Jak oholit chloupky na nohou epilátorem

oholit, chloupky, nohou, epilátorem

Odstraňování chloupků na nohou epilátorem

Ačkoli je používání epilátoru již dlouho akceptováno mnoha ženami, v některých případech se ho dámy stále bojí používat, protože velmi bolí. Svou roli hraje i možné podráždění. Mnoho lidí si stěžuje, že je po zahřátí svědí kůže. Oblast bikin je skutečně velmi citlivá oblast a bez anestetického spreje. Další věc. Nohy. Jedná se o jednu z nejméně citlivých oblastí, kde se odstraňují nežádoucí chloupky. Abyste to ale zvládli správně, musíte vědět, jak si holit nohy epilátorem.

Epilátor je mechanický přístroj s rotujícími kotouči a pinzetami. Tato zařízení fungují na baterie nebo jsou zapojena do zásuvky. Elektrický proud způsobuje otáčení kotoučů a otevírání a zavírání pinzet, které uchopují a vytrhávají chloupky u kořínků. Moderní epilátor zpravidla umožňuje zvolit požadovaný rychlostní režim. Cena zařízení je nízká a může si ji nyní koupit téměř každá žena.

Přístroje se nejprve používaly k vyhlazování nohou, ale v dnešní době se jejich použití značně rozšířilo. Nyní se používají k epilaci podpaží a oblasti bikin.

K dispozici jsou speciální nástavce navržené tak, aby minimalizovaly pocit bolesti a poskytly vám nejlepší možné výsledky epilace. To samozřejmě zvyšuje jeho cenu.

Velmi oblíbené jsou například masážní nástavce, které umožňují pinzetou uchopit chloupky i na těch nejnepříjemnějších místech. Pomáhají také uvolnit a zjemnit pokožku. Následně taková masáž pomáhá zabránit podráždění po epilaci.

Díky chladicím tryskám je zákrok méně bolestivý. Zejména v oblasti bikin.

Výběr epilátoru

 • Před epilací počkejte, dokud nejsou chloupky dlouhé 3-5 mm. Každé zařízení má jinou délku rukojeti. Tyto informace najdete na zadní straně krabice.
 • Před vstupem dovnitř rozetřete trochu mastného prášku nebo vaty, abyste odstranili přebytečnou mastnotu nebo vlhkost.
 • Zvolte správnou rychlost. Pokud máte velmi jemné vlasy, je nejlepší rychlá rychlost. Pokud jsou příliš silné, lze je odstranit pouze pomalým používáním epilátoru. Pro začátek je nejlepší používat epilátor pomalu.

Nepoužívejte epilátor na místech s mateřskými znaménky!

Obecná pravidla pro používání epilátoru

Jak používat epilátor

Před použitím je dobré zkontrolovat pokožku, zda na ní nejsou čerstvé škrábance, modřiny, vyrážky apod. A nespěchejte s používáním epilátoru, pokud:

 • Nedávná depilace (před 2-3 dny).
 • Léčba retinoidy.
 • Máte nějakou krevní poruchu, krvácení v anamnéze?
 • Pokud čekáte dítě (výjimky, laser a fotografie).
 • Trpí duševní chorobou.
 • Mají nádory jakéhokoli druhu.

Často je kladena otázka: Můžete používat epilátor, pokud máte cukrovku, silný vysoký tlak, trombózu, křečové žíly, herpes, infekce nebo kožní problémy?? Odpověď je nedoporučujeme.

Poté se neběžte rovnou opalovat na pláž nebo se dokonce samoopalovat.

Předtím odstraňte přebytečné chloupky žiletkou a nechte je dorůst přibližně 0,5-2 mm. Pokud se chloupky zkracují, epilátor je pravděpodobně neodstraní. Dlouhé se rozbijí a žárovka zůstane uvnitř.

oholit, chloupky, nohou, epilátorem

Prevence zarůstajících chloupků z epilace

Co dělat po epilaci, abyste se vyhnuli zarůstajícím chloupkům?? Preventivní opatření:

 • Pokud často nosíte punčocháče nebo přiléhavé džíny, zvyšuje se riziko zarůstání chloupků. Neměly by se nosit bezprostředně po ošetření, zejména syntetické tkaniny.
 • Po odstranění chloupků by se měly nejcitlivější části ošetřit dezinfekčními prostředky: kyselinou salicylovou, chlorhexidinem.
 • Pečlivě vybírejte kosmetické produkty s důrazem na peelingy a krémy, které uvolňují stres. Doporučujeme lehké pleťové vody, emulze a pleťová mléka.
 • Během jednoho dne po zákroku byste neměli vystavovat pokožku stresu: nenamáčet, nenamáčet, neopalovat se.
 • Případné podráždění lze ošetřit alkoholem, aby se zabránilo množení bakterií.
READ  Spuštění děleného systému bez evakuace

DŮLEŽITÉ. Mezi jednotlivými epilačními procedurami je důležité pečovat o své tělo. Alespoň dvakrát týdně pleť peelingujte a hydratujte. Pružná a prodyšná pokožka je nejlepší prevencí proti zarůstání chloupků.

Někdy se problém zarůstajících chloupků podceňuje. Prevence je však nejlepší lék. Dodržováním výše uvedených jednoduchých kroků nejen předcházíte problémům, ale také udržujete krásu své pleti.

Problém se zarůstajícími chloupky

Při jakémkoli typu depilace nebo voskování přetrvává problém se zarůstajícími chloupky. Existují epilátory s výměnnými hlavami, které po epilaci pokožku exfoliují, ale to je jiný druh ošetření zarůstajících chloupků v různých oblastech.

 • Když chloupek roste a ohýbá se, prochází vrchní vrstvou kůže a zarůstá;
 • Pokud poraníte vlasový folikul nebo odštípnete vlasový stonek u kořene, roste vlas do strany místo nahoru;
 • Po epilaci jsou chloupky jemné a slabé, nemohou proniknout epidermis a rostou pod kůží.

Jak se mu vyhnout? Běžným řešením tohoto problému je aktivní používání různých abrazivních peelingů na bázi mleté kávy nebo rozemletých meruňkových jader. Ty lze snadno nahradit peelingovým nástavcem, který byste v sadě epilátoru opravdu měli mít. Ošetřujte nohy po epilaci pravidelně a už nikdy se nebudete muset obávat zarůstajících chloupků. Nezkušeným uživatelům se mohou zarůstající chloupky zdát nedůležité, ale nezanedbávejte prevenci.

Stojí za zmínku, že po použití epilátoru dorůstají chloupky v podpaží, na nohou a po domácím ošetření oblasti bikin.

Jak správně používat epilátor, aby to nebolelo

Nepříjemné používání je nemožné, ale existují způsoby, jak bolest snížit. Při epilaci se doporučuje:

 • Před epilací si tělo důkladně namočte. Pokud se póry snadno otevřou, chloupky a kořínky půjdou snáze ven;
 • Před epilací si poplácejte nohy nebo ruce. Podpoříte tím krevní oběh a připravíte pokožku na odstranění chloupků;
 • Používejte masážní polštářky. Mechanické působení také podporuje krevní oběh a odstraňuje bolest;
 • Aplikujte speciální gel na bázi lidokainu s chladivými a anestetickými účinky.

Před epilací je vhodné vytrhnout několik chloupků pinzetou. To vám pomůže zvyknout si na nepohodlí a při používání zařízení nebude tak silné.

Pozor! Doporučujeme začít s epilací celého těla, nejprve na nejcitlivějších místech.

Příprava na epilaci

Než začnete epilátor používat, musíte se speciálně připravit. Zahrnuje několik fází:

 • Pečlivě si prohlédněte oblast, kterou chcete odstranit, a ujistěte se, že můžete epilátor skutečně použít. Voskování funguje pouze na čisté, zdravé pokožce. Nepoužívejte, pokud máte bradavice, vystouplé žilky nebo pavoučí žilky.
 • Pokud jsou vlasy příliš krátké, je lepší zákrok odložit, dokud nedorostou na 3-4 mm. Jinak by se mohlo stát, že některé štětinky vynecháte a budete muset epilátor použít na stejnou oblast několikrát.
 • Nadměrně dlouhé vlasy se doporučuje zastřihovat strunovou sekačkou. Čím déle strniště roste, tím bolestivější je jeho vytrhávání. Epilátory také často jen ohýbají dlouhé chloupky, aniž by je vytrhly u kořene.
 • Hodinu před ošetřením si dejte vanu nebo horkou sprchu, vydrhněte si tělo houbou a použijte peeling. Póry se pak rozšíří, což usnadní odstraňování chloupků.
READ  Jak zvýšit tlak v kotli vaillant

Chcete-li uvolnit strniště, můžete předtím použít dětský pudr. Chloupky jsou o něco silnější, aby je přístroj snáze uchopil.

Před použitím epilátoru v oblasti podpaží nebo bikin otřete pokožku antiseptickým nebo alkoholovým roztokem

Jaké je první použití epilátoru?

Chcete-li epilátor úspěšně použít poprvé, postupujte podle standardního návodu k použití epilátoru. Krátce před zákrokem je třeba dát si horkou sprchu a napařit se a zkrátit vlasy na 3-4 mm, pokud jsou příliš dlouhé.

Nejlepší čas na první epilaci je, když nemusíte jít ven na žádnou akci. Pokud se ukáže, že zařízení způsobuje podráždění, zarudnutí a svědění, alespoň vedlejší účinky nezničí žádné velké plány.

Většina epilátorů podporuje 2 až 3 rychlosti. Při prvním použití by měl být použit nejpomalejší režim. Je to časově náročný proces, který vám zanechá méně nepohodlí a žádné chloupky, které by mohly vypadnout. Běh na maximální rychlost již po 5-7 použitích.

Jak správně epilovat podpaží epilátorem

Nejlepším způsobem, jak správně používat epilátor podpaží, je následující standardní technika. Je třeba vzít v úvahu citlivou pokožku.

Pro snížení bolestivosti můžete na pokožku aplikovat chladivý krém nebo ji rychle ošetřit obyčejnou kostkou ledu. Pomocí nůžek odstřihněte nápadné odrostlé chloupky tak, aby všechny chloupky byly přibližně stejně dlouhé. Napínání pokožky pomáhá snižovat bolest.

Tip! Pokud je epilace podpaží příliš nepříjemná, můžete si je oholit speciálním hrotem.

Jak si správně oholit nohy epilátorem

Bezbolestná epilace epilátorem se nejlépe provádí na nohou. Kůže je méně citlivá s výjimkou šlach a kotníků.

 • Den nebo několik hodin před použitím epilátoru si nohy vydrhněte.
 • Těsně před ošetřením se pokožka napaří.
 • Zapněte stroj a pomalu pohybujte jemnými tahy nahoru a dolů po nohou.
 • Při práci na kotnících a šlachách napněte kůži, abyste snížili bolestivost.

Na začátku zákroku mohou být nepříjemné pocity poměrně silné. Bolest však ustupuje po 5-10 minutách a je zanedbatelná.

Některé epilátory lze používat s pěnou na holení, ale pouze u voděodolných modelů

Jak správně odstranit chloupky v oblasti bikin epilátorem

Nejobtížněji se epilátorem odstraňují chloupky v oblasti bikin. Ne všechny ženy se mohou zbavit chloupků pomocí elektrického přístroje a někdy je to příliš nepříjemné.

Depilace bikin se provádí výhradně pomocí anestetických krémů. Měli byste také používat masážní hlavici, abyste snížili citlivost během samotného ošetření.

oholit, chloupky, nohou, epilátorem

Pokud dodatečná opatření nepomohou snížit bolest na přijatelnou úroveň, je třeba se epilaci vyhnout. Pro zastřihování vlasů by se měl používat běžný strojek nebo strunová sekačka na trávu

Několik základních pravidel, která vám pomohou s bolestí

Ne každá žena ví, jak se vyrovnat s nepříjemnými pocity při epilaci. Pouštět vodu v koupelně, aby vás nikdo neslyšel, zatínat zuby a potit se na zádech. To jsou oběti, které musí ženy podstoupit, aby se zbavily nežádoucích chloupků. Zkusme tedy zjistit, jak používat epilátor bez bolesti.

 • Prvním pravidlem, které odpoví na otázku, jak snížit bolest, je pozorování délky vlasů. Mnoho žen používá jako holící nástroj běžnou žiletku. Pokud plánujete používat epilátor, musíte počítat s určitou dobou, než chloupky dorostou alespoň 5 mm. Chloupky kratší než 5 mm se jednoduše nemusí zachytit pinzetou nebo se nemusí úplně odlepit, takže epilace je ještě bolestivější.
 • Druhým pravidlem je používat zařízení při nízkých rychlostech. Aby bylo zajištěno, že přístroj zachytí a odstraní všechny chloupky, lze používat pouze nízké rychlosti. Silnější chloupky nelze odstranit při vyšších rychlostech.
 • Třetím pravidlem je voskování ve vodě. V dnešní době existuje mnoho různých epilátorů. Dávejte přednost těm, které lze použít ve vodě. Tímto způsobem můžete snížit nepříjemný pocit z epilace. Voda se odpařuje z pokožky a umožňuje snadné odstranění chloupků.
 • Čtvrtým pravidlem je holení proti růstu chloupků bez námahy. Na otázku, jak zajistit bezbolestnou epilaci, dokonale odpovídají nejjednodušší pravidla uvedená v příručce. Holení pouze proti růstu chloupků. Pokud máte ve zvyku mrskat holicím strojkem na všechny strany, zbavte se ho.
READ  Kdy vypadávají chloupky po laserové epilaci?

Různé části těla, různý přístup

Než se naučíte používat epilátor, zvažte, jakou oblast chcete mít hladkou, protože každá část těla vyžaduje jiný přístup.

Nohy. Nejproblematičtějšími částmi nohou jsou kotníky a kolena. Zbytek nohou si na bolestivost rychle zvykne a po pěti minutách už depilace není tak bolestivá jako dříve. Protože jsou nohy ploché, je snadné se zbavit nežádoucích chloupků.

Připravte se na chystanou epilaci pomocí peelingu a flanelu. Před odstraněním pokožku nohou asi hodinu napařujte, poté pečlivě vydrhněte a opláchněte. Poté si nohy otřete flanelovou utěrkou, aby se krev rozptýlila.

Podpaží. Pokožka v této oblasti je jemnější a citlivější, a proto vyžaduje větší péči. Aby bylo holení podpaží epilátorem méně bolestivé, je třeba pokožku více stáhnout. Tímto způsobem je mnohem pravděpodobnější, že ji účinně odstraníte.

Pokud máte příliš dlouhé vlasy, raději je před epilací pečlivě zastřihněte. Po odstranění chloupků je nejlepší ošetřit podpaží kostkou ledu a dětským krémem.

Bikiny. Oblast bikin je zdaleka nejobtížnější epilací. Voskování v oblasti bikin je nejlepší provádět po použití mrazicího spreje nebo podobného přípravku.

Epilace chloupků v oblasti bikin vyžaduje zvláštní péči, protože pokožka je velmi jemná. Po epilaci je třeba použít alkohol. Nejlepší je také používat dětský hydratační krém, aby se poraněná pokožka mohla co nejrychleji zotavit.

Pokožka po epilaci epilátorem

Tipy pro péči o pokožku po epilaci epilátorem:

 • Pokožka po epilaci je zranitelná a vyžaduje zvláštní péči. Jeden den po zákroku byste se měli vyhnout kontaktu pokožky s pudry a kosmetickými přípravky;
 • Několikrát během dne naneste na pokožku přípravek, který zpomalí růst chloupků a zjemní pokožku;
 • Nejméně dva dny po zákroku se vyhněte dlouhodobému kontaktu kůže s ultrafialovým zářením, tj. Je přísně zakázáno opalovat se;
 • Po odstranění chloupků je nutné na tři dny odložit návštěvu masážní místnosti, lázní a sauny. Zakázána je také horká koupel;
 • Chcete-li se vyhnout suché a šupinaté pokožce, pravidelně ji hydratujte a zvláčňujte. Masti a spreje na bázi panthenolu na podporu regenerace tkání. Opalování je přísně zakázáno, postačí i dětský krém a aloe vera;
 • Nakonec je třeba pleť odlíčit. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, což může výrazně snížit riziko zarůstání chloupků. Exfoliace maximálně jednou týdně.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS