Jak odstranit výrobní nálepku z chladničky

Jak odstranit nálepky z chladničky s mrazničkou

Nálepky na ledničku jsou zcela běžné. Nové spotřebiče se obvykle prodávají s nálepkou, která obsahuje konkrétní informace. Děti mohou při hře lepit různé motivy, případně dospělí mohou motivy při sběru lepit sami.

Dříve nebo později začne každý přemýšlet o tom, jak odstranit nálepky z lednice. Existuje mnoho různých způsobů, jak to udělat. Kterou variantu použít, závisí na tom, z čeho je štítek vyroben a jakým lepidlem byl nalepen.

Obvykle není tak obtížné odstranit část se vzorem. Problémy s lepidlem, které se nechce odlepit od dveří. Tento článek je o typech štítků a o tom, jak se jich zbavit.

Jak odstranit nálepku ze skleněné nádoby 3 účinné způsoby

Opakované použití nádob je možné po důkladném vyčištění

Mnoho hospodyněk zkouší namáčet etikety na popud svých babiček a matek. Podržte láhev nebo sklenici v misce s horkou vodou a starší generace vás ujistí, že se etiketa sama odlepí.

Zkušenosti ukazují, že to ne vždy funguje. S nástupem nových technologií se při výrobě používají silná lepidla, která se pak obtížně odstraňují mechanickými prostředky. Domácí šikovné hacky, jak odstranit etiketu a lepidlo z láhve, mohou být užitečné.

Hlavní pomůckou při čištění je horká voda a hluboká mísa s vodou

Ocet

K vyčištění skleněných nádob od lepidla je zapotřebí ocet (9 %) a také prostředek na mytí nádobí. Nalijte horkou vodu do hluboké mísy, přidejte trochu čisticího prostředku a přidejte 1 nebo 2 šálky octa.

Vložte sklenice do mísy a počkejte alespoň 30 minut. Poté stačí štítek odstranit. Pokud na sklenici zůstane lepidlo z etikety, odstraňte ho pomocí houbičky a mýdla.

Účinný způsob odstraňování etiket z lahví vína.

Nejedná se o běžnou jedlou sodu, ale o jedlou sodu. Princip režimu 2 je stejný jako u režimu 1. V horké vodě se etiketa ze sklenice snáze odlepuje, proto se nádoba vkládá do hluboké pánve naplněné roztokem vody a uhličitanu sodného.

Po 10 minutách zkuste odstranit etiketu z láhve. Pokud se nedostaví žádné výsledky, lze postup opakovat s přidáním většího množství jedlé sody.

Odstraňovač barev, aceton, ředidlo

Před použitím rozpouštědla co nejvíce odstraňte papír z povrchu skla. Jedno z rozpouštědel se používá k odstranění lepidla ze samolepky beze stop.

Pro ošetření navlhčete vatový tampon nebo kousek látky v odlakovači na nehty nebo acetonu a poté sklenici potřete, abyste odstranili lepidlo ze skla. Tento proces sice není rychlý, ale je účinný.

odstranit, nálepku, chladničky

Po tomto ošetření se zbytky lepidla opláchnou pod tekoucí vodou. Před opláchnutím potřete povrch sklenic mýdlem a poté pěnu opláchněte. To je důležité, protože při práci bylo použito žíravé rozpouštědlo.

Různé metody odstraňování lepidla ze štítku nebo visačky na skle.

Šikovné prostředky

Mezi základní neškodné, ale účinné a praktické prostředky pro odstranění nálepek patří:

 • Vysoušeč vlasů;
 • Kancelářská žvýkačka;
 • Rostlinný nebo esenciální olej;
 • Melaminová houba;
 • Odstraňovač laku;
 • Kousnutím nebo alkoholem;
 • Čistič oken;
 • Antistatické.

Metoda horkého vzduchu se používá i v prodejnách domácích spotřebičů. Před pokusem o odstranění nálepky nebo jejích zbytků navlhčete místo roztokem vody a prostředku na mytí nádobí.

Pak lepicí pásku na několik minut zahřejte fénem na vlasy. Teplé teplo umožní změkčení lepidla, aby se účinně odstranilo z povrchu chladničky.

Po zahřátí se pokuste setřít papírový podklad nebo zbytky lepidla hadříkem nebo měkkou stranou houbičky namočené v roztoku. V případě potřeby celou sekvenci zopakujte.

Žvýkačka na tužky

Stejně účinné je i tření žvýkaček. Je důležité vědět, že místo je nejprve ošetřeno mýdlovým roztokem. Po několika minutách čekání, dokud nálepka nebo lepkavé místo zcela nezaschnou, je můžete intenzivně setřít.

Základem je nepoužívat staré a špinavé struhadlo, abyste neměli na smaltu lednice šmouhy.

odstranit, nálepku, chladničky

Rostlinný nebo esenciální olej

Rostlinný olej je nepostradatelným pomocníkem při mnoha lidských činnostech. Ať už se jedná o škrábance z vaření, neúmyslný přenos barvy nebo nálepku na lednici.

Jako alternativu rostlinného oleje lze použít jakýkoli esenciální olej. K vyčištění povrchu chladničky stačí namočit kousek vaty do oleje a na několik minut ji přiložit na dané místo. Hotovo! Nezůstávají po něm žádné zbytky smaltu.

READ  Co dělat, když se vysavač Dyson rozbije?

Zbytky oleje je třeba smýt vodou a odmašťovacím prostředkem. Pokud se při prvním použití neodstraní všechny stopy, je třeba postup opakovat.

Melaminová houba

Melaminová houbička se ukázala jako mimořádně účinná na všechny druhy nečistot, dokonce i na zbytky lepidla. Takový nástroj můžete zakoupit v každém železářství.

Pokud jde o nevýhody, houba se prodává za poměrně vysokou cenu a není trvanlivá při používání. Funguje úplně stejně jako ořezávátko.

Melaminová houba není levná. Chcete-li vyčistit nálepku, odřízněte kousek houby, nepoužívejte celou houbu.

Odlakovač na nehty

Použití kosmetického odlakovače nebo acetonu je bezpečný a účinný postup.

Postup je následující. Přiložte navlhčený vatový tampon na místo nálepky, dokud lepidlo zcela nezměkne. Obvykle stačí pár minut. Poté zbytky lepidla setřete.

Vezměte na vědomí! Pokud má vaše chladnička lakovaný povrch, není tento způsob odstraňování nálepek vhodný, protože může poškodit povrch spotřebiče.

Ocet nebo alkohol

Zkuste nálepku nejprve odstranit ručně. Pak můžete přejít k dalšímu kroku. Na lepidlo naneste buď alkohol, nebo ocet. Pak počkejte několik minut a můžete ji začít odstraňovat hadříkem předem namočeným v tekutině.

Při použití alkoholu lze lepidlo odstranit suchou houbou, protože alkohol nezanechává zbytky. Pokud je použit ocet, je třeba nálepku odstranit ručně a poté postižené místo očistit mýdlovým roztokem.

Čistič oken

Okenní sprej není horší než jiné čisticí techniky, protože obsahuje určité procento alkoholu. Vzhledem k tomu, že se tento čisticí prostředek stříká, je mnohem úspornější.

Nastříkejte tekutinu na lepidlo a chvíli počkejte, než místo setřete suchou houbou.

Antistatický prostředek

Výhodou použití antistatického prostředku je, že je okamžitý. Po nastříkání přípravku na nalepenou samolepku můžete ihned začít s čištěním smaltu na chladničce.

Tip:! Při odstraňování samolepek z povrchu lednice se nelze řídit pouze jednou metodou. K jejich zefektivnění lze použít několik metod.

Následující prostředky jsou také velmi účinnou metodou odstranění nálepek z vaší domácí ledničky.

Pokud je k dispozici odstraňovač dehtových skvrn, může být velmi účinný. Tento přípravek má štiplavý zápach, ale během několika sekund rozpustí stopy po lepidle, aniž by poškodil smalt.

Způsoby odstranění nálepek z lednice

Čerstvá nálepka se odstraní suchou mechanickou metodou a otisk se zničí nalepením lepicí pásky na toto místo a jejím prudkým odtržením. Postup opakujte, dokud nedosáhnete pozitivního výsledku. Kromě toho existují i další návrhy, jak problém vyřešit.

Obyčejná guma

K odstranění samolepky se výborně hodí gumička. Nejprve na ni nastříkáte čisticí prostředek nebo mýdlový roztok a pak ji trpělivě potíráte školáckou pomůckou. Tento proces je dlouhý a časově náročný. Nejprve se odstraní barevný obrázek a poté lepidlo. Spodní vrstva se změní v kuličky, které se z povlaku odstraní.

Slovo rady! Nepoužívejte starou gumu, která je ještě trochu znečištěná, nebo tuhý konec, protože by na ní nevyhnutelně zůstaly šmouhy.

Kouzelný vysoušeč vlasů

Horký vzduch z přístroje změkčuje lepidlo a usnadňuje jeho odstranění. Postříkejte místo teplou vodou a mýdlem a vyfoukejte na něj vzduch. Nechte ji působit asi 5 minut. Poté se roh nežádoucího detailu zvedne a vytáhne. Zbylý papír a lepidlo odstraňte mokrým hadříkem. Pokud se vám nepodařilo rozloučit se s kresbou na první pokus, zopakujte léčbu.

Odstraňovač nátěrů

Po odstranění vrchní vrstvy navlhčete kosmetickým přípravkem vatový tampon a setřete viditelné nedokonalosti. Po 2 minutách lze zbytkové účinky setřít. V posledním kroku vyzkoušejte čistič oken, abyste dosáhli požadovaného efektu.

Odkaz! Pokud je nálepka pokryta laminovací fólií, nezapomeňte ji odlepit.

Speciální produkty

Specializovaná řešení jsou k dispozici u prodejců, proto se při jejich používání ujistěte, že dodržujete pravidla:

Nejpoužívanějším výrobkem je odstraňovač skvrn z asfaltu. Používejte gumové rukavice a respirátor a po skončení práce místnost vždy vyvětrejte.

Upozornění! Vyzkoušejte ji na skrytém místě výrobku, například na bočnici. Teprve poté, co se ujistíte, že nedošlo k žádnému poškození, aplikujte výrobek.

odstranit, nálepku, chladničky

Odstranění zbytků lepidla improvizovanými prostředky

Můžete použít jednoduché prostředky, které jsou k dispozici téměř v každé domácnosti:

 • Olej. Můžete použít běžný rostlinný olej. Vhodný je také olivový olej, ale ten je kvůli vysoké ceně neudržitelný. Povrch polymeru se nejlépe čistí olejem. Aplikuje se po dobu asi 20 minut, poté se oblast očistí hadříkem.
 • Alkohol. Můžete použít jakýkoli výrobek obsahující alkohol. Výrobek však musí být bez cukrů a barviv. Vhodnější je výrobek s vysokým obsahem alkoholu. Alkohol si můžete koupit v lékárně. Roztok naneste na povrch na několik minut a poté místo otřete hadříkem. Barvené plastové díly se nesmí čistit alkoholem.
 • Jedlá soda. Rozpusťte několik lžic jedlé sody ve vodě a roztokem očistěte nálepku a zbytky lepidla. Po vyčištění se místo opláchne od jedlé sody.
READ  Lze plynový komín uzavřít pomocí chladničky?

Před nalepením nové nálepky je třeba provést také čištění. Je důležité povrch důkladně opláchnout a osušit. Tím se zajistí dobrá přilnavost nového tisku. Místo, kam má být nálepka nalepena, si předem označte tužkou. Nálepku začněte nanášet od horního okraje a postupně ji snižujte. Pracujte pomalu a neustále samolepku uhlazujte, aby se netvořily bubliny nebo vrásky.

Na ledničku si můžete nalepit nálepku libovolné velikosti. Prodává se dostatečně široká škála samolepek pro zdobení nábytku a spotřebičů. Existují specializované obchody, které prodávají samolepky a odstraňovače. Polymerní samolepky jsou lepší volbou, protože vydrží mnohem déle a snáze se odstraňují z povrchu.

Jak odstranit reklamní štítky a zbytky lepidla z bílé techniky?

Prakticky všechny spotřebiče se dnes prodávají s reklamními štítky a dalšími nálepkami. V obchodě je na ně radost pohledět, ale doma jsou nepodstatné. Některé nejdou snadno odlepit, jiné zanechávají ošklivé šedé stopy lepidla. Ještě obtížnější je, pokud nálepka pokrývá velkou plochu (např. Celá dvířka spotřebiče). Nebo reklamní nálepka na okně auta, která zastarala, musí být opatrně odstraněna z povrchu.

Pokud se nálepka neodlepuje snadno, budete se muset hodně snažit. Chladnička, mikrovlnná trouba nebo plynová trouba však získají zářivý lesk, pokud použijete některou z následujících metod.

Nejčastěji je k dostání v obchodech s domácími spotřebiči. Budete potřebovat fén a vlažný roztok kuchyňského saponátu. Nejprve nálepku zahřejte horkým vzduchem z fénu a poté použijte hadřík namočený ve vodě se saponátem. Možná v několika krocích.

Budete potřebovat aceton nebo acetonový odlakovač na nehty. Smalt na spotřebiče (ledničky, sporáky, pračky) se nebojí acetonu, takže lepidlo můžete setřít pomocí kapaliny. Abyste to usnadnili, navlhčete zbytky lepidla a počkejte 5-10 minut po jeho odstranění, poté je setřete. Mimochodem, nálepku je nejlepší odstranit hned, staré nálepky mohou zanechat žluté stopy.

odstranit, nálepku, chladničky

Potřebujeme obyčejnou školní gumu a vodu s jemným čisticím prostředkem. Navlhčete nálepku roztokem a nechte ji zcela zaschnout. Pak ji odstraňte gumou. Po odstranění nálepky opláchněte povrch vlhkým hadříkem a osušte jej suchým hadříkem.

Existují speciální spreje na odstraňování lepicích pásek a štítků. Můžete také použít ethylacetát (dostupný v obchodech se stavebninami) nebo syntetická rozpouštědla, ale nikdy ne organická rozpouštědla! Organická rozpouštědla poškozují plast.

Zkuste použít čistič oken. Nastříkejte jej na skvrnu, chvíli počkejte a po nasáknutí nálepku odstraňte houbičkou.

Můžete také použít alkohol, ocet nebo antistatikum a drhnout lepidlo, dokud se skvrna neodstraní, a to buď okamžitě, nebo chvíli počkat po navlhčení skvrny.

Profesionální obchody s čisticími prostředky (používané úklidovými firmami) mají speciální přípravky na odstraňování stop po lepicí pásce, lepidle a fixách. Jedním z oblíbených produktů je Profam2000, který se prodává v autosalonech na mytí interiérů automobilů. Dokonale rozpouští lepidlo na štítky pomocí spreje SA8 Solutions pro odstranění předlepek.

Odstraňovač skvrn od asfaltu můžete zakoupit také u místního prodejce vozidel. Je pravda, že je pravděpodobné, že bude v půllitrové nádobě, protože jeden domácí spotřebič nepotřebuje tolik a vůně čističe je specifická, ale odstraňuje lepidlo během několika sekund, aniž by poškodil povrch.

Samolepku je nejlepší odtrhnout, až když je suchá. Lepivý zbytek se snáze odlepí nalepením již odlepeného kousku samolepky. Pokud není spotřebič zcela nový, může nálepku pomoci odlepit lepicí páska. Postupujte podle stejného principu: nalepte ji na štítek a rychle ji odlepte.

Rostlinný olej není špatný lék. Odstraňuje nálepky a lepidlo a samotný olej lze smýt prostředkem na mytí nádobí. Nálepku však musíte dlouho a vytrvale potírat vatovým tamponem navlhčeným olejem. Pro dosažení nejlepších výsledků střídejte vatový tampon s olejem a vlhký, čistý hadřík.

Nejjednodušší. Parní čistič Kercher. Malý ruční přístroj nebo přístroj na kole. Strhněte nálepku a zbytek vyčistěte párou. Otřete nálepku čistým hadříkem. Vše trvá méně než minutu a nemusíte nic dělat. „kouzelný“ přístroj vše zařídí!

Jakékoli informace o zboží, službách, propagačních akcích atd.П., webové stránky na těchto webových stránkách nepředstavují veřejnou nabídku a nelze se na ně spoléhat při uzavírání smluv s neurčitým počtem stran (bod 4.1).2. St. 437 OBČANSKÉHO ZÁKONÍKU )

Jaké speciální nástroje jsou k dispozici pro odstraňování nálepek z lednice?

Jak již bylo zmíněno, existují čisticí prostředky pro chladničku a další spotřebiče, které lze zakoupit v čisticích prostředcích pro domácnost. Používají se nejen v domácnostech, ale také v úklidových firmách. Podívejme se na některé z nich.

Odstraňovač nálepek

Účinný odstraňovač samolepek, zbytků lepidla, lepicí pásky, olejových a dehtových skvrn na všech typech povrchů. Použijte neředěný.

 • Papírové samolepky. Naneste výrobek na nálepku. Nechte ji několik minut působit. V případě potřeby aplikaci několikrát zopakujte a poté nálepku odstraňte. Znovu naneste výrobek, nechte jej několik minut působit a setřete zbytky lepidla.
 • Nálepky z PVC. Odlepte okraj nálepky od povrchu a naneste mezi ně odstraňovač. Nechte ji několik minut působit a pak nálepku odstraňte. Zbytky lepidla odstraňte hadříkem namočeným v roztoku. Na lakovaných, vysoce lesklých površích a plastech proveďte předběžnou zkoušku na nenápadném místě.
READ  Jak oddělit chladničku od plynové varné desky

Odstraňovač skotské kůže

Lepicí páska, zbytky samolepek, dehet a další ropné produkty. Zbavte se těchto nepříjemností nadobro pomocí příjemně vonícího přípravku na přírodní bázi. Díky svému složení Scotch Remover snadno proniká hluboko do nečistot a rychle odstraňuje skvrny od etiket a pryskyřice.

Po aplikaci plechovku důkladně protřepejte a na malém nenápadném místě zkontrolujte, zda ošetřovaný povrch nezměnil barvu. Poté olej rovnoměrně nastříkejte na povrch ze vzdálenosti 20-30 cm. Poté povrch otřete čistým a suchým hadříkem.

Esenciální olej

Esenciální olej je dobrou alternativou rostlinného oleje. K vyčištění povrchu chladničky stačí navlhčit vatový tampon olejem a na několik minut jej přiložit na požadované místo. Na smaltu nezůstanou žádné stopy po nálepce.

Jak odstranit nálepky z lednice

Samolepky jsou k dispozici v plastové i papírové podobě. Ty se odstraňují rychle, ostrým nožem se uchopí roh a nálepka se šikmo stáhne. Pak se zbavte zbytků lepidla. Zbavit se papírových samolepek může být trochu složitější, např. Pomocí prostředků jako

Fén na vlasy

Tuto metodu často používají prodejci k odstranění etiket. Před odstraněním nálepek a lepidla z chladniček nebo nábytku se připraví roztok neagresivního čisticího prostředku a nálepka se navlhčí.

Aniž byste ji nechali zaschnout, začněte zahřívat. Po několika minutách zkuste papír a lepidlo setřít hadříkem nebo houbou navlhčenou v roztoku. V případě potřeby je třeba postup několikrát opakovat.

Nepoužívejte kovové houby, nůž, škrabku, zubní kartáček, kartáč s nylonovými štětinami ani smirkový papír. Tím se proces urychlí, ale povrch se zkazí.

Zbytky samolepek lze snadno odstranit plastovou kartou. Plast nepoškrábe povrch a zároveň je tvrdým materiálem.Ж

Školní guma

K odstranění stop po papíru a lepidle se skvěle hodí školní guma. Předtím je třeba problémové místo ošetřit roztokem jedlé sody nebo čisticího prostředku. Jakmile je zcela suchá, pokračujte v drhnutí měkkou částí gumy. Tento proces je časově náročný, ale je lepší odstranit lepidlo hned, abyste ho nemuseli čistit znovu.

Odstraňovač nátěrů

K odstranění starých, odolných nálepek lze místo vody použít odlakovač na nehty. Nejlepší je, když neobsahuje aceton. Odlakovač se nanese na vatový tampon nebo kapesník a problémové místo se několikrát rozetře. Počkejte 10-15 minut a poté hadříkem nebo houbou odstraňte zbytky nálepek.

Speciální produkty

Výrobky, jako je odstraňovač nálepek, odstraňovač skotské kůže atd používané úklidovými firmami. Odstraňovač lepidla a samolepek lze snadno a rychle vyčistit. Stejně úspěšně odstraňují stopy po fixách a páskách. Měly by se však používat pouze v krajních případech, pokud se jiné metody ukázaly jako neúčinné, protože tyto čisticí prostředky jsou toxické. Zbytky odlakovače skladujte na větraném místě mimo dosah dětí.

Lze je používat s rostlinnými nebo esenciálními oleji

Na nálepku se přiloží vatový tampon namočený v oleji a po několika minutách se sloupne. Olejové skvrny a změklé lepidlo odstraňte přípravkem na mytí nádobí zředěným teplou vodou.

Páska nebo suchá metoda

Pokud je štítek nový, lepicí páska jej dokonale odlepí. Staré samolepky také dobře fungují s lepicí páskou Scotch. Přiloží se na štítek, pevně se přitiskne a prudce se vytrhne. Zbývající místa se znovu přelepí páskou a postup se opakuje. Papírové etikety je třeba před nalepením pásky navlhčit vodou a nechat zaschnout.

Jak se zbavit lepidla pomocí domácích chemikálií

Specializovaní prodejci mají na skladě řadu čisticích prostředků pro domácnost, které vám pomohou odstranit nálepku z lednice. Výrobky určené k odstraňování nálepek z různých materiálů z povrchu spotřebičů. Funguje také na lepicí pásku nebo dětské fixy.

Nejběžnějšími prostředky jsou odstraňovač nálepek a odstraňovač skotských střepů. Než však lepidlo odstraníte, přečtěte si pozorně návod. Používají se na různé povrchy: sklo, kov nebo plast.

Při odstraňování lepidla z nálepky na lednici pomocí těchto přípravků se doporučuje používat gumové rukavice a postup provádět pouze v dobře větraných místnostech. Udržujte domácí zvířata a děti mimo dosah, protože chemické látky mohou být škodlivé pro jejich zdraví.

Odstranění samolepky z lednice není příliš obtížné, pokud víte, jak ji účinně použít. V závislosti na podkladu použitém pro samolepku závisí vhodná metoda odstranění na. I odolné zbytky lepidla lze odstranit běžnými domácími prostředky. Existují také speciální chemikálie pro domácnost, které mohou z povrchu odstranit pásku nebo dětské kresby fixem. Další čtení Praní v páře v pračce. Co to je? Nezapomeňte se podívat na video.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS