Jak používat depilační gel

nejlepší depilační krémy

Aktualizováno: 11.10.2021 depilační krém je jedním z nejjemnějších depilačních krémů, které jsou dnes k dispozici pro odstranění nežádoucích chloupků. Dostatečně všestranné prostředky, díky nimž je pokožka hladká a hedvábná během několika minut, a rozsah depilačních přípravků je poměrně široký. Nespornou výhodou je vysoká účinnost krémů a možnost používat je v pohodlí domova.

Depilátory nabízejí širokou škálu produktů, které slibují nejen odstranění chloupků, ale i řadu pozitivních účinků. Pro objasnění, tyto produkty ovlivňují strukturu vlasů, ničí bílkoviny, dochází k chemické reakci, po které se vlasy snadno mechanicky odstraní. Při depilaci nedochází k poškození folikulů, takže po nějaké době vlasy opět dorostou. I zde se však vývojáři zaměřili na složky, které mohou pomoci minimalizovat růst chloupků.

Na co si dát pozor při výběru depilačního krému:

  • Typ pleti. Výrobek by měl být přizpůsoben vašemu typu pleti.
  • Oblast použití. zvolte správný krém pro ošetřovanou oblast. V návodu k použití je vysvětleno použití výrobku. to by se nemělo zanedbat, aby nedošlo k poškození pokožky.
  • Složení. Protože depilační krém obsahuje mnoho agresivních složek, musí obsahovat také látky, které pokožku regenerují. Kromě regenerace mají výrobky často i pečující účinek.
  • Kompletní sada. Po nanesení lze krém odstranit různými způsoby. vlhkým ručníkem nebo hadříkem, opláchnout vodou nebo odstranit speciální špachtlí. V druhém případě bude pohodlnější, pokud je již zahrnuta.
  • Vůně. Depilační krémy mají většinou štiplavý, chemický zápach, který je dán jejich složením. Někteří výrobci ji však dokázali snížit nebo dokonce skrýt za příjemnou vůni. Pokud jste citliví na pachy, zvolte příjemnější vůni.

Představujeme hodnocení depilačních krémů 2021. Našich 13 nejlepších produktů vybraných našimi odborníky na základě uživatelských recenzí a hodnocení.

Hodnocení (2021) Ceny, ₽ Země
Nejlepší levné depilační krémy
1. Eveline Cosmetics Ultra Gentle 9 v 1 od 140₽ Polsko
2. Fito Cosmetic Organic Oil Sugar Hair Removal Effect (Účinek odstranění chloupků) od 100₽ Rusko
3. Velvet 5 v 1 pro všechny typy pleti od 90₽ Rusko
4. Okurka Batiste pro citlivou pokožku a oblast bikin od 120₽ Rusko
5. Fito kosmetický depilační krém s řebříčkem a třezalkou tečkovanou od 100₽ Rusko
Nejlepší depilační krémy za střední cenu
1. Depilační krém Veet pro citlivou pokožku s Aloe Vera a vitaminem E od 220₽ Francie
2. Veet Minima pro citlivou pokožku od 190₽ Francie
3. Vitex Delicate pro citlivou pokožku s Aloe Vera od 180₽ Bělorusko
4. Veet pro suchou pokožku od 310₽ Francie
5. Velvet 9 v 1 hydratační od 300₽ Rusko
Prémiové depilační krémy
1. Krém na odstranění chloupků Saem Body Soul Perfect od 1 400₽ Jižní Korea
2. Surgi Cream Bikini Leg od 630₽ USA
3. Krása Obrázek s heřmánkem od 620₽ Španělsko
READ  Délka vlasů pro depilační pásky

Připravili jsme pro vás výběr 5 pravidel pro úspěšnou depilaci

Pravidlo 1. Břitvu nepotřebujete.

Pokud si chloupky oholíte déle než 3-4 týdny před depilací voskem, účinek ošetření nebude trvat dlouho. Proč? Jde o to, že ne všechny chloupky jsou v oblasti růstu současně. Některé vlasové folikuly jsou v klidovém stavu, a pokud během této doby provedete depilaci, probudí se a chloupky dorostou. V karanténě po dobu tří až čtyř týdnů můžete chloupky odstranit najednou a udržet si hladkou pokožku po delší dobu.

Pravidlo 2. Méně slunce.

Nejméně 24 hodin po depilaci chraňte svou pokožku před slunečními paprsky. a pokud jdete na pláž, používejte opalovací krém s maximální ochranou A pokud jdete na pláž, nezapomeňte použít opalovací krém s maximálním faktorem SPF Pokožka byla vystavena dostatečnému množství depilačních přípravků, což znamená, že na nadměrné vystavení slunci bude pravděpodobně reagovat podrážděním.

Pravidlo 3. Zvlhčujte.

Po depilaci voskem používejte přípravky (krémy, emulze, séra), které pokožku hloubkově hydratují. To, co potřebujete na jaře a v létě, a zejména po depilaci.

Pravidlo 4. Dávejte pozor na zarůstající chloupky.

Velmi se nedoporučuje, pokud je oblast pokrytá zarůstajícími chloupky. Odstraňte je pomocí tělového peelingu, který pomůže chloupkům „uniknout“, a poté použijte pinzetu. Nejdříve 24 hodin po depilaci.

Pravidlo 5. Řekněte ne!“ podráždění.

Někdy ke zklidnění podráždění nestačí obyčejný zklidňující tělový krém, zejména po depilaci voskem. Používejte krémy a masti z lékárny, např, Bepanten I k tomu je sprej vynikající Panthenol „.

Účinnost depilace

Pokud je zákrok proveden čistě nebo jinými slovy, pokud jsou chloupky odstraněny u kořínků, je pokožka na pohled i na dotek bezchybně hladká. Výsledek je však krátkodobý. vlasy rychle dorůstají. Rychlost růstu se liší v závislosti na individuálních hormonálních hladinách.

Někteří lidé se holí maximálně jednou týdně, jiní se musí holit každý den. Píchání se objevuje v průměru tři dny po oholení. U krémové depilace trvá účinek o něco déle. Domácí depilace, voskování, shugaring poskytuje trvalejší efekt.

Hlavní výhoda depilace, a možná jediná. lze ji provádět samostatně bez kosmetičky a cena není srovnatelná s cenami hardwarové depilace.

Mezi nevýhody patří riziko zarůstání chloupků. Jakákoli depilace však poškozuje lipidovou bariéru, takže po depilaci je třeba pokožku hydratovat tělovým mlékem nebo speciálním krémem.

READ  Jak správně používat voskové pásky Veet

Co se používá k epilaci voskem

Voskování vyžaduje přípravu a výběr materiálu je dobrým začátkem. Bez ohledu na místo zákroku (doma nebo v salonu) existuje několik typů pryskyřice: horká, studená a teplá. Vzájemně se liší, každá má svou vlastní konkurenční výhodu.

Technika voskování za tepla je považována za nejsprávnější způsob dosažení kvalitních výsledků. To je důvod, proč řemeslníci v kosmetických salonech používají tento druh materiálu. Borovicová pryskyřice a ropné produkty ve složení. Samotná surovina je ve své původní podobě tvrdá. K jeho roztavení se používají speciální ohřívače.

Existuje několik druhů horkého vosku. Jedním z nich je filmový vosk. Je granulovaný a po roztavení se nanáší na kůži speciálním válečkem nebo špachtlí a odstraňuje se hadříkem nebo papírovým proužkem.

Voskování hluboko do citlivých míst je s horkou pryskyřicí výrazně bezbolestnější. Materiál s vysokou teplotou přispívá k otevření pórů, což umožňuje vytáhnout vlasy společně s kořínkem.

Vezměte prosím na vědomí, že se nedoporučuje provádět voskování pokožky doma touto metodou. Bez zkušeností je velmi obtížné vypočítat komfortní teplotu materiálu. Můžete se popálit.

Pro domácí depilaci byla vyvinuta varianta depilace studenou pryskyřicí, která proces značně usnadňuje: stačí materiál zahřát na příjemnou teplotu v dlaních nebo jiným vhodným způsobem. Vosková surovina za studena je k dispozici jako tekutá směs nebo již nasycené proužky.

Vyberte si podle typu pleti. Pokud je výrobek správně určen, bude postup účinný a budete moci odstranit i ty nejjemnější chloupky z celé řady oblastí. Pokud máte málo času, ale přesto chcete dosáhnout kvalitních výsledků, zvolte studené vosky.

Jedná se o pevný materiál obsahující rostlinné oleje. Slouží jako změkčovadla voskového základu. Surovina se prodává jako kapalina nebo ve speciálních kazetách. Pokud jde o druhý způsob, zahřívá se ve vodní lázni nebo v tavicí peci.

Výhodou tohoto materiálu je především jeho pohodlí a snadné používání. Výsledek po sezení je vysoce kvalitní, srovnatelný s použitím horkých surovin. Vhodné pro všechny oblasti, ale obzvláště oblíbené pro depilaci rukou až po loket a nohou.

Jak zabránit podráždění po epilaci

Pravidelné čištění a hydratace pleti jsou dva způsoby, jak předejít podráždění. Vedle zklidňujících krémů a tekutin jsou naše pánské vody po holení pro citlivou pleť velmi oblíbené také jako krémy po holení. Dobře zklidňují a hydratují, obsahují antiseptické složky, zabraňují zánětům a rychle se vstřebávají.

„Oleje, zejména husté oleje, jsou v přípravcích po holení obecně nežádoucí. Tyto krémy často obsahují složky, které obnovují pokožku (panthenol, alantoin, bisabolol), zklidňující látky a vitaminy E a C.

Složení krémů po depilaci

Krém po depilaci obsahuje zklidňující a hojivé složky © iStock

READ  Regulátor napětí pro invertorovou chladničku jak vybrat

Aloe vera zklidňuje a zklidňuje pokožku, snižuje podráždění a zabraňuje zánětlivým reakcím.

Skvalan, získávaný z oliv, má podobnou strukturu jako lipidy lidské pokožky, a tak účinně regeneruje epidermis, dobře se vstřebává, zvláčňuje a vyživuje.

Máta peprná má chladivé a zklidňující vlastnosti, často se používá v gelech po holení.

Bambucké máslo změkčuje a vyživuje, urychluje regenerační proces, podporuje hojení mikrořezů.

Jojobový olej je tekutý vosk podobný kožnímu mazu. Podporuje regeneraci, udržuje vlhkost bez zanechání mastného filmu. Známý pro svůj antibakteriální účinek.

Esenciální olej z čajovníku má antivirové, protiplísňové a antiseptické účinky.

trhání chloupků pod nosem cukrovou pastou

používat, depilační

Olej ze sladkých mandlí vyživuje, zklidňuje a obnovuje poškozenou pokožku, podporuje hojení.

používat, depilační

Extrakt z heřmánku zabraňuje zánětům, zklidňuje.

Alantoin zmírňuje bolestivost, podporuje hojení ran a řezných ran, hojí pokožku po popáleninách.

Základy a jemnosti laserové epilace

Podle moderních standardů krása lidského těla nespočívá pouze ve správných proporcích a dobře trénovaných svalech, ale také v bezchybné hladkosti pokožky. Jedním z ukazatelů krásných a upravených nohou je absence nadměrného ochlupení na pokožce.

Navždy se zbavíte nutnosti každodenního holení nohou.

0 nejlepších depilačních krémů pro intimní oblasti

Lídr mezi depilačními přípravky. Příjemná vůně a jemná textura. Krém si snadno poradí i s těmi nejtvrdšími chloupky. Voskování zjemňuje a vyhlazuje pokožku. Maximální doba účinku je 10 minut. Přestože chloupky lze odstranit již za 2-3 minuty po aplikaci. Určeno pro bikiny, podpaží a další části těla. K dispozici je řada Veet Suprem Essence pro depilaci ve sprše. Aplikujte jej krátce před sprchováním. Po 3 minutách mytí se jednoduše opláchne houbou. Hodí se k depilaci rukou a nohou i dalších částí těla. Výtažek z aloe obsažený ve filtru navíc zvlhčuje pokožku a zklidňuje podráždění.

Nevýhody: Vysoká cena ve srovnání s konkurenčními produkty.

Jak vyhladit nedokonalosti depilace

Použijte speciální depilační přípravek. Změkčuje vlasy a zabraňuje vážným bolestem. 2. Několik hodin před ošetřením si dejte horkou koupel. Stimuluje otevírání pórů a snadné odstraňování chloupků. 3. Aplikujte depilační přípravek ve směru růstu chloupků, odstraňte ve směru růstu chloupků. Zabrání zarůstání chloupků a sníží bolestivost zákroku. 4. Po depilaci nechoďte do posilovny, sauny, bazénu, nepoužívejte přes den parfémy a antiperspiranty.

Výběr depilačních přípravků je samozřejmě velmi individuální proces, který vyžaduje pečlivé zvážení a péči po depilaci. Hladká a hedvábná pokožka je známkou zdraví a krásy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS