Jak pečovat o pokožku po depilaci voskem

Péče o pokožku po depilaci voskem

Jakákoli depilace voskem přináší pokožce určité „nepříjemnosti“. V tomto článku se blíže podíváme na možné problémy, které depilace voskem způsobuje vaší pokožce, a na to, jak se s nimi správně vypořádat.

Při depilaci voskem se naprostá většina chloupků odstraňuje u kořínků, takže během procedury může docházet k bolesti. Kromě toho může dojít k podráždění velmi citlivé pokožky:

Typy pigmentace

Existuje několik hlavních typů pigmentace kůže.

Pihy (ephelides)

Pihy jsou malé, mnohočetné, žlutohnědé pigmentové skvrny kulatého tvaru. Jedná se o nejčastější variantu pigmentace kůže. Pihy se nejčastěji vyskytují u lidí se světlou pletí a světlými vlasy.

 • mají obvykle světle zlatavý odstín
 • při spálení sluncem ztmavnou
 • Mohou se vyskytovat na otevřených částech těla. v obličeji, ve výstřihu, na pažích., ale také na zádech
 • Viditelné na jaře a v létě, na podzim a v zimě blednou
 • Poprvé se může objevit ve věku 4 až 7 let; s věkem může vymizet

Jedná se pravděpodobně o jediný případ v oblasti hyperpigmentace, kdy lze pigmentové skvrny považovat za atraktivní, nápadné a dokonce módní. Žádné zdravotní riziko. Ponechání nebo odstranění pih je otázkou osobních estetických preferencí.

Chloasma

Chloasma je velká pihovatá pigmentová skvrna s výraznými a nepravidelnými okraji, nejčastěji na obličeji.

Chloasma (melanóza kůže) charakteristiky:

 • Může mít světle hnědou, hnědou, bronzovou nebo hnědou barvu
 • Nevystupuje nad povrch kůže
 • Může se vyskytnout v mladém věku

Mnozí se domnívají, že k tomu dochází během těhotenství, ale to není jediná příčina. Hormonální změny. včetně těch, které jsou důsledkem těhotenství a perorální antikoncepce. mohou způsobit melasmu. Existují však i další faktory:

Chloasma se může vyskytovat samostatně nebo v oblasti, která se spojuje do větší makuly.

pečovat, pokožku, depilaci, voskem

Znaménko. mateřské znaménko

Znaménko je nezhoubný výrůstek na kůži, který může být vrozený nebo získaný a objevuje se v průběhu času. Běžně se označuje jako znaménko, mateřské znaménko nebo piha.

 • mohou být vrozené nebo získané
 • mají různý tvar a barvu. od béžové po hnědou
 • Během života může měnit barvu
 • se liší velikostí
 • Mateřská znaménka se vyskytují po celém těle
 • Jejich povrch může být hladký nebo drsný
 • někdy jsou znaménka zakryta vlasy
READ  Co na pokožku po epilaci

mateřská znaménka jsou nejčastější formou pigmentace. Dá se říci, že je má 90 % populace, ale někdy o nich lidé ani nevědí.

Obvykle není třeba znaménko odstraňovat. Pokud je však znaménko obtěžující, trvale traumatizující, je nejlepší ho odstranit. A pokud se objeví svědění znaménka v oblasti nebo začne růst, je třeba urychleně vyhledat lékaře. Existuje možnost přeměny tkáně v maligní formu. melanom. Stojí za to dodat, že statisticky vzato je častější u získaných znamének než u vrozených.

Téměř u každého člověka se časem objeví stařecké skvrny, o kterých pojednává samostatná kapitola.

Odstraňování chloupků. bolí?

Otázka bolestivosti odstraňování chloupků znepokojuje mnoho žen. Vše závisí na zvolené metodě: čím silnější je účinek, tím silnější je pocit. Roli hraje také individuální práh citlivosti. co je pro jednoho velmi bolestivé, nemusí jiný vůbec pocítit.

Typy epilace podle bolestivosti v pořadí od nejmenší po největší:

Nejbolestivější metody odstraňování chloupků jsou elektrické a voskování. Vzhledem k tomu, že elektroepilace zahrnuje ošetření každého jednotlivého chloupku zvlášť, je to ten, který je na vrcholu žebříčku bolestivosti. Shugaring odstraňuje chloupky ve směru jejich růstu, což snižuje bolestivost.

Nejbezbolestnějšími metodami odstraňování chloupků jsou elos a lasery. Bolest je v tomto případě způsobena tím, že kůže během zákroku absorbuje určité množství energie a zahřívá se. Hodně však záleží také na vybavení a profesionalitě mistra. Moderní lasery jsou vybaveny chladicím systémem, díky kterému je epilace bezbolestná.

Intenzita bolesti závisí také na části těla, kde se epilace provádí. Nejcitlivější oblasti jsou linie bikin a obličej.

Pokud si necháte epilovat chloupky v salonu, za úlevu od bolesti před epilací je zodpovědný odborník na epilaci. Anestezie je obvykle nutná při ošetření nejcitlivějších oblastí kůže. Pokud si to však klient přeje, lze epilační anestetikum aplikovat na jakoukoli oblast.

Způsob analgezie se řídí konkrétní oblastí. Na obličej, včetně oblasti nad horním rtem, tedy nanášejte pouze krémy. Pro ostatní oblasti těla jsou běžné epilační spreje s lidokainem.

Co nesmíte dělat před a po laserové epilaci

Den před epilací platí tato pravidla:

 • V den zákroku neholte oblast, kde se chystáte odstranit chloupky laserem;
 • Oblast, která má být ošetřena laserem, může být oholena nejméně 24 hodin před ošetřením;
 • Nepoužívejte výrobky na bázi alkoholu.
READ  Jak připravit raff v kávovaru

Abyste předešli zarudnutí po laserové epilaci, nepoužívejte Panthenol ve spreji a ošetřenou oblast po dobu 24 hodin nenamáčejte. Nedoporučují se ani výrobky obsahující tuk.

Po domácí epilaci použijte zklidňující krém, který zmírní popáleniny od žiletky. To by se mělo provést i v případě, že se neobjeví žádné vedlejší účinky.

Pokud zaznamenáte první známky podráždění, kontaktujte odborníka, který zákrok provedl. V případě horečky v oblasti epilace, svědění, pálení nebo nadměrného zarudnutí se doporučuje návštěva lékaře.

Výhody:

V oblasti bikin pracuje vosk s horkým voskem, protože je dostatečně silný, aby odstranil tuhé chloupky. Vosk navíc jemně odpařuje pokožku, čímž otevírá póry a usnadňuje odstraňování chloupků. Depilace bikin vyžaduje pouze tři kroky:

Použitá metoda

Předúprava kůže. Mistr depilované místo odmastí, popráší mastkem nebo pudrem, aby zajistil maximální přilnavost vosku a chloupků.

Jak se to děje?

Vosk v oblasti bikin se nanáší špachtlí, protože je předehřátý na 40-60 stupňů. Master roztírá směs v tenké vrstvě ve směru růstu vlasů. Poté mistr přikryje vosk hadříkem nebo papírovou utěrkou a uhladí ho.

Efektivní výsledek

Po minutě a půl, kdy vosk v oblasti bikin tvrdne, se upír odlepí od stonku chloupku. Chcete-li snížit bolest, před odstraněním jemně stáhněte kůži v oblasti bikin a poté očistěnou oblast přitlačte prsty

Po dokončení procedury se zbytek kompozice odstraní ubrouskem a na pokožku se nanese antiseptický a zklidňující prostředek.

Typy laserů pro odstraňování chloupků

K epilaci se častěji používají alexandritové a neodymové lasery.

Alexandritový laser (GentleLASE)

Ideální pro odstraňování světlých a načervenalých chloupků. Jeho vlnová délka. 755 nm, je v oblasti maximální absorpce melaninu. Světelný paprsek zahřívá chloupky, aniž by poškodil okolní tkáň. Je vhodný pro citlivou pokožku.

Alexandritový laser ošetří jedním impulzem značně velkou plochu (až 18 mm), takže vlasový chirurg ošetří několik vlasových folikulů najednou.

Další nespornou výhodou přístroje je systém chlazení pokožky před a po záblesku. Analgetický gel není při epilaci alexandritovým laserem nutný. úspěšně jej nahrazuje kryogenní kapalina, která se v malých dávkách aplikuje na pokožku. Výsledkem je bezbolestné ošetření bez rizika popálení.

Neovlivňuje melanin ve vlasech, ale cévy, které vyživují folikul. Vlnová délka je 1063 nm a v laserovém paprsku je infračervené světlo. Neodymový laser je vhodný pro všechny typy pleti, včetně tmavé a opálené.

Jeho hloubka proniknutí umožňuje odstranit i hluboko uložené chloupky. Stejně jako alexandritový laser má i neodymový laser chladicí systém a pokrývá velkou plochu během jednoho záblesku.

READ  Kuchyňská digestoř v soukromém domě v zimě

Jak pečovat o pokožku po zákroku. Jak pečovat o pokožku po depilaci voskem?

Pro úspěšné období adaptace po zákroku je třeba dodržovat určitá pravidla. To si vyžádá úpravu péče o ošetřovanou oblast kůže.

 • Po epilaci musíme pokožku zklidnit. Proto byste v prvních dnech neměli používat make-up, abyste předešli podráždění pleti. Ale je tu logická otázka: jak ošetřit naši pokožku po odstranění chloupků?? Po dobu nejméně pěti dnů by váš každodenní rituál měl zahrnovat aplikaci krémů (Panthenol, Pantoderm, Bepanthen). Ujistěte se, že mast není příliš silná nebo mastná, protože by mohla způsobit nové vyrážky na ošetřovaném místě.
 • 3-5 dní po ošetření používejte opalovací krém s maximální ochranou.

Absolutní zákazy po laserové epilaci

Nedostatečná péče a zanedbávání pravidel ochrany pokožky může vést k alergickým reakcím, hyperpigmentaci, folikulitidě, jizvení. Po odstranění chloupků nepoužívejte opalovací krém:

Depilace podpaží voskem. Depilace školení. Eva Lorman, Elena Burnes

 • Dávejte si horké sprchy nebo koupele, choďte do bazénu, sauny, koupejte se a plavejte ve veřejných vodních plochách;
 • Opalování, včetně používání solária a přípravků na ochranu proti slunci;
 • Povolte vysokou fyzickou aktivitu, aby nedošlo k aktivaci potních žláz (pokud k ní dojde, je třeba místa ošetřená laserem otřít chlorhexidinem);
 • Používejte krémy na bázi alkoholu;
 • Masírujte, drhněte nebo jinak agresivně ošetřujte pokožku;
 • V době mezi laserovou epilací používejte metody epilace, které zahrnují vytrhávání chloupků: pinzetu, holení, depilaci voskem atd.

Pokud máte citlivou pokožku, je přípustné mírné podráždění, otok a zarudnutí po ošetření. Krátkodobé nežádoucí účinky zahrnují změnu barvy kůže, pigmentaci. Pokud příznaky přetrvávají i po několika dnech, měli byste se obrátit na odborníka, aby se ujistil, že nedošlo ke komplikacím.

Síť studií Laser House zaměstnává zkušené řemeslníky, prostory jsou vybaveny moderním zařízením, technické podmínky a hygienická bezpečnost jsou pečlivě sledovány. Nežádoucí účinky po laserovém ošetření se proto vyskytují velmi zřídka. Objednat se k nám můžete online, telefonicky nebo osobně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS