Jak oddělit chladničku od plynové varné desky

Jak oddělit chladničku od plynového sporáku?

Na stěnu chladničky nalepte tepelně izolační materiál, například Fomisol nebo Izolon PPE. Tato metoda je nejjednodušší, nejrozpočtovější a zároveň nejúčinnější.

Nejlepší je použít oboustrannou lepicí pásku, která je také velmi pevná, a přilepit desku na lednici. Ano, z lednice, protože zahřátá strana vařiče lepidlo rozpustí a nic se nepřilepí.

Chladnička a trouba: nebezpečné sousedství?

Pokud vám však zcela došly možnosti, můžete minimalizovat rizika takového sousedství. Na příkladech vám ukážeme, jak to funguje.

Jaká je správná vzdálenost mezi chladničkou a sporákem??

V ideálním případě by mezi chladničkou a sporákem měla být skříňka, nejlépe nejméně 25 cm široká. A pokud je větší, je to ještě lepší. A to nejen kvůli bezpečnosti, ale také kvůli pohodlí.

Proč byste neměli umísťovat chladničku vedle varné desky??

Existuje mnoho argumentů proti, od obvyklé ztráty komfortu až po předčasné selhání chladničky s mrazničkou. Kromě toho je jedno, zda chladničku umístíte vedle plynové nebo elektrické varné desky. Všechny se zahřívají na obou stranách stejně, zejména když je trouba v provozu. Ale popořadě.

Teplo z varné desky zatěžuje chladničku až na doraz

Někteří lidé si myslí, že horký sporák může způsobit, že se chladicí prostor nebude dobře chladit, a to je vše. Nebo spíš, aby se dočasně rozpálila horkem. Jinými slovy, stačí trochu přidat plyn a problém je vyřešen.

Ale není to tak jednoduché. Je to přesně naopak. Čím je v okolí tepleji, tím intenzivněji kompresor přidává chlad A optimální teplota v chladničce neklesne, ne. Až na to, že to není dobré pro samotný spotřebič.

Chladnička je navržena pro určité intervaly, kdy se kompresor automaticky zapíná. Když se však venkovní teplota zvýší, musí kompresor pracovat opravdu tvrdě, aby tuto teplotu udržel.

Životnost vašich spotřebičů se tím samozřejmě mnohonásobně zkracuje. Tím spíše, pokud máte velkou rodinu a sporák je zapnutý velmi často. Pětkrát denně ohřívejte stejnou konvici, vařte polévku, ohřívejte jídlo.

A i když smažíte jen vajíčko, strana sporáku se zahřívá a chladne ne tak rychle, jak se zdá. Teplo se tak dostane jako první na stranu chladničky a udržuje ji dlouho teplou.

A kompresor jede dál a dál, bez přestávky na oběd a večeři. A to ani na přestávku na kouření.

Je to však napsáno v návodu k chladničce. Ale pokud nevěříte, můžete se zeptat v kterékoli dílně a odpověď bude jednoznačná: neměli byste tak činit.

I když, pokud jste tak bohatí, že měníte ledničky jako rukavici, proč si nedat? „Pokud se kompresor zhruba za pět let porouchá, kupte si nový spotřebič a skončete.

Účty za elektřinu

A nejenže „zabíjíte“ motor své ledničky, ale pravidelně přeplácíte za světlo. Chladnička „táhne“ hodně bez ní, a pokud ji donutíte pracovat v 5-6 krát intenzivněji, pochopíte, v jakém kopečku to bude stát.

Koneckonců, chladnička potřebuje energii, aby mohla chladit prostor. Rozmyslete si, zda se vám vyplatí uspořádat kuchyňské prvky tímto způsobem. Ale pokud jste bohatí, ani to vás nepřesvědčí. Pak možná bude mít příště větší smysl?

Kazící se potraviny

Podobné „výkyvy“ nejsou marné ani pro vnitřní mikroklima prostoru chladničky. Chápete, že neexistuje žádná chladicí stabilita, a proto není možné udržet rovnoměrnou teplotu.

A v důsledku toho někdy potraviny prostě zmrznou. Škodí zejména čerstvé zelenině, ovoci a bylinkám. Jakmile se svazek petržele pokryje tenkou ledovou krustou, vůně téměř zmizí a chuť téměř nezůstane.

Červený kaviár také „nemá rád“ mráz. Nechutná stejně, je zdeformovaná.

Samozřejmě ne okamžitě, ale až po několika letech provozu spotřebiče v tomto režimu. Také! Mrazicí prostor se také pokryje ledovou krustou. A budete ho muset čistit mnohem častěji než za normálních podmínek.

Obtížný boj s mastnými kapkami na stěnách chladničky

Další nevýhoda. Nejdříve si možná pomyslíte: Co je na tom?? Uvařím ho, setřu cákance. Ale jak už to tak bývá, jste líní to hned setřít a kapky ztvrdnou a vypadají ošklivě na sněhobílé straně lednice.

Ale zbavit se jich nyní není tak snadné, protože jemný smalt na lednici není keramická „zástěra“ na zdi a nemůže vydržet tření železného kartáče.

Obecně platí, že je třeba na celou věc dohlížet a nezapomenout ji ihned otřít. A to není dobré, to je nepříjemné.

Pokud ovšem nemáte jinou možnost ochrany před živly, poradíme vám, jak chránit lednici před mastnotou. Přesto trváme na tom, abyste se zamysleli.

Při vaření je to nepříjemné. k plotně se můžete přiblížit pouze z jedné strany

Manévrování je díky tomu velmi obtížné. Pokud například budete používat tři hořáky, může být problém dostat se k tomu vedle lednice. Do této stěny budou narážet rukojeti nádobí a vaše vlastní lokty.

READ  Jak odstranit škrábance z elektrické varné desky

A odkládání některých pomůcek, které potřebujete při vaření, kolem sporáku nebude tak pohodlné. Není kam odložit víko. už to je nepříjemné.

A konečně: Feng Shui vs!

Jako předkrm pro všechny mínusy je zde vaše rčení feng-šuej. Z nějakého důvodu se má za to, že lednice představuje vodu. Na druhé straně je sporák Fire. A tyto dvě věci spolu nevycházejí, a proto vnášejí do domu negativní auru, zahušťují klima vašeho bytu a naplňují ho rušivými výkyvy.

Pokud se tedy doma pohádáte, vězte, že za to může lednička, kterou jste bezmyšlenkovitě postavili vedle sporáku.

Jaké jsou alternativy k umístění lednice?

Pokud vás naše přesvědčení proniklo až do morku kostí, musíte se této myšlenky vzdát a hledat pro svou ledničku jiné místo.

Neznáme váš půdorys, ale můžeme jen předpokládat, že máte malou kuchyň, což znamená, že vlastníte dům s chrchlem.

Pokud je tomu tak, je to opravdu špatné. V chruščovovských domech není žádný přilehlý úložný prostor, kam byste mohli umístit ledničku, nebo balkon, kde byste mohli spotřebiče spojit s kuchyní.

Je přípustné umístit lednici vedle sporáku, nebo ne??

Otázka pro majitele malé kuchyně: „Můžeme dát sporák vedle lednice??“není planá otázka. Lidé žijí ve stísněných prostorách a musí si lámat hlavu, jak nejlépe umístit spotřebiče a nábytek. A často je nejlepším řešením pro uspořádání kuchyně umístit sporák vedle lednice. Jaká nebezpečí hrozí v takovém sousedství?? Jak riskantní by bylo dát je dohromady?? A je možné snížit negativní důsledky takového uspořádání??

Jaké nebezpečí hrozí, když vedle sebe stojí sporák a lednička??

Slyšeli jste, že je špatný nápad postavit sporák vedle lednice. A ne každý ví, proč by se to nemělo dělat. Plynová varná deska se při provozu hodně zahřívá, zejména když je v provozu trouba. V důsledku toho se zvyšuje teplota stěny chladničky, což může způsobit přehřátí spotřebiče. Výrobci v návodu vždy uvádějí, jaká vzdálenost musí být ponechána pro cirkulaci vzduchu mezi spotřebičem a stěnou. Pokud je tedy varná deska zapnutá vedle chladničky, nedojde k ochlazení spotřebičů, a to ani při dodržení potřebné vzdálenosti.

Mnoho jihokorejských a čínských výrobců má rošt na bocích spotřebiče místo na zadní straně. Při zapnutí varné desky se v této oblasti vytváří teplo, které by mohlo způsobit poškození chladničky.

Tato mince má i druhou stranu. Zvýšení okolní teploty, které nevyhnutelně následuje po vaření na varné desce, způsobí, že vaše lednice bude pracovat na maximum. Dvoukompresorová jednotka dokáže snížit teplotu v mrazicím prostoru a jednokompresorová jednotka dokáže snížit teplotu v celém mrazicím prostoru až k vytvoření ledu. V nejhorším případě běží motor nepřetržitě a může vyčerpat svou životnost dlouho před koncem své životnosti.

Vezměte prosím na vědomí, že při vaření jídla dochází k rozstřikování a rozlévání kapek tuku po celém prostoru. Chladnička, která je umístěna vedle varné desky, bude proto trvale očištěna od nečistot.

To však nejsou všechny problémy, které na majitele spotřebiče čekají. Boky chladničky jsou vyrobeny z kovu, a proto jim vysoké teploty neublíží. V nejhorším případě může kontaktní plocha vlivem tepla zežloutnout. Plastové úchyty spotřebiče a obložení dveří však mohou být vážně poškozené (prasklé nebo roztavené). Totéž se může stát gumovým těsněním, pokud jsou umístěna v blízkosti varné desky.

Pokud jsou spotřebiče vedle sebe, lze sporák používat pouze z jedné strany. Při standardním uspořádání varné desky lze nádobí posunout na pravou nebo levou stranu. A v tomto případě by jednu stranu zabírala lednice. Kromě toho by se dlouhé rukojeti nádobí opíraly o boční stranu spotřebiče.

Všechny tyto argumenty stačí k tomu, aby majitele odradily od instalace chladničky vedle sporáku. Co ale můžete dělat, když není jiná možnost??

Omezte ztráty na minimum?

Výrobci uvádějí, že pro správnou funkci musí být vařič umístěn ve vzdálenosti 15 cm nebo větší od chladničky. Jinými slovy, stačí mezi nimi nechat mezeru a pak můžete spotřebiče bez obav provozovat. Prázdný prostor nepůsobí příliš esteticky, proto lze prostor navíc vyplnit malou skříňkou vyrobenou na zakázku. Samozřejmě do něj nemůžete dát nádobí a potraviny, ale vejdou se do něj potřebné domácí potřeby, houbičky a rukavice.

Alternativou k miniskříňce může být speciální žáruvzdorná přepážka, která spolehlivě utěsní prostor mezi sporákem a chladničkou.

Materiály, které lze použít k ochraně strojního zařízení, se dělí na:

 • Organic. Dřevotřískové desky, desky z pěnového polystyrenu, rákosové lože, korkové vložky. Jsou velmi odolné vůči vlhkosti, ale jsou drahé. Může se také deformovat vlivem tepla.
 • Anorganické. Jsou levné a velmi dobře snášejí teplo, ale vlivem vlhkosti ztrácejí své vlastnosti. Mezi anorganické materiály patří sádrové a azbestové desky, minerální vlákna.

Mezi stěny spotřebiče lze umístit izolační desky. Může chránit chladničku před přehřátím a zabrání jejímu předčasnému opotřebení, ale neochrání ji před kapajícím tukem.

Jak opravit izolaci?

Při instalaci tepelně izolační fólie byste neměli zapomínat na estetickou stránku věci. Nepodložené dřevotřískové desky mají například neatraktivní vzhled: nerovnoměrné třísky a drsný povrch, který okamžitě upoutá pozornost. Proto by měly být okraje plechu pokryty ozdobnou fólií, laminovány nebo zakryty vhodným profilem.

Nedoporučuje se také „navždy“ upevňovat plech tekutými hřebíky nebo lepidlem. Okolnosti se mohou změnit a za pár let budete muset spotřebiče přemístit tak, aby boční stěny zůstaly odkryté.

READ  Ventilátor externí klimatizační jednotky se nezapne

Oboustranná lepicí páska připevněná ke stěně chladničky je nejlepším způsobem, jak udržet izolaci na desce. V případě potřeby ji lze snadno odstranit bez zanechání stop. Není vhodné připevňovat fólii ke sporáku, protože lepicí páska při zahřátí ztratí své lepicí vlastnosti a ztratí přilnavost k izolaci.

Co se stane s chladničkou, pokud je instalována proti sporáku?

Umístění plynové nebo elektrické varné desky vedle ní může mít negativní vliv na chladicí zařízení. Co se může stát:

 • Zkracuje se životnost jednotky (při vysoké teplotě začne kompresor pracovat intenzivně, protože teplota uvnitř komor je o několik stupňů vyšší);
 • plastové díly se roztaví, což vede ke zhoršení těsnosti a neúčinnému chlazení;
 • zhoršuje se kvalita skladovaných potravin (nestabilní teplotní podmínky vedou k častému rozmrazování a opětovnému zmrazování potravin, zejména potravin v blízkosti varné desky);
 • Spotřeba energie se zvyšuje v důsledku neustálého provozu chladicího zařízení.
oddělit, chladničku, plynové, varné

Pokud se spotřebič během záruční doby porouchá, nebude opraven. Podle návodu nesmí být spotřebič umístěn v blízkosti zdrojů tepla.

Prostor pro instalaci plynového kotle

Pokud mluvíme o bytech, instalují se plynové kotle hlavně v kuchyni. K dispozici jsou všechny potřebné přípojky: voda, plyn, okno a odsávací ventilátor. Zbývá jen určit vhodné místo pro kotel. Pro tento typ instalace se používají nástěnné kotle. Jsou připevněny na několika hácích připevněných ke stěnám (obvykle jsou součástí dodávky).

Co se týče instalací v ostatních místnostech bytu nebo domu, žádná z nich zpravidla nesplňuje požadavky. Například koupelny nemají okna s přirozeným světlem, chodby jsou obvykle špatné. nedostatečný odstup od rohů nebo od protější stěny, obvykle žádné nebo nedostatečné větrání. Stejný problém je i se skladovacími prostory. nemají větrání ani okna a není v nich dostatek místa.

How to remove an oven and ceramic hob DIY

Přesné vzdálenosti od stěn a jiných objektů jsou uvedeny v návodu k obsluze kotle

Pokud jsou v domě schody do prvního patra, majitelé často chtějí instalovat kotel pod schody nebo do této místnosti. Pokud je stěna nehořlavá, obvykle jí projdete, ale co se týče větrání, budete ho muset udělat velmi silné. kapacita se počítá ve dvou úrovních a musíte zajistit trojnásobnou výměnu vzduchu mezi oběma úrovněmi. Budete potřebovat několik (tři nebo více) velmi velkých trubek (alespoň 200 mm).

Jakmile jste se rozhodli pro místo pro plynový kotel, musíte pro něj najít místo. Volí se podle typu kotle (nástěnný nebo podlahový) a požadavků výrobce. V technickém listu jsou obvykle uvedeny vzdálenosti od stěny vpravo/vlevo, výška kotle vzhledem k podlaze a stropu a vzdálenost přední části kotle od protější stěny. Tyto údaje se mohou u jednotlivých výrobců lišit, proto je vhodné pečlivě prostudovat návod k obsluze.

Instalační normy podle SNiP

Pokud taková doporučení v certifikátu zařízení nejsou, lze plynový kotel instalovat v souladu s doporučeními SNiP 42-101-2003, odstavec 6.23. Píše se v něm:

 • Plynové kotle lze instalovat na nehořlavé stěny v minimální vzdálenosti 2 cm.
 • Pokud je stěna těžko hořlavá nebo hořlavá (dřevěná, rámová atd.), nesmí nosnost stěny překročit 300 kg.п.) Musí být chráněn nehořlavým materiálem. Může se jednat o 3 mm silnou azbestovou desku, na níž je připevněn kovový plech. Za ochranu se považuje také vrstva omítky o tloušťce nejméně 3 cm. V tomto případě musí být kotel namontován ve vzdálenosti 3 cm. Velikost nehořlavé podložky musí být po stranách a na dně kotle o 10 cm větší a nahoře o 70 cm větší.

Mohou se objevit otázky týkající se azbestového listu. dnes je klasifikován jako zdraví nebezpečný. Lze ji nahradit vrstvou desek z minerální vlny. Upozorňujeme také, že keramické obklady jsou považovány za protipožární podklad. i když jsou položeny na dřevěných stěnách. protože lepidlo a keramické obklady poskytují požadované protipožární vlastnosti.

Plynový kotel může být instalován na dřevěné stěny pouze v případě, že je instalován nehořlavý podklad

Instalace plynového kotle ve vztahu k bočním stěnám je rovněž regulována. Pokud je stěna nehořlavá, nesmí být vzdálenost menší než 10 cm. Pro hořlavé a nehořlavé dlaždice je tato vzdálenost 25 cm (bez dodatečné ochrany).

Pokud instalujete plynový kotel na podlaze, musí být podstavec nehořlavý. Na dřevěné podlaze je zhotovena nehořlavá podložka. Musí mít požární odolnost 0,75 h (45 minut). Jedná se buď o cihly položené na lžíci (1/4 cihly), nebo o silné keramické dlaždice položené na azbestovou desku připevněnou na plechu. Rozměry nehořlavého plechu musí být o 10 cm větší než rozměry instalovaného kotle.

Může být vaše chladnička s mrazničkou umístěna vedle plynového potrubí, co na to odborník?

Jak jistě víte, nedoporučuje se umisťovat chladničku do blízkosti spotřebičů vydávajících teplo, jako jsou radiátory, trouby a sporáky. Pokud máte v kuchyni plynový sporák, měla by být chladnička samozřejmě umístěna v bezpečné vzdálenosti od něj, ale můžete ji umístit vedle plynového potrubí??

Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme zvážit rizikové faktory, které vznikají při provozu chladničky, a vztáhnout jejich nebezpečí k plynovému potrubí.

Princip fungování chladničky a rizikové faktory

Chladnička funguje tak, že odebírá teplo z chladicí komory průchodem studeného kapalného chladiva (freonu), které se při příjmu tepelné energie odpařuje. Plynný freon pak prochází kondenzátorem chladničky v podobě tenké hadovité trubice na zadní stěně, ochlazuje se a uvolňuje teplo do okolí.

Chladivo vstupuje do kompresoru jako kondenzát, poté se stlačí (jeho teplota klesne pod nulu) a v kapalném stavu se přivádí do chladicí komory.

Samotný kompresor pracuje na střídavý proud a je tvořen elektromotorem, na jehož hřídeli je umístěn speciální typ trysky, která stlačuje freonový kondenzát vstupující do pracovní komory.

READ  Lze chladničku umístit do výklenku?

Při provozu chladničky tedy představují určité riziko dva faktory: teplý povrch kondenzační spirály na zadní stěně a přívod elektřiny do kompresoru.

Může být chladnička umístěna vedle plynového potrubí. odborná odpověď

Teplotu na zadní stěně chladničky lze v případě nemožnosti měření vypočítat jednoduchým způsobem: skládá se ze součtu teploty v místnosti a rozdílu mezi teplotou okolí a vzduchu v prostoru chladničky. Při nejteplejším vzduchu v kuchyni 25 stupňů tedy tato hodnota nepřesáhne 55. 58 stupňů (v praxi je s ohledem na ztráty maximální hodnota 50 stupňů).

Vzhledem k tomu, že zadní stěna chladničky je obvykle umístěna ve vzdálenosti minimálně 20 až 30 mm. z potrubí, tento faktor nijak neovlivní plynový systém, a to ani při těsném připojení k potrubí a násobcích teploty.

Druhým rizikovým faktorem je přítomnost napájecího kabelu 220 V pro kompresor v blízkosti plynového potrubí. Neinformovaný člověk by si mohl myslet, že přerušení kabelu nebo jiná závada způsobí v potrubí elektrický výboj, jiskru a výbuch. Tento předpoklad je neopodstatněný z následujících důvodů:

 • Plynové potrubí je kovové a vede do země, takže kontakt se spotřebičem způsobí fázové uzemnění, a pokud automatický jistič nevypne napájení v bytě, plynové potrubí bude v každém případě odpojeno od napětí vlivem uzemnění.
 • Pokud je podvodní hadice vyrobena z gumy a nelze ji uzemnit a holý elektrický kabel z chladničky přišel do kontaktu s oblastí sporáku, i v tomto případě půjde proud do uzemňovací lišty. Moderní plynové sporáky jsou totiž připojeny k elektrické síti prostřednictvím zásuvek se třemi zásuvkami s ochranným nulovým vodičem.
 • Pokud je plynový sporák v pořádku a spoje v podvodních hadicích jsou bezpečně izolovány a nepropouštějí plyn, nehrozí ani v případě přerušení elektrického vedení chladničky žádné nebezpečí, kromě úrazu elektrickým proudem pro majitele.

Odpověď na otázku, zda lze umístit chladničku v blízkosti plynového komína, je následující: Chladničku lze bezpečně umístit vedle plynového komína v co nejmenší vzdálenosti (stačí 20 až 30 mm).), přičemž základní podmínkou je, že uzavírací ventil plynu musí být snadno přístupný.

oddělit, chladničku, plynové, varné

Chladnička vedle plynové varné desky

Plynová varná deska se od elektrické liší množstvím produkovaného tepla. Elektrický vařič ohřívá nádobí a vzduch. Při hoření plynu vznikají spaliny o vysoké teplotě a velkém objemu.

Plynová varná deska má dva zdroje tepla. troubu a hořáky. Pokud je těleso dobře izolováno, stěny trouby se při provozu zahřívají jen mírně. Mezi varnou deskou a chladničkou je pak dostatečná vzdálenost 3-5 cm. Mezi ně můžete vložit sporák z jakéhokoli nehořlavého izolačního materiálu.

Pokud trouba zahřívá stěny chladničky na více než 35 stupňů, potřebujete tepelnou izolaci. To je pro tento účel ideální:

Ochrana před žárem z hořících hořáků je obtížnější. Za tímto účelem zakryjte co největší část prostoru mezi chladničkou a varnou deskou. Hlavním úkolem je odříznout horký vzduch a spaliny z kondenzátoru.

Odsavač par plné velikosti musí být instalován tak, aby se vešel ke stěně (zástěra). Doporučujeme také používat skládací tepelnou clonu pro plynovou varnou desku. Chrání stěny a nábytek před stříkajícím tukem. Při vaření vždy zapněte odsavač par. nasaje většinu ohřátého vzduchu.

Skládací tepelný štít pomáhá chránit vše v blízkosti sporáku před teplem a stříkajícím tukem.

Co se stane s vaší ledničkou, když je vedle plynové varné desky??

95 % moderních chladniček používá hořlavý freon. izobutan (N-butan, R-600a). Pokud uniká, může se snadno vznítit od hořícího hořáku. Proto po instalaci zástěny utěsněte její spoje s nábytkem a stěnu tmelem. Jakýkoli pružný materiál, který je pro tento účel vhodný, např. silikonová pryž.

 • Lze chladničku umístit vedle plynové varné desky v kuchyni. ano.
 • Pokud jsou stěny trouby horké. chraňte je dřevem nebo pěnovým polystyrenem.
 • Jak ji chránit před teplem vycházejícím z plynu. nainstalujte stínění s tepelnou izolací, použijte tepelný štít.
 • Abyste omezili šíření ohřátého vzduchu. použijte odsavač par.
 • Přiložte zástěnu těsně ke stěně a utěsněte mezery, abyste v případě úniku freonu zabránili jeho vznícení.

Závěr a užitečná videa

Při rozhodování o umístění chladničky je třeba věnovat pozornost také způsobu fungování spotřebičů, protože to může přímo ovlivnit jejich životnost a funkčnost:

Jak vidíte, neexistují žádné zákony a předpisy týkající se umístění chladicího zařízení v blízkosti plynového potrubí. Podle odborníků a výrobců chladniček musí být spotřebiče dostatečně daleko od sebe, aby se předešlo poruchám, požárům a dalším problémům.

Pokud nemůžete nechat plynové potrubí zcela otevřené, je povolena mezera 50-60 mm. Zajistěte dostatečný přístup k měřidlu a ventilu, abyste předešli zbytečným sporům s kontrolními orgány.

Máte na toto téma vlastní názor?? Podělte se s našimi čtenáři o svůj názor v níže uvedeném poli. Museli jste někdy obhajovat tuto dohodu před úřady?

Abychom parafrázovali známé rčení klasiků, můžeme říci, že majitelé malých kuchyní v chruščovkách mají dvě strasti: ledničku a plynový kotel. Moderní člověk se jen těžko obejde bez lednice a plynový sporák je obvykle umístěn tak, že se do něj nevejdou žádné další kuchyňské skříňky. Na jedné straně lze majitelům bytů s plynovými kotli závidět, že nemusí řešit výpadky teplé vody. Na druhou stranu jsou majiteli plynového spotřebiče, který vyžaduje další prostor ve stísněné kuchyni. Jak přehledně a pohodlně umístit vše, co potřebujete. zde se podíváme na některé možnosti uspořádání standardní kuchyně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS