Jak odstranit vysavač Dyson ze zdi

Vysavač Dyson, jak jej čistit

Vysavače Dyson mají konstantní sací výkon, který nezávisí na naplnění odpadní nádoby. Pro bezproblémový provoz domácího pomocníka je však nutné jej pravidelně demontovat a čistit.

Chcete-li vysavač Dyson vyčistit, musíte se ujistit, že je přístroj bez napětí. Všechny spotřebiče Dyson mají položky, které vyžadují čištění:

Některé modely jsou navíc vybaveny:

Jak čistit trysky od vlasů a vlny

K čištění kartáčového nástavce se vysavač demontuje a vyjmou se válečky (nebo válečky). Dlouhé vlasy a chlupy se odstraňují nůžkami a pinzetou. Zbylé nečistoty se z válců a hlavy vykartáčují kartáčem a poté se otřou kapesníkem.

Použití turbokartáče TangleFree Mini je rychlý a účinný způsob, jak odstranit chlupy a vlasy domácích mazlíčků, aniž byste museli používat nůžky k čištění trysky. Nečistoty lze snadno smést kartáčem. K rychlému a účinnému čištění minikartáčků lze použít štěrbinovou trysku.

Čištění filtru

Pokud se rozhodnete čistit vysavač s cyklónovým mechanismem, musíte zjistit, jakým filtrem je vybaven. Sada může obsahovat:

Omyvatelné filtry se po vyjmutí čistí pod tekoucí studenou vodou a jemným poklepáním, které urychlí proces čištění. Po opláchnutí je třeba filtr jemně vymačkat a nechat 1-2 dny vyschnout.

Filtry neumývejte a nesušte

 • Horká voda;
 • Žádné chemické prostředky na mytí nádobí;
 • Myčky nádobí;
 • Pračky;
 • Sušičky;
 • Mikrovlnné trouby.

Vystavení vysokým teplotám a agresivním látkám může narušit integritu konstrukce a vést k předčasnému selhání součástí.

Hepa filtry jsou bezúdržbové, nelze je čistit a musí se vyměnit po skončení jejich životnosti. Konstrukce těchto filtrů je navržena tak, aby zachycovala mikročástice, které procházejí všemi stupni předčištění.

odstranit, vysavač, dyson

Životnost filtrů HEPA je při správném používání a pravidelném čištění přibližně 7 let.

Design a vybavení

Čistič se dodává v poměrně malém obalu z vlnité lepenky. Na krabici jsou uvedeny informace o speciálních funkcích spotřebiče. Je zde obrázek standardní výbavy včetně přesné hmotnosti.

Vysavač Dyson Animal Pro se dodává připravený k použití. Stačí vyjmout obal a sestavit příslušenství, které bude v danou chvíli použito.

Většina částí těla a příslušenství je vyrobena z odolného plastu. Neprůhledné předměty používají plast ABS, průhledné předměty (např. Prachovka) používají vysoce kvalitní polykarbonát. Tato průhlednost je výhodou modelu, protože umožňuje sledovat stav naplnění nádoby na prach.

Přestože je povrch plastu ABS téměř zrcadlově hladký, drobné škrábance jsou neznatelné, protože je obtížné jej poškodit. Má povrchovou úpravu v tmavě šedém odstínu. Jemná cyklonová jednotka má stříbrný povrch s povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání.

Dyson DC62 Animal Pro má pohodlný design. Žádný postmotorový filtr, ale například pěnové jádro s hrubými oky, které částečně slouží jako postmotorový filtr, a tím snižuje hladinu hluku.

odstranit, vysavač, dyson

Na rukojeti je regulátor výkonu. Dobíjecí baterie je rovněž umístěna ve spodní části rukojeti. To je výhodné, protože těžiště zařízení je blíže k ruce uživatele a ten nemusí vyvíjet velkou sílu, aby zvedl předměty, které jsou vysoko nebo mimo podlahu. Prachová trubka a trysky jsou lehké, ale zároveň robustní.

READ  Mohu špejle mýt v myčce na nádobí?

Součástí balení jsou kartáčky z uhlíkových vláken a minielektrické kartáčky (je třeba s nimi zacházet opatrně, protože mohou způsobit popáleniny kůže na rukou). Součástí balení jsou také 2 další hubice, jedna na leštěné povrchy a druhá na čalouněný nábytek, a štěrbinová hubice. Součástí je také prodlužovací trubka.

Jak čistit vysavač Dyson

Ve většině případů jednotku demontujte, abyste ji mohli vyčistit. Při vysoké rychlosti proudění vzduchu se prach elektrizuje a pokrývá vnitřní povrch. Vysavač Dyson lze čistit v následujícím pořadí:

 • Spotřebič je rozebrán. Ve většině případů stačí otevřít nádobu, ve které je filtr umístěn.
 • Přívodní trubky lze umývat. Při dlouhodobém používání se na vnitřním povrchu hromadí velké množství prachu.
 • Každých několik měsíců je vhodné sejmout zadní kryt vyšroubováním několika šroubů. Na ochranu motoru je vloženo látkové těsnění. Musí být vybaven vysokým stupněm těsnosti.
 • Spotřebič je sestaven do původní podoby.
odstranit, vysavač, dyson

Čištění se nesmí provádět agresivními čisticími prostředky, protože mohou změnit vlastnosti použitého materiálu. V návodu k obsluze je uvedeno, že čisticí prostředky na bázi kyselin a zásad mohou poškodit konstrukci.

Pro zvýšení účinnosti zařízení je možné z trysek vyčistit vlasy a srst, které se v průběhu dlouhé doby nahromadí. Doporučení pro provedení operace jsou následující:

 • Trysky by měly být od spotřebiče odpojeny. Upevnění lze provést různými způsoby.
 • Trubky se obtížně čistí, protože je nelze rozebrat a jsou velmi dlouhé. Je zapotřebí speciální produkt.
 • Vyjměte hlavu kartáče. Buďte při tom opatrní, jinak by mohlo dojít k poškození konstrukce.
 • Odstraňte prach a další nečistoty pomocí speciální utěrky na prach.
 • Hrubé vlasy a chloupky lze odstranit pinzetou.
 • Výměna kartáčů a dalších prvků.

Pokud dojde ke ztrátě sacího výkonu, je třeba vysavač vyčistit. Látkový sáček neperte ve vodě, protože by mohlo dojít k mechanickému poškození materiálu. Před zahájením prací je vhodné si přečíst návod k použití, ve kterém jsou uvedena hlavní doporučení.

Čištění filtrů

Moderní vysavač má více filtrů, které účinněji oddělují nečistoty od proudícího vzduchu. Dlouhodobé používání přístroje způsobuje ucpání filtračních prvků nečistotami. Čističku Dyson vyčistěte následujícím způsobem:

 • Spotřebič nesmí být připojen k elektrické síti.
 • Filtr je často umístěn v samostatné přihrádce, aby nedošlo k záměně přístupnosti.
 • Filtrační prvek sám o sobě udává, jak často jej lze čistit.
 • Kanystry se oplachují pod tekoucí vodou. Nečistoty se odstraňují ručně nebo měkkým hadříkem. Nečistoty z gumové podložky odstraňujte opatrně, protože nadměrná síla může narušit celistvost materiálu.
 • Vyčistěte filtrační vložku opláchnutím. Nedoporučuje se používat horkou vodu a čisticí prostředky, protože mohou změnit vlastnosti materiálu.
 • Nechte zaschnout při pokojové teplotě. Mokrý filtr se nesmí používat.
 • Nahradit prvek na jeho místě.

Filtr musí být v době čištění čistý. Příliš velké ucpání může způsobit snížení výkonu jednotky a negativně ovlivnit motor.

Čištění kanystru

Uvnitř jednotky se mohou časem hromadit nečistoty a prach, přestože je jednotka hermeticky uzavřena. Vysavač čistěte následujícím způsobem:

Očistěte jej vodou nebo mýdlovou vodou. Před opětovnou montáží nechte jednotku vyschnout. Při práci buďte opatrní, protože uvnitř vysavače se může hromadit vlhkost.К. Navlhnutí v motorovém prostoru může způsobit zkrat a další problémy.

READ  Jak odstranit přebytečný freon z chladničky

Čištění těla a rukojeti

Přístroj nemyjte pod vodou, protože nadměrná vlhkost může způsobit usazování oxidů na kontaktech. Doporučení pro čištění těla a rukojeti jsou následující:

 • Doporučuje se používat měkký hadřík. I lehké brusné materiály mohou způsobit poškrábání povrchu měkkého plastu.
 • K dosažení maximální účinnosti čištění je nutná mýdlová voda.
 • Nedoporučuje se hadr nadměrně namáčet.

Podle potřeby vyčistěte rukojeť a skříňku. Při kontrole spotřebiče věnujte pozornost tomu, jak je zásuvka znečištěná. Včas vyčistěte zásuvku od prachu. Znečištění vodivých částí může způsobit zvýšení odporu a nárůst tepla.

Každý nástroj potřebuje péči, aby byl v dobrém stavu. Pokud používáte vysavač Dyson k udržování čistoty v domácnosti, mějte na paměti, jak spotřebič vyčistit od nahromaděných nečistot. Vnitřní labyrinty a dutiny se postupně ucpávají jemnými suspendovanými částicemi, což snižuje sací výkon. Pravidelná údržba prodlouží životnost spotřebiče.

Vnitřní povrchy spotřebiče se časem také zašpiní, proto je jednou za šest měsíců vyčistěte suchým měkkým hadříkem nebo dezinfekční utěrkou.

V případě velkého množství prachu uvnitř přístroje omyjte povrchy neutrálním čisticím prostředkem (mýdlovým roztokem), poté je otřete do sucha a nechte přístroj dva dny vyschnout nerozbalený.

Vnější část krytu a rukojeť pravidelně čistěte suchým hadříkem; jednou za šest měsíců až jeden rok (v závislosti na množství nahromaděných nečistot) je omyjte jemným čisticím prostředkem.

VAROVÁNÍ! Před čištěním hadřík navlhčete a vyždímejte, aby se do jednotky nedostalo velké množství vlhkosti, které by mohlo vést k oxidaci elektricky vodivých kontaktů a poškození jednotky.

Jak zvýšit účinnost spotřebiče?

Při používání spotřebiče vždy dodržujte pokyny výrobce.

Pokud spotřebič není vybaven systémem snímání zátěže, který automaticky upravuje otáčky motoru, nastavte výkon na požadovanou úroveň pro čištění různých typů povrchů (hladké podlahy, koberce, palácové podlahy).

Jak umýt vnitřní a vnější část po čištění?

Postup čištění cyklónových jednotek je stejný jako u jiných vysavačů:

 • Po přečtení návodu k použití čističku rozeberte;
 • Odpojte spotřebič od elektrické sítě;
 • Opláchněte všechny odnímatelné části;
 • Znovu sestavte spotřebič, zapněte jej a zkontrolujte jeho funkci.
 • Sejměte zadní kryt motoru, odstraňte prach z motoru;

DŮLEŽITÉ! Nikdy neumývejte žádné části čističe horkou vodou nebo tvrdými houbami. K odstranění nečistot nepoužívejte přípravky obsahující kyseliny nebo zásady. Abrazivní materiály mohou poškodit plastové části spotřebiče.

Čisté vlasy a chlupy z trysky

Kartáče vysavače mohou být poháněny sací silou vzduchu (čisticí výkon hubice v tomto případě závisí na výkonu cyklonu) nebo elektromotorem, který způsobuje samostatné otáčení válce.

Každé 3-4 čisticí cykly odstraňte ze spotřebiče nahromaděné nečistoty:

 • Posuňte západku krytu do strany a vyjměte dvířka;
 • Vyjměte trysku z trubice;
 • Odstraňte uvolněné nitě, vlasy a chlupy z válečku nůžkami nebo pinzetou;
 • Vyměňte kryt.
 • Ochranný panel očistěte od prachu a nečistot suchým hadříkem;
 • Odstraňte kryt v oblasti nožů a odstraňte z nich nečistoty;

Každých šest měsíců důkladněji vyčistěte hubici vysavače:

 • Otočte spotřebič vzhůru nohama, vyšroubujte šrouby na vnitřní straně;
 • Sejměte kryt z turbo trysky;
 • Otřete všechny vnitřní povrchy suchým hadříkem. Starý zubní kartáček s měkkými štětinami vám pomůže odstranit prach z těžko přístupných míst;
 • Opětovná montáž trysky.
 • Rozdělte hlavu kartáče na dvě části;
 • Pinzetou odstraňte vlasy a chlupy ze všech částí kartáče;
READ  Jak odstranit plastový zápach z rychlovarné konvice

DŮLEŽITÉ! Pokud jsou v domácnosti zvířata, provádějte tuto „generální čistku“ každé 3-4 měsíce.

Vypláchněte filtr

 • Vyjměte nádobu na prach, otevřete západku umístěnou v horní části nádoby na prach a odpojte první filtr. Opláchněte hlavu kartáčku studenou vodou;
 • Před vyjmutím jednotky zkontrolujte, zda je čistička odpojena od elektrické sítě nebo nabíječky;
 • Podržte vnější část filtru pod proudem studené vody, dokud nebude vytékající kapalina čirá;
 • Umístěte vysavač na vodorovnou plochu (na okenní parapet) a nechte jej 24 hodin vyschnout, poté jej znovu nasaďte.
 • Stiskněte filtr oběma rukama;

VAROVÁNÍ! Pokud jsou gumové okraje nebo tkanina stroje poškozeny, vyměňte je.

 • Opláchněte filtr tekoucí (studenou) vodou);
 • Otočte západky na spodní straně vysavače a vyjměte prvek;
 • Lehce poklepejte nástrojem na okraj dřezu a setřeste nečistoty. Postup opakujte ještě několikrát, dokud nebude filtr zcela čistý;
 • Před vložením do vysavače se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.
 • Umístěte filtr „vzhůru nohama“ na slunné místo a nechte jej 24 hodin vyschnout;

DŮLEŽITÉ! Neperte filtry v pračce nebo myčce nádobí, nesušte je v troubě, mikrovlnné troubě ani v blízkosti otevřeného ohně.

Jak demontovat

Demontáž se provádí v souladu s konstrukcí spotřebiče, jejíž schémata jsou uvedena v návodu k obsluze. Chcete-li vysavač Dyson rozebrat sami, postupujte následovně:

 • Otevře se přihrádka, ve které je umístěn zásobník na prach. To není problém, protože většina modelů má kryt, který lze otevřít stisknutím tlačítka nebo jiného zajišťovacího prvku.
 • Odstranění nádoby na prach a odpad není obtížné. Ve většině případů se fixace provádí pomocí speciálního zařízení, takže celý postup trvá jen několik sekund.
 • Přístup k motoru a dalším součástem spotřebiče je možný pouze po oddělení hlavní části sestavy od základny. Tyto práce jsou určeny k odstranění prachu a jiných nečistot z jednotky.

Upevnění prvků, které se nesmí demontovat, se provádí pomocí šroubů a spojovacích prvků. Pokud je spotřebič demontován, pamatujte si pořadí a polohu upevňovacích prvků.

Krok 3

Při opětovné montáži: na vnějším okraji sestavy jsou tři drážky, které odpovídají kuželu. To je znázorněno na obrázku 2. Možná budete muset kužel stisknout palcem jako na obrázku 3. Při opětovné montáži nezapomeňte před vložením kužele do tělesa nasadit na kužel pryžové těsnění. ,

Lze vysavač opravit, pokud Dyson bliká červeně kvůli motorové jednotce??

Opravy se provádějí podle výsledků diagnostiky v servisním středisku. Pokud se jedná o autorizovaný servis Dyson, bude vám před uvedením do provozu sdělena cena.

Například výměna regulátoru napájení u modelu DC62 bude stát minimálně 2 000 bez náhradních dílů.

Regulátor výkonu v motorovém kultivátoru často selhává v důsledku vniknutí vody, když jednotka zůstane v chladu nebo po kondenzaci v důsledku náhlého poklesu teploty.

Například jste se přestěhovali z teplého balkonu do klimatizované nebo bezmrazé místnosti a okamžitě jste ji zapnuli. To je nebezpečné pro elektroniku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS