Jak odmrazit vestavnou dvoudveřovou chladničku Whirlpool

Jak rychle a správně odmrazit chladničku s mrazničkou: návod krok za krokem

Šťastní majitelé chladniček se systémem No Frost se často neobtěžují s jejich odmrazováním, ale ne všichni mají takové štěstí. Pokud model není vybaven ochranou proti zamrznutí, v chladicím a mrazicím prostoru se velmi rychle vytvoří silná vrstva námrazy.

Spotřebiče s odmrazovacím systémem také vyžadují zvláštní péči, ale méně často. Zjistěte, co způsobuje námrazu a jak odmrazit chladničku s mrazničkou s minimální námrazou.

Kroky pro odmrazování mrazniček

Automatický systém v systému No Frost odstraňuje námrazu. Když termostat zjistí, že v systému je led, vypne kompresor. Senzor odmrazování aktivuje topení, teplý vzduch odstraní led a termostat znovu aktivuje. Tento cyklus se opakuje donekonečna.

Ruční odmrazování je mnohem složitější proces, který se skládá z několika kroků.

odmrazit, chladničku, whirlpool

Krok 1

Pokud má vaše chladnička nastavovací knoflík, nastavte teplotu na 0 stupňů. Poté odpojte spotřebič od sítě a otevřete všechny dveře dokořán.

Krok 2

Vyjměte všechny potraviny z chladničky a přemístěte je na chladné místo. Vložte zmrazené polozmrazené potraviny do předem připravených termoobalů. Pokud ne, vložte potraviny do velkoobjemové nádoby, zabalte je do silné vrstvy novin, fólie a zabalte do deky. Improvizovaná tepelná izolace udrží nádobu při teplotě pod bodem mrazu po několik hodin.

Krok 3

Pokud vaše chladnička nemá zásobník na kondenzát, položte pod něj vrstvu volného papíru nebo ručník. Když led začne tát, voda se rozteče po podlaze.

Krok 4

Zatímco se komory odmrazují, vyčistěte chladničku. Vysajte zadní stěnu, posbírejte prach a pavučiny z mřížek, kudy proudí freon. Potřete větrací a odvodňovací otvory vatovým tamponem a umyjte přihrádky.

READ  Jak oddělit chladničku od plynové varné desky

Krok 5

Pokud máte běžnou chladničku s ručním odmrazováním, vyčistěte vypouštěcí otvory. Naplňte čisticím roztokem dmychadlo nebo velkou injekční stříkačku bez jehly a pod tlakem jej přečerpejte do odtoku. Tím se odstraní případné ucpávky.

Krok 6

Vyčistěte gumová těsnění zubní pastou. Naneste ji na měkký zubní kartáček nebo tvrdý hadřík a jemně rozetřete, ale nenatahujte. Pokud se pryže zdeformují, ztratí těsnost.

Krok 7

Nyní počkejte. Přirozený proces rozmrazování trvá 5 až 10 hodin. Večer můžete spotřebič odpojit a ráno jej znovu spustit.

Vestavné chladničky se odmrazují stejně jako standardní chladničky s mrazničkou.

Jak odmrazovat chladničku s mrazničkou No Frost?

Mnoho moderních chladniček je vybaveno systémem No Frost s funkcí automatického odmrazování. Automatizace je instalována jak na dovážených chladničkách: „Indesit“ (Indesit), „Bosch“ (Bosch), „Samsung“ (Samsung), tak na nových modelech dostupných značek ruské a běloruské výroby, jako jsou „Biryusa“ a „Atlant“. Princip fungování je následující: vestavěný ventilátor cirkuluje chladný vzduch uvnitř varné komory a pomáhá odvádět nadměrnou vlhkost.

V pravidelných intervalech se zapíná topení a vzniklá námraza taje a mění se ve vodu. Stéká do speciálního zásobníku a přirozeně se odpařuje. Bohužel ani automatické odmrazování nezbaví mrazu na 100 %. Jak často je třeba odmrazovat chladničku s mrazničkou No Frost?? Přibližně jednou za šest měsíců odpojte spotřebič od elektrické sítě a důkladně umyjte pracovní plochy.

odmrazit, chladničku, whirlpool

U ostatních modelů, které nemají „kouzelný“ systém odmrazování, je tato funkce kratší. Během teplého období musí být mráz rozmrazován každé 2 měsíce a během chladného období každé 4 měsíce.

Někdy dochází k nucenému odmrazování. Nechte si chladničku s mrazničkou opravit u odborníků

Jak dlouho trvá odmrazení chladničky?

Odmrazení mrazničky trvá 3 až 10 hodin v závislosti na tloušťce námrazy. Nejjednodušší je nechat spotřebič rozmrazit přes noc. Pokud potřebujete chladničku rychleji odmrazit, zde je několik osvědčených způsobů, jak proces odmrazování urychlit. Po odmrazení se spotřebič obvykle vyčistí, aby se zničily bakterie a odstranily nepříjemné pachy z chladničky.

READ  chyby displeje pračky whirlpool

Spotřebiče No Frost se nenamrazují, pokud fungují správně, a není třeba je odmrazovat. Pokud si všimnete, že se na stěnách tvoří led, může se jednat o poruchu. V tomto případě rozmrazování nepomůže. Potřebujete odbornou pomoc.

Jak minimalizovat tvorbu ledu

Nejjednodušším řešením je nevkládat do mrazničky teplé nebo dokonce horké potraviny. Pokaždé, když vložíte hrnec s polévkou do mrazicího oddílu s nechlazenou vodou, spustíte nežádoucí proces vzniku námrazy.

Někdy se tvoří námraza, protože je mraznička neustále zapnutá na plný výkon. Toho je třeba se vyvarovat, zejména pokud automatický systém neumožňuje samostatné vypnutí funkce supermrazení.

Jak správně odmrazit mrazicí prostor Liebherr?

Při otevřených dveřích mrazicího prostoru a vypnutém spotřebiči odmrazte mrazicí prostor. Led nahromaděný uvnitř mrazničky časem roztaje. Rychlejší rozmrazování můžete provést tak, že do mrazicího prostoru vložíte nádobu s horkou vodou a zavřete dveře.

Ideální doba rozmrazování je 12-24 hodin, ale pokud tuto možnost nemáte, výrobci doporučují alespoň minimální dobu rozmrazování 3 hodiny.

Jak odmrazit odkapávací mrazničku?

Jak odmrazit odkapávací mrazničku?

Bezodkapový systém nám umožňuje, stejně jako systém No Frost, snadnější volbu frekvence odmrazovacího cyklu. Vše dělá sám, kontroluje, kolik ledu se nahromadilo, a když je ho příliš mnoho, kompresor se vypne. Stěny se začnou zahřívat, led se odlupuje a kapky vody odtékají výparníkem. Otvory. Hadice vede do nádoby na zadní stěně, takže se spotřebič odmrazuje sám. V tomto systému však musíte mrazák v lednici rozmrazit sami.

Zde najdete návod, jak odmrazit odkapávací mrazničku:

odmrazit, chladničku, whirlpool
  • Pokud máte alarmový systém, upozorní vás, když je teplota v přihrádce nebo mrazničce vyšší než obvykle. Je třeba zkontrolovat, zda jsou dveře správně zavřené, a pokud ano, můžete je odmrazit.
  • Pokud má chladnička dva kompresory, můžete vypnout pouze mrazicí část. Pokud ne, budete muset odmrazit celou lednici.
  • Jakmile se led začne uvolňovat, najděte v zásuvce mrazničky vypouštěcí otvor a vložte do něj nádobu. Lžíci (je součástí spotřebiče). Vodu vylijte lžící, jen pod ni dejte nádobu, abyste ji mohli vypustit. Chcete-li to urychlit, můžete použít jeden z tipů v obecných pravidlech.
  • Po odmrazení chladničky ji vytřete do sucha, zapojte ji a vložte do ní potraviny.
READ  Lze chladničku mýt bez odmrazování?

Tipy pro rychlé odmrazení lednice

To je vše, nyní už víte, co dělat, pokud na stěně mrazicího prostoru objevíte ledovou krustu, a jak se jí správně zbavit, aniž byste poškodili spotřebič. Je čas vyrazit do kuchyně, podívat se do své lednice a podělit se v komentářích o to, co jste našli.

Kde a jak dočasně skladovat potraviny k rozmrazení

V zimě umístěte potraviny na balkon nebo na okenní parapet s otevřeným oknem. Pokud máte mražené maso, vložte ho do pánve, přikryjte utěrkou, navrch dejte potraviny podléhající rychlé zkáze, přikryjte víkem a poté dekou. Naplňte misku studenou vodou nebo ledem a vložte do ní nádobu s obsahem. Pravidelně doplňujte vodu.

  • Gel nebo pěna na mytí nádobí.
  • Soda. Rozpusťte 2 polévkové lžíce.Lžíce v 500 g teplé vody. Roztok naneste houbou a poté důkladně opláchněte tekoucí vodou.
  • Čpavek. Funguje dobře jako dezinfekční prostředek a odstraňuje odolné nečistoty. Potřebujete 1 lžičku.Lžíce na 1 litr vody. Namočte houbu a naneste na skvrnu.
  • Lemon. Odstraňovač plísní a zápachu. V 250 g. Přidejte do pánve 2-3 lžíce vody.Lžíce citronové šťávy, navlhčete hadřík a otřete stěny.

V tomto článku jsou vysvětlena pravidla a důležité nuance odmrazování chladniček a mrazniček.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS