Jak odstranit kolečka z robotického vysavače

Správné čištění robotického vysavače

V našem dalším článku se budeme věnovat velmi důležitému tématu pro mnoho stávajících majitelů robotických vysavačů. Myslíme si však, že informace by byly užitečné i pro ty, kteří si vybírají své první zařízení. Asi nebudeme originální, když řekneme, že nejdůležitější při používání jakéhokoli robotického vysavače je správná a včasná údržba. Je pravda, že mnoho lidí si myslí pravý opak, ale to jen do prvního rozbití)))

Co byste tedy měli udělat, aby váš robot vydržel dostatečně dlouho?? Tento proces není složitý (i když se někomu může zdát časově náročný, ale při pravidelnosti trvá jen pár minut), ale popíšeme si ho takto.

 • Nejjednodušší část. Čištění nádrže a filtru. Zde ani nedáváme tipy. vše je již velmi jednoduché. Mějte však na paměti, že někteří výrobci vybavují odpadkové koše sacími motory, které znemožňují mytí koše. Některé typy filtrů by se také neměly prát. Před mytím robota se ujistěte, jakou nádobu a filtr potřebujete (samozřejmě je lepší to udělat před koupí, ale i tak), abyste nemuseli jít do nejbližšího obchodu pro nový.
 • Čištění středového kartáče (nebo kartáčů). V závislosti na výrobci a modelu robotického vysavače se konfigurace a způsob instalace této části může výrazně lišit. Mnoho uživatelů to bohužel nedělá a kartáček čistí jen občas, čímž se poškozují ložiska a kartáček je nepoužitelný. A kartáče na žmolky nejsou levné (v průměru 400 až 700 ). Robot se obvykle dodává se speciálním čisticím nástrojem. Může to být plastový hřeben nebo jednoduchý miniaturní nůž. Ačkoli jsou tyto položky jednoduché a zdánlivě zbytečné, v praxi jsou velmi užitečné. Stejný hřeben, který se dodává s iRobotem, je skvělý na odstraňování vlasů a chlupů z kartáče.
 • Čistý boční kartáč (kartáče). Prvek, na který všichni zapomínají. Zdá se, že se otočí, ale cokoliv. Mezitím se může stát, že se pod samotnou základnu kartáče na hřídeli hnacího mechanismu namotá tolik vlasů a vlny, že se „vrtulník“ již nemůže točit. motor se námahou spálí. Rozbití je samo o sobě drobné a v servisu vám ho možná i zdarma opraví, ale účinnost čištění se výrazně sníží. Abyste předešli tomuto poškození, odstraňte a vyčistěte boční kartáč: jednou týdně, pokud jsou v domě línající zvířata; za normálních okolností každé dva až tři týdny.
 • Čištění vodicího kola. Situace s tímto prvkem je přibližně stejná jako s bočním kartáčem, jen je nepravděpodobné, že se něco zlomí. Pokud má robot pod tímto kolem senzor, bude se pohybovat pomalu nebo se úplně zastaví. Pokud jste si těchto příznaků vědomi, můžete problém pravděpodobně poměrně rychle odstranit Ale to pouze v případě, že lze kolo odstranit, tj.к. existují robotické vysavače, u kterých toto kolečko nelze odstranit (například DeeBot). Čištění takového kola může zabrat spoustu času a úsilí.
 • Senzory. Ty se časem pokryjí prachem a mohou buď nefungovat správně, nebo způsobit zastavení robota a generování určitého množství chyb. Nejdůležitějšími snímači jsou snímače pádu a prachu. Ty je třeba pravidelně otírat měkkým suchým hadříkem.
READ  Jak odstranit vysavač Dyson ze zdi

Péče o všechny tyto položky a díly nejenže pomůže vašemu robotickému čističi vydržet déle, ale také vám ušetří peníze za spotřební materiál.

P.S. Kromě toho se doporučuje každých 6-8 měsíců sejmout spodní víko a vyčistit vnitřek robota, tj.к. Uvnitř mechanismů se také může hromadit velké množství prachu.

Jak čistit robotický vysavač Xiaomi

Robotické vysavače jsou určeny pouze pro vnitřní použití. Po dokončení čištění podlahy je třeba přístroj připravit k uskladnění do dalšího čištění. Některé modely jsou vybaveny alarmem, který vás upozorní na zapnutí robotického vysavače. Pokud jsou například kolem kartáče omotány provázky, vlasy a vlna, zobrazí se na monitoru chybové hlášení.

Nejprve si přečtěte doporučení výrobce týkající se údržby:

Hlavní kartáč čistěte každý týden a vyměňujte jej každých 6-12 měsíců v závislosti na četnosti používání;

Každý týden vyčistěte prachový sáček a filtr;

Provádějte údržbu kol každý měsíc.

Chcete-li vyčistit kartáč robotického vysavače, je třeba přístroj otočit vzhůru nohama. Poté stiskněte uvolňovací svorku krytu. Poté zvedněte hlavní kartáč a odstraňte prach z ložiska. Přístroj se obvykle dodává s nástroji na čištění dílů. Používejte je k odstranění vlasů a jiných nečistot namotaných na štětinách. Po dokončení postupu zatlačte díl na místo, dokud nezapadne na své místo.

Kromě hlavního kartáče jsou k dispozici také boční kartáčky. Odstraňte upevňovací šrouby a vyjměte kolo. Po opláchnutí znovu sestavte díly a zašroubujte upevňovací prvek. Výrobce doporučuje vyměňovat boční mycí kartáče v intervalu 3-6 měsíců, aby se zabránilo zhoršení mycího výkonu.

Chcete-li vyčistit přední kolo, musíte přístroj otočit vzhůru nohama a díl zvednout. Odstraňte chlupy na ose kola a povrchu kola. Poté je opláchněte pod tekoucí čistou vodou. Po úplném zaschnutí ji nasaďte na místo a jemným tlakem zajistěte, aby zapadla na své místo. Týdenní čištění kola.

Látková podložka pro mokré čištění se pere po každém použití robotického vysavače. Za tímto účelem sejměte kryt modulu mokrého mopu, opláchněte jej pod tekoucí vodou a nechte uschnout. Výrobce doporučuje kartáč umývat, aby se filtrační kazeta neucpala špinavou vodou. Pokud je materiál silně znečištěný, účinnost čištění se výrazně snižuje. Tento díl by měl být vyměněn nejméně jednou za 6 měsíců.

jednou měsíčně vyčistěte senzory robota a senzory, které reagují na pád nebo přiblížení ke zdi. K čištění používejte měkký, suchý hadřík. Kontakty na nabíjecím modulu by se měly pravidelně čistit, nejméně jednou za měsíc. Měkké tkaniny se používají k odstraňování nečistot z povrchu.

Plastový plášť robota se během používání také zašpiní. K čištění použijte vlhký čisticí hadřík CIF. Netkané utěrky nezanechávají šmouhy ani žmolky. Kromě plastových utěrek jsou tyto utěrky vhodné na čištění celé domácnosti: spotřebičů v kuchyni, domácích potřeb a všech omyvatelných povrchů.

READ  Poškozuje sušička prádlo, nebo ne?

Boční kartáčky

Pomocná košťata jsou umístěna vpředu dole a jako první přicházejí do kontaktu s nečistotami na podlaze, takže se kolem nich při otáčení shromažďuje velké množství vlasů. Pokud nejsou boční kartáče včas vyčištěny, může nadměrná síla otáčení způsobit předčasné selhání motoru. Údržba kartáče je velmi jednoduchá:

 • Vyjměte kartáč. U starších modelů jsou kartáče připevněny k hřídeli pomocí šroubů, které lze odstranit křížovým šroubovákem. Modernější roboty jsou namontovány tak, že se jedná o zaklapávací akci. pak stačí kartáč přitáhnout k sobě.
 • Jemně rozpleťte vlasy a chlupy z koštěte pomocí frézy.
 • Otřete hřídel vlhkým hadříkem a kartáček znovu nasaďte.

Ošetřujte je podle potřeby. obvykle každých 7 až 10 dní.

Čištění bočních kartáčů

Boční kartáče jsou rovněž postiženy vysokou mírou znečištění.

 • Uvolněte boční kartáček ze zařízení, který je upevněn pomocí šroubů; k jeho vyjmutí se používá šroubovák. Je třeba postupovat opatrně, protože držáky kartáčů se snadno zlomí.
 • Čištění lze provádět stejnou turbo kartáčovou hlavou. Boční kartáče lze mýt ve vodě, ale poté je třeba je důkladně vysušit.
 • Je důležité čistit i samotné držáky kartáčů.

Tento prvek se také velmi rychle opotřebovává. Vyměňte kartáček každý měsíc, pokud je používán denně, každé 2-3 měsíce, pokud je používán zřídka.

Čištění snímačů výšky

Aby čisticí zařízení správně fungovalo a robot mohl rozpoznat výškové rozdíly, je třeba senzory, které rozpoznávají výškové rozdíly, pravidelně čistit, pokud jsou znečištěné. Senzory jsou umístěny ve spodní části čističe. Jednoduše otočte čistič vzhůru nohama a otřete okénka senzoru hadříkem bez žmolků nebo suchým hadříkem.

Hnací kola jsou zodpovědná za pohyblivost robota, proto dbejte na to, aby byla čistá, bez cizích těles a nečistot, které by se s nimi mohly dostat do kontaktu. Chcete-li robotický vysavač vyčistit, otočte jej vzhůru nohama a jemně stiskněte kolečka, abyste odstranili všechny nahromaděné nečistoty.

Další podrobnosti o údržbě a jiných provozních záležitostech naleznete v návodu k použití nebo nám zavolejte.

Společnost GMBH Ltd. je oficiálním prodejcem společnosti iRobot od roku 2010. Vždy vám rádi nabídneme ta nejlepší „robotická“ řešení úklidu. Přibližujeme budoucnost a včerejší fikce se stává dnešní realitou.

Koš a filtry robotického vysavače

Téměř všechny spotřebiče iRobot jsou vybaveny cyklónovým košem. Představují je plastové nádoby, které jsou v závislosti na konfiguraci vybaveny speciálními filtračními prvky (pěnový, jemný prach, HEPA). Majitelé musí vědět, jak čistit prachové a alergenové filtry robotického vysavače, aby zajistili, že budou plnit svou funkci a odstraňovat prach a alergeny ze vzduchu.

odstranit, kolečka, robotického, vysavače

Nádobu a její součásti je třeba při plnění vyčistit od jemných částic a nahromaděných nečistot. Pravidelnost postupu ovlivňuje sací výkon přístroje.

 • Vyjměte nádobu. V závislosti na modelu se nachází buď v zadní části skříně, nebo pod krytem v horní rovině.
 • Obsah nádoby vytřepejte do odpadkového koše.
 • Vyjměte HEPA filtr a vyčistěte jej přiloženým kartáčkem.
 • Vyčistěte nádobu, sítko a pěnový filtr pod tekoucí vodou.
READ  Jak vyrobit odsavač par pod podhledem

Důležité! Pokud je odpadkový koš vybaven pevným motorem, nesmí se mýt. Nádobu otřete vlhkým hadříkem.

Častou otázkou zákazníků je, zda lze filtr robotického vysavače prát. Síťový a pěnový filtr se smí oplachovat pod vodou, HEPA filtr se musí měnit každé tři až šest měsíců. Jeho životnost závisí na tom, jak často ho čistíte. Některé moderní spotřebiče jsou vybaveny plně omyvatelným filtrem.

Lze filtr HEPA čistit??

Nezapomeňte, že HEPA filtr se musí čistit pod silným kohoutkem tekoucí studené vody bez použití čisticích prostředků.Takový filtr není dobré prát, protože se okamžitě zkroutí. Je také zbytečné čistit jej vyfukováním vzduchu, protože mikročástice prachu se zachytí ve vláknech filtru a nelze je vyčistit.

Jak často byste měli měnit filtr robota a čistit koš??

 • Při každodenním používání se jedná o poměrně velkou zátěž a filtr je třeba vyměnit každé 1,5 až 2 měsíce
 • Při použití 2 až 3krát týdně.
 • Jak často by se měl koš na odpadky čistit?

Zařízení nefunguje

Robotický vysavač nemusí fungovat z různých důvodů, z nichž některé jsem popsal výše. Mezi další běžné závady mohou patřit:

VACUUM CLEANER. MAINTENANCE ROBOTICKÝ VYSAVAČ. ÚDRŽBA

 • Robot nereaguje a na displeji se zobrazí chybový kód. V takovém případě vyhledejte v návodu k obsluze zobrazený chybový kód a zjistěte, co je příčinou zastavení. Kola se mohla zamotat do drátů nebo se mohla ucpat nádobka na prach.
 • Žádné známky života, včetně indikátorů. Nejpravděpodobnější příčinou je zcela vybitá baterie. Přeneste robota do dokovací stanice a zkontrolujte, zda jsou nabíjecí svorky bezpečně připojeny.
 • Nereagování na chytrý telefon nebo dálkové ovládání. Je třeba zkontrolovat wifi a baterie v dálkovém ovladači.

Většina poruch robotických vysavačů je způsobena jednoduchými mechanickými problémy nebo nedodržením pokynů v návodu k použití. Preventivní čištění pracovního příslušenství a pravidelné vyprazdňování prachového sáčku zvyšuje kvalitu čištění a výrazně prodlužuje životnost robotického pomocníka.

Je mi 29 let a posledních 8 let pracuji jako prodejce technologií u velkého prodejce mvidea. Rozsáhlé zkušenosti s výběrem produktů a poradenstvím zákazníkům. Před dvěma lety jsem narazil na robotický vysavač a opravdu se mi líbil. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní webové stránky, které by čtenářům pomohly s výběrem robotického vysavače. Toto je můj koníček. Veškerý materiál na těchto stránkách jsem napsal já osobně. Rady najdete na mé stránce na u.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS