Jak odstranit puls z indukční varné desky

Vysvětlete použití indukčních varných desek s plynulou regulací výkonu.

Vysvětlení o indukčních varných deskách s plynulou regulací výkonu. Levné varné desky mají regulaci výkonu zapínanou a vypínanou automaticky, dražší desky mají nějaký druh PWM regulace. Nikde nemohu najít, které panely mají co. Jak vybrat ten správný ?

Není úplně jasné, co tím myslíte. Podložka, jak jsem pochopil, by v tomto případě „automaticky zapínala a vypínala“. Možná bys mi mohl dát alespoň odkaz, odkud to máš. Nebo možná myslíte, že ty levné mají mechanické relé a ty dražší mají polovodičové relé. Nevím

odstranit, puls, indukční, varné, desky

Rozdíl mezi drahým a levným sporákem však není zřejmý.

Lidé si stěžují na diskrétní vaření a tvrdí, že u dražších sporáků tomu tak není. Mimochodem, důležitý marketingový rozdíl, který ale nikde nebo nikdo netvrdí.

Musíte se podívat na konkrétní značku, model a podmínky. Myslím, že kdyby bylo možné rozlišovat mezi drahými a levnými relé. To je to, co by marketéři používali na prvním místě. Spíše bych věřil, že daná instance buď nefunguje dobře se zpětnou vazbou, nebo je tak navržena. Je to pravděpodobně kompromis mezi použitelností a spolehlivostí. A tehdy se to zamete pod koberec. Protože méně pohodlí vede k delší životnosti.

Existuje 15k a 40k panelů, jaký je v tom rozdíl? Vůbec to nechápu ! Domnívám se, že oprávněně. V elektronice. Takže hledám levnější, ale hezčí.

Myslím, že diskrétní vaření je výsledkem nějakého teplotního čidla, které kontroluje teplotu povrchu. PWM s tím nemá nic společného. Pravděpodobně funguje i na jiných frekvencích.

Pokud je v hrnci voda a mezi ním a varnou deskou není žádná izolace, nemělo by se zahřát na více než 100 °C. A jestli je to při této teplotě spouštěno nějakým termosenzorem, je to velmi zvláštní. Pokud varná deska nemá funkci „podpora teploty“. Ale o tom jsem neslyšel. Neříkám, že ne, jen jsem to neslyšel.

Ne všechny, mám dvě mikrovlnné trouby s různými způsoby ovládání výkonu. Není rozdíl v jednoduchých úkolech typu „tolik a tolik minut na takový a takový výkon“, rozdíl je ve složitých úkolech, které normální člověk potřebuje jen zřídka.

Magnetron mám jen na jednom, na druhém je. Měnič Panasonic NN-CS596.Yandex.Účiník je přibližně 30 sekund. 1046010?Clid=703

Rofl a v ostatních co. Rozdíl mezi invertorovými a neinvertorovými zdroji z hlediska vaření je, pokud vím, v řídicí frekvenci. U běžných modelů je například kontrolní interval přibližně 30 sekund. To znamená, že k dosažení 50 % výkonu je třeba 15 sekund na zahřátí a 15 sekund na odpočinek. Nemohu najít žádný jasný časový interval pro modely měničů, ale nechť je to 1 s.Е. Je to 0.5sec ohřev a 0.5sekundové odpočinky. Obě mají magnetron. Výkon samotného magnetronu se pohybuje ve velmi úzkém rozmezí a do značné míry souvisí s účinností. Ne při maximálním výkonu velmi nízká účinnost. Měnič se liší od ne-měničů napájením, ale nemá to vliv na fyziku procesu. Vaření ano, říká se, že to má vliv. Někde hodně, někde ne, ale má to vliv.

Ano, skutečně se jedná o překlep. Ne magnetron, ale transformátor. Konkrétně jsem se snažil vygooglit režimy invertorové pece, ale nenašel jsem nic jiného než reklamní články a džíny. Můžete mi říct, kde najdu informace o?

Nejprve si vygooglujte, co je magnetron, jak funguje a jak můžete změnit jeho výkon. I když ji čtete šikmo, po chvíli by vám mělo být jasné, že to nejde. Buď generuje, nebo negeneruje. Vše ostatní je strašně nestabilní, účinnost klesá a takové režimy se v domácích aplikacích nepoužívají. Dále mějte na paměti, že výkon se nemění: více o výkonu zoomu.Cnews.Ru/publication/item/47680 fun experiments etalon-bt.Otevřete jakýkoliv článek, přečtěte si až po slova „plynulá regulace výkonu magnetronu“, článek zavřete 😀 Kusé informace jsou k dispozici na příslušných fórech _opravy_ domácích spotřebičů, protože lidé, kteří se v tématu vyznají, většinou jen tam. Něco takového.Net.Ru/forum/-info-189901.Html číst, dokud se to nevyjasní. Bohužel vám nemohu poskytnout konkrétnější radu. Můžete zkusit najít schéma a podívat se na něj, ale nebude to „na prstech“. A hlavní nevýhoda, jako u všech technologií. Čím složitější, tím méně spolehlivé. Jde o napájení. Klasický vs. Pulzní. Pulzní je však účinnější a méně citlivý na kvalitu napájení, i když také s výhradami. Obecně platí, že pokud máte čas, můžete nastavit výkon ne na 100 %, ale na 70-80 a čas o něco delší. Zahřívání je šetrnější. Nechci v něm ani vařit. No, ano. Základní. Magnetron je naladěn na rezonanční frekvenci molekul vody, tj. Potraviny s různou nebo nerovnoměrnou vlhkostí se zahřívají odlišně. Nastavit na 5 minut, 2.5 prošel. Otevřete, promíchejte a vraťte zpět. Perly:

Invertorová pec se liší svým vnitřním vybavením. Vznik magnetických vln je způsoben činností měniče, který ovládá magneton. Jeho funkce je přeměna stejnosměrného elektrického proudu na střídavý. Protože v takové mikrovlnné troubě není žádný transformátor, má několik výhod.

odstranit, puls, indukční, varné, desky

Píší také, že to není jen voda. Html. Kdysi dávno jsem někde četl, že pouze voda. Vody bývá více a skutečnost, že se suchá/mokrá voda zahřívá jinak, je na první pohled patrná. Sovetexpert.Ru/principle-raboty-mikrovolnovoj-pechi.Html

Když magnetron pracuje, elektromagnetické oscilace, které vysílá, způsobují, že dipólové molekuly uvnitř pece kmitají na určité frekvenci. Nejběžnější dipólovou molekulou v přírodě je molekula vody (v produktech). Jsou přítomny také tuky a cukry). Na molekulární úrovni se vysokofrekvenční výkyvy promítají do nárůstu teploty, takže jakákoli potravina s vysokým m vody se rychle zahřívá. Pokud jsou molekuly vody uvnitř potraviny (nebo materiálu) příliš malé nebo chybí, dochází k malému nebo žádnému ohřevu.

Indukční varná deska pracuje trhaně

Indukční varná deska se po zapnutí varné zóny sama vypne; nezahřívá se nepřetržitě. Takto by to mělo být? Používání tohoto typu kamen není nebezpečné? Varná zóna se musí neustále zahřívat, nebo se může sama vypnout??

Zapínání a vypínání hořáků je považováno za zvláštní funkci indukčních varných desek. Takto se udržuje topný výkon. Čím nižší výkon, tím častější vypínání.

Při vaření na indukční varné desce by však tyto impulzy neměly být patrné. Pokud se obsah přestane vařit a následně se vylije, problém je pravděpodobně v samotném nádobí. Dno je zvlněné. Dokonce i speciální nádobí může mít nešťastné dno, které při kontaktu s vařičem vytváří vzduchové mezery. To způsobuje, že se sporák neustále zapíná a vypíná.

Pokud u svého sporáku zjistíte podobný problém, doporučujeme vyměnit nádobí a poradit se s technikem technické asistenční služby o nápravě nastavení.

Stejné záškuby nebo pulzy jsou patrnější, pokud se na takovém vařiči vaří voda v hrnci, která tu a tam probublává a pak přestane bublat, což se děje neustále.

Indukční varná deska není rozbitá a nevyžaduje opravu.

Tyto vařiče používají pulzní (tj. Ne konstantní) způsob ohřevu a pulzní způsob udržování teploty.

Jde o magnetické impulsy a čím nižší je teplota varné zóny, tím kratší jsou impulsy (nebo jak říkáte, trhnutí).

READ  Jak odstranit plísňové pachy z pračky

Naopak, pokud je teplota nastavena na vysokou hodnotu.

Jinými slovy, žádné nepřetržité vaření s neustálým „bubláním“ vody je pro indukční varnou desku zcela běžným provozním stavem.

Udržuje (pulzuje) nastavenou teplotu.

Pokud vás tato situace obtěžuje, můžete nastavit maximální stupeň a voda se bude vařit neustále, nikoliv přerušovaně.

Indukční varné desky jsou také hlučné, a když je varná deska nová, chvíli trvá, než si na tyto provozní zvuky zvyknete.

Vydává hluk, pískání nebo hučení, což je také normální, ale ne vždy.

Pro indukční vařiče je třeba zakoupit speciální nádobí („normální“ nádobí není vhodné) s plochým, nikoliv tenkým dnem.

Plus speciální označení (označení, ikona), jako je toto

Pokud není nádobí správně zvoleno, může varná deska vydávat hluk.

Při nákupu indukční varné desky se ženy v domácnosti setkávají s některými zvláštnostmi indukce, na které je třeba si zvyknout. Podívejme se na některé z nejoblíbenějších otázek, které často kladou naši prodejci a servisní technici.

Otázka 1: „Proč se voda v indukční pánvi vaří s přestávkami?? (bublá, přestane bublat)“

Modely Exiteq 103IB, 106IB, 105IB používají pulzní ohřev a udržování teploty. Čím nižší je stupeň zahřátí varné desky, tím kratší jsou magnetické impulsy a tím delší je interval mezi nimi. A naopak.Při vyšších teplotách je pauza mezi ohřívacími impulsy kratší a impulsy trvají déle. Nebojte se, pokud nedochází k plynulému varu. Je to normální a slouží to k udržení nastavené teploty ohřevu. A pokud chcete, aby se voda vařila nepřetržitě, nastavte stupeň ohřevu blíže k maximu.

Otázka 2: Proč vydává indukční klakson během provozu hluk („bzučení“, „pískání“)??

Téměř všechny problémy s hlučnými indukčními varnými deskami jsou způsobeny nevhodným nádobím! Je normální, že varná deska při provozu hučí.

Nerovnoměrné nebo příliš tenké dno nádobí přispívá k nadměrnému hluku. Pokud je dno nádobí laminované, vibrační hluk se zvyšuje.

Provoz ventilátoru, který se pravidelně zapíná, aby zabránil přehřátí elektronického systému varné desky, může rovněž způsobovat další hluk.

Otázka 3: Které hrnce a pánve lze používat na indukční varné desce??

Odpověď je jednoduchá. Můžete použít nádobí, ke kterému se na dno připevní magnet.

Není tedy vhodné nádobí: hliníkové, dřevěné, plastové, skleněné, hliněné atd.П.

Pokud nádobí není vhodné pro použití na indukční desce, rozsvítí se na displeji symbol „U“

Při koupi indukční varné desky si ženy v domácnosti musí zvyknout na několik provozních zvláštností. Podívejme se na některé z nejoblíbenějších otázek, které často kladou naši prodejci a servisní technici.

Otázka 1: „Proč se voda v hrnci na indukci vaří s přestávkami?? („žbluňkne a pak přestane žbluňkat“)“

Exiteq 103IB, 106IB a 105IB používají pulzní metodu ohřevu a udržování nastavené teploty. Čím nižší je teplota varné zóny, tím kratší jsou magnetické impulsy a tím delší je časový odstup mezi nimi. A naopak.Při vyšších teplotách jsou pauzy mezi ohřívacími impulsy kratší a samotné impulsy mají delší trvání. Nebojte se, pokud nedochází k nepřetržitému varu. Je to normální a pomáhá to udržet nastavenou teplotu ohřevu. Pokud chcete, aby se voda vařila nepřetržitě, použijte vysoké nastavení teploty blížící se plnému výkonu.

Otázka 2: Proč indukce během provozu „hučí“ („bzučí“, „píská“)??

Téměř všechny problémy s hlučným provozem indukční varné desky jsou způsobeny nesprávným nádobím! Bzučivý zvuk z varné desky je normální a varná deska je v pořádku.

Nerovnoměrné dno a příliš tenké dno přispívají ke zvýšené hlučnosti. Pokud je dno nádobí laminované, dochází k bzučení způsobenému vibracemi.

Další hluk může způsobovat také ventilátor, který se pravidelně zapíná, aby se zabránilo přehřátí elektronického systému varné desky.

Komentáře 53

V procesu práce s vařičem vyvstala otázka, jak se z tohoto pulzního režimu vymanit, může někdo navrhnout?

Užíval jsem si dobu varu, bylo to někde kolem 23-25 litrů vývaru, půl hodiny už kapalo, na plynu mi to trvalo 1 hodinu. 1,20. Nyní je třeba vyřešit proces výběru hlavy, na jakých režimech pracovat. Dokončil brogue chaser, trvalo 4 hod.30 м. S experimenty jsem spokojen.

Obvykle jdu na 800 hlavy (bez def) s def 1200 výběr těla je v pořádku

Dělal jsem frakční honičku takto, zahřívání na 3500, výběr hlavy 800 s def a výběr těla 1200, po dobu 1 hodiny.O 5 až 2 méně než u plynu.

Pořiďte prosím fotky zespodu, abyste viděli, jak je zabudováno chlazení

Udělám to dnes večer, bude to v C.С. Všechny identické dlaždice mají dva ventilátory.

Vyfoťte prosím spodní část, abyste viděli chlazení

V budoucnu si chci pořídit 50litrovou krychli.

Můžete vyfotit dno, abychom viděli, jaký druh chlazení je zabudován?

Mohl byste vyfotit dno, aby bylo vidět zabudované chlazení?

125 nebo tak nějak, pokud to trvá dostatečně dlouho, je to v pořádku. Kolik má kVA??

Žádný nápad, nelze měřit, pokud máte zájem o YouTube mnoho recenzí.

Jaký je maximální příkon na krabici? ?

Vaše cena je 1600 a tato 3500. Co se týče hmotnosti, ta vaše pojme 10-15 kg, ale tato bezpečně pojme 50 kg.

Pěkné a správné rozhodnutí!Jaký je výkon a jaké je konstantní (ne pulzní) teplo??

Ještě jsem to nezkoušel, dostal jsem to dnes a v datasheetu se nic nepíše.

To je dobré a správné!Při jakém výkonu se trvale zahřívá (ne pulzně)?

Tato dlaždice je replikou dlaždice Airhot. Stálé teplo od 1200.

Like me)400/800/1200/1600/200/2400/2800/3500?

Jo, to taky. 400 a 800 impulsů, pak konstantní. Říkám vám, že se jedná o kopii velmi úspěšné dlaždice Airhot IP3500.Jediná věc je, že někdy musíte sundat spodní kryt a oprášit ho. Fanoušci časem spoustu věcí protahují.

Jo, to samé. 400 a 800 pulsů, pak konstantní. Říkal jsem vám, že je to kopie velmi úspěšného modelu Airhot IP3500.Jediná věc je, že někdy je třeba sejmout spodní víko a vyčistit prach. Fanoušci časem spoustu věcí přetáhnou.

Dnes těsně před destilací jsem se rozhodl ji vyčistit, takže ji mohu bezpečně čistit jednou ročně) se rozpadá jako Lego (pro muže)

To je můj názor. Přesně takhle ho čistím. Prodlužuje životnost ventilátorů.

Like me)400/800/1200/1600/200/2400/2800/3500?

Nemám moc rozdílů, 400,600,800,1000,1200,1400,1600,1800,2100,2400,2800,3200,3500.

Pěkné a správné řešení!Jaký je výkon, při kterém se neustále zahřívá??

Dobrá věc! Gratulujeme! A pokud máte kotel z nerezové oceli, skvělé!!

Nadměrně velký hrnec, ve kterém probíhá proces vaření piva, v běžném jazyce kotel! Obvykle od 20 litrů.Pivovar v lihovaru má kostky a t.Д. Pivovary mají kotle.

Chápu, jsem pivař, na pivo jsem ještě nepřišel a moje třicetilitrová kostka se mi už zdá malá.

Je to drahé, levnější je dát do regulátoru ventilátor.

Ano, ohřívač je levnější, ale rozhodl jsem se pro vařič.

Žiji v chatě, plynová nádrž není vždy možné změnit válec, takže sporák může být použit kdykoli, říkáte, že by si koupil indukční desku, odpovídám, že moje jednotka se nevejde pod kapotu nad sporákem, takže je to tak.

Kapacita varné desky pivovaru

Výkon závisí na frekvenci, snaží se ji udržet nad 20 kHz. Když frekvenci snížíte ještě více, získáte zvukové vlny.

  • – Pro instalace v bytech (síť 220 V) do 3.5 kilowattů;
  • – Instalace v soukromých domech (síť 380 V) do 7 kW;
  • – pro velké venkovské domy do 10 kW.
READ  Je Tefal ingenio vhodný pro indukční varné desky?

Jak zastavit puls na indukční varné desce

Eugene, můžete to vzít na 600 wattů, hlavy budou stále skákat. Pokud je tomu tak i v případě odběru vzorků karoserie, je pravděpodobné, že chyba je v nádrži. Těsně zabalená tryska

Eugena, během hlav, teplota vyskočí. Prostě to ignorujte. Při odběru vzorku z těla se stabilizuje.

Můj t je také plovoucí Nevím, co mám dělat s plynem. Vyzkoušel jsem oba duální vzorkování a SW stejný výsledek je frustrující

Eugene, 20 minut je málo času na práci na sobě, 40 minut alespoň, já dávám hodinu. Výkon by měl být stejný po celou dobu procesu, a to předvaření (pracuji na 1900, ohřívače), nastavit def není teplo. A budete mít stabilitu na hlavách i na těle.

Eugene, pořadí operací: zapněte ohřev-kolona zahřátá- snižte ohřev na pracovní teplotu (musíte zjistit předkapání), jakmile odejdou první kapky, přivádíte do DEF vodu, aby z odběru nic nekapalo, necháte kolonu pracovat asi 40. Hodinu, pomalu začněte snižovat množství vody v DEF (nespěcháte, Jakmile teplota nahoře vyskočí (přijatelných je 0,1-0,3 stupně), přidejte do DEF vodu (teplota by se měla vrátit na původní hodnoty). A dokud můžete udržet teplotu defo, pak ocasy. Tak to je ono.

Eugene, můžete bez obav zvolit hlavy na 1500 a dokonce i vyšší. Na hlavách však takové teplotní skoky nejsou problémem, hlavní je, aby byla extrakce stabilní.

Evžen, doba provozu sloupce na sobě nemá žádnou jednotnou hodnotu. Závisí na typu a výšce plněné části, průřezu sloupu a intenzitě ohřevu. Proto byste se neměli držet žádného konkrétního čísla. Kolona se považuje za stabilizovanou, pokud se teplota nezmění během přibližně 10 minut.Zobrazit všechny. Standardní teplotu v bylině nemůžete odstranit, ale ze zkušenosti řeknu, že se můžete řídit alespoň hodinu nebo dvě, ale to by stabilizovalo standardní bylinu s ppn 20 minut je více než dost. A extrakci lze snadněji regulovat zahříváním než defrakcí. Takže na hlavy dáte 1500 W, doladíte odkapávání, jakmile jsou hlavy vybrané, je jednodušší jen přidat více výkonu na cca 2,5 W. Těžko chytíte předmíchávání s ppm, alespoň jsem to zkoušel a 3,5KW, nešlo to ztuha. Když se ocas zvedá, teplota stoupá, můžete ji samozřejmě ztlumit, ale je to houpačka. Etanol v kostce je již nízký, izopropyl přichází s vrtákem do kolony, začne se míchat v extrakci, když zvýšíte chlazení, jde pracovat na sobě, když snížíte teplotu skoky, chytit ocasy v extrakci. Jednodušší je jen postupně snižovat teplotu. Vaření se zmírní, kolona se opět stabilizuje, teplota se vrátí na normální úroveň. Po chvíli začne teplota opět stoupat, můžete teplotu o stupeň snížit. Zkoušel jsem 3,5 kW. Ani to nejde na dudy. Obvykle přestávám, když tryska začne odkapávat v kapkách. Hlavní je nenechat teplotu stoupnout a včas ztlumit ohřev.

Alexeji, slyšel jsem něco o výbušném varu ? Čtyři honí stejnou věc, co je důvodem pro 500 mm Panchenkov mřížky a spirála domácí plněné stejné

Alexei, každý má své vlastní metody. S teplem je to pro vás jednodušší, s DEF je to pro mě jednodušší. Možná proto, že rozdíl je ve způsobu ohřevu? Mám ohřívače, a pokud dám 2,5 kW (a já vždy pracuji ne více než 2 kW), pak bych musel zvýšit přívod vody do ventilátoru, a to je zbytečná spotřeba vody (i když voda je bez měřiče). Ještě jednou, každému co jeho jest, nebudu se hádat a tvrdit, že mám pravdu. Autor by měl vyzkoušet obě metody a vybrat si tu, která mu vyhovuje. Hodně štěstí všem!

Jak odstranit pulzní režim na indukčním vařiči

Objednal jsem si 50litrovou kostku od luxsteelu.Teď si lámu hlavu, jestli to zvládne 2wattový indukční vařič. Jejich kostka o objemu 23 litrů při teplotě 23 stupňů v místnosti před výběrem trvá 1 hodinu. 10-20 min. Plnění na 3\4. Volitelný předehřev na 2 plynových hořácích plynového sporáku pro domácnost bez měřiče.Ale přenést 50 litrů várky z plynu na horkou indukci je opravdová otrava. Máte s tím nějaké zkušenosti? Nechci šlapat na topná tělesa. Kabeláž by nevydržela.

Dnes jsem si koupil indukční novinku od KitFort KT-111.Maximální výkon 3500 wattů. Dobré je, že od výkonu 600 W se spustí režim konstantního tepla. Pouzdro z nerezové oceli. Jediné, co. Nepříjemná je maximální hmotnost, kterou lze na vařič naložit. 10 kg. Stroj na výrobu pálenky od doktora Graduse by měl dorazit v nejbližších dnech. 21litrová krychle. Vyzkouším to a podám zprávu. Kluci. Kdo má sporák s plastovým krytem, poraďte, jaká hmotnost je uvedena v návodu?

Lidi, v 25litrové kostce je 20 litrů piva. Jakou indukci koupit (MAX 2kW), ne příliš drahé, aby vydržely váhu??

Sergej, doporučil vyřešit pulzní režim až do 1400 W, použít rezistor WXD3-13 2W 1K. Https://www.Chipdip.Ru/product/wxd3-13-2w-1k. Přinášíme vám zasvěcený pohled na to, jak si upravit vlasy bez fénu?

Alexei, Nejlepší je Iplate AT-2500 Maximální teplota ohřevu: 680C. Unese hmotnost 100 kg.

Eugene, asi nejsi já, jak jsi napsal, mám sporák 3,5 kW, nemá smysl ho měnit za plastový 2,5 kW!

Alexeji, ptal ses už dávno (jen jsem se nepodíval na datum) a bylo ti doporučeno. Iplate AT-2500 není plastový, má nosnost 100 kg. A jediný sporák, který má maximální teplotu ohřevu 680 C. Právě jsem strávil dva týdny výběrem průmyslového sporáku a usadil se na tomto, četl jsem na internetu o spoustě desek, četl jsem o testech, sporáky, které jsou 2000 wattů ve skutečnosti 1300, které 2700 ve skutečnosti 1900, vařič Dah Gemlux GL-IC3513 opravdu vydává kdekoli od 2400 do 3200 není víc, stejný vařič dává jak bylo oznámeno. 100 wattů. Vaše zpráva pochází z listopadu 2016.

Eugene, ah, opravdu si nepamatuji, na co jsem se tehdy ptal. Každopádně děkuji za radu. To bylo v době, kdy jsem si koupil sporák Nov. Prosinec 2016

Alexander, mám 30litrovou zásuvku a je velmi dobrá. Poskytuje výkon 2500 wattů, aniž by podváděl. Pro byt více než watt není opravdu bezpečné, pokud jde o zapojení. Až 90 % za 48 minut (mám plášťovou destilační kostku). Přepnu na 200 W (to je 100 %) a vyřadím hlavy, pak přepnu na 800 W (to je 180 %) a vyřadím tělo. Pokud je 800 W příliš mnoho, můžete použít silikonovou podložku do trouby jako vrstvu mezi destilační kostkou a vařičem (stává se, že pokud naplníte destilační kostku na více než 75-80 %, začne pěnit). Někteří doporučují jako těsnění lepenku, ale odrazují od toho. Jen jeden mínus bez 500 wattů, ale přizpůsobil jsem se všemu. A hlavy jsou lepší, když je teplo nízké, ne když všechno bublá. A další věc, na Galaxy GL3054 jsem načíst tělo 5 hodin na této desce po dobu 3 hodin, že na tomto, že tato teplota na horním teploměru 74-76% (mám sloupec).

READ  Rozdíl mezi indukční a sklokeramickou varnou deskou

Co to je a k čemu slouží

Indukční vařič je zařízení schopné ohřívat kovovou nádobu pomocí vysokofrekvenčního magnetického pole a vířivých proudů, kvůli čemuž se často používá k ohřevu destilační kostky ve výrobníku tichého vína. Jedná se o malý, obvykle obdélníkový výrobek pokrytý sklokeramikou, který má pod sebou indukční cívku.

Funguje tak, že přeměňuje běžný proud na vysokofrekvenční proud. 30 až 60 kHz, který působí na kov bez přímého kontaktu a způsobuje jeho zahřívání. Samotná plotýnka nevytváří teplo, ale pouze stimuluje kov, což vysvětluje její hlavní výhodu. Velmi vysokou účinnost 90 % ve srovnání s 50 % u plynového sporáku a 60 % u běžného elektrického sporáku.

  • Vysoká rychlost ohřevu díky vysokému výkonu. Příklad: 2 litry vody se uvaří za 4 minuty. 45 s., a s plynem je tato hodnota rovna 8 min. 19 sec. Spotřeba energie v kWh je u plynu o třetinu nižší, a proto je úspornější.
  • Možnost nastavení a udržování přesné teploty ohřevu. Regulace výkonu pomáhá udržovat správnou teplotu, aniž byste museli otáčet knoflíky „od oka“, což je užitečné zejména při jízdě „na chvost“. Indukční varná deska navíc umožňuje zjistit ideální destilační režim pro destilační kotle, a to i na zařízeních bez teploměru-
  • Potenciální spalování destilátu je sníženo na minimum, a to i u poměrně hustých destilátů.
  • Vysoká úroveň bezpečnosti. Povrch plotýnky je zahříván pouze nádobím, ale není tak horký, abyste se o něj nemohli popálit. Nezahřívá ani destilační přístroj, ani nezapaluje destilát, který vytekl z pálenice. Spotřebič je vybaven automatickým vypnutím při vyjmutí nádoby nebo pokud se ovládacího panelu nedotknete po dobu dvou až tří hodin.

Praktické testy

V praktických testech jsme hodnotili vhodnost integrovaných režimů varné desky pro nejjednodušší operace: vaření polévky, přípravu kaše, smažení a pomalé dušení.

Abychom otestovali, jak dobře dokáže indukční varná deska Gemlux GL-IC220HP uvařit polévku, rozhodli jsme se uvařit kuřecí vývar. Do hrnce vložíme velká kuřecí prsa s kůží a kostmi, přidáme několik malých mrkví a svazek zelených bylinek, zapneme režim Polévka, přivedeme budoucí vývar k varu a sledujeme proces.

Režim Polévka zajišťuje automatickou regulaci výkonu: podle koncepce konstruktéra uživatel nastavením časovače mění pouze dobu vaření polévky. V našem případě automatický režim pro přípravu polévky nestačil: 1600 W je příliš vysoký výkon na pomalé vaření, které je nezbytné pro získání čirého vývaru, a obsah hrnce se vařil vysokou rychlostí i při sundané poklici. Proto jsme vařič vypnuli, znovu zapnuli a zvolili režim Hot Pot, nastavili minimální výkon (200 W) a dobu vaření na hodinu a půl, protože jsme potřebovali silný vývar.

Po hodině a půl se vařič vypne a zvukovým signálem oznámí, že je polévka hotová. Vývar je vynikající: dostatečně čirý, šťavnatý a velmi chutný.

Výsledek: perfektní, ale ne v automatickém režimu.

Rýžová kaše s mlékem

Mléčná kaše je obecně triviální, ale velmi obtížně se automatizuje, protože je velmi obtížné ji vyrobit bez účasti člověka. Při jeho přípravě je třeba zohlednit mnoho parametrů: výběr obilovin, kuchyňské náčiní, topná tělesa a mnoho dalších. Když jsme se rozhodli uvařit mléčnou rýžovou kaši na indukční desce, nečekali jsme, že to bude jen stisknutí tlačítka, ale snažili jsme se zásahy omezit na minimum.

Na kaši jsme zvolili kulatou japonskou rýži: díky vysokému obsahu škrobu je ideální nejen na sushi, ale také na pudinky a kaše. Propláchnutou rýži zalijte studeným mlékem, přidejte sůl a cukr, zavřete víko a zapněte sporák.

Pro přípravu kaše jsme zvolili režim Stir Fry, který umožňuje flexibilní regulaci teploty. Při maximální teplotě (270 °C) uvedeme mléko a rýži do varu a poté teplotu snížíme na minimum (80 °C).

Doba vaření v páře 80 °C byla pro kaši příliš vysoká: několikrát se stalo, že mléko uniklo zpod pokličky a museli jsme hrnec zamíchat. Bylo by hezké snížit teplotu, ale bohužel nebylo kde.

Dokonce jsme ji trochu moc zahřáli, ale rýžovou kaši se nám podařilo uvařit dokonale. Přidejte máslo, vlašské ořechy, skořici a snídaně je hotová.

Výsledek je skvělý, ale uvítal bych větší kontrolu.

Kuřecí kari

Pro tento indický pokrm jsme zvolili režim vaření „Hot Pot“ a během vaření jsme místo teploty ovládali výkon.

Při maximálním výkonu (2200 W) jsme na rostlinném oleji osmažili nakrájenou cibuli, poté jsme výkon snížili na střední (1300 W), přidali kari a osmažili na oleji s cibulí.

Pokračovali jsme ve vaření kuřete stejným výkonem, do směsi koření jsme přidali kuřecí řízky nakrájené na malé kousky a smažili je, dokud maso nezbělalo (asi 5 minut).

Poté, co jsme počkali, až bude kuře hotové, přidali jsme do pokrmu asi 200 g domácího jogurtu. Na fotografii vidíme, že výkon byl snížen na 200 W, což není nutné, ale v tomto případě to bylo provedeno čistě z důvodu zdokumentování procesu.

Po zamíchání pokrmu nastavíme teplotu na 800 W a dusíme, dokud omáčka nezhoustne.

Jako příloha ke kari je perfektní rýže basmati s dlouhými zrny, která je voňavá sama o sobě a dobře se hodí k hlavnímu jídlu.

Bezpečnost

Způsob, jakým indukční vařič funguje, vyvolává u některých hospodyněk podezření a obavy. Výrobci ujišťují, že je bezpečný a není třeba se ho obávat. Je to skutečně tak?

O bezpečnosti indukčních varných desek byly provedeny různé studie. Jejich výsledky se mírně liší, ale shodují se v tom, že ve vzdálenosti menší než 30 cm od sporáku elektromagnetické pole stále překračuje normy SanPiN 2.1.8/2.2.4.1383-03 Hygienické požadavky na umístění a provoz vysílacích rádiových zařízení. Také umístění nádobí s menším průměrem, než má hořák, nebo jeho mírné vychýlení z polohy hořáku zvýší elektromagnetické vyzařování a poloměr dopadu.

Odborník však upozorňuje, že to má smysl pouze v případě, že u sporáku trávíte více než dvě hodiny denně. V ostatních případech jsou normy méně přísné a umožňují vaření bez poškození zdraví.

U všech elektrických spotřebičů je nutné dodržovat pokyny a bezpečnostní opatření. Indukční varné desky nejsou výjimkou. Jak je uvedeno výše, je třeba věnovat zvláštní pozornost průměru nádobí a typu dna.

Elektromagnetické pole indukčního vařiče neovlivňuje potraviny, protože záření není ionizující a působí především na nádobí, které zahřívá. Dopad na organismus je silně závislý na frekvenci, síle a délce expozice.

Pro osoby s kardiostimulátorem je také obzvláště důležité dodržovat bezpečnostní pravidla. Před použitím indukční varné desky je vhodné poradit se s lékařem.

Pokud se přiblížíte na vzdálenost menší než 0,5 metru od zapnutého vařiče, existuje vysoká pravděpodobnost, že by mohlo dojít k poruše kardiostimulátoru.

odstranit, puls, indukční, varné, desky

Většina přístrojů a pomůcek, které denně používáme, tak či onak ovlivňuje naše tělo. Aby bylo zajištěno pohodlné používání přístrojů, na které jsme si tak zvykli, je důležité dodržovat všechna bezpečnostní opatření, nezanedbávat pokyny a přesně dodržovat všechny instrukce. To vás v první řadě chrání a samozřejmě prodlužuje životnost vašich spotřebičů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS