Jak odstranit zápach z mísy multifunkčního vařiče

Multicooker smrdí

Mám model, u kterého není víko odnímatelné, což znamená, že ho mohu pouze otřít, nikoliv umýt pod tekoucí vodou. A všechny pachy jsou absorbovány (maso, ryby, zelenina).Naběračku umyju pod tekoucí vodou a nesmrdí, ale víko smrdí jídlem, které se v něm vařilo.Co dělat?

Vyhoďte ji na koupit tři normální, pěkné, moderní hrnce a pánve a vařit v nich.

Vyhoďte ji na. Koupit tři pěkné, moderní hrnce a pánve a vařit v nich.

Doporučujeme koupit multicooker s odnímatelným víkem nebo s odnímatelným vnitřním víkem. Pokud jste již zakoupili nerozebíratelný, je to stejné, jako když čistíte nový podle návodu. Totéž platí, pokud máte něco přilepeného na víku

Potřebujete 1 l vody, půlku citronu a vařte ji v páře 20 minut, poté ji osušte čistým hadříkem

odstranit, zápach, mísy, multifunkčního, vařiče

Není to víko, které zapáchá, ale gumové těsnění pod ním. Zatím nemůžete nic dělat, za pár měsíců to zmizí.

A na několik měsíců, co vařit? Stačí v něm uvařit citron, to je vše

Opravdu se doporučuje vařit citron ve vodě, aby se zápach zničil. Dokonce je to napsáno v návodu k mému multicookeru. Ale po několika takových vařeních to prostě přestanete dělat. Nikdy se mi nestalo, že by se zápach přenesl do nového nádobí, takže se není čeho bát.

Koupil jsem multifunkční vařič Redmond.Je to dobrý model, ale gumové těsnění vydávalo trochu gumový zápach.Ale já jsem citronovou kůru jen povařila. Pak jsem víko dobře otřel plátkem citronu a znovu ho povařil.Zápach je pryč a spotřebič je radost jíst.

Nevím. Můj Redmond 250 není cítit. Jsou jí teprve dva měsíce. Vařila jsem všechno od pečiva přes maso až po cereálie. Za tu dobu ji nevstřebala.Musíte si prostě hned koupit kvalitní spotřebiče, nešetřete na nich. Není to plavecký okruh. Spotřebiče by měly mít pouze kvalitní pryž nebo silikon. Nevím, co to je. Pokud je to nějaký levný spotřebič, věřím, že smrdí. Co říci.

Příčiny zápachů

Než se pustíte do boje proti zápachu, musíte nejprve zjistit jeho příčinu a zdroj. Moderní „zařízení“ v podobě multifunkčního přístroje zbavuje hostitelku nevyhnutelného „stání“ u sporáku a neustálé kontroly vaření, uvolňuje čas a energii pro jiné, důležitější a zajímavější věci. Multifunkční hrnec zároveň pomáhá vařit různé pokrmy, aniž by kuchyň zahlcoval množstvím špinavého nádobí, a umožňuje tak hostitelce být při vaření kreativní a potěšit rodinu nebo hosty novými zajímavými pokrmy. Jako první chod mohou být polévky a boršč, ale také různé kaše, pilaff, masové nebo rybí pokrmy jako druhý chod. V multicookeru můžete upéct lahodný quiche, cheesecake nebo dokonce bochník jako dezert.

A právě zde vzniká potřeba odstranit nepříjemné pachy, aby nekazily zvláštní chuť pokrmu.

Podívejme se na zdroje zápachu ve vašem multifunkčním vařiči Redmond.

Zdroj:

Tovární zápach mastnoty, gumy nebo plastu. Tyto chemické pachy vylučované gumovými nebo plastovými díly mohou být absorbovány vařeným jídlem a zcela zničit jeho chuť.

READ  Robotický vysavač Xiaomi roborock sweep one bílý

Zdroj:

Banální a jednoduché. Vůně koření používaného při vaření. Někdy jsou tak silné, že pouhé umytí mísy multicookeru nepomůže problém vyřešit.

Zdroj:

Výpary a mastnota. Není žádným tajemstvím, že z potravin, které se připravují jako hlavní jídlo, se pravidelně uvolňuje tuk, který se může také připálit. Saze je třeba ihned odstranit, aby nezkazily chuť následného pokrmu.

Po identifikaci a určení zdrojů zápachu je třeba je odstranit.

A několik dalších nápadů na odstranění zápachu:

Důležité! Pokud má pánev keramický povrch, není tato metoda vhodná, protože multifunkční hrnec může ztmavnout.

 • Nepříjemný zápach z multifunkčního vařiče pomůže odstranit solný roztok nebo roztok sody, kterým je třeba mísu několikrát vypláchnout. Za tímto účelem rozpusťte 1 lžičku jedlé sody nebo soli v jednom litru vody a vařte půl hodiny v režimu parního vařiče.
 • Účinných výsledků dosáhnete s hrubou mořskou solí. Naplňte dno multicookeru malým množstvím této hmoty a zahřívejte 10 minut. Pak pánev přiklopte pokličkou a nechte ji přes noc vychladnout. Ráno multicookerovou mísu opláchněte a osušte.
 • Můžete je také všechny zkombinovat, čímž se nepříjemného zápachu definitivně zbavíte. K tomu v multicookeru uvařte nadrobno nakrájený kořen celeru, přidejte špetku mletého černého pepře a nakrájený citron. Po tomto postupu otřete varnou nádobu suchou utěrkou.
 • Případně můžete po každém vaření převařit vodu s plátkem citronu. Když pak vaříte další pokrm, nebude z něj cítit předchozí jídlo.

První použití

Každý zná vůni nových spotřebičů: štiplavou vůni kožených bot, kořeněnou vůni džínového oblečení. Multicooker má při nákupu nepochybně také svou vlastní speciální kytici. Tato zvláštnost souvisí s technologií výroby zařízení, faktory přepravy a skladování zařízení ve skladech.

Spotřebič byl delší dobu zavřený a silikonové těsnění brání cirkulaci vzduchu, což způsobuje jeho odpařování a nepříjemný zápach. Nový multifunkční přístroj zpravidla voní gumou, plastem, trochou barvy. Z tohoto důvodu výrobci doporučují misku, těsnění a ventil jemně omýt teplou vodou se saponátem a výrobek vysušit nebo otřít do sucha.

Nejoblíbenější metodou odstraňování nepříjemných pachů z domácích spotřebičů je použití roztoku jedlé sody. Vezměte polévkovou lžíci jedlé sody a rozpusťte ji ve dvou litrech vody. Navlhčete měkký hadřík nebo houbičku a otřete všechny exponované části multifunkčního vařiče. Poté opláchněte všechny odnímatelné části tekoucí vodou bez chemikálií a otřete je do sucha. Nechte spotřebič několik hodin otevřený a zápach se rozptýlí.

Dezinfekce stěn spotřebiče, odstranění odporného zápachu se provádí také slabým roztokem manganu (několik krystalků na 1 litr vody), stolního octa (1:2), peroxidu vodíku (1:3).

Citronová šťáva nebo citronová šťáva či kyselina je velmi účinná proti nečistotám a zápachu. Vezměte půlku citronu, vložte ji do multicookeru, zalijte litrem převařené vody. Spusťte spotřebič na parním vařiči s časovačem na 20-30 minut. Nechte směs vychladnout, vylijte ji a vytřete spotřebič dosucha.

Citron proti nepříjemným pachům

Před nákupem se důkladně seznamte se spotřebičem; neváhejte si prohlédnout a očichat každou odnímatelnou část. Pokud multifunkční vařič zapáchá štiplavě, odpudivě a nelibě, nekupujte ho. Zařízení se během provozu zahřívá, nepříjemný zápach se množí, otravuje vzduch v místnosti, potraviny, poškozuje vaše zdraví. Mezi hosteskami mají pozitivní recenze modely značek Redmond, Polaris, Philips, moulinex.

odstranit, zápach, mísy, multifunkčního, vařiče

Způsoby eliminace

Dívky mají své vlastní osvědčené způsoby čištění spotřebičů od nečistot a jiných pachů. Mezi nejbezpečnější a nejúčinnější metody patří:

READ  Jak odstranit kolečka z robotického vysavače

Lemon

Pokud se multifunkční hrnec používá k vaření pravidelně, zachová si plný buket vůní. Pouhé umytí pánve problém nevyřeší. Citron v této situaci pomůže. Citronová šťáva je výborná na čištění a odstraňuje všechny nepříjemné pachy. K tomu je třeba nakrájet celý citron na několik kusů a vložit ho do mísy. Ovoce naplňte 1 litrem vody a vložte do parního režimu. Nechte citron 30-40 minut vařit ve vodě. Po dokončení postupu je třeba spotřebič důkladně umýt a nechat jej uschnout.

Ocet

Dalším univerzálním prostředkem proti zápachu je ocet. Ačkoli má zvláštní vůni, do hodiny vyprchá. Chcete-li spotřebič vyčistit, vezměte hadřík a namočte ho do octa. Vyčistěte mísu multifunkčního vařiče hadříkem. Doporučujeme podstavec a víko dobře otřít. Ošetřete také gumová těsnění, která při vaření drží víko na místě. Obvykle jsou to právě ony, které vytvářejí specifické aroma.

Nezapomeňte na! Při ošetřování spotřebiče octem nebo speciálním prostředkem se nedotýkejte topných těles. Tím se vyřadí z provozu.

Voňavá káva může pomoci neutralizovat specifický zápach z misky. K čištění je nutná mletá káva. Nalijte ji do malé misky a vložte ji na noc do mísy. Během této doby káva neutralizuje nepříjemné vůně. Tuto metodu lze používat denně po vaření.

Pivovarnictví

Přírodní čaj, který také dobře ničí specifické vůně. K tomu je třeba připravit várku čaje z hrubých listů. Nalijte nálev do samostatné nádoby. Při každém čištění spotřebiče jej nyní ošetřete čajovým výluhem. Poté jej opláchněte čistou vodou.

Boj proti zápachu plastu v novém spotřebiči

Když si nový zázrak techniky přinesete domů a vybalíte ho, kromě radosti ucítíte i nepříjemný plastový zápach, se kterým bude třeba se nějak vypořádat. Podívejme se na několik běžných prostředků, které mohou pomoci s nepříjemnou vůní.

Kyselina citronová

Když nové spotřebiče zapáchají, pomůže kyselina citronová nebo čerstvý citron. Nalijte litr čisté vody do mísy a přidejte do ní kyselinu citronovou nebo nakrájený citron. Poté nastavte parní program na půl hodiny a zapněte multifunkční vařič. Po uplynutí doby slijte citronovou vodu a umyjte mísu.

Ocet

Tento prostředek je poměrně účinný, pokud má spotřebič specifický zápach, například plastu. Ocet lze použít k odstranění zápachu z multifunkčního vařiče dvěma způsoby.

 • Navlhčete hadřík 9% octem a otřete jím mísu a víko spotřebiče. Věnujte zvýšenou pozornost silikonovému těsnění na víku. Je také vhodné vyčistit vnější část multifunkčního vařiče.
 • Naplňte hrnec litrem vody a přidejte lžíci octa. Poté, stejně jako v případě kyseliny citronové, nastavte režim páry na půl hodiny.

Gel na mytí nádobí

Pokud spotřebič zapáchá, zkuste použít prostředek na mytí nádobí. K tomu je třeba odstranit těsnicí gumu z víka spotřebiče. Po vyjmutí ji důkladně umyjte houbou na mytí nádobí a poté opláchněte čistou vodou. Po otření gumičky ji znovu nasaďte. Nepokládejte ji na mokré místo, protože by mohlo dojít k navlhnutí topného tělesa.

Výše uvedené metody jsou snadno použitelné a velmi účinné. Ty lze použít k odstranění nepříjemného syntetického zápachu plastu a gumy, který je vlastní novým spotřebičům.

READ  Jak odstranit skvrnu po žehlení

Odstranění zápachu z nového spotřebiče

Nikdy nepoužitý spotřebič může mít přetrvávající zápach gumy a plastu. Obavy hostesek, že se dostane i do jídla, jsou pochopitelné. Problém lze vyřešit pomocí jednoho z následujících opatření.

 • Do hrnce nalijte litr vody a přidejte lžíci čerstvě vymačkané citronové šťávy (lze nahradit práškovou kyselinou citronovou). Poté zapněte spotřebič na půl hodiny do režimu „Napařování“. Obvykle tato metoda stačí k odstranění všech stop cizí ambry.
 • Skvělým pomocníkem je také ocet (používejte 9% ocet). Namočte do něj vlhký hadřík a otřete celý spotřebič, přičemž dbejte na to, abyste se nedotkli topného tělesa.
 • Zápach může pomoci odstranit také ocet. Ve stejné koncentraci dvou polévkových lžic se zředí v litru vody.
 • A někdy stačí spotřebič jednoduše opláchnout mycím prostředkem. Nejprve odstraňte silikonové těsnění z víka (které nejčastěji „zapáchá“) a důkladně jej opláchněte pod tekoucí vodou. Na své místo by se měl vrátit až po zaschnutí.

Mimochodem, můžete zabránit podivnému specifickému zápachu v době nákupu. Za tímto účelem stojí za to zkontrolovat, z jakého materiálu je těsnění vyrobeno. Obvykle je to ta nejlevnější, která zapáchá. Okamžitě ji vyhoďte. Plastové pachy mohou pocházet také z vadného nádobí. Při prvních příznacích by měl být spotřebič odvezen do servisu k výměně.

Jak se zbavit plastového zápachu v novém multifunkčním vařiči

Nově zakoupené levné spotřebiče mají často charakteristický zápach plastu nebo gumy. Výrobci v průvodní dokumentaci k výrobku vysvětlují: specifický zápach není známkou špatné funkce. Nepříjemný zápach se sám vypaří. K tomu dochází po 2-3 třech dnech používání.

Pokud se chcete zápachu zbavit rychleji, umyjte mísu multifunkčního vařiče mycím prostředkem a převařte v ní vodu. Silikonové těsnění na víku je třeba odstranit a ošetřit domácími chemikáliemi, opláchnout pod tekoucí vodou. Po vysušení jej vraťte na místo.

Jak se zbavit nepříjemných pachů v multicookeru

Často je možné ihned po zakoupení zjistit nepříjemný zápach uvnitř spotřebiče. Nelekejte se, tento problém lze snadno vyřešit běžným vyvětráním. Doma stačí konstrukci rozebrat (vyjmout všechny odnímatelné prvky), rozložit je na suchou utěrku a při otevřeném víku počkat asi jeden den. Tím se obvykle zachrání zápach.

Pokud po použití zůstane zápach, existuje spousta prostředků:

 • Do vody přidejte plátek citronu, pomeranče nebo obyčejnou kyselinu citronovou a vařte ve varu nebo v páře asi 20 minut;
 • Potřete vnitřek octovým roztokem a nechte půl dne vyschnout na vzduchu;
 • Vložit na noc nádobu (nebo látkový sáček) se směsí soli a jedlé sody;
 • Šálek se zrnkovou kávou nechte uvnitř multicookeru asi 24 hodin a zavřete víko;
 • Rozdrtit tablety aktivního uhlí (asi 10-15) a umístit je dovnitř asi na půl dne.

Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, váš multifunkční vařič vám vydrží desítky let a každé jídlo v něm uvařené bude mít jedinečnou chuť a vůni.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS