Jak připravit Americano v kávovaru

připravit, americano, kávovaru

Caffè Americano. Recept s fotografiemi

Americano. Jeden z nejběžnějších kávových nápojů. Recept je velmi jednoduchý. Připravujeme ji z espressa, do kterého přidáme vodu. Výsledkem je horký černý nápoj různé síly a chuti. Záleží na množství vody v nápoji.

Receptů a způsobů, jak připravit americano, je poměrně dost. Nyní se na ně podíváme.

Obecná charakteristika

Americano/Americano je způsob přípravy kávy, který spočívá ve smíchání určitého množství horké vody a espressa.

Podívejme se na obecné vlastnosti nápoje. Pro snadnou orientaci jsou shrnuty v tabulce.

Výběr správného druhu kávy pro přípravu kávy Americano

Některé kávy mají při přípravě mírně kyselý závěr. Naproti tomu americano je obzvláště kyselé.

Pokud máte rádi tuto příchuť v kávě, zkušení baristé doporučují vařit kávu ze směsi odrůd Arabica. V tomto případě se upřednostňuje pražení zrn Full City.

Pokud chcete mít ušlechtilou příchuť, doporučuje se směs 90 % arabiky a 10 % robusty. To má za následek také vyšší obsah kofeinu v kávě: Robusta má více kofeinu než Arabica.

Za zmínku také stojí, že americano ze směsi zrn robusty a arabiky má hustší a stabilnější pěnu než káva vyrobená pouze ze zrn arabiky.

Zároveň má směs s obsahem Robusty nad 10 % bohatší aroma a výraznější hořkost. Nejlépe se pije s mlékem.

Použití keňské arabiky při výrobě kávy jí dodává peprný nádech. Indická arabica má naopak čokoládovou chuť s lehkým nádechem kyselosti. Pokud tyto druhy arabiky smícháte a připravíte z nich americano, které zředíte vodou v poměru 1:3, nápoj bude mít bohatou a hutnou chuť.

Milovníci teplých, čokoládových odstínů kávy ocení vídeňská pražená kávová zrna. U tmavších druhů pečeně. Francouzské, italské. Bude mít hotový nápoj o něco hořčí chuť.

Silně pražená zrna jsou lepší, pokud se espresso ředí vodou v poměru maximálně 1:2. 1 díl espressa a 2 díly vody. Méně koncentrovaná káva má nepříjemnou hořkou příchuť, kterou je třeba maskovat cukrem, mlékem a dalšími přísadami.

Mletí fazolí

Americano by se mělo připravovat z jemných zrn espressa. Méně obvyklé je použití středně pražených zrn.

Čím hrubší jsou zrna, tím méně intenzivní je espresso. A vzhledem k tomu, že tento typ americana vyžaduje k přípravě espressa vodu, vzniká nevýrazný kávový nápoj.

Kávovar na Americano

Pro přípravu americana je zapotřebí espresovač s tlakem v komoře pro přípravu espressa nejméně 9 barů. Kávovar musí mít pokud možno samostatný kohoutek na horkou vodu.

READ  Jak vybrat varnou desku pro domácnost

Jak připravit Americano v kávovaru?

Mnoho lidí ví, co je to varianta kávy zvaná Americano. Tento nápoj je oblíbený u těch, kteří rádi pijí větší množství kávy, ale s nižší silou. Je to velmi jednoduchý recept: uvaříte espresso a zředíte ho horkou vodou. Celková kapacita 100-110 ml.

Existuje však malé tajemství, jak připravit správné Americano ve stroji. Vezměme si jako příklad kávovar Saeco Incanto. V mnoha kávovarech (jako je tento) jsou dvě předprogramovaná tlačítka: espresso a americano. Je to velmi výhodné. Žádné potíže. Jediným stisknutím tlačítka máte připravený nápoj.

V zásadě je to přijatelný způsob přípravy kávy Americano, ale ne ten nejlepší. A pokud si ji objednáte v restauraci nebo kavárně, bude připravena jiným způsobem. Zde je důvod.

Pokud použijete tlačítko Americano, přístroj vydá veškerou vodu pro Americano skrz přístroj, což má bohužel negativní vliv na kvalitu nápoje. Každý barista, který zná tajemství přípravy americana v kávovaru tak, aby byl výsledek dokonalý, vám řekne, abyste to nedělali.

Pravidla říkají, že je třeba uvařit asi 30-60 ml espressa a pak ho zředit čistou vroucí vodou na přibližně 110 ml (je důležité dodržet poměr, aby se neztratila chuť nápoje). Chuť americana je čistší a výraznější, protože neztrácí své vlastnosti, když veškerá voda v jednom nápoji projde skrz.

Klasická varianta kávy Americano

Kávové speciality americano recepty, přísady

Caffè Americano. Univerzální nápoj s mnoha variantami. K domácí přípravě kávy Americano potřebujete pouze kvalitní mletou kávu a vodu. V současné době existují tři způsoby přípravy espressa:

 • Tradiční italský způsob spočívá v tom, že se nejprve připraví espresso a přidá se do něj horká voda, takže se pěna z espressa vodou téměř úplně zničí a hotový nápoj se připraví bez ní.
 • Švédská (nebo skandinávská) verze. Espresso se přidává do horké vody v šálku, což pomáhá udržet hustou pěnu na povrchu nápoje.
 • Demokratická evropská verze. To je, když se voda a espresso podávají odděleně. Zákazník se může rozhodnout, kolik vody přidá a v jakém pořadí bude ingredience míchat.

Americano si můžete připravit doma v kávovaru nebo v karafě. Nepotřebujete žádné speciální znalosti. Můžete si ho připravit z jednoho espressa nebo dvojitého espressa (doppio).

V kávovaru

Americano lze připravit v běžném kávovaru nebo v tlakovém hrnci. Příprava kávy Americano v kávovaru nevyžaduje nic víc než výběr druhu kávy. V kávovaru prochází voda přes kávový filtr a připravuje se z ní Americano.

 • Do kávovaru nasypte 7-8 gramů (jednu porci) mleté kávy;
 • Připravte si espresso. Nevařte ji déle než 20-25 sekund, protože tato doba je považována za optimální pro chutný a aromatický nápoj. Pokud prodloužíte dobu přípravy kávy v kávovaru, bude mít káva spálenou, kyselou chuť;
 • Do připraveného espressa nalijte horkou vodu (asi 80-90 °C);
 • A můžete si dát Americano.
READ  Jak připravit raff v kávovaru

Americano lze připravit i bez kávovaru. Espresso musíte uvařit v karafě, výslednou kávu scedit, nalít do šálku a přidat horkou vodu. Váš nápoj je připraven.

Jak vidíte, příprava americana je poměrně jednoduchá. Pro ty, kteří rádi experimentují, existuje mnoho různých přísad, které lze do nápoje přidat.

Krémový

Klasické Americano lze připravit se smetanou nebo mlékem. Chuť závisí také na koncentraci a obsahu tuku.

Pro krémové Americano smíchejte smetanu s kávou a přidejte tyčinku skořice nebo posypte mletou skořicí. Podle chuti přidejte cukr.

Káva s mlékem je klasika. Stačí přidat mléko do kávy Americano a získáte jemný, jemný, nevýrazný kávový nápoj.

Se skořicí

Americano se skořicí je další klasika, spolu s kávou a mlékem. Můžete ji posypat mletou skořicí nebo si připravit skořicovou kávu s mlékem. Stačí vložit skořicovou tyčinku do mléka, postavit ho na střední teplotu a přivést k varu. Pak smíchejte sušené mléko s espressem a můžete začít.

Se sirupy

Černá káva Americano se hodí k mnoha dochucovadlům, například k sirupům. Obzvláště oblíbená je čokoláda a javorový sirup.

Pokud chcete něco svěžejšího, zkuste mátové americano. Je třeba připravit espresso, přidat mátový sirup a zředit horkou vodou. Získáte velmi neobvyklou osvěžující chuť.

Překročte rámec těchto receptů a zkuste si jednotlivé ingredience do kávy namíchat sami, přičemž dodržujte jejich poměr.

Původ

Americano“ je charakteristický název nápoje i v zemi původu (anglosaské).

Termín, který má zjevně latinský původ, se používá i v jihoamerických zemích, v italštině se používá od roku 1970.

Předpokládá se, že název pochází z druhé světové války, kdy americká vojska vtrhla do Itálie. Požádají kavárnu, aby espresso zředila horkou vodou, aby vypadalo jako vlastní nápoj.

připravit, americano, kávovaru

Somerset Maugham se ve svém románu Ashenden: Or the British Agent z roku 1928 zmiňuje o nápoji zvaném Americano, který hlavní hrdina pil v Neapoli během první světové války, a neexistuje dostatek důkazů, že se jedná o stejný nápoj.

Jedná se o speciální druh kávy, který se hojně používá ve Spojených státech a obecně v anglosaském světě a který se připravuje na speciálním stroji.

Na rozdíl od kávy moka a espressa, které se pijí v šálku (dávka je asi 25-35 ml u espressa a asi 50 ml u kávy moka), se americano pije ve velkém šálku (200 ml).250 ml).

Rozdíl mezi kávou Americano a ostatními kávami

Nápoj odhaluje chuťové nuance surovin použitých při vaření piva. Může mít čokoládovou, karamelovou, květinovou nebo kouřovou příchuť.

 • Z espressa. Silná káva má hořčí chuť a vyrábí se ze středně mletého materiálu. Na jeho povrchu je vždy pěna. Americano lze připravit ze středně velkých fazolí. Přítomnost pěny je nepovinná.
 • A lungo. Při přípravě filtrované kávy prochází tekutina vrstvou kávových zrn pomalu, což má za následek bohatší chuť. Připravené lungo má vysokou sílu a silné, dlouhotrvající aroma.
 • Od cappuccina. Při přípravě cappuccina se do espressa přidává napěněné mléko. Má nízkou sílu a jemnou, krémovou chuť. Pokud zkombinujete mléčnou pěnu a americano, je produkt chuťově výraznější a silnější.
READ  Jaký je rozdíl mezi mixérem a mixérem?

Rozdíl oproti filtrované kávě

Kromě kávy Americano existuje také káva amerického typu nebo filtrovaná káva. Tato specialita se připravuje v překapávacím kávovaru. Tato zrnková káva má objem 200-300 ml, ale obsah kofeinu je vysoký, protože kávový prášek se déle zahřívá a uvolňuje všechny své živiny. Navzdory podobným názvům jsou mezi cappuccinem a espressem velké rozdíly. Filtrovaná káva má výraznější hořkost.

Ne všechna kávová zrna jsou vhodná. Chutná jemněji, s tóny, které nejsou patrné při dekonstrukci. Cokoli slabého. Příliš hořkého nebo příliš kyselého. Je lépe patrné.

Americano se nejlépe připravuje z praných zrn Arabiky s jemnou chutí a střední kyselostí. Do směsi může být přidána keňská a indická arabica. Tato zrna dodávají nápoji bohatý, zakulacený charakter, který neztrácí svou plnost ani po přidání vody. Robusta ukazuje své slabiny v Americanos: hořkost. Přídavek 10 % zrn Robusta je přijatelný a vytváří hustší pěnu.

Nejlépe středně pražená (vídeňská nebo plná pražená). Tmavší pečeně (francouzské nebo italské) mají výraznější hořkost, která je při ředění vroucí vodou příliš silná. Mléko nebo cukr v tomto případě pomáhají vyvážit chuť.

Americano lze připravit s použitím jemného mletí espressa. Hrubě mletá káva bude poměrně vodnatá. Jemné částice vytvoří hořký nápoj.

Jak připravit americano v Evropě:

Těm, kteří nemají rádi překapávací kávovary, doporučujeme připravovat kávu Americano evropským způsobem:

Jak ji podáváte:

 • Italové si kávu ředí vodou. Pěna obvykle nezůstává.
 • Ve Švédsku se však horká voda nalévá do šálku dříve, než se do něj nalije espresso.
 • Při podávání kávy stačí přinést horkou vodu v samostatném šálku; způsob ředění záleží na hostovi.
 • Pokud máte raději americano, podávejte vodu s ledem.

Kávové nápoje a koktejly:

Koktejl z mléka a kávy Bulgarian Orient Coffee. Recepty na kávové koktejly Koňakový koktejl KB Koktejl Kávový koktejl B-52 Caramel Latte Ovocný koktejl Hruška Koktejl Červená tvářička

Existuje však mnoho různých náplní. Je to otázka vkusu.

Doporučuji připravit klasickou anglickou snídani: míchaná vajíčka se šunkou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS