Jak odstranit chloupky po laserové epilaci

Co po laserové epilaci nemůžete a co můžete dělat po laserové epilaci??

Laserová epilace dokáže na dlouhou dobu odstranit nežádoucí chloupky z jakékoli části těla. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, je důležité se na zákrok předem řádně připravit a po něm zajistit náležitou péči. Co je zakázáno dělat po laserové epilaci a jaká jsou omezení, která je důležité striktně dodržovat, říká lékař během první konzultace. Pacient by měl zodpovědně dodržovat všechna doporučení specialisty, jinak se zvyšuje riziko negativních postprocedurálních účinků, které je mnohem těžší a delší odstranit.

Po laserové epilaci nelze pokožku vystavovat zbytečnému stresu, protože během období zotavení zůstává epidermis citlivá, náchylná k podráždění a zánětům. Po laserové epilaci je pokožka náchylnější k pigmentaci a citlivější na agresivní sluneční paprsky. Proto se první dva až tři týdny po laserové epilaci nemůžete opalovat, navštěvovat solárium, dlouho pobývat pod přímým slunečním světlem. V létě je třeba před odchodem ven ošetřit pokožku opalovacím krémem s maximálním stupněm ochrany.

Koupání, sauna, bazén po laserové epilaci. Negativně působí také vystavení horké páře a chlorované vodě, které podporuje podráždění, hyperémii, otoky, olupování a odlupování kůže. Proto je lepší se těchto procedur na 1,5 až 2 týdny vzdát.

Jakékoli ošetření, které zahrnuje vystavení kůže abrazivním částicím, je zakázáno:

Během laserové epilace je zakázáno odstraňovat zarůstající chloupky voskem nebo cukrovou pastou, protože tyto prostředky negativně ovlivňují stav pokožky a podporují její traumatizaci a při dalším laserovém odstranění chloupků mohou vést k vážným komplikacím.

Obecné informace o laserové epilaci

Pro koho je laserová epilace vhodná

Existují případy, kdy klasické metody odstraňování chloupků nejsou vhodné. Důvodem je individualita pacienta. V tomto případě je laserová epilace jediným účinným řešením pro odstranění chloupků.

Pokud máte citlivou pokožku náchylnou k ochlupení. Na rozdíl od klasického holení nevyžaduje laserová epilace každodenní opakování, netraumatizuje pokožku a eliminuje neustálé podráždění. Zarostlé chloupky se neobjeví;

READ  Pokud do kávovaru nasypete mletou kávu

Když je práh bolesti nízký. Pokud měsíční holení nebo depilace voskem způsobuje bolest a nepohodlí, laserová epilace nepříjemné pocity eliminuje, protože je mnohem pohodlnější;

Ve všech těchto případech vás laserová epilace zbaví nežádoucích chloupků a nepříjemných pocitů a váš život se stane snazším a jednodušším, pokud jde o péči o tělo.

UV záření vyvolává fotobiologické reakce a produkci volných radikálů, které následně poškozují kožní buňky. Léky, které zvyšují citlivost na světlo, mohou způsobit kožní reakce, jako jsou vyrážky, zarudnutí, pigmentace.

Seznam těchto léků je poměrně rozsáhlý. Mezi ně mohou patřit:

 • Léky proti bolesti;
 • Protizánětlivé látky;
 • Antibiotika;
 • Diuretika;
 • Kardiovaskulární léky;
 • Hormonální a antikoncepční léky;
 • Antidepresiva;
 • Trankvilizéry;
 • Anxiolytika;
 • Antihistaminika;
 • Některé léky proti akné;
 • Chemoterapeutika.

Stejně jako masti na alergie, antiseptika, krémy proti stárnutí.

odstranit, chloupky, laserové, epilaci

Postup v případě akutních virových infekcí, chřipky, herpesu se neprovádí, protože člověk má v této době oslabený imunitní systém. Laserová epilace se nedoporučuje ani během léčby antibiotiky. Totéž platí pro plísňová onemocnění kůže. Infekce kůže patogenními houbami; laserová epilace není povolena.

Laserová epilace každé 2-3 týdny. Klamavé?

Bohužel je na trhu mnoho kosmetologů a institucí, kteří laserovou epilaci jednoduše diskreditují. Důvod? Finanční zisk. Buď levné laserové přístroje od neznámých výrobců, kteří negarantují výsledek, nebo vychytralé kosmetičky a majitelé salonů, kteří „podceňují“ parametry přístrojů kvůli dodatečnému zisku.

Co dělat? Rada je banální: vyberte si profesionální kliniku, kde jsou kosmetičky lékařsky vyškolené a mají profesionální vybavení.

Podívejte se na naše video, ve kterém Elena Vashunina vysvětluje, proč není nutné chodit na laserovou epilaci každé dva týdny.

Intervaly a počet ošetření

Dozvěděli jsme se, jaké faktory je třeba vzít v úvahu při výběru kosmetických intervalů. Je důležité brát v úvahu individuální reakce každého klienta a řídit se jimi. Nyní si řekneme, jak zvolit intervaly mezi ošetřeními laserovou epilací s ohledem na stádia růstu chloupků.

Tato tabulka uvádí průměrný počet chlupů v dané fázi těla:

odstranit, chloupky, laserové, epilaci

Vezměme si jako příklad oblast podpaží. Anagenní fáze trvá v průměru až 16 týdnů, telogenní fáze až 12 týdnů. Při volbě intervalu mezi ošetřeními se můžete spolehnout na výzkumy uvedené v tabulce.

READ  Jak vybrat vodní držák ručníků v koupelně

Pokud během léčby neodstraníte anagenní chloupky, budou dále růst a měnit se na katagenní a telogenní. To znamená, že musíme opět počkat na správnou fázi.

První 2 ošetření v intervalu 3-5 týdnů. V tomto případě jsou vlasy v anagenní fázi. Nyní k předchozímu intervalu přidejte další 2 týdny. To znamená, že pokud po prvním sezení uplynuly 4 týdny, po druhém sezení by mělo uplynout dalších 6 týdnů.

Intervaly budou následující: 4-6-8-10 týdnů atd.Д.

V některých oblastech těla, kde je telogenní fáze delší, lze intervaly léčby prodloužit o další 2 týdny. Viz. Výše uvedená tabulka. Klientům vysvětlíme následující: pokud vlasy zůstávají v prodloužených stadiích (například telogenní stadium na bocích a dolních končetinách trvá 6 měsíců), jsou nutné delší intervaly.

Kurz 8-10 sezení (průměr). Délka kurzu závisí na několika faktorech:

Délku kurzu mohou ovlivnit individuální rozdíly.

Vypadávání vlasů začíná 10-14 dní po léčbě. První sezení stimuluje vlasy v katagenní a telogenní fázi, takže se může zvýšit růst. Klienta na to předem upozorníme a domluvíme si s ním termín dalšího ošetření, přičemž ho informujeme o doporučeních a kontraindikacích. Účinnost kurzu závisí na množství ošetřených vlasů v anagenní fázi.

Je možné, že při dalším sezení vlasy nedorostou a čekací doba se může prodloužit o 1-2 týdny. Naopak, pokud již chloupky dorostly v dostatečném objemu, lze s epilací začít dříve.

Přerušení kurzu po 2-3 sezeních vyvolává dojem, že laserová epilace nefunguje. Klient si bude myslet, že vlasy rostou jako dříve, nebo dokonce více. Může se objevit „hyperkompenzační efekt“, kdy se tělo snaží obnovit ztracené vlasy. Proto je lepší absolvovat kurz bez dlouhých přestávek, aby se nezvyšoval počet návštěv.

Počet ošetření se řídí individualitou klienta:

 • Technika laserové epilace;
 • Nastavené parametry;
 • Před zákrokem a po něm se řiďte doporučeními klienta;
 • Technické údaje laseru.

Chcete-li se dozvědět více o intervalech mezi ošetřeními laserovou epilací, podívejte se na živé video s naším odborníkem.

Nezapomeňte klientovi připomenout doporučení před a po laserové epilaci! Jejich výkon ovlivňuje konečný výsledek kurzu.

Rozhodli jsme se pro vás vytvořit kontrolní seznam doporučení, která můžete předat svým klientům.

Výběr studia pro laserovou epilaci, na co se zaměřit?

Při výběru studia pro laserovou epilaci věnujte pozornost především recenzím, jejich množství, recenzím na externích stránkách (karta yandex, tugis).

READ  Jak nastavit hodiny na troubě kuppersberg

Odstranění chloupků alexandritovým laserem je velmi bolestivý zákrok, protože vyžaduje odrostlé chloupky o velikosti nejméně 3 mm. Tyto chloupky se během zákroku spálí, což způsobí bolestivé pocity, protože zákrok se provádí bezkontaktně.

Obecné pokyny po laserové epilaci

Po ukončení léčby je třeba pečlivě sledovat stav pokožky. Příležitostně se mohou vyskytnout alergické a zánětlivé reakce. Objeví se během jednoho dne. Pro zmírnění podráždění nebo zarudnutí můžete použít protizánětlivý krém. Je třeba upřednostňovat výrobky s uklidňujícím účinkem.

Dále bylo povoleno používání pleťových vod, které obsahují bylinné výtažky. Důrazně se však nedoporučuje používat koupelovou kosmetiku, která může vyvolat podráždění. Nejlepší je dočasně se vyhnout používání gelů a mýdel. Po úplném zhojení kůže se k nim můžete vrátit. Pokud byly ošetřeny oblasti podpaží, je lepší dočasně přerušit používání deodorantů.

V případě alergických reakcí se doporučují antihistaminika. Na postižené místo je povoleno aplikovat obklady nebo masti s antialergickým složením. Výrobky si můžete vybrat společně s kosmetičkou. Lékaři budou pacienta doprovázet po léčbě a poskytnou doporučení pro další léčbu. Neléčte se sami. V případě problémů se ihned obraťte na odborníka.

Další doporučení před laserovou epilací

Procedury v salonu nejsou kontraindikací laserové epilace, s výjimkou chemického peelingu. Měsíc před laserovým ošetřením se vyhněte chemickému peelingu, abyste předešli negativním vedlejším účinkům.

Více nezhoubných výrůstků v oblasti určené k depilaci je nejlépe odstranit. Hojení tkáně po odstranění trvá 2-3 týdny. Laserovou epilaci lze provést až poté.

Pokud se v oblasti, kde chcete odstranit chloupky laserem, vyskytují záněty, papuly a puchýřky (kožní vyrážka). Pokud si nejste jisti, navštivte dermatologa a nechte se ošetřit.

Nyní jste vyzbrojeni znalostmi a připraveni zbavit se nežádoucích chloupků pomocí laseru. Řiďte se radami a těšte se na dlouho očekávaný výsledek!

odstranit, chloupky, laserové, epilaci

Uchovávejte si poznámky, abyste nezapomněli, co můžete a nemůžete dělat před a po laserové epilaci:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS