřebenu, jinak nezískáte žádné výraznější a úhlednější lokny.

Konečně, hotový účes není třeba česat, stačí vlasy rozcuchat prsty a pak je lehce nastříkat (po rozčesání se každý pramen uhladí a dodá nadýchanost).

natočit, vlasy, pomocí, fénu

Tip: Použijte lak na vlasy Schwarzkopf Professionnelle, který vlasy udrží na místě. Obsahuje polymerní sloučeniny, které na jedné straně zajišťují mimořádnou pevnost a na druhé straně posilují strukturu poškozených nebo oslabených vláken a chrání je před poškozením vlivem prostředí. Snadno se používá. Rovnoměrně se roztírá po celých kadeřích a rychle zasychá, aniž by je zatěžoval. Po nanesení dodá vlasům přirozený lesk.

Použití tepelné ochrany

Nezapomeňte, že fén je stejný jako žehlička na vlasy nebo kulma. To znamená, že byste měli vždy použít tepelnou ochranu před tím, než začnete vlasy sušit.

Jak používat?

Chcete-li mít krásně natočené vlasy, musíte si je umýt a vysušit ručníkem nebo přirozeně. Prameny důkladně vykartáčujte a použijte stylingový přípravek. Pěna nebo pěna by byla vhodnější pro krátkovlasé ženy a dívky s dlouhými vlasy by mohly používat tepelnou ochranu.

READ  Jaký je rozdíl mezi ponorným a stacionárním mixérem?

Při používání fénu je dobré dodržovat určitá doporučení.

 • Kadeře lze rychle vytvořit pomocí nástavce s difuzérem. Je to pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak to udělat, a je nezbytný pro vytvoření lehkých, neurčitých kadeří. Výhodou difuzéru je, že tato konstrukce díky „prstům“ chrání zámky a pokožku před velmi horkým vzduchem, což se může stát při nesprávném teplotním režimu. Vyfoukání vlasů od kořínků pomůže dodat vlasům objem. Vlasy natočte na dvě stejné vrstvy a poté je vysušte fénem tam a zpět. Stejným způsobem natočte i ostatní prameny. Fixace vlasů lakem na vlasy.
 • Pomocí fénu a kulatého hřebenu je možné vytvořit krásný účes a vlasy natočit. Takové duo vám dodá elegantní objem a dramatické vlny. Chcete-li si vytvořit lokny, umyjte si vlasy, vysušte je a naneste na prameny tepelnou ochranu. Vlasy rozčešte a rozdělte na části a oddělte malý pramen u spánku. V jedné ruce držte hřeben, zatímco druhou rukou fénujte vlasy pomocí kondenzátoru a vysušte lokny. Po vychladnutí pramenů je vyjměte z kartáče. Stejný postup pak zopakujte i u ostatních zámků. Během procesu se vlasy rozdělí na horní a dolní část. Pomocí sponek zafixujte horní část kadeří v zadní části hlavy. Po úpravě lze vlasy nastříkat lakem na vlasy.
 • Pomocí odstředivého nástavce můžete natáčet lehké vlny. Umyjte si vlasy a pomocí kartáče vytvořte účes a rozdělte mírně vlhké prameny vlasů na malé části. Pokud je to možné, lze použít pěnu nebo pěnu a vyčesat ji. Umístěte kondicionér do prvního pramene a vyfoukejte do sucha. Stejný postup opakujte i u ostatních pramenů. Neudržujte lokny příliš dlouho, jinak hrozí poškození vlasů. Kudrlinky je třeba narovnat mírným zatočením a následným nalakováním.
 • Fén s kruhovým kartáčem je dobrý způsob, jak vytvořit kudrnaté vlasy. Můžete ji použít k česání, sušení a natáčení kudrlin. Princip stylingu je podobný jako u kartáčování. Naneste stylingový přípravek na umyté mokré vlasy, pročešte je a oddělte prameny. Vyberte si jeden pramen, navlečte ho na kartáč a vysušte střídavě horkým a studeným vzduchem. Natočte všechny prameny vlasů stejným způsobem.
 • Pro tvorbu loken je vhodná také natáčecí tryska. Přístroj vlasy nejen vysušuje, ale také natáčí. Abyste získali krásné vlny, je třeba vlasy umýt a poté vysušit a tepelně chránit. Vlasy se rozdělí do pramenů a poté se jeden po druhém navinou na základnu kulmy. Po zaschnutí a vychladnutí pramen uvolněte. Velikost kudrlinek závisí na průměru trysky.
 • Kadeře můžete natočit pomocí běžných kulm a fénu. Zabere to více času než jiné alternativy, ale výsledek bude ohromující. Kudrny budou vypadat plné a plné objemu. Všechny vlasy by měly být rozděleny na části: temeno, boky a záda hlavy. Tyto oblasti se vybírají, češou a střídavě natáčejí. Můžete použít suchý zip nebo natáčky. Po úplném navinutí natáček vlasy vysušte fénem. Jakmile jsou suché a vychladlé, odstraňte natáčky a upravte je. V případě potřeby nastříkejte středně silný nebo silný lak na vlasy.
 • Při používání kulmy nezapomeňte, že vaše vlasy budou vypadat skvěle pouze na čistých vlasech, a před použitím fénu s kulmovacími nástavci byste si měli umýt hlavu. Po umytí vlasů je nechte uschnout.
 • Po vysušení kadeře rozčešte. Důležitou roli hraje také hřeben. Použití nesprávného nástroje by mohlo způsobit zamotání pramenů.
 • Nezanedbávejte stylingové produkty. Na konečky vlasů naneste lehkou pěnu nebo pěnu a vyfoukejte je po celé délce, aniž byste se dotkli kořínků. Chcete-li dosáhnout plnějšího účesu, vyfénujte vlasy od kořínků a zvedejte jednotlivé prameny. Nenechávejte natočené vlasy v horkém vzduchu příliš dlouho.
 • Správné používání spotřebiče je důležité, protože má vliv na jeho životnost. Aby se prameny nepřehřívaly, nedoporučuje se vlasy sušit ani kulmovat, když jsou úplně mokré.
 • Pěkné vlnité lokny natočené fénem vypadají skvěle na všech délkách vlasů. Vysokým dívkám nejlépe sluší hladké, hrubé vlny. Menším módním návrhářům budou více vyhovovat jemné kudrlinky a vlasy.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS